Na 40 jaar afscheid Belgische chefloodsen Diploma's RMLTS in Goes uitgereikt Sassenaar wil zijn woning niet verlaten Zeeuws elektriciteitstarief in vergelijking met andere Vollemaere en 't Jaeckx hebben gelijk e camere NOG STEEDS GEEN AUTOTECHNIEK AAN DE LTS IN VLISSINGEN Gelukwensen van A v d B"er ult Kalverslraat Geen poule Incasso Neem een DONDERDAG 13 APRIL 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 SAMENWERKING NA ,OMPESITIE' Aanbesteding werk Aanrijding in VLISSINGEN Zaterdagoch tend wordt er definitief een streep gezet onder twee vrijwel identieke carrières. De Belgi sche chefloodsen B. Vollemaere en A. 't Jaeckx zullen dan in de Belgische loodsensociëteit te Vlissingen na veertig jaar af scheid nemen van het Belgische loodswezen. Veertig veelbewo gen jaren, waarin zich behalve een economische crisis en een wereldoorlog ook een enorme technische evolutie voltrok. De heer 't Jaeckx zei het zo: ,ZHn le ven en mijn leven zijn net als twee evenwijdige ïynen. Slechts op een paar plaatsen wijken ze een beetje van elkaar'. Beiden werden in 1902 in Vlissingen 5eboren. En beiden hadden ze als va- er een Belgische loods. Beiden gin gen ze 16 jaar oud vlak voor het eind van de eerste wereldoorlog als lichtmatroos varen. Beiden promo veerden ze tot matroos voor de mast. Vier jaar zwalkten beide jonge Vlis- singse Belgen over de wereld alvorens in 1922 samen naar de zeevaartschool in Vlissingen te gaan, om daar het stuurmansdiploma te behalen. Toen ze in 1924 dit diploma verwierven, konden ze zich officieren ter koop vaardij noemen. Maar na enkele maanden vond de Belgische marine dat ze het niet langer zonder deze twee Nederlandse Belgen kon stellen. Kortom een jaar lang dienden ze by de Belgische marine. Daarna was het weer twee jaar handelsvaart gebla zen. Dat duurde ook weer niet zo gek lang, want op 1 oktober 1927 tra den ze in dienst van het Belgisch loodswezen te Oostende. De heer Vol lemaere: ,we werden benoemd tot kwekeling, maar het was echt niet zo. dat een aantal leraren je een oplei ding gaven voor loods. Dat moest je allemaal zelf maar zien en uitdokte ren aan de hand van je ervaringen' Deze periode vinden de beide heren achteraf gezien toch wel een van de fUnste. De lieer 't Jaeckx: ,We moesten weer gewoon terug op de riempjes. Met de loodsboot mee en ais er dan een schip te beloodsen was, brachten de kwe kelingen de loods in de joi daar naar toe', 't Ljjkt eenvoudig. Maar altijd was er wel een Nederlandse loods boot in de buurt. En daar werd dan ook wel een jol naar beneden gela ten. Dat was in de tyd van de ,ompe- sitie', zoals ze dat in Vlissingen noemden. De concurrentie tussen de loodsdiensten. En dat ging zo ver dat een schip ter hoogte van Terschelling of ter hoogte van Dungencss ai een loods aan boord Icon nemen. Het ging er om, welke jol hot eerste bij het te beloodsen schip was. De heer Volle- mnere vertelde daar nog over; ,Je zat met z'n tweeën aan de riemen, een! Kwekeling zat er aan het roer en een' moest voor de lier zorgen. .Je werd vaak by een snelheid van vier vijf mijl neergelaten. En geloof maar, dat net dan tekeer ging. Maar wc moes- ton nu eenmaal eerder zyn dan de Hollanders. Dan voer je soms met I twee jollen nis in een wedstrijd naar1 een sehip. Vlak naast mekaar en "e-1 loof maar niet, dat ze mekaar noki maar een duum roer gaven!' 51® scherpe concurrentie lussen de Belgische en Nederlandse loodsdien sten gaf de kwekelingen volop gele genheid ervaring op te doen voor het vaR vun hun keuze: zeeloods. In 1930 aeclen ze examen en werden ze be noemd tot hulploods. In 1931 volgde ue benoeming tot loods •Op zee was er een ware vijandschap, maar zodra we het hoofd in Vlissin gen opstapten, waren we de beste vrienden met de Hollanders en gingen we snmen een pintje drinken', aldus de heer 't Jaeckx. "t Was een harde tijd, maar wel mooie tijd'. In 1938 scheidden de ren. De heer Vollemaere had inmid dels werk gevonden bij de voedsel voorziening en zijn vriend 't Jaeckx kreeg ook een dergelijk baantje. Daardoor werden ze niet aangewezen om in Duitsland te gaan werken. Maar varen was er voorlopig niet meer bij. Dat duurde tot na de bevryding, toen er konvooien van de gealli eerden voorraden moesten aanvoe ren op het strand van Oostende. Ze kregen de voor loodsen op '65 strand te zetten. Het bleken ech ter landingsschepen te zyn. die by eb hun lading vooral ook tanks konden lossen. Na de oorlog was de concurrentie door een aantal afspraken tussen Ne derland en België verdwenen. Maar de heren Vollemaere en 't Jaeckx zyn er wel van overtuigd, dat het aan de enorme .ompesitie' van de Belgen te danken is, dat de loodsdienst van dit land 723/è procent van de beloodsing voor de Westerschelde kreeg en Ne- dreland slechts 27Vs procent. In 1954 solliciteerde de heer Volle maere naar de functie van chef-loods in Vlissingen. Vier jaar later werd de heer 't Jaeckx als zodanig benoemd. De belangrijkste reden was wel, dat ze weieens op regelmatiger tijden thuis wilden zyn. Op de foto bekijken de chefloodsen B. Vollemaere flinks) en A. 't Jaeckx de oorkonden, die horen bij de onderscheidingen, die ze in de loop der jaren ontvingen: de ereme daille eerste klas van het burger lijk ereteken voor 25 jaar over heidsdienst, het erekruis eerste klas voor S5 jaar overheidsdienst, ridder in de Kroonorde en de herinnerings medaille oorlog 191iO-l'J!,5'. Boven dien ontving de heer Vollemaere tn 1958 het Laureaat van de Arbeid (Foto PZC) Chef-loodsen zyn de mensen, die de werkroosters opstellen, die zorgen, dat de beloodsing vlot verloopt, die het toezicht hebben op de loodsen en het redepersonecl, kortom de zaken van het Belgische loodswezen in Vlis-! singen behartigen. De drie chef-lood-1 Walzoorden KLOOSTERZANDE Het bestuur van de waterkering van het calamiteuze wa terschap Walzoorden heeft woensdag in hotel ,De Linde' te Kloosterzande in het openbaar aanbesteed het herstel, de ver- Sas van Gent SAS VAN GENT Woensdagmiddag, omstreeks drie uur botste S. uit Kloe-, tinge met zijn personenwagen op een voor hem rydencle vrachtauto, bestuurd door J. K. uit Sluiskil. Beide auto's re den in de Zandstraat, richting rijksweg.! uieuwing en het onderhoud tot en met T siSs s. ofu fe».""".mi {SSKSTn? •verweg sloeg drecht 84.275; fa De Oude, Biervliet 84.350 en fa De Ruijsscher. Biervliet 84.950. De wagen van S. liep zware schade op. Niemand werd bil deze aanrijding ge wond. Het ongeluk is waarschijnlijk te wyten aan onoplettendheid. Commissie van toezicht: Verdere ontplooiing blijkbaar niet meer noodzakelijk geacht' VLISSINGEN ,Ook het afgelopen jaar hebben b en w van Vlissingen tevergeefs bij het ministerie aangedrongen op het verlenen van toestemming om met de vakrichting autotechniek te mogen be ginnen. Hoewel onze school over een be hoorlijk aantal leerlingen ruim 100 in het tweede leerjaar metaalbewerken beschikt, schijnt men dit aantal als voe dingsbodem onvoldoende te vinden om naast de afdeling elektrotechniek de 4- jarige opleiding voor autotechniek toe te Aldus staat in het jaarverslag! 1966 van de commissie van toezicht] op het nijverheidsonderwijs voor jongens te Vlissingen. De commissie van toezicht is hierover, gelet op de uitspraak van staatssecre- taris Grosheide in zijn antwoord op vra-l gen over de op te richten derde lts op Walcheren, verwonderd. De staatssecre taris had gezegd, dat .volgens de huidige opvattingen een redelijke ontplooiing van een lagere technische school alleen mogelijk is. indien het leerplan van de school als minimum de vakrichtingen metaalbewerken, elektrotechniek en tim meren omvat'. ,Uit deze zinsnede kan men de con clusie trekken, dat het aantal leer lingen van het tweede jaar metaal bewerken niet meer bepalend is voor het al of niet toestaan van een 4-jarige vakrichting (elektrotechniek, fijn-me- taal be werken, autotechniek enzEen verdere ontplooiing van de lts te Vlissingen heeft men na 1962 blijk baar niet meer noodzakeiyk geacht. In het bedrijfsleven ter plaatse is de behoefte aan de vakrichting autotech niek sterk gestegen', aldus de com missie van toezicht in het jaarver slag. derde klassen timmeren worden gefor meerd, De bezetting in de overige vak richtingen vertoonde weinig verandering, zodat opnieuw met 18 klassen in augus tus 1966 kon worden begonnen. Het aan tal leerlingen van de dagschol steeg van 386 naar 409, het aantal part-time en semi-part-time leerlingen daalde van 135 tot 122. In totaal stonden op 1 sep tember 531 leerlingen ingeschreven, te gen 522 in het jaar daarvoor. AAN 21 GESLAAGDEN 1 Ton ge, C. J. van Licrc uit Kapelle en .Jullie gaan nu het leven in als man, II i [overtuigd van de ernst van dat leven. llPPI Ramen Aan andere kant bezien jullie het leven nog met de ogen van jongens, en dat is goed'. Met deze woorden kwam GOES Eenentwintig leerlingen ir L. Bouten, inspecteur van het land- van de rijks-middelbare land- en V bLwÏ tuinbouwschool in Goes hebben stelde, dat het landbouwonderwijs in de eindstreep gehaald Woensdag- "jgSgj»ifKeKSin??» middag werd dat in de school ge- en bedankte de directeur en zijn staf honoreerd met een diploma en een voor het werk, dat gedaan is om de gront aantal gelukwensen. In aan- kl" klil" ™or het «unen. wezigheid van de ouders kregen de gloednieuwe oud-leerlingen uit handen van de heer J. Notenboom, waarnemend voorzitter van de commissie van toezicht van de; rmlts, het diploma, waarvoor ze twee winters op de school en thuis gewerkt hebben. De directeur van de school. Ir W M. Markusse hield een toespraak, waarin hij aangaf, wat het uitgangspunt is voor de rmlts: .In de eerste plaats een opleiding geven voor toekomstige ondernemers. En we zouden graag zien. dat jullie horen tot de vooruit strevendste ondernemers van deze provincie. Dat wordt niet gegaran deerd door het diploma van deze school, maar met dat diploma neb je toch meer kansen dan zonder', aldus de heer Markusse. VRIJDAG KOMT DE DEURWAARDER.... De heer Notenboom gaf eerst de driei beste leerlingen hun diploma. Dat wa- NadrukkeHjk wees hy op het belang ren de horen D. van Es uit Oude van inzicht in de stof, die de leerlin gen hebben verwerkt ln de afgelopen schoolperiode. .Feitenkennis is wel be langrijk. maar als je geen inzicht hebt en Je niet voortdurend blijft ontwikke- llen. dan wordt het niet goed'. De heer J. H. Roose, wethouder van onderwijs I te Goes kwam met felicitaties namens de gemeente en verzekerde in een kor te speech, dat de gemeente er prijs op steil materiële steun te geven aan hel I landbouwonderwijs. De heer Roose maak- 'te duidelijk, dat de gemeente met alle pretenties op ander "gebied het belang sen in Vlissingen kunnen het varenHet nieuwe schetsplan. voor de reeds in niet helemaal verwaarlozen, want ie-! 1961 in het vooruitzicht gestelde uit- dere niaand weer moeten ze minstensbreiding met lokalen voor de afdeling één inspectiereis maken. elektrotechniek, werd na herzieningen I op 9 juni 1966 ingezonden, ondanks her- Dat is wat do heren Vollemaere en [haalde verzoeken werd tot op heden 't Jaeckx betreft nu allemaal ge-geen antwoord ontvangen', aldus het ver beurd. Zaterdagochtend wordt er eenslag. dikke punt achter gezet. Maar ze; Omdat het aantal leerlingen in de af blijven wel in de buurt, omdat ze In j deling timmeren weer op het peil van Vlissingen biyven wonen. j 1964 is gekomen, konden opnieuw twee Slot van pag. 1 4200 kWu per Jaar gebruikt en dat over nachtstroomtarief beschikt. Dan betaalt men circa 7 cent per kWu in deze provincie. Conclusie, de Zeeuwse gebruiker die niet gebruik kan maken van het nachtstroomta rief is duurder uit dan de meeste beschikt over het nachtstroomtarief slechts weinig minder dan in de meeste andere gebieden. komst kleiner zullen worden. De toe nemende industrialisatie en dus de gro tere afname van de elektriciteit zal bijvoorbeeld niet zonder gevolgen blij ven. ,Er zal in de toekomst ongetwij feld een grotere uniformiteit in de kWu-prijs komen. Maar het naar elkaar toegroeien van de vastrechtpryzen van de verschillende bedrijven zal veel lan ger duren. En ik betwijfel zelfs of het ooit zal lukken die vastrechtbedragen gelijk te krijgen. En dat is dan weer een gevolg van het feit dat we hier in Zeeland altijd niet duurdere transport en distributiekosten zullen biyven zit ten'. enigs-I gen van de beide loodsen zich h« heer Vollemaere werd T schipper op een loodsboot en dc rinTio l,leef gewoon zeeloods. »,?,a tot 1 "iei 194°. toen hy SrKe"l.(ll)ll!scel'd' Met een Belgisch f f chlP belandde hij in Bilbao in fapanje en daar werd de gehele be- van de vier Belgische oor- iogsschepen gevangen genomen cn MivnnH het eoneentratiekamp Miianda de Ebro vervoerd. Dat duur- S«.o ge maanden en toen p. ®en half jaar gevangenis in een oude kazerne in Ordunia. In fe- bruari 1941 kon de heer 't Jaeckx per trein naar Oostende, waar hy woonde sinds hy loods was, tcrugke- Met ons nachtstroomtarief gaan we veel ware vijandschap,verder dan vele andere bedrijven', zegt ,M:drs Dc Jong ervan. Ter herinnering: dat nachtstroomtarief is 4.5 cent per kWu en het geldt niet alleen gedurende de nachturen, maar ook gedurende de middag- en wcckeinduren. Het nacht stroomtarief geldt dan ook voor 93 van dc in totaal 168 uur per week... I>rs De Jong wil wel toegeven dat veel afnemers in Zeeland meer moeten be talen dan in andere gebieden. ,Mnar dc oorzaken liggen voor de hand. Een vroegere directeur van de PZEM heeft eens gezegd: ik heb liever één Kal- vorstraat dan 'n heel dorp. En een heel dorp is voor ons al niet slecht. Maar', aldus de heer De Jong, ,het is toch duidelijk dat onze transport- en distri butiekosten veel hoger zyn dan vryivel overal elders in Nederland. Zeeland is geen dichtbevolkte provincie en boven dien zitten we hier dan nog met dure oversteken van de Zeeuwse stromen'. Is er dan op den duur geen soort poule vorming mogeiyk, waardoor een uni forme kWu-prijs voor Mie .kleingebrui- kers' bereikt kan worden Dat zou in de praktijk dus moeten betekenen dat de een meer vraagt en de nader minder. Met de meeropbrengst van het ene bedrijf zouden de tekorten van het andere bedrijf dan opgevangen kunnen worden Maar drs De Jong .dat zou nationalisering betekenen' geeft hier geen enkele kans van slagen aan. .Trou wens, er spelen ook andere factoren een rol, bijvoorbeeld de levering van elektriciteit aan de industrieën'. Een heel andere zaak Is de incasso van de verschuldigde bedragen. Zoals bekend zullen binnenkort de verschul digde bedragen voor het gebruik elektriciteit en gas op één rekening worden geïncasseerd. \oor de maanden Ponskaarten vliegen met een nau welijks te volgen snelheid door deze computer, die opgesteld staat in een van de vertrekken van het hoofd kantoor van de PZEM in Middel burg. De naam van ieder elektrici teit gebruikend gezinshoofd in Zee land vliegt door dit mechanische brein. Foto PZC) maart en april wordt dit systeem al voor een gedeelte van Oost-Zecuwsch- Vlaanderen toegepast. Drs M. de Brui ne, hoofd van de administratie van de PZEM, verwacht dat voor het eind van het jaar dit systeem in heel Zeeland van toepassing zal zyn. In de toekomst worden de meters slechts tweemaal per jaar opgeno men en de verbruikers betalen over iedere periode steeds eenzelfde be drag (het gemiddelde van hun ver bruik). Met name voor bezitters var gashaarden en accumulerende kachels is dat een plezierige zaak: zij be talen dan met in de winter .topbe- dragen' en in de zomer veel minder, maar over alle perioden hetzelfde (gemiddelde) bedrag. Na afloop van het jaar volgt dan een aparte ver rekening. Reeds enkele maanden heeft de PZEM hiertoe een computer (kosten een half miljoen) in gebruik die met een onge- lofelyke snelheid ponskaarten van de verbruikers verwerkt. Vijf program meurs, gerekruteerd uit PZEM-perso- neel, werken met dit razendsnel den kende en handelende apparaat. ,We zijn er al op ingespeeld', zegt drs De Bruy'ne ervan. CAS VAN GENT De Sassenaar Roman Hemel- soet, garagehouder en rodeo- rijder, wil het pand Westka de 126 niet ontruimen, zolang hem geen vergoeding wordt toegewezen. De rijkswater staat wil het pand gesloopt zien om het kruispunt aldaar overzichtelijker te maken. Woensdagmorgen ontving Hemelsoet van de deurwaar der het bericht dat het pand vrijdag daadwerkelijk zal worden ontruimd. Op dezelfde morgen bood Roman Hemelsoet in liet postkantoor te Sluiskil een telegram aan konin gin Juiliana aan niet de volgende inhoud: Hare Majesteit de Koningin, Socstdijk Moet op last van de Staat der Nederlanden op 14 april 1967 myn woning verlaten Heb hiervoor geen vergoeding Sfkregen en nog zoekende naar andere woongelegenheid met bedryfs- ruimte. Verzoeke beleefd uit stel verwijdering tot Ik Hierin ben geslaagd. R. Hemelsoet, Westkade 126, Sas van Gent. Tenzij door dit telegram anders wordt bepaald zal deurwaarder mr M. de Graaf vrijdag het pand doen ontruimen. ,Ik ga er niet uit' zegt Hemelsoet, ,ik weet be slist niet waar ik met mijn bedrijf naar toe moet. Bij een normale uitkering van driemaal de netto jaarwinst zou het voor mij geen probleem zyn het pand vrijwillig te verlaten'. Wanneer de deur waarder tot ontruiming overgaat en alle bezittingen van Hemelsoet, de inboedel, de auto's en gereed schappen, op straat zet dan zal Hemelsoet ai zijn spullen op het Keizer Karelplein te Sas van Gent deponeren. Hij is van plan zijn spullen met een oude danstent spu 11 af te Vonnis Bij vonnis van de president van de arrondissementsrechtbank dd 24 februari 1967 werd Roman He melsoet veroordeeld tot ontrui ming. De eigenares van het pand heeft een vergoeding ontvangen en ook de huurder, Johan Hemel soet, de vader van Roman, is schadeloos gesteld. De laatste drijft in dit pand een café. Verder bestaat het uit een woning en drie gara^eruimten. Bij gerechtelijk vonnis werd aan Roman Hemel soet geen vergoeding toegewezen. Na die veroordeling schreef de garagehouder een brief aan ko ningin Juliana, waarin hg zijn si tuatie uiteenzette. In een brief van het kabinet van de koningin werd hem meegedeeld dat zijn zaak in onderzoek zal worden ge nomen. Op 5 april is het vonnis aan Hemelsoet betekend. Hij werd geacht op 7 april tot ontruiming over te gaan. Maar Hemelsoet bleef waar hy was. Gisteren ont ving hij bericht van de deurwaar der dat vrijdag om half twee de daadwerkelijke ontruiming zal plaatshebben indien hy niet vrij- willlg tot ontruiming zal zijn over gegaan. De gemeente Sas van Gent heeft Hemelsoet woonruimte aangebo den. Echter zonder bedrijfsruim te. ,Een horlogemaker kan in zo'n huis zgn beroep uitoefenen, maar ik niet' zegt hij. Er is nergens plaats voor zyn 20 wagens. In de kanaalzone werden tot nu toe enkele honderden woningen onteigend in verband met de uit voering van rijkswaterstaatswer- ken. Hemelsoet zal vermoedelijk de laatste zyn die met dit pro bleem wordt geconfronteerd. Verder werden gelukwensen uitgespro ken door de oud-directeur van de rmlts. ir J. Versteeg, de heer F. de Groene namens de drie landbouworga nisaties. de heer J. Sandee namens de plattelandsjongerenorganisaties, de heer J. Filius als voorzitter van de oud- leerlingenvereniging, één van de ouders en één van de leerlingen. Van verschil lende instanties waren er cadeaus in de vorm van boeken en boekebonnen voor enkele g De namen van de geslaagden zijn: H. P. Bak, Colijnsplaat; A. P. v. d. Berge. Zonnemaire: R. B. Doelman, Wll- helminadorp; M. J. de Bruyne, Coiyns- nlaat; P. C. Dalbout, Ouwerkerk; P A. Dees, Achthuizen (Z.-H.); D. van Es, Oude Tonge (Z.-H.): M. P. Hage. Kruis land; W. M. v. d. Heuvel, Sint-Maartens dijk; A. J. Jansen, Kruiningen; P. A. Karelse, Heinkenszand; P. C. de Lange, Swlfterbont (O.-FL): A. Lepoeter, Ka- P;lle; C. Leydens, Ellemeet: K. J. v. iere. Kapelle: M. Lindhout, Poortvliet; A. M. v. Overbeeke, Kapelle; W. P. Reynierse, Nieuwaorp; M. Rijk, Nleuw- dorp; D. P. Verhulst, Kamperland; M. v. Vossen, Oud-Vossemeer. Zes leerlingen werden afgewezen. Diner genootschap voor fysiotherapie KOUDEKERKE Zaterdag hield de kring Zeeland van het Nederlands ge nootschap voor fysiotherapie te Krui ningen het jaarlijks kringdiner. De deel nemers daaraan werden vooraf ontvan gen door de burgemeester van die ge meente. de heer A. Schipper. De bur gemeester wees daarbij op de betekenis van het werk voor het welzijn van de patiënten die in ziekenhuizen en ver pleeginrichtingen worden behandeld. De voorzitter, de heer P. Pols, die de toe spraak beantwoordde, wilde in de bur- gemester van de gemeente Kruiningen de burgerlijke overheid in Zeeland dan ken voor de waardering, die zy voor het werk heeft. Als voorzitter van de stich ting verpleeg- en rusthuizen dankte de heer Pols alle besturen, die op het ge bied van de volksgezondheid in deze provincie werkzaam zijn en de betekenis van dit werk op dit gebied erkennen en waarderen. Met dank aan God en grote blydschap, geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ADRIAN A ELISABETH ANNIE J. Moens M. Moens-Meyers Jan Betsie Gapinge, 11 april 1967 Schotsehoek 10 Heden is in haar slaap van ons heengegaan, onze zeer geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, me vrouw ADRIAN A VAN ZWEDEN op de leeftyd van 84 jaar. Haar lievellngsvers was: 'k Ben reizend naar die stad, Waar Christus T licht zal zyn. Om eeuwig daar te zyn by Hem, Verlost van zorg en pyn. Uit aller naam: M. van de Vrede Vlissingen, 12 april '67 Anjelierenlaan 139 De teraardebestelling zal plaatshebben te Souburg, op zaterdag 15 april. Vertrek Julta- nalaan 4 des voormid dags 10.30 uur Geen bezoek Geen bloemen Algemene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn innig geliefde vrouw en der kinderen zorgzame moeder, oma, dochter, zuster, be huwdzuster en tante SARA PIETERNELLA SLABBER geboren Hubregtse, op de leeftijd van 56 jaar. Terneuzen: L. Slabber Den Helder: M. P. Slabber J. C. Slabber de Koeyer Marianne Middelburg: P. L. Slabber C. Slabber-Harinck Sarl-Adriana Terneuzen, 10 april '67 Nieuwediepstraat 33 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 14 april 1967. des namiddags om 2 uur, op de algemene Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Enige kennisgeving. Heden is geheel onverwacht van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JACOBUS MARTTNUS CAMMENGA oud-notaris te Oosterwolde (Fr.) op de leeftyd van 80 jaar. Haren (Gr.), 11 april 1967 Dilgtweg 18a, A. Cammenga-Posthuma Goes: G B. van Dissel-Cammenga M. E. J. F. van Dissel Velp: W. J. van Mourik Broekman- Cammenga B. W. van Mourik Broekman De begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats .Eshof op vrijdag 14 april om 12.00 uur. abnnnoment od de PZC Heden overleed, plotse ling, onze innig gelief de, zorgzame man, va der en grootvader JAN RUISSEN Wed. Ruissen- Hoekman G. Ruissen L. J. Ruissen- de Jonge Jan, Wim, Hanny, Levlen, Adrie Kapelle, 11 april 1967 Dy'kwelseweg 24 De begrafenis zal plaatsvinden vrydag 14 april op de algemene begraafplaats te Ka pelle om 14.00 uur. Tot onze droefheid overleed heden onverwachts, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder AMELIA MARIA AERSSENS weduwe van Anthonie Gecnsen, Ui de ouderdom van 85 jaar. Bergen op Zoom: A. M. van der Hage-Geensen W. van der Hage Rotterdam: W. van der Hage jr. W. D. van der Hage-Heyiigers Willem Michiel Middelburg, 11 april 1967 Huize .St.-Wtijlbrord', Bachten Steene 1. Op zaterdag 15 april zullen wij de H. Eucha ristie vieren in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus om 10.30 uur, waarna de begra fenis zal plaatshebben op het r-k kerkhof te Middelburg. weggenomen, mijn Heden werd plotseling v innig geliefde man JACOBUS HENDRICUS VAN DE VEN in leven aannemer wegenbouw, in de ouderdom van byna 81 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw, F. S. van de Ven-Petiet De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Josephziekeïïhuis. Bezoekuren van 10.30- 11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling Is bepaald op zaterdag 15 april. Vertrek Badhuisstraat 18 des voormidaags 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 9