PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Veiligheidsraad gelast: GEEN OLIE VOOR SMITH Politiek steekspel in Zeelands staten Op kolen geen embargo Meer soldij voor dienstplichtigen Z.-Afrika wilde 4 onder zeeërs bestellen Veren-motie' ligt er Vandaag in de kr-arst... Minister De Jong van defensie wil: Sergeants en hoger krijgen minder Weekeinde in zachte lucht Economische zaken bevestigt: Doodstraf tegen Dhani geëist Illegale illegalen BIJ REPLIEKEN OP DERDE DAG BEGROTINGSZITTING: VINNIG DEBAT WERD SOMS EMOTIONEEL Uitschieter' Uitspraak De Waal i Oneervol ontslag Soekarno geëist 209e jaargang - no. 296 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 'IreclU: N V Beh. Mil. vin <1 Bureaus. Vils.lngcn, Wal, .lefoon 2911. ZlerlkiM, rad, C V Provinciale dv. 3647/3643), Zaterdag 17 dec. 1966 Geen olie DE VEILIGHEIDSRAAD heeft gisteren alle landen gelast de uit voer van olie en olieprodukten naar Rhodesiö te staken (png. 1). Soldij ALS DE PLANNEN vain minis ter De Jong van defensie door de staten-generaal worden goedge keurd zal de Nederlandse dienst plichtige soldaat met ingang van 1 januari .1966 aanzienlijk meer gaan verdienen (pag. 1 en 3). Voorbeeld DE ZOETWATERFABR1EK van de PZEM in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt een voorbeeld voor de gehe le wereld en kan in belangrijke bijdragen tot de praktische kemus op dit gebied. Tijdens een jubi leumviering deed de directeur van de PZEM nadere mededelingen, (pagina 2). Winst ER KOMT een nieuwe zeedyk b(j Waarde. Er ontstaat dan tevens een nieuw poldertje, want by de aanleg van de dijk wordt vijfen vijftig hectare land gewonnen .pa gina 2). NAVO DE NAVO-MINISTERS döe de af gelopen dagen in Parijs hebben vergaderd hebben verklaard te willen streven naar hetere betrek kingen tussen oost en west (pa- Bouw MINISTER WITTE (volkshuis vesting en ruimtelijke ordening) verklaart in zijn memorie van antwoord aan de tweede kanier, dat de werkloosheid in de bouw adch, afgezien van liet seizoen, nog steeds in een sterk stjjgende lyn beweegt (pagina 3). En in het zaterdagnummer Toon in 't goud Een artikel over Toon Her mans, die vandaag 50 jaar wordt. Verder Op pagina 1 de letterkundige kroniek, waarin Hans Warren dit maal de eerste roman van Mar ga Minco bespreekt; Op pagina 15: Tussen links en rechts', Jacques Princes getekende impressie van een Westkappelaar in de storm, verder ,Soms spoelt er een schip aan', eer. kijkje ach ter de Westkappelse zeedijk; Op pagina 17: .Verkend, veroverd, bekend', In Middelburg werkt kunstschilder P. Meeuwse. Het buitenland heeft daar enige weet van, Zeeland (nagenoeg) niet; voorts Agent of torero', Goesc verkeerssituaties; Op pagina 19: De rubriek auto en verkeer; Zestig miljoen verbete. nngsgeld', 60.000.000 guldens rol len ter verbetering van het wegen net door Zeeland, voorts ,Wim van Est. tn mos en kerstbomen' een wielcrcarrière eindigt tussen de kerstbomen en daar is het niet eens zo onbehaaglijk, vindt Den IJzeren- Op pagina 21Missionaris bamk- directeur op de Fillippijnen'de Nederlandse pater Pijnappels leidt 25 boerenleenbanken; verder .Na schrift van het Binnenhof' en pers commentaren. Op pagina 2:1.Toga, wit of zwart en bóeken-bladen-boeken op het erf der kerk (en). Amsterdam: Voor het doorbrengen van de kerstdagen en de jaarwisse ling vertrok vrijdag van het cen traal sttaion een groot aantal Spaanse gastarbeiders naar hun vaderland. DEN HAAG (ANP) Als de staten-generaal zich met de plan nen van minister De Jong (de fensie) akkoord verklaren gaat de Nederlandse dienstplichtige sol daat met ingang van 1 januari 1967 meer verdienen. De soldijontvangende dienstplichtigen van de koninklijke landmacht en de koninklijke luchtmacht zullen dan aan spraak krijgen op een maandelijkse wedde, die, wat betreft de dienstplichti ge soldaten, soldaten 1ste klasse, korpo raals en sergeanten-titulair, gebaseerd zal zijn op een aanzienlijke verhoging (van 73 tot 100 procent) van de huidige soldij. Deze bedraagt thans per dag respectievelijk 1.75 (ongeoefend sol daat), 2,- (geoefend soldaat), 2,10, 2,25 en 2,50, vermeerderd met 10 cent voor de soldijspaarregeling, waar van vrijwel elke dienstplichtige gebruik maakt. Voor de dienstplichtigen van de konink lijke marine zulen overeenkomstige maatregelen worden getroffen. Door een afwijkende organisatie en door een an dere verzorging van de dienstplichtigen is een vergelijking met die voor KL en KLU echter moeilijk te trekken. Een en ander kan worden meege deeld in aansluiting op hetgeen de minister van defensie in de memorie van antwoord op het voorlopig ver slag der tweede kamer inzake de defensiebegroting 1967 schrijft met betrekking tot de wijziging van inkomsten van dienstplichtige mili tairen. f 200 per maand (Zie s/of pag. 3 kot. 3) Twee dagen is het deze week een open vraag geweest of de strenge vorst tn Scandinavië ons land al of niet zou bereiken. Vrijdagmor gen kwam het ook ini Denemarken 'tot strenge vorst. Inmiddels is de situatie belangrijk duidelijker ge worden. Van de oceaan is een nieuw of fensief van zachte lucht in bewe ging gekomen waardoor de vorst dit'weekeinde weer wordt terug gedrongen. De zuidwesten wind 'gaat lucht aanvoeren waarin op klaringen voorkomen bi) middag- temperaturen van 7 tot 10 gra den- Wij profiteren daarbij van een hogedruicgebied dat zich van de Azoren tot midden-Europa uit. strekt. Hierdoor zullen de depres sies tot zondagavond weinig vat op het weer bij ons krijgen. De kans op vorst van enige betekenis is door deze ontwikkeling vóór de kerstdagen klein geworden. NEW YORK, (RTR/AFP) De Veiligheidsraad heeft gisteren alle landen gelast de uitvoer van olie en olieprodukten naar Rho- desië te staken. De raad verwierp een Afrikaans voorstel waarin de Britse weige ring geweld te gebruiken om het regime-Smith op de knieën te dwingen, werd veroordeeld. Ook een amendement waarin landen die Rhodesië steunen, zoals Por tugal en Zuid-Afrika, werden ver oordeeld, is verworpen. Voorts stemde de raad tegen een embar go op de export van kolen en fa- brieksprodukten. Engeland Engeland had tevoren by monde van lord Caradon reeds ingestemd met de eis van de Afrikaanse landen een emhar- oo op olie en olieprodukten toe te voegen aan de lijst van sancties. Lord Caradon had eerder op de dag al voorgesteld een verbod op de uitvoer van vliegtuigen en motorvoertuigen en materialen daar voor aan de lyst toe te voegen. Enge land wil daarmee het vervoer In Rhode sië ontwrichten en voorkomen dat bui tenlandse firma's vestigingen in Rhode sië oprichten. Lord Caradon wees een Afrikaans voor stel van de hand volgens hetwelk Enge land ,met alle middelen zou moeten ver hinderen dat olie en olieprodukten naar Rhodesië worden vervoerd. Oproep Engeland stemde ook in met de oproep aan alle landen Rhodesië geen financiële of economische steun te verlenen. Deze maatregel zou niet van invloed mogen zijn op de betaling van pensioenen, mis sies en medische en liefdadige organisa ties. Engeland ging niet in op het voorstel om categorisch te verklaren dat de Britse regering Rhodesië geen onafhankelijk heid zal verlenen tot er een meerder heidsbewind is. Dit is een kwestie van de souvereiniteit van het Britse parle ment en mag derhalve niet als deel van de resolutie worden aanvaard. PREMIER SMITH Vreemde raketten bij noorden van Noorwegen OSLO (AFP) De Noorse militaire autoriteiten verdenken een .vreemde mo gendheid' ervan, dat zij 's nachts raket proeven nemen bij het uiterste noorden van het land. Volgens een militaire woordvoerder in Oslo heeft de bevelheb ber in dat gebied om vlootversterking gevraagd voor een onderzoek naar niet- geïdentificeerde duikboten die de afge lopen weken zyn waargenomen bij de fjorden van Finnmark. In Oslo legt men verband tussen deze waarnemingen en een activiteit op Rus sisch gebied nabij de Noorse grens, die zou duiden op de aanwezigheid van een nieuwe lanceerbasis. Veel belangstelling voor gedenkboek huwelijk Beatrix (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG In een oplaag van 13.000 exemplaren is by de staats uitgeverij te Den Haag het ge denkboek .Huwelijk Prinses Bea trix* verschenen. Van de voorinte- kenmogeljjkheid hebben 4750 men sen gebruik gemaakt- ,Het is ontroerend te merken welk een ontstellende hoeveelheid men sen bezeten van Beatrix zijn. Ik heb honderden lovende brieven, voornamelijk van dames, gekre gen', aldus het hoofd van dé uit geverij, die het komende huwelijk van prinses Margriet en mr P. van vollenhoven als een positief verkoopelement zag. Ook de boek handel heeft volgens hem grote animo voor dit boek. Het boek, dat op initiatief van de voormalige minister - president Cals ln opdracht van de regering met medewerking van de rijks voorlichtingsdienst is samenge steld, bevat zestig bladzijden met 126 foto's, waarvan 35 in kleur en kost 27,50. In een voorwoord schrijft de heer Cals: ,Na koningin Wilhelmina voerde de gouden koets ook prin ses Juliana ten huwelijk. Nu prin ses Beatrix als derde bruid de weg is gegaan, die naar wij vertrouwen ook haar gelukkig zul maken, heeft de regering gemeend dit nieuwe hoogtepunt te moeten vastleggen in dit boek. Zij doet dit in de overtuiging, dat dé mu ze van de historie zal bevestigen wat Hare Majesteit de Koningin tot uitdrukking bracht tijdens haar toespraak op 28 juni 1965, toen zij ae verloving van haar dochter bekendmaakte: ,Ik kan u verzekeren, het is goed'. VERHOGING VAN PREMIE BEJAARDENVERZEKERING DEN HAAG (ANP) Naar het mini sterie van sociale zaken en volksge zondheid meedeelt, is de premie van de zlekenhuisfondsverzekering voor be jaarden per 1 januari als volgt vastge steld: bij een inkomen niet hoger dan 6260 per jaar wordt de premie vam 6,63 op j 8.16 per week gebracht, of 35,46' per maand. Bij een inkomen niet hoger; dan 5576 gaat de premie van 4,42 naar 5,44 per week, of 23,64 per maand. Bij een inkomen niet hoger c (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Zuidafrikaan- se marine heeft in de loop van dit jaar pogingen gedaan bij Ne derlandse scheepswerven een viertal onderzeeërs te laten bouwen. Met deze order zou on geveer 200 tot 300 miljoen gul den gemoeid zijn geweest, aldus vernemen wij van de zijde van het ministerie van economische zaken. Het is nooit tot een eigenlijke order ge komen omdat de besprekingen in het oriënterend stadium zijn blijven steken. Volgens de bestaande rege lingen is een speciale uitvoervergun ning voor dat soort wapentuig nodig <£e het ministerie van economische zaken moet afgeven. Waarschuwing De tv-rubriek .Achter het nieuws" kwam gisteren met een waarschuwing dat ae regering-Zijlstra niet een aérge- lijke vergunning zou kunnen geven zonder in strijd te komen met de em- bargobepalingen van de VN Er kan echter aan getwijfeld worden of on derzeeboten onder dit embargo val len, omdat het hier niet gaat om wa pens die tegen de lokale bevolking in gezet kunnen worden. Overigens is de kwestie weinig actueel, omdat de Zuidafrikaanse marine van zijn aanvankelijk voornemen om in Nederland te bouwen is teruggeko men. Een bezoek dat de Zuidaf ri kaanse marine staf-chef Bierman aan ons land hebben gebracht is afge zegd. Hij zou daarbij gesprekken hebben gevoerd met vertegenwoordi gers vam Verolme's scheepswerven. De heer Verolme zelf had geen com mentaar op de berichten over even tuele aanbouw van onderzeeërs in Nederland. Een woordvoerder van Verolme's Scheepswerven gaf te ken nen dat er altijd talloze plannen en ontwerpen in overweging zijn en dat zoiets niet betekent dat er van een werkelijke order in ernst sprake is. Wel staat het vast dat belanghebben de scheepswerven bij het ministerie van buitenlandse zaken tot voor eni ge maanden de deur plat gelopen hebben om gedaan te krijgen dat op een uitvoervergunning gerekend kon worden. De Rotterdamse Droogdokmaatschappij en de werf Wilton-Feyenoord zijn het meest ervaren in de bouw van onderzeeërs (de RDM heeft er op het ogenblik twee in aanbouw voor de Nederlandse marine). Ook de NV Kon. Mij De Schelde had eventueel in aanmerking kunnen komen. Geen van de drie scheepswerven bleek bij navraag- door de Zuidaf rikaanse ma rine benaderd te zijn. DJAKARTA (TJPI) Het openbaar ministerie in het proces tegen de vroe gere Indonesische vice-luchtmaarschalk Omar Dhani heeft de doodstraf geëist. De openbare aanklager verklaarde te genover het bijzondere militaire ge rechtshof, waarvoor Dhani terechtstaat, dat de getuigenissen van de beklaagde j zelf en van personen die werden ge hoord, afdoende de juistheid van de te lgen Dhani ingebrachte beschuldigingen hadden bewezen. .e Nederlandse politiek is te genwoordig wel een heel erg woelig wereldje, er lo rn vreemde figuren ln rond. a de politieman, die zlin eigen politicus wilde zijn, heb ben we nu een politicus nu Ja gekregen, die voor zijn eigen politie wil zorgen. De voorzitter van de Christen Democraten Unie. de heer J. J. M. Smits uit Waalwijk, heeft deze week in een meewerken. dat tijdens het huwelijk van prinses Mar griet niets mis zal gaan. Hij wil name lijk zorgen voor een soort ordedienst van oud-verzetsstrijders om zo nodig met krachtige hand de orde te handhaven daar waar het nodig is. Als de politie niet optreedt of niet kan optreden, zul len de verzetsstrijders dat doen. want ,er moet maar eens een eind komen aan dat vieze en vunze gedoe', daarmee ken nelijk doelend op provo-activiteiten. Een opvallend Initiatief. Wat moet men er mee aan De schou ders over ophalen en over gaan tot de orde van de dag? Misschien zou dat Inderdaad het beste zijn, maar aan de andere kant kan het geen kwaad er nog eens op te wijzen dat de heer Smits toch wel een vreemde man moet zijn. Wat hij wil doen is eigenlijk precies zo afkerenswaardig als dat kinderach tige en meer dan misselijke gedoe van de rookbommensmijters. Meneer Smits wil in fedte het gezag in eigen hand nemen, al wil hij dat niet toegeven. Gisteravond verscheen hij namelijk op het tv-scherm ,Mies-en-scène' en daarbij ontkende h tiger: het accent werd ditmaal gelegd op een soort gezamenlijk feestvieren, al bleef de ondertoon ,zo nodig optreden'. Fout In de eerste plaats zijn voor dit optreden de bevoegde gezagsorganen, in de tweede plaats is tot nu toe niet ge bleken, dat deze gezagsorganen in Den Haag niet voor hun taak berekend zou den zijn, en in de derde plaats wil de heer Smits een bepaalde vorm van straatterreur beantwoorden met een an dere vorm van straatterreur, daarmee nog verder op het hellend vlak aankoer send. En dat zou dan moeten gebeuren door oud-illegalen Wij hebben altijd be grepen, dat de illega liteit alléén voor de bezetter niet-legaal was, maar dat zij zichzelf beschouwde als werkend en op tredend voor en tendienste van de échte legaliteit, de Nederlandse regering, die door de omstandigheden gedwongen het territoir in Europa had moeten veria- ft Akt lijft 1VJIDDELBURG Wat ver- wacht werd is uitgekomen: bij de replieken op de derde dag van de marathonbegrotingszit- ting van Zeelands staten is vrij dagmorgen een vinnig, af en toe zelfs emotioneel politiek steek spel geleverd. De dag tevoren was het al uitgelokt. Gedepu teerde M. J. van Poelje (pvda) reageerde toen namelijk nogal scherp op de in de loop van de algemene beschouwingen door fractieleiders van verschillende partijen gemaakte politieke op merkingen. Gisteren werd in een debat van enkele uren de vraag centraal gesteld of een lid van het college van gedepu teerde staten al dan niet moet meedoen aan dat politieke spel. De meerderheid van de deelnemers aan dit debat verzetten zich niet te gen het optreden van gedeputeerde de toekomst wilde Van Poelje. Al was men het er over eens dat zo'n steekspel geen regel moet worden. De fractieleider van de CHU, de heer C. F. van der Peijl sprak echter nogmaals hij had dat de dag tevoren ook reeds opgemerkt van een .novum'. Hij vond de gang van zaken ,zeer ongewoon en hoogst ongebruikelijk'. De politieke discussies zijn volgens hem het ter rein van de fractievoorzitters. De ervaring had hem geleerd dat gedeputeerden zich van politieke op merkingen angstvallig distancieer- den. Bovendien had hij in de tweede kamer nog eens bij collega-staten leden van andere provincies ge ïnformeerd en ook daar hielden ged staten zich buiten de politieke de batten. In het reglement van orde had de heer Van der Peijl echter geen belemmering voor gedeputeer den kunnen vinden om over politieke zaken te spreken, maar het college van gs is volgens de heer Van der Peijl een afspiegeling (Interruptie: .een zwakke, niet volledige afspie geling') van de politieke constella tie in het provinciaal bestuur, dat een eenheid vormt voor het bestuur, de belangrijkste provinciale taak. .Dit politieke optreden, vooral als we dat vaak zouden meemaken, zou de verhoudingen in het college kunnen vertroebelen', meende de heer Van der Peijl. .Het wekt weerstanden op. Dat wast al het water van de Wes- terschelde niet af. Op de duur zou daardoor het vertrouwen in het col lege kunnen worden geschaad'. Voor hfj daarom liever afspreken, dat alleen de fractievoor zitters uit de staten zich met politie ke debatten zouden bezighouden'. Dit standpunt lokte reacties uit. AR- woordvoerder J. A. van Bennekom bijvoorbeeld beschouwde het politieke uitstapje van gedeputeerde Van Poel je als een .uitschieter'. Hij had er teen bezwaar tegen, zeker niet na e statenverkiezingen en vlak voor de kamerverkiezingen. Wel voegde hy er aan toe: .We moeten er geen regel van maken'. Voor schelde aan de onderlinge verhoudingen in het college van gs was deze fractieleider niet zo bang. Wel constateerde hij: .Het is wonderlijk dat bij de replie ken over de provincie-begroting het zwaartepunt van de discussie is ko men liggen op zaken, die zich niet op het provinciaal terrein bevinden. Van Poelje op zijn stoel heeft zitten wippen bij de algemene beschouwin gen en tot een zuiver politieke en naar hij er uitdrukkelijk by zei persoonlijke reactie is gekomen. .Een gedeputeerde heeft liet volste recht om zijn mening te zeggen'. Eens niet de interventie van de neer Van Poelje was ook de PvdA-fraotle- lelder J. Stenvert. (Zie slot pag. 4 kol. 3) MIDDELBURG Bij de replieken op de derde dag van de begro- tingszitting van Zeelands staten is dan de motie tegen verhoging van de veertarieven op de Westerschelde met algemene stemmen aangenomen. Twee dagen eerder was deze motie al aangekondigd en bij de beantwoording van de algemene beschouwingen lieten gs weten dat de .verenmotie' hun welkom zon zijn als ondersteuning van hun standpunt. De letterlijke tekst van de motie luidt: Provinciale Staten van Zeeland, in vergadering bijeen te Middelburg op 16 december 1966, gehoord a. de mededeling van gedeputeerde staten dat, op verzoek van de ministers van verkeer en waterstaat en financiën het overleg is geopend omtrent een wijziging van de veertarieven voor de Westerscheldeveren, b. dat deze wijziging een verhoging van de veertarieven zou moeten inhouden, spreken als hun oordeel uit: dat verhoging van de tarieven: 1. in strijd is met het haven- en industriebeleid voor de provincie Zeeland: 2. niet past in de internationale verkeersopzet. 3 een verzwaring zou betekenen van het uitga venbudget van de bevolking van Zeeland en in bijzonder van Zeeuwsch-Vlaande ren zowel in verband met de doorberekening van de veergelden in de prijzen van de aan te vervoeren artikelen als door de nood zaak om van de veren gebruik te maken. 4. de in Zeeuwsch-Vlaanderen gevestigde industrieën extra worden belast: 5. in strijd is met een indertijd door de 2e kamer der staten-generaal aangenomen motie, inhoudende dat verdere verhoging van de veertarieven onaanvaardbaar wordt geacht. Verzoeken gedeputeerde staten deze uitspraak ter kennis te brengen van de hierbij betrokken ministers en van de staten-generaal gaan over tot de orde van de dag. De motte was ondertekend door alle fractievoorzitters zoals de voorzitter van de (toen al zo merkwaardige) Christen Democratische Unie zich voorstelt, zou zij in de legali teit illegaal worden, zij zou verzet ple gen tegen de legale orde in het konink rijk. Op dat moment zou het woord .il legaal' niet meer zijn wat het nu nog immer is, namelijk een erenaam, een trotse aanduiding van een groep, die de moed had zich te verzetten tegen een bezetter, een overweldiger, die zich niet hield aan internationale verdragen en afspraken over wat een bezetter wél en niet mocht doen. Met voldoening namen wij dan ook kennis van enkele geschrokken re acties van oud-verzetsstrijdersorga nisaties. Een woordvoerder van een hun ner zei zelfs: ,Op deze manier worden wij ernstig in diskrediet gebracht'. In derdaad. Het is maar het beste er van uit te gaan, dat de heer Smits met zijn denkbeelden alleen staat: acties zoals hij voorstaat zijn in de meeste gevallen er ger dan de kwaal. Deze politicus (zou er werkelijk iemand op zo'n man stem men?) wil een lichte hoofdpijn genezen door een fikse operatie. Een dokter heeft hij daarvoor niet nodig, hij kent immers -ens die goed met overweg kunnen. De staten van Zeeland hebben een motie aanvaard, waarin verhoging van de veertarieven wordt afgewe zen. Gedeputeerden hadden ai eerder meegedeeld de minister te hebben be richt, dat ook zij een verhoging met klem van de hand wezen. Zij hebben nu. dankzij de motie, een flinke steun in de rug gekregen, steun die zij overigens ook al buiten de staten van allerlei kant hadden gekregen. Maar de uitspraak van gisteren is daarom zo belangrijk, omdat zij in feite meer dan een onder steuning is, zij betekent ook dat het col lege min of meer door dit unanieme oordeel van de staten gebonden is. Zo het in de toekomst tot gesprekken of tot onderhandelingen op andere wijze met de bewindsman over dit onderwerp zou komen, kunnen gedeputeerden slechts zeggen: ,Het spijt ons excellentie, wij hebben een uitspraak van de staten op onze tafel liggen. Wij zullen of liever gezegd: gij zult met goede argumen ten moeten komen om die uitspraak daar te krijgen'. Wij achten het een ge- -"—-Md, dat de staten in Wat waar ls moet worden gezegd: het optreden van de voorzitter van de twee mans Boerenfractie, De Waal. in de Zeeuwse staten is niet onsympa thiek. Zonder te beschikken over poli tieke ervaring heeft hij zich in de arena gestort en hij heeft zich daarbij beschei den maar dapper geweerd. Bij hem is geen sprake van de uit de kamer zo be kende arrogantie van sommige Boeren, partij-volksvertegenwoordigers, die met grote en dikke woorden eigenlijk nieta ■ertellen. De heer De Waal heeft JU ?e" e le- poogd een constructieve bijdrage 1 veren tot de discussies. Toen hem op zeker ogenblik er op werd gewezen, dat hij een verkeerde indruk nad gewekt over het optreden van de tweede kamer :epta- nun beier indruk dan sommigen van partijgenoten in de beide .hoge verga deringen' van het land. Aldus handelend zullen zij zeker niet een geïsoleerde groep ln de Zeeuwse staten worden, in tegendeel. l DJAKARTA (ANP) Het genootschap j van Indonesische juristen .Pershai' heeft geëist, dat president Soekarno oneervol wordt ontslagen wegens zjjn aandeel in Ide mislnkte staatsgreep vnn vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1