Nu ,goud' in Mariekerke Bestuursorgaan deltahaven' nu bijna van start Nieuwjaarsrede van burgemeester Goes Axels jeugdoverleg' officieel van start Axelse Judoka Staf de Moor naar Japan 2 Aardbeienveldje van Kees Wisse ,gaP 15 munten Groningse staten in verzet tegen aluminiumfabriek in Zeeland Plannen voor bos in Goes worden bedreigd Leeuwse ALMANAK Eenvoudiger Studiebij eenkomst SGP Zeeland te Goes Raad besloot: traverse Goes moet beveiligd BOUWPLANNEN VOOR SCHOLEN IN GOES Vlissingse kerken collecteren voor brandslachtoffers EERSTE WERK: INVENTARISATIE Nieuw stadhuis van Folkestone krijgt Middelburg- room VVV-directeur opent in april in Goes horeca-beurs PROVINCIALE ZFEUWSE COURANT DONDERDAG 19 JANUARI 1967 MARIEKERKE De Wal- cherse bodem heeft weer gouden oogsten opgeleverd. Nu niet in een preiveldje, waar vorig jaar rond deze tijd in Serooskerke een sprookje werkelijkheid werd, maar in een perceeltje aard beienplantjes in het voortuin tje van de woning van land bouwer Kees Wisse (35), Klein Mariekerke 11. Woens dagmorgen om half tien diep te de heer Wisse vijftien gou den munten op uit de klonte rige grond, die hij op zijn schop hield. Ze lagen op een diepte van een halve meter op een kluitje bij elkaar. De munten kwamen aan het licht toen de landbouwer een kuil groef voor het leggen van een septie-tank. ,Ze blonken mooi. Ik zag meteen dat het gouden munten waren', zo vertelde de heer Wisse. Nog geruime tijd heeft hij in de kuil gespeurd naar andere blinkende voorwerpjes. Het bleef echter by vijftien muntjes. Van het leggen van een tank zal echter voorlo pig niets komen want de land bouwer is van plan een bodemon derzoek te laten instellen. Met de munten in de hand klop te hij in de loop van de mor gen bij .goudschatdeskundige' burgemeester A. de Kam van Veere aan. Deze lichtte terstond dr H. Enno van Gelder van het Koninklijk Penningkabinet in Den Haag in. Deze deskundige zal de vondst welicht nader komen be kijken. Ook Jacques Schulman, muntenkenner bij uitstek en de veilingmeester van het Seroos- kerkse goud, werd eveneens op de hoogte gesteld. Even oud Burgemeester De Kam is na een eerste bestudering tot de conclu sie gekomen, dat de munten van Mariekerke even oud zijn als die op 't Serooskerkse preiveldje wer den opgegraven. Tot de vijftien gouden plakken behoren ook di verse Franse munten, die niet voorkwamen in de verzameling Christiaanse-Van de Broeke. Ver der is er een Italiaanse munt bij en ook zijn er volgens burgemees ter De Kam munten van Belgi sche afkomst opgegraven. De burgemeester durfde er gisteren geen slag naar te slaan wat de in Mariekerke gevonden munten waard zou den kunnen zijn. Als je ze voor 5000,zou overnemen zou je je broek er niet aan scheu ren. Zoveel weet ik er wel van' aldus de heer De Kam, die de munten voorlopig veilig heeft opgeborgen. Hoe de gouden schijfjes daar op die plaats in klein Mariekerke verzeild kunnen zijn geraakt is weer een vraag, die ook velen heeft beziggehouden toen de Se rooskerkse goudvondst in het nieuws kwam. Bekend is, dat op de plaats waar de munten zijn opgegraven eens een buiten plaats heeft gestaan waar in 1686 een zekere Janus Geertse-Wisse woonde. Janus Geertse-Wisse was schout van Melis- en Mariekerke. De hofstede heette de Pastoorhoe- Kees Wisse glimlacht wanneer hij zegt: ,Ik zal van de opbrengst niet gaan rentenieren. Als de munten veel geld waard zyn bomt dat mooi uit, want ik ben in myn keuken aan het Zal dit weer een vertrouwd beeld worden op Walcheren f Een naar gouden munten spit tende boerAls het aan land bouwer Kees Wisse ligt wel. De aardbeienplantjes ten spijt. (EotoPZC) daar komt nogal wat bij kjjken'. De heer Wisse heeft in ieder ge val boven de Serooskerkse goud gravers het voordeel, dat hjj de vondst niet met de gemeente zal moeten delen. Hy pachtte de grond nameiyk van zyn moeder. Dus blijft het in de familie', merk te hjj laconiek op. De politie heeft beloofd een oogje In het zeil te houden by het mini-goudmyntje. VLISSINGEN. Tydens de begrotings- debatten in de vergadering van de pro vinciale staten van Groningen, hebben de verschillende fractieleiders gezegd het volstrekt onaanvaardbaar te achten, dat de voorwaarden voor de noordelijke aardgaspot in die zin gewijzigd zouden worden, dat daardoor de vestiging van een bedrijf (Péchiney) in Zeeland bevor derd zou worden. Zoals bekend is een vestiging van de aluminiumfabriek van het Franse con cern Péchiney in Zeeland afhankelijk van een bijdrage uit de aardgaspot. Reeds eerder uitte de voorzitter van het havenschap Delfzijl, de heer J. L. van Hasselt, kritiek op de mogelijkheid dat in Zeeland een aluminiumfabriek zal worden gevestigd. De commissaris van de koningin in Groningen, mr C. L. W. Fock, maakte zoals bekend on langs zijn verontrusting kenbaar aan de mlnisier van economische zaken over diens mededeling inzake de mogelijk heid, dat er een tweede aluminiumbedrijf in ons land zal worden toegelaten. GOES De plannen van Goes om een stadspark aan te leggen ten noorden van de Valckeslotlaan dreigen voor een deel onmogelijk te worden door de ver langens van de ruilverkavelingsconimis- sie in dit gebied. Burgemeester mr F. G. A. Hnber deelde in de raad mee, dat men bezwaar heeft tegen een bos van 100 hectare. Toch achtte de Goese bur- eester een dergeiyk bos hard no- In verband met de toenemende in dustrialisatie en de toename van de be volking. Bezwaren tegen Goese plannen komen ook van natuurminnaars, die het schor- rengebied rond het Goese Sas tot na tuurgebied willen verklaren. Dit is voor remeente niet aanvaardbaar in ver- I met de recreatieplannen ten wes ten van het Goese Sas en in verband met Industrialisatiegedachten ten oos ten van het Sas. Aan recreatieplannen heeft Goes in het kader van het initiatiefcomité De Bevelanden een bosplan in de Poel op de wenslijst staan (ten zuiden van "s-Heer-Hendrikskinderen), een kam- leerterrein ten noorden van het zwem- iad Goes, een jachthaven aan de Oos- terschelde ten westen van het Sas. CONFERENTIE IN VRIJE EVANGELISCHE KERK TE GOES driedaagse conferentie gehouden worden. Dat zal zijn op 24, 25 en 26 januari. Dinsdagavond om half acht begint de conferentie. Woensdag en donderdag worden om half drie en om half acht samenkomsten gehouden. Als sprekers worden verwacht ds J. Enter van Den Haag en ds P. Ponjea van Zwolle. Elke avond zal een zangkoor medewerking verlenen. uiuiiiiiniiiuiHniiuiiinuiiii IIIlIlKlUUlIIlïllllIllïlIlIIlllllllllillllllllillllIIll (Slot van pag. 1) gen bij de overheidsbemoeiingen i vandaag aan de dag. Wat hij wilde was ,meer invloed van kleurrijke particulieren op allerlei gebied en minder beheersing door kleurloze overheidsinstanties'. Hij dacht daar bij onder meer ook aan de woning bouw en aan het bewuste bevorde- De kritiek van de Goese burgemees ter op de uitgebreide overheidsbe moeiingen had onder meer betrek king op: de monumentenwet: ,De be doeling is goed, maar het is on aanvaardbaar een monumenten lijst vast te stellen, wanneer de financiële consequenties van de ADVERTENTIE Brtllant- schitterend bszit voor altijd 1 iffiTTt JUftai van Andel 'Sé? Hoogstraat 164-152 Rotterdam Poëzie Vandaag is dit hoekje gewijd aan de poëzie van het veevervoer, nu drie bedrijven, die zich toeleggen op het transport van slachtvee, elkaar in versvorm naar de kroon steken. In het programmaboekje, slachthuis, zijn ze alle drie met een advertentie vertegenwoordigd en men moet wel tot de overtui ging komen, dat het in deze branche dichterlijk toegaat, als men op pagina 8 leest ,Voor transport naar het abattoir staat Jan altijd voor u klaarop pagi na 16 stuit op Vervoer van boer naar 't abattoir is voor Piet nooit een bezwaar3 en men tenslotte op pagina 21 de garantie krijgt Jioe of stier, vaars of os, bij ons trans port raakt, nooit één los.3 We witten maar zeggen: poëzie is overal te vinden. Zélfs op de weg naar het abattoir. Indien 't koebeest u roept, besorgt het als uw eggen- subsidieverlening door het rijk niet onvoorwaardelijk worden ge accepteerd'. de bescherming van natuurge bieden: ,Het is niet te verteren, dat de tot natuurreservaat ver klaarde gronden niet door de overheid worden aangekocht, maar bij de particuliere eigenaar worden gelaten met een verplich ting tot beperkt gebruik en zon der behoorlijke schadeloosstel ling". Te ver gaan de verlangens, die de mooiste gebieden achter prikkeldraad willen afsluiten of voor zeer weinigen toegankelijk maken, zoals het Schenge, de schorren bij het Sas, het geplan de ganzenreservaat in De Poel. wet op de ruimtelijke orde ning: .Ruïnes voor enige indivi dualiteit en fantasie, een bedenk sel van een centralistische staat'. Het overleg met een hoeveelheid van instanties betekent lang op onthoud. In gemeentelijk verband constateer de mr Huber, dat Goes met een ambtenarenapparaat van ruim 300 mensen niet klaar kómt met de zich uitbreidende werkzaamheden. De op lossing zag hij niet in een uitbreiding van het personeel, maar in vereen voudigen van de wetgeving en meer overlaten aan provincie en gemeen te. ,We zullen met zijn allen moeten streven naar een vereenvoudiging van de methode van werken en voor al naar meer autonomie voor de ge meenten en de provincie', zo was zijn visie. Hij vond, dat het regionale be leid van de centrale overheid wel Iets heeft uitgehaald, maar het kan naar zijn mening geen oplos sing brengen: er is te centralis tisch gedacht, de provincie is te weinig armslag gegeven. ,Wij zijn nu zover, dat het scheppen van arbeidsplaatsen een ingewik kelde zaak dreigt te worden. Als wij voor één zaak moeten oppas sen, dan is dat voor vermindering van werkgelegenheid', zo stelde ue Goese burgemeester. ST-LAURENS De gezamenlijke ver enigingen van studie- en jongerenver enigingen van de SGP in Zeeland ko men zaterdag 21 januari aanstaande des middags half drie in ,de Prins van Oran je' te Goes in gecombineerde vergade ring bijeen. De burgemeester van Ma riekerke, de heer J. de Wolf zal daar een inleiding houden. Vervolgens zal een forum van bekende personen uit SGP-kring het onderwerp en eventuele vrjje onderwerpen bespreken. GOES. De eerste stapen In de rich ting van een veilige traverse van de r\jksweg 58 door Goes zijn gedaan. Het kruispunt L. P. v. d. Spiegelstraat— WilhelmlnastraatDain zal met ver keerslichten worden beveiligd. Ue raad heeft voor dit doel woensdagavond op voorstel van college van b en w een bedrag van in totaal f 64.800 Iteschlk- baar gesteld. Algemeen was men het er over eens, dat de beveiliging er moet komen. Op het kruispunt zullen verkeerslichten worden aangebracht voor voetgangers. Door middel van verkeersgevoellge drpmpels onder het wegdek wil men een zo goed mogelijke doorstroming van het verkeer ovêr de traverse bereiken. Om optimale doorstromir.gsmogeHjkhe- den te verkrijgen moet het kruispunt ook enigszins ruimer worden gemaakt. Dit laatste werk zal f 42.770 van het totaalbedrag vergen. De verkeerssitua tie bij hotel .Ockenburgh' zal proviso risch worden verbeterd. Het trottoir aan de westkant van de Voorstad wordt wat smaller gemaakt en aan dezelfde kant wordt een parkeerstrook aan de rijweg toegevoegd. Verder komen er voorsor- teerstrepen op het wegdek van de Voor stad en de verkeerszuil verdwijnt. Voor de verbeteringen bh .Ockenburg' stelde de raad f 7700 beschikbaar. GOES. Op het lijstje van scholen bouwplannen in Goes staan een nieuwe school voor christelijk nijverheidsonder wijs voor meisjes aan de Fruitlaan en een nieuwe r-k ulo bij het St.-Willi- brordscollege. Burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes deelde dat woens dagavond mee aan de raad. Hij wees erop, dat ook begonnen kan worden met de tweede Prontoschool. De oprichting van een lom-school (school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden) is nog steeds in voorbe reiding. De burgemeester zag de bouw van een sporthal mede als noodzaak in het licht van de behoefte aan meer gym nastieklokalen. De hoop is, dat Goes dit jaar kan beginnen met de sporthalbouw. Urgent noemde mr Huber de uitbouw van de christelijke uloschool. Op het vlak van het onderwijs had mr Huber als wensen: de uitbouw en een steviger fundament voor het Zeeuws technisch instituut, de oprichting van een protestants-christelijke uts in Goes, de combinatie van Goese lyceum en Burg. Van Dusseldorpschool tot een rijks .mammoetschool' met alle moge lijkheden van differentiatie, van mavo tot en met atheneum, de ombouw van de muziekschool tot een instituut voor kunstzinnige vorming en een verdere uitbouw van de bestuursschool Zeeland. (Van onze kerlcnieuwsredacteur) VLISSINGEN. In alle her vormde en r-k kerkdiensten in Vlissingen zal zaterdag en zon dag worden gecollecteerd voor de slachtoffers van de brand in het Bellamypark zondagnacht j I. In de gereformeerde kerk kon nog geen beslissing op zeer korte ter mijn worden genomen. Deze wordt vandaag donderdag verwacht. Ds A. G. Kornet, gere formeerd predikant, staat zeer positief tegenover de suggestie voor de inzameling, die kwam van pastoor H. M. Adriaansens. Zijn plan kwam woensdag net op tijd om in de moderamenvergade- ring van de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente te worden besproken, die zich er ach ter plaatste. De collecte wordt een diaconale inzameling met een ex tra, aanbeveling van de hervormde kerkeraad. De diaconie zal zelf kunnen beslissen of alles of een deel van de gelden voor de slacht offers wordt bestemd. De collecte wordt bij de hervormden in de drie morgendiensten en in de twee avonddiensten in de St.-Jacobs- en de Johanneslterk gehouden als mede in de hervormde kerkdienst in de r-k bijkerk in plan Pauwen burg. In de r-k parochie wordt het een extra collecte in alle dien sten (zaterdagavond één en zon dag vijf) op de Singel en in Pau wenburg. De maatschappelijk werksters van de betreffende ker ken zullen met de getroffen gezin nen overleggen hoe het geld het best kan worden besteed. Voor zitter ds J. Kwast van de her vormde centrale kerkeraad: ,De kerken hebben hier een kans daadwerkelijk de hand uit te ste ken'. Installatie door burgemeester OOK PLANNEN TEN AANZIEN VAN HET ,0PEN JEUGDWERK' AXEL Zich inzetten voor de jeugd van de gemeente. Dat is in het kort de doelstelling van het Axels Jeugdoverleg', een overkoe pelend en adviserend lichaam waarvan het bestuur gisteravond in het gemeentehuis van Axel of ficieel werd geïnstalleerd door burgemeester M. K. van Dijke. .Groot respect voor eikaars werk, begrip en vertrouwen is de basis waarop wordt gewerkt', verdui delijkte na de installatie mevrouw R. Sanderse-Jacobs als presidente van het bestuur ten overvloede. By het Axels jeugdoverleg' zijn op één kerkelijke vereniging na alle ir Axel by het jeugdwerk geïnteres seerde verenigingen en organisaties betrokken. In totaal zijn er dat 15, die met elkaar een algemeen bestuur van het .jeugdoverleg' hebben vormd. Het dagelijks bestuur staat uit 5 personen. Daaraan is ge meentesecretaris I*. G. van den Bos sche als adviserend lid toegevoegd. Het .Axels jeugdoverleg' draagt het karakter van een jeugdraad. Dat bete kent dat men de belangen van de aan- COMMISSIE-VAN AARTSEN ;esloten verenigingen en instellingen vaar nodig wil verdedigen en beharti gen, dat men ln gezamenlijk overleg nieuwe initiatieven wil ontplooien en in de ruimste zin van het woord het jeugdwerk wil bevorderen. Reeds nu beeft het .Axels jeugdoverleg' plannen die moeten leiden tot een stimulering •-an het z g open jeugdwerk in Axel. By de installatie van het bestuur toonde burgemeester Van Dijke zich overtuigd an het belang van het jeugdwerk. ,1] •erkt mee om van de jeugd goede staatsburgers te maken', zei hij tot de aanwezige besturen van verenigingen en onderwijsinstellingen. De lieer Van Dijke maakte duidelijk dat hij niet gerekend wenst te worden tot degenen die hun vertrouwen in de jeugd van nu verloren hebben. ,De jongeren van nu zijn mondig, open hartig én geïnteresseerd in alle mogelij ke zaken', zo betoogde hij. Wel noemde Axels burgemeester het irritant dat pu- bliciteitsorganen een bepaald soort jeugd (provo's) etaleren als prototypes 'van de jongeren van vandaag. .Dat is maar een heel klein percentage, het me rendeel van de ieugd is positief', aldus de heer Van Dijke. Hij toonde zich bij zonder verheugd over de samenbunde ling van de jeugdactiviteiten in zijn ge meente in een jeugdraad, temeer be- lansrrijk omdat naar ziin mening de ma teriële ontwikkeling in de kanaalzone een geestelijke begeleiding nodig heeft Bovendien zag hij in het nieuwe con tactorgaan een poging om te komen tot een grotere onderlinge verdraagzaam heid en saamhorigheid. Ten aanzien van de activiteiten van het Axels jeugdoverleg' heeft het gemeen tebestuur van Axel het bepaald niet al leen by woorden gelaten. Zo kondigde burgemeester Van Dijke aan dat de nieuwe organisatie binnenkort de be schikking krijgt over de oude openbare school aan de Kerkdreef. Dit gebouw ls nu nog in gebruik bij de lts, maar deze school verhuist over enkele maanden Daar een gloednieuw gebouw aan de buitenweg. MIDDELBURG Binnenkort zullen de partners in het perma nent overleg over samenwer king in het havengebied van zuidwestelijk Nederland (de zo- AXEL Judoleraar (zwar te band, tweede dan) Staf de Moor uit Axel vertrekt vol gende maand naar Japan. Op 26 of 27 februari stapt hy met collega en vriend An ton Geesink in het vliegtuig voor een zesweekse reis door het land dat wel ,de baker mat van het judo' wordt ge noemd. De uitnodiging kwam in decem ber. .Geesink zou op verzoek van de promotor van het judo in Ja pan (een invloedrijk man met een lastige naam) een bezoek brengen aan dat land. Hij mocht wat colle ga's meebrengen en daar was ik bij', vertelt De Moor, die in 1962 werd uitgekozen als beste CIOS- leerling. De reis krijgt een min of meer propagandistisch karakter. Het Internationaal Olympisch co mité heeft het judo namelijk van het programma yoor de Olympi sche Spelen afgevoerd en Geesink wil daartegen protesteren. Hij schreef al een brief aan het IOC er is nog geen antwoord op geko men) en in Japan wil hij de bur gemeester van Sapporo, waar in 1972 de Olympische winterspelen worden gehouden, bezoeken. ,We hopen op deze manier te bereiken dat het judo alsnog als zaalsport wordt opgenomen in de winterspe len. De burgemeester van Sapporo staat achter ons en via hem wil len wij deze zaak nog eens in de publieke belangstelling brengen', aldus de Axelse judoka. Volgende week gaat hij met Geesink en an dere reisgenoten (Jan Tukker, Pierre Zenden, Gerard Geesink en dr Brouwer) naar burgemeester jhr mr C. J. A. de Ranitz van Utrecht (een enthousiast judolief hebber), die een brief meegeeft voor zijn collega in Sapporo, waarin hij om steun vraagt voor de actie. De reis naar Japan wordt enkele dagen onderbroken in Moskou. De Nederlandse judoka's zullen in Rusland enkele demonstraties ge ven, evenals dat in Japan gebeurt. Of de heer De Moor veel van de missie verwacht? .Zoiets valt nog moeilijk te zeggen. Maar met deze reis vestigen we toch de aandacht op het probleem', is zijn mening. De leiding van zijn judoscholen (in totaal ongeveer 800 leerlin gen) wordt tydens zijn afwezig heid waargenomen door enkele vergevorderde (zwarte band) pu pillen. De twee scholen waar de heer De Moor als gymnastiekleraar werkt gaven hem voor de reis vrijaf. iiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiii genaamde commissie-Vran Aart- sen') voor de eerste keer om de tafel gaan zitten, In deze be- stuursgroep zullen vertegen woordigd zijn de provincies Zee land, Zuid-Holland, Noord-Bra bant, de gemeente Rotterdam en Rynmond'. Het besluit om te komen tot een intensief contact over de toekomst van wat men ziet als één deltahaven' is zoals bekend een direct ge volg van de vorig najaar in Mid delburg gehouden zeehavencon ferentie. De verschillende par tyen, die elkaar daar hebben gevonden, willen naar een sa menwerking op allerlei gebied. Naar wij vernemen is het de bedoeling dat de bestuursgroep haar werk zal aanvangen met het maken van een inventarisatie van wat er ln het del tagebied aan ontwikkelingen op ha vengebied en ln tal van andere sec toren aan de gang ls. Het ls voors hands nog een open vraag in welke richting de samenwerking zal g De burgemeester van Rotterdam, heer W. Thomassen, heeft kort e den nog gezegd dat hij niet di één havenbeheer als een aangewe zen mogelijkheid ziet voor het del tagebied. Hij heeft wel goede ver wachtingen dat het in de richting van een federatieve opzet zou kun nen gaan. Van de andere deelnemers ln het nieuwe overlegorgaan zijn nog geen uitgesproken meningen over een toekomstige samenwer- kingsconstructie bekend. Het ziet er naar uit dat deze menings vorming in het overlegorgaan moet groeien. Na de inventarisatie zal de commissie onder leiding van Zee- lands commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, zich gaan bezighou den met een programmering en met de kostenfactoren van een gezamen lijke aanpak van de toekomstige ont wikkeling in het zeehavengebied. T echnisch Het Is de bedoeling dat onder de be stuursgroep in (leze samenwerkings vorm verschillende meer technisch gerichte werkgroepen zullen opere ren. Zo zullen werkgroepen worden gevormd voor planologie, economie en waterbeheersing en ook water bouw. Topfunctionarissen en deskun digen van de verschillende diensten in het deltagebied zullen van deze werkgroepen deel uitmaken. Van die kant ook zullen ideeën en voorstellen naar voren worden gebracht. Na de zeehavenconferentie in Middel burg is men tot deze aanpak var samenwerking gekomen. Het eerst werd er vorm aan gegeven in het periodiek overleg tussen de colleges van gedeputeerde staten van Zee land, Zuid-Holland en Noord-Bra bant. Alle drie zullen zij naar wij vernemen met vijf vertegenwoordi gers zitting nemen in het nieuwe orgaan. Rotterdam zal drie afgevaar digden hebben en Rijnmond twee. Het is de bedoeling op korte termijn na te gaan, hoe contact kan worden ge legd met de Belgische havensteden. Onderhoudswerken aanbesteed Woensdagmiddag heeft het bestuur van de waterleiding van de cal. polder Bors- sele in het verenigingsgebouw te Bors- sele, aanbesteed het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot en met 31 december 1967 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooilngswerken aan de waterkering van deze calamiteuze pol der. De inschrijvers waren: J. F. War rens, Ossenisse, 53,920,-, firma De Ruysscher en Zoon, Biervliet, 55.000,-, aannemersbedrijf Schouwen-Duiveland, Zierikzee, 85.500,- firma J. Jeremias- se, Wemeldinge, 55.100,-, J. Hoge- steger, Wemeldinge, 55.200,- en P. de Regt, Terneuzen, 55.650,-. De gunning is aangehouden. School Het gebruik van de oude openbare school voor het jeugdwerk zal tijdelijk zijn. In de verdere toekomst zal de hui dige christelijke school in de Nieuw- straat voor dat doel worden verbouwd. Dit gebouw komt beschikbaar bij het gereedkomen van een nieuwe school waaraan dit jaar wordt begonnen. Op de benedenverdieping van de school aan de Nieuwstraat wordt dan een overdekt in structiezwembad gebouwd. De_ boven verdieping komt ter beschikking van het Axels jeugdoverleg'. In de toekomst zal Axel ook beschikken over een cul tureel centrum. Burgemeester Van Dy ke sprak de hoop uit dat de bouw daar van nog dit jaar kan beginnen. Mevrouw Sanderse, presidente van net .Axels Jeugdoverleg', maakte duldeljik dat het jonge contactorgaan nu reeds veel steun en medewerking van het ge meentebestuur heeft ondervonden. Ook zei ze dat het Jeugdoverleg zich gerug- gesteund weet door de commissie jeuga en jongeren kanaalzone. Deze in sep tember vorig jaar opgerichte commlsalB stelt zich fcen doel instanties behulp zaam te zijn by het tijdig treffen van voorzieningen ten behoeve van de jeugd, Men doet dat door het inventariseren van behoef ten. en het verzamelen en ver strekken van documentatiemateriaal.' MIDDELBURG. In het nieuwe gemeentehuis, dat in de Engelse badplaats Folkestone wordt ge bouwd, zal een .Middelburgroom' worden ingericht. In deze kamer i3 een nis aangebracht. Daarin zou het wapen van Middelburg kunnen worden geplaatst. B en w van Middelburg komen nu bij de raad met het voorstel daarvoor een krediet te voteren. De totale kosten worden op 1300 geraamd. In totaal is al voor 600 aan toe zeggingen binnen. Dat was moge lijk doordat verenigingen die con tacten hebben gelegd met Folke stone voor een bijdrage werden benaderd. Ook is aan de raad ge vraagd om de presentiegelden voor een vergadering ter beschik king te stellen. B en w stellen de raad voor het resterende bedrag tot maximaal f 500 voor rekening van de gemeente te nemen. GOES De .Zeeuwse Horeca Beurs 1967' zal dit Jaar worden gehouden op 4, 5 en 6 april aan staande ln de zalen van de schouwburg .Juliana' aan de Bees tenmarkt te Goes. Voor deze beurs die een jaarlijkse traditie ls worden als trefpunt voor Zeeuwse horeca exploitanten, de beschikbare standruimte reeds geheel volgeboekt. Behalve dat aan alle exploitanten van horeca- en aanverwante be drijven in geheel Zeeland een uit nodiging zal worden gezonden op vertoon waarvan 2 personen gra tis toegang wordt verleend, zal dit ook worden gedaan aan dergelijke bedrijven die gevestigd zijn de Zuidhollandse eilanden. De heer J. P. de Regt, directeur van de provinciale Zeeuwse WV heeft zfcli bereid verklaard op dinsdag 4 april des namiddags de officiële opening te verrichten. ZACHT WEER Overwegend zwaar bewolkt met enige regen of motregen. Matige tot krachtige zuidelyko wind. Maximum temperaturen van 7 tot 9 graden. ZON EN MAAN 20 januari Zon op 08.37 onder 1705 Maan op 12.10 onder 02 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2