R0EMENIË-TS1ECH0SL0WAKIJE KON TOERNOOIFINALE GEWEEST ZIJN 2E_l Zaalhandbal van wereldklas tijdens wereldjeugdtoernooi in Middelburg liBITECli pioeg stoffen Nederland-Zweden Eerste maal Oranje-Zweden Roemenen-T s jechen Extra voorziening Hervatting ZKB veldcompetitie WESTKAPELLE EN DE KOE Spannend slot in micro-competitie RECORDCIJFERS OP ALLE VEREN 4191g 52l22 DOMBURG KAN R0BUR VERSLAAN Soekarno af Grondtransactie met de AKF H.H. LANDBOUWERS!! VIC0N SCHUDEGGE TE KOOP: R00VERS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 MAART 1967 MIDDELBURG Bijna nergens ter wereld zijn in de afgelopen ja ren zoveel veld- en zaalhandbal teams van wereldklasse gefor meerd als in Roemenië. Slechts één doelpunt was het herenzaalhand bal team het afgelopen seizoen ver wijderd van de derde wereldtitel in successie, terwijl de damesformatie van de Roemenen tevoren ook al enkele wereldkampioenschappen in de wacht had gesleept. Deze Roemeense superhandballers ko men zondag as in de Middelburg se sporthal een proef afleggen van hun uitzonderlijke bekwaamheid. In het kader van het wereldtoer- nooi zaalhandbal Voor de jeugd van 18 tot en met 21 jaar, dat het Nederlands Handbalverbond ter gelegenheid van zijn 25-jarig ju bileum organiseert, kreeg de afde ling Zeeland van het NHV de orga nisatie toegewezen van twee wed strijden de herenontmoeting Roe- menië-Tsjechoslowakije aanvang 17.25 uur) en de dameswedstrijd Nederland-Zweden die om 16.00 uur begint. Met name de ontmoeting tossen de Roemenen en de Tsjechoslowaken geldt als één van de voornaamste wedstrijden van dit wereld toernooi. Wanneer deze twee teams elkaar zon dag as reeds niet in de voorronde zoüden ontmoeten, zon deze wedstrijd volgens insiders zeer waarschijnlijk de finale van het wereldtoernooi gewor den zjjn. De dameswedstrijd tussen Nederland en Zweden is met name voor de Zeeuwse handballiefhebbers van belang, omdat in liet oranje- jcugdteam de Vllsslngse handbalster Marjan de Meurichy van het sterke Walcheren, welk team in de hoofdklas van het afgelopen seizoen derde werd, een plaats veroverd heeft. Nadat al verschillende jaren wereld'-I kampioenschappen voor de sen. zijn af gewerkt, valt het NHV de eer te beurt om voor de eerste maal in de geschiede nis van het internationale handbal een jeugdtoernooi te kunnen organiseren, waaraan tevens zowel heren als dames deelnemen. Acht damesploegen nemen er aan deel, te weten: W.-Duitsland, Hon garije, Roemenië, Denemarken, Noorwe gen. Zweden, Polen en Nederland, alsme de twaalf herenploegen, te weten: Hon garije, Zweden, Noorwegen, Roemenië, Zwitserland, W.-Duitsland, Polen, Span je, België, Oostenrijk, Nederland en Tsje- choslowakije. In de periode van zaterdag as (4 maart) tot en met zondag 12 maart (wanneer de finales worden gehouden in de Rotter damse Energiehal) zullen deze jeugd- teams met elkaar de degens kruisen. In 25 Nederlandse sporthallen het NHV heeft aan elke afdeling een serie wed strijden toegewezen zullen ze met groot elan technisch en tactisch op hoog niveau staande wedstrijden voorschote len. De internationaal alom waarneemba re stjiging van het spelniveau, ook en vooral bij de jeugd, biedt daarvoor de ga rantie. De organisatie in Middelburg wordt verzorgd door een plaatselijk comité, waarvan deel uitmaken: de heren A. Heyens als voorzitter, M. Broos als secretaris en contactpersoon voor het Nederlands damesteam, mevrouw R. van Hese-Boone als contactpersoon voor het Zweedse damesteam, de he ren P. Slof als contactpersoon voor Roemenië en G. Luwema als contact persoon voor Tsjechoslowakjje. De heer M. C. Gabrielse is belast met de organisatie in de sporthal. Dit team wordt terzijde, gestaan door nog een tiental medewerkers. Ln de dameswedstrijd hebben alleen de Zweedse dames internationale ervaring en van hen voeren de 21-jarige Ewy Nordstrom met 23 internationale ont moetingen en de 20-jarige Ann-Christine Medhammer (met 20 wedstrijden), bei den van landskampioen Bolton uil Stockholm, de boventoon. Hoewel de Nederlandse meisjes wat in ternationale wedstrjjden betreft dus daarbij ver achter zijn (niet één van de 16 geselecteerden maakte ooit deel nit van het oranjeteam) mnken onze lanri- genotes niettemin een goede kans om zegevierend uit deze strijd tevoorschijn te komen. De dames van Swift Roermond, waar van er vyf in het oranjeteamspelen, heb ben immers in de Europa-cupwedstrijden oldoende ervaring opgedaan en welk ge- /aar o a Marjan de Meurichy voor elke vijandelijke' verdediging betekent is ge noegzaam bekend in den lande. De wedstrijd, die dus om 4 uur begint, wordt geleid door de Spaanse arbiter Francisco Cots Navarro, een 35-jarige boekhouder. Als doelrechters fungeren de heren A. Tax uit Vlissingen en F. Slim uit Nieuw!and- Tijdwaarnemer is de heer J. v. d. Rafelaar uit Vlissingen, terwjjl diens stadgenoot A. Francke be last is met het wedstrijdsecretariaat. De Nederlandse dames zijn in de voor ronde. ondergebracht in groep B teza men met Tsjecholowakije, Polen en Zwe den. De Nederlandse heren komen ln de voorronde tezamen met Oostenrijk en België in een groep uit. Voor de dames zijn dus twee poules van 4 teams ge vormd, voor de heren 4 poules van 3 teams. Vla kruiswedstrijden dus bij voorbeeld nummer 1 in de ene poule tegen nummer 2 in de andere poule) worden de finales gespeeld. Slechts 1 speler in het Nederlandse he renteam heeft internationale ervaring, namelijk Kees Swart van het Amster damse AHC '31, die reeds 7 maal ln het oranjeteam uitkwam. Verder zyn er ge selecteerd vier spelers uit Sittardia, dat dit seizoen een vooraanstaande rol speel de in de hoofdklascompctitie zaalhand bal, twee van Niloc Amsterdam, even veel van Vlug en Lenig en twee van At- tiia. Bij de herenstrijd. die in Middelburg aanvang dus 17.25 uur gespeeld wordt hebben de Roemenen ongetwij feld de meeste internationale erva ring. Vier spelers, die vorig jaar deel- uitmaakten van het zeer sterke team bij de wereldkampioenschappen voor de senioren, zijn ook nu van de partij. Van hen heeft de 21-jarige Christian Gatu met 33 internationale wedstrij den de meeste ervaring, maar ook doelverdediger Gomel Penu met 30 wedstrijden en Ghita Ldcu met 25 wedstrijden zijn niet uit te vlakken. De Tsjechen hebben in Jaroslav Ko- necny één zeer ei-varen speler: 19 maal kwam hij in het nationaal shirt uit. Verschillende spelers maken deel uit van Dukla Praag, het team, dat vorig jaar een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen EMM uit Midelburg. Deze ontmoeting wordt geleid door de 42-jarige Deense verkoopinspecteur Poul Ovaal, die doorgaat voor één van de bes te scheidsrechters ter wereld. Doelrech ters zijn de heren A. Schoute en G. Nor- tier uit Vlissingen, tijdwaarnemer de heer Th. Houmes, ook uit Vlissingen, ter wijl de heer Francke ook hier het secre tariaat heeft. Voorafgaande aan de wedstrijden worden via de plaat de nationale volksliederen gespeeld, waarna om- roepster Jutta de Visser officials en ploegen aan het publiek zal voorstel- Persoonlijk worden de spelers en worden ondergebracht in Zeist Amersfoort, van waaruit zij elite dag naar de diverse speelplaatsen gereden worden. De formaties, die in Middelburg aantreden, komen via de dammenroute. Om 2 uur worden ze ontvangen in liotel ,'t Raedhuys' te Middelburg. Vooraf krjjgen de teams gelegenheid 10 minuten te trainen. Na de wedstrijden wordt, eveneens in ,*t Raedthuys' door de afde ling Zeeland van het NHV. aan spelers, speelsters en officials een diner aange boden. Deze ontmoetingen in .de Middelburgse rug naar Zeist en Amersfoort- Deze ontmoetingen in de Mïddelbrugse lorthal zijn tevens mogelijk geworden ankzij de financiële medewerking van s gemeente Middelburg en de provincie. e gewoonte voor de jeugd. niet De Middelburgse sporthal krijgt voor deze gelegenheid een extra tribunevoor ziening, waardoor, zo is de organisatie van gemeentezijde meegedeeld, een ac commodatie voor ongeveer 800 bezoe kers verkrgen zal worden. Die toeschou wers komen uit heel Zeeland. De deelnemende, teams aan dit toernooi Indeling intertoto n de groepen 1966—1967. WENEN (ANP) - voor de intertotocompetitïe De Nederlandse clubs zullen clubs uit Frankrijk, België, en West-Duitsla-iul. De indeling van de groepen, waarin de Nederlandse vertegenwoordigers zuilen uitkomen is: groep 1: Frankrijk, Zwit serland, België, Nederland; gToep Frankrijk, Zwitserland, België, Ne land; groep 3: Frankrijk, Zwitaerland, België, Nederland; groep 4: Frankrijk, West-Duitsland, België, Nederland. In de overige groepen komen de Zwe den, Oost-Duitsland, Oostenrijk, Polen, Tsjechoslowakije en Denemarken met vier clubs uit. Al is het programma van de ZKB-com- petitie dan bescheiden vanwege de nog resterende microwedstrijden, toch zal er, indien de weers- en veldomstandighe- den dit toelaten, ook buiten weer ge korfbald worden. Na een lange winter slaap is het zeer wel mogelijk dat er uit de bus komen. In de eerste klas geloven we niet dat er standenveranderingen te verwachten zijn. Al zal Tjoba n het niet cadeau krijgen, toch rekenen we thuis voor de ze ploeg op twee punten tegen bezoe kend Vedo. Zuidwesters I komt waar schijnlijk gemakkelijker aan de punten tegen het in moeilijkheden verkerende Togo H. Aan kop en staart verwachten we dus weinig wijzigingen. In 2A is At las I - TOP een strijd tussen twee al oude rivalen. We verwachten in deze moeilijk te voorspellen wedstrijd een uitslag die dicht bij een puntenverde ling zal liggen. In 2B zal Elto. dank zij haar twee meer gespeelde, wedstrijder de kop behouden door een zege op Tjo ba III. Volharding zal echter haar plaats als grootste kanshebber zeker handha ven nu hekkesluiter Luctor II op be zoek komt. Ook Olympia I kan blijven volgen, al kan Blauw Wit II wel eens voor een verrassing zorgen. In 3A ach ten we BKC n iets sterker dan Swift IV. terwjjl in B Blauw Wit III haar geslagen record kan handhaven tegen thuisspeledend Olympia IL Bij de adspi- ranten A moet Animo A van Swift B kunnen winnen. De prognoses luiden; Tjoba 2 - Vedo 1: Togo 2 - Zuid westers I (2);2A: Atlas I - TOP (3): 2B: Olympia I - Blauw Wit 11 (1): Tjo ba III - Elto (2), Volharding - Luctor H (1); 3A: Swift IV - BKC II (2);3B: Olympia II - Blauw Wit Hl (2); junio ren: adsp. A: Animo A - Swift B (1: adsp. B: BKC - Atlas (1), Zuidwesters B - Ondo A (1); adsp. D: Luctor A - Togo A (2): adsp. E: Elto B - Luctor B (3), Togo B - Blauw Wit B (1); adsp F: Animo D - Stormvogels B (2); Swift Lenig - Zuidwesters C 3pup. Swift B - Zuidwesters (2). Kwestie Vietnam Ja. u weet van wie u dit verwachten kunt, van de PSP of beter van de provo's. Ik ben anti-provo, niet zo zeer omdat ze lange vieze haren hebben, maar vooral omdat ze geen verstand van politiek hebben. Ze menen echter van wel. Een mens die verstand heeft van politiek stemt op een gezonde en positieve partij. Het is een gevaar dat 80 procent van het Nederlandse volk niet poli tiek bewust is. Daardoor zal het im mers nooit goed gaan. Over Vietnam gesproken, ik ben tegen oorlog, toch mag en kan Ame rika zich niet terug trekken uit Viet nam, temeer niet omdat de Vietna mees zelf de initiatieven niet heeft zijn land te besturen. En dit is juist wat provo's en communisten willen; dat Amerika zich terugtrekt dan kunnen de communisten binnen komen. Maar dat in China de communisten elkaar te lijf gaan en eikaars oren cn neuzen afsnijden en de ogen in duwen, daar willen onze provo's het niet over hebben. Het is goed dat een land zelfstandig is. maar niet als er principiële bezwaren zijn. Ik weet goed hoe het communisme er uit ziet en hoe mooi het wordt voorgescho teld, temeer daar ik zelf kennissen uit communistische landen heb, die vanzelf ook communistisch zijn. Als China door het bamboegordijn heen kon kijken was ze zo hier. Men bemoeit zich met zoveel zaken zoals Vietnam, maar vindt u niet nu Ne derland zelf al overhoop in de pro blemen zit dat we eerst eens naar on ze eigen problemen gaan kijken en dan naar die van een ander? Heinkenszand Riet Rijk Inzameling Leger des Heils in Goes De boodschap van het evangelie ver kondigen, dat was de eerste en voor naamste taak, die William Booth zijn in 1865 opgerichte .Salvation Army" opdroeg. En dit is zo geble ven tot op de dag van vandaag. Ge bleven is ook de nadruk op de per soonlijke aspiraties van de gods dienst. Op de persoonlijke oproep tot bekering. Op de persoonlijke conse quenties daarvan. Op de persoonlijke heiliging die de voortzetting van de bekering is. Het Leger des Heils ziet niet voor bij aan andere aspecten van hel evangelie. Het kent en verkondigt het evangelie als bron van kracht als bron van troost. Ook als richt snoer voor maatschappelijk en poli tiek handelen. Gedurende 80 jaar heeft het Leger des Heils in Nederland deze bood schap verkondigd in de, thans 107, plaatselijke afdelingen (korpsen), in zalen en op marktpleinen. Maar ook door zijn arbeid in maatschappelijke centra, kinder-, meisjes- en jongens huizen, tehuizen voor bejaarden en langdurig zieken, enz. enz. Nog is er nood maatschappelijke en geestelijke nood. En dus moet er een uitgestoken hand zijn. Ten einde daartoe in staat te worden ge steld, houdt het Leger in Goes van 6 tot 11 maart 1967 zijn traditionele nationale inzameling. Heilssoldaten, voorzien van een iden titeitsbewijs en eer. ,S' op de kraag, zullen in die periode bij u aanklop pen met een lijst of een collectebus. U kunt ook gireren op nr 510393 ten name van ,Het Leger des Heils Goes' met vermelding .Nationale inzame ling'. U zegt toch niet: .Neen'. Dank u wel voor uw bijdrage Leger des Heils Goes Uw verslag van de gemeenteraads zitting van Westkapelle lezend in de PZC van 22 dezer, bleek het on gelofelijke mogelijk te zijn. De meer derheid van deze raad stemde tegen een voorstel van Westkappels nieu we burgervader om uit de gemeente kas een bedrag beschikbaar te stel len ter stimulering van de inzame ling in de gemeente ten behoeve van de gedupeerden in Grosseto. In Westkapelle geen koe voor Grosseto! Nu is voorzichtigheid nog altijd de moeder van de porseleinkast, en ten slotte stond mij het motief van deze afwijzing na enig nadenken klaar en helder voor ogen. Die Westkap- pelaars verwachten straks natuur lijk een nat seizoen, met wéér min der Duitse badgasten, met als ge volg een minder vreugdevol saldo dan vorige seizoenen. Dan kun je tenminste een behoorlijke kans, dat jè er in een of andere vorm wat aan de grond zit en nu een beroep doet op onder meer ook Nederland, dat door Soekarno zo vaak gebrand merkt werd. Het begon met het door geweld stichten van de een heidsstaat. Deze staat, volledig in strijd met de opzet van een federa tieve staat, werd door hem als dic tator geregeerd. Bij de rondetafelcon ferentie werd onder meer plechtig be sloten, en door de handtekening na mens de Nederlandse regering, vast gelegd, dat een deelstaat het zelf beschikkingsrecht zou krijgen, wan neer daartoe bij referendum van de bevolking werd besloten. De Zuid- molukkers spraken zich voor dit zelfbeschikkingsrecht uit. Deze be slissing kwam op legale wijze tol. stand. Dat dit op legale en rechtma tige wijze tot stand was gekomen, werd door de hoogste Nederlandse rechters en de vereniging van in ternationale juristen beslist. Soekar no stoorde zich niet aan afspraken, noch aan traktaten, zomin als Hit- Ier dit deed. Hij verpletterde met een grote overmacht van wapenen, door de Nederlandse regering ver strekt, Ambon, waarbij een ware slachting onder de bevolking werd aangericht. Duizenden vrouwen en kinderen verloren het leven. De Am bonezen van het Nederlands-Indisch leger waren geïnterneerd en konden hun vrouwen en kinderen geen hulp bieden. De Nederlandse regering wilde eerst de Ambonezen, die voor- ons tegen de troepen van Soekarno hadden gestreden, aan hem uitleve ren. Daartegen is door de Neder landse rechter stelling genomen en, Zaterdag aanstaande worden in de Mid delburgse Sporthal de laatste wedstrij den gespeeld van de Zeeuwse micro- competitie. In niet minder dan 7 klas sen zijn de kampioenen nog niet be kend, zodnt heel wat beslissingen die nen te vnlicn en liet slot daarom bij zonder spannend gaat worden. !n de 3e klas spelen Volharding I en Blauw Wit I hun laatste wedstrijd te- elkaar. Beide ploegen zijn bijzonder egen gevallen, we rekenen nu op een Blauw Wit-zege. Zowel in V als VI staal een Animo-team er uitstekend voor. In dien in V Animo R beide wedstrijden te gen zeker zwakkere teams (DIS 55 I en Stormvogels II) weet te winnen laat het verlies van één punt komt Animo IV ge- Blauw Wit II juist achter zich. Bij lijk met de Kloetingenaren. Bij ver lies van twee punten is de titel voor de laatste. We rekenen echter op de zebra's. afdeling VI heeft Animo V alleen nog maar af te rekenen met Storm vogels III. Reeds hebben de Souburgers genoeg aan een gelijkspel, afgezien nog van hét feit, dat de vogels dan nog van Tjoba V moeten winnen. Dit zal echter wel lukken. We houden het op een Ani- mo-titel. Bij de junioren is het bijzonder span ned. Swift I zal geen moeite hebben met KVL en krijgt daardoor 7 punten. Ook Animo heeft dit aantal bereikt. Alles hangt nu af van Swift n - Zuid westers. Daar beide teams zes punten hebben, is de winnaar kampioen. Bij gelijkspel eindigen dus 4 teams lijk, doch zal het doelgemiddelde oranjehemden waarschijnlijk het beste zijn.Ook bij de Adsp. A. is de laatste wedstrijd beslissend voor de titel: Swift A - Zuidwesters A (beiden 6 punten). We houden het op de oranje hemden, daar bij een gelijkspel liet doelgemiddelde der groen-zwarten be ter zal zijn en de oranje-hemden het hier wel niet opaan zullen laten komen. Zowel bij de pupillen A en B moeten nog een groot aantal wedstrijden ge speeld worden. Grootste kanshebbers zijn hier: Togo A, respectievelijk Tjoba. De prognoses in volgorde van speeltijd luiden: Pup. B Animo - Togo B (2); Pup. Tjoba - Stormvogels B (1); Pup. KVLB - Blauw-Wit B (2); Pup. Tjoba - Togo B (1); Sen. V Animo 4 - Stormvogels 2 (1); Adsp. Stormvo-' gels A - Olympia (2): Pub. B Tjoba - Bauw-Wit B (1): Sen. V Animo 4 - DOS'55 I (1): Pup. A Ondo - Toga A (2): Sen VI Animo 5 - Stormvogels 3 (1 Pup. A. Volharding - Togo A (3); Sen. VI Stormvogels 3 - Tjoba 5 (1); Pup. A Ondo - Blauw-Wit A (3); Pup. A Togo - Stormvogels A (1; Adsp. F Tjoba B - Stormvogels C (1); Pup. A KVLA - Blauw-Wit A (2); Adsp. F Tjoba B - Swift J (1)Adsp. A Zuidwes ters A - Swift A (2); Sen. m Volhar ding I - Blauw-Wit i )en); Jun. Swift .1 - KVL (1; Jun. Zuidwesters - Swift 2 CD- Maandoverzicht PSD januari 1967 Het maandoverzicht van het vervoer, dat in januari plaatsvond op de ver» van de Provinciale SLoombootdiensten, geeft de volgende cijfers te zien if,, vergelijking volgen hieronder behalve de totalen van januari 1967 de voor naamste gegevens van de jaren 1963 tot en met 1967 en het vooroorlogse jujr Vlissingen-Breskens Terneuzen-Hoedek Kruiningen-Perkpolder AANTAL VERVOERDE PASSAGIER* 1938 1963 1964 1965 1966 19c- 13.227 77.051 105.082 114.068 137.115 15759, 5.484 7.345 18.571 20.139 20.192 2069' 5.125 44.258 84.582 92.654 105.329 121215 Vlissingen-Breskens Terneuzen-Hoedek Kruin.-Perkp. 23.836 128.654 208.235 226.861 262.636 299^,, AANTAL VERVOERDE AUTO'S 1.016 22.345 874 20.379 32.095 2.271 38.813 35.357 2.354 40.836 46.189 3,03: 55,001 3.946 43.598 73.179 78.547 91.007 "ÏÏÖ155 Jn januari van dit jaar bleven op de verschillende aanlegplaatsen minder auto's achter dan in januari 1966: 29.440 (32.744). Kruiningen en Perkpolder span- den ook nu weer de kroon met respectievelijk 14.993 en 11.340 overblijvers" In de eerste klas van liet Zeeuwse afde lingsvoetbal heelt Domburg de meeste winstkans tegen Robur. Luctor, dat maar 2 verliespunten meer heeft dan leider Hoofdplaat, zal het tegen Renesse zeker niet cadeau krügen, maar start toch als favoriet. Bij Jong Ambon- Lewedofpse Boys kan bet terreinvoor deel van beslissende invloed zijn. Hoe wel Hoofdplaat tegen Groede zeker op felle tegenstand zal Stuiten, verwach ten wij toch de volle winst voor de hui dige leidersploeg. Het. zou al erg vreemd moeten gaan als Koewacht de Drei- schor-hindernis niet zonder kleerscheu ren zon kunnen nemen. In de reserve eerste klas gaan de vier best geplaatste elflallen elkaar te lijf. In de 2e klas A is de uitslag van Graauw-Philippine van veel belang: in 2B zullen de beide koplopers Kruinin gen en Cortgene tegen respectievelijk Kwadendamme en Luctor I hun goede positie zeker niet in de waagschaal stellen. Het programma luidt: le klas: Domburg I - Robur I, Luctor I - Renes se I, Jong Ambon I - Lewed. Boys I. Patrijzen I - Noormannen I, Hoofdplaat I - Groede I, Dreischor I - Koewacht I res. le klas: Oostburg n - Middelburg IV, Goes III - Walcheren n, Hontenisse n - RCS II, Zierikzee II - Terneuzen HI, Zeelandia II - Vogelwaarde H; klas A: Graauw I - Philippine I, Schoondijke II - Steen n, HVV '24 - Hulsterloo I, Sluiskil II - Schoondflke I, Rïa W I - Axel III, Biervliet II - Aar denburg II; 2e klas B: Kruiningen I - Kwadendamme I, Domburg II - Hansw. Wereldtitel voor Russisch echtpaar WENEN (ANP) Woensdagavond won in Wenen voor de derde en wi licht voor de laatste maal het Russisch» echtpaar Ludmilla Belousova-Ole» Pm" topopov de wereldtitel in het paarrlid» Over de kür van de bonkige 01e°- én d- frêle Ludmilla lag niet meer dê clan- van de voorgaande jaren. Evenals hu het Europees kampioenschap in Lil' bljana werd him rijden ontsierd door enkele fouten. Derhalve werd geen 7 kele maal het cijfer zes ten teken va maximale waardering gegeven En slechts twee juryleden gaven ben voor inhoud en uitwerking een 5,9. Hun voor sprong na de verplichte figuren \Vas echter zo groot, dat zij bij het vi-H rii den eenvoudig niet in gevaar kondon komen. De Westduitsers Mar got Glocks huber-Wolfgang Danne eindigden op de tweede plaats en de Amerikaanse broer en zus Ronald en Cynthia Kauffmann w#»rrlpn rlprrlp Boys I, Renesse H - DFS n. Zierifcv» m - Lewed. Boys H, SVOWK I - Zot maire I, Cortgene I - Luctor II; 3e klas A: Clinge IH - Hontenisse II. Hulster loo n - Ria W H, Vogelwaarde III - Sluiskil III, Axel IV - Graauw n, Steen IH - Koewacht II; 3e klas B: Oostbur III - Hoofdplaat II, Terneuzen IV - RN IH, Breskens LH - Philippine n, Groent n - Corn Boys H; 3e klas C: RCS V Jong Ambon I, Patrijzen III - x00, mannen H, Robur n - Walcheren III Luctor III - Zeeland Sport V, RCS IV 1 Zeelandia Hl; 3e klas D: Kruiningen ni-Kwadendamme II, Volharding '321 Volharding'32 H, Dreischor II - Patril- zen n, Robur IH - Kruiningen II. vaji terugziet. Ik bedoel h'ermee in geen enkel opzicht iets ten nadele van de VW. Integendeel. Behoorlijk op t(jd rente en aflossing, terwijl je vanuit Grosseto hoogstens ,gra- zie tante' verwachten kunt. Niet zo heel lang geleden lag Westkapelle radicaal in puin. Westkapelle werd geholpen; kreeg er zelfs een bad- strandje bij, dat de nodige pecunia in 't laatje brengt. Alles bij elkaar een bar slechte beurt. Wat het schep pen van een precedent betreft, dit is een dooddoener, een al te door zichtig smoesje om serieus genomen ie worden. Je zou zweren, dat er in Westkapelle minstens eens per maand aangeklopt wordt om finan ciële bijstand voor een of andere na tuurramp. Intussen wordt de nieuwe burgervader wel heel snel aan het verstand gebracht, welke potters die Westkappelaars zijn. 't Is dun! WOERDEN H. LUTEIJN Eindelijk, tientallen jaren te laat, is de man, die van het eerst welva rend Indië een arm, chaotisch land heeft gemaakt, onder druk afgetre den. Zijn egocentrisch karakter, zijn streven, door geweld anderen aan zijn wil te onderwerpen, heeft al- werden deze oud-KNIL-militairen met hun gezinnen tijdelijk op door tocht naar een vrij Ambon naar Ne derland gebracht. Sinds 1950, ver toeven hier nu circa 18.000 Ambo nezen, die gaarne naar een vrije re publiek Zuid-Molukken terug wil len. Is, nu Soekarno uitgerangeerd is, niet de tijd voor onze nieuwe aanstaande regering aangebroken, te doen wat onze vroegere regeringen grovelijk nalieten om eindelijk voor de rechten van de Ambonezen, die vertrouwden op de steun, welke bij de rondetafelconferentie plechtig werden onderschreven, met élan wordt opgekomen. Indonesië vraagt thans onze steun. Laat het eerst zijn ondertekende traktaten ten aan zien van het zelfbeschikkingsrecht nakomen. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Als onze regering de Jan Saliegeest niet verlaat, wat zal er dan van het plebisciet terecht komen, met betrekking tot de pa- poea's. Een staat, welke de door haar gewaarborgde rechten miskent, verlaagt zichzelf tot het peil, waar op zij stonden, waarvan wijzelf zo veel leed ondervonden. Dit kan en mag niet getolereerd worden. Laten daarom allen, van welke kleur of levensbeschouwing zij ook mogen zijn, zich inzetten om het aan Am- bon aangedaan onrecht goed te ma ken en helpen voorkomen, dat het met de Papoea's niet dezelfde weg opgaat. Stuur uw sympathiebetui gingen, door middel van een brief kaart. naar de stichting .Door _de eeuwen trouw', Nieuwstraat 7A (postbus 245) te Eindhoven, of aan mijn adres, Boulevard Bankert 38 te Vlissingen. Met politiek heeft deze zaak niets te maken. Het betreft hiei uitsluitend een zaak van recht doen waar smadelijk onrecht werd bedre ven en tot op heden nog voortduurt Vlissingen J. C. Dert Tn uw blad van zaterdag 18 februari las ik van een geschil over grond- verkoop in Goes. De AKF meent recht te hebben op aankoop van 9 ha grónd van de gemeente Goes, a 4 per m2. De gemeente Goes beweert dat de aanspraken van de AKF niet verder gaan dan 5 ha, en meent tevens juridisch heel sterk te staan. De vraag, die zich nu voor doet is of de AKF in liet bezit is van een koopcontract. Daar een ge meentelijke verkoop in het algemeen via een raadsvergadering gaat. is de vraag: zijn er dan geen notulen die betrekking hebben op de groot te van die verkoop? vraag drie: aan gezien de AKF in het bezit is van een groot stuk ongebruikte grond, mag deze nieuwe aankoopdrang dan gezien worden als zuiver specula- Mijn mening is, dat wanneer het compromis waarvan in uw blad spra ke is, doorgaat, dat deze 250.000 dan weggegooid geld is. En de grondhebzucht van de AKF zal dan een belemmering vormen voor de uitbreidingsmogelijkheden van ande re bedrijven. J. de Kraker, Van Goghstraat 97. Goes Noot, van <le redactie: De gemeente ver wijlt de inzender naar de voorstellen, die b en w de raad in de februarivei- gadering over het conflict met de AKF hebben gedaan. De vragen van de inzen der of er een koopcontract, is met de AKF en of de transactie via een geno tuleerde raadsvergadering is gegaan ko men zijdelings aan de orde in de volgen de passage van hel voorstel, waarin de feiten van het conflict worden genoemd: Van de zijde van de AKF werd gesteld, dat zij in of omstreeks inaart 1960 van de gemeente heeft aangekocht een ge deelte van het havenindustrleterrein tot een oppervlakte van ongeveer 9 ha voor een prijs van 4 per m2 en dal. aange zien de gemeente daadwerkelijk slechts ongeveer 5 ha van het bedoelde terrein heeft geleverd, de gemeente alsnog dient over te gaan tot het verlenen van mede werking aan de overdracht van de nog resterende 4 ha. De gemeente harerzijds stelt, dat niet tot verkoop van ongeveer 9 ha is besloten, maar dat slechts eer verkoopbesluit beslaat tot verkoop van een terrelngedeelte ter grootte van on geveer 5 ha'. De opmerking van de inzender, als zou de AKF nu over een groot 6tuk onge bruikte grond beschikken is niet hele maal juist: over de vraag of de AKF al da niet recht heeft op deze grond wordt Juist geprocedeerd. De mogelijkheid, dat de nieuwe aankoop van de AKF speculatief zou kunnen zijn is ook in de raad aan de orde geweest. Daarbij werden garantie* tegen specula tie gevraagd en door b en w toegezegd: hel verkoopbesluit van deze .minnelijke transactie' wordt ook nog door de raad behandeld, zo is besloten. JAN DE NOOD INA HELMHOLT tn, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking DV zal plaatsvinden op vrijdag 10 maart 1967 om 13.45 uur het stadhuis te Veere, Kerkelijke huwelijksbeves tiging om 14.30 uur in de geref. kerk te Veere door de weleerw. heer ds J. C. Streefkerk. Middelburg, Haymanstraat .9 Veere, Markt 19 Receptie van 16.30-18.00 uur in de .Campveersche Toren' Veere. Toekomstig adres: Noord- weg 492, St.-Laurens. Langs deze weg betuigen onze hartelijke dank mede namens wederzijdse ouders, voor de blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervoonden. L. J. Schout M. J. Schout- Wielemaker Koudekerke. maart 1967 Voor de deelneming, ons be toond na het overlijden van onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader PI ETER DE WOLF betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, N. de Wolf-de Wolf Wij hebben aangeschaft een in één werkgang een perfect zaaibed verkregen wordt. WIJ STAAN TOT UW DIENST! Aanbevelend, loonbedrijf W. Geschiere Zn. - Biggekerke Telefoon 01185 - 2S7 of 468. aan De heer en mevrouw J. AARNOTJTSE A. AARNOUTSE- KRISTELYN delen hun klanten, vrien den en bekenden mede, dat zij m.i.v. 6 maart 1967 hun CAFÉBEDRIJF ,DE BEURS' hebben overgedragen de heer en mevrouw J. P. v. d. HOOFT A. M. v. <1. HOOFT- VERMEULE Zij danken u voor het ge noten vertrouwen bevelen hun opvolgers van ganser harte aan. In aansluiting op het bo venstaande hebben wy het genoegen u mede te delen, dat wij m.Lv. 6 maart 1967 het CAFÉBEDRIJF .DE BEURS' hebben overgenomen van de heer en mevrouw Aarnoutse-Kristelyn. Wij hopen het bedrijf op dezelfde voet voort te zet ten als onze voorgangers cn uw vertrouwen waardig te worden. W(j nodigen u allen uit de opening dinsdag 7 maart om 4 uur. ANNIE en JAN Middelburg, 3 maart 1967. Jongedame zoekt per 1 april keurige, gemc bileerde zit-slaapkamer te Vlissingen. Brieven onder V 81, bur. PZC, Vlissingen. 578ste STAATSLOTERIJ DEVERKOOPVAN DE LOTEN Lij coüecteurs(-trïces) en debitanten BEGINT OP 6 MAART 1967. TREKKINGEN OP 20,23,30 MAART EN 5 APRIL d.a.v. Caterpillar rupstractor, type D 4, 7, U serie, bedrijfsklaar. Zeer billijke prijs. GEVEKE MOTOREN EN GRONDVERZET NV Tel. (020) 94 32 32, toestel 212, na 20 uur: (020) 18 75 1ó De burgemeester van Westkapelle en mevrouw Bulder zullen gaarne ontvangen te hunnen huize. De Casem- brootstraat 16, op zondag 5 maart en zaterdag 11 maart 1967 van des middags 15.30-17.00 uur. vrijstaande woning met tuin groot 1080 ni2, gelegen te Schuddebeurs Kloosterweg B 48 (ca 4 km van Zierikzee). Direct te aanvaaarden. Prijs 35.000,- k.k. Inlichtingen: NV Aannemingsbedrijf Adr. de Kok Zonen Antwerpsestraat 20 BERGEN OP ZOOM Tel 01640-3577 WALCHEREN voor alle voorkomende schoonmaak- werkzaamheden a. schoorsteenvegen, go- en, gevels en portieken. Tel. 5580. Seisweg 191, Middelburg. Jongen van 20 Jaar zoekt kost-pleeggezin Goes (waar hij werkzaam is) of naaste omgeving. Br. no 218, bur. PZC, Mid delburg. Gevraagd met spoed meisje of vrouw Eventueel intern. Hotel Ambassadeur Nieuwstraat 56-58 Terneuzen, tel. 01150-2000 TOMADO boekenrekken IJZERHANDEL tijdelijk: LANGE DELFT 129 MIDDELBURG m hrf gordijnstoffen mei Icrimpvrije, kreukwerende finish, de eigenschappen van deze stoffen blijven ook na chemisch reinigen behouden, dealer voor vlissingen reeds vanaf 6,90 per meter scheldestraat 29 vlissingen telefoon 01184-3476 HOFLEVERANCIER Voor .speciale gelegenheden' hebben wij een fraaie collectie geschenken Echt zilveren theeserviezen kandelaars sigaren- en sigarettendozen asbakken broodmanden bonbon- mandjes bloemenvazen Steeds uit voorraad leverbaar FABERY DE JONGE Lange Kerkstraat 30 - Gok Geen geld of goederen nf te geven aan J. A. v. d. JAGT, daar door mij niets wordt betaald. T. P. v. d. JAGT- v. d. KWIJL Molenlaan 5. Ycrseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4