Overslag: dorp aan de grens NEELEMANS NEDERLANDS KLEINSTE GEMEENTE Langs een internationale straat ,MET EEN BEETJE GOEDE WIL HAD BEGROTING KUNNEN KLOPPEN' De grens Herindeling De gemeente De kerk De koster Expositie Geert van Fastenhout Het ski-plezier begint hier SPORTHANDEL VAN DER SNEPPEN VAN AKEN KERSTTIPS! HAARVERZ0RG1NG KAPSALON SANDRINI "MNSDAG 20 DECEMBER I960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 21 OVERSLAG Wie zich in deze donkere dagen voor kerslfeest ver moeid voelt, kanaalzone-ziek is of Sloe-ziek, kunnen we de goede raad geven: ga naar de kleinste gemeen te van Nederland, Overslag. Neem de weg over Zuiddorpe of West- dorpe en begin u stapvoets te ver plaatsen wanneer u het kruis en café ,De Bonte Koe' achter u hebt gelaten. Het landschap is er vlak en groen en de wegen worden ge markeerd door rijen kale bomen, die oud en hoog zijn. Is men Zuid dorpe voorbij ook zo'n plaatsje waarvan men meestal al leest dat het dromerig zou zijn dan volgt men even de grens met België. Aan de rechterhand ziet men een kleine plas, een wiel of een waal, die Keizersput heet omdat, volgens de overlevering, de paarden van kei zer Napoleon zich er laafden. In ieder geval een teken dat men op de goede weg is. Lezing over muziek voor PJG West Z.-Vlaanderen i In hotel-café 'Victory' te Oostburg! I kwam de PJG West Zecuwsch-Vlaande-1 ren vrijdagavond in algemene vergade-1 ring bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Masclée uit Zuidzande. Een zeer interessant onderdeel van deze bijeen komst was de lezing van de heer A. Cor net uit Goes met een spreekbeurt over .Muziek genieten zonder technisch in zicht'. Inleider probeerde op een zeer begrijpelijke manier de aanwezigen bij te brengen hoe naar muziek geluisterd kan worden en welke onderdelen hierbij van belang zijn om muziek te gaan be grijpen. Ter verduidelijking van zijn uit leg werden hierbij enkele platen ge- HULST .Met een beetje goede wil draaid. Voorts gaf hij een uiteenzettingen Van een financieel ex- op welke manier hij zelf van muziek was pCrt |,a<i on2c begroting kunnen klop- gaan houden. In deze goed bezochte ver- /A.j vrijdagavond het Hulsterse gadering werd meegedeeld dat een raadslid J. Martens in een algemene werkgroep was ingesteld die tot taak beschouwing bij de (niet sluitende) ge- zal hebben met een voorstel te komen meentebegroting 1967. Een begroting, om de op verschillende punten verouder- ,ne e< n reëel tekort vertoont van de statuten te wijzigen. f 144.000.-. Het kon overigens moeilijk Raadslid Martens in Hulst: Gevaar dat oude binnenstad wordt ,doodgesaneerd'? burgemeester dat fluNt «el iet* moet doen aan zijn binnenstad, om dat deze anders ontvolkt raakt. .He angst voor doodsaneren Is volkomen overtrokken', betoogde HIJ. BIJ de behandeling van de begroting ontstond er een langdurige discussie over een subsidie van bijna J 9000,- voor de Zeeuwse muziekschool. .Daar ben ik tegen', zei de heer Everaert. .want 90 procent van de mensen die hun kinderen daar naar toe sturen kunnen het zelf betalen'. Wel zei hij het Jammer te zul len vinden als de muziekschool uit Hulst verdween. Burgemeester Molthoff ver klaarde dat de subsidie voor de muziek school Is opgetrokken van 5000.- tot -~r-' Overslag komt men binnen over oen internationale straat. De lin ker huizenrij is Belgisch en die aan de rechterkant Nederlands. Ver gissen lijkt voorlopig nog uitgesleten, niet alleen omdat het één-raam-brede douanekantoortje aan de rechterkant ligt, maar ook omdat in de linker huizenrij een niet onaanzienlijk pand te huur wordt aangeboden, bij ge schrifte van een plakkaat. Toch ver dringen zich daar geen jonggehuw den. Komt men er op het etensuur, dan is er alleen maar een rood-wit- rode slagboom om u te vertellen dat daar de grens ligt tussen de Benelux- landen België en Nederland; de doua nier gebruikt liet noenmaal in Axel. Voort dan maar weer. tot een proper, splinternieuw bouwseltje, met in bronzen letters .douane' boven de deur. u met meer respect voor inter nationale afspraken halt doet hou den. Er zat een Belgische beambte te schrijven in het rechter kamertje (z'n Zeeuwse collega voelt voorals nog niet veel voor de verhuizing), gekleed in stofjas. Om ons het rode pannendak van de woning van de pastoor te wijzen kwam hij even naar buiten en vertelde terloops: ,voor de bewoners van Overslag zijn we na tuurlijk erg soepel, het zou anders met vol te houden zijn'. Groot gelijk natuurlijk. Men denke zich eens in wat een opstoppingen er zouden ont staan als op zondagen de passen van alle kerkgangers gecontroleerd zou den moeten worden. Tegenover het kantoor ligt de toegangspoort naar de oude, wiekenloze korenmolen, het oudste en tevens het laatste Zeeuwse bolwerk. De straat is verder Bel gisch, te oordelen naar straatverlich ting en muurreclame's. Kerk en pa rochiehuis blijken aan de smalle zij straat te liggen, tegenover elkaar, en bij eerste kennismaking was dit beeld ook een fietsende pastoor rijk. verenigingen. De belangrijkste ver enigingen zijn de muziekmaatschap pij .Concordia', de schuttersgilden ,St.-Sebastiaan' (hoog) en ,De Grens- schutters' (laag), de vismaatschappij .De Palingvrienden' en de veloclub .Vrij en Vlug', die alle hun eigen lo kaal hebben. ,De laatste jaren wordt er een beetje meer gebouwd', vertelt de koster verder, .misschien komt dat door de vestiging van Sidmar, dat is maar een kilometer of zeven van hier'. Jonge gezinnen trekken vaak weg uit het dorp om zich dicht bij hun werk te vestigen. De koster wijst ons de weg naar de postbode, die aan de internationale straat blijkt te wonen. De PTT-be- steller voor Overslag, de heer A. H. van de Winckel, kent na 41 dienst jaren alle panden, ook hun aantal: de gemeente Overslag heeft 45 hui zen in de kom en 29 in de polder. Hij vertelt over de samenstelling van de raad van Overslag, over de poli tieman die uit Zuiddorpe komt en hij weet, dat de burgemeester, de heer G. Dierickx, nog tot drie uur in het gemeentehuis verblijft. I heeft nu zijn hoop gevestigd op een bescheiden bestemmingsplan, waarin enkele bungalows gebouwd zouden moeten worden. Op het stuk van fi nanciën heerst wat meer optimisme, omdat de uitkeringen uit het ge meentefonds aanzienlijk zijn ver hoogd. ,We hebben gierig moeten le ven vroeger', zegt de burgemeester, ,we hebben geen groen tafelkleed, dat kon er niet af'. De tafel is glan zend groen geschilderd. De stoelen zijn pas vernieuwd, maar ook dat was geen luxe: .in de zitting van mijn stoel zat een groot gat'. Wonderlijk genoeg kwam er op die dag niemand op het spreekuur van burgemeester Dierick. Vaak zijn er op de twee spreekuren, op dinsdag en vrijdag, zes of zeven mensen, die allen om de groene tafel komen zitten en er geen behoefte aan voelen hun problemen voor elkaar te verbergen. is slechts 3700. Van het onderwerp herindeling komt de burgemeester vanzelf te praten over de ruilverka veling Koewacht, die een minstens zo ingrijpende verandering teweeg zal brengen. Men vindt in Overslag de kleine landbouw, de akkerbouw, het meest. Eeu aantal boeren gaat langzaamaan over naar het gemeng de bedrijf. Voor de landbouwers zal de herverkaveling zware lasten mee brengen, temeer daar de opbrengsten van de zandgronden niet bfjster groot zijn. Aan het einde van het spreekuur wijst burgemeester Dierick ons nog de Oostenrijkse grenspaal, waarvan niemand schijnt te weten hoe oud hij is. Ook in Eede en ergens in Limburg komen deze palen voor. Vandaag dus geen vragen, geen grief, geen klacht. .Niet erg gezellig', vindt de burge meester. postduivenhoudersvereniging .Nog sneller' te Breskens organiseerde in café Pleijte een tentoonstelling; keur meesters waren de heren J. P. van Roosendaal uit Halsteren en K. van Lopik uit Krimpen aan de Lek, die als kampioen en kampioene een doffer van de heer J. van de Broecke en een dui- vin van de heer J. de Meester aanwe zen. De verdere uitslag was: KLASSE A JONGE DOFFERS IJ Quaars - V 92 punten: 2 Cornelis-Quaars>7-^}1 hlJ. .maar als ae met 92; 3 Ad. Verstraaten 91,5; 4 v. tU «^en besnoeien zullen Broecke 91,5; 5 M. Faas 91,5; 6 J Nootebaert 91,5; 7 P. Verploeg 91,5. KLASSE B JONGE DUTVTNNEN 1 J. Nootebaeit 91,5 punten 2 Ko Quaars 91,5; 3 J. Zeegers 91,5; 4 J. Klaaysen 91,5: 5 J. Oosterling 91,5; 6 J. Quaars - V 91,5; 7 R. v. Quekelberghe 91,5. KLASSE C JARIGE DOFFERS: 1 J. d. Broecke 92,5; 2 M. Faas 92: Pleijte 92; Carels 91,5, o. w c„. G v Grol 91 5 nomen doorbraak van de wallen om het KLASSE D JARIGE DUTVINNEN: oude' Hulst een vierde stadsingang 1 J. Klaaijsen 92; 2 W. Fenijn 91,5; 3 te gever We moeten er voor zorgen Cornelis-Quaars 91.5; 4 Ad. Verstraa- r,a' hi* „n a» ,n,. De parochie werd gesticht aan het begin van de achttiende eeuw. toen de Gentse bisschop Van der Noot de scepter zwaaide. Aan- vankeHjk kwamen de gelovigen bij een in een boerenschuur op ,de Ster- re', waar zich thans een café van die naam bevindt. Later stichtten de pa ters Fransiscanen, bruine paters met witte koorden, een kapel in de kom van Overslag, die in de loop der ja ren uitbreidingen onderging en van een toren werd voorzien. De inwoners van Overslag, die op drie. vier men sen na allen rooms-katholiek zijn, kerken in deze kerk. Zij staat op Belgisch grondgebied en dat is ei genlijk wel eerlijk: het Belgische deel van Overslag telt meer dan 700 in woners en de Nederlandse gemeente Overslag slechts 286 ingezetenen. Voor pastoor Van de Kapelle geldt de grens niet- Niet wanneer hij zich fietsend verplaatst, niet wanneer een huwelijk gesloten wordt, niet wan neer een inwoner overlijdt of een kind wordt geboren. De pastoor is heel gastvrij. Hij doet muts af en jas uit en gaat me voor naar zijn werkkamer in het parochiehuis. De kanarie, in zjjn kooi op de boeken kast, zit wat voor zich uit de flui ten, de werktafel is bijna geheel over dekt met parochiebladen, boeken, en andere post. Overslag Vlaanderen, zo vertelt pastoor Van de Kapelle. is een wijk van de gemeente Wachte- beke, vier kilometer verder Belgic in. Zijn jeugdwerk doet. hij voor Bel gen en Nederlanders, die zich nu en dan verzamelen in het parochiehuis i verenigingsgebouw zeggen jullie, is het niet?). Er is een groep voor bo ven de 17 jaar en een voor onder 17 jaar, in totaal 42 jongens en 32 meisjes. .Veel vertellen over Overslag kan ik eigenlijk nog niet, want ik ben hier pas een jaar of vier. De kos ter, die weet heel veel van Overslag, en de postbode'. In dienstjaren doen dc laatsten nauwelijks voor elkaar onder: de koster is 42 jaar koster en de postbode is 41 jaar postbode- Van beiden krijgen het adres en we ver- t rekken met de pastoor nadat hij tele fonisch gevraagd heeft om wat eie ren voor ons in de pan te gooien, aan de waardin van het café tegenover het douanekantoor. Pastoor Van de Kapelle fietst naar het klooster, om er te eten. Eeuwen geleden kwam de zee tol nun Overslag', vertelt de koster van de kerk, de heer W. A. van Bambost Hij heeft wit haar, maar is ondanks zijn 42 dienstjaren de 60 jaar nog niet gepasseerd. Goederen die van overzee werden aangevoerd, moesten in kleinere schepen worden overgeslagen. De kleine schepen zak ten de Moervaart af. het Belgische land in. Vijfentwintig jaar geleden was er nog een sloot te zien. nu is ook die verdwenen Een ander on derwerp: feestelijkheden Plezier maken doen alle inwoners van Over slag samen In het café kan men geen Bels van oen Nederlander on derscheiden, evenmin als binnen de By de burgemeester. Hij zit alleen in de raadzaal, aan de groene tafel. De kachel brandt. Aan de wand hangt het wapen van Overslag, dat de Hoogmogende Heren de ge meente in 1815 toekenden. ,De grens lag vroeger midden in de kreek, de Zoute Vaart. Op het wapen zijn twee gelijkwaardige schepen af gebeeld, wat bij mij het vermoeden heeft gewekt dat er hier gesmokkeld werd', zegt burgemeester Dierick. We bekijken de kaart van het gebied. De gemeente ligt tussen de Overslag polder en de Moerbekepolder en heeft van de kom tot ,De Bonte Koe' een lengte van ongeveer 8 kilometer- Dat is soms lastig. Wanneer men een bor reltje wil drinken moet men naar ,De Bonte Koe' en dat is anderhalf uur gaans (men denke hierbij aan het ge bruik van de benen, zoals vele inwo ners van Overslag gewoon zijn te doen). De gemeente mag slechts één gelegenheid met volledige vergun ning hebben en pogingen om van" café Plasschaert een vreemdelingen café te maken, met verlof B, zijn op de strenge voorschriften gestrand. Een inwoner van Overslag behoeft nog geen twintig stemmen op zijn naam te brengen om als raadslid ge kozen te worden. Zelfs is het moge lijk zonder één stem in de raad van zeven te komen, gewoon door gebrek aan stemmen. Dat kan alleen hier. In de Nederlandse gemeente Over slag loopt het met de nieuwbouw niet zo'n vaart. Burgemeester Die rick betreurt dat. .Sinds de oorlog hebben wij één huis toegewezen ge kregen. Het woningcontingent werd verdeeld en Overslag kreeg niets- Wanneer we ieder jaar eens twee woningen hadden toegewezen gekre gen... Op zo'n manier veroudert de bevolking'. Het gemeentebestuur niet lang meer maken, daarover is iedereen het eens. Straks zal dorpje binnen de gemeente Terneuzen liggen, ver van het bestuurlijk appa raat. Een andere herindeling, die bij voorbeeld Zuiddorpe, Koewacht en Overslag bijeen voegt, was blijkbaar geen reële mogelijkheid. Het totaal aantal inwoners van deze gemeenten Kath. plattelandsjongeren Oostburg-Groede bijeen De afdeling Oostburg-Groede van de katholieke plattelandsjongeren iKPJ) hield vrijdagavond een goed bezochte le denbijeenkomst in hotel ,Du Commerce' te Oostburg. Voorzitter A. van Waes uit Schoondljke richtte zich met een speciaal woord van welkom tot de kringvoorzitter, de heer L. Bonte uit St. Margriete. Verder deed hij medelingen over te houden culturele avond, de toneeluitvoeringen en de NCB-gezinsdag. Ook kregen de leden te horen dat het in de bedoeling ligt meer aan sport te gaan doen. Daarna werd de uitslag van de dit najaar gehouden ploegwedstrijd bekend gemaakt. De bei de jurvleden, de heren H. van Geffen en .1. de Clerck uit Schoondijke kregen als dank voor hun vele werk verricht bij de beoordeling van de verspreid liggende werkstukken, een rokertje aangeboden. De uitslag was 1. J. van de Plasse te Cadzand 87Vs pnt.; 2. L. Bonte, te St. Margriete 83Li pnt.; 3. A. van Waes te Schoondijke 81 pnt.; 4. J. Cammaert te Groede 80 pnt.; 5. T. Vermue te Retranchement 79Lj> pnt.; 6. W. Noë te Oostburg 721j_' pnt.: 7. F. Modde te Oostburg 72 pnt.: 8. L. van de Plasse te Oostburg 68'-j pnt Tot slot vertoonde de heer H. C. J. Geurtz uit Oostburg een aantal dia's over Italië. Voorlichtingsavond melkveehouders Een groot aantal melkveehouders uit West Zeeuwsch-Vlaanderen was vrij dagavond in hotel .De Eenhoorn' te Oostburg aanwezig op de aldaar gehou den voorlichtingsavond. Aan de hand van kleurenfilms, spreekbeurten en een daaruit volgende discussie werd het ac tuele onderwerp .Machinaal melken' be handeld. Hieruit bleek dat deze ar- beidsbesparende manier van melken steeds verder doorgang vindt, mede ook I tol volle tevredenheid van de gebrui NIEUWE AANWINSTEN CHR. OPENB. BIBLIOTHEEK Het boekenbezit van de christelij ke openbare bibliotheek te Axel werd uitgebreidt met de volgende nieuwe aanwinsten: KINDERBOEKEN: Adriaansen, W. De sport in de luchtvaart; Allan, M. E. Kleuterleidster Linda; Beckmann, Th. Mickey en de vreemde roversBeres- ford, E. Peter dims a tree; Ber^ VAN DEN Het huisje in de duinen. Bisset, D. Little Bear's pony; Cooper, F. de prairie; Dragt, T. De zevensprong: Dol. H. Bram, Kareltje en het eenzame wiel; Enrichtht, E. Oom Pindar krijgt buren; Francis, T. Het hoedje van Eduard Ezel; Frevel-Geyl, K. Jan Klaas- sen en de koningin die niet meer lachen kon; Goudappel-Bos, R. Mark en Geer trui; Gunn, J. Vier kinderen en een dief: Hamaker-Willink. A. Allebei een varkentje; Hamaker-Willink, A. Dim van Dam; Haslund, E. Als je vader beroemd Is; Heilbroner, J. Dit is het huisje waar Keesje woont; Highland, H. J. Het hoe en waarom boek van de luchtvaart; Highland, H. J. Het hoe en waarom boek van licht en kleur; Hurd, E. T. Vlug, vlug; Kastner, E. Het var ken bij de kapper: Lavoüe, L. N. Nhotl en zijn geheim; Linders, J. Oliepietje bij de negers; Lindgren, A. Kati in Ita lië; Leippe, U. Sagen van het oude Rome; Luipen-Bronwasser, J. van Het mooiste feest; Mac Donald, G. The little Island; Miller, J. P. Pietepaf, het cir cushondje; Minarik. E. Holmelund Pap pa Beer komt thuis; Minarik, E. Hol melund Ivleine Beer; Merwe, H. te. Zijn broer de boekanier; Mitchison, N. De balein van de groene paraplu; My- rick, M. De geheime culub van drie; Naaykens, J. De toverdoos; Norman, P. Over fuiven en fuifjes gesproken; Ober-i stadt, H.-Witsen Elisa, Het geheim op zolder; Rooy, P. de De pages van de Mauritius; Rose, E. Tim's giant mar-, row; Rossum, R. van De zon is zoek; Scheffer, A. Jan Doeksen; Southall, 1 j Piloot Pym's opdracht in de Middelland se Zee; Valk, M. De speurtocht van Al-i fred en Agnes; Veen, Chr. B. van Kora i en haar aap; Vianen-Roosing, C. vanl Moortje; Visser-Bakker, J. A. Op het J ijs; Vries, L. de Even een verhaaltje; Vries, 'a. de Ratje; Zonneveld, J. C. Piet Eekhoorn en de heks. NEDERLANDSE ROMANS: Andrze- jewski, J. Daar komt hij springend over de bergen; Blake, Nicholas. De fatale grapjas (det.i; Brakman, W. Eeen win terreis; Christie, Agatha, De geheim-; zinnige mr Quin (det); Elgin, r. De dokter is ook een mens; Erling, Ch. Niki in veilige haven; Godden, R. Het huis van de familie Quin; Haasse, H. S. Dc Meermin; Hofdorp, Pim. Ka- tastrofe in Kijkduin; Hutchinson, R. C. Alles voor Genooshka; Kaye, M. M. De wrede passaat; Roc, M. Van 's dui vels begeren; SaJnnnen, S. Een spoor op aarde; Speelman, E. De bange twij fel; Stewart. M. Avontuur in Karinthië; Thorn, R. Scott Dokter Cranford; Zuurveen. T. Vlinder in het net. BUITENLANDSE ROMANS: Betz. H. G. Die Hexe aus dem Paradies: Davis. P. One of the dark places; Dieryck, Y Les importusn; Habe. Hans, Die Mis sions; Hunter, R, A house of many STUBIEBOEKENAnderson, M. D. De wereld onder de microscoop; Bur- land, C. Het leven der natuurvolken; De- medts, A. De dag van gisteren; Eenheid in Christus: Glaser, H. Op de bres voor het leven; Kipphardt, H. De zaak Op- penheiiner; Louis-Paul Boon Mense lijke geest; Michaël, H. Willem Kloos, 1859-1938. MLIHAJLOV, M. Gesprek ken met moderne Russische schrijvers. Mooy, M. Adriaan van der Veen; Het oude Rome. Plato. Bloemlezing uit zijn werken in nieuwe vertaling; Popma, K. J Van het gebed; Teunissen, R. (J. H.( Het leven van plant, dier eni mens; Vian, B. Liever niet creperen; De! I wondere wereld der dieren. WESTDORP E In kunsthandel .Trout- zaerte' te Westdorpe is zaterdag een tentoonstelling geopend van schilderij en van de Zeeuws-Vlaamse kunstenaar Geert van Fastenhout. Het gaat om 21 zeer recente werken van deze in Philippine wonende schilder- De expositie in Troutzaerte werd za terdagmiddag onder grote belangstel ling geopend door de heer C. Bruvns, de eigeinaar van de kunsthandel. De tentoonstelling duurt tot 14 januari. Kerstzang voor zieken Mede in verband met het naderend kerstfeest was het Ned. hervormd kerk koor te Oostburg zondagmorgen te gast in het Oostburgse St. Antoniuszieken- huis. Er werd op verschillende plaatsen gezongen, zeer tot voldoening van de pa tiënten, die zich bijzonder dankbaar toonden voor deze prettige verrassing. TENTOONSTELLING VAN DUIVEN ,N0G SNELLER' „nders. betoogde burgemeester P. J. G. f 9000,- omdat .er in feite naar rato Molthoff ten overvloede: .We zitten het aantal leerlingen uit Hulst altijd hier in een streekcentrum dat zware te weinig is betaald', stelt. We zijn gewoon een groeiend kind dat te weinig eten krijgt'. iVoordat hij concludeerde dat de begro ting wél had kunnen kloppen, maakte de heer Martens de Hulsterse raad duidelijk dat wat hem betreft in Neder land ,de gouden kip ls geplukt'. .Er zal overal bezuinigd moeten worden', zei hij, .en dat geldt ook voor de gemeen ten'. Een aanz;enlljk minder groot bezwaar was de niet sluitende begroting voor de heer Chr. Willemsteijn. .Het is jammer'. - a verantwoord e altijd met eeu tekort blijven zitten' In zijn alge-1 mene beschouwing hield de heer Willem steijn namens de fractie Brand een vu rig pleidooi voor uitbreiding van de parkeergelegenheid en versnelling van de woningbouw. HIJ ze! ook blij te zijn met de plannen tot vergroting van het zwembad, tenslotte had deze fractie woordvoerder bedenkingen tegen de Riaokman ~qi v s°P handen zijnde sanering van ae Hul- ijteSStéra.s! binnenstad en tegln de voor^ Er bleek hierover trouwens verschil van mening in het college te zijn. want wethouder P J. Brand ver klaarde tegen de verhoogde subsidie te zijn omdat hij het oude plafond (dus 5000.-) al voldoende vond. Het kwam op verzoek van de heer Ever aert tot een stemming over deze begrotingspost. Acht leden bleken voor een subsidie van 9000.-, 5 raadsleden stemden tegen- ten 91,5. KLASSE H LATE DUTVTNNEN: 1 Cornelis-Quaars 88; 2 Ad. Verstraaten 87,5; 3 W. Fenijn 86,5. KLASSE G LATE DOFFERS: 1. L. Verstraaten 89: 2 J. v. Gijs 87. KLASSE E OUDE DOFFERS: 1 J. Klaaijsen 92.5: 2 M. de Reu 92: 3 J. Adam 92; 4 P. Blaakman 92: 5 Ad Verstraaten 92; 6 G. v. Grol 92; 7 L. Verstraaten 91.5: 8 J. Datthijn 91.5; 9 G. Boekhout 91.5. KLASSE F OUDE DUTVINNEN: 1 J de Meester 92,5; 2 Ad. Verstraaten 91.5: 3 J. Jacobs 91.5; 4 J. Wisse 91.5; 5 Ad Verstraaten 91,5. West-Zeeuws-Vlaamse paardenfokkers bijeen De W.-Zeeuws-Vlaamse vereniging van paai-denfokkers .Rust Roest' hiela don derdagavond in hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg de jaarlijkse fccstbijeenkomst voor de leden en hun echtgenoten. De zaal was vrij goed bezet toen voorzitter A. E. J. Temmerman een kart wel komstwoord sprak. Nadat de aanwezi gen aan de feestdis hadden aangezeten, werd /ie avond met een gezellig samen zijn besloten. Onderwijsbenoemingen Burgemeester Molthoff zei in ant woord op het betoog van deze beide;In de vacature ontstaan door het ont- fractiewoordvoerdcrs (die als enigen islagnemen van mej. J. Lockefeer aan een algemene beschouwing hieldende jongensschool te Kloosterzande dat Hulst volgend jaar rekent op het'werd voorzien, door de benoeming van begin van de tweede ratiobouw- de heer G. Dobbelaer uit Boschkapelle stroom, waardoor er weer een flink als onderwijzer. anatal huizon beschikbaar zal ko- Mej. E. Abraham se uit Philippine werd men. Tegenover de bedenkingen ten benoemd als hoofd der kleuterschool te aanzien van de sanering stelde de Sas van Gent. dat het historische karakter en de apa- te sfeer van Hulst niet verloren zei hij. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Levinus z v. C. DIeleman-P de Putter: Lijntje M. d. v. F. de Braal-M. den Deurwaarder: Carina G. d. v. A. Ferket-J. v. d. Vrede: Keeltje A. d. v. T. Bondewel-J. Dle- leman. Sjoukc z. v. G. Ottens-C. Meerman:' Peter z v. P. Gommers-M. v. Arenthals: Wil lem z. v. J. v. d. Wege-C. Versluijs; Angeli- que A. R. d. v. J. Tack-M. Goethals: Willem J. J. z. v. J. Folmer-J. Faas; Jacob B. F. z. v F Wisse-B. Pauwels; Anthony z. v. A Verlln- de-H. Riddering: Paul A. G. z. v. G. Krijger-j d. Veer: Andy z. v. J. v. Hoorn-E. v. Wijck; Jacqueline d. v. J. v. Strien-E. Koek koek. Ondertrouwd: H. Crljns 31 J. en E. Hol 24 Kouteren 20 .1. en M. Geensen 21 A l Hamelink 29 en E. v. d. Berg 23 J.; C. v. d. I Velde 20 J. en C. Faas 19 J. Overleden: E. Harte 71 J. wed. v. J. Rege- A. Kroes 42 J. e. v. A. Kegels; J. Rib- 71 J. e. v. J. C. Broekhoven; G. den Ex- ter 85 j.: F. Schrier 81 J. wed. r. R. Schot: F. den Engelsman 69 J. e. v. I. Hermon; C. Riemens 86 j.: P. Koch 75 J. SCHOONDIJKE Geboren: Jacobus z v. J. Verpoorte-N. de Kubber: Inger K. d. v. J. de Vnjer-T. dei Vries; Peter E. z. v. R. v. 't Westeinde-H. Su- dijn. Getrouwd: A. v. Biadei 18 en A. Schneider 18 j. Overleden: E. Kemeling 83 J. Leg de komende feestdagen vast op foto of film Leuk/ voor direct en later Fotostudio Bierkaaistraat 10 - Tel. 3084 HULST De speciaalzaak van Z.-Vlaanderen. SKI'S EN STOKKEN SKISCHOENEN SKIWANTEN SKI-JACKS SKIPANTALONS SKI-ONDERHOUDSMIDDELEN EN TOEBEHOREN Deskundige voorlichting VERHUUR VAN SKI'S EN SKISCHOENEN Bespreken gewenst Kerst- en nieuwjaarskaar ten vele mooie soorten met Hollandse, Engelse, Franse en Duitse tekst. Kleine nieuwjaarskaartjes met envelopjes vanaf 4 cent per stuk Maand- en weekkalenders, humoristische dagkalenders, chr. scheurkalenders Honigdroppels, Gezelle Meerburg, Maranatha enz. 3,25 Kerstinpakpapier rollen 50 cent. Fijne kerstservetten 90 cent per pakje. Kersttafelkleden en -lopers Zakagenda's vanaf 1,10 Succes- en andere zesrings agenda's U kunt nu nog bedrukte visitekaartjes bestellen Drukkerij, Boek- en Kantoorboekhandel BROUWERIJSTRAAT 2 (MARKT) - TERNEUZEN Geïllustreerde kerstbladen ■a Leuke en spannende pockets ir Pockets met ideeën voor cocktails Tijdverdrijvende romans. Vrije keus. Kom eens kijken bij: «w [mjRCHISTRAAT I» TELEFOON (I Neem een abonnement pp de PZC NAAR Vlooswijkstr. 4 telefoon 2465 TERNEUZEN Depositaire Elisabeth Arden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 25