u PZC v. DIXHOORN Schietingen in Z.-Vlaanderen rtGEND/b Wilt uw omzet verho gen, plaats dan een adver tentie in de extw Vier folkloristische krulboltoernooien bij Grote Gat en Oude Tol Weekendvluchten op hoge snelheden Braderie in Terneuzense Noordstraat De Brillenzaak 32e ^rllïemaefiei*" J. P. H. Ouwendijk Zoon gereedschappen en ijzerwaren BRUGGE - SCHOONDIJKE J. K0NRAAD - IJZERHANDEL II bent toth zeker naait jong genoeg uoor 'n uieek-end jack? Autobedrijf A. de Keijzer en Zoon OCCASIONS Van de Velde uw drukker WIJDAG 12 MEI 1967 ZEEUWSCH-VLAANDEREN BOL SEIZOEN IN OOSTBURG BEGINT WEER KapéHe- Aan de internationale schieting op de Grootste aantal E. Boussen, -•- brug: 5 stuks. 1 Uitslag 2e wip: ej j pjcave(;i Zandberg; eerste r Reijns, Kapellebrug; twee- geschoten op 2 wippen. De uitslag luid- OOSTBURG Gisteravond stond Frans Pieters uit Sas van Gent, bolkeizer 1966, model voor een fotograaf van de VARA. Zijn portret zal de aan kondiging begeleiden van een uitzending van beelden van de twelde keizerbolling, die op za terdag 19 augustus op de banen by het .Grote Gat' te Oostburg wordt gehouden. Keizerbollin- gen zijn voor de ware liefheb bers van deze volkssport een spannend evenement, De beste boilers van de tien bolclubs in Zeeuwsch-Vlaanderen, de ko ningen, strijden dan om de eer en de kroon. Na afloop wordt de keizer 1967, die zich .metter' (maïtre) onder de koningen heeft getoond, gekroond en de vroegere keizer ontkroond. Bei de plechtigheden vinden plaats op de baan; best mogelijk na tuurlijk dat de kroon op het hoofd van Frans Pieters zal blij ven staan. De televisieuitzen ding zal zaterdagavond (19 au gustus) plaatsvinden. Op de maandag die daarop volgt, komt Oostburg overigens weer in het beeld, dan in een korte reportage van een vakantiedag in Oostburg. Eerst even lets over de bolsport in 't algemeen. Het wordt gespeeld met de zogenaamde krulbol of stekbol, een schijf in een kaasvorm, waarvan de beide cirkels niet even groot zijn, op een vlakke baan. Met inachtne ming van spelregels en met verschil lende tactieken moet de boller of bol der proberen zijn bol zo dicht moge lijk bij de .stekke' (een klein paaltje) te laten belanden. Het is een bijzon der oud spel, dat van oudsher geliefd VRIJDAG 12 MEI. ANTWERPEN Koninklijke Nederlandse Schouwburg. 20 uur: .Zoete vogel van de jeugd' van Tennessee Williams. HULST Burgerzaal stadhuis: tentoon stelling werken Hugo en Guido Metsers. MALDEGEM De Botermarkt. 21 uur: opening tentoonstelling kunstmarkt .Xeno' OOSTBURG Burgerzaal gemeentehuis. 20 uur: concert door het Zeeuws-Vlaams Ka merkoor. RETRANCHEMENT Gemeentelijk sportterrein: sportdag lagere scholen. TERNEUZEN Galerie J 34. 15 uur: opening tentoonstelling werken Jan Juf- Keizer van Nederland SAS VAN GENT Frans Pie ters is bollenkeizer van Neder land 1966. Hij werd driemaal achtereen koning van de bolclub van de personeelsvereniging ON A van de NV Glasfabriek ,Sas van Gent' en wie driemaal koning is, is keizer van zijn club. In augus tus 1966 werd te Oostburg gestre den om de titel kampioen van Ne derland, een strijd die ging tussen de koningen op bölgebied van ons land (die overigefis allemaal in Zeeuwsch-Vlaanderen wonenen Frans Peters won. Zijn galakle- ding wordt gesierd door een sjerp, een nationaal' lint met penning en een keizerlijke kroon. wip I: eerste hoogvogel A. van Acker Eksaerde E.; tweede hoogvogel B. Baert (Koewacht); eerste zijvogel A. Pluym (Westdorpe); tweede zijvogel C. de Block (Zuiddorpe); derde zij vogel P. de Waal (Ossenisse); vierde zijvogel A. Meert (Sluiskil); eerste kal M. de Let ter (Koewacht); tweede kal A. Cerpen- tler (Smaay B.); derde kal R. de Waele (Koewacht); vierde kal A. Tieleman (Axel). Wip II: eerste hoogvogel P. de Wilde (Loochrlsty B.); tweede hoogvogel A. eers^e zljvo- tweede zijvr tem B); derc. zijvogel P. Verstraeten (Eksaerde B.); hogevogel zijvogel, 1 gel A. Hoogewijs (Merksem B); derde "vogel P. Verstraeten (Eksaerde B.); :rde zijvogel J. de Klerck (Overslag); eerste kal Th. Lecluyse (Loochristy B. tweede kal R. de Schepper (Koewacht); derde kal A. de Smet (Koewacht); vier de kal R. de Weert (Stekene B.). Aan de internationale schiettn» op staande wip, georganiseerd door schutterssociëteit St-Sebastlaan' Aan de liggende-wipschieting bij I Dijck te Hengstdijk namen 23 sch P. van schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel G. de Bakker (Hengstdijk), eerste zijvogel G. de Bakker (Hengstdijk), tweede zijvo- wedstrijd op de staande wip. Gezien het enorme aantal deelnemers werd ge schoten op 2 wippen. De uitslag luidde: Wip I: Eerste hogevogel, A. Praet, Nieuw-Namen; tweede hogevogel, B. Plasschaert, Graauw; Eerste zijvogel, A. v. d. Poel, Graauw; tweede zijvo gel, E. Merckx, St-Pauwels B; derde zijvogel, J. Steijaert, Graauw; vierde zijvogel, P. de Baar, Graauw; eerste kal, P. de Baar, Graauw; tweede kal, A. v. d. Poel, Graauw; derde kal, G. Buysrogge, Graauw; vierde kal, A. v. Campen, Graauw. 'aterschoot, Kloosterzande; twee de zijvogel, K. v. Bretsom, Kemzeke B; derde zijvogel, C. de Maat, Hulst; vierde zijvogel, C. de Maat, Hulst; eer ste kal, L. v. Roei jen, Nieuw-Namen; tweede kal, L. Steyaert, Graauw; derde R Boussen, St-Jansteen; vierde kal, Alb. Verdunnen, Graauw. is ln het noordelijk deel van Oost- Aan <je liggende wipschieting bij gebr. Vlaanderen, het .MeetjeslandRenaat Cocqheyt te St-Jansteen werd deelge- van der Linden schreef een boekwerk nomen door 61 schutters. Er werd ge- over alle variaties van het bolspel. schoten op 2 wippen. Uitslag le wip: In Hulst kent men bijvoorbeeld het hogevogel, V. de Vos, Hulst; eerste bolspel met ronde houten bollen op zijvogel, P. de Bot, Heikant; tweede een langgerekte baan en in Hengst- zijvogel, J. de Vetter, Kapellebrug. dijk treft men een gaaibolling. Het staat in verband met het Franse jeu de boule en met het Engelse bowling, eveneens typische volksspelen. Bollen wordt ernstig en minder ernstig be dreven, zoals men ook bij het schie ten op de wippen zelf kan bepalen in hoeverre het De scliieting bij P. v. Hove te Koewacht trok 34 schutters. De uitslag was: ho gevogel, P. Swarts, Koewacht; eerste zijvogel, R. d'Hert, Overslag; tweede zijvogel, A. Jesolrens, Koewacht, grootst aantal, B. Ferhet, Stekene B. Aan de schieting in café Sport te Koe wacht namen 31 schutters deel. Uitslag: Hogevogel, L. v. Pulienbroeck, Loke ren B; eerste zijvogel, R. Klnt, Koe wacht; tweede zijvogel, A. Jesolrens, Koewacht; grootste aantal, L. Vos Moer- eke B. de de te koewacht namen 82 schutters deel. Ge zien het grote aantal werd op 2 wippen geschoten. eerste hogevogel. J. de Waal, Koewacht; tweede hogevogel, A.Hv. Pootelberghe, Koewacht; eerste zijvogel, R. v. Hoeck, Stekene B; tweede zijvogel, C. v. Over loop, koewacht; derde zijvogel, Em. Baert, Koewacht; vierde zijvogel, W. Thoen, Koewacht; eerste kal. Th. Ing- hels, Koewacht; tweede kal, R. d'Hont, Stekene B; derde kal, A. Janssens, Koe wacht; vierde kal, E. Vermandei, Koe wacht. De uitslag van wip II luidde: eerste hogevogel, J. de Waal, Ossenisse; tweede hogevogel, W. Hahu, Stoppel dijk; eerste zijvogel, P. Baert,, Koe wacht; tweede zijvogel, Fl. v. Poecke Koewacht; derde zijvogel, J. de Visser, Axel; vierde zijvogel, E. de Maaijer, Stoppeldijk; eerste kal, A. v. Daele, Koewacht; tweede kal, C. de Moor, St- Jansteen; derde kal, A. Apers, Zuiddor pe; vierde kal, E. v. Looy, St-Pauwels Aan de internationale schieting op de staande wip bij A. de Schepper te Koe wacht namén 87 schutters deel. De uit slag luidde: Wip I: eerste hogevogel: A. de Bock (Stekene B); tweede hogevogel: E. de Maayer (Koewacht; eerste zij vogel: M. Fruvtier (Kruisstraat B); tweede zijvo gel: A. IJzerma (Eksaerde B); derde zij vogel: E. v. Marcke (Stekene B); vierde zij vogel: E. Ovenbrug (Zuiddorpel; eer ste kal: A. Hoogstraten (Axel); tweede kal: R. Thijs (Hellestraat B): derde kal: W. v. Steen (Stekene B); vierde kal: R. de Block (Koewacht). WIP n: eerste hogevogel: W. Thoen (Koewacht) tweede hogevogel: G. Leemans (Sinaay B); eerste zijvogel: A. Maes (Moerbeke B); tweede zijvogel: J. de Meester (Sinddy B); derde zijvogel: A. de Block TERNEUZEN Van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 juni wordt in de Terneuzense Noordstraat weer een bra derie gehouden. Het motto is dit Jaar .Terneiizen trefpunt van de wereld'. Er nemen ongeveer 50 winkeliers aan deel, die stands zullen opbouwen in de Noord straat en de diverse zijstraten. Als accentuering zullen er twee wereldbol len worden geplaatst, met een doorsnee van circa 3 meter. Het amusement rond de braderie is dit jaar aanzienlijk grootser opgezet dan in het verleden. Er komt een draaiorgel, een poppenkast en een boerenkapel. Voorts zullen er acrobaten en muzikale clowns optreden, Ook de harmonie Ter- neuzen en het tamboer- en pijperkorps Irene verleent medewerking. Op de laat ste dag van de braderie verzorgt de muziekvereniging van Zaamslag een slotconcert. Gedurende de braderie zal het pleintje by de Oude Molen worden .aangekleed' in Montmartrestijl. Er komt een terras en evenals vorig jaar zal er ook weer een kunstmarkt worden gehouden. Ge lijktijdig met de braderie verzorgt de vereniging oud-Terneuzen een tentoon stelling in de Noordstraat en viert Frank Koulen het 10-jarig bestaan van Porgy and Bess. Op maandag 5 juni trekt een reclamecaravaan door een ge deelte van Zeeuwsch-Vlaanderen. De or ganisatie van het geheel berust bij het bestuur van de HCT-afdeling .Noord- straat'. CLING E Coöp. Raiffeisenbank Op 4 juli aanstaande zal te Cltnge de opening plaatsvinden van het fraaie kan toor met woonhuis van de Coöp. Raiffei senbank St.-Jansteen-Clinge. Het kan toor zal worden voorzien van een nacht kluis, safeloketten en neonreclame, zo dat ook Clinge een volwaardig bankge bouw zal hebben. (Stekene B); vierde zijvogel: E. Matte- lee (Kruisstraat B); eerste kal: W. v. Overloop (Stekene B); tweede kal: A. Jansen (Koewacht); derde kal: E. de Jonge (Heikant); vierde kal: P. Baart (Koewacht). Aan de schieting bij L. Schwarz te Koe wacht namen 35 schutters deel. De uit slag luidde: hogevogel: H. Kint (Koe wacht); eerste zijvogel: A. Goossens (Koewacht); tweede zijvogel: A. Goos sens (Koewacht). Aan de schieting by P. van Hove te Koewacht namen vijfendertig schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: B. Plasschaert (Wachtbeke B); eerste zij vogel: G. Drubbel (Koe wacht); tweede zijvogel: A. Goossens (Koewacht); groot aantal: G. Baert (Koewacht) zeven stuks. ,De wind verdeelt de prijzen!' Inderdaad oostenwind of wes tenwind maakt voor een groot deel uit waar de vroegste con- staties vallen. Noorden- of zui denwinden beslissen over de te maken gemiddelde snelheden. En die snelheden lagen op He melvaartsdag liefst boven de 120 km per uur en ook zondag vanuit Angerville deden de dui ven meer dan 100 km per uur. Moescroen 4 mei: ,Hoop' Biervliet 271 duiven, le 1883 mpm. J. Boeye 1. Ee 2 en 5, A. Naeye II 3, W. .Snelvliegers' Oostburg 202 duiven, le 2004 mpm. M. Krijger 1 en 3. A. Boonman 2. C. Bouwens 4, W. van Unen 5, R. Verstraeten 6 en 8, J. Duste 9, C. Bron 10. EDB Schoondijke 125 duiven, le 1955 mpm. H. Calon 1, S. Huigh 2 en 5, G. Dobbelaere 3 en 4, P. de Hullu 6 en 7. A. de Poorter 8, I. Vermeulen 9, P. Cornells 10. VZV Hogeweg 221 duiven, le 1846 mpm. A. de Waele 1 en 4, A. den Hamer 2, A. Hamelinck 3, H. de Poorter 5, Poorter Pre 6, J. Spinne- wijn 7 en 10, J. v. d. Amele, 8 C. van Acken 9. VV Sasput 125 duiven, le 1979 mpm. Th. de Smit 1. 4 en 6, J. Boone 2. H. Riemens 3, Poorter-Cas 5, Is. Leen- houts 7 en 8, J. Dhont 9, A. de Weven 10. PV ,De getrouwe duif' Cadzand 143 duiven, le 2081 mpm. I. Poney 1 en 10, J. v. d. Plasse 2 en 3, A. de Put ter en Zn 4, 7, 8 en 9, P. Goossen 5, J. A. Vasseur 6. Clermont 30 april: IMM Driewegen 47 duiven. Klaeyssen-Cornells 1, 2, 3 en 10, Abr. Engels 4 en 6, Jac. Boe man 5, Joh. Lippens 7, A. Janssen 8, J. Jansen 9. .Recht voor allen' Sluis 112 duiven, le 1290 mpm. A. de Clerg 1, M. van Boven 2 en 7, A. de Meyer 3, A. Crooymans 4, J. Louwere 5, C. v. d. Walle 6, P. Maenhaut 8, M. Baert 9. F. Verheye 10. Souburg - Middelburg 231 duiven, le 1301 mpm. M. Jaspers M. 1 en 2, A. Peters S. v. d. Welle-Joz M. 4 en 6. C. v. d Vijver S 5. M van Boekhout S 7. C. de Graaf M. 8 en 10, Gebr. Korff S. 9. IJzendijke 140 duiven, le 1280 mpm. C. Geernaert 1, Fr. Dieleman 2. Iz. v. d. Slikke 3, W. v. d. Slikke 4, P. Neve 5 en 7, Di Alievens 6, Iz de Cocq 8, W Mussche 9 en 10. Angerville 7 mei: EDB Schoondijke 104 duiven, le 1672 mpm. L Vermeu len 1, P. Cornells 2 en 3, G. Dobbe laere 4 en 6, G. de Wever 5 en 7. H. Calon 8 en 10. H. van Kouwenberg 9. VZV Hogeweg 137 duiven, le 1672 mpm. P. Pijcke 1, C. Soulimans 2, 4 en 9, Ren Blaakman 3, J. Geernaert 4, L. Martens 6. A. v. d. Broeke 7, Poorter Cas 8 en R. G roos man 10. .Nieuw Leven' Koewacht 76 oude dui ven, le 1691 mpm F. Bonne en Co 1, Th Gijsel 2 en 3, L. Seghers 4, H. Audenaerde 5 en 9, Al Martens 6, H. Mannens 7, R. Martens 8, A. van Hooye 10. Doornijk 4 mei: .Nieuw Leven' Koe wacht 70 jaarlingen, le 1625 mpm. L. Belaert 1, R. de Waele 2. P. Coe- nen 3. 5. 6. 7 en 9 V. de Block 8, And. Martens 10. .Nieuw Leven' Koewacht 80 oude dui ven, le 1609 mpm. Fr. Roegiest 1, L. Seghers 2 en 4, W. Verbiest 3. F. Schelfout 5. B. Rombout 6, P. Coe- nen 7. J. Elegeert 8, R. Martens 9 en I. de Block 10. Doornijk 7 mei: .Nieuw Leven' Koe wacht 112 oude duiven, le 1730 mpm. P. Coenen 1. L. Seghers 2, J. Ver schuren 3. Gebr. Elegeert 4. J. de Block 5. A. van Hoove 6, F. Schel fout 7. R. de Waele 8. A. van Rum- steg 9, F. Bonne en Oo. 10. .Nieuw Leven' Koewacht 115 Jaar lingen, le 1727 mpm. P. Coenen en Zn'l en 9, J. Verschuren 2 en 8, R. de Waele 3. V. de Block 4 en 10, L. Belaert 5. Gebr. Elegeert 6, C. de Cock 7. In kring centrum vervloog men de le gewaarborgde vlucht van het seizoen. Het aantal duiven voor een waarborg van 1000 en 'n koel kast viel wat tegen Kringvlucht centrum Angerville 729 duiven, le 1689 mpm. R. Geernaerts, Sas van Gent 1, R. Lippens, Philippine 2 en 8, P. Goossens, Sas van Gent 3, H. Cornells, Philippine 4. Th. Zoele. Sas van Gent 5 en 10. E. A. v. d. Berghe, Sas van Gent 6. H. v. d. Hemel, Philippine 7, F. J. Slock, Westdorpe 9. In west werd de le vlucht voor de kring zesdaagse vervlogen. Voor de ze zesdaagse werden 240 bonnen ver kocht. Dus 400,— boven de waar borg. In totaal zijn er nu 2000 prij zen voor het eindklassement en liefst 1000 dagprijzen, verdeeld in 21 prij zen ner vlucht. In deze zesdaagse zijn dus zesmaal 21 plus 50 prijzen voor het eindklassement, dus 176 prij zen te verdienen. Angerville 7 mei: IJzendijke 88 duiven, le 1664 mpm. Dr A. Lievens 1, 2 en 4, Fr. Dieleman 3, G. de Boe- vere 5, W. Mussche 6. Deprez-Jaeger 7 en 10, Iz. de Cocq 8. J. de Smet 9. PV Hoop Biervliet 147 duiven, le 1663 mpm. P. de Winne 1, Ed Ver- waet 2, Ch. van Vooren 3. Van d. Lin de-du Puy 4, P. Pladdet 5, Gebr. Dobbelaere 6, P. Jansen 7. W. Dhuys- serinde 8, G. Bracke 9, Helm Dobbe laere 10. dersjargon sterk ln het normale taal gebruik doorgedrongen. ,Een weg als een bolbaan' is een mooie effen weg en als Jan en Piet elkaar joviaal op de schouders slaan, dan ,bolt het tus sen die twee', Toeristen ZATERDAG 13 MEI. ANTWERPEN Koninklijke Nederlandse Schouwburg. 20 uur: .Zoete vogel van de jeugd', van Tennessee Williams. AXEL Christelijke uloschool. 14.30— 20.30 uur: fototentoonstelling fotoclub Axel. HULST Burgerzaal stadhuis: tentoon stelling werken Hugo en Guido Metsers. MALDEGEM De Botermarkt. 0—12 en 14—21 uur: tentoonstelling werken kuns tenaarsgroep .Xeno'. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: .Het pronkstuk van de familie', alle leeftijden. TERNEUZEN Patronaatsgebouw. 20 uur: .Ferre Grignnrd en Flarth'. Luxortheater, 20 uur: .Het pronkstuk van de familie', alle leeftijden. Galerie J 34. 1417 uur: tentoonstelling werken Jan Juffermans. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9— 18 uur: tentoonstelling werken Lei Molin. ZAAMSLAG Het Poontje: tentoonstel ling werken Arn. Kroonder. ZONDAG 14 MEI. ANTWERPEN Schouwburg Arenberg, 20 uur: Toon Hermans met .Tien Toon'. Koninklijke Nederlandse Schouwburg. 20 uur: .Zoete vogel van de Jeugd', van Ten nessee Williams. HULST Burgerzaal stadhuis: tentoon stelling werken Hugo en Guido Metsers. MALDEGEM De Botermarkt. 9—12 en 14—21 uur: tentoonstelling werken kuns tenaarsgroep .Xeno'. OOSTBURG Ledeltheater. 14 en 20 uur: .Het pronkstuk van de familie', alle leef tijden. 16.30 uur: ,De amoureuze avontu ren van Moll Flanders'. 18 Jaar. TERNEUZEN Luxortheater. 14.30 en 20 uur: ,Het pronkstuk van de familie', alle leeftijden. 17 uur: .De amoureuze avontu ren van Moll Flanders', 18 jaar. Galerie J 34, 1417 uur: tentoonstelling werken Jan Juffermans. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 14— 18 uur: tentoonsteltng werken Lei Molin. ZAAMSLAG Atelier .De Hoogte', 14—18 uur: tentoonstelling werken Pieter de Bodt. Het Poontje: tentoonstelUng werken Arn. Kroonder. MAANDAG 15 MEI. ANTWERPEN Schouwburg Arenberg. 20 uur: Toon Hermans met .Tien Toon'. AXEL Christelijke uloschool. 14.30 20.30 uur: tentoonstelling Axelsc fotoclub. HULST Burgerzaal stadhuis: tentoon stelling werken Hugo en Guido Metsers KLOOSTERZANDE Het witte huis, 19 uur: .Saro en the butaris'. MALDEGEM De Botermarkt. 9—12 en 14—21 uur: tentoonstelling werken kuns tenaarsgroep .Xeno'. OOSTBURG Ledeltheater, 14 en 20 uur: ,De amoureuze avonturen van MoU Flan ders'. 18 Jaar. 16.30 uur: .Het pronkstuk van de familie', aUe leeftijden. TERNEUZEN Luxortheater. 14.30 en 20 uur: ,De amoureuze avonturen van Moil Flanders', 18 Jaar. 17 uur: .Het pronkstuk van de familie', alle leeftijden. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9— 18 uur: tentoonstelling werken Lei Molin. DINSDAG 16 MEI. HULST Burgerzaal stadhuis: tentoon stelling werken Hugo en Guido Metsers. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: ,De amoureuze avonturen van Moll Flanders'. 18 Jaar. TERNEUZEN Luxortheater. 20 uur: .De amoureuze ovontur envan Moll Flanders', 18 jaar. Galerie J 34, 1417 uur: tentoonstelling werken .Tan Juffermans. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 9— 18 uur: tentoonstelling werken Lel Molin. De heer M. A. Aalbregtse, die tot 6 april van dit jaar voorzitter van de VW te Oostburg was. deed en doet veel werk voor de verbreiding van het bollen als volkssport. Hij streeft er naar het spel een ontspanningsmoge lijkheid te laten zijn voor de bevol king zelf en tevens een aantrekke lijke recreatie voor toeristen. In een WV-brochure moedigde hij de va kantiegangers aan deel te nemen aan het spel of toeschouwer te zijn op de overdekte bolbaan bij café ,De Prins' of op de open baan nabij het Grote Gat, tegenover het café van Rinus van de Broecke. Oostburg telt momenteel 2 bolclubs, die over het aantal meetjesbollers niet te klagen hebben. Sas van Gent heeft drie clubs: daarvan bestaat er één uit personeelsleden van de glas fabriek. Aardenburg heeft twee clubs, Eede één, Waterlandkerkje één en Sint-Kruis één. In het grijze verleden waren er veel meer clubs in deze streek. Oostburg stelde 15 bolbanen, Aardenburg 20. Uit de samenwerking tussen WV te Oostburg en bolverenigingen vloeide de samenstelling van een programma van vier folkloristische krulboltoer nooien voort. Op zaterdag 10 juni zullen op de drie Oostburgse banen bq de oude tol de voorronden van het Nederlands-Bel gisch clubkampioenschap worden ge houden Het is het vierde Nederlands- Belgische toernooi, dat traditiege trouw op de tweede zaterdag in juni wordt gehouden. De stichting Cultu rele Belangen te Oostburg heeft een wisselbeker beschikbaar gesteld. De finale van dit toernooi is gepland op zondag 9 juli te Ertvelde (B.), waar ook de prijsuitreiking zal plaatsvin den. 24 juni Het Nederlands clubkampioenschap zal op 24 juni, de vierde zaterdag van die maand, worden .uitgevochten' op de banen bij de oude tol. Deze datum is gekozen om het de vlassers moge lijk te maken om mee te doen. Een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de VVV te Oostburg, zal rs avonds ln hotel ,De Oude Tol' worden uitge reikt. Nu wil het geval dat de Aar- denburgse Boilersclub (ABC) op die zelfde datum een internationaal bol- dersfeest op het gemeentelijk sport terrein wil houden. De raad van Aar denburg besloot de club een subsidie van 200,te geven om de kosten te dekken, op voorwaarde dat de plaatselijke muziekvereniging de wedstrijd zal mogen opluisteren. Over die datum zal nog nader worden overlegd, omdat de Nederlandse clubs nu eenmaal niet op twee toernooien tegelijk kunnen zijn. Een moeilijkheid daarbij is dat de WV van Aarden burg geen bemoeienis met de orga nisatie van het internationale toer nooi heeft, zodat overleg tussen de VV V-af delingen van de beide plaat sen geen zin heeft. Maar wellicht zal de VW van Aardenburg kunnen be middelen. Er bestaat geen bond van bolverenigingen. Het standpunt van de heer Aalbregtse en Rinus van de Broecke is in deze: ,We moeten iets opbouwen, niet afbreken'. Een propagandawedstrijd tussen middenstanders en ambtenaren van Oostburg enerzijds en de toeristen an derzijds is vastgesteld op donderdag 17 augustus op de banen bij het Gro te Gat. Het is voor het eerst dat zo'n wedstrijd wordt georganiseerd; in Oostburg met de volle medewerking van de VW, met DE GROOTSTE KEUZE 4 DE MEESTE ERVARING DE BESTE SERVICE Houdt voor ogen l BURCHTSTRAAT 13 OOSTBURG TELEFOON 2461 DAAR ga ik mijn BRIL kopen! 'S MAANDAGS GESLOTEN Een uitgebreid assortiment hebben wij aan onze verkoop toegevoegd HANDZAAG onbreekbare Mil A Af\ handgreep NU 4/40 50 cm bladlengte De schakel tussen u en uw voordeel PRINSES BEATRIXSTRAAT 13-15 - TELEFOON 01173-321 Voor grasmaaimachines klein of groot, met of zonder motor/ elektrisch of benzine/ altijd eerst even naar.... STATIONSSTRAAT 19 - AXEL - TELEFOON 01155-892 Dit is onze bijdrage aan de recreatie. U bent immers nooit jong genoeg voor actieve vrijetijdsbesteding. U moet - er we' °P gekleed zijn. Tllbtiry-sport dus. /V U kunt jacks kiezen A van 39/-tot 69.» Moderne kleding voor vader en zoon TERNEUZEN ZAAMSLAG telefoon 01153-468 vertegenw. tel. 01150-3892 Fiat 1500 1 1965 Fiat 1500 comford 1965 Fiat 1100 D 1965 Fiat 1100 D stationcar 1965 (14.000 km gelopen) 8 Fiats 850 1965 2 Fiats 600 D 1964 en 1963 Fiat 1300 1962 Opel Kadett stationcar '64 Austin Seven 1965 Austin A 40 1964 Renault Dauphine 1959

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 31