ONDA jaar Middelburg veertig Partiële herziening streekplan Schouwen Faillissementsaanvraag voor Hino Nederland in Zuid-Sloe Jachthavenwerk in Yerseke ALMANAK Doelstelling van overlegorgaan havenontwikkeling Terrein zwembad Renesse voor recreatie-bouw VELE KORPSEN KOMEN NET 7 MAN TE KORT Terneuzense cafés op vrijdag tot één uur open PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 FEBRUARI 1967 Zeeuwse Kiezen In Middelburg hebben ze de man er driemaal van moeten overtui gen, dat juist die partij niet voor handen was. Hij wou stemmen op de Partij var. de kleine overtre ders' een rechts radicaal splin tergroepje, waarover lil), zo hield de man bij hoog en laag vol, eens wat gelezen had in een blad voor politieke kadervorming- Hu niemand hem een kandidaat en een lijstnummer kon voorzet, ten, postte hij sjachrijnig voor het stemlokaal en hield hij zo nu en dan een kiezer staande om zich er over te beklagen dat er bij het assortiment van vierentwintig partijen nog niet eens een congsi van kleine overtreders te vinden was. /Iet is altijd weer de kleine over treder, die de klappen krijgt', ar gumenteerde hij, ,en als ik nu niet ga stemmen en niet aan m'n opkomstplicht voldoe, ben ik weer de kleine overtreder, in overtre ding omdat ie niet kan stem men óp de lijst van kleine over treders'. Wat somber betrad hij het stem. lokaal, deed tóch een keuze, maar ga] als laatste commentaar; ,Ze zull'n nog wél verder achteruit boerin'. Tenslotte werd hij vertrouwelijk: ,'k Heb nu maar op de Partij voor Ongehuwden gestemdDie man zal wel denken: als ik één jaar kamerlid ben heb ik genoeg geld om te trouwen'. De Amro-bank is financieel betrokken geweest bij de Automobielindustrie Hi no Nederland, zo deelde men ons van de zijde van de bank mee. Op de vraag of de Amro-bank ook betrokken ls bij een eventuele reorganisatie van Hino Ne derland zei men: .Daarover kunnen wij geen mededelingen doen.' Ook in vakbondskringen heerst al enige tijd ongerustheid over de Hino Neder land. De ANMB bijvoorbeeld had van personeel de mededeling ontvangen, dat men twijfelde aan het voortbestaan van het bedrijf. Omgezet Het bedrijf in het Zuid-Sloe startte als de Automobielfabriek Nederland in oprichting. Op 10 augustus 1966 werd de naam omgezet in Automo bielindustrie Hino Nederland en de enl^e eigenaar was de heer J. C. M. De heer D. jr was gisteren de gehele dag onbereikbaar. Zijn secretaresse had opdracht mee te delen dat er van een faillissement geen sprake was en dat de bouw van de fabriek in Vlissingen geen enkel gevaar ilep. De heer D. sr deelde ons gisteravond mee, dat hem van een faillissement niets bekend was. Over de bedragen die de toeleveringsbedrijven nog van Hino Nederland te goed hebben zei hy de be scheiden hierover niet bij zich te heb ben. ,Dat is trouwens mjjn kant van de zaak niet', aldus de heer D. sr. Hjj zél verder, dat de stand op de RAI gister avond om half acht geheel was Inge richt. In afwachting nieuwe stijl'-plan PARTIELE HER2!£N!NG STREEKPLAN SChtXfWEN^Dij!VEL AND 1 QNTWcRP. FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN VANDAAG VOOR AMSTERDAMSE RECHTBANK DEN HAAG Vanmorgen, don derdag, zal voor de Amsterdam se rechtbank een faillissements aanvraag worden behandeld voor de Automobielindustrie Hino Ne derland, die, zoals bekend, een as- semblagebedrijf heeft in het Zuid- Sloe, De mogelijkheid bestaat, dat de firma wordt overgenomen door een Nederlands bedrijf, want de Japanse Hinofabrieken zijn nog al tijd geïnteresseerd in het verove ren van een aandeel op de Neder landse en Europese markt. Het moet bi dit verband niet uitgeslo ten worden geacht, dat een gron dige reorganisatie zal worden toe gepast, waarbij de huidige eige naar, J. C. M. A. M. D. jr niet langer bij 't bedrijf betrokken zon zijn. De vraag of Hino Nederland na eventuele overname voor Zee land behouden zal blijven, is nog geheel open. De Automobielindustrie Hino Neder land is in ernstige financiële moei lijkheden geraalrt. Betalingen aan toeleveringsbedrijven voor geleverde onderdelen zijn al enkele maanden uitgebleven. Overigens gaan al ge ruime tijd geruchten, dat de Hino Nederland in moeilylcheden zou ver keren. Die geruchten werden aangewakkerd, toen gistermiddag de stand van de Hino op de RAl-tentoonstelling' te Amster dam leeg bleef. Dit leeg houden van de stand was volgens Hino Nederland ge beurd om de auto's die voor de andere stands moesten worden aangevoerd vrij baan te geven. Dit werd bevestigd door RAI-secretaris Husting, die zei, dat dit mede op verzoek van het tentoonstel- lingsbestuur was geschied. Bij de vereniging RAI was het echter reeds voordat de stand leeg bleef, be kend dat er betalingsklachten waren over de Hino Nederland. Men wist dit door het zogenaamde interne signale ringssysteem. Tegoed Verscheidene toeleveringsbedrijven zou den geldsommen tegoed hebben van Hi no Nederland. De firma Graansma antoverlichtïng NV te Amersfoort bij voorbeeld deelde mee nog 1109,te vorderen te hebben voor vorig jaar de cember geleverde goederen. .Aangezien Hino een nieuwe klant is, werd niet on middellijk een rekening gestuurd, hoe wel betaling uitbleef. Op 27 januari ls een soort aanmaning gestuurd, waarop echter nog geen reactie is verkregen', aldus deelde dit bedryf ons mee. De fir ma Graansma zei al eerder verontrus tende moeilijkheden te hebben verno men over de Hino Nederland. Een ander bedrijf is de firma Sluyter, elektrische uitrustingen en autoacces- soires, te Utrecht. Deze firma heeft di verse leveringen aan Hino gedaan, die aanvankelijk ook werden betaald. De laatste tijd bleef die betaling echter achterwege. ,Het schijnt er slecht voor te staan bij de Hino. We gaan nu de kat de bel aanbinden', zo deelde de directie van dit bedrijf ons mee. De vordering werd bij de firma Sluvter een middel groot bedrag genoemd. .Het nare bij Hino is', aldus de directie, ,dat ze doen alsof wij lucht zijn.' Helvo handelsonderneming, een gros- sierderij in auto-onderdelen te Middel burg heeft van de Hino nog een bedrag van 2500,tegoed. ,Wij zien geen kans om dit bedrag geïnd te krijgen', aldus deelde de directie van dit bedrijf mee. (ADVERTENTIE) Brillant- schitterend bezit voor altijd I van Andel Eerste glas-spinazie in Goes geveild GOES Voordat de uitermate zachte winter kon overgaan In het voorjaar, komt daar tussendoor nu een periode met lichte tot ma tige vorst. Juist tijdens deze vorst werd bij de veiling te Goes de eer ste spinazie geveild, welke werd aangevoerd uit de groentekassen van de heren Gebrs. Van 't West- einde te 's-Heer-Arendskerke. De spinazie werd vlot afgenomen door de groentehandelaren in Goes en de omliggende dorpen. Stapel kozijnen in brand VLISSINGEN Woensdagmiddag ont stond er brand in een stapel kozijnen, die in verband met verbouwingen ge reedligt in de witte wijk aan de Presi dent Roseveltlaan. De brandweer had het vuur met drie stralen uit de hoge drukspuit in tien minuten bedwongen. Het feit dat de kozijnen door de kin deren uit de buurt regelmatig tot speel terrein werd gekozen, deed even de vrees ontstaan dat er zich nog kinderen binnen de brandende stapel zouden be vinden. Dat bleek gelukkig niet het geval te zijn. Het vuur leverde geen gevaar op voor de belendende percelen, wel was er zo'n enorme warmte-ont- wikkeling dat er gevreesd werd dat er ramen zouden springen. Ongeveer een derde deel van de manshoge stapel kozjjnen, die toebehoorde aan het aan nemersbedrijf Peters, ging in vlammen op, De schade is nog niet getaxeerd. De politie vermoedt dat met vuur spelen de kinderen de oorzaak van deze brand zijn. thans hebben, gezien worden als een richtlijn. Dat houdt in dat geen bouw- of andere werken in het betrokken gebied mogen worden uitgevoerd, welke in de weg zouden kunnen staan aan een eventueel noodzakelijk ge bruik van de grond voor verzwaring en verbreding van de zeewering, eze richtlijn behoeft evenwel geen be vaar te vormen om bij gemeentelijk bestemmingsplan een voorlopige bestem- r te leggen die het verlenen van tij- ke bouwvergunningen bijvoorbeeld recreatiebebouwing mogelijk maakt. Denkbaar is dat de definitieve bestemming in dat geval .zeewering' is. Mocht dat uiteindelijk niet het geval zijn dan kan de voorlopige bestemming als nog in een defintleve worden omgezet. Op de herziene streekplankaart is aan de noorwestzijde van de Hoge Zoom het gebied nu bestemd tot agrarisch gebied C. Dat betékent dat daar de bóuw van landhuizen op een buitenplaats van twee hectare mogelijk zal zijn met dien verstande, dat de breedte van een bouw- Eerceel langs de weg tenminste 150 me er dient te bedragen. YERSEKE Boven de Yersekse havendijk to rent sinds enkele dagen de bok, die op dit mo ment de .ommezwaai' van het oude oestercen trum naar onder meer de recreatie markeert. Er wordt nu in de praktijk gewerkt om de oude haven voor een deel gereed te maken voor de watersport. De bok is nu nog bezig met het fatsoeneren van de zuidelijke havenwand (het remmingswerk)maar binnenkort zullen de eerste palen worden geslagen, op de weg naar accommodatie voor zo'n 90 jachtjes. De bedoeling was, dat er al in januari begon nen zou worden aan het .recreatiewerk' in het twee jaar geleden uitgebreide havencomplex. Maar de stimuleringsmaatregelen voor het noorden hebben een spaak in het wiel gestoken: er was zoveel vraag naar werk in ACW-ver band, dat de goedkeuring uit Den Haag voor het karwei in de Yersekse haven wat langer uit bleef. Het gemeentebestuur houdt het erop, dat de jachtaccommodatie in de oude haven begin mei in gebruik kan worden genomen. Zoals bekend: dit oude deel van de haven wordt bestemd voor de vaste watersportbezoekers', de passanten kunnen met hun plezierbootjes in het nieuwe deel van de haven terecht; waar ge meente en watersportvereniging al een steiger hebben aangelegd. Van het rijk krijgt Yerseke voor dit werk een subsidie van ruim 76.000. De gemeente zal dit stuk recreatie-accommoda tie zelf in exploitatie nemen, waarschijnlijk via een beheersvorm, waarbij ook de watersport betrokken wordt. Op de foto: de bok van de firma H. van Straa- ten uit Hansweert bezig met de .eerste loodjes' voor het nieuwe stuk jachthaven. (Foto PZC). MIDDELBURG ,De havenont- wikkeling van zuid-west Neder land in het bijzonder van zeeha vens en daarmee in relatie staan de industrieterreinen en voorzie ningen'. Zo luidt de voorlopige for mulering van de doelstelling waar over men het eens is geworden in het orgaan voor overleg en samen werking op het gebied van de zeehavenontwikkeling in zuid-west Nederland. Dit overlegorgaan zal 5 op 21 maart w voorzitterschap van 2 ris der koningin, mr ,J. van Aartsen In Middelburg met zijn werkzaamheden beginnen. In hot dagelijks bestuur zijn alle deelnemende partijen vertegenwoor digd. Het secretnriaat is op de provin ciale griffie te Middelburg gevestigd. De partners in het overleg zullen er naar streven over een aantal aspecten van hun beleid overeenstemming te bereiken in de eerste plaats met be trekking tot zeehavens en daarmee in relatie staande industrieterreinen. Daarnaast zal uiteraard ook overeen stemming moetc omtrent daarmee voorzieningen, zt van de infrastructuur (wegen, k len, spoorwegen en oeververblnom- gen), een en ander voor zover deze bij de zeehavenontwi'kkeling zijn betrok ken. Bisschop van Fulham bezocht Missions to Seamen VLISSINGEN De Anglicaanse bis schop A. F. B. Rogers, bisschop van Fulham, heeft woensdagmiddag een be zoek gebracht aan de post van de Mis sions to Seamen, de zeemanszorg van wege de Anglicaanse kerk, in haven Vlissingen-Oost. Right reverend Rogers was vergezeld van reverend W. Popham Kosford, van de St.-Mary's ehurh te Rot terdam en eveneens verbonden aan do Missions. De bisschop van Fulliam Is door de bisschop van Louden belast met het onderhouden van de contacten met de verschillende zeemansposten ln een belangrijk deel van Europa. Bisschop Rogers, die van Antwerpen kwam en 's avonds naar Rotterdam ging, preekte in een dienst in de kapel van het Mlssionshuis in Vlissingen- Oost naar aanleiding van 1 Cor. 13:13, over doel en werk der zeemanszending. De kapel van het zeemanscentrum was bijna geheel bezet. Onder de aanwezigen waren zeelieden uit Afrika en Neder landse zeevarenden met hun gezinnen. De bisschop wees er onder andere op, dat de arbeid onder de zeelieden is ge grond op de zorg voor het welzijn van de ander, waardoor het menselijk wezen tot zijn hoogste ontplooiing kan komen. Na de dienst was er een teapartv. waar op de bisschop met de aanwezigen ken nis maakte. De bisschop verklaarde tot slot een zeer gunstige indruk te hebben ontvangen van liet werk in Vlissingen, dat, zoals bekend, onder leiding staat van reader Anthony Driver. HALF TOT ZWAAR BEWOLKT Half tot zwaar bewolkt met plaalseliJK wat regen. Tot matig of zwak afnemen de en naar zuidelyke richting ruimende wind. Geleidelijk stijging van tempera- ZON EN MAAN 17 februari Zon op 07.53 onder 17.5B Maan op 10.30 onder 01.50 MIDDELBURG In afwachting van het streekplan .nieuwe styi' hebben ge deputeerde staten van Zeeland een eer ste partiële herziening van het streek plan Schouwen voorbereid. Deze her ziening is noodzakeiyk ter voldoening aan het koninklijk besluit van 22 juli van 1965 waarbij aan enkele gedeelten van het streekplan goedkeuring werd ont houden. De kroon had namelijk bezwaar gemaakt tegen de bestemming recrea tie-bebouwing van de gronden tussen de Laone en de Helleweg (gemeente Wes- terschomven), voor zover gelegen aan de zeezyde van de bebouwingsgrens. Ook werd goedkeuring onthouden aan de bestemming tot agrarisch gebied B van de gronden gelegen aan de noord westzijde van de Hoge Zoom (gemeente Renesse) omdat deze bestemming de bouw van woningen op percelen van een halve hectare toeliet. En eveneens ging de kroon niet akkoord met de bestem ming van het zogenaamde zwembad van de stichting Renesse. Het ligt in de bedoeling dat het streek plan Schouwen-Duiveland te zijner tijd aan de nieuwe wet op de ruimtelijke or-, dening aan te passen. Dit houdt een vol ledige herziening in, waarmee geruime tijd zal zijn gemoeid. Aangezien daarop niet kan worden gewacht dient het vi gerende streekplan gedeeltelijk te wor den herzien. In het herzieningsvoorstel is aan de strook grond tussen de Laone en de Helleweg de bestemming .agrarisch gebied zonder bebouwing" gegeven. Deze bestemming moet, gelet op het karakter, dat streekplannen ingevolge de wet op de ruimtelijke ordening RENESSE Geen zomerwoningen Het terrein van het zogenaamde zwem bad is overeenkomstig het verzoek van de stichting Renesse bestemd tot recre atiebebouwing. Daarby moet worden aangetekend dat in dit gebied naast een zwembad met bijbehorende voorzienin gen een horecabedryf en andere voor zieningen ten behoeve van do recreatie toelaatbaar zyn, maar geen zomerwo ningen. Van de gelegenheid tot herziening van het streekplan is gebruik ge maakt voor het opnemen van een nieuwe weg, die het strand ten noor den van Haamstede moet ontsluiten en die ln de eerste plaats bestemd is voor het verkeer van dagrecreanten. Deze weg komt in de plaats van de ontsluitlngsweg naar het strand bij de vuurtoren, welke weg bij de vast stelling van het streekplan door pro vinciale staten is komen te vervallen. Tegelijk is op de streekplankaart aangegeven een nieuw voetpad door de duinen teneinde het strand ter plaatse intensiever te ontsluiten. Tenslotte is een kleine correotie aan gebracht by Nieuw-Haamstede, waar een gebied, aangewezen tot bosgebied, nu is bestemd voor recreatlebeboüwing. Nu gs gereed zijn met de voorbereiding van deze partiële herziening van het streekplan zal het wettelijk voorgeschre ven vooroverleg plaatsvinden met de gemeentebesturen van Schouwen-Duive land, een aantal rijksdiensten en een aantal andere diensten. Daarna zal het definitieve ontwerp worden opgesteld. Laxtons Superb uit pool Goes geveild GOES Bij de veiling te Goes is de laatste twee weken de Laxton's Superb, geveild. Deze, uit Engeland afkomstige, appel leverde in'1966 totaal 150.000 kg aan oogst op. Daarvan werd zestig pro cent in de gascellen geplaatst en in een gezamenlijke pool ondergebracht. Uit deze pool werd geveild, nadat de Cox's Orange Pippin was geruimd. De prijzen, welke de handel voor de Laxton's Superb besteedt, liggen thans, ook als rekening wordt gehouden met de hiervoor ge maakte kosten, voor de telers op een aantrekkelijker niveau dan wanneer ze in het najaar worden geveild. In klasse I noteren de kleine maten uit de pool 29-39, de grote maten brachten tot nu toe van 52 tot 7 cent per kg op. De jaaraanvoeren over de laatste vijf jaar schommelden bij de VVZB te Goes tus sen de 100 en 250 ton per seizoen. In ok tober en november jl brachten de kleine maten in klasse I van 17-22, de grotere maten 22-35 cent per kg op. Hulster gemengd koor voor radio HULST De AVRO-radio zendt van middag donderdag om half twee een opname uit, die onlangs werd ge maakt in de Hulster basiliek van het Hulster gemengd koor onder leiding van Jo Ivens. De Hulstenaren zingen het .Quand'io penso' van Orlando di Lasso. do afdeling uitmuntendheid te mogen uitkomen. Onder leiding van de heer Melse is een jubileumcommissie druk bezig om een serie evenementen op touw te zetten, hoewel men natuurlijk finan cieel zeer voorzichtig moet zijn. Het eerste evenement is volgende week vrijdag 24 februari in de schouwburg. Op die dag wordt de jubileumuitvoe ring gegeven: vóór de pauze treedt het korps op, aangevuld met soli door de Zeeuwse topmuzikanten Piet Mol uit 's-Heer-Arendskerke, Jan Meliefste Uit Nieuwland en Wim van Boven uit Kloetinge, na de pauze ver zorgen Willy en Willeke Alberti met enkele medewerkers het programma, dat besloten wordt met een gezellig samenzijn. TERNEUZEN De Terneuzense ge meenteraad zal donderdag 23 februari worden gevraagd in te stemmen met het op vrndagnvond verlengen van de sluitingstijd van de cafés tot één uur. Er is daarvoor een wijziging van de al gemene politieverordening nodig, om dat de officiële sluitingstijd tot dusver 12 uur bedraagt. Het op hinderlijke wijze afsteken van vuurwerk moot aan banden worden ge legd, vinden b en w van Terneuzen. Men hoopt dat te bereiken door een aan vulling van de artikels 168 en 169 van de politieverordening. Behoudens goed keuring van de raad zal het voortaan in Terneuzen verboden zijn vuurwerk te verkopen aan personen beneden de 18 jaar. Het was al mogelijk de verkoop zonodig geheel te verbieden. B en w stellen de raad voor niet in te gaan op een bezwaarschrift van de heer C. Bos te Sas van Gent. Dit naar aanleiding van het afwijzen van een verzoek om in de Burgemeester Geillstraat een ben zinepomp te mogen plaatsen. Naar de mening van het college is een benzine pomp in die straat niet bevorderlijk voor de vrijheid en veiligheid van het verkeer, terwijl het esthetisch bepaald geen verrijking zou betekenen. De raadsagenaa vermeldt verder de be noeming van twee leden van het be stuur van de stichting Beschuttende werkplaatsen Midden-Zeeuwsch-Vlaan deren. Op de voordracht staan de he ren A. J. S. Hamerlinck te Sas van Gent en N. Haalt te Terneuzen. Ook komt aan de orde de verkoop van een stukje grond aan Caltex Nederland NV. Deze benzinemaatschappjj wil in het uitbreidingsplan Oudelandsehoeve een garagebedrijf stichten. Tenslotte wordt de raad .gevraagd de bedragen vast te stellen die in 1967 per leerling uitge keerd dienen te worden aan de scholen voor openbaar glo, ulo en bijzonder vglo. EXAMENS Bij de herexamens voor de akte wis kunde 1 o slaagden de heren: W. L Huijssoon te 's-Gravenpolder en M. Lu- teyn te Terneuzen, beiden C-cursisten van de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg. Een foto van ONDA Middelburg uit 1932, circa 5 jaar na de op richting. MIDDELBURG Bijna alle muziekverenigingen, vooral op Walcheren, hebben gebrek aan juist een stuk of zeven muzi kanten om het tot een goed be zet korps te brengen. De meeste partijen gijn namelijk heel krap bezet en met één man bij elke blaasgroep zou men al een heel eind in de goede richting zijn. Deze .onthulling' is van de heer P. J. Baan, de voorzitter van de christelijke muziekvereniging ONDA te Middelburg, welke vereniging geen uitzondering maakt op deze onderbezettings- regel. Het verloop is namelijk enorm in zo'n muziekkorps. ,In de afgelopen tien jaar is ons korps voor drie-kwart ver nieuwd en wanneer alle leden vanaf de oprichting er nog zou den zijn hadden we nu een korps van zeker 200 man', vertelt de heer Baan. Dit grote aantal muzikanten is .Oefe ning Na Den Arbeid' toegewijd ge weest gedurende veertig jaar. een ju bileum. dat ONDA dit jaar zal gaan vieren. En ter gelegenheid hiervan enkele herinneringen aan gebeurte nissen uit het muziekleven van ONDA. De ,wieg' van de vereniging stond in de slechts aan oudere Midelburgers nog bekende .Buitentuin' aan de voor malige Tramsingel. Er werd begon nen met 25 leden, waarvan er mo menteel nog drie deel uitmaken van liet korps, de heren J. Boone, R. v. d. Mooro (eerste vaandeldrager, nu bek kenslager) alsmede rustend-lid C, Ingelse. Als het waar is, dat een gezonde ver eniging weinig verloop in het bestuur en de directie kent, dan is ONDA ge zond. Vóór de heer Baan waren er slechts vier andere voorzitters: de he ren M. Sanderse, J. M. Huibrechtse, W. Maas (met oud-secretaris Tevel erelid) en J. C. F. van Kamer, die vele jaren voorzitter-directeur is ge weest. De lijst van dirigenten is iets groter: Gravenstraatschoolonderwfl- zer Bouman, die nu in Amsterdam woont, was de eerste, daarna volgden de heren Van Kamer, Adr. Kouse maker uit Goes, P. Broerse uit Vlis singen, weer Van Kamer, B. Leljnse en de huidige dirigent C. Cevaal. TWINTIGVOUDIGE Toen ONDA startte waren er van de 25 muzikanten maar enkelen, die konden blazen; de rest moest van de grond-af beginnen. Er waren nieuwe instrumenten aangeschaft, waarvoor duizend gulden neergeteld moest wor den. Thans kost het instrumentarium om en nabij de ƒ20.000! Het kleinste instrument kost al 400, een bas 1550, een walsje of con coursnummer 30 tot 35. De uni formen (men kent ze wel: rode cape met kolbak) betaalden de ONDA'ers zelf, een paar jonge leden op de Zeeuwse Muziekschool kost de ver enigingskas ook enkele honderden guldens per jaar en voeg daarby dan nog o a pech tijdens marsen (bij re genachtig weer doorgeslagen trom- vellen of aangetaste kleppen van in- trumenten) dan mag men gerust aan nemen, dat deze hobby veel geld kost, ondanks de jarlijkse subsidie van de gemeente en -by de aanschaf van de instrumenten vier jaar geleden- een ruime gift van het Anjerfonds. In 1954 was ONDA er by na ge weest er waren nog maar 8 leden over. Dankzy voorzitter-directeur Van Kamer bestaat het korps nu nog. Hij begon met twintig nieu wen muzikanten (ook met de on- de acht) van voren af aan en slaagde er na verloop van enkele jaren in weer een korps van over de 39 muzikanten te formeren. ONDA is in de afgelopen 40 jaar overal geweest: het speelde voor boe- renkapel, het was aanwezig op de radio-landdag van de NCRV in Apel doorn, en het was zeer succesvol tij dens de concoursen van de Zeeuwse bond van harmonie- en fanfarekorp sen en het slaagde er zelfs in één maal de beker van de Zeeuwse bond te winnen. In 1931 deed men voor de eerste maal mee aan een concours: in de 4e af deling kwam ONDA toen uit, maar ln 1934 bad het korps al de le afde ling bereikt en tegen de eerste we reldoorlog speelde ONDA in de afde ling uitmuntendheid, nu de ereafde- llng. Na 1950 inmiddels had ONDA weer de ereafdeling bereikt was er enkele jaren .stilte', in 1953 en 1954 kwam het korps uit in de le afdeling, in de mocilyke jaren na 1955 in de 3e afdeling, maar van af 1959 ging het weer omhoog. ONDA moet in de komende concour sen nog één prys winnen om weer in

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 12