^GEND/Wb Breskens verwacht weerslag vain zeedijk rond havenplateau Rillands klooster werd tehuis voor demente bejaarden Ontwerp nog steeds niet openbaar Bisschop van Fulham bezoekt Vlissingen MARKTBERICHTEN WALCHEREN BEZICHTIGING NA VERBOUWING Grote avond van Zeemanlyceum te Zierikzee DINSDAG 7 FEBRUARI 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TOERISTISCHE ATTRACTIE VERDWIJNT ren, een sterke daling van de waarde van hun bezit voorzagen. In totaal ging het om eigenaars c q bewoners van on geveer 70 percelen langs de Scheldeka- de en het Spuiplein. Commissie BRESKENS De bevolking van Breskens is door de nieuwjaars rede van burgemeester J. A. Eekhout weer eens geconfronteerd met de plannen die rijkswaterstaat koestert ten aanzien van de plaatse lijke haven. Plannen, die nu al jarenlang niet de grootste geheim houding worden omgeven, maar die ten doel hebben het dorp en zijn inwoners tegen stormvloeden te beschermen door haven en haven plateau te omgeven door een afdoende hoogwaterkering. In de loop der jaren heeft het plan vele versies gekend, maar thans is er naar de mededeling van burgemeester Eekhout een ontwerp uit de bus gekomen, dat ter definitieve goedkeuring zal worden voorgelegd aan de minister van verkeer en waterstaat. Het plan waar het om gaat, behelst de aanleg van een 3.50 m hoge dijk die om de haven bassins heen het kunstmatig duin met de promenade verbindt niet de nieuwe deltadjjk tus sen Breskens en Nummer Een. Het geprojecteerde dïjklicbaam buigt vanaf het kunstmatig duin lands de handelshaven af naar het Spuiplein- plantsoen, dat gedeeltelijk aan de nieuwe zeewering ten offer valt. Vanuit het plantsoen volgt het dijk- talud de noordzijde van de Schelde- kade om bü de oude tramremise aan te sluiten op het nieuwe dijk vak. Het liavenplateau en de vismijn zullen voor bet wegverkeer bereik baar blijven via twee dijkovergan- gen. Uu belangrijkste is geprojecteerd In het ;puipleinplantsoen, van waaruit het ha- vcuplateau bereikbaar wordt via een door een roldeur afsluitbare coupure. -Jet verkeer uit de richting Hoofdplaat «reikt de haven via een dijkovergang n de omgeving van het oude havenpla- eau. Het talud van de nieuwe dijk zal un weerszijden worden bekleed. Op het iiklichaam is een 2.o meter breed wan- Bezwaren Toen ruim twee jaar geleden voor het eerst iets bekend werd over de plannen met betrekking tot de ha ven, kwam een verontruste buurt- commissie vrij snel met een aantal belangrijke bezwaren. De aanleg van een hoogwaterkering rond de haven werd gezien als een ernstige aantas ting van het hart van de gemeente en een bedreiging voor het nog steeds toenemende toerisme, waar voor de haven een belangrijke at tractie betekende. vormden zich twee groepen gedu peerden: degenen die zakelijke belan gen hadden bij recreatie en toerisme (hotel-, café-, restauranthouders) en de genen die als particuliere huiseigena- Hengelsportvereniging GOA hield vergadering Dezer dagen vergaderde de Axelse hen- gelsportvërenigirig .Geduld Overwint .Alles' in haar clublokaal. De heer R. de VVaele nam afscheid als bestuurslid we gens gezondheidsredenen. Ais blijk van waardering ontving de heer De Waele een kristallen asbak. Bij acclamatie werd in zijn plaats de heer A. de Kort uit Axel gekozen. De heren Van Riel. Hlllaert. Dieleman en Tieleman werden benoemd tot lid van de kascommissie. Tijdens de vergadering werden de prij zen voor de grootste gevangen vissen uitgereikt. Het programma voor het komende sei zoen ziet er als volgt uit: 3 juni: wed strijden om het kampioensschap van de vereniging, evenals 29 juni en 9 septem ber. Op 12 augustus heeft in Axel de selectiewedstrijd plaats voor het kam pioenschap van Nederland, terwijl op 19 of 26 augustus een internationale hengelwedstrijd wordt gehouden voor de eigen jeugdleden. Telefoonkabel gestolen RILLAND Te Rilland hebben onbe kenden op een stukje terrein van de PTT 44 meter telefoonkabel gestolen. De kabelhaspel lag bij een telefoon- huisje langs rijksweg 58 bij Rilland De rijkspolitie heeft het onderzoek in middels ter hand genomen. DINSDAG 7 FEBRUARI GOES Vakschool voor meisjes. 14.30—17 en 19.3021.30 uur: modeshow en openbare les. HAAMSTEDE I-lotel Bom: bijeenkomst fruittelers met lezing door lr L. Velleltoop. MIDDELBURG Concertzaal. 20 uur: concert door docenten van de Zeeuwse muziekschool. Suisse. 14 uur: Jaarvergadering en lezing Ne derlandse vereniging van huisvrouwen. De Schakel. 19.30 uur: openbare vergadering SGP. VLISSINGEN Britannia, 14 uur: Jaarverga dering Nederlandse vereniging van hulsvrou- algemene ledcnvergade- Het Anker, 20 ring ABVA. ZIERIKZEE Concordia, 20 tlngsavond EVO. KRUININGEN Lokaal christelijke school. 332. 1417 en 1921 uur: onderwijstentoon stelling .Nederlands Fabrikaat'. MIDDELBURG Vleeshal. 14—18 uur: ten toonstelling werken Jonge Nederlandse kun- Rljksnrchief Zeeland, ingang Slnt-Pieter- 8traal; tentoonstelling oude kaarten, perka menten oorkonden, wapenboeken, Tovens ex positie over Schöuwen-Duiveland. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte. 0—19 uur: tentoonstelling werken Wijnand van Lieshout en Baaljens. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 16 30 en 18 45 uur: .De rimboeslrljders van Nairobi', 14 Jaar. MIDDELBURG - Electro, 19.30 uur: .De le gende der liefde'. 18 Jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: .Genghln Kban', 14 Jaar, OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A PZC-VLISSINGEN -TEL.01184-2355 -TOESTEL 04 Om de bezwaren en verlangens van de belanghebbenden te bundelen en te in ventariseren is er thans een kleine com missie gevormd, waarin een vertegen woordiger van het gemeentebestuur en van drie Breskense verenigingen (lia- venbelangen, middenstand en VVV) zit ting hebben. Als adviseur is de rijks- middenstandseonsulent in Zeeland toe gevoegd. De commissie zal in de loop van dit jaar met haar taak beginnen en daarbjj nagaan In welke gevallen de mogelijkheid bestaat tot het eisen van schadevergoeding. Eén van de commissieleden, VW-voor- zltter A. Heijboer, vertelde ons dat men in Breskens zonder meer overtuigd is van de noodzaak van een nieuwe hoog- waterkerïng. Maar in één adem voegde hij daar aan toe, dat men er óók van overtuigd is. dat het plan een diepe in greep betekent in het hart van het dorp én niet te voorspellen gevolgen zal heb ben voor middenstand, recreatie en toe risme. ,De vissers- en de jachthaven vormden een natuurlijke attractie voor de toerist', zei hij, ,én die worden nu: opgesloten achter een dijk. Ook de leef baarheid van het dorp gaat er sterk op achteruit. Café's, restaurants en wo ningen van waaruit men nu een prach tig uitzicht heeft op de haven krijgen straks een dijk van 3.50 meter voor "hun deur'. Men heeft in Breskens het gevoel, dat de klap des te harder zal aan komen, omdat het dorp nog maar betrekkelijk korf geleden omscha kelde naar het toerisme. Dat was in 1958 toen de nieuwe veerhaven bui ten het dorp klaar kwam en het verkeer uit de dorpskern verdween. De laatste jaren is men er toch weer in geslaagd de vreemdelingen naar die dorpskern te trekken, mede dank zjj de aantrekkingskracht van de handels- en vissershaven en voor- ai de jaentnaven. Jaarvergadering CH kiesvereniging Vlissingen VLISSINGEN Vrijdag hield de CH- kiesvereniging te Vlissingen haar jaar vergadering in het gebouw van het| Oranje-Groene-Kruis. Eerst werden de jaarverslagen over 1966 van de secre taris en de penningmeester behandeld. Vervolgens werd gesproken over de pro paganda voor de komende verkiezingen op 15 februari a s en de toogdag van de CHU op zaterdag 11 februari in .Britan nia'. Daarna was er gelegenheid tot het stellen van vragen óver de gemeente politiek, waarvan, ook door de aanwezl- VEILING ROTT VLISSINGEN De nieuwe Anglicaan se bisschop van Fulham, A. F. B. Ho gers, bezoekt woensdagmiddag 15 fe bruari de .Missions to Seamen, bet zee manshuis van de Anglicaanse kerk in de haven Vlissingen-Oost. Om drie uur is er een kerkdienst in de kapel van het gebouw, waarna er een ontvangst ge leden van de CH-vrouwengroep. een is. - dankbaar gebruik werd gemaakt. De ca: Dreischor-Jong Ambon 2-2 Dmschor heeft geen kans gezien or de thuiswedstrijd tegen Jong Ambon zijn positie op de ranglijst wat te verstevi gen, al heeft het er lang naar uitge zien dat de blauw-witten deze wedstrijd zouden gaan winnen. In het begin was Dreischor de betere ploeg en vooral Si mon de Vlieger kwam nogal eens ge vaarlijk opduiken. Na een half uur spe len hadden de blauw-witten dan ook succes. Een voorzet van De Vlieger werd door de doelman weggeslagen, maar Kees Lodewijk stond klaar om de bal in te koppen hetgeen gelukte (10). Vijf minuten later was de stand echter al weer gelijk. In de achterhoede van Dreischor liet Kees van Ham een steek je vallen en de toegekende vrije trap werd door S. Mboera langs doelman Dooge geschoten (11). Kort voor de rust volgde over links een gevaarlijke aanval van Dreischor. De .Rijke zette goed voor en Kees Lodewijk knalde hard in (21). Na de rust was Dreischor overwegend in de aanval maar kwam niet meer tot doelpunten. Vijf minuten voor het einde brak aanvoerder Lawala- ta door en gaf Dooge geen kans (2 2). Hierbij bleef het. Zondag speelt Dreischor uit tegen Groede I. AARDENBURG - RCS 1-4 Het begin was voor de Souburgers niet zo hoopgevend want na 12 min zorg de Trapman al voor een 1-0 stand. 5 minuten later echter kon Karreman de balans in evenwicht brengen en nog voor de rust gaven Vader en Joosse de bezoekers een 1-3 voorsprong. In de 32ste minuut van de tweede helft slaag de Debbaut erin RCS naar 1-4 te sehie- WALCHEREN - CLENGE 2-3 Walcheren heeft op eigen veld tegen Clinge een teleurstellende nederlaag ge leden. De bezoekers gingen met de volle buit naar huis. Nadat Kleinjan voor Walcheren de score had geopend kon Vlassenrood gelijk maken (1-1). Uit een strafschop, door Kleinjan benut, werd het voor de rust nog 2-1. Na de thee was het Clinge dat een strafschop kreeg te nemen en ook Vlassenrood maakte toen geen fout (2-2). Dezelfde speler werd ook matchwir.naar want ongeveer een kwartier -voor het einde slaagde hij erin zijn derde treffer te plaatsen en daarmee zijn ploeg de volle winst te bezorgen (2-3). MIDDELBURG Middelburg-Zuid vierde carnaval De wijkvereniging Zuid te Middelburg heeft dit weekend haar carnavalsfeest gevierd. Het gymnastieklokaal was her schapen in een feestzaal, waar een klei ne 150 zuiderlingen' reeds vóór half ne gen volop in carnavalsstemming waren. De carnavalsschlager ,Waar Zuid heen gaat, Drijber zal wel zien', was het suc ces van de avond. Dat in Zuid nog ver schillende verlangens leven werd niet alleen geïllustreerd door dit lied (Al rijdt de bus nu ook door Zuid, door de bestrating vlieg j'er weer uit), maar ook door de aanwezigheid van het spook van de oude molen. Slechts restauratie van de molen kan voorkomen, dat dit spook (dat overigens na het demaske ren een zeer charmant spook bleek te zijn) door dit nieuwe stadsdeel blijft wa ren. Het naar veler mening veel te vroeg luidende klokje van gehoorzaam heid had een happening ten gevolge: het midden van de vloer werd bezet door zittende feestgangers, die het niet eens waren met de voorzitter. De wijkvereniging kan terugzien op een buitengewoon goed geslaagde avond. Dat dit feest aanleiding was tot het op richten van de carnavalsvereniging ,De Kleitrappers' wettigt de veronderstel ling, dat dit niet de laatste maal is ge weest. Dat Zuid werkelijk een gemeen schap is geworden bleek tenslotte uit het feit, dat een half uur na de laatste noot van de volkomen in stijl uitgedos te ,Lazy River Six' de zaal weer was herschapen in een nette gymnastiek zaal. AANWINSTEN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK MIDDELBURG In de provinciale bi bliotheek van Zeeland zijn de volgende aanwinsten opgenomen: A. Alberts, Wil- helmina koningin der Nederlanden; vorstin in oorlog en vrede; J. E. An- driessen, Economie, in theorie en prak tijk; W. R. Beyer, K, Lanig en K. Gold- mann, George Wilhelm Friedrich Hegel In Nürnberg 1808-1816; J. D. Bierens de Haun, Innerlijk perspectief; L. C. Th- Bigot, Ph. Kohnstamm en B. G. Palland, Beknopt leerboek der psychologie; Theo- dorus de Boer, De ontwikkelingsgang in het denken van Husserl; Th. G. Bohe- man, Het sociaal belemmerde kind; Joh. Bos, Rijp en groen; gedachten over he den en toekomst van de Nederlandse fruitbeplantingen; Bouwstenen voor een geschiedenis der toonkunst in de Neder landen; J. H. Brouwer en H. T. J.- Mie- dema, Studie over Friese en Groningse familienamen; T. J. B. Buitlng, Straf bare poging; J. Buntinx en M- Gysse- ling, Het oudste goederenregister van Oudenbiezen (1280-1344)Christendom en oorlog; Gereformeerde stemmen over het oorlogsvraagstulc; J. A. H. Coops, Grondtrekken van het Nederlands bur gerlijk procesrecht; W. van Dooren, De vrijheid van de filosofie en de gebonden heid van de filosoof; S. Doubrovsky, Pourquoi la nouvelle critique; M, Emants, Godenschemering; Energie, Ne derlandse en Europese energlepolitiek; G. J. W. Esseling, Elektrotechniek be handeld voor scheepswerktuigkundigen; Gedenkboek bij het 200-jarlg bestaan van de Maatschappij der Nederlandse, letterkunde te Leiden, gevierd op 18, 20, 21 mei 1966; A. W. de Groot, Betekenis en betekenisstructuur; Hedendaags ar beidsrecht; opstellen aangeboden aan prof. mr M. G. Levenbach; H. J. Hee- rïng, W. P. ten Kate en J. Sperna Wei land, Bijbelse verkenningen; Historicus, uitg. door de directie voor de arbeids voorziening rijksarbeidsbureau; History of the second world war; J. C. Hoeken dijk, De kerk binnenste buiten; J. W. Heil, M. Braak en W. Zipp, Leerboek der natuurkunde; Internationale solida riteit, vandaag en morgen; E. H. A. Koeken, Het vergunningstelsel in de hin derwet en de woningwet; W. H. Kuipers, J. Mastenbroek en H. Schelhaas, Over heidsvoorlichting; M. J. Langeveld en Th. Oudkerk Pool, Denkend lezen; G- Lanson, Essais Se méthode, de critique et d'histoire littéraire; H. van Lawick, Verdeling van de belastingen in Neder land; Mijningenieur, uitg. door de di rectie voor de arbeidsvoorziening rijks arbeidsbureau; K. H. Miskotte, Geloof en kennis; theologische voordrachten; De monarchie, Referaten gehouden op het historisch congres te Nijmegen 1966; G. de Nerval (ps. van G. Labrunie), Aurélia, ou Le rêve et la vie; J. W. Oer- lemans, Autoriteit en vrijheid, 1800-1914; H. Oort, Bewijs voor de internationale rechter: Paraguay: A. A. G. Peters, Op zet en schuld in het strafrecht; Rapport van de commissie Nederlandse scheeps bouw 1965; J. G. Sauveplanne, Elemen tair internationaal privaatrecht; Scheepsbouwkundig ingenieur; C. Semm- Ier, Kenneth Slessor; G- Smit, Variaties van liefde; J. P. Stam-Dresselhuys er J. C. Wessels-Nijenhuis, Streekrecepten: Studies in philosophy; Tijden en taken; Trends in European and American linguistics, 1930-1960; J. Veerling, Mo gelijkheden en moeilijkheden van taal verzorging; J. H. Wansink, Didactische oriëntatie voor wiskundeleraren. VLISSINGEN Politiecommissaris sprak voor oudercomité VLISSINGEN Vrijdagavond hield de heer J. van Marion, commissaris van lolitie te Vlissingen voor de ouders van le St-Jacobschool aan de Breestraat te Op duidelijke wijze schetste hij de oor zaken van de jeugdmisdadigheid. Hij zag in Vlissingen een grote taak lig gen voor sport- en jeugdorganisaties, die een zinvolle taak in de avond- en weekendrecreatie hebben. De politiekorpsen zijn thans veelal on derbezet en daardoor gedwongen gemo toriseerd hun werk te doen. Hierdoor heeft men minder contact met de bur ger. Voor het opsporen en signaleren van misdaden is zij in toenemende mate afhankelijk van de burger. De laatste jaren is een aanmerkelijke daling van de jeugdmisdadigheid te constateren ge weest. Het ligt echter procentueel nog te hoog. Vele ouders stelden na de pauze vragen. Het was een leerzame en boeiende bij eenkomst. VNKV vierde het carnaval VLISSINGEN Dezer dagen hielden de dames van het VNKV hun jaarlijk se carnavalsviering. Voor de pauze wer den eerst de jaarverslagen voorgelezen van penningmeesteresse en secretares se. Mevrouw Walrave die nog steeds waarnemend voorzitster was, werd met aller instemming tot voorzitster geko zen. Vervolgens voerden vijf dames met succes een toneelstukje op getiteld ,Twee tantes en twee tafeltjes'. Tus sen de bedrijven was er nog een ver loting met tal van mooie prijzen. Hier na was er nog gelegenheid naar wat gezellige feestplaatjes te luisteren, wat de carnavalsstemming er in bracht. Een "lezellige rondedans was het besluit van leze leuke avond. Kindermiddag .Helpt Elkander' VLISSINGEN Dg afdeling Walche. ren van de vereniging voor ouders en vrienden van geestelijk gehandicapten .Helpt elkander' hield zaterdagmiddag in de sociale werkplaats .De Brug' te Vlissingen een kindermiddag, waarbij ook ouders, verzorgers en belangstel lenden aanwezig waren. Voorzitter H. van de Velde gaf een kor te uiteenzetting van doel en werken van de vereniging. .Helpt Elkander' is eèn algemene vereniging, die geen bin dingen heeft met geestelijke of poli tieke oriënteringen. De afdeling Wal cheren, die in april a s een jaar be staat mag zich in een goede belang stelling verheugen getuige de ledenstand, die naar het bestuur hoopt bij het eenjarig bestaan rond de honderd zal schommelen. Na de inleiding van de heer Van de Velde werden enkele kinderfilms vertoond. CH-raadsleden P. Bikker en H. Rooijen beantwoordden de gestelde vra gen. ZOUTELANDE Contactavond Oranjevereniging De Oranjevereniging van Zoutelande hield dezer dagen in het verenigings gebouw de jaarlijkse contactavond. Na het openingswoord van voorzitter J. van de Vreugde werkten de muziekvereni ging .Luctor et Emergo'. het meisjes koor. en het koor ,De Krekels' uit West- kapelle een gevarieerd programma af. Men vertoonde ook de film van het huwelijk van prinses Beatrix. Muziek van de .Seastars' en de Crabs', beide uit Zoutelande besloot de avond. WESTKAPELLE Jaarvergadering VW-Westkapelle Vrijdagavond om acht uur zal in het badmotel te Westkapeiie de jaarver gadering van de VW-Westkapelle ge houden worden. De agenda vermeldt het jaarverslag van de secretaris, het financieel verslag 1966, het verslag kas controle en de begroting 1967. Voorts is er een bestuursverkiezing. Na. de pau ze wordt de film .Zeeland vakantieland' door de heer Van Miert te Middelburg vertoond. RITTHEM Uitvoering O.ND.A. Afgelopen vrijdag gaf de muziekvereni ging .Oefening Na Den Aarbeid' te Rit- them haar tweede uitvoering in ,Ons Dorpsleven' te Ritthem. De voorzitter, de heer Jst. Machielse. opende deze avond met een welkomstwoord aan donateurs, genodigden van zusterverenigingen en verdere belangstellenden, met name ere voorzitter burgemeester P. Daniëlse uit Kloetinge en mevr. D. E. J. van Geel- Kelderman alsmede de heer A. H. le Fe- ber met echtgenote, die namens de Stichting Culturele Gemeenschap Vlis singen op deze avond vertegenwoordigd waren. Wederom bedankte hij de dona teurs voor hun financiële steun, maar verzocht tevens deze bijdragen indien mogelijk te verhogen. Ook de oud-papier actie, vodden en oud ijzer gaat nog door, zo deelde de voorzitter mede. Eind maart wordt weer opgehaald. Onder leiding van dirigent C. Cevaal werden vervolgens een achttal muziek stukken door ONDA gespeeld. Enkele pas beginnende leerlingen lieten tussen door ook nog een stukje muziek horen. Deze avond speelde na de pauze voor ONDA de toneelvereniging ,Ons Genoe gen' uit WolDhaartsdiik. De heer L. Pieterae stelde de spelers voor. Op^- voerd werd het blijspel .Drie dooie dien ders'. In dialect en klederdracht werd dit stuk uitstekend gespeeld wat ook tot uiting kwam in het gulle apnlaus van het pu bliek. Met een gezellig bal werd deze zeer druk bezochte avond besloten. Burgerlijke stand ARNEMUIDEN Geboren: Bastiaan J. A.. zoon va:. GeelhoedM. Nobel: Maarten, zoon van MarijsT.' Schroevers; Klaas C. zoon van A. van BelzenC. Marteijn; Leendert C., zoon van L. BouterG. Schuit; Jacobus A. P., zoon van C. van WesteindeC. Vermue; Johanna, dochter van C. MeermanC. Sierevela. Ondertrouwd: L. Marteijn 21 jaar en A. Poortvliet 21 jaar. Getrouwd: C. van Belzen 20 jaar en A. Leenhouts 21 jaar. Overleden: D. Leenhouts 62 jaar, wed. 1. v. d. Ketterij. Scheepvaartberichtën Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 3 febr.: Ursa Minor van Londen: Alb: Londen: Arneborg van Plymouth: Prins der Nederlanden: Tugro van Exmouth-Gent; Harry van Gent: Geeststroom van Boston: Neder Eems van Hamburg: 4 febr.: Grote- dijk van Rotterdam: Spirit van Ipswich: Crescendo van Gunnes: Johan Willem Friso Rotterdam: Hathor van Izmir: SLrius Londen: Kathe Marie van Vasteras: Senior: Jagersfontein van Bremen: Adonis van Le Havre: Loppersum van Hamburg; Delta; Metropole van Colchester-Terneuzen: Des patch; Emerald Isle; Aurora van Boston Lies; Lutetia van Colchester; Vamos van Lowe stoft; 5 febr.: Martinistad van Londen-Gent; Myra van Kopenhagen: Audacia van Lowe stoft: Melisa van Rotterdam; Triton Bremen: Dinteldijk van Hamburg; Lauwers- brog van Swensea; Hercules van Rotterdam: Pioneer van Spanje: Ine van Boston Gepasseerd van Antwerpen op 3 febr.: Prins der Nederlanden; Seabreeze naar Londen- Gent; Liberty naar Goole-Gent: Texeistroom tar Liverpool: Trigon naar Londen-Gent: febr.: Dordrecht; Sinuotskerlt naar Am sterdam: Carasso naar Bilbao-Gent: Speran- ar Goole: Aiglon naar Londen; Juno Dublin: Breezand naar Norrkoping- Gent: Trim naar Cadiz-Gent: Biesbosch naar Runcorn; Ursa Minor naar Kingslynn; X-Iar'ry Dundee-Gent; 5 febr.: Hathor naar Rot terdam: Grotedijk naar New York: Prins Johan Willem Friso naar Londen: Neder Eems; Adonis naar Amsterdam, Vlissingen aangekomen op 4 febr.; Laar- derkerk van Bandar Shapur. Vlissingen vertrokken op 4 febr.: Gasselte Perth: Bara naar Immingham. caanse gemeenschap in Vlissingen ken nis lean maken met bisschop Rog<rs. De Anglicaanse parochies en de Mis- sionsvestigingen in ons land ressorte ren onder zijn bisdom. De bisschop be zoekt na Vlissingen onder andere Rot terdam en Den llaag. Hij komt van Antwerpen. Donderdag 9 februari om acht uur 's avond 13 er in de Engelse kerk te Middelburg achter het stadhuis een e- vensong, gevolgd door een communie dienst, waarin voorgaan reverend W. P. Opham Hosl'ord van Rotterdam en Anthony Driver, reader van de Missi ons te Seamen in Vlissingen-Oost. Op de zondagen 12 en 19 februari zijn er in de kapel in Vlissingen-Oost om half elf 's morgens en 's avonds om half acht gebedsdiensten, alsmede een avondgebed om acht uur op zondag 26 februari. VEILING GOES. L'i«f 21-^M. 6 februari Rode kooi BI 9; groene sav. koolja 61 1 28. 2 16—17; gele sav. kool 2 8—9, BI 8.|perkg. Aan afw. 9,50; veldsla 1 200—207: spruiten A2 57 3 - B2 30—60; witlof Al 92—90. A2 3 82—70. B2 81. afw. 14—02; kroten 2 0. Hl 7; prei Al 4447. A2 3645: breekpeen BI 7— 18 Cl 10 -20, afw. 9,50; boerenkool I 20. 2 13; aardappelen grote 17 under VLASMARKT ROTTERDAM. f 1.45 tot f 1.65; middensoorten* van f 1.70 totj de.-d f 2,10 tot f 2.40 dauw-I Wor tot f 1.80: breek vlas vanlsia,- f 0.35 lot f 1.35: gezwingelde lokken van f 0.45 vlot. prijzen tot f 0.73. De aanvoer van waterroot vlas kwam In del COPPERATIF.VE VEI. afgelopen week nauwelijks op het peil van vorige weken. Het aanbod bestond hoofdza- 6 februrnl. Aanvoer 381 kelljk uit lagere- en kleine middensoorten, tig. Prijzen per 100 waarvoor de markt kalm gestemd 18 In ver- gram 10.19—10.29: 50—1 band met de geringe belangstelling werd de —61 gram 11,39—11,31); f. produktle van deze merken slechts gedeelte lijk verkocht. Goede middensoorten en best AARDAI'PEI.BKUI vlas worden weinig aangeboden, het aanbod 6 februari Kleiaard.-i;,; van deze soorten werd ntet opgenomen. De land: Eigenheimers 4o 1 noteringen bleven gehandhaafd. Dauwroot- Bintjes 35—50 rnrn op'.v vlas en breekvlas werden niet geproduceerd. I mm opwaarts 14—15,2: Het aanbod van gezwingelde lokken vermin-1waarta geen handel, b dert. De proöuktie werd nagenoeg geheel verkocht, de prijzen bleven onveranderd. EIERVEIL1NG ,De Werfkampen' in gebruik RILLAND-BATH Aan de Zeeuwse keten van verpleegin richtingen is sinds kort een schakel toegevoegd: een tehuis voor demente bejaarden. In het voormalige klooster van de pa ter Capucijnen aan de Hoofd weg in Rilland-Bath is de St, Martinusstichting uit 's-Herto- genboseh officieel met de ver zorging van deze bejaarden be gonnen. In het tehuis dat de Officiële publikatie VLISSINGEN. MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester maakt bekend, dat het spreekuur deze week zal worden gehouden op vrijdag 10 februari 1967 van 14.30—15.30 sn volgende week op woensdag 15 febru- an 14.30—15.30 uur. De burgemeester, mr J. Drijber. Laadklep slaat ruit kapot Een losslaande laadklep van een vracht auto heeft zaterdagmiddag in de School straat te Axel de etalageruit van de firma V. K. vernield. De vrachtauto erd bestuurd door de heer A. L. uit Ireda. Propaganda-avond KÏÏF Het Koningin Wilhelminafonds en de Zeeuwse stichting voor de kankerbestrij ding houden donderdagavond 9 februari in restaurant .Wilhelmina' te Sluis een propaganda-avond. Zuster A. Evertse zal een film vertonen en de heer H. van Wijck, hoofdpromotor van dit fonds, zal een toelichting geven op het werk van de stichting. FEESTMIDDAG BIJ 100 JAAR CHR ONDERWIJS ZIERIKZEE Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de vereniging voor christelijk onderwijs te Zierikzee werd vrijdagmiddag voor de leerlingen van de christelijke uloschool een feest middag gehouden. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J, W. van den Doel. Gezamenlijk zong men daarna ps. 75, vers 1. De leerlingen van klas Ia voerden het schetsje ,De Duiven' op. Na deze schets ging de heer K. T. Post- ma, onderwijzer aan de uloschool, uit voerig in op de schoolstrijd. De heer Postma vergeleek het heden met de tijd van 100 jaar terug. ,De opdracht en taak voor ons is, om in getrouwheid en geloof in de bijbel het"meest aan gevochten boek het voorbeeld van ons voorgeslacht te volgen', aldus spre ker. Daarna werden een drietal komi sche films vertoond, die bij de jeugd zeer in de smaak vielen. Onder leiding van de heer A. Domburg voerden de leerlingen van twee klassen enkele zangstukjes uit. Twee leerlingen brach ten tijdens de pauze wat lichtere mu ziek. Het stukje .Aardappelrooien in oorlogstijd' bracht op aanschouwelijke wijze een stukje uit de geschiedenis van de school gedurende de bezettings tijd. Tenslotte droeg een groeDje leer lingen een stukje voor over .huiswerk', wat resulteerde in een lied, dat door de gehele zaal meegezongen werd. De heer K. T. Postma, die deze middag de alge hele leiding had, dankte alle medewer kers. De heer J. C. Spaans, hoofd der school, sprak een slotwoord, waarna nog gezongen werd gezang 135, de verzen 1 en 3. De heer J. dé Bruijne eindigde met dankgebed. Jaarvergadering bijentelers Oostburg De afdeling Oostburg van de vereni ging ter bevordering van de bijenteelt in Nederland hield in hotel ,De Een hoorn' te Oostburg haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer A. Pari- daen uit St.-Kruis richtte een bijzonder woord van welkom tot de erevoorzit ter, de heer A. Hoolhorst uit Oostburg en de heer A. J. van Willigen, assistent van de rijksbijenconsulent uit Goes. Zo wel de voorzitter als de secretaris, de heer P. Moll uit Zuidzande lieten zeer pessimistische geluiden horen over het afgelopen jaar. Door de slechte weers omstandigheden was het voor de bijen houders een slecht jaar met minimale opbrengsten. Verder wordt het als te leurstellend aangemerkt dat de geori niseerde cursus door een te geringe I langstelling van de leden als niet 1 slaagd moest worden betiteld. Uit L jaarverslag van de secretaris bleek ver der nog, dat enkele bijenvolken waren verongelukt door de bespuiting van be paalde gewassen op het land, en dat de afdeling met 5 leden was achteruitge gaan. Het financieel verslag van de heer I. de Hullu uit Nïeuwvliet gaf te zien dat het ledenaantal van de afde ling was gedaald tot 60. Als bijzondere attractie voor deze vrij goed bezochte vergadering vertoonde de heer A. J. van Willigen een paar films, die natuur lijk met het leven van de bijen te ma ken hadden. De eerste van Belgische makelij .Dansen voor het leven' gaf in fleurige kleuren een studie te zien, hoe de bijen elkaar dansend weten bij te brengen waar zich een honingvind- plaats bevindt. Dc tweede film droeg als titel ,Het leven van de bijen". Materiële schade bij botsingen Zaterdagmiddag is de bestuurder ,van ee-- personenauto, de heer A. van W. uit Axel op het Szydlowskiplein bij het achteruit rijden tegen een Belgische personenauto gebotst. Beide voertuigen werden beschadigd. Dezelfde middag had op het Hofplein te Axel een soort gelijke botsing plaats. R. van K. Rit Et- tenbeek (B) botste hierbij tegen de ge parkeerde auto van de heer'P. van E. uit Hulst. Ook hier ontstond materiële schade. naam heeft gekregen van ,De Werfkampen' zijn thans 44 pa tiënten ondergebracht. Het is echter nog maar een fractie van het aantal waarnaar wordt gestreefd. De stichting hoopt de capaciteit uit te breiden tot 150 patiëntenbedden. Ruim een jaar geleden viel het be sluit het klooster op te heffen. Het werd verkocht aan de Sint-Martinus- stiehting in 's-Hertogenboseh die zich tot doel stelde er een tehuis voor demente bejaarden van te ma ken. Architect ir J. W. van Niekerk uit Rosmalen ontwierp een plan en tot voor kort waren er in de kloos tergebouwen alleen maar de gelui den van hamer en troffel te horen. De firma Van der Plas uit Rosmalen was vorige week zover met zijn op dracht klaargekomen, dat donderdag kon worden overgegaan tot het opne men van de patiënten. Met de beperkte mogelijkheden is getracht het gebouw aan te passen aan een eigen omgeving. Zoals directrice M, van Mourik zei: ,we proberen de mensen er een eigen thuis geven'. De Sint Martinusstichting ft een rooms-katholieke grondslag. In het tehuis kunnen evenwel be- t- den van alle gezindteD een onderkomen krijgen. Ofschoon het tehuis pas op 'n later tijdstip officieel zal worden ge opend, was er zaterdagmiddag gelegen heid het gebouw te bezichtigen. Perso neelsproblemen zijn er tot nog toe niet geweest, zo vertelde zuster van Mou rik. De verzorging ligt in handen van 15 broeders en zusters, waarover zij de scepter zwaait. Als geneesheer-direc teur treedt op dokter F. van de Hoeven die ook met de leiding belast is van het verpleegtehuis .Maria Terweel' en huize ,Den Berg' te Goes. Inrichting Op de begane grond zijn de dienst- en verdieping vindt men de slaapkamers, de zustersposten, een badkamer, huis kamer, keuken en separeerkamer. Aan de kerk is niets veranderd. Het houwtje ,De Ark' zal voor bezigheic therapie worden ingericht met een be- zoekhal en boven slaapkamers. Op de vraag of er veel aanvragen zijn voor opname, kregen we van zuster Van Mourik een bevestigend antwoord. ,Er zijn meer aanvragen dan beschik bare plaatsen. Daarom zijn er al weer plannen om tot uitbreiding over te gaan'. De gedachte is aan het bestaande gebouw een vleugel te bouwen. Aan grond mankeert het niet, want naast een flinke tuin heeft de stichting ook nog de beschikking over een flink stuk open land. Voorlopig staat de verbouwing van ,De Ark' op het programma. Hier mede hoopt men op korte termijn te kunnen beginnen. Hoewel er hier en daar nog kleine afwerkingen moe ten worden uitgevoerd, beschikt ,de Werfkampen' over een moderne ou tillage. Vrijdagavond vierde de schoolvereni ging .Contact' van het prof Zeeman lyceum te Zierikzee de traditionele .grote avond'. De concertzaal was zoals gebruikelijk tot de laatste plaats bezet. De avond werd geopend door de voor zitter, Roel Willemse, die alle aanwezi gen en in het bijzonder de rector, dr J. J. Westendorp-Boerma, zijn echtgenote en de leraren, van harte welkom heette. Traditiegetrouw werd begonnen met het zingen van het lyceumlied, waarna .Little David and his spiritual group' enkele liederen zonden. De avond werd verder gevuld met cabaret, muziek van een beatgroup en na de pauze het to neelstuk .Het spook van Cambrook Castle'. Cambrook Castle wordt be woond door een adellijke dame. Haar grootmoeder werd enkele jaren tevoren in het slot vermoord en sindsdien no digt zi allerlei mensen uit, om toch maar niet alleen te hoeven zijn. Onder hen zfl'n haar broer (om de stropers te bestrijden), haar nichtje en enkele ar tiesten, die er vrij kunnen schilderen en schrijven. Het zoekraken van een ma nuscript, dat bestemd was om ingezon den te worden voor de zg Davismouth- prijs, geeft allerlei verwikkelingen. Al les komt tenslc-tte op z'n pootjes te recht Medewerking aan het spel ver leenden Gerda van Weelden. Carola Lems, Bert van Sloten, Bertie Kaste lein, Gert jan van der Salm, Dick Ver maas, Truus Hillebrand, Johan van Gilst, Lydeke Braber en Wim Wijsman. De regie was bij dr J. C. Röhner in goede handen, terwijl kapper C. A. Uïjl voor een uitstekende grime had ge zorgd. Het was een zeer geanimeerde avond, waarna een gezellig bal volgde in de .Graanbeurs' van het .Huis van Nassau'. De muziek bij het bal werd de heer M. Ëckhardt te Yr-nsf-ice 'De h daar verzorgd door ,Ne\v Black and.p. Everse te Yerseke sla-- ie voi White'. 'diploma MBA. export: Bintjes 35 mm opwaarts lr. ten gesorteerd 14.50— 15. Einljes <3 waaris 15—15,30. Zandanrdar-pei'-n binnenland. Bintjes blank 35 waarta 11. Zaridaardnppclcn voor d Climax 35 mm opwaarts «een note: tjes blank 35 mm opwaarts 1 aardappelen 22.50. Stemming: b! zeer rusllg, export xocr flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op delsvoorwaarden vastgesteld voor tit van consumptieaardappelen op wag AAROAPPF.LTF.RMUNMARKT Bericht van de makelaars voor de termijn- handel In aardappelen Slotnoteringcn a d 6 februari Consumptieaardappelen Bintje klei 40 mm opw. laten nov IS. 14.30. ttevten nov. 14.50. apr. 14.10. slot nov 14,50 apr 14.20. Stemming, april; flauw. Oponstaande posities: 2 febr. 1004, 3 febr. 1934. Gedane zaken: oogst I960 Ochtend-tnII: 6 rn. 14.50. 25 m. 14,40, 3 m. 14,30. 16 m 14.40. 9 m. 14,50. Oogst 1967: 1 m. r.ov 14.30 MidduC-rall oogst 1966. 6 m 14.50. 2 rr. 14.60 10 at. 14.50. 42 m. 14.40. 18 m 14.30. 4 rn. 14.20. Dag-omzet; oogst 1966: 141. oogst 1&57: L VEILING ZtVUNDRECHT. 6 februari Andijvie 84— 90: u:en 22—43: pre'. 45; groene kool 28; boerenkool 20—25. witte kool 1013; rode kool 813; gele kool Z 15: veldsla 148—219: witlof Al 94—106. A2 62—34. B2 53—72; spruiten A 51-63, B 55—63. C 23 —32. D 31—71: sla Al 23-36, Cl 12—14; knol selderij 15—42; selderij 9—14; peterselie 19 Gewonden en grote materiële schade op rijksweg bij Krabbendijke KRABBENDIJKE. Als gevolg van de mist en onder andere ook doordat een graafmachine van rijksweg 58 In du gemeente Krabbendijke moest afslaan naar de Gatdijk ontstonden daar maan dag in de buurt verschillende ketting botsingen. Het hardst kwam dit aan bij de auto's, welke in de richting Bergen op Zoom reden. Hierbij waren de auto's v;.:i .T. N. uit 's-Heer-Arendskerke en H. K. uit Werkendam het eerst betrokken. Een zich tussen deze voertuigen bevindende auto kon hieraan ontkomen door nuai- het rijwielpad uit te wijken. De zich daar weer achter bevindende auto van P. uit Yerseke werd weer wel bij de- botsing betrokken en kwam uiteinde lijk tegen een boom tot stilstand. De auto werd totaal vernield evenals de achteropkomende auto van B. uit MilL De heer B. werd aan hand en knie ge wond. De naast hem zittende mejuf frouw J. van 't W. uit 's-Heer-Arends kerke vloog met haar hoofd door de voorruit en kreeg hierdoor verschillende wonden aan haar gezicht. Van de in de richting Goes rijdende auto's waren vier personenwagens hij een kettingbotsing betrokken. Achter de reeds bestaande file stopten achtereen volgens M. G. M. L. van A. uit Ant werpen, J. A. H. uit Bergen op Zoom en ~C. H. B. eveneens uit Bergen op Zoom. Toen genoemde drie bestuurders waren gestopt kwam P. H. uit Naarden hen achterop en kon niet tijdig inhouden waardoor deze laatste de crie andere auto's tegen eikaar duwde. Twee auto's moesten worden weggesleept. Persoon lijke ongelukken deacn zich hier niet voor. Drs Schmelzer kreeg in Sas de Gouden beet' SAS VAN GENT. KVP-fractievoor- zïtter drs VV. K. N. Schmelzer is maan dagmiddag bij zijn bezoek aan het in carnavalssfeer gedompelde Sas van Gent onderscheiden met de .gouden beet'. De carnavaleske versierselen werden hem omgehangen door de Sasse prins Naze- mius, die sinds zaterdag met zwier de scepter zwaait over de tot .betekoppen' gepromoveerde Sassenaren. .Draagt u hem bij alle debatten over de herinde ling', adviseerde de orins, die er verder weinig twijfel aan liet bestaan dat men Sas van Gent maar matig ingenomen met de plannen om de gemeente van de kaart te vegen. Prins Nozemius en de raad van elf vormden een onverwacht weikomstcomi- té bij het officiële werkbezoek van de KVP-tweede kamerfractie aan Sas van Gent. De KVP-ers wisten het te waarde ren: partijvoorzitter mr P. AaJberse trok gelijk zijn portefeuille voor een tegen prestatie in de vorm van een geldelijke hjdrage voor het bejaardencarnaval. Drs Schmelzer decoreerde prins Noze mius met de enige onderscheiding die hij kon uitdelen: een speldje van de KVP, waarmee alle politici al op hun revers liepen. Koninklijke onderscheiding TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzcn speldde maan dag de heer M. J. van der Werf de ere medaille in zilver, verbonden aan <!e orde van Oranje Nassau cp. Dat ge beurde tijdens een feestelijke bijeen komst in de kantine van de NV ,I)e Hoop', waar de heer Van der Werf (die kantoorwerkzaamheden vervult) veer tig jaar geleden in dienst trad. De direc teur van het bedrijf, de heer -J. G. van der Peijl memoreerde in het kort «Ie loopbaan van de jubilaris, die uit zjjn handen ook een geschenk ontving. Examens Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde voor het propaedeutic h examen in de afdeling scheikundige techniologie de heren M. Aarnoudse te Oud-Vossemeer en J. D. Joossen te Krabbendijke. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het kandidaatsexamen w. socio logie, de heer W. P. Knuist te Goes. Mejuffrouw Cobie van de Velde uit Yerseke slaagde voor medisch analiste bacteriologie. Voor het diploma val;be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 5