Werkloosheid in bouw neemt nog altijd toe Naar betere betrekkingen met oosten Wellicht uitstel Europese omzetbelasting Meer soldij voor dienstplichtigen Man snel gepakt na overval 3 Aantal aanvragen particuliere bouw sterk gedaald VREDESTEÏN Maandag biljetten van vijf gulden KROONGETUIGE WEINIG KANS VOOR VERDERE HARMONISATIE VERZET VAN NEDERLAND VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MINISTER WITTE: DEN HAAG (ANP) De werk loosheid in de bouw beweegt zich afgezien van het seizoen nog steeds in een sterk stijgende lijn, aldus de memorie van antwoord op de begroting van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening aan de tweede kamer. Minister Witte acht het waarschijnlijk dat de cijfers in de komende winter hoger zullen zijn dan in de win ter 1957-1958 aangezien het ni veau en het stijgingstempo van de werkloosheidthans hoger liggen dan in 1957. In vrijwel alle pro vincies is de werkloosheid in de maand november in de burgerlijke en utiliteitsbouw twee tot drie maal hoger dan in dezelfde maand van het vorig jaar. Alleen in de provincie Zeeland is de stijging geringer. Behalve ten aanzien van de woningbouw heeft de minister geen mogelijkheden of bevoegdheden om stagnatie in de bur gerlijke en utiliteitsbouw te voorkomen respectievelijk te bestrijden. Het enige wat hy kan doen wanneer zich regio naal of over het gehele land stagnaties voordoen Is het opheffen of minder stringent toepassen van de regulering van de bouwmarkt door het instrument van de ryksgoedkeuring. (ADVERTENTIE) Uw 3 machtige troeven voor modern, snel en belrouwbaar rijden de Vredesteïn winterhand I'iiUiliHiJI.'l alle 3 VREDESTEÏN Grip rubber Ook by de woningbouw blijken vele aan vragers voorshands geen prijs te stel len op de ontvangst van een subsidie beschikking 'of van een rijksgoedkeu ring omdat de woningen niet op korte termijn voor uitvoering in aanmerking komen. Het aantal particuliere wonin gen, waarvoor een aanvrage is Inge diend, bedroeg op 1 mei van dit jaar ruim 113.000. Op 1 november was dit gedaald tot ongeveer 57.000. Minister Witte merkt aan het begin van antwoord op dat hij het beleid van voorganger de heer Bogaers on gewijzigd voort wil zetten. Met het oog op de korte tyd dat hij de verantwoor delijkheid voor het woningbeleid draagt ':t hij echter geen uitvoering te ge ven aan het plan rentedragende lenin gen voor bewoners van woningwetwo ningen-a in te voeren. Op zich acht hy dit echter een gezonde gedachte. De gedachte die ten grondslag ligt aan het reeds ingediende wetsontwerp dat be oogt meer draagkrachtige huurders van woningwetwoningen tot een bydrage te verplichten acht hij essentieel voor de uitvoering van het woningbouwprogram- tna. De .Weeleend Telegraph' heeft haar .Memory Dane Awards for 1966' be kendgemaakt. Hier volgen de winnaars: SPORTMAN VAN HET JAAR - Mao Tse-Toeng .omdat hij met een bijna ongelooflijke snelheid negen mijl op de Yangtse-Kiang zwom en bovendien een jongedame nog de rugslag leerde'. AMBTENAAR VAN HET JAAR .de busconducteur die een klein meisje ze ven penny liet betalen voor haar muis je. genaamd George'. DE VROUW VAN HET JAAR mevr. Lurleen Wallace .die voor haar man kopen ging doen en Alabama voor hem meebracht.' FAN-CLUB VAN HET JAAR voor .Hollywoods onwillige held George Ha milton. vriend van Lynda Bird Johnson, die zichzelf tenslotte in staat aclitle in het Amerikaanse leger dienst te nemen ondanks dat hij zijn moeder moet onder houden. ARBEIDERSPARADIJS voor de heer Lajos Anody, ,de bedrijfsleider van de enorme keten van staatsrestaurants en nachtclubs, die beschuldigd is van frau de. verduistering en corruptie. Bijzon dere ontevredenheid werd geuit over de feesten die hij voor ministers in zijn sjieke villa aan de Donau gaf, waar on geklede luchtstewardessen, bedekt met een laag chocolade de prijs vormden in de .Hongaarse roulette' gespeeld door mr Anody's gasten. Andere gerechten op het menu waren .meisjes in gelatine, geserveerd op grote schalen'. DE BETROUWBAARSTE POLITIEKE BELOFTE John Lindsay, burge meester van New York die op een vraag voor de televisie wat hij zou doen om trent dc .topless' serveersters, antwoord de: .liet vraagstuk nader bekijken'. COMEBACKS VAN HET JAAR De ontsnapte Russische spion George Blake .die opnieuw heeft bewezen dat in Enge land de beste geheime dienst ter we reld bestaat, de Russische wel te ver staan.' Stuwmeer Over het zogenaamde stuwmeer merkt de bewindsman op dat dit thans uiteraard niet meer aanwezig is In de provincies Groningen. Fries land, Drente, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg waarvoor sinds gisteren de bevoegdheid tot het verlenen van rijksgoedkeuring zonder enige beper king aan de gemeentebesturen is ge delegeerd. Het totaalbedrag aan cen traal aangehouden aanvragen in de utiliteitssector bedroeg op 1 decem ber ruim 3,5 miljard gulden. De laat ste tijd doet zich in de nieuw inge diende aanvragen een duidelijk merk bare daling voor. Welk deel van de aangehouden aanvragen thans nog reëel is, valt moeilijk te schatten. De minister streeft er naar het tempo van sanering door afvoer van die aanvragen waarbij op rijksgoedkeu ring geen prijs meer wordt gesteld op te voeren. Op deze wijze zal hy een beter inzicht krijgen in de si tuatie. Daling Doel blijft Hoewel de financiering van de woning bouw momenteel grote zorgen baart, mag worden aangenomen dat de uit voering van de inmiddels in de tweede kamer aangenomen financiële maatre gelen ook op de voortgang en de ont wikkeling van de bouwactiviteit een gunstige invloed zal hebben, zo mc de minister. Een constante produl van 125.000 woningen per jaar blijft het na te streven doel. Van de bijna 51.000 machtigingen tot gunning voor de bouw van woningwetwoningen die tot en met november van dit jaar zyn vei-leend, zyn er nog geen 2000 behorend tot de b-ca- tegorie. In december zullen machtigingen tot gunning worden verstrekt voor onge veer 8000 woningwetwoningen, w o waarsehyniyk slechts enkele honderden van het type-b. De hoofdoorzaak voor de gebleken voorkeur voor liet type-a ligt volgens de bewindsman in de gro tere mogeiykheden voor kwalitatief be tere woningen in deze categorie. Seattle: Een meisje in een deel van de romp van het supervliegtuig de Boeing 7J/7 toont aan hoe enorm groot dit vliegtuig sol worden. In de bovenste verdieping zullen 490 passagiers vervoerd worden, in de onderste verdieping de vracht. Het toestel dat in 1969 geleverd zal worden, heeft een snélheid van on geveer 940 hmfu. OPENDE (ANP) Gistermiddag 1 streeks half één heeft een man onder bedreiging met een vuurwapen een overval gepleegd op het hulppostkan toor in OjM-nde (gem. Grootegast). De kantoorhouder, de beer Drost, gaf de man op diens bevel een pakje bankbil jetten. waarvan de waarde ongeveer 200 moet hebben bedragen. Daarna maakte de overvaller zich met het geld uit de voeten. Met een bromfiets, die hij voor het hulppostkantoor had laten staan. Op aanwijzigingen van de heer Drost heeft de politie de man, de 21-ja- rige elektricien P. \V. S. uit Opende, enkele uren later in Rottevalle (gem. Smallingerland) aan kunnen houden. Telegram Voordat de man het kantoor binnen stapte. had hq het daarnaast gele-' gen café Bakker bezocht. Daar zou hij hebben gevraagd of hij in het postkantoor nog een telegram zou ïcunnen versturen. Aangezien het kantoor tussen half één en twee is gesloten, raadde men de man aan zich te haasten. Daarop ging deze naar het postkantoor, waar hij vroeg of hij een telegram kon op geven. De heer Drost die op dat ogenblik al leen was, overhandigde de man een te legramformulier. Terwijl de man dit aanpakte, haalde hij een vuurwapen te voorschijn en eiste geld. De heer Drost gaf daaraan gevolg en gaf de man. die hq herkende, een bundeltje bankbiljet ten. De overvaller ging naar buiten en snel de weg op een bromfiets die hij bij de Ingang had neergezet. De heer Drost waarschuwde onmiddeliyk de politie, die de jacht op de overvaller inzette, Kort na drie uur kon deze in Rottevalle wor den aangehouden. Hij werd overge bracht naar Opende. AMSTERDAM (ANP) De Neder- landsrhe Bank deelt mede. dat zij met de uitgifte van de bankbiljetten van f 5 (vijf gulden) een aanvang zal ma ken op maandag 19 december 1966 Slot van pag. 1) VERHOUDING BEROEPS- EN DIENSTPLICHTIG PERSONEEL DEN HAAG (ANP) De huidige procentuele verhouding in sterkte tussen beroepspersoneel (in de zin van vrijwillig dienende militairen) en dienstplichtigen bedraagt: by de Koninklijke Marine 76 procent 24 procent by de Koninklijke Landmacht 35.5 procent 67,5 procent br] de Koninklijke Luchtmacht 57 procent 43 procent Deze gegevens zyn ontleend aan de nota van minister De Jong (defensie) op het verslag inzake de ontwerp-defensiebegroting voor 1967. bezoldiging zijn. Teruggang .Een overgangsmaatregel bepaalt, dat deze wijziging niet geldt voor degenen die vóór 1 juli 1966 voor eerste oefening to wedde ontvangen van 200 per onder de wapenen zijn gekomen, alsme- maand, een soldaat 1 van 208, een de voor hen die, ofschoon zij na die korporaal van 223, een sergeant-titu- datum zijn opgekomen, op 1 januari lair van 252. Het verschil tussen onge-'l967 reeds in het genot van de hogere oefend en geoefend soldaat is dus ver- vaUen. Na aftrek van kosten voor huis vesting en voeding, AOW- en AWW- premies (waartegenover een compensa tietoeslag staat) en eventuele loonbe lasting resulteert een nettobedrag per maand voor de vier genoemde catego rieën van respectievelijk 104, 112, 127, 150 per maand. De loonbelas ting is hierbij gebaseerd op het onge- huwdentarief. De minister acht het gewenst de her ziening van het betalingsstelsel uit te breiden tot alle voor eerste oefening onder de wapens zijnde dienstplichtigen, met Inbegrip van hen die tijdens dit verblijf onder de wapenen tot reserve officier worden benoemd. Hij wil dit be werkstelligen door de wedde van hen die tijdens hun eerste oefening de rang bereiken van respectievelijk sergeant, vaandrig, reserve-tweed e-luitenant of reserve-eerste-luitenant thans dus gelijk aan die van de beroepsmilitai ren terug te brengen tot bedragen die meer in harmonie zijn met de vast te stellen wedden voor de dienstplichtigen van lagere rang. Voor de sergeant wordt de nieuwe bruto wedde 272, netto f 165, voor de vaandrig 311 netto 195, voor do res-tweede-Iuitenant 849 netto 225 en voor de res-eerste-Iuitennnt 445 netto 300. Voor deze catego rieën betekent een en ander een te ruggang In Inkomsten van 200 tot 800 per maand, berekend naar do status van ongehuwde. Gehuwde dienstplichtigen in do genoem de rangen zullen In het algemeen niet noemenswaard in inkomsten achteruit gaan, doordat de kostwinnersvergoe ding de teruggang geheel of groten deels zal compenseren. Wat de kost winnersvergoeding betreft staat de mi nister op het standpunt, dat bij het be- fialen van het bedrag dezer vergoeding n het algemeen geen rekening zal wor den gehouden met de inkomsten die de dienstplichtige in de vorm van wedde ontvangt. Redelijk acht hij het echter dat indien de netto militaire inkom sten van een dienstplichtige meer dan 150 per maand bedragen, van dat meerdere bij toekenning van kostwin nersvergoeding de helft wordt gekort. De vergoeding wegens gemis van voe ding een tegemoetkoming in de kosten van levensmiddelen over de dagen waar op de dienstplichtige wegens verlof, bewegingsvrijheid of ziekte niet aan de militaire menage deelneemt) zal aan allen die volgens het nieuwe systeem worden bezoldigd, worden toegekend, terwijl het bedrag wordt verhoogd van 1,80 tot 2,- per dag. Spaarregeling regeling, volgens welke iedere dienst plichtige een uitkering ontvangt bij ver trek met groot verlof ten bedrage van 15 voor elke maand die hij voor eerste oefening in werkelijke dienst heeft door gebracht. Tot dusver kon op verzoek van de dienstplichtige 0,10 van zijn soldij worden ingehouden, waarna hij aan het eind van de eerste oefening 10 voor elke maand werkelijke dienst ontving, belastingvrij. De nieuwe nit- kering zal zijn onderworpen aan belas ting- en premieheffing. De voor soldij genietenden bestaande aanspraak op gratis haarknippen vervalt. Herhaling Tijdens herhalingsoefeningen zullen dienstplichtigen beneden de rang van sergeant dezelfde wedde genieten als tijdens het verblijf in werkelijke dienst voor eerste oefening met daarboven de bestaande vergoeding wegens inkom stenderving terwijl de reserveofficieren en de dienstplichtige onderofficieren dan evenals tot nu toe zullen worden bezol digd volgens de schalen van het be roepspersoneel. Het tegenwoordige aantal voor eerste oefening onder de wapenen zijnde soldijgenietenden kan worden gesteld op ongeveer 66.000, het aantal weddegenietende dienstplichti gen op ongeveer 3500. Oefentijd Volgens minister De Jong is de voor genomen verkorting van de eerste oefentijd bij de koninklijke land macht mogelijk zonder het peil van geoefendheid aan te tasten door het elimineren uit de opleiding van niet strikt essentiële elementen, door meer efficiënte opleidingsmethoden en door het elimineren van de selec tieprocedures uit de opleidingstijd. Hoewel de opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten diensttijdverkorting in algemene zin zeer betreurt, is hii van mening dat de door de koninklijke landmacht gevolgde werkwijze in deze geen ernstige terugslag behoeft te heb ben op het peil van geoefendheid, mits in de overblijvende opleidingstijd het be reiken van een hoog peil zeer krachtig wordt nagestreefd. (ADVERTENTIE) Hij kocht vroeger zijn pakken in n hele dure zaak: hij slaagde daar perfekt, maar 't ging om hele bedragen. Tot hij de Kroonafdeling van C&A ont- dekte: hij was verbaasd. Hij herkende stijl en coupe en Kwaliteit van zijn eigen dure adres, maar hij herkende f# -SAMkde pri^zen niet meer'u ziet hem hier in een Kroonkos- yyj m tuum van beroemde Schotse JL twist- kamgarens Elliot en Elliot, feilloos van pasvorm, modern van snit. in elk opzicht superklasse.De prijs is slechts f 250. - Hij is zo enthousiast dat hij een warm pleiter is voor de Kroon afdeling van C&A; pleiter en kroongetuige. NAVO-LANDEN WILLEN: PARIJS (ÜPI) De NAVO-lan- den hebben gisteren na afloop van een tweedaagse vergadering van de NAVO-ministerraad in een communiqué verklaard nog meer aandacht te zullen schenken aan verbetering van de betrekkingen tussen oost en west. In het communiqué werd echter niet ge sproken over de oorlog In Vietnam of de Amerikaanse oproepen om meer hulp van de andere NAVO-landen aan Zuld- Vietnam. Op de vraag hoe deze leegte kon ontstaan en waarom evenmin over China werd gesproken in het commu niqué, antwoordde NAVO-secretaris- generaal Manlio Brosio: .Eenvoudig om dat Vietnam en China niet op Is AVO- gebied liggen'. Frankrijk Voor de eerste maai werd in een offi cieel communiqué de afscheiding van Frankrijk van de andere NAVO-lani" eformaliseerd. met de mededeling 1 'rankrijk niet had deelgenomen het vooroverleg van de in Parijs bijeen zijnde NAVO-ministers en zich niet had aangesloten by de daar genomen be slissingen. Terwijl de besprekingen afliepen ver klaarden welingelichte zegslieden dat de Canadese minister van buitenlandse za ken Paul Martin met zijn Amerikaanse, ambtgenoot Dean Rusk had gesproken over pogingen een vredesgesprék over' Vietnam op gang te brengen. Martin zelf wilde dit niet bevesti gen, maar zei slechts dat hy in drie privé-onderhouden met Rusk in de Beroep Amerikaanse functionarissen hebben onthuld dat Rusk donderdag een be roep heeft gedaan op de andere bondge- gevoegd dat sommige landen wel had den gevraagd wat nodig was, zonder zelf hulp aan te bieden. Brosio verklaar de op een persconferentie dat het voor namelijk Rusk was geweest die do kwestie-Vletnam ter sprake had ge bracht en dat deze niet om vermelding hiervan In het slotcommuniqué had ver zocht. Duitse kwestie Belangrijkste punten uit het communi qué waren dat alle NAVO-landen dui delijk hun verlangen naar betere be trekkingen tussen oost en west kenbaar hebben gemaakt, maar dat er verschil van mening bestaat over het bereiken hiervan dóór individuele pogingen of collectieve, en dat verbetering van de ze kwestie in elk geval sterk afhangt van oplossing van de Duitse kwestie, zonder welke een werkelijke verbete ring onmogelijk is. Andere belangrijke punten: het bondgenootschap heeft zijn waar de bewezen door succesvol afslaan van bedreigingen der vrede en handhaving van de veiligheid in het Atlantisch ge bied. Frankrijks NAVO-partners zijn op 114 december overeen gekomen een 1 tweevoudig nucleair comité op te rich- "'aarfn West-Dultsland medezeg ten. van kernwapens zelf te vertellen krygt. Zie slot pag. 6 kol. 7) (Van onze correspondent BRUSSEL Er bestaal weinig kans dat de door de Europese Commis sie gestelde termijn van 31 januari 1967 voor de eerste stap naar een harmonisatie van de omzetbelas tingen, wordt aangehouden. Regeringscrises en nieuwbakken ka binetten in drie van de zes lidstaten, Nederland, West-Duitsland en Lux emburg, zijn hier niet geheel on schuldig aan. Hoewel in principe overeenstemming bestaat over het te volgen systeem, zijn er nog tal van uitvoeringspunten waarover men het nog niet eens is. Vooral van Nederlandse zijde verzet men zich met klem tegen de inperking van vrijheid op het gebied van ta rieven en vrijstellingen. Nadat in de beruchte marathonver- gaderingcn in principe overeenstem ming was bereikt over de landbouw- regelingen, heeft de commissie zich in juli van dit jaar bezonnen over de verdere ontwikkeling van een ge meenschappelijke markt. Daarbij werden drie punten in haar priori teitsprogramma naar voren ge bracht, waarvan een oplossing haar zeer ter harte gaat. Dit zijn: 1 de harmonisatie van de omzetbe lastingen, 2 een Europese ondernemingsvorm, 3 een Europese patentregeling. Deze drie onderwerpen, of liever het ontbreken van een regeling voor de ze onderwerpen, vormt volgens haar een ernstige belemmering voor het internationale handelsverkeer. Het loont de moeite na te gaan welke vorderingen op deze terreinen ge maakt worden. dat de harmonisatie der oir tingen een der urgentste problemen is, met de oplossing waarvan reeds vorderingen gemaakt werden, heeft zij toegezegd vóór eind januari aan staande hierover een voorstel bij de raad in te dienen. De tweede richtlijn waarop het voorstel van de com missie gebaseerd zou zyn, was al lang gereed. Hij werd opgesteld door de Euromarkt-ambtenaren en regeringsexperts uit de zes lidstaten. Allen zijn het eens geworden over nen de tarieven van iand tot laad ver schillen, en in Nederland zou het ta rief zeker niet tot het Franse niveau stijgen. Het zal waarschijnlijk eer der in de richting van de 8 procent ko men te liggen. Het gaat er op het ogenblik alleen om een unifrom, neu traal stelsel te creëren dat eventueel later een volledige éénwording zal vergemakkelijken. Voor Nederland Is het aanvaarden van de belasting op de toegevoegde «aarde nieer een politiek dan een organisatorisch probleem. De vorige regering had toegezegd zich op dit punt te Brussel niet te zullen binden '-ment geraadpleegd werlog lieeft niet het te volgen stelsel, namelijk dat van de toegevoegde waarde. Dit wil zeggen, dat bij verkoop van een pro- dukt (of een dienst) bij het doorlo pen van verschillende fasen van ver werking of produktie, de omzetbelas ting die in de voorgaande fase reeds werd betaald, mag worden afgetrok ken van de bij verkoop verschuldig de omzetbelasting. Het zal een ieder duidelijk zijn dat een overgaan tot dit nieuwe stelsel van belasting op toegevoeg de waarde, in de wandel TVA ge noemd. voor de fiscus een aanzien lijke daling van de inkomsten zou be tekenen, en wij mogen dan ook rustig aannemen dat teneinde dit te voor komen de nieuwe tarieven een be hoorlijk eind zouden gaan stijgen. In Frankrijk, 't enige land waar momen teel het systeem van de TVA geldt, bedraagt het tarief ongeveer 16 18 procent. Zolang echter de belasting grenzen nog niet zijn opgeheven, kun- Wereldgebeuren probleem omdat de opzet van de TV A in zijn huidige vorm de socinal- economische politiek van Nederland doorkruist. In principe Is men in Nederlandse regeringskringen niet tegen het stel sel op zich gekant, maar zeer zeker wel tegen de inbreuk op de nationale vrijheid bepaalde tarieven en vrij stellingen naar eigen goeddunken te regelen. De Nederlandse regering heeft nameiyk in de naoorlogse ja ren een systeem van gedifferentieer de tarieven gecreëerd en daarmee fei telijk de omzetbelasting als een werk tuig in de sociale politiek gehanteerd: voor bepaalde produktiefasen van ar tikelen van eerste levensonderhoud, zoals byvoorbeeld werkschoenen, tex tiel. e.d., geldt een heel laag, soms zelfs een nultarief, terwijl voor luxe artikel als radio- en tv-toestellen, een omzetbelasting van 25 procent wordt geheven. I11 de richtlijn van de commissie evenwel wordt er uitdrukkelijk op ge wezen dat nultarieven en vrijstellin gen vermeden dienen te worden. Maar dit is nog niet alles. Een van de redenen waarom een neu traal stelsel zo dringend gewenst is. is het grensverkeer. Met het huidige sy steem is bij uitvoer moeilijk te. be rekenen hoeveel omzetbelasting op een bepaald produkt betaald werd en dus terugbetaald moet worden. Bovendien vereist het nieuwe stelsel, dat niet alleen de omzetbelasting op grond- en hulpstoffen wordt gerestitu eerd, zoals thans in Nederland ge beurt. maar ook op de diensten en in vesteringen. Dit zal de schatkist on geveer 1,5 procent van het gehele uit- voerpakket méér kosten dan van- daag-de-dag. Deze restituties en de mogelijke di recte aftrek van de reeds betaalde omzetbelastingen betekent een ge deeltelijke ontlasting van het be drijfsleven. Maar in feite wordt de belastingdruk verschoven van de producent naar de consument. Bij gelijke opbrengst voor de schatkist zullen de prijzen voor levensonder houd dan ook zeker stijgen. Bij som mige produkten met 3 tot 4 punten Deze prijsstijging zou dan weer ge compenseerd moeten worden met een (ADVERTENTIE) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis Waar de regering met man en macht tracht de prijzen en ionen te stabili seren en de inflatoire tendensen te gen te gaan, kan zij het stelsel van de toegevoegde waarde in zijn hui dige vorm niet accepteren. De doorvoering van belasting op de toegevoegde waarde, die een betere verdeling van de belastingdruk be oogt, zou logischerwijze moeten ein digen bij de kleinhandel. De klem- handel is in Nederland sinds jaren van de omzetbelasting vrijgesteld. Een opnieuw inschakelen van de ze handel zou een uitbreiding van het aantal belastingplichtigen bete kenen. Organisatorisch levert dit n:et veel moeilijkheden op: Draktisch alle kleinhandelbedrijven in Nederland houden immers een redelijke boek houding bij, en onze belastingdienst Is een der modernste van Europa, verzekerde men ons. Het betekent echter wel een extra financiële zorg voor de middenstand, die dit vast niet op prijs zal stellen. Op 20 december zal de eonjunc- tuurraad weer te Brussel bijeen komen, waar de omzetbelastingen dan weer ter sprake zullen komen. Professor Zijlstra zal daarbij niet aan wezig kunnen zijn. Wel staat vast dat Nederland zich met hand en tand zal verzetten tegen een verbod voor het verlenen van vrijstellingen of la gere tarieven. Nederland staat daar in vrijwel alleen. Alle andere lidsta- ten zijn, sommigen om interne po litieke redenen, vóór de nieuwe re geling. Het zal dan ook voor Neder land een harde strijd worden; een overeenkomst over een Europ- ligt waarsc e verschiet. Mevr. Kennedy wil publikatie boek voorkomen NEW YORK (RTR) Mevrouw Jac queline Kennedy heeft de rechter ver zocht de publikatie tegen te houden van .Death of a president', het boek van Wil liam Manchester over de moord op pre sident Kennedy. Zij voert aan dat zij en haar zwager Robert Kennedy in strijd met de afspraak het mannscript niet ter goedkeuring toegezonden hebben gekre gen. De actie is behalve tegen de schrij ver gericht tegen de uitgevers, Harpers en Row, en tegen het tijdschrift Look. dat het recht heeft gekocht om het boek als feuilleton te publiceren. (ADVERTENTIE) aparte KERST STUKJES da&etiSLC&z: junior Scheldestraat 53 VLISSINGEN Tel. 01184-4318 Langeviele 44 MIDDELBURG Tel. 01180-5497 Dorpsstraat 40 BRESKENS Te' 01172-820

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 3