REGERINGSCOMMISSARIS VOOR MARINE HERZIENING VAN KIESSTELSEL Nieuwe vleugel griffie Middelburg VEEGT HAL STATION LEEG Ministers worden Ie s vanochtend beëdigd Van Heek ontslaat 1700 mensen Actie Zwarte zes' schakelt meisjes in sportauto's in [Wr' H3 PREMIER DE JONG: VOLGENDE VERKIEZINGEN MOGELIJK ONDER NIEUW STELSEL' Rel Amsterdam Regionale ambassades Vandaag in de ks*ant... VERKEERSVOORLICHTING LANGS AUTOSNELWEGEN Afstand houden punt nummer een mm 210e jaargang - no. 79 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN telefoon 2911. Zl 1 Beh. MIJ. ven de C V Provinciale Ze.uw.e Courant: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pi VIlHlngen, Wel.treat 58-60, tel. 2355 (bgi rod. 3508, adv. 3647/3643). Middelburg, Markt d. fel. 2754, adm. tel. 2094. Adv prije 35 cent per mm. Minimum per adv. 3, facteur C. A. de Kok. Abonnementeprlja 91 cent per week, 12,03 per kwartaal, franco per po»t f 12,80 (bgj red. 2078/3169, adv. 237S). Coee, Grote Markt 2, tel. 6140 Ibji red. 7853, adv. 5213), Ooitbur d. 21/. tarief. Kleine adv. (ma*. 8 regel» 35 cent per regel. (min. 1 1.7S). .Brieven bureau v. d. blad' SO cei Woensdag 5 april 1967 goec allerlei k (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De nieuwe ministers van het kabinet-De Jong zullen vanochtend om elf uur op paleis Huis ten Bosch in Den Haag door de koningin worden beëdigd. De nieuwe premier, de heer P. J. S. de Jong, hoopt over veertien dagen op dinsdag 18 april in de tweede kamer de regeringsverklaring af te leggen. De regering zal een staatscommissie met een regeringscommissaris als voorzitter in stellen om herziening van de grondwet en het kiesstelsel te bestude ren. ,Ik hoop, dat het mogelijk zal zijn, de volgende verkiezingen on der het nieuwe stelsel te houden', zei de heer De Jong gisteravond op een persconferentie na de oprichtingsvergadering van het nieuwe kabinet, die van half vier tot half zeven had geduurd. De regeringsverklaring zal kort zijn, aldus de heer De Jong. De eerste schets zal volgende week in de ministerraad worden bespro ken. Op de inhoud wilde hij niet vooruitlopen. Wel verklaarde hij,; dat de financiële situatie in zijn geheel zorgelijk is. vele zéér wenselijk zijn, maar die niet allemaal tegelijk of in het gewenste tempo kun nen worJen uitgevoerd. De gedachten over een eventuele be zuiniging zijn ,nog niet uitgekristalli seerd', aldus de heer De Jong. De mi nisters moeten dat nog verder bekij ken. In politieke kringen had men een lange oprichtingsvergadering van het nieuwe kabinet verwacht, omdat men financiële middelen over de Het volle gewicht van deze zaken is ech ter verschoven naar de besprekingen over de rijksbegroting-1968, die na net debat over de regeringsverklaring zullen beginnen. Staatssecretarissen De ministersploeg heeft gisteren ook gepraat over de benoeming van staatssecretarissen. De ministers zul len daarover vanochtend beslissingen nemen. Een speciale sleutel voor de verdeling van de posten van de on derministers over de vier regerings partijen is niet afgesproken. Er zal wel een zékere overeenkomst zijn met de verdeelsleutel voor de ministerszetel (6 kvp, 3 wd, 3 ar en 2 ch). De CHU heeft, zo wordt aan genomen, hierbij compensatie geëist voor het feit dat zij met het minis- Het hele kabinet is het erover eens, dat aan het kiesstelsel iets moet veranderen, aldus de heer De Jong. Ook de heer Beernink, de nieuwe minister van bin nenlandse zaken, deelt die mening, voeg de hij er desgevraagd aan toe. Mr Beer nink heeft tijdens de verkiezings campagne verklaard, geen behoefte aan verandering van het kiesstelsel te heb ben. Hij zal nu in het nieuwe kabinet de eer ste verantwoordelijkheid voor eventuele voorstellen op dit punt dragen. De rege ringscommissaris, die voorzitter van de staatscommissie wordt, kan de voorstel len in het parlement verdedigen, merkte de heer De Jong op. Wie dat zal wor den, staat nog met vast. De staatscommissie zal zo snel moge lijk een tussentijds rapport over het kiesstelsel moeten uitbrengen. De hele kwestie is nog open, onderstreepte de nieuwe premier, ook de vraag of er een districtenstelsel moet komen. (Zie slot pag. 3 kol. 4) Kabinet DE NIEUWE ministers zullen vanochtend door de koningin wor den beëdigd. Een van de eerste daden van de nieuwe regering znJ zjjn het benoemen van een rege ringscommissaris voor herziening van grondwet en kiesstelsel. Dit heeft premier De Jong gister avond bekend gemaakt (pag 1). Aanpakken DE ECONOMISCHE moeilijkhe den zijn nog niet achter de rug. Het is daarom geboden te blijven aanpakken, aldus de nieuwe voor zitter van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, de heer Bruynzeel (pag 3). Hormonen ER IS GEEN reden voor onge rustheid, meent een hooggeleerd deskundige in Groningen aan wie een onzer redacteuren bijzonder heden heeft gevraagd over de. inspuiting van kalveren met hor moonpreparaten en de eventuele gevolgen daarvan voor de gezond. Iieid (pag 9). Schelde-Rijn HET EERSTE bestek voor de nieuwe Schelde-Rjjnverbinding is aanbesteed: de aanleg van oen bouwput voor de sluizen benoor den do Krcekrakdam. Laagste In schrijver rekende f 25 miljoen (pag 2). .Voorlopige' VVV MET DE TERM .voorlopig- heeft VVV-Zierikzee de moeilijkheden in het contact met de gemeente naar een oplossing proberen te brengen: twee nieuwe bestuurs leden werden voorlopig benoemd: de vijf oude blijven voorlopig aan (pag 2). Op voorschot AL ZEVEN jaar krijgen de lera ren van het middelbaar land- en tuinbouw onderwijs hun salaris ,op voorschot'. Het Zeeuwse kamerlid A. J. van Bennekom, heeft daar over aan de minister vragen ge steld (pag Z). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 9; Zeeuws nieuws: pagina's 2, 4 en 5; sport: pagina 11: radio- en televisieprogram ma's pagina 7 financieel nieuws op pagina 13. terschap zonder portefeuille ontwikkelingshulpgenoegen genomen. Kiesstelsel ENSCHEDE (ANP) Bij Van Ij Heek en Co. Koninklijke Textielfa brieken NV zal 1700 man perso neel worden ontslagen. Voor 1000 van hen zal het ontslag op korte I termijn worden verleend. De ont slagen vallen hoofdzakelijk in En schede, en verder 700 personeels leden van het bedrijf te Neede. Een voortschrijdende ongunstige ont wikkeling heeft het bestuur van de NV Van Heek en Co Koninklijke Textiel fabrieken genoodzaakt zich korte tijd geleden tot de regering te wenden met het verzoek te willen overwegen, of het mogelijk is in enigerlei vorm zodanige steun te verlenen, dat de onderneming althans gedeeltelijk haar bedrijf zal kunnen voortzetten. Ongeveer te zelfdertijd z\jn ook met de vakorganisa ties besprekingen geopend. De directie van de nv is tot de conclusie gekomen, dat de katoenspinnerijen en een deel (Zie slot tag. 3 kol. 6) UTRECHT (ANP) Afstand houden, invoegen, slippen, in halen, stoppen en te lang zaam rijden zijn de zes .zwar te' fouten die samen het kern thema vormen van de actie .Zwarte zes' 1967. De actie is gisteren officieel van start gegaan tijdens een bij eenkomst in het wegrestau rant aan de autosnelweg Amsterdam-Utrecht in de buurt van de Domstad. bond voor Veilig Verkeer tot stand gekomen. Een werkgroep van ver tegenwoordigers van rijkspolitie, gemeentepolitie en het verbond heeft een omvangrijk voorlich tingsprogramma opgesteld, waar mee in totaal 75.000 gemoeid is. Ruim de helft van dit bedrag komt ten laste van onder meer de stichting wetenschappelijk onder zoek verkeersveiligheid, die tij dens de actieperioae een resulta- tenonderzoek zal houden. les perioden den. tonen aan aat de onveiligheid op de autosnelwegen in 1966 groot was. De heer F. Sj. van Paaschen. hoofd voorlichting van het Ver bond voor Veilig Verkeet, zei gis termiddag dat vorig jaan 2862 on gevallen op autosnelwegen werden gemeld, waarbij 84 doden vielen en 434 mensen zwaar gewond raakten. Onvoldoende afstand houden is volgens de heer Van Paaschen ongevalsoorzaak num mer één. Berekend is, dat 40,8 pro cent van alle ongelukken Is ver oorzaakt door onvoldoende af stand houden. op onze autosnelwegen is slippen. In 545 gevallen, dus negentien procent voorlichting rond de ,Zwarte-zes'- actie valt "uiteen in zes perioden li30 april invoegen, 1—14 mei slippen, 1528 mei inhalen, 29 mei11 juni stoppen en 1225 juni te langzaam rijden. Daar naast zal onder meer voorlichting worden gegeven door middel van zes televisiespots, in radiover- keersrubrieken, door de uitgifte van 15.000 affiches en raambiljet ten en ten behoeve van de dui zenden Duitse automobilisten Slippen het totaal, was slippen de a ng voor een ongeluk. Het juist inhalen luid 11,8 procent 3 leiding Een geheel nieuw element in deze voorlichtingsactie zijn zes lieftal lige meisjes. 6 .zwarte zesjes' (of zusjes) geheten, die in drie groene sportauto's spoedig een bekende verschijning op snelwegen zullen worden. Hun taak zal bestaan uit het uitdelen van brochures aan automobilisten in motels en weg restaurants. Deze actie, die een vervolg is op de in 1964 gehouden .Zwarte zes', is in nauw overleg tussen de centrale De eerste cijfers, die na een zorgvul- politie verkeerscommissie, het J Éfli~~ openbaar ministerie en het Ver- i voor de Zwarte-zesfouten op al le Nederlandse autosnelwegen wordt gewaarschuwd. Afstand houden de. 2862 ongevallen tot gevolg. Onjuist invoegen gaf een percen tage te zien van 6,2 procent. Aon deze vier hoofdfouten zijn er twee toegevoegd, namelijk die van te langzaam rijden en stoppen op de rijbaan of vluchtstrook. Beide fou ten zjjn als .grijze' fouten in de actie opgenomen. Foto: De zes lieftallige ambassa drices, die in drie groene sportwa gens spoedig een bekende verschij ning op de snelwegen worden. In het midden de heer Korthals Altes, voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer. AMSTERDAM (ANP) Onge veer zeventig marinemensen, af komstig uit Den Helder, hebben gisteravond een rel verwekt in de hal van het centraal station in Amsterdam. De nozems, die daar dagelijks rondhangen, waren het: object van hun actie. In een felle vechtpartij hebben de marinemen sen de hal en omgeving van het centraal station .schoongeveegd'. Bij deze vechtpartij is een jonge man dusdanig gewond geraakt door een steekwapen, dat hij in het Binnengasthuis moest worden op genomen. Politie, spoorwegrecherche en mare chaussee zijn hierbij opgetreden en kon den na korte tijd rond negen uur aan deze rel een eind maken. Ook werd de militaire politie ingeschakeld. Een min derjarige jongen is aangehouden, omdat hij met een fietsketting anderen moles teerde. De gebeurtenissen in de stationshal heeft in de hoofdstad een nerveuze stemming geschapen. Het optreden van een kleine honderd matrozen uit Den Helder onder het motto ,er is nog een andere jeugd in Nederland' veroorzaak te bij de Amsterdamse politieautoritei ten, de spoorwegen en de militaire poli tie een schrikactie. Men vreesde dat de I marinemensen ook elders in de stad j vechtpartijen met .langharigen' zouden (beginnen. Dit is echter niet gebeurd. Ernstig De situatie was zeer verward en wordt door de Amsterdamse politie als ernstig opgevat. Burgemeester Van Hall werd in de loop van de avond ingelicht en er werd een mobiele eenheid ingeschakeld. De uit Den Helder afkomstige militairen bleken na hun aanvankelijk succes niet meer agressief en keerden met de laat ste trein naar Den Helder terug. Rapport I de bouwactiviteit in het voorjaar, is er i volgens de bond op het ogenblik eerder sprake van een verder stijgende dan j leen dalende werkloosheid: de teruggang; >enbewcging in andere jaren het >u moeten zijn. WERKLOOSHEID IN BOUW BLIJFT GROOT I TRECHT (ANP) ,De werkloosheid in de bouw zal zich zeker gedurende de rest van dit jaar op een naar ver houding hoog niveau blijven voortbewe gen'. Sinds begin februari vertoont het aan tal werklozen in de bouw weliswaar een dalende lijn, maar de ANB noemt clie daling voor de tijd van het jaar veel te gering. Rekening houdend met de in 0 andere jaren gebruikelijke opleving vanrentepercentage een rol spelen. In de de seizoei geval zou moeten zijn. De ANB ziet de naaste toekomst dan ook met een zekere bezorgdheid tege moet. Uit de regionale spreiding van de werkloosheid in de bouw (in de pro vincies buiten de randstad 15 en meer procent Drente zelfs bijna 25 en in de westelijke provincies en Zeeland ruim vijf procent) blijkt naar de mening van de bond, dat niet alleen weersom standigheden en een wat hoger of lager Zij hadden de klok horen luiden... DEN HAAG (ANP; De binnen stad van Den Haag geraakte gis termiddag in een lichte vorm van .geboortepsychose', verwekt door het plechtstatige en langdurige luiden van de klokken der Grote of St.-Jacobskcrk. Velen belden de kosterij, het ANP en andere daar toe in aanmerking komende in stanties op met hooggespannen verwachtingen: ,Is het prinsenkind al geboren?' Zij moesten allen worden teleur gesteld. In de kerk vond .slechts' een particulier huwelijk plaats. Van de zijde van de marine-voorlich tingsdienst was men gisteravond nog niet ir. staat commentaar op het ge beurde te geven. Noch op de vraag of het hier om een tevoren georganiseerde aetie ging, noch op de vraag of tegen de betrokkenen krijgstuehtelijke maat regelen zouden worden genomen kon men antwoorden, omdat men nog geen rapporten had gezien. VERANDERINGEN VERWACHT IN BESTUUR LHV (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De kans is groot dat het huidige centrale bestuur van de Lande lijke Huisartsen Vereniging (LHV) niet lang in zjjn huidige samenstelling ge handhaafd zal blijven. Dit hangt af van een, waarschijnlijk begin volgende maand to houden, onderling beraad. Volgens de woordvoerder van het cen traal bestuur is het niet onmogelijk dat enkele bestuursleden zullen vragen uit hun functie ontheven te mogen worden, niet uitsluitend omdat zij het niet eens zijn met de door de artsen in hun onder handelingen met de ziekenfondsen ge dane concessies, maar ook om privé- redenen. ,De slopende vergaderingen van de laatste maanden hebben het uiterste gevergd van onze gezondheid, onze ge zinnen en onze praktijken'. Een van de elf bestuursleden, dokter H. W. Sanders uit Helmond, heeft al be dankt. Hij deed dit omdat hij zich niet kon verenigen met de na veel pijn en moeite tot stand gebrachte overeenkomst met de ziekenfondsen. Hij vond dat de artsen niet ver genoeg waren gedaan. 'oortdurend kan men de laat ste maanden her en der ^oede adviezen horen uit ei kring, bestemd voor het noorden. Staatssecretaris De Meijer was er gul mee, vorige week heeft NKV-voorzittër Mertens een suggestie gedaan, een niet helemaal nieuw voorstel overigens, maar de bedoeling was goed: het noorden zou een bureau m Den Haag moeten hebben, een vooruitgeschoven post om de ver schillende ministeries duidelijk te maken wat er in het noorden moet gebeuren en meer nog wat het noorden heeft te bie den. Bjj net lezen van dergelijke opmer kingen vragen we ons toch wel af in wat voor een soort land wij leven. Zijn de dagen van de republiek der Zeven Ver enigde Nederlanden teruggekeerd? Heb ben we een federale staatsvorm, die het nodig maakt dat de deelstaten zich doen vertegenwoordigen bij de zetel der cen trale regering? Waar gaan we heen als allerlei onderdelen van ons land speciale burelen in Den Haag gaan vestigen? Zeeland zal dan ook moeten gaan den ken aan een buitengewoon gevolmach tigd ambassadeur, een soort deltagezant. Nee, we geloven niet dat de suggestie- Mertens instemming verdient, 'T'oegegeven, er zijn in het noorden 1 grote problemen, het is begrijpelijk aat men zich er zorgen maakt over heden en toekomst. Begrijpelijk ook, dat men op allerlei manieren nagaat hoe men de situatie daar wijzigen kan. In Zeeland weet men over een dergelijke problematiek mee te praten. Weliswaar ziet het er de laatste tijd naar uit, dat de wind hier uit een betere hoek waait, maar. toch ligt de tijd nog niet zo ver achter ons. dat het in Zeeland ook hele maal fout zat en dat men tegelijkertijd In Den Haag nogal schouderophalend tegenover allerlei Zeeuwse plannen stond. Heeft men hier toen ook een soort .pressiebureau' gesticht in Den Haag? Nee, geen sprake van. Dat had men niet nodig om de communicatiekanalen naar Den Haag open te houden, men deed dat vanuit de provincie zelf. Maar men deed het gezamenlijk en eensgezind. In de tweede kamer bijvoorbeeld ziet men zel den kamerleden uit het noorden geza menlijk optrekken ter verdediging van regionale belangen. Zeeuwse kamerleden daarentegen hebben vanaf het moment dat destijds de delta wet werd ingediend wel degelijk samenge werkt, ook al behoor den ze tot diverse par tijen. Westerhout, Van Dongen, Van der PeijL, Kodde destijds, ze kwamen allemaal voor Zeeland op en over het algemeen liep de aard van hun i pleidooien niet zover uiteen. Eensgezind heid over een toekomstvisie, daarvan was Inderdaad sprake. Dat was mede be danken aan het provinciaal bestuur, dat al vrij spoedig na het bekend worden van het deltaplan een schema studie objecten een soort verlanglijst pu bliceerde en steeds weer voor nieuw materiaal zorgde. Het ging in die dagen misschien allemaal niet zo perfect, er was nog geen deskundige voorlichtings ambtenaar, maar toch liep het goed om dat er een groep mensen was, zowel in als bulten het beleid, die met elkaar wat wilden aanpakken. Nu eens trad com binatie zus naar voren (bij de veerdien sten destijds bijvoorbeeld de kamers van koophandel), dan weer combinatie zo. het departement Zeeland van nijverheid en handel liet zich niet onbetuigd met diverse initiatieven, het ETI met na me de directeur van dat instituut ft&Ktlijl jy|II>»>ELBURG De ambte naren van de provinciale griffie zitten er wat ruimer b\j, nu de vleugel aan de St-Pieter- straat in Middelburg in gebruik is genomen. Deze uitbreiding is opgetrokken in liet verlengde van de bestaande bebouwing en de oude Gistpoort. Twee wonin gen binnen deze lijn hebben daarvoor het loodje moeten leg gen. De nieuwbouw Ls aangepast aan de sfeer van het bestaande gebou wencom plex Do uitbreiding van de kantoor ruimte en do verhuizing van een aantal ambtenaren naar de nieuw bouw heeft de mogelijkheid ge opend, dat nu in het bestaande gedeelte van de griffie zes werk vertrekken kunnen worden vrij gemaakt voor do leden van hel college van gedeputeerde staten. De nieuwe vleugel heeft vier woon lagen. Tachtig ambtenaren vinden ei een onderdak. Totaal zjjn er veertig vertrekken. Het gebouw kan van parterre tot en met de derde verdie ping efficiënt worden benut door dat. een lift op de scheiding van de niveaus tussen het bestaande gebouw en de nieuwe vleugel is ingebouwd. Als gevolg van de uitbreiding is er zelfs ruimte voor andere overheids instellingen gekomen. Zo zullen drie kamers worden bestemd voor de pro vinciale raad voor de volksgezond heid en verder zijn er drie kamers voor de landmeetkundige dienst van de provinciale waterstaat. Op 2S december 1965 ging de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw. De staten verleenden voor de uit breiding van de griffie een krediet van f l .436.000. Voor hel ontwerp tekende architecten- en ingenieurs bureau Berghoef, Hondïus en Lamers in Aalsmeer. Aannemer was de fir ma Stegink te Vlissingen. In het be slaande gebouw moeten nu nog en kele voorzieningen worden aange bracht. De bodekamer die nog aan de Abdijzijde is gelegen, zal worden verplaatst naai- de St. Pieterstraat. Daardoor komt deze meer centraal te liggen ten opzichte van het gehele complex, namelijk vlakbij de lift en 1>U het centrale trappenhuis. De ingang voor het personeel en de bezoekers komt dan ook meer cen traal te liggen. Het toezicht op de in- en uitgaande bezoekers kan er door worden verbeterd. Dinsdagmorgen is de nieuwbouw ■vergedragen. Daarna ging een ge selschap met commissaris der konin gin mr J. van Aartsen en de gede- ■uteerden een kijkje nemen in de ieuwe vleugel. wbou pende periodieken, er waren zachtbare en onzichtbare relaties met Den Haag, oud-Zeeuwen als dr F. Q. den Hollander en dr F. P. Mesu deden aan dit alles mee. nogmaals: alles in eensgezindheid. Een eensgezindheid die er nog altijd is. zoals nog weer bleek uit de gezamenlijke vragen van de kamerleden Van der Peijl en Van Bennekom over de vaste verbin ding. De resultaten van al dat werk beginnen zich langzamerhand af te tekenen, men kan zeggen dat de eerste fase van het pionieren is afgesloten en dat men langzamerhand in de tweede fase terechtgekomen is. Daarbij treedt onver mijdelijk een verdere bureaucratisering op, er zijn meer functionarissen geko men, het gaat allemaal wat meer volgens vaste patronen. Maar dat betekent niet dat de .schwung' er uit is. integendeel. Er beginnen zich grotere samenwer kingsverbanden af te tekenen, men denke aan het overlegorgaan havenbeleid Zuid west-Nederland, er zijn nog allerlei forse plannen en de communicatie met Den Haag blijft levendig. We hebben al eens eerder op een opvallend nevenverschijn sel gewezen, dat als een soort graadme ter voor de belangstelling voor Zeeland kan fungeren- als vroeger bij het een of andere ministeriële bezoek een perscon ferentie werd gehouden, dan trof men daar een betrekkelijk kleine groep jour nalisten aan. tegenwoordig is er sprake van een uitgebreid gezelschap dat een groot aantal bladen vertegenwoordigt. Zeeland heeft meer dan ooit .nieuws waarde' gekregen En dat alles is tot standgekomen "zonder dat een bureau in Den Haag nodig was. Het zou niet passend zijn om hieraan conclusies te verbinden, die zouden moeten dienen als een soort advies voor hei. noorden. Men mag aannemen dat men daar zelf wel de boontjes weet te doppen en dat Friesland en Groningen samen heus wel in staat zijn tot het voe ren van een duidelijk en gezamenlijk be leid tot verbetering var de structuur daarginds. Maar wel zouden we het be- j treuren als in het kader van zulk een be- I leid gewerkt zou worden met een .Haags [bureau' voor de noordelijke provincies. I Het zou niet lang duren of er zouden meer van deze gezantschappen of be- ter: georganiserde pressiegroepen uit i andere delen van het land komen. Met als gevolg een soort Haags concert van Ide provincies, vermoedelijk een weinig welluidende muziek Als een beleid goea is. als een nlan reële kansen heeft, als de omstandigheden meewerken, dan is daar geen bureau voor nodig, zoals I Zeeuwse ervaring meer dan eens heeft I aangetoond. Geen regionale ambassades svp. HERVORMDE PREDIKANTEN WILLEN HOGERE UITGAVE ONTWIKKELINGSHULP UTRECHT (ANP) De jaarlijkse ver- I gadering van de hervormde predikan- tenvereniging te Utrecht heeft dinsdag middag een motie aangenomen om ter kennis t<- brengen \an minister-pre sident. De motie dringt aan op .drasti sche verhoging van de post \oor ont- 1 wikkelingshulp met ingang van de eerst- volgende begroting'. De predikanten zijn er zich van bewust dat de consequentie I hiervan is verhoging van de belastingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 1