PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VEILIGHEIDSRAAD VERWIERP RUSSISCHE RESOLUTIE Taken Schouws waterschap niet splitsen' Fedorenko: uitzien naar andere wegen Kamermeerderheid achter beleid werkgelegenheid Tbc ontdekt in woonoord Vandaag in de krant... UITWISSELING GEVANGENEN VIA NICOSIA Arbeiders bezetten aluminiumfabriek bij Antwerpen Tussen Jericho en Jeruzalem Suggesties voor recreatie-aanslag en gezamenlijke administratie Profiteren 210e jaargang - no. 138 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 15 juni 1967 Hearing: een wassen neus Pagina 2 Ktlm N V 8«h. Ml), nn <i CV Provinciale Zeeuwco Courant: F. van 4a Velde, F. B. dl Bureau»: Vlls.lnjen, Walatraal 58-60, tel. 2355 (b g g red. 3508, adv. 3647/3643). h>on 2911. Zlerlkzee, red. tal. 2754, adm. lei. 2034. 0 Adv. prlji 35 cent per mm. Mini in W. de Paster. Markt 51, I adv. t 9.25. tooldredacteur C. A. de Kok. Abonnementaprlja 93 ci 3841. (bis red. 2078/3169, adv. 2375). Cote, Grol mei. med. 2J£ x tarief. Kleine adv. (max. 8 retell) 35 ce ■In- f 1.75). ,Brie NEW YORK, AMMAN, CAIRO, TEL AVIV (RTR-AFP) De Veiligheidsraad heeft gisteren Israël niet wegens agressie willen veroordelen en ook niet de onmiddellijke en onvoorwaardelijke terugtrekking van Israëlische troepen uit de bezette Arabische ge bieden geëist. Een met die doelen door de Sowjet-Unie ingediende resolutie werd door de raad verworpen. jQjm JERUZALEM: Voor de eerste maat in negentien jaar is het de burgers van Israël geoorloofd zonder meer naar de klaagmuur te gaan. Nu de omgeving gezuiverd is van sluip schutters en er geen gevaar meer ie duchten is, maken duizenden van deze gelegenheid gebruik. tul kinderen. De kinderen zijn in het sa natorium .Zonnegloren' te Soest opgeno men. Volgens de longarts van het dls- Wctsoonsnltatiebureau te Ede, dokter H, E. H. Ellen, bestaat er geen gevaar toor uitbreiding van do ziekte, daar date In het beginstadium is ontdekt. Direct na het constateren van de tbc zijn de nodige maatregelen genomen. Al de Ambonese kinderen in het woonoord en in de nieuwe wijken van Barneveld enLunteren zijn onderzocht. Behalve de genoemde gevallen bleken er zich geen verdere gevallen voor te doen. Volgende week donderdag zullen de ouderen wor den doorgelicht. Ook het onderzoek bij personen die regelmatig het woonoord bezoeken heeft geen nieuwe gevalen van besmetting aan het licht gebracht. DE GAULLE NAAR BONN BONN (AFP) President De Gaulle van Frankrijk zal op 12 en 13 juli im Bonn besprekingen voeren met West- duitse regeringsleiders. Dit ls bekend gemaakt door bondskanselier Kiesinger. Resolutie DE VEILIGHEIDSRAAD heeft gisteren een Russische resolutie, waarin Israël werd veroordeeld als agressor en de terugtrekking werd geëist van do Israëlische troepen, verworpen. (Pag. 1). Afbraak IN MIDDELBURG moet, In de omgeving van de Blauwedyk, heel wat afgebroken worden in verband met de bouw van een tweede brug over het Kanaal door Walcheren (pagina 2). Mobiliteit HET CENTRAAL Sociaal Werk gevers Verbond schenkt dit keer m zijn jaarverslag onder meer aandacht aan de mobiliteit van de werknemers, (pag. 3). GISTEREN GELANCEERD OP KAAP KENNEDY MARINER LIGT OP GOEDE KOERS NAAR VENUS KAAP KENNEDY (RTR) Amerika heeft gisteren een onbe mande sonde de .Mariner vyf voor een verkenningsvlucht naar de planeet Venus gezonden. De lancering van de 245 kilo We gende sonde vond gistermorgen om 0701 uur onze tijd te Kaap Kennedy plaats. Het bureau voor lucht- en ruimte vaart maakte later bekend dat de .Mariner vijf' zich van de Agena- draagraket had losgemaakt en een goede koen naar de planeet Venus volgde. De Marmer moet een reis van 339 miljoen kilometer maken en als alles verder goed gaat zal zij op 19 oktober zo dicht (tot op 3200 kilometer) bij de planeet ko men, dat het mogelijk moet zijn eventuele aanwijzingen tot het bestaan van levensvormen onder het dikke wolkendek van de pla neet waar te nemen en naar de aarde te seinen. Maandag luidden de Russen hun vierde sonde in de richting van Venus gelanceerd, die bijna vijf maal zwaarder is dan de .Mariner vijf'. B(j stemming over de afzonderlijke pa ragrafen kreeg de paragraaf voor ver oordeling van Israël wegens agressie vier stemmen (Bulgarije, India, Mali de Sowjet-Unie) bij elf onthoudingen die waarin terugtrekking werd geëist zes stemmen (de eerste vier landen en Nigeria en Ethiopië) by negen onthou dingen. Voor aanvaarding zijn negen stemmen vereist. De resolutie in haar geheel werd toen niet meer door de Russische afgevaardigde Fedorenko in stemming gebracht. Andere wegen Hij sprak van ,het betreurenswaardige feit, maar niettemin het feit dat de Veiligheidsraad onmachtig is te doen hetgeen hij moet doen om de Israëlische agressie tegen de Arabische landen te gen te houden'. Br moet nu naar andere wegen worden uitgezien, aldus Fedoren ko, die er aan toevoegde tegen de Ame rikaanse ontwerp-resolutie te zullen stemmen waarin besprekingen tussen Israël en de Arabische landen worden voorgesteld om tot een stabiele vrede te komen. Gegevens Controle NA DE invoering vam de arbeids ongeschiktheidswet is een minder strenge controle bij ziekte te ver wachten. Het GAK houdt hierover voorlichtingsbijeenkomsten in Zeeland (pagina 5). Dagbladen BIJ .96 PROCENT van alle Ne derlandse gezinnen komen een of meer dagbladen in huis. Bij Ik Ïrocent hiervan meer dan één rant,. Dat- blijkt uit een nationaal dagbladonder zoek, dat vorig jaar ie gehouden (pag. 9). Onfortuinlijk De Nederlandse voetbalamateurs leden in Arnhem een onfortuin lijke 0-1 nederlaag tegen Finland. Bén ongevaarlijke uitval was vol doende voor een anti-climax, (pagina 11). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina 1, 3 en 9. Zeeuws nieuws: pagina 2, 5 en 11. Radio en tv: pagina 7. Financieel nieuwspagina 15. Sport: pagina 11. RODE KRUIS: Na de Russische afgevaardigde spra ken de Arabische en Iraakse afgevaar digden. Zij stelden de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk verantwoor delijk voor de verwerping van de Rus sische ontwerp-resolutie. De Veiligheidsraad nam gisteravond we! een door Argentinië, Brazilië en Ethiopië ingediende resolutie aan. In deze resolutie, die met algemene stemmen werd aanvaard, wordt een beroep op alle partyen in het Midden- Oosten gedaan, zich te houden aan de internationale regels voor de be handeling van burgers en krijgsge vangenen. Secretaris-generaal Thant heeft gister avond gezegd dat hy de 122 leden van de Verenigde Naties raadpleegt met betrekking tot het verzoek van ae Sow jet-Unie een bijzondere zitting van de algemene vergadering bijeen te roepen. Thant zei te verwachten vrijdag vol doende antwoorden gekregen te hebben om te beslissen of de bijzondere zitting doorgang zal vinden of niet. Zaterdag zou de algemene vergadering in dat geval bijeen kunnen komen. Oproep Secretaris-generaal Thant heeft giste ren alle regeringen, vrijwillige InsteUin- gen en particulieren opgeroepen de vluchtelingen tengevolge van het con flict in het Midden-Oosten te helpen Thant zei dat de UNRWA (de VN- hulporganisatle voor Palestijnse vluch telingen) grote behoefte heeft aan geld en medicamenten. Jordanië Verwacht wordt dat zowel de Ma-- rimer als de Russische .Veinus vier' de planeet dicht genoeg zul len naderen om gegevens te verza melen over het magische veld, de zwaartekracht, straling, tem peratuur, druk en atmosferische dichtheid. Deze zyn van vitaal belang voor het ontwerp van een sonde die op Venus moet landen. Afgezien van het feit dat het op Venus zeer heet moet zijn, is er weinig bekend over de naaste buur van de aarde. V////r/////#///////////'/r//'/////////#/////////////#//////////////7///////»#//) Kwart Rhodesische tabaksplanters moet stoppen SALISBURY (RTR) B(|na een kwart van de Rhodesische tabaksplanters is wegens de Britse economische maatrege len tegen Rhodeslë genoodzaakt de pro- duktie te staken, zo heeft de Rhodesi sche regering bekendgemaakt. Er z(jn in Rhodcsië ongeveer 2700 tabaksplanters. Volgens een raming van de minister van landbouw In de regering van premier Ian Smith, George Rudland, Is de ta baksteelt voor ongeveer vjjf- tot zeshon derd Rhodesische boeren niet langer i dabei. BRUSSEL (ANP) De arbeiders van de aJuminiunifabrlek .Laminoirs de l'es- caut' te Burcht bfj Antwerpen zyn gis termiddag ertoe overgegaan de fabriek te bezetten. Het besluit hiertoe werd genomen nadat bekend was geworden dat de directie voornemens was liet bedryf, dat circa 600 man in dienst heeft, op 15 septem ber a s te sluiten. Israëli hun eerste krijgsgevangenen uit wisselen. Dit heeft het internationale Rode Kruis meegedeeld. Een woord voerder zei dat beide regeringen ak koord gingen. Het gaat in eerste instan tie om vijftig zwaar gewonde soldaten. De gevangenen zullen in afzonderlijke vluchten met een Zwitsers Rode Kruis- vilegtuig naar Cyprus worden vervoerd ,'ervolgens terug naar liun vaderland. Als volgende ontwikkeling noemde het Rode Kruis het weer in werking stellen van de Egyptische hoofdwaterleiding met aftakking naar de Sinaï-woestijn. Na een vreemde en toevallige ontmoe ting tussen minister Mosje Dayan en een Zwitserse vertegenwoordiger van het Rode Kruis, heeft Israël er gisteren in toegestemd meer voertuigen en heli kopters in te zetten bij het zoeken naar hongerige en dorstige, door de woestijn trekkende Egyptenaren. Dayan maakte een inspectietocht langs het Suezkanaal toen de Zwitser, Marcel Boissant, zwaaiend met een Rode-Kruis- vlag aan de Egyptische zijde van kanaal in een boot stapte en naar hem toevoer. In El Kantara spraken zij met elkaar, terwijl de Israëli bezig waren Egypti sche krijgsgevangenen met een veer boot over te zetten. Tot nu toe zijn dat er al zesduizend. Dayan en Boissant gingen vervolgens naar Tel Aviv, waar een ontmoeting plaats had tussen vertegenwoordigers van het Internationale Rode Kruis er afgevaardigden van het Israëlische Ro de Kruis. Boissant zette uiteen dat hij aües op alles wilde zetten om gewonde en dorsti ge zich door de woestijn voortslepende Egyptenaren te lokaliseren. Een woord voerder van het Israëlische leger heeft gisteravond meegedeeld dat vliegtui gen van de Israëlische luchtmacht al water en voorraden hebben afgeworpen voor groepjes zwervende Egyptenaren die zij hadden kunnen opsporen. Maar een Amerikaans-Engelse sugges- om hun marinevliegtuigen bij het ken in te schakelen wees hij koeltjes van de hand. Jordanië heeft Inmiddels aan de Ver enigde Naties gevraagd om voedsel en kleding voor de naar schatting 150.000 vluchtelingen uit het gebied ten westen (Zie slot pag. 9 kol. 4) Prinselijk paar sprak dankwoord ,EEN GEZELLIG, GEZOND KLEIN MANNETJE' DEN HAAG (ANP) Prinses Beatrix en prins Claus hebben gisteravond voor radio en televi sie een dankwoord uitgesproken voor de blijken van medeleven by de geboorte van hun zoon. De tekst van de toespraak van prin ses Beatrix luidde: ,Onze zoon is morgen zeven we ken oud. Wij zijn blij u te kun nen zeggen dat hij het uitstekend maakt en hard groeit. Het is een gezellig en gezond klein manne tje met vrij veel haar en grijs blauwe ogen. Ikzelf ben, zoals u ziet, weer helemaal hersteld en zal mijn werkzaamheden nu weer hervatten. Maar voordat ik dat doe. wil ik in aansluiting op wat mijn man gezegd heeft de dag na de geboorte van Willem-Alexan- der, nog eens onze hartelijke dank uitspreken voor de warme sympathie, die wij in woord en daad mochten ondervinden van zovelen, zowel in Nederland als in Suriname en de Nederlandse Antillen. Wij zijn heel blij met alle gelukwensen, met de bloemen, met de veelal zelfgemaakte ca- deaus en ook met de prachtige tekeningen en werkstukjes, die zoveel kinderen ons gezonden heb ben. Uw spontane meeleven en hartelijkheid heeft alleen een groot probleem doen rijzen en dat is dat wij tot onze grote spijt niet allen persoonlijk zullen kun nen bedanken. Daarom hoop ik dat u er begrip voor zult hebben als wij u langs deze weg verze keren dat uw hartelijkheid ons zeer heeft verheugd. Wij zijn ge lukkig met de gedachte dat zo- velen van u met onze vreugde over de geboorte van onze zoon meeleven'. Prins Claus voegde hieraan toe: .Gaarne wil ik my aansluiten bij deze woorden van dank van mijn vrouw en misschien nog even aan vullend zeggen dat als zij zegt ,wij', wij natuurlijk bedoelen dat ook onze zoon Alexander voor alles wat hy heeft ontvangen aan gelukwensen, aan kaartjes, aan tekeningen, zeer hartelijk wil be danken'. fr Tet woord .bloed' heeft in il deze tijd van de rede nog altijd een geheimzinnige klank. Er is allerlei symboliek om heen verweven, het is het .le vensvocht' in letterLIJke en vaak ook In overdrachtelijke zin, het duldt op relaties, die zich aan de logica onttrekken. Er zou een vrij lange Ujst te maken zijn van samenstel lingen, waarin het woord .bloed' voor komt in een magische betekenis: bloed verwantschap, bloedwraak, bloed schande. om er enkele te noemen. Soms lijkt het wel eens alsof een zo rationeel begrip als .bloedtransfusie' ondanks alle zakelijkheid toch althd nog te maken heeft met deze magie van het bloed. Wanneer donors worden opgeroepen om bloed te geven voor de slachtoffers in net Midden-Oosten, waarbij de gever zelf kan bestemmen voor welke van de beide strijdende partijen hij bloed wil afstaan, dan hoort men de slagzin .Bloed voor Israël' gebruiken als een magische formule. Ze klinkt als een zin uit een oud Valerius-lied: ,Met goed en bloed en leven'. Menigeen heeft ae afge lopen dagen zich in deze sfeer als donor MOTIE-ROEMERS VERWORPEN Ommezwaai van drs Boersma (ar) DEN HAAG De meerderheid van de tweede kamer heeft giste ren haar vertrouwen uitgesproken in het werkgelegenheidsbeleid van het kabinet-De Jong. Met 88 te gen 39 stemmen verwierp de ka mer een motie, ingediend door drs D. Roemers (pvda). waarin de regering werd uitgenodigd het bouwprogramma voor de provin cies buiten de randstad Holland met 500 miljoen gulden te verho gen, welk bedrag in overleg met lagere publiekrechtelijke licha men zou moeten worden besteed aan de woningbouw en verbete ring van de werkgelegenheid. Al leen de fracties van PvdA, PSP en CPN gaven er hun steun aan. De regering had, bij monde van minister Roolvink van sociale ken, deze motie ernstig ontraden. Ommezwaai Verrassend was de ommezwaai, die de anti-revolutionair drs J. Boersma maak te. De dag tevoren had hy .onverwijld' een extra programma van 200 tot 300 miljoen gulden gevraagd ter verbete ring van de infrastructuur alsmede een extra contingent van 3000 woningvvet- wonlngep, tezamen een program In do orde van grootte van 300 tot 400 mil joen gulden. De financiering kon vol gens zyn fractie geschieden, hetzij door belastingverhoging, hetzy inflatoir door geldschepping. Bovendien had drs Boers ma nog met moties gedreigd indien het antwoord van de regering hem niet zou bevredigen. Hoewel de regering dinsdagavond en ook woensdag geen enkele con crete toezegging deed, wat deze wen sen betreft, bleek de heer Boersma (Zie slot pag. 9 kol. 2) DIJKGRAAF A. M. GELUK IN ZIERIKZEE Bloed voor Israël: het Rode Kruis in Nederland is weinig gelukkig met deze slogan, zo is wel gebleken, het heeft er zelf helemaal geen gebruik van gemaakt. Geen gebruik van kunnen maken. Het kan en mag namelijk bij zijn humanitaire werk geen partij kiezen, het Rode Kruis Is er voor de mensen, niet rr partij A of voor partij B, De bloed ver zelf kan dat wel. en hij heeft dat de dagen die nu achter ons liggen heel duidelijk gedaan. Maar dat leidde er toe. dat In een communiqué van het Rode Kruis een opvallende zin voor kwam, toen het Internationale Rode Kruis in Genève een dringende oproep deed om bloedplasma te verstrekken ten dienste van gewonden in de Arabische landen. Deze zin namelijk: ,Deze hoe veelheid bloedplasma is of wordt niet onttrokken aan de hoeveelheid, die bij de nog aan de gang zijn de acties verkregen is of wordt voor de slachtoffers in het Midden-Oosten'. Het Nederlandsche Roo- de Kruis wilde daarmee duidelijk maken, dat niet zou worden afgeweken van de voorkeur voor Israël, die vele donors bij de bloedafgifte hadden uitgesoroken. Zij wilden immers alleen bloed geven voor Israël, niet voor de Arabieren. Het Rode Kruis verschafte derhalve het voor de Arabieren gevraagde plasma uit an dere voorraden. beginnen te luwen, lijkt het ons reëel de vraag te stellen of in zulk een situa tie een zo duidelijk partij kiezen als vele donors hebben gedaan, wel hele maal verantwoord is. Ben gewonde Ara bier is immers een even beklagenswaar dig mens als een gewonde Israëli: zij zijn beiden mensen in nood, bedden schreeuwen zij om hulp. Ben tweedui zend jaar geleden ongeveer is ergens ln Israël voor het eerst een verhaal verteld, dat sindsdien heel bekend is reworden in de christelijke wereld. Iet gaat over een man, die reizend van Jeruzalem naar Jericho, overvallen werd en gewond langs de weg bleef liggen. Twee mensen Kwamen voorbij, zagen hem, maar lieten hem toch maar tan zyn lot over. Toen kwam er een derde, eigen lijk een vijand. En hij verzorgde de ge wonde en verschafte hem onderdak. Deze geschiedenis is bekend geworden als ,de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan', een parabel waarbij een belangrijke kernvraag in het menselijk bestaan wordt gesteld. Deze vraag na melijk: ,Wie was de naaste van de man. die gewond was?' Diegenen aan wie dit verhaal voor het eerst werd verteld, draaiden er om heen, noemden liever geen namen, maar gaven de volgende omschrijving: ,Die barmhartigheid heeft gedaan'. Nederland was de afgelopen week soli dair met Israël, heeft gelden inge zameld en op allerlei manieren vam zijn intens meeleven blijk gegeven. Br ging een schok van ontroering door het land: men wilde iets doen voor de staat Israël en zijn bewoners. In deze omstandighe den was het te begrijpen, dat men ook riep om .Bloed voor Israël'. Bloed af staan was in dit geval méér dan hulp geven zo voelden althans velen het het was een symbolisch gebaar, het woord .bloed' kreeg die oude magische betekenis, het werd .geofferd' voor Israël. Toch mag nu wel in alle rust worden gezegd, dat juist bij zo'n huma nitaire zaak als het geven van bloed er beter geen onderscheid kan worden ge maakt. Zoals ook het Rode Kruis in tegenstelling tot de donors geen on derscheid kent. In gevallen als deze, een oorlog waarin mensen de strijd in wor den gejaagd, is de gewonde, de getrof fene, niet langer meer een Arabier of een Israëli. Hij is mens zonder meer. Zoals de Samaritaan uit dat oude. zéér zinvolle verhaal niet vroeg van welk geloof, welk ras of welke huidskleur de gewonde tus sen Jeruzalem en Jericho was. VIERIKZEE Nu de taken van de (Zeeuwse) water schappen op de helling zyn ge zet en een interdepartementale werkgroep in een studie over de financiële moeilijkheden van de waterschappen onder meer een afstoten van bepaalde zaken be pleit, heeft dijkgraaf A. M. Ge luk van het waterschap .Schou- wen-Duiveland' daar twee an dere mogelijkheden tegenover gesteld. In 's Landskamer te Zierikzee hield hij woensdag middag de algemene vergade ring voor: ,Wy voelen niet voor splitsing van taken, zoals hier en daar wel wordt gesugge reerd. Dit immers leidt ertoe, dat we wel zullen moeten mee betalen, maar geen invloed meer kunnen uitoefenen op zaken, die voor ons van grote beteke nis zijn'. Tegen de achtergrond van de moei lijke financiële situatie van de waterschappen haalde de heer Ge luk deze mogelijkheden naar voren: nanst een bepaalde financiële ver houding tussen rijk en water schappen, zoals de Unie van Waterschapsbonden die bepleit, is het billijk en reëel om recreatie- gronden als de stranden en de domeingronden in de toekomst ln de aanslag te betrekken' O .gezien de technisch-admlnlstra- tieve mogelijkheden zouden de waterschappen in Zeeland geza menlijk ongetwijfeld meer kun nen verrichten dan reeds nu het geval is'. De Sehouwse dijkgraaf weea erop. dat. in het verleden bij herhaling gesproken over de taken vam het. waterschap, dat vaak ook de wens naar voren is gekomen, meer werken uit te voeren, maar dat de financiën beperkingen oplegden: .Im mers, het waterschap wordt vrijwel uitsluitend gefinancierd met bijdra gen van het onroerend goed. De ba ten daarvan tegenover ae lasten le veren evenwel een zeer laag rende ment op. Nu ook in ons gebied in 1967 voor het eerst de herverka- veilngsrente moet worden betaald, met. daarnaast stijgende straatbe- lasting en dergelijke, wordt dit lage rendement nogextra ongunstig be ïnvloed'. Hij attendeerde er daarbij opnieuw op, dat het waterschap diverse al gemene belangen dient, zonder dat deze belangen meedragen in de kos ten: de recreatie, het gebruik van wegen, de aanwezigheid van open bare nutsbedrijven, .kortom het totale woon-, leef- en werkmilieu profiteert in zekere zin mee van een waterschap'. Vandaar zijn instem ming met de bepleite financiële ver houding rijk-waterschappen, vandaar ook de visie om recreatiegronden in de waterscha.psaanslag te betrekken. Aan de andere kant meende de heer Geluk, dat de waterschappen in Ne derland meer op één leest geschoeid moeten worden dan nu het geval Is. ,Zo telt Groningen driehonderd wa terschappen en Zeeland tien. De or ganisatie in de Hollanden is een ge heel andere dan die wij in Zeeland kennen, reeds nu gaat in Zeeland het gebouwd eigendom in bepaalde gebieden zov.eel meebetalen, dat de lasten op de gronden (het onge bouwd dus) daar lager blijven dan in gebieden met een geringe bebou wing". Hoewel de heer Geluk de concentra tie tot tien grote waterschappen in Zeeland ,een grote stap vooruit' vond, meende hij ook: ,Nu reeds bemerken wij hoe ook ons gecon centreerd waterschap toch weer kwetsbaar wordt. Groot is maar een zeer betrekkelijk begrip; door bij voorbeeld mechanisering van de ad ministratie neemt de personeelsbe zetting af, maar de kwetsbaarheid daarentegen neemt toe. We kennen deze situatie in tal van bedrijven. We dienen ons imnier af te vragen hoe wy nu de zaken zouden opstellen, gezien de veranderende omstandig heden (deltaplan) en gezien de techniscli-administratieve mogelijk heden'. Vandaar de mening van de heer Geluk, dat de waterschappen in Zeeland gezamenlijk meer kunnen verrichten dan reeds nu gebeurt. Nog bij enkele andere waterschaps zaken stond de heer Geluk stil in zijn openingswoord. Zo wees hij erop. dat er langzamerhand tekening be gint te komen in de uitkeringen volgens de wet .Lhtkeringen Wegen': de onderhoudsbijdrage voor tertiaire en quartaire wegen gaat omhoog, terwijl voor verbetering van deze wegen op een bijdrage van 65 pro cent kan worden gerekend. ,Een en ander betekent een vooruitgang, maar wij menen dat. waar nu slechts 45 procent van onze wegen in kilo meters lengte als quartair is aan gemerkt, dit percentage veel hoger aient te zijn', zo was de kanttekening van de heer Geluk. Daarnaast haa hij bezwaar tegen het percentage van vijftien, dat de provincie han teert voor de totale onderhoudsuit kering. ,De wetgever heeft namelijk 15 procent als minimum gesteld en (le provincie heeft dit minimum als maximum genomen. Wij ach ten deze twee bezwaren zeer groot, juist voor de verkavelde gebieden in onze provincie,' aldus de toelichting van de Schouwse dijkgraaf. KOSYGIN GAAT WAARSCHIJNLIJK NAAR VN (Van Daily Express-correspondent Ross Mark.) WASHINGTON Het State Depart ment te Washington heeft bevestigd, dat Rusland bijzondere landingsrechten heeft gevraagd voor een Russisch straalvliegtuig, met .hoge regerings functionarissen' aan boord, van Moskou naar het John F. Kennedy-vüegveid te New York. Aangenomen wordt, dat de Russische premier Aiexei Kosygin zelf aan het hoofd zal staan van de Russische de legatie tjjdens een eventuele bijzon dere zitting van de algemene verga dering. Woordvoerder Carl Batch van het State Department deelde nog mee. dat de landingsrechten eerst waren gevraagd voor 14 of 15 juni. Carl Batch voegde eraan toe, dat het verzoek afgelopen maandag was binnen gekomen uit Moskou van de Russische minister van buitenlandse zaken. An drei Gromyko. McNamara gaat naar Vietnam WASHINGTON (RTR) Robert Me Namara, de Amerikaanse minister van defensie, vliegt zondag naar Zuid-Vlet- nam om alle aspecten van de oorlog te bespreken, zo deelde het Pentagon mee. Nicholas Katzenbaeh, de onderminister van buitenlandse zaken, en generaal Earle Wheeler, de voorzitter van de com missie van stafchefs, reizen met hem

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 1