MIJ. GENEESKUNST WIL GEEN BREUK MET ZIEKENFONDSEN Waarschuwing aan artsen Bevelandse onrust rond Oosterschelde Vrees voor een scheuring in LHV Aanzienlijk deel van kamer tegen levering duikboten SPOEDIG EINDE CHINESE KWESTIE Minister Luns verwacht: Vandaag in de krant... Bal-masqué ter ere van bruiloft prinses Margriet Felle aanval op minister Luns Olie-steiger Zware aardschok trof Chili Staatsgreep in Soedan verijdeld WATERSCHAPSVERGADERING MAAKTE DUIDELIJK: VREES VOOR STORMEN EN STROOM 209e jaargang - no. 305 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Olractlti N V B«h. MIJ. »«n <U C V Provlncl. 4 Bunuui: Vllailnsen, Walatrut 58-60. tal (alatoen 2911. Zlarlkzae, rad. lal. 3754, adr l/alde, F. t. dan Boer an W. da Fa»l«r. Hoofdrada 3647/3643). Mlddalburj, Markt 51, tal. 3(41. :ent per rain. Minimum par adr. f 5,25. Injez- raad. ur O. A. da Kok. 0 Abonnamcnlaprija (8 rad. 2078/3169, adv. 2375). Coei. Cr. ij tarlaf. Klalna adv. (max. S ra«ala> 35 a r Imartaal, franco par p Donderdag 29 dec. 1966 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Naar wij uit welingelichte bron vernemen heeft de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst het hoofdbestuur van de Landelijke Huisartsen Ver eniging (LHV) gewaarschuwd voor de gevolgen van een breuk met de ziekenfondsen. LHV tot een dergelijke en alle patiënten jarticuliei is de mogelijkheid het hoofdbestuur van de maatschappü zjjn veto over dit besluit zal uitspre ken. De LHV' kan dan tegen een der gelijk veto in beroep gaan by de alge mene ledenvergadering van de maat- gistermiddag 5 werd bijgewoond van de i maatschappij. Scheuring De maatschappij ter bevordering der ge neeskunst vreest, zo vernemen wij ver der, dat een breuk met de ziekenfond sen zal leiden tot een scheuring binnen de LHV. Een vrij grote groep van bij de LHV aangesloten artsen, onder wie een groot aantal Amsterdammers, heeft al laten weten bij een breuk met de ziekenfondsen Individueel een overeen komst met de ziekenfondsen te zullen afsluiten. Er bestaat vooral verontrusting een mogelijke breuk b(j een aantal jonge artsen die financieel groten deels afhankelijk zijn van de vaste inkomsten van de ziekenfondsen en die hun praktijk nog moeten afbeta len. Zij hebben al contact gezocht met hun verzekeringsmaatschappij en hoe het met de afbetaling moet wanneer het tot een breuk komt. Een en ander heeft er toe geleid dat tijdens een onlangs gehouden besloten vergadering van de LHV Is besloten artsen die bij een breuk een Individuele overeenkomst aangaan met de zieken fondsen niet als lid te royeren. Dit in tegenstelling tot een vroeger geuit drei gement van LHV-zijde dit wel te doen. Prij zenbeschikking Een niet onaanzienlijk aantal artsen Is voorts bevreesd voor een breuk aange zien dan wel eens een prijzenbeschik- king van het ministerie van economl-| sche zaken zou kunnen afkomen, waar bij zou worden bepaald dat de artsen van elke patiënt met een jaarinkomen van minder dun tienduizend gulden niet meer dan 4,50 per consult mogen vTagen. Zouden zjj meer vragen dan plegen zjj in dat geval een economisch aelict en zouden zjj zich moeten ver antwoorden voor de economische poli- lierechter. Nog geen oplossing teren is er nog i in het artsencoi De landelijke huisartsen die gisteren drie uur vergaderd hebben in het Sche- venlngse Kurhaus, hebben besloten nog geen beslissing te nemen en deze over te laten aan de vrijdagavond in Utrecht te houden algemene ledenvergadering. Afgevaardigden van de artsen en de zie kenfondsen zlin daarna naar minister Veldkamp van sociale zaken en volks gezondheid gegaan om hem de uitslag mee te delen. De vergadering var -avond in het Kurhai door ruim zestig afgevaardigden" var plaatselijke huisartsenverenigingen ongeveer 340 belangstellende artsen. De bijeenkomst, die spoedeisend werd genoemd, was telegrafisch en telefo nisch bijeengeroepen en bedoeld om afgevaardigden te informeren over stand van zaken tot dusver. Vergaderen De afgevaardigden zullen vandaag donderdag vergaderen met de plaatselijke huisartsenverenigingen om op hun beurt de artsen weer te Informeren. Deze vergaderingen zullen alsdan hun standpunt moeten bepalen en de Zie slot pag. 3 hol 2) Schrijfster Ina Boudier-Bakker (91) overleden Conflict DE KONINKLIJKE Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst heeft het hoofdbe stuur van de Landelijke Hulsart sen Vereniging gisteren gewaar schuwd voor de gevolgen van een breuk niet ile ziekenfondsen (pa gina 1). Duikboten EEN AANZIENLIJK deel van de tweede kamer heeft zich gisteren gekeerd tegen de levering van duikboten aan Zuid-Afrika (pagi na 1). Afscheid!?) IR BERDENIS VAN BERLE- KOM nam afscheid van de Vitri- te. Hij ging de .voordeur uit maar kwam door de achterdeur weer binnen' (pagina X) Dijkgraaf exit DIJKGRAAF VAN ARENT- HALS van het waterschap Noord- Beveland nam onder grote be langstelling afscheid In Kortgene (pagina 2). Waterschap OOK TIJDENS de algemene ver gadering van het waterschap De brede watering van Zuid-Beve land is gewaarschuwd tegen de aantasting van de positie van de waterschappen (pagina 4). De lucht in MET OUD EN NIEUW zal dtt keer in Nederland voor naar schatting 2 miljoen gulden aan vuurwerk de lucht in gaan. Voor. al vuurpijlen en Bengaals vuur zijn in trek (pagina 9). DEN HAAG (ANP) In Utrecht is, naar eerst thans bekend werd, op twee de kerstdag de letterkundige mevrouw Ina Boudier-Bakker overleden. Zij werd 91 jaar. Met Ina Boudier-Bakker, die op 15 april 1875 in Amsterdam werd geboren ?en van de laatste auteurs heengeg an het burgerlijk patriciaat. In onians beschreef zij de zorgen en de noden en het familieleven van de gegoe de middenstand in het Amsterdam rond de eeuwwisseling. Haar realisme kwam tot ontplooiing in .Kinderen' (1905), ,Het spiegeltje' (1917) en in haar meesterwerk .Armoe de' dat in 1909 verscheen. Ook haar kleine roman JDe straat' (1924) onder vond algemeen waardering. Grote op gang maakte ,De klop op de deur' uit 1930, waarin mevrouw Boudier het le ven van drie Amsterdamse generaties tekende. Zij heeft ook enkele toneelstuk ken en poezië op haar naam staan. De teraardebestelling is vrijdag in alle stil te. AMSTERDAM (ANP) Aan boord van het ms .Oranje Nas sau', het vlaggeschlp der KNSM en in de ontvangstzaal van deze Amsterdamse redery op haar etablissement aan de Suriname- kade is gisteravond een gemas kerd en gekostumeerd bal gehou den dat prinses Margriet, pete kind der koopvaardij, en haar bruidegom door de KNSM werd aangeboden. Het bal, gehouden in de stijl der twintiger jaren, werd bijgewoond door het koninklijk paar, prinses Beatrix en prins Claus, prinses Christina, en de heer en mevrouw Van Vollenhoven. Tot de circa 200 gasten behoorden familieleden, studievrienden en -vriendinnen, kennissen van het bruidspaar, le den en oud-leden der hofhouding. De koningin droeg een japon in jugendstijl, zwart met groene mo tieven en een zwart masker met een kanten sluiertje met groene lovertjes. Prins Bernhard was prins Claus in smoking, gekleed in een fraai, zwart lang gewaad met zilveren rand en het hoofd geheel bedekt met een zilveren turban. Prinses Christina droeg een goud lamee japon uit de cnarlestontijd en zij had evenals vele andere dames een lang sigarettenpijpje in haar hand. Het bruidspaar was, hoe kon het anders, als pierrot en pierette gekleed. In de ontvangstzaal speelde het 8 man sterke orkest van Thom Keïïing en op de .Oranje-Nassau' waar twee dansvloeren waren, speelde het kwartet van Rinus van Galen. Er heerste een gezel lige en geanimeerde stemming. Ook de koningin begaf zich op cfe dansvloer. Voor de gasten trad de chanson- nière Sacha Denisent op met Franse liedjes begeleid door Cas Oosthoek. Tegen middernacht was het de goochelaar Fred Kaps, die de aan dacht der gasten vroeg. Hij to verde voor het bruidspaar een zil veren model van het schip .d'Hal- ve Maen' uit het niets te voor schijn. Een geschenk van de KNSM-directie. Premier Kosygin op 6 februari in Londen LONDEN (AFP) Het aanstaande of ficiële bezoek aan Londen van de Rus sische premier Kosygin zal een week du ren en wel van 6 tot 13 februari. Weerzien op Schiphol SCHIPHOL: prins Claus, dne een kort bezoek heeft gebraoht aan Hamburg, is woensdagmiddag te ruggekeerd: hij werd op de lucht haven hartelijk begroet door prin ses Beatrix. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Luns (buitenlandse zaken) is gisteren in de tweede kamer bij het debat over zijn begroting fel aangevallen over zijn standpunt, dat de levering van duikboten aan Zuid-Afrika niet in strijd is met het regeringsbeleid. Zuid-Afrika kunnen worden gebruikt. Maar in de praktijk werd een embargo op alle wapens toegepast', zei prof Pa- Hij attaqueerde de minister brief aan de NV Nederlandse .Levering van wapentuig aan dit land is onwettig, onvruchtbaar en onaan vaardbaar'. aldus prof dr C. L. Patijn (pvda). .Onze inzichten van recht en billijkheid verdragen geen levering van wapens aan Zuid-Afrika'. De KVP- woordvoerder mr. Blaisse verklaarde, dat een groot deel van zijn fractie tegen levering van duikboten is. Minister Luns zei bjj zijn verdediging met klem, dat het vorige kabinet meen de op grond van het wapenembargo niet aan de werven te kunnen zeggen: ,17 t die schepen uitvoeren'. Een beslis sing moet worden genomen als het zo- Alle wapens Prof Patijn stelde, dat de Nederlandse regering, en ook het vorige kabinet, de resolutie van de Verenigde Naties over een wapenembargo ten aanzien van Zuid-Afrika zo hebben uitgelegd, dat het embargo is beperkt tot wapens die tegen de nïet-blanke bevolking van r diens vereni ging scheepsbouw, waarbij de betrokken werven zijn aangesloten. De minister heeft op 16 november een brief geschre ven aan deze vereniging, waarin hij heeft gezegd dat de huidige regering er niet voor instaat, dat een volgend kabi net uitvoervergunningen voor de sche pen zal verstrekken. Prof Patijn zei fel: ,De minister wéét, dat een beslissing om deze vergunningen te verlenen, tot een breukpunt in het kabinet-Cals zou hebben geleid'. Minister Den Uyl heeft de brief van minister Luns niet onder ogen gehad, voegde hij er aan toe. De heer Den Ujl wilde er eerst een bespreking in de mi nisterraad over. Door de kabinets crisis is dit niet gebeurd. Prof Patijn wees er verder op dat ook de Verenigde Staten en Engeland wei- geren oorlogstuig aan Zuid-Afrika te leveren, dat niet voor binnenlands ge- (Zie slot pag. 3 kot. 2) Leidse bloemist maabt bruidsboeket voor Margriet (Van onze Haagse redactie). LEIDEN De Leidse bloemist J. Buurman uit de Breestraat heeft van mr Pieter van Vollen hoven de opdracht gekregen het bruidsboeket te verzorgen voor prinses Margriet. De opdracht is het gevolg van een afspraak die de heer Van Vol lenhoven vorig jaar reeds maakte met de Leidse bloemist. Tijdens hun studietijd bestelden prinses Margriet en mr Pieter van Vol lenhoven altijd hun bloemen bij de heer Buurman. leeuw se kringen een dis cussie aan de gang is <en dat er sprake is van enig menings verschil) over de aanleg van deze steiger zou olie kunnen worden overgeslagen om door een pijpleiding naar Gent te worden getransporteerd. Het gaat hier om plannen van een be langrijk oliebedrijf Texaco), dat al in 1969 met een import van niet minder dan vijf miljoen ton zou willen starten. Daarvoor is deze zogenaamde .olie- ter min al' nodig. Inclusief tankopslag plaatsen bij Ossenisse, een project waar. voor men m Gent en Teroeuzen bijzon der is geporteerd. Nederlandse instanties echter in het bijzonder rijkswater staat tonen zich gereserveerd, om niet te zeggen afwijzend. Ben woordvoerder van rijkswaterstaat noemde de overslag (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De kwestie van de Chinese lastechnici zal wellicht op zeer korte termijn worden gere geld, zo heeft minister Luns gis teravond in de tweede kamer mee gedeeld. Deze geruststellende mededeling, zoe hij het noemde, deed de minister groting van buitenlandse zaken. Minister Luns vertelaarde, dat de rege ring er steeds naar heeft gestreefd, zo spoedig mogelijk een eind aan de situatie te maken, maar dat dit alleen mogelijk is in overeenstemming met het Neder landse recht. De justitie wil de acht lastechnici, die al maanden lang in het gebouw van de zaakgelastigde van de Chinese volks republiek aan de Adnaan Goekooplaan in Den Haag verblijven, verhoren in verband met de mysterieuze dood van de Chinese ir Hsu. De Chinezen hebben dit bot dusver geweigerd. Schadevergoeding Minister Luns deelde verder mee, dat hij zo snel mogelijk de uitbetaling wil laten beginnen van de voorschotten op de schadevergoedingen die voortvloeien uit de financiële overeenkomst tussen Indonesië en Nederland- Van verscheidene kanten was er uit de kamer aangedrongen op een spoedige regeling van verdeling van de 18 mil joen gulden die in eerste instantie voor de schadevergoedingen beschikbaar komt. ANTOFAGASTA, CHILI (UPI) De noordkust van Chili is gisteren over een afstand van ongeveer 100 kilometer ge troffen door een aardbeving. Volgens Ie eerste berichten is in de havenstad Taltal ernstige schade aangericht. Zowel in Chili ais langs de Amerikaanse westkust en op Hawaii werd onmiddel lijk voor de aardbeving gewaarschuwd maar aan het begin van de middag kon den alle waarschuwingen worden inge trokken omdat de verwachte vloedgolf uitbleef. Voor zover gisteravond bekend zijn er drie mensen gedood terwijl 65 personen in het ziekenhuis zijn opgenomen. Van hen zouden er 12 ernstig zijn gewond. De autoriteiten vrezen dat het doden cijfer zal stijgen zodra de verbindingen zijn hersteld. Zij hebben meegedeeld dat de helft van de woningen in Taltal, een stadje met 3000 zielen, is verwoest. CAIRO (UPI) Een staatsgreep in Soedan is gisteren .zonder verliezen* verijdeld, zo deelde de Soedanese am bassade in Cairo mee. Volgens de ambassade trachtte een groep legerofficieren de regering van rivier in dit opzicht met een autosnel weg, waarlangs auto's met gevaarlijke stoffen rijden. Bovendien zou net Neder lands belang in deze zaak gering zijn. Wel wordt de aanleg van een ins»eekha ven bij Ossenisse mogelijk geacht. In feite zal het er nu wel op neerkomen, dat Nederland niet geneigd is mee te wer ken aan dit project hetgeen al tot ge volg heeft gehad dat de bewuste olie maatschappij bezig is na te gaan of Zee- brugge in aanmerking komt als vesti gingsplaats. Enkele aspecten van deze kwestie roe pen naar ons gevoel nadere vragen op. In de eerste plaats het Nederlands belang: is dat wel relevant? In het al gemeen gesproken geloven wij namelijk niet, dat dit belang een uitsluitende rol zou kunnen spelen in deze aangelegenheid. De Westerschelde is nu eenmaal dé zeeweg voor Gent en Antwerpen, zo dat verlangens van belde havens inzake accommodatie voor Nederland zwaar moeten wegen. Als de hier bedoel de plannen voor Gent inderdaad van groot belang zijn en als het project zoels het nu op tafel ligt, op korte termijn al leen in deze vorm kan worden uitge voerd, dan is men aan Nederlandse kant eenvoudig verplicht na te gaan in hoe verre medewerking mogelijk is. Afgezien daarvan: is bh deze zaak nu echt géén Nederlands belang betrokken? Dat lijkt ons niet vol te houden. De ervaring leert immers, dat een olie-terminal een eerste begin kan zijn van een nieuwe industriële ontwikkeling, een mogelijk heid die hier het Nederlands belang in de toekomst wel degelijk kan raken. Een tweede punt in dit opzicht is de vraag welke functie met name het havenge bied van Terneuzen ten aanzien van Gent vervult. Zien we het goed. dan is hier vooral sprake van een voorha venfunctie, waarbij de ontwikkeling van de kanaalzone in Nederland en die van het Belgische deel tot aan Gent niet meer los van elkaar is te zien. Een olievestiging in het Belgische met een pijpleiding naar Nederland onderstreept dit bij-el kaar-horen nog eens extra. In gaat men kennelijk uit van de- conceptie: de plannen voor een Baalhoek-kanaal, het loslaten van het kanaalproject naar Zeebrugge, het .op rukken' van Antwerpen naar de weste lijke Schelde-cever, dit alles wijst op één geografische totaliteit, waarin wel iswaar het Belgische belang overweegt, maar waarin het Nederlandse zeker niet is te verwaarlozen. De vraag lijkt der halve meer dan gerechtvaardigd of niet ook Nederlandse instanties zich zouden moeten verdiepen in dc conse quenties van de hier bedoelde concep tie, namelijk die van een havendriehoek Terneuzen-Gent-Antwerpen. Weliswaar wordt wel veel gesproken over samen werking met België, ook ten aanzien van havenontwikkeling, maar in de praktijk is deze samenwerking niet al- ttjd zichtbaar. Het belangrijkste Nederlandse bezwaar zou zo hebben wij begrepen - te maken hebben met de veiligheid van de vaart over de Westerschelde, de .autosnelweg'. Maar is deze veiligheid in dit geval inderdaad de doorslaggeven de factor? Het gaat hier om een stei ger in het ,gat van Ossenisse', dw z. niet aan de hoofdvaarweg, zo verze kerde men ons althans. Deze route zou thans slechts worden gebruikt door bin nenschepen en sinds kort door een enkel zeeschip. Van een obstakel langs dc hoofdvaarweg zou dus geen sprake zijn. Bovendien: is er al niet eerder sprake van gevaar doordat het hele jaar door honderden tankers elkaar op de Wester schelde passeren,? Het ongeval met de .Miraflores' heeft daarop scherp de aan dacht gevestigd, nu al weer geruime tijd geleden. Wil men een dergelijk risico uitsluiten, dan zou men echter alle tank vaart op de Westerschelde moeten we ren. een onmogelijkheid. Bij het Texaco- project is evenwel sprake van een klei ner risico en daar zou inderdaad nu sprake zijn van een verbod. Trouwens. Dow-chemlcal heeft wel steigers gekre gen. Waarom daar wel" Men zal zeg gen: er kan een insteekhaven worden gemaakt bij Ossenisse. Vraag: hoeveel tijd is daarmee gemoeid' Vijf. zes jaar' De raffinaderij in Gent moet echter vol gens de plannen in 1969 beginnen. Kan oplossing v— nu niet een voorlopige c GOES Op Zuid-Beveland heerst ongerustheid over de si tuatie van de Oosterschelde: in Yerseke is men bang, dat bij stormvloeden de dijken het niet zullen houden tot de afsluiting van deze zeearm in 1978. Daar naast is er de vrees, dat de stroom in de Oosterschelde de laatste tijd aanzienlijk sterker is geworden en dat dit moge lijk gevaar kan inhouden voor de Zuidbevelandse kust. Dit is woensdagmiddag duidelijk ge worden op de algemene verga dering van het waterschap ,De brede watering van Zuid-Beve- land' in Goes. De zaak werd aan de orde gesteld door burgemeester mr C. Pijl Ho- dykverzwaringen langs de Wes terschelde, maar dat er ook aan de noordzijde zwakke plaatsen voorkomen. ,We vinden het in Yerseke zonder meer griezelig als er een storm opsteekt. In de Bu- renpolder bijvoorbeeld, waar zo'n duizend mensen achter de dijk wo nen, is het niet nieer verantwoord om de situatie te laten zoals ze is'. De heer Dekker antwoordde hem. da' het waterschap in het verleden voor stellen heeft ingediend om bepaalde dijkvakken ook langs de Oosterschel de voor herstel in aanmerking te la ten komen. .Toen is gebleken, dat de ze dijken vlot voldoen aan de normen, die eraan worden gesteld. Er is ge zegd. dat de dijken in een staat ,van aanvaardbaar risico' zijn. We zullen ons daarop moeten beroepen. Al die nen we plannen in en al krijgen we daarop goedkeuring, dan nog hoeven we niet te rekenen op subsidie'. Op de vraag van mr Pijl Hoge weg naar de mogelijkheden voor tijdelijke voor zieningen zei de heer Dekker, dat het dagelijks bestuur daarover een be spreking met hogere instanties wil proberen te arrangeren. De vraag, of de stroom in de Ooster schelde de Inatste jaren sterker is geworden en of dat gevaar kan ople veren voor de Zuidbevelandse kust Uwani van burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes. Hij wilde weten ol deze ontwikkeling ook iets te maken heeft met de in mnartt opgetreden dijk- en oever val op Noord-Beveland, b(j Kats. In dit verband attendeerde hy tevens op de toestand van de sluis by het Goese Sas. Mr Huber zou graag wat meer cijers van peilingen zien. ook van de kant van rijkswater staat. De dijkgraaf was van mening, dat e geen redenen zijn om aan te nemer- dat er belan°Tijke wijzigingen zijr gekomen in het peil van de Ooster- schelde. Wel deelde hij mee, dat het bestuur van .De brede watering" na de dijkval bij Kats een brief aan gï heeft gezonden met de vraag of deze calamiteit mogeiyk iets te maker, kan hebben met een gewijzigd stroombeeld in de Oosterschelde air gevolg van de afsluiting van Greve- lingen en Zandkreek; tot nu toe heef: men op dit schrijven echter geen an'. woord ontvangen Bij de toelichting op de begrotin kwam nog naar voren, dat de schuld van het waterschap door de delta dijkverzwaringen is opgelopen tot een bedrag, dat in geen verhouding meer premier Sadik El Mahdi omver te wer- den gevonden door te beginnen met een pen. ,De regering heeft de toestand vol- steiger en inmiddels plannen voor een ledig in handen', aldus de ambassade.haven te maken .de poging is zonder verliezen verijdeld'. Wij hebben hier enkele aspecten aan geduid van deze zaak Zonder nu direct "stelling te willen nemen menen wij toch. dat hier belangen in het ge ding zijn. die te groot zijn om te wor den afgedaan door een weigering zon der meer door een Nederlands minis terie. Er zyn hier belangen van Gent aan de orde, belangen van Nederland ook. in het bijzonder van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen, meer nog: er is hier sprake Benelux-belangen. Dit alles doet ons VTagen naar een openbare uiteenzet ting inzake het beleid in deze zaak. Vragen in een vertegenwoordigend li chaam zouden in dit opzicht wellicht verhelderend kunnen werken. De ant woorden zouden een oordeel over het be leid move lijk maken staat tot het normale budget: 10 miljoen tegen een normaal inkom stenniveau van 3 700.000. Hoofd oorzaak: de voorschotverlening van het rijk, die is gebaseerd op het al gemene bijdragepercentage van 75 procent waarbij de bijzondere bijdra ge. die later kan worden toegekend, buiten beschouwing wordt gelaten Het Bevelandse waterschap acht het duidelijk, dat het voor een bijzondere bijdrage in aanmerking komt en indt hogere voorschotten in dit ver- 'and dringend noodzakelijk. De behandeling van de begroting maakte ook duidelijk, dat nie: iedereen is ingenomen met de ,uit besteding" van het zuiveren vai w egsloten. Van v erschillende kan ten kwamen daarover klachten De heer Dekker wees erop. dat het ook mogelijk is zélf de sloten te zuiveren tegeu het geldende tarief. Goederenvervoer tarieven mogen 6 pet stijgen (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De tarieven voor het beroepsgoederenvervoer mogen met in gang van 2 januari met zes procent stij gen. Een desbetreffende beschikking zal binnenkort in de staatscourant verschij nen. Dit heeft de minister van verkeer en waterstaat, dr J. E. de Quay, gister- morgen in de eerste kamer medegedeeld tijdens de voortgezette behandeling van ;de belastingontwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1