LOTING OSLO Van her en der Lars Grihi sprong 147 meter 5000 METER rtts 500 METER Eén winnaar in sporttoto HANS VULTINK WON WEER R-k maatschappe lijk werk over Zeeuwse woon wagenkampen SLOT OJR-CONGRES: BROOD EN WIJN IN LITURGISCHE VIERING ,DE STEM VAN HET WATER', STRIP-POKER EN OORLOGSMOED HET OMSTREDEN DOELPUNT VAN MIDDELBURG.. Verbeteren Van der Goeskade: ƒ164.000,- W. G. A.deNijsten grave gedragen 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 FEBRUARI 1967 OSLO (ANP) In Oslo avond de loting verricht voor de afstanden van de eerste dag van het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats, dat daar zaterdag en zondag aanstaande in het Bisletstadion wordt gehouden. Het resultaat was: Eerste rit: Valeri Kaplan (Rusland) Hans Ruedi Widmer (Zwitserland). Tweede rit: Ard Schenk (Nederland) Fred Anton Maier (Noorwegen). Derde rit: Cees Verkerk (Nederland) Jouko Launonen (Finland). Vierde rit: Gerhard Zimmerman (W. Duitsland) Hermann Strutz (Oosten rijk). Vijfde rit: Rainer Kleer (O.-Duitsland) John Tipper (G.-B.). Zesde rit: Eduard Matusevitsj (Rus land) Johnny Nilsson (Zweden). Zevende rit: Guido Gillarduzzi (Italië) Keichi Suzuki (Japan). Achtste rit: Svein Erik Stiansen (Noor wegen) Renato de Riva (Italië). Negende rit: Tom Gray (VS) Rudi Uster (Zwitserland). Tiende rit: Magne Thomassen (Noor- v.eeen) Rauïi Helen (Finland). Elfde rit: Bernd Prusowski (O.-Duits- land) Michel Duchet (Frankrijk). Twaalfde rit: Johnny Hoeglin (Zweden) Tadao Ishiata (Japan). Dertiende rit: Erhard Keiler (W.-Duits- land) Jorrit Jorritsma (Nederland). Veertiende rit: Peter Nottet (Neder land) Ingar Bollerud (Noorwegen). Vijftiende rit: Ants Antson (Rusland) iGuenther Traub (W.-Duitsland). Zestiende rit: Per Willy Guttormsen (Noorwegen) Oerjan Sandler (Zwe den). Zeventiende rit: Stanislav Seljanin (Rusland) Wayne le Bombarde (VS). Achttiende rit: Raymond Fonvieille (Frankrijk) Rudi Liebrechts (Neder land). De 22-iarige Noor Lars Grini heeft niet lang plezier van zijn wereldrecord ski springen mogen nebben. Enkele minuten nadat hij dit record, dat met 146 meter op naam van zijn landgenoot Bjoern Wirkola etend, met èén meter verbe terd had, slaagde de Zweed Kjell Sjoe- berg erin het wereldrecord met 148 me ter op zijn naam te brengen. W alcheren-Zeelandia begint om 12 uur In verband met de wereldkampioen schappen schaatsen zal de competitie wedstrijd Walcheren-Zeelandia (vierde klas H) zondagmiddag aan de Basken- burgweg te Vlissingen reeds om 12 uur beginnen. Oorspronkelijk zou deze wed strijd om half drie worden gespeeld. Eerste rit: Fred Anton Maier Tom Gray. Tweede rit: Ralner Kleer Rudi Uster. Derde rit: Johnny Nilsson Ard Schenk. Vierde rit: Ants Antson Tadao Is hiata. Vijfde rit: Valeri Kaplan Gerhard Zimmerman. Zesde rit: Svein Erik Stiansen Her man Strutz. Zevende rit: Renato de Riva Jouko Launonen. Achtste rit: Cees Verkerk John Tipper. Negende rit: Oerjan Sandler Bernd Prusowski. Tiende rit: Guenther Traub Peter Nottet. Elfde rit: Magne Thomassen Wayne le Bombarde. Twaalfde rit: Rauïi Helen Keichi Suzuki. Dertiende rit: Eduard Matusevitsj Hans Rudi Widmer. Veertiende rit: Raymond FonvielUe Rudi Liebrechts. Vijftiende rit: Guido Gillarduzzi gar Bollerud. Zestiende rit: Stanislav Seljanin Johnny Hoeglin. Zeventiende rit: Erhard Keiler Jor rit Jorritsma. Achttiende rit: Michel Duchet Per Willy Guttormsen. OSLO: zoals uit de foto blijkt ziet ook Ard Schenk de wereldkampi oenschappen vol vertrouwen tege moet. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 31 van het afgelopen week einde zien er als volgt uit: Aantal deelnemers 561.776; bruto Inleg 749.596.20; prijzenbedrag 247.367; eerste prijs 136.051,85, 1 winnaar, die bruto 117.647,06 ontvangt. Het restant van de eerste prijs, ƒ18.404,79, gaat naar toto 32. Tweede prijs 74.210,10, 19 winnaars, per kolom ca 3905,80 bruto; derde prijs 37.105,05, 41 winnaars, per kolom ca 905,netto. CAIRO (ANP) Hans Vultink, de Nederlandse kampioen, heeft in de acht ste ronde het toernooi om het wereld kampioenschap 47-2, dat in uaïro wordt ;ehouden, opnieuw een overwinning be taald. Hfl versloeg in vijf beurten de Japanner Ogata, die op 59 bleef staan. Achtste ronde: Schrauwen (Belg.) 400 2 200.00; Spielmann (Did.) 59 2 29.50; Vervest (Belg.) 400 8 50.00; Galvez (Sp.) 321 8 40.12; Vultink (Ned.) 400 5 80.00; Ogata (Jap) 59 5 11.80; Marty (Fr.) 400 4 100.00; Berardi (Arg.) 141 4 35.25; K. en M. Diab waren vrij. De stand luidt nu: 1 en 2 Schrauwen Marty, 12 punten uit 6 partijen, 3 vul tink, 10 uit 6, 4 Vervest, 8 uit 6, 5 en 6 Berardi Galvez. 8 uit 7; 7 M. Diab, 2 uit 6; 8 en 9 Ogata Spielmann, 2 uit 7 en 10 K. Diab, 0 uit 6. IJzendijke-Oostburg De voetbalwedstrijd IJzendijke-Oost burg is voor zondag a s ingelast in de vierde klas H. GOES Als de regional.» woonwagen kampen in Zeeland tot stand komen, wil de katholieke raad voor maatschap pelijk werk Ln Zeeland de maatschappe lijk werkenden in de woonwagenkam pen detacheren bji een centrum. De raad acht dit gewenst om te voorkomen, dat weer een organisatie wordt opgericht. De katholieke raad schrijft dit in een beknopt jaarverslag over haar werk zaamheden in het jaar 1966. Het jaarverslag maakt melding van ge vorderde plannen om de opzet van het algemeen maatschappelijk werk in West-Zeeuwsch-Vlaanderen te vernieu wen. In Oostburg en Biervliet is daar al een begin mee gemaakt. In deze plaatsen is een contactgroep gevormd ten behoeve van het centrumwerk. Voor Beveland en Schouwen werd één instel ling voor algemeen maatschappelijk werk en gezinszorg geformeerd. Mede om de maatschappelijk werker en de gezinszorgleidster te ontlasten zal met het oog op de gebiedsuitbreiding een derde kracht voor deze gebieden wor den aangesteld. Het aantal medewer kers van de raad bleef in 1966 gehand haafd op twaalf. Over de toeristenziel zorg in Zeeland schrijft het jaarverslag, dat in 1966 in twaalf plaatsen werd ge kerkt, waaronder voor het eerst in Kort- gene. Dertig priestera werkten hier aan mee. Waarschijnlijk zal ln dit jaar ook in Renesse een kerkzaal voor rooms- katholieken in gebruik worden geno men. Er wordt naar gestreefd, dat afgevaardigden van de Zeeuwse afde ling van de vereniging van directies van tehuizen voor bejaarden en van de katholieke raad gaan deelnemen aar kaars activiteiten. In foyer ,De Doelen' Rotterdam Teken van het engagement aan de mensen (Van onze kerknieuwsredacteur) VLISSINGEN Aan het slot van het oecumenisch jongeren- congres Engagement' op zater dag 25 februari in De Doelen te Rotterdam zal in de foyer een liturgische viering met brood en wijn worden gehouden. Het is voor het eerst, dat de Oecume nische Jeugdraad in Nederland een dergelijke viering organi seert. Deze viering is een inte grerend bestanddeel van het gehele congres. Predikanten en geestelijken uit verschillende kerken (hervormd, gerefor meerd, rooms-katholiek, lu thers, remonstrants, doopsge zind, oud-katholiek) zullen aan de uitdeling van brood en wijn deelnemen, evenals verschillen de jongeren. De liturgische viering is bedoeld als .rantsoen onderweg', aldus lichtten de organisatoren vrijdagmiddag toe. De urgentie van de vraagstukken, die op het congres aan de orde ko men (het probleem van de rijke en de arme landen, de oorlog in Viet nam, de nucleaire bewapening en de ruimtelijke ordening) verdraagt geen goedkope resoluties, aldus de OJR. Het gaat er niet alleen om anderen aan het werk te zetten: de congres deelnemers dienen ook zelf him aan deel op zich te nemen, zij zullen zich als christenen moeten inzetten voor de mens. Vrije uitnodiging Hét grote engagement voor christe nen, die b(j elkaar zijn, is Christus zélf, aldus de motivering. De deelne- Gezinsverzorgsters slaagden Aan de algemene school voor opleiding van gezinsverzorgsters te Arnhem be haalden de dames Matthij de Fouw te Kortgene en Ada Rijkse te Goes het di ploma voor gezinsverzorgster. Voor het getuigschrift slaagden de dames Els Meijaard te Yerseke en Truus Mol te Oudelande. Aan de algemene school voor opleiding van gezinsverzorgsters te Rot terdam slaagden voor het getuigschrift de dames Sjaan van Hemert te Goes en Roali Wefler te Wolphaartsdgk. Alle ge slaagden zijn werkzaam bij de Stichting gezinszorg voor Goes en Omstreken te Goes. SUBSIDIËRING FESTIVALS MIDDELBURG Aan de provinciale staten wordt voorgesteld het subsidie bedrag voor jeugdfestivals van 500 te verhogen tot 760. Per Zeeuwse deelnemer aan een jeugdfestival als het hartewensfestival, het festival voor plalttelandsjongeren, het jeugdfestival en het festival voor de werkende jeugd mag de subsidie ten hoogste tien gulden bedragen. FILMS IN ZEELAND Haanstra's nieuwste in drie theaters De Midden-Zeeuwse bioscopen honden deze week hun poorten wyd open voor Bert Haanstra's nieuwste nieuweling ,De stem van het water*. Het Is een andere film geworden dan .Alleman', maar er zijn toch overeenkomsten. Al- LJSSINGEN Een foto be wijst niets.... Laten wc daarmee beginnen. Maar deze foto van een Vlissingse amateurfotograaf die ons gisteren in handen werd gespeeld verklaart toch wel waarom zovele toeschouwers bij hoog en bij laag volhouden dat de Middelburger Jan Bostelaar de Middelburgse gelijkmaker in de wedstrijd VlissingenMiddelburg scoorde door de bal met zyn ar men in het doel te slaan. Jan Bostelaar op de voorgrond van een kluwen spelers lijkt hier inderdaad de bal met zijn armen In het doel te werken. Nogmaals: deze foto bewijst niets. Het is heel goed mogelijk dat Bostelaar met zijn hoofd tussen zijn armen door de bal in het doel kopte. Na de wedstrijd vertelde trainer Piet Lindenberg van Middelburg ons echter al: .Natuurlijk werd die bal in het doel geslagen.».' En als men naast die opmerking deze foto legt, Is er weinig twijfel meer mogelijk. Gelukkig: het maakte tenslotte niets uit, want Vlissingen won. ondanks dit om streden Middelburgse doelpunt, toch.... leman' was een portret van Neder en zyn Nederlanders, van ,Ons' Sullen we maar zeggen), e stem van het wafer" geeft een beeld van het land en in het bijzonder al het water in dat land en ons leven met dat water. Dat beperkt zich niet tot de wa tersport en het watertoerisme, hoewel die er wel In voorkomen ln spannende en uiterst vermakelijke stukken film. Onze verstandhouding met het water gaat echter dieper en alle mogeigke fa cetten daarvan vinden een plaats in ,De stem van het water', een Haanstra- film die gezien moet worden. Het succes van deze Nederlandse rol prent houdt de film wekenlang vast ln verschillende theaters van het land. Een bruikbaarder compliment ligt niet zo vlug voor de hand. De stem van het water is te zien: in .ALHAMBRA', Vlissingen, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3, 7 en 9 uur en var maandag tot en met woensdag om uur; CITY, Middelburg, zaterdag tot ei met woensdag, 8 uur, zondagmidda: half drie; in GRAND, Goes, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3, 7 en 9 uur, en van maandag tot en met woensdag om 8 uur. - We willen behalve die van Bert Haan stra nog even enkele namen noemen: Anton van Munster, fotografie. Simon Carmiggelt,tekst en Anton Koolhaas adviezen. ELECTRO, Middelburg, zoekt het niet ln het water, maar blijft met beide be nen stevig op het land. In de film .Strip poker' blijken dat dansbenen te zijn, die het er geraffineerder afbrengen als die van echte strippers. Het verhaal is gauw verteld: een provin ciemeisje wil o zo graag actrice wor den en gaat naar New York. Met dat actrice worden vlot het niet zo best en wat doe je dan als je niet al te lelijk bent: je wordt fotomodel. Daar komen echter ook fotografen en andere mannen ten slotte weer terecht en de film ein digt met een happy raid. Electro vertoont deze film zondag half vier en half acht en dinsdag half acht. (Men moet er wel achttien jaar of ouder voor zijn). Dezelfde bioscoop heeft ook een oor- logsprent op het programma: .Beslissen de uren'. Het is het relaas van 36 uren van beklemmende spanning voor de in vasie van de geallieerden op het. vaste land van Europa. Om zekerheid te krii- fen ol' de Duitsers de plaats van de lari- ing kennen, wordt majoor Jeff Pike (James Garenr) naar Europa gezonden. Hij wordt door de Duitsers ontvoerd. Via allerlei slinkse handelingen pro beert men Pike aan het spreken te krij gen. Hij laat Inderdaad een en ander los en moet er daarna een lief ding voor doen om zijn beweringen ongedaan te maken. Er komt SS aan te pas, voorts een verpleegster en een heuse generaal. Deze spannende oorlogsfilm draait in Electro op zaterdag 7 uur en kwart over negen. (Toegang 14 jaar). mers zullen zich daarom verenigen rondom Christus in liet teken van de diepste verbondenheid met Hem en met elkaar: het gezamenlijk eten van het brood en net gezamenigk drinken van de wijn. Dit teken moet het begin worden van het samen op we' gaan. De liturgische viering is bedoeld als het uitdruklceigk enga gement aan de mensen, aan de oecu mene, de hele bewoonde wereld. Hel slot van dit congres houdt daarvooi een vrije uitnodiging in zich. De li turgische viering zal plaatsvinden i:. de foyer van De Doelen, waar de tweeduizend deelnemers, die worden verwacht, in een kring zullen slaan. De liturgie, bestaande uit gebeden, moderne liederen en schriftlezingen, is samengesteld door pater J. Vr.j- burg s.j., studentenmoderator in Am sterdam en door ds Herman Schee per, algemeen secretaris van de lan delijke OJR. Vlissingse kerken samen op weg in contactor gaan' VLISSINGEN De nieuwe interker kelijke werkgroep in Vlissingen zal voortaan heten: Contactorgaan "der ker ken in Vlissingen. Het contactorgaan, dat deze week vergaderde in het jeugd- §ebouw van de gereformeerde kerk aan e Dr Ottestraat, heeft thans een voor lopig plan van actie opgesteld. Gedacht wordt daarbij aan nationale herden kingsdagen en festiviteiten, die om een godsdienstige viering vragen, aan alge meen aanvaarde activiteiten als de in ternationale gebedsweek voor de een heid der christenen en aan gezamenlijke bijeenkomsten in de advent en aan volkskerstzang. Voorts richt men het oog op strand- en recreatiewerk. Nagegaan wordt of het mogelijk is met Pasen een interkerkelijke paasbijeen- komst alsmede een interkerkelijke paas- zangdienst te organiseren. Als plaats is gedacht aan de St.-Jacobskerk op twee de paasdag 's morgens. De gedachten gaan verder uit naar gespreksgroepen van jongeren en ouderen. Het contactorgaan wil een open karak ter bezitten. Alle kerken en geloofsge meenschappen, die de bijbel als Gods woord aanvaarden en Jezus Christus als Heer, kunnen toetreden als lid. Ook is een waarnemerschap mogeigk, indien men (nog) niet meent te kunnen toe treden. Het contactorgaan ziet als hoofdopgave een diepere bezinning op wat de kerken samenbindt; wanneer men hierdoor juist weer scherper ziet wat scheidt, dan wordt toch eerbied en begrip voor eik aars overtuiging aangenomen. Op de deze week gehouden bijeenkomst waren vertegenwoordigd de hervormde en de gereformeerde kerk, de luthera nen, de remonstranten, de doopsgezin den en de r-k parochie. De volgende bijeenkomst is 9 maart. Zoals men weet is voorzitter ds J. Verse- put en secretaris pastoor H. M. Adriaan- sens. Geslaagden ,De Ruyterschool' Van de ,De Ruyterschool' te Vlissingen slaagden in de maand januari voor SWTK-diploma A: A. Hoefkens. Meulenberg, W. de Konink, J. A. J. de Ridder, H. J. Nieuwland, F. Pater; voor het SWTK-diploma B-II slaagde A. P. Cornellsse; voor het SWTK-diploma C- n: J. H. Beumer; voor derde stuurman GHV slaagden: H. P. A. Wetselaar, M. Möhlmann, J. Jobse, A. Platje, C. H. Willemse; voor 2e stuurman GHV: C. Stegn, W. Zuijdweg, E. J. Schaap en voor le stuurman GHV: J. A. A. D. Gaskeer. Voor de radarcursus slaagden: D. S. Hannewijk, H. Koel, W. J. van Dis, T. van Dijk, A. E. Sichterman, G. de Jong, J. de Zwaan, J. Rotte, A. A. Lauret, P. A. de Hollander, L. Jobse. L. Versteeg, H. H. W. Egbertzen, J. W. R. Wagenaar. C. D. J. v. d. Schans, H. Sondag, J. Kui per, H. Dikkers, L. J. Strooband, P. v. d. Weijde, H. Boerma. ADDIS ABEBA (AP) Keizer Haile Selassie van Ethopië zal op 27 februari een bezoek aan de Sowjet-Unie brengen. Het bezoek zal twee tot vier dagen duren. Op 14 en 15 februari zal de negus ln Amerika besprekingen voeren met pre sident Johnson. In 1958 was hij voor het laatst in de Sowjet-Unie. GOES. B en w van Goes stollen <lc raad in zün febmarivergadering voor de J. A. van der Goeskade te reconstrueren en daarvoor een bedrag van ruim f 164.000 beschikbaar te stellen. In de begeleidingsnola bü de begroting 1967 heeft het eollege de verbetering van deze kade in het vooruitzicht gesteld. Het plan omvat ln hoofdzaak de ver vanging van de keien in de rijbanen door klinkers, verharden van de parkeerstro- ken, doortrekken van het trottoir aan de Westzijde tot de Zaagmolenstraat, de aanleg van een nieuwe riolering in de westelijke rijbaan. De PZEM zal voor een nieuwe verlichting zorgen via mas ten met tl-lampen. Er is nog een ander .straten-voorstel'; het college wil langs de westelijke ont- sluitingsweg van het havenindustrieter rein naar het droge industrieterrein in Zuid tien uitwegen over de spoorbaan aanleggen ten behoeve van de aan de straat gevestigde bedrijven. Het gaat om zes uitwegen voor de gevestigde be drijven en vier voor nog uit te geven industrieterrein. De kosten worden in totaal geraamd op f 30.000. .Aangezien er direct ver band bestaat tussen de aanleg van de spoorbaan en de uitwegen menen wij dat deze kosten door het rijk in het kader van de verbetering van de infra- structur subsidiabel zullen worden ver klaard', zeggen b en w in de toelichting. Dan zou ten laste van de gemeente een bedrag van f 4500 blijven (subsidie 85 proeent). Aan de orde komen verder nog voorstellen een nieuwe kip-auto aan te schaffen en het subsidiepercentage voor de gezinsverzorging (verzor- sters) van 40 op 45 te brengen om in evenwicht te blijven met de andere ge meenten. Drie auto's bij dubbele botsing totaal vernield BEEKVLIET Een gecompliceerde botsing op de provinciale weg te Bier vliet heeft deze week aan drie perso nenauto's het brevet total loss" gege- De botsing ontstond toen een personen auto, bestuurd door K. S. uit Axel, bij garage Vervaet de provinciale weg een voorrangsweg opreed zonder daarbij op het overige verkeer te let ten. S. kwam ln botsing met zyn plaats genoot L. B.t die met vrij grote snelheid in zijn personenauto uit de richting IJzendijke naderde. Door de kracht van de botsing kwam de auto op de linker weghelft terecht, waar hg nogmaals in botsing kwam met een uit de richting Hoek komende auto, bestuurd door J. S. uit Schoondijke. De wagens werden to taal vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. RZVT VERZORGT SERIEHOOR SPEL VOOR DE KRO VLISSINGEN Het Reizend Zeeuws Volkstoneel, het gezel schap van de Hulster Neerlandi cus drs Loui3 Lockef eer dat op zeer veel landjuwelen zeer hoge plaatsen bereikte en zelfs eenmaal aan een televisieuitzending toe kwam, gaat zich de komende tijd intensief met radiowerk be zighouden. De leden van het RZVT zullen na- meigk voor de KRO een serie hoorspel verzorgen, dat uit zeven delen bestaat. Dit luisterspel in afleveringen is een mikrofoonbe- werking van Gertie Evenhuys van haar boek .Verdreven vloot', dat zoals bekend in Veere speelt Het eerste deel gaat zondag 19 februari uit in het .Radioprenten boek' (tussen tien voor half twee en tien voor twee). De rolbezet ting geeft de volgende namen te zien: Adri Schouwaert, Polly de Tenter, Hans Neytinck, Izaak Eeken, Wiesje Bertram, Han de Bakker, Hans Gremmen en Ge orge de Maayer. Het geboortecijfer' voor Engeland en Wales is gedaald van 18.5 ln 1964 tot 17.7 per duizend inwoners het vorig jaar. GD De Westduitse minister van ver keer Georg Leber heelt een vier jarenplan van recordonivang aan gekondigd voor het aanleggen van autowegen tot een bedrag van 18 miljard mark (meer dan 16 mil jard gulden). Van het totaal van de aan te leggen wegen zal dui zend km autobahn zijn, waardoor in 1970 in totaal ecu netwerk van 4500 lsm van deze autosnel wegen zal bestaan. O]) dat tijd stip zal West-Duitsland waar schijnlijk één auto per drie inwo ners hebben. Nu is dat één op zes. Leber zei op een persconferentie dat er in de komende vier jaar meer wegen zullen worden aange legd dan in de afgelopen acht jaar samen. De militaire autoriteiten iti Zuid- Kalimantan (Indonesisch Borneo) hebben het dragen van minirokjes en opengewerkte bloesjes verbo den. Jongens met beatlekoppen en nauwe 'broeken krijgen de op. dracht zich een andere stijl aan te meten. De politie en de militai ren hebben opdracht gelcregen op te treden tegen elementen onder de jeugd ,die ertoe neigen de iden titeit van de Indonesische staat schade te doen'. Het Peter Bent Brighamzieken- huis in Boston (VS) heeft woens dag meegedeeld dat een operatie waarbg een nier van een Neder landse katholieke non is overge plaatst op haar zuster, goed ver lopen is. Zuster Amy Macaria (39) van de kleine zusters van St. Joseph uit Zeist stond een nier af aan mevrouw Martha de Kroon (35), die een nieraandoe- ning had. Mevrouw De Kroon, haar man Gerrit en hun twee kin deren kwamen vijf jaar geleden naar de Verenigde Staten. Een groot aantal mensen heeft vrijdag ochtend de begrafenis van het stoffelijk overschot van de heer W. G. A. de Nijs in Vlissingen bijgewoond. Aan de be grafenis ging een mis van requiem vooraf in de Vlissingse parochiekerk. De heer De Nijs, die zicli in tal van Vlissingse organisaties zeer verdienste lijk heeft gemaakt, bereikte, zoals ge meld, de leeftijd van 51 jaar. Bij de begrafenis waren onder anderen aanwezig de besturen van de katholie ke middenstandsvereniging uit Vlissin gen, Gemeenschappelijk Belang (de neutrale Vlissingse middenstandvereni ging), de christelijke middenstandsvere niging uit Vlissingen en de Vlissingse middenstandcentrale, waarvan de heer De Nijs voorzitter was. De heer W. Remijn uit Ovezande ver tegenwoordigde het Nederlands katho liek ondernemersverbond, de heer J, Vroom uit Middelburg was aanwezig namens de Raad voor het Grootwinkel bedrijf en de heer Borstlap, directeur van de NV Bankzegel, was eveneens aanwezig. De heer W. Huibregtse, directeur van de Vlissingse VW, was eveneens aan wezig. De heer De Nijs was lid van het showboat-comité, waarmee de VVV nauw samenwerkt. Voorts was er een deputatie van het comité bevrijding Vlissingen, waarvan de heer De Nijs deel uitmaakte en een deputatie van het Vlissings actiefonds, waarvan de heer De Nijs bestuurslid was. Voorts waren vele collega's en andere beken den naar de begraafplaats gekomen. Kapelaan Vermunt verlaat Goes GOES Kapelaan A. A. G. N. Vermunt, die ongeveer een jaar werkzaam is ge weest in Goes, verlaat deze stad om ka pelaan te worden van de parochie van de H. Paulus te Dongen. Men kan af scheid van hem nemen vandaag zater dagmiddag van drie tot vijf in de pa rochie aan de Singelstraat in Goes. Kapelaan Vermunt heeft vooral op het gebied van de oecumenische contacten in Goes een belangrijke rol gespeeld. Hij gaf voorts godsdienstonderwijs op de ambachtsschool en gaf leiding aan de volkszang. De opvolger van kapelaan Vermunt in Goes wordt kapelaan V. G. P. J. M. Schoenmakers te Sas van Gent. Na een bezit van vgf maanden, nam de Hee- re heden van ons weg, ons Innig geliefd doch tertje en zusje MARIANNE F. Walhout H. M. Walhout- Murre Adri Ina Jan Neli Janneke Nieuwdorp, 10 febr. '67 Havenweg 39 Algemene kennisgeving Op 9 februari 1967 werd na een geduldig lijden van ons wegge nomen onze lieve, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader ADRIAAN HENGST echtgenoot van Abichaël Slabber, in de ouderdom van 70 jaar. Westkapelle: A. Hengst-Slabber A. Louwerse-Hengst A. Louwerse Ria en Jaap Elleke Wilma Capeland-Gloucester N.S. W.-Australië: M. Hengst Westkapelle: P. C. Riemens- Hengst A. H. Riemens Relnie De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 13 februari 3967, om 12.00» uur, op de algemene begraaf plaats te Westkapelle. VOOR UW FAMILIEBERICHTEN P2C Na een moedig gedra gen lijden heeft God onze lieve, zorgzame man, vader en groot vader I'IETER JAN HENDREKSE tot Zich geroepen. Hij bereikte de leeftijd van 66 jaar en 8 maanden. Stavenisse: L. M. Hendrikse- Everaers Alphen a/d Rijn: H. D. Hcndrikse S. P. Hendrikse-Hout Koos je Piet Esther Sint-Annaland: P. M. van Popering- Hendrikse J. W. van Popering Hans Peter Stavenisse, 10 februari 1967 Kerkstraat 4 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 14 februari 1967 te Stavenisse om 2 uur, vanuit de consistorie der Ned. herv. kerk. Geen bloemen. Heden overleed, tot mgn diepe droefheid, mgn geliefde broeder ADRIAAN HENGST op de leeftijd van 70 jaar. Na een kortstondige ziekte is in haar Heer en Heiland overleden, onze geliefde en zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder JANNETJE DE KOK weduwe van Jacobus de Kok, in de ouderdom van 82 jaar en ruim 9 maan den. Rotterdam: J. Hollebrandse- de Kok J. M. Hollebrandse Lewedorp: C. de Kok 's-Gravenhage: W. de Kok J. C. de Kok- de Clerck Lewedorp: I. de Kok S. de Kok-de Kok Bradford Canada) J. W. J. de Kok N. de Kok- de Vriend Klein- en achter kleinkinderen Lewedorp, 9 febr. '67 Stationsweg 2 De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 13 februari te 14.30 uur, vanuit de consis torie van de gerefor meerde kerk te Nieuw dorp, op de bijzondere begraafplaats aldaar. Heden ïs van ons heen gegaan.' in de ouder dom van 81 jaar, onze lieve vader, broer en oom ADRIAAN DE DREI1 weduwnaar van Jacoba van Stee, Uit aller naam, Joh. de Dreu Yerseke, 10 febr. 1967 Damstraat 68 De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 14 februari 1967 op de algemene begraaf plaats te Yerseke om 2 uur, vanuit het rust huis .Vredelust'. Gele genheid tot condoleren na afloop van de be grafenis, ïn eerder ge noemd rusthuis. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA PIETERNELLA BREAS, weduwe van •J. de Back. op de leeftijd van bg- na 83 jaar. Wissenkerke: Familie De Back Vlissingen: Familie Plasse Wissenkerke. 10 februari 1967 Oost:-Voorstraat 5 De teraardebestelling is vastgesteld op dins dag 14 februari a s, des namiddags om 2 uur te Wissenkerke, vanuit het verenigings gebouw. Voorstraat, Wissenkerke. LEES DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4