Breskens verwacht weerslag van zeedijk rond havenplateau ■AGENDAB Vloerbedekking ,DE MAGNEET' Ontwerp nog steeds niet openbaar NOORD-ZEELAND Grote avond van Zeeimanlyceum te Zierikzee MARKTBERICHTEN Bisschop van Fulham bezoekt Vlissingen huren van auto's en V W-busjes GEBRS. DE JONGE TE I00P: J. L JER0ENSE ZN siu.Tuw brandverzekering Zeeuwse Brandwaarborg Maatschappij van 1824 DINSDAG 7 FEBRUARI 1967 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TOERISTISCHE ATTRACTIE VERDWIJNT Bezwaren Toen ruim twee jaar geleden voor liet eerst iets bekend werd over de plannen met betrekking tot de ha- yen, kwam een verontruste buurt- commissie vrij snel met een aantal belangrijke bezwaren. De aanleg van een hoogwaterkering rond de haven werd gezien als een ernstige aantas ting van het hart van de gemeente en een bedreiging voor het nog steeds toenemende toerisme, waar voor de haven een belangrijke at tractie betekende. Er vormden zich twee groepen gedu peerden: degenen die zakelijke belan gen hadden bij recreatie eri toerisme (hotel-, café-, restauranthouders) en de genen die als particuliere huiseigena- Hengelsportvereniging GOA hield vergadering Dezer dagen vergaderde de Axelse hen- gelsportverenïgïng .Geduld Overwint Alles' in haar clublokaal. De heer R. de Waele nam afscheid als bestuurslid we gens gezondheidsredenen. Als blijk van waardering ontving de heer De Waele een kristallen asbak. Bij acclamatie werd in zijn plaats de heer A. de Kort uit Axel gekozen. De heren Van Riel, Hillaert. Dieleman en Tieleman werden benoemd tot lid van de kascommissic. Tijdens de vergadering werden de prij zen voor de grootste gevangen vissen uitgereikt. Het programma voor het komende sei zoen ziet er als volgt uit: 3 juni: wed- strflden om het kampioensschap van de vereniging, evenals 29 juni en 9 septem ber. Op 12 augustus heeft in Axel de selectiewedstrijd plaats voor het kam pioenschap van Nederland, terwijl op 19 of 26 augustus een internationale hengelwedstrijd wordt gehouden voor de eigen jeugdleden. Telefoonkabel gestolen RILLAND Te Rilland hebben onbe kenden op een stukje terrein van de PTT 44 meter telefoonkabel gestolen. De Kabelhaspel lag bij een telefoon huisje langs rijksweg 58 bij Rilland De rijkspolitie heeft het onderzoek in middels ter hand genomen. DINSDAG 7 FEBRUARI GOES Vakschool voor meisjes. 14.3017 en 19.30—21.30 uur: modeshow en openbare les HAAMSTEDE Hotel Bom: bijeenkomst fruittelers met lezing door tr L Veliekoop MIDDELBURG - Concertzaal. 20 uur- concert door docenten van de Zeeuwse muziekschool Suisse. 14 uur: Jaarvergadering en lezing Ne derlandse vereniging van huisvrouwen De Schakel, 19.30 uur: openbare vergadering SGP VI.ISSINGEN Rritnnnia, 14 uur- Jaarverga dering Nederlandse vereniging van hulsvr.ou lodenvergade- Hot Anker, 20 uur: algeinc ring ABVA. ZIERIKZEE - Concordia, tingsavond EVO. KRUISINGEN - Lokaal christelijke school. 9—12. 1417 en 19—21 uur onderwijstentoon stelling .Nederlands Fabrikaat.' MIDDELBURG - Vleeshal. 14— lil uur: ten toonstelling werken longe Nederlandse kun stenaars Rijksarchief Zeeland, .ngang Sint Pieter straat. tentoonstelling oude kaarten, perka- menien oorkonden, wapenboeken. Tevens ex positie over Schouwen-Duivelnnd WESTDORPE - Galerie Tronuaerte 9-19 uur tentoonstelling werken Wljnnnd van Lieshout en Baaijens BERGEN ÖP ZOU.M - Koxy. 16 3U en uur: .De rimboestrijders van Nairobi' 14 MIDDELBURG - Electro. 19 30 uur: .D gendo der liefde'. 18 laar VLISSINGEN - Alhnmbra. 20 uur: .Genghln Khan', 14 Jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A PZC-VLISSINGEN - TEL.01184-2355 -TOESTEL 04 EST'. ÏWÏ35T-- TiK L JÜBB ren, een sterke daling van de waarde van hun bezit voorzagen. In totaal ging het om eigenaars c q bewoners van on geveer 70 percelen langs de Scheldeka- de en het Spuiplein. Commissie BRESKENS De bevolking van Breskens is door de nieuwjaars rede van burgemeester J. A. Eekhout weer eens geconfronteerd met de plannen die rijkswaterstaat koestert ten aanzien van de plaatse lijke haven. Plannen, die nu al jarenlang met de grootste geheim houding worden omgeven, maar die ten doel hebben het dorp en zijn inwoners tegen stormvloeden te besehermen door haven en haven- plateau te omgeven door een afdoende hoogwaterkering. In de loop der jaren heeft het plan vele versies gekend, maar thans is er naar de mededeling van burgemeester Eekhont een ontwerp uit de bus gekomen, dat ter definitieve goedkeuring zal worden voorgelegd aan de minister van verkeer en waterstaat. Het plan waar het om gaat, behelst de aanleg van een 3.50 m hoge dijk die om de liavenlmssins heen het kunstmatig duin met de promenade verbindt niet do nieuwe deltadyk tus sen Breskens en Nummer Een. Het geprojecteerde dijkliehaam buigt vanaf het kunstmatig duin lands de handelshaven af naar liet Spuiplein- plantsoen, dat gedeeltelijk aan d< nieuwe zeewering ten offer valt. Vanuit het plantsoen volgt liet dijk- talud de noordzijde van de Schelde- kade om bij de oude tramremise aan te sluiten op het nieuwe dijk vak. Het liavenplateau en de vismijn zullen voor liet wegverkeer bereik baar blijven via twee dykovergan- gen. De belangrijkste is geprojecteerd ln het Spuipleinplantsoen, van waaruit het ha- vènplateau bereikbaar wordt via een öQor een roldeur afsluitbare coupure. Het verkeer uit de richting Hoofdplaat bereikt de haven via een dijkovergang in de omgeving van het oude havenpla teau. Het talud van cle nieuwe dijk zal aan weerszijden worden beltleed. Op het dijkliehaam is een 2,5 meter breed wan delpad geprojecteerd, dat zowel vanaf de havenzijde ais de landzijde bereikbaar is via een aantal trappen. Om de bezwaren en verlangens van de belanghebbenden te bundelen en te in ventariseren is er thans een kleine com missie gevormd, waarin een vertegen woordiger van het gemeentebestuur en van drie Breskense verenigingen fha- venbelangen, middenstand en VVV) zit ting hebben. Als adviseur is de rijks- mkldenstandsconsulent in Zeeland toe gevoegd. De commissie zal in de loop van dit jaar met haar taak beginnen en daarbij nagaan in welke gevallen de mogelijkheid bestaat tot het eisen van schadevergoeding. Eén van de commissieleden, VW-voor- zitter A. Heijboer, vertelde ons dat men in Breskens zonder meer overtuigd is van de noodzaak van een nieuwe hoog waterkering. Maar in één adem voegde hij daar aan toe, dat men er óók van overtuigd is, dat het plan een diepe in greep betekent in het hart van het dorp en niet te voorspellen gevolgen zal heb ben voor middenstand, recreatie en toe risme. ,De vissers- en de jachthaven vormden een natuurlijke attractie voor de toerist', zei hij, ,en die worden nu opgesloten achter een dijk. Ook de leef baarheid van het dorp gaat er sterk op achteruit. Café's, restaurants en wo ningen van waaruit men nu een prach tig uitzicht heeft op de haven krijgen straks een dijk van 3.50 meter voor hun deur'. Men heeft in Breskens het gevoel, dat de klap des te harder zal aan komen, omdat het dorp nog maar betrekkelijk kort geleden omscha kelde naar het toerisme. Dat was in 1958 toen de nieuwe veerhaven hui ten het dorp klaar kwam en het verkeer uit de dorpskern verdween. De laatste jaren is men er toch weer in geslaagd de vreemdelingen naar die dorpskern te trekken, mede dank zy de aantrekkingskracht van de handels- en vissershaven en voor al de jachthaven. Renesse-Koewacht Scheids» echter De Nootjer was onbe twist de beste man van het veld bij de wedstrijd Renesse-Koewacht. Veel moei te behoefde de arbiter zich niet te ge troosten omdat beide teams er deze middag wel bijzonder weinig van terecht braenten. Bij Renesse maakte Goossens na een lange afwozigheid zijn rentree, terwijl Verboom de midvoorplaats be zette in plaats van Kooman. Op de rechtsbinnenplaats bezondigde Ragas zich aan veel te veel solowerk waar door goede kansen verloren gingen, ter wijl daarnaast de linkervleugel Bakker- Bezuijen volledig faalde. Daar ook Koe wacht zijB hoge plaats op de ranglijst niet kon rechtvaardigen was het al met al een bijzonder slappe vertoning. De eindstand was reeds in de eerste 5 min. van de wedstrijd bereikt. In de 2e mi nuut schoot Ragas een vrije trap on houdbaar langs doelman Matthijs 1-0, •■'aarna rechtsbinnen Jaghels in de 5e ïinuut de gelijkmaker uit een hoek schop in het .net deponeerde 1-1. Dreischar-Jong Ambon 2-2 Dreischor heeft geen kans gezien om de thuiswedstrijd tegen Jong Ambon zijn positie op de ranglijst wat te verstevi gen, al heeft het er lang naar uitge zien dat de blauw-witten deze wedstrijd zouden gaan winnen. In het begin was Dreischor de betere ploeg en vooral Si mon de Vlieger kwam nogal eens ge vaarlijk opduiken. Na een half uur spe len hadden de blauw-witten dan ook succes. Een voorzet van De Vlieger werd door de doelman weggeslagen, maar Kees Lodewijk stond klaar om de bal in te koppen hetgeen gelukte (10). Vijf minuten later was de stand echter al weer gelijk. In de achterhoede van Dreischor liet Kees van Ham een steek je vallen en de toegekende vrije trap werd door S. Mboera langs doelman Dooge geschoten (11). Kort voor de rust volgde over links een gevaarlijke aanval van Dreischor. De Rijke zette goed voor en Kees Lodewijk knalde hard in (21). Na de rust was Dreischor overwegend in de aanval maar kwam niet meer totdoelpunten. Vijf minuten voor het einde brak aanvoerder Lawala- ta door en gaf Dooge geen kans (2 2). Hierbij bleef het. Zondag speelt Dreischor uit tegen Groede I. Tholense Boys verloor met 4-0 van Vosmeer Hoewel aanvankelijk de KNVB afdeling Noord-Brabant voor afgelopen zaterdag een volledig programma had samenge steld, werd het gehele programma af gelast vanwege de carnavalsvieringen in Brabant. Tholense-Boys gebruikte deze vrije zaterdag om een oefenwed strijd te spelen tegen Vosmeer 1. Hoe wel het terrein nog geen volle honderd procent was, bleek het toch goed be speelbaar te zijn. Dat de Tholenaren een vrije zware tegenstander voor een oefenwedstrijd hadden gekozen bleek al snel, want over alle linies bleek Vos meer sterker te zijn, hoewel de Tholena ren zich ook niet helemaal onbetuigd lieten. Het was dan ook jammer dat ae Thoolse voorhoede er bitter weinig van terecht bracht. De beste kansen kwa men echter wel voor de Tholenaren, maar door slecht afwerken kwamen er geen doelpunten. Ook de Vosmeervoor hoede speelde weinig imponerend en het duurde "tot de 35ste minuut voordat I. Potappel kans zag voor Vosmeer te doelpunten. Nog voor de rust wist Vos meer de voorsprong te vergroten door De Leeuw, al was het een halve misser van de Thoolse achterhoede. Een be slist geflatteerde stand voor Vosmeer. Na de rust werd de wedstrijd nog min der aantrekkelijk, want, zowel aan Thoolse als aan Vosmeerzijde vverd er slordig gespeeld. Met een mooie kop bal kon Verreyen de stand op 30 bren gen. De Tholenaren echter brachten de eenvoudigste kansen om zeep. Na een misser in de Thoolse achterhoede en ook in de Vosmeervoorhoede kwam d,e bal bij De Leeuw, die geen moeite had doelman Potappel kansloos te slaan- Een over het algemeen tegenvallende wedstrijd, met een verdiende maar gr flatteerde overwinning voor Vosmeer. In Vosmeer kwamen de beide reserye- elftallen tegen elkaar in het veld. Hier werd het ook een Vosmeeroverwinning en wel met 31. Poppen voor kinder verpleeghuis ,Den Berg te Goes Zaterdag 4 ferbuari jl heeft de meisjes- club .Zonnestraaltje' uit Zonnemaire een bezoek gebracht aan de r-k verpleeg inrichting .Huize Den Berg' te Goes. De afdeling Brouwershaven van het Ne- derlandsehe Roode Kruis had aan deze club. in het kader van het Jeugd Rode Kruis poppen beschikbaar gesteld, waarvoor allerlei poppekleerljes werden gebreid, gehaakt of genaaid. Zo werd een tiental poppen van een uitgebreide garderobe voorzien. Bovendien werden tijdens de clubavonden ook plakboeken IDe ^complete club mocht bij het bezoek aanwezig zijn. De meisjes werden met enkele particuliere auto's naar Goes gebracht in gezelschap van hun leid ster, Iefka van Leeuwen, en twee be stuursleden van de Rode-Kruisafdeling Brouwershaven. De poppen werden aan de hoofdzuster overhandigd. Daarna wred een rondgang gemaakt langs verschillende afdelingen en paviljoens voor lichamelijk en geestelijk gehandi- ZIERIKZEE Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de vereniging' voor christelijk onderwijs te Zierikzee - - werd vrijdagmiddag voor de leerlingen en overhandigde alle spelers en zang van de christelijke uloschool een feest- - essen een leuke herinnering. De hierr capte kinderen. De meisjes konden op deze wy'ze met eigen ogen zien hoe hun werk een zonnestraaltje bracht In het leven van deze gestoorde kinderen. DREISCHOR Uitvoeringen van .Crescendo' De traditionele jaarlijkse uitvoeringen van het harmoniegezelschap .Crescendo' te Dreischor zullen deze week in hotel ,De Di'ie Schapen' te Dreischor worden gehouden. Donderdag 9 en zaterdag 11 februari. Voor dit jaar is gekozen de klucht ,Het blondje uit het Kurhotel'. ZIERIKZEE PZC-correspondent in Zierikzee Besturen van verenigingen enz, delen w nogmaals mede, dat thans als corret spondent in Zierikzee voor ons blad op treedt de heer C. P. Pols, Jannewek- a 23, telefoon 01110-2754. VPRO-avond voor vrijz. hervormden ZIERIKZEE Op de derde bindings avond van de vereniging van vrijzinni ge hervormden te Zierikzee, die donder dag 9 februari in het hervormd vereni gingsgebouw te Zierikzee gehouden wordt, komt de VPRO op bezoek. Deze keer wordt het geen propaganda-avond van deze omroepvereniging "maar er zal worden gesproken over het onderwerp radio en televisie. Door middel van een zogenaamde videorecorder zullen in de loop van de avond allerlei fragmenten uit tv-programma's worden getoond Zij zullen niet alleen de avond veel visue- ler maken, maar ook het praten over diverse belangrijke uitzendingen verge makkelijken. FEESTMIDDAG BIJ 100 JAAR CHR ONDERWIJS NIEUWERKERK Collecte De maandelijkse bouwcollecte voor de kerk van de gereformeerde gemeente te Nleuwerkerk heeft ir. januari 924,17 opgebracht. W ereldgebedsdag voor vrouwen Op 10 februari, de eerste vrijdag in de lijdensweken, is het vrouwenwereldge bedsdag. Deze interkerkelijke samen komst wordt te Nleuwerkerk gehouden in .Rehoboth', van half 3 tot nalf 4. Verkeerscursus De afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer gaat van start met de reeds aangekondigde verkeerscursus. Deze wordt gehouden te Nleuwerkerk op woensdagavonden in de grote zaal van "het Dorpshuis, voor de eerste maal op 8 februari, opperwachtmeester J. v. d. Meijden van de rijkspolitie zal deze cursus leiden. Te Oosterland, op donderdaga vonden in de conferentiekamer voor de eerste maal echter op woensdagavond 8 februari. Wachtmeester le kl. J. Hoekman zal de ze cursus leiden. Beide cursussen wor den gegeven aan de hand van de ,Ver- keerssleutel', uitgegeven door het Ver bond voor Veilig Verkeer, die geheel is aangepast aan de nieuwe verkeersre- Uitvoeringen van fanfarekorps NIEUWERKERK Dezer dagen wer den xn de grote zaal van ,Ons Dorps huis' te Nieuwerkerk twee uitvoeringen gegeven van het plaatselijke fanfare korps .Oefening en Uitspanning' onder leiding van de heer A- Radewalt. Voor een niet zo rijk gevulde zaal opende de heer J. A. van Nieuwenhuizen de eerste uitvoering. In zijn openingswoord heet te spreker in het bijzonder welkom burgemeester A. A. van Eeten van Dui veland, mevrouw Van Eeten-de Vries, en oud-dirigent Jae. Heyboer. Voorts gaf hij een kort overzicht "van het afge lopen jaar. De heren J. Bom, die 46 jaar lid is geweest, C. Heyboer, 44 jaar, en L. Heyboer, die er 22 jaar trouwe dienst heeft opzitten, namen afscheid. De heer Van Nieuwenhuizen spoorde vooral de jeugd aan om ook lid te worden van het korps. Hij memoreerde dat het korps in 1966 slechts één concert heeft gege ven op de muziektent aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Hij weet dit aan de ge ringe belangstelling. Spreker kondigde aan, dat er wellicht dit jaar ergens in Zeeland een concours zal worden gehou den, waaraan ook .Oefening en Uit spanning' zal deelnemen. Na zijn speech speelde de fanfare een viertal nummers. Hierna volgde de opvoering van het blijspel ,De liefde is geen spelletje', op gevoerd door zes leden van de vereni ging. De spelers kregen uit handen van de heer Van Nieuwenhuizen een kleine verrassing. Hierna speelde het korps nog een drietal stukken. Tot slot sprak burgemeester Van Eeten een woord van waardering namens de burgerij, in het bijzonder tot de drie scheidende leden. Vervolgens overhandigde de heer Van Nieuwenhuizen aan de scheidende leden een enveloppe met inhoud. ZONNEMAIRE Feestavond voetbalclub en culturele vereniging De voetbalvereniging .Zonnemaire' en de culturele vereniging van Zonnemaire hebben gezamenlijk een feestavond ge organiseerd in café ,De VolhardingJ. Uit- genoaigu waren de leden van de sport vereniging ASV te Brouwershaven, om deze feestavond te verzorgen. Dit ge beurde met de opvoering van het ko mische toneelstuk .Commissaris Manus vertelt' Onder leiding van de heer Phi lip van Ast werd dit toneelspel bijzonder vlot ei. vaardig gebracht, waarmee de spelers lach op lach veroorzaakten. Het feit, dat een groot deel ervan in sappig I Schouws dialect werd gebracht was daaraan niet vreemd. In de 2e, maar zeker niet de minste plaats zorgde de zanggroep ,The Zanny's voor een muzi kale ontspanning. Enkele heel bekende toppers werden gezongen, waarbij de groep zichzelf op gitaren begeleidde. De bekendste liedjes werden door het publiek meegezongen. Namens de beide verenigingen dankte de heer G. Schoon voor het gebodene zange middag gehouden. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. W. van den Doel. Gezamenlijk zong men daarna ps. 75, vers 1. De leerlingen van klas Ia voerden het schetsje ,De Duiven' op Na deze schets ging de heer K. T. Post- ma, onderwijzer aan de uloschool, uit voerig in op de schoolstrijd. De heer Postma vergeleek net heden met de tijd van 100 jaar terug. ,De opdracht en taak voor ons is, om in getrouwheid en geloof in de bijbel het meest aan gevochten boek het voorbeeld van ons voorgeslacht te volgen', aldus spre ker. Daarna werden een drietal komi sche films vertoond, die bij de jeugd zeer in de smaak vielen. Onder leiding van de heer A. Domburg voerden de leerlingen van twee klassen enkele zangstukjes uit. Twee leerlingen brach ten tijdens de pauze wat lichtere mu ziek. Het stukje .Aardappelrooien in oorlogstijd' bracht op aanschouwelijke wijze een stukje uit de geschiedenis van de school gedurende de bezettings tijd. Tenslotte droeg een groepje leer lingen een stukje voor over .huiswerk', wat resulteerde in een lied, dat door de gehele zaal meegezongen werd. De heer IC. T. Postma, die deze middag de alge hele leiding had, dankte alle medewer kers. De heer J. C. Spaans, hoofd der school, sprak een slotwoord, waarna nog' gezongen werd gezang 135, de verzen 1 en 3. De heer J. de Bruijne eindigde met dankgebed. Vrijdagavond vierde de schoolvereni ging .Contact' van het prof Zeeman lyceum te Zierikzee de traditionele grote avond'. De concertzaal was zoals gebruikelijk tot de laatste plaats bezet. De avond werd geopend door de voor zitter, Roel Willemse, die alle aanwezi gen en in het bijzonder de rector, dr J. J. Westendorp-Boerma, zijn echtgenote en de leraren, van harte welkom heette. Traditiegetrouw werd begonnen met het zingen van het lyceumlied, waarna Little David and his spiritual group' enkele liederen zonden. De avond werd verder gevuld met cabaret, muziek van een beatgroup en na de pauze het to neelstuk ,Het spook van Cambrook Castle'. Cambrook Castle wordt be woond door een adellijke dame. Haar grootmoeder werd enkele jaren tevoren in het slot vermoord en sindsdien no digt zr allerlei mensen uit, om toch maar niet alleen te hoeven zijn. Onder hen zijn haar broer (om de stropers te bestrijden), haar nichtje en enkele ar tiesten, die er vrij kunnen schilderen en schrijven Het zoekraken van een ma nuscript, dat bestemd was om ingezon den te worden voor de zg Davismouth- prijs, geeft allerlei verwikkelingen. Al les komt tenslotte op z'n pootjes te recht. Medewerking aan het spel ver volgende verloting bracht een groot be drag op, danltzij de vele prachtige prij zen, voor dit doel beschikbaar gesteld. De avond werd besloten met een gezel lig samenzijn. SCHARENDIJKE Ledenvergaderin g schoolvereniging Dezer dagen vergaderde te Scharen- dijke de vereniging voor christelijx na tionaal schoolonderwijs onder voorzït- i j van der Panne. bleek dat het leer lingenaantal van de lagere schcol stij- gende is. Er werd een nieuwe taalme thode ingevoerd. Het afgelopen jaar gaf een nadelig saldo van ongeveer 4 te zien. De geringe reserve geeft nog reden tot zorg. In plaats van de aftre dende bestuursleden v d. Weele en v. Nieuwenhuyze, werden gekozen de he ren C. J. Oosse en A. Padmos. Na de pauze vertoonde het hoofd der school een instructieve schoolfilm over de sui kerbietenteelt en de suikerproduktie. Burgerlijke stand SINT-PHILIPLSLAND Geboren: Triest K., zoon van J. de Jon geS. Kempeneers; Jacobus, zoon van W. VerwijsW. Quist. Getrouwd: C. de Bruijn 37 jaar en M. Hage 22 jaar. Overleden: F. Vaders 64 jaar ev L. Noorthoek; A. Kaashoek 65 jaar; N. Meijer 71 jaar, wed. van C. Verhage- SINT-ANN AL AND Geboren: Adriaan J., zoon van G. QuaakM. de Witte; Peterina J., doch ter van D. TheunisseM. v. d. Ham; Marinus C., zoon van C. van Bendegom A. van Hekezen. Getrouwd: A. Erwich 19 jaar en M. Gil- jam IS jaar; L. Weeland 18 jaar en K- den Haan 19 jaar; F. Amkreutz 22 jaar en E. van Poortvliet 19 jaar. Overleden: E. Goedegebuure 90 jaar, wedn. van A. de Witte. Oecumenische gastvrijheid In verband met schoonmaak en herstel van het gebouw van de gereformeerde kerk te Scharendbke verleende de Ne derlands hervormde gemeente gastvrij heid door haar gebouw zondag twee maal beschikbaar te stellen. SCHERPENISSE Thoolse jagersvereniging vergadert te Poortvliet SCHERPENISSE De Thoolse jagers vereniging zal vrijdag 10 februari des namiddags om drie uur in het café ,De Tol' te Poortvliet een algemene vergadering houden. Naast rekening en verantwoording over 3 966 is er een bestuursverkiezing, aftredende zijn de heren Jhon. Geluk en H. Poot die her kiesbaar zijn. Voorts is er een bespre king van de schietwedstrijd en een voor stel voor een feestavond. SINT-ANNALAND Jaarvergadering kolenvereniging Onder voorzitterschap van de heer J. Mosselman, kwam de Coöperatieve ko lenvereniging .Ons Belang' te St-Anna- land voor haar 59e algemene jaarver gadering bijeen in de zaal van hotel .Havenzicht'. De voorzitter memoreerde verschillende punten over het afgelo pen jaar en de secretaris de heer D. Dormaar. las de notulen van de vorige vergadering. De boekhouder, de heer P. L den Haan gaf een jaarverslag met het financiële gedeelte. Hieruit bleek dat de vereniging er gezond voor staat met een omzet van 243664 kg. brand stoffen tegen een waarde van /"42.762.45 Het ledental groeide van 509 naar 513 leden. De heer D. Dormaar werd als bestuurslid herkozen. Als lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer C. Ridderhof. THOLEN Nutsspaarhank Tholen Uit het maandoverzicht van de Nuts- spaarbank Tholen te Tholen, blijkt dat gedurende januari aan inleg een totaal aantal posten is geboekt van 1209 met een bedrag van 347.608.40 en aan op name een totaal van 506 posten met een bedrag van 333.686,78, Er werd dus ruim 13.900 meer ingelegd dan opgenomen. Gedurende de maand janu ari is het aantal inleggers met 15 toe genomen. BlIRGH Filmavond Oost-Afrika In samenwerking met de vereniging van huisvrouwen en de vogelwacht orga niseert de nutsafdeling Haamstedc- Burgh vrijdagavond in ,Het Wapen van Burgh' een filmavond. De heer Vermo ten zal een film laten zien over Oost- Afrika waarbij de nadruk hoofdzakelijk zal vallen op het dierenleven. Avond mobilisatiekruis De jaarlijkse avond van de .Vereniging van oud-strijders en dragers van 't mo- bilisatiekruis die dezer dagen in hotel Het Wapen van Burgh te Burgh gehou den werd, is geslaagd, 't Toneelgezel schap van het herv. kerkkoor uit Haam stede voerde op het toneelstuk .Eenza me strijders'. Reeds eerder oogstte dit stuk succes. De tonelisten waren me vrouw C. v. d. Bos-v. d. Bijl. mevrouw C. Kloet-Werjde, mevrouw F. M. Ve- ringmeicr-Gonkema. mevrouw M. Zorge- v. d. Bijl, mej. C. Slag en de heren C. Oole. Joh. v. d. Bos en H. Braam. De avond stond onder leiding van voor zitter L. C. v. d. Velde, die in zijn ope ningswoord meedeelde dat burgemeester H. P. Everwijn tot erevoorzitter is be noemd. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export garca Ier,. aanvoer 734 kg. f 3.00—f 4.32: Echar 356 kg: bot 237 kg: schol 26 kg: wijting 127 kg. kabeljauw 319 kg: sprot 266 kg: spie-' ring 27 kg; tong 4 kg; ongesorteerde vis 19 kg VEILING GOES. 6 februari Rode kool BI 9; groene wv. kool 1 28. 2 1617; gele sav. kool 2 3-9. BI 8. afw. 9,50; veldsla 1 200207; spruiten A2 57 -86. BI 42. B2 30—60; witlof AI 93-96. A2 62—70. B2 81. afw. 14—62; kroten 2 9. prei Al 44—47. A2 36—45; breekpeen BI 7— :8 Cl 16—20. afw 9.50: boerenkool I 26. 2 13; aardappelen grote 17. VLASMARKT ROTTERDAM. 6 februari. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.45 tot f 1,65; middensoorten van f 1,70 tot f 2.05: best vlas van f 2.10 lol f 2.40 dauw- root vlas van f 1,35 tot f 1,80; breekvlas vnn f 0,85 lot f 1,35: gezwingelde lokken van f 0,45 tot f 0,73. De aanvoer van waterroot vlas kwam ln de afgelopen week nauwelijks op het peil van vorige weken. Het aanbod bestond hoofdza kelijk uit lagere- en kleine middensoorten, waarvoor de markt kalrn gestemd Is ln ver band met de geringe belangstelling werd de produktie van deze merken slechts gedeelte lijk verkocht. Goede middensoorten en best vlas worden weinig aangeboden, het aanbod van deze soorten werd nle'. opgenomen De noteringen bleven gehandhaafd Dauwroot- vlas en breekvlas werden niet geproduceerd Het aanbod van gezwingelde lokken vermin dert. De produktie werd nagenoeg geheel verkocht, de prijzen bleven onveranderd. VEILING ROTTERDAM. 3 februari. Eigenheimers 18—23. And: —117. Rode kool 8—16 Gele kool !l— li ne kool 24—32 Boerenkool 15—25 per Ia 1827. Ic 12-16 per sL Pevrvl.r Selderij Ia 20-26 per bos. Grote poe Uien 21—44. Prei Ia 54—03. Ha 43-49 ten Ia 61-85. Ila 39-57. Ib 78-85. II! per kg. Aanvoer 34 ton. Export uien K 39. middel 37. drielingen 29 KI-ss II 35,50, drielingen 37,10. plcklcrs 23.20 Totaal 28 Ion. VEEMARKT ROTTERDAM. 6 februari. Totale aanvoer 1238 stuks, runderen 1238 Slachtrunderen per kg extra kwal. eerste kwal. 395—435. tweede kwal. derde kwal. per si i hoger VLISSINGEN De nieuwe Anglicaan se bisschop van Fulham, A. F. B. Ro gers, bezoekt woensdagmiddag 15 fe bruari de Missions to Seamen, het zee manshuis van de Anglicaanse kerk in de haven Ylïssingen-Oost. Om drie uur is er een kerkdienst in de kapel van het gebouw, waarna er een ontvangst is. Het is voor het eerst, dat de Angli- caanse gemeenschap in Vlissingen ken nis kan maken met bisschop Rogers. De Vnglicaan.se parochies en de Mis- sionsvestigingen in ons land ressorte ren onder zijn bisdom. De bisschop be zoekt na Vlissingen onder andere Rot terdam en Den Haag. Hij komt van Antwerpen. Donderdag 9 februari om acht uur avond is er in de Engelse kerk te Middelburg achter het stadhuis een e- vensong, gevolgd door een communie dienst, waarin voorgaan reverend W. P. Opham Hosford van Rotterdam en Anthoxiy Driver, reader van de Missi ons te Seamen in Vlïssingen-Oost. Op de zondagen 12 en 19 februari zijn er in de kapel in Vlissingen-Oost om half elf 's morgens en 's avonds om half acht gebedsdiensten, alsmede een avondgebed om acht uur op zondag 26 februari. COÖPERATIEVE VELUWSK E IER VEILING EDE. 6 februral. Aanvoer 3dI 720 atukj, handel rus- lig. Prijzen per 100 stuk-s. Eieren van 53—54 gram 10,19—10.29; 56—57 gram 10.74—11,07, 60 —Cl gram 11.39—11.50: 64—65 «rarn 11.97—12.15. A ARDAPPELBEURS ROTTERDA M. 6 februari Klelaardappelen voor het binnen land: Eigenheimers 40 inm opwaarts 20—21.50. Bintjes 35—50 mm opwaarts 13—14 Bintje 40 mm opwaarts 14—15.25 Furore 40 mm op waarts geen handel Mcerlander 40 mm op waarts geen h2ndel. Klelaardappelen voor de export: Bintjes 35 mrn opwaarts In twee m«- 'ten gesorteerd 14.50—15 Bintje:. 45 mrn op waarts 1515.50. Zar.daardappcli n voor het binnenland. Bintjes blank - 35 mm op waarts 11. Zandaardappelen voor de export: Climax 35 mm opwaarts geen notering. Bin tjes - blank 25 mm opwaarts 10 Vo r- aardappelen 2—2.50. Stemming: binnenland zeer rustig, export zeer flauw Prijzen berekend per KO kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. AARDAPPELTERMIJNMAP.KT. Bericht van de makelaars voor de termijn- handel ln aardappelen. Slotnolerlrujon dd. 6 februari. Consumptieaardappelen Bintje kiel 40 mm opw. laten nov. 15. apr. 14.30. bieden nov. 14.50, apr. 14,10. slot nov. 14,50. apr. 14.20. Stemming, april- flauw. Openstaande posities: 2 febr. 1904. 3 iebr. 1934 Gedane zaken: oogst 1966: Ochtend-call: 6 m. 14,50. 25 m. 14.40. 3 m. 14.30. 16 ra. 14,40. 9 m. 14,50. Oogst 1967: 1 m. nov. 14.30. Middag-col): oogst 1966: 6 m. 14,50. 2 m. 14,00. 10 m, 14.50. 42 m. 14,40, 18 m. 14.30. 4 m. 14,20. Dag-omzet: oogst 1966: 141. oogst 1967: 1. VEILING ZWMNDRECHT. 6 februari. Andijvie 8490; uien 22—43: prei 45; groene kool 26; boerenkool 2025; witte kool 1013; rode kool 8!5; gele kool 8—15: veldsla 148—219; witlof Al 94—106. A2 62—84, B2 53—72; spruiten A 51—63, B 55—63, C 28 —32. D 31—71; sla Al 23—36, Cl 12—14; knol selderij 1542; selderij 914; peterselie 19 HET OUDSTE en meest betrouwbare adres voor het (met en zonder chauffeur) is GARAGE tel. 2844 en 2115 - Zierikzee Prima materiaal all-risk verzekerd Autorijschool PLANKEN - DEUREN - RAMEN - BADDINGS BALKEN - RIBBEN - LATTEN - SCHROTEN GOTEN - AFVOERPIJPEN - ZOLDERTRAPPEN DAKRAMEN - SLUITPANNEN - WASBAKKEN SCHUURTJES en KIPPENHOKKEN (worden op bestelling geleverd). 100.000 METSELSTENEN, grote en kleine, enz., enz. SLOPERSBEDRIJF SINT-ANNALAND Telefoon 01665-886 HEEFT U NIEUWE VLOERBEDEKKING NODIG In ,DE MAGNEET' kunt u kiezen uit een groot assortiment. Vele soorten en kleuren, o a wollen moquetfes, bouclés, nylon enz. in de breedten 100 - 130 - 150 - 200 - 250 - 300 - 366 - 380 - 390 en 400, en voor elke beurs, vanaf 7,75 tot 75,p. vierkante meter. Indien u belt of schrijft, komen wij u gaarne met een grote stalencollectie bezoeken. Alles wordt door ons vakkundig gelegd. A. S. FLIKWEERT NIEUWERKERK - Telefoon (01114) 265 BRUINISSE - Telefoon (01113) 470 leenden Gerda van Weelden, Carola Lems, Bert van Sloten, Bertie Kaste lein, Gertjan van der Salm, Dick Ver maas, Truus Hillebrand, Johan van Gilst, Lydeke Braber en Wim Wijsman. De regie was bij dr J. C. Röhner in goede handen, terwijl kapper C. A. Uijl voor een uitstekende grime had ge zorgd. Hel was een zeer geanimeerde avond, waarna een gezellig bal volgde in de .Graanbeurs' van het .Huis van Nassau'. De muziek bij het bal werd daax verzorgd door ,ïfew Black and White'. Bridgedrive Zaterdag 11 februari om acht uur wordt in restaurant .Mondragon' te Zierikzee weer een bridgedrive "gehouden. Deze wedstrijd telt weer mee voor het Zie- rikzees kampioenschap. Gewonden en grote materiële schade op rijksweg bij Krabbendijke KRABBENDIJKE. Als gevolg van de mist en onder andere ook doordat een graafmachine var. rijksweg 68 in do gemeente Krabbendijke moest afslaan naar de Gatdijk ontstonden daar maan- de buurt verschillende ketting- Het hardst kwam dit aan bij de auto's, welke in de richting Bergen op Zoom reden. Hierbij waren de auto's van J. N. uit "s-Heer-Arendskerke en H. K. uit Werkendam het eerst betrokken. Een zich tussen deze voertuigen bevindende auto kon hieraan ontkomen door naar "het rijwielpad uit te wijken. De zich daar'weer "achter bevindende auto van P. uit Yerseke werd weer wel bij tie botsing betrokken en kwam uiteinde lijk tegen een boom tot stilstand. De auto werd totaal vernield evenals de achteropkomende auto van B. uit MilL De heer B. werd aan hand en knie ge wond. De naast hem zittende mejuf frouw J. van 't W. uil 's-Heer-Arends- kerke vloog met haar hoofd door de voorruit en kreeg hierdoor verschillende wonden aan haar gezicht. Van de in ae richting Goes rijdende auto's waren vier personenwagens bij een kettingbotsing betrokken. Achter de reeds bestaande file stopten achtereen volgens M. G. M. L, van A. uit Ant werpen, J. A. H. uit Bergen op Zoom en C. H. B. eveneens uit Bergen op Zoom. Toen genoemde drie bestuurders waren gestopt kwam P. H. uit Naarden hen achterop en kon niet tijdig inhouden waardoor o.eze iaatste de drie andere auto's tegen elkaar duwde. Twee auto's moesten worden weggesleept. Persoon lijke ongelukken deden zich hier niet Drs Schmelzer kreeg in Sas de Gouden beet' SAS VAN GENT. KV?-fractievoor- zitter drs W. K. N. Schir.elzer is maan dagmiddag bij zijn bezoek aan het in carnavalssfeer gedompelde Sas van Gent onderscheiden met de .gouden beet'. De carnavaleske versierselen werden hem omgehangen door de Sasse prins Xaze- mius, die sinds zaterdag met zwier de scepter zwaait over de tot .beteko'.. ;n' gepromoveerde Sassenaren. ,Draa. u hem bij alle debatten over de herinde ling', adviseerde de irins, die er verder weinig twijfel aan liet bestaan dat men in Sas van Gent maar matig ingenomen is met de plannen om de gemeente van de kaart te vegen. Prins Nozemïus en de raad van elf vormden een onverwacht welkomstcomi té bij het officiële werkbezoek van de KVP-tweede kamerfractie aan Sas van Gent. De KVP-ers wisten het te waarde ren: partijvoorzitter mr P. Aalberse trok gelijk zijn portefeuille voor een tegen- grestatie in de vorm van een geldelijke tjdrage voor net bejaardencarnaval. Drs Schmelzer decoreerde prins Noze mïus met de enige onderscheiding die hij kon uitdelen: een speldje van de KVP, waarmee alle politici al op hun revers liepen. Koninklijke onderscheiding TERNEUZEN Burgemeester J. C. Asehoff van Terneuzen speldde maan dag de heer M. J. van der Werf de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. Dat ge beurde tijdens een feestelyke bijeen komst in de kantine van de NV .De Hoop', waar de heer Van der Werf (die kantoorwerkzaamheden vervult) veer tig jaar geleden in dienst trad. De direc teur van het bedrijf, de heer J. G. van der Peijl memoreerde in het kort de loopbaan van de jubilaris, die uit zijn handen ook een geschenk ontving. bij de gevestigd te Zierikzee Kantoor: Lange Nobelsfraat 34 - Telefoon 2162 Examens Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde voor het propaedeulisch examen in de afdeling scheikundige techniologie de heren M. Aarnoudse te Ouó-Vossemeer en J. D. Joossen te Krabbendijke. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het kandidaatsexamen w. socio logie, de heer W. P. Knuist te Goes. Mejuffrouw Cobie van de Velde uit Yerseke slaagde voor medisch analiste bacteriologie. Voor het diplom. v kbe- kwaamheidsproef gasfittersbedrijf slaag de heer M. Eckhardt te Yerseke. De heer P. Everse te Yerseke slaagde voor het diploma MBA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 17