PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FORMATIE IN KRITIEKE FASE Commissies luchtverontreiniging voor kanaalzone van Zeeuwseh-Vlaanderen Onverwachte wending door verklaring CHU Extra-parlementair kabinet dreigt te mislukken Vandaag in de krant... SER-advies over bedrijfssluitingen gevraagd ,Rode Garde' moet Onbevredigend binnen 3 dagen Peking uit PRINSELIJK PAAR BEZOCHT DE GARDEBATALJONS 00K BEDRIJVEN WIJZEN EEN DESKUNDIGE AAN 209e jaargang no, 272 Zaterdag 19 nov. 1966 Courant, A vin do Volde, f, gg,D Boor on W. do Pogtor. Hoofdrodoclouri G. A. do Kok. M AbonnomcnUprlli 88 ci .0.9. red. 3308, adv. 3647/1843), Middelburg, Markt 31, tol. 3841. (b.g.f. rad. 2078/3109. adv. 2375). Gooi, Grol 0 Adv Prijs 35 cont por mm. Minimum por adv 5,23. Ing». mod 2V£ Uriel. Kleine adv. (maz. 8 regels) 35 een ek, ƒ11,40 per kwansel, franco per post ƒ11,6 tol. 6140 (b.o.g- red, 7853, adv. 5213). Oostb (min. ƒ1,75). .Brieven bureau v. d. blad' SO c kwartaal. Losse nummers 20 il. 2395. Terneuren. Arscnaalst :er. Giro 359300 PZC, Middelt WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN kr'^en ie hoogte- Kritieke fase DE FORMATIEPOGING van prof Zijlstra, die met succes be kroond leek te worden, is gister avond plotseling in een kritieke fase gekomen door de uitspraak van de OH-fractievoorzitter Beer- ninlt, dat de CH-fractde alleen medewerking aan de door prof Zylstra voor het jaar 1967 nodig geachte belastingmaatregelen zou geven als twee voorwaarden ver vuld zouden zijn: de begroting- 1967 zou moeten worden .uitge kamd' en al het mogelijke zou moeten worden gedaan om de staatsuitgaven te matigen (pa gina 1). Luchtvervuiling ZE ZIJN NU INGESTELD: twee commissies (een technische en een bestuurlijke) voor de problemen van de luchtverontreiniging in Zeeuwseh-Vlaanderen (pagina 1). Zeewering HET GEMEENTEBESTUUR van Vlissingen heeft als vanzelfspre kend aangenomen dat de kosten voor het herstel van) de zeewe ring voor rekening van het rijk komen op grond van êe delta/wet (pagina 2). Zeehavennota BURGEMEESTER Thomassen van Rotterdam levert in een ha- vennota aan de gemeenteraad fel le kritiek op de zeehavennota, die op 28 september aan de eerste en tweede kamer werd aangeboden. Burgemeester Thomassen noemt de zeehaveimoba een .eenzijdig stuk gevangen in liet raam van theoretisch en planologisch den ken' (pagina 3). Program DE PARTIJ VAN DE ARBEID heeft het concept-verlriezingspro- gram gepubliceerd, dat zal worden behandeld op het verkiezingscon gres, dat de PvdA op 7 januari 1967 in Haarlem zal houden (pagi na 9). En in het De weg naar de n,aan De vierde aflevering in ons serieverhaal over het Ameri kaanse Apolloproject. Van daag: ,De eerste mens op een steendode planeet' pagina 13; verder op pagina 15: ,Een lang breed spoor'. Jacques Prince tékende Goes, stadje van grensgevallen. Voorts ,Wie ver moordde president Kennedy feen oude vraag opnieuw actueel; op pagina.17: •Droogzwemmen voor de camera', een artikel over camera-training; £>e Odyssee hoog niveau', een bespreking van de nieuwste be werking van Homeros' Odyssea, Voorts noemt Hans Warren het boek jDe parel der diplomatié van Mwnix Gyzen ,teleurstellend en oppervlakkig'; op pagina 19: ,Zeg maar agent', een kijkje in en achter het werk van een rijks politieman en bootmannen, vrij. buiters, werknemersde bootman nen van Terneuzen; op pagina 21: de rubriek ,Auto en verkeer' met onder meer een artikel over een nieuwe prijsbreker op automobiel- gebied; voorts perscommentaren en Naschrift van het Binnenhof'; op pagina 2S: Vergaderen in een herfstbos', een artikel over de eerste openba re bijeenkomst van de hervormde synode. In Stemmen uit de ker ken' deze week JJe Oud-Katholie ke Kerk. Interessant. President Johnson gaat naar huis BETHESDA (RTR) President John son is van plan vandaag naar zjjn boer derij in Texas te gaan om daar verder te genezen, heeft het Witte Huis bekend gemaakt. De dokters achten zjjn toe stand goed en zyn blij dat hij besloten heeft naar Texas te gaan, aldus het Witte Huis. CASABLANCA: de kleine héld is vermoeid. Prins Sidl Mohammed de zoon van koning Hassan II wordt in een auto getild nadat hij samen met zijn vader naar een drie uur du- rende militaire parade had zitten Jcijken. Het was de eerste keer dat de kleine prins in een militair uni form verscheen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De formatiepoging van prof Zijlstra is plotse ling in een kritieke fase gekomen. Zag het er gistermiddag nog naar uit dat hij op korte termijn erin zou slagen met een romp kabinet voor de dag te komen, de uitspraak van de CHU-fractie- voorzitter mr Beernink in het begin van de avond bracht daarin een onverwachte wending. Weer demonstratie tegen de NPD MÜNCHEN (UPI) Meer dan 5000 jongeren hebben gisteren vreedzaam ge demonstreerd tegen de ultra-rechtse Na- tionaal-Democratische Partij (NPD),, twee dagen voor de verkiezingen in Beie ren. De jeugdige betogers, geëscorteerd door honderden politiemannen, liepen van het Königsplatz naar de kunstenaarswljk Schwabing in München. Zij droegen bor den met opschriften als «alleen de groot ste kalveren kiezen hun eigen slagers' en ,de volgende winter komt zeker'. De ze laatste leuze slaat op Franz Florian Winter, die onlangs is afgetreden als voorzitter van NPD partijafdeling in Beieren. Medewerking aan de door prof Zylstra nodig geachte belastingmaatregelen voor het jaar 1967 zou de CHU-fractie a dan geven, zo verklaarde mr Beernink, als twee voorwaarden vervuld zouden zijn: de begroting-1967 zou moeten wor den .uitgeluund' en al het mogelijke zoo moeten worden gedaan om de staatsuit gaven te matigen. Dit betekent, aldus politieke kringen in Den Haag, dat de AR-formateur nauwelyks erop kan re kenen voor uitstel van de belastingverla ging lot bijvoorbeeld 1 april van het volgende jaar of later de nodige meer derheid in de tweede kamer te krijgen, tenzjj liïj gaat toezeggen ook het mes de uitgaven te zetten. Dit laatste 1 niet in de bedoeling van de formateur die met name de AR-fractie en de AR- ministers anders ook niet mee had kun nen krygen. Meerderheid zoek Uitstel vam de belastingverlaging is de enige maatregel waarvoor een interim kabinet een parlementaire meerderheid nodig heeft. De datum van invoering, 1 januari 1967, ligt al vast in de weit en een verandering kam dus ook alleen bij wet geschieden. Vóór dit onderdeel van het regeringsprogram van prof Zijlstr moeten dus minstens 76 kamerleden te, zijner tijd hun stem uitbrengen. Dit zou de formateur bereikt hebben als hij de CHU bereid had gevonden de welwillen de neutraliteit rekbaar op te vatten. De verklaring vam mr- Beernink wijst erop dait hij weinig hoop in die richting kan koestieren. Oriënterend gesprek Om dez6 laatste ontwikkeling nader met enige gisteren aangezochte kan- frouw Klompé, dr Veldkamp, mr Bies heuvel en prof Verdam. Dit werd gis- de zijde van de forma- Op zo kort mogelijke termijn DEN HAAG (ANP) De minis ter van sociale zaken en volksge zondheid, dr G. M. J. Veldkamp heeft aan de Sociaal-Economische Raad op zo kort mogelij'ke termijn advies gevraagd inzake de oplos sing van een probleem dat zich soms voordoet bij bedrijfssluitin gen. Dei len, waarin de ondernemingen niet in staat zijn liet aan hun werknemers nog toekomende loon of vakantiegeld uit te betalen. Dit acht hy voor betrokkenen naast het verlies van hun werkkring een direct financieel nadeel. Werkloosheidswei Behalve aan de mogelijkheid tot het treffen van maatregelen door het be drijfsleven zelf bijvoorbeeld door de in stelling van een weerstandsfonds, denkt de minister eventueel ook aan een inci dentele wijziging van de werkloosheids wet in dier voege, dat de werknemer het hem nog toekomende loon- of vakantie geld kan ontvangen van de bedrijfsver eniging, waarbij hij verzekerd is. Hoewel een oplossing binnen de sfeer van het bedrijfsleven volgens de mi nister de voorkeur zou verdienen, zal het niet gemakkelijk zijn om op deze wijze over de gehele linie tot een slui tende regeling te geraken. De minis ter geeft er zich rekenschap van, dat hij een eventuele regeling van het vraagstuk via de werkloosheidswet een element in die wet zou worden geïntroduceerd, dat daaraan tot dus verre vreemd is geweest. Verhaalbaar? Ook ziet hij zeer wel in, dat een aantal fundamentele vragen beantwoording be hoeft zoals bijvoorbeeld de vraag of de bedrijfsverenigingen in voorkomende ge vallen de bevoegdheid zouden moeten teur medegedeeld. De indruk bestond dat dit .oriënterende gesprek' zoals het genoemd werd beslissend zal wor den voor de vraag of prof Zijlstra met zyn romp-kabinet in zee durft te gaan. Voor moeilijke keus Prof Zijlstra staat nu voor de keus, al dus politieke waarnemers, zijn regerings program in de door mr Beernink ge vraagde zin om te buigen of het risico te lopen met een wisselende meerderheid te moeten regeren. Het is theoretisch mogelijk een beroep op de PvdA te doen om voor uitstel van de belastingverla ging te stemmen'. Daarvoor zullen ongetwijfeld van socia listische zijde eisen venvacht kunnen worden, bijvoorbeeld op het punt vai verhoging van de omzetbelasting. De PvdA is er fel tegen gekant dat deze ver hoging al in 1967 geëffectueerd zou worden, zoals prof Zijlstra wenst. Het ligt dus voor de hand dat de PvdA de twee maatregelen tegen elkaar wil uit- len. AR en KVP De uitspraak van de fracties van de ARP en de KVP die gisteren na intern be raad rich voorzichtig achter het pro- De KVP liet weten pi nen maar wel bepaalde .dringende wen sen' te zullen formuleren ten aanzien de belastingmaatregelen die hij op oog had. Deze wensen die uitdruk'" lijk niet als voorwaarden moesten den opgevat, zo liet men vam KVP-zyde weten, zouden verband .houden met de weerstand die er bij de KVP-fractle be stond nu reeds goedkeuring te wilen hechten aan een voorstel dat verder ging dan wat dr Beel in zijn hoofd had. Deze wilde immers uitstel van belastingver laging slechts tot 1 april en invoerir- van verhoogde omzetbelasting oktober vam het volgende jaar. Prof Zijlstra gaat veel verder dan de KVP eigenlijk wenselijk oordeelde. Men had daar liever gezien dat een volgend kabinet naar bewind van zaken kan handelen en alleen in het uiterste geval van het compromis-Beel afwykt. De ARP-fractie liet alleen Informeel weten ,de formatiepoging van prof Zylstra te steunen'. Weer massagraf in Polen ontdekt WARSCHAU (RTR) Bij Szczecin (voorheen Stettin) in het noordwesten van Polen is opnieuw een massagraf ont dekt dat vermoedelijk de lichamen bevat van gevangenen die door nazi's in het kamp .Stalag 2' zyn gedood, zo is in Warschau bekendgemaakt. Hoeveel li chamen er liggen is nog niet vastgesteld. overneid heeft de plakbiljetten in de hoofdstad bekendge maakt. lm april mogen er weer jongelui naar Peking komen, maar dan in groepen van hoogstens honderd. Volgens de aanplak biljetten z^n er de laatste maanden ne gen miljoen leden van de ,Rode Garde' en revolutionaire studenten ln de hoofd stad aangekomen ,om revolutionaire er varingen uit te wisselen' Kernproef in Amerika WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse commissie voor atoomenergie heeft gisteren in Nevada een onder grondse atoomproef van geringe sterlrte genomen (minder dan 20 kiloton). Het is de 30ste van dit jaar, voor militaire doeleinden, aldus de commissie. van Brabants afvalwater op de Westerschelde. De medede lingen over deze aangelegen- held in de Brabantse staten, Gardisten' drio L donderdag, hebben er niet toe de tiid gegeven om de hoofdstad bijgedragen de situatie op te Peking te verlaten en de capaciteit van helderen. Vandaar dat wij er nogmaals de spoorwegen vrij te maken ten behoe- op willen terugkomen. Om te beginnen het vijfjarenplan. Dit is met aan-j enkele feiten. O Op 26 Juli 1965 delen gedeputeerde staten van Zeeland aan dc minister van verkeer en waterstaat mee verontrust te zijn over de plannen voor een afvoer van het Brabantse afvalwater op de Vr'ex- terschclde <blj Waarde). Kan dit uit een oogpunt van waterverontreiniging, r.o vragen zij zich o m al. O Begin 1966 zendt een groot aantal Zeeuwse belanghebbenden landbouw, gemeenten, waterschap, bedrijfsleven een verontruste nota aan gedeputeerde staten van Zeeland, waarin zij omstan dig en met klem van redenen uiteenzet ten deze rloolpersleldlng onaanvaardbaar Op 12 januari 1960 wordt dit onderwerp uitvoerig besproken tussen minister Suur- hoff en gedeputeerde staten van Zeeland tijdens een werkbezoek van de mlnlstc: De bewindsman zegt toe dat ,een nieuwe diepgaande studie door een technische commissie zal worden ingesteld om de beleldslnstanties te voorzien van gege vens, nodig voor de juiste beslissingen' Na afloop van de bespreking herhaalt de minister deze toezegging aan een aan tal Journalisten. Zijn formulering la zo duidelijk, dat geen misverstanden moge lijk zijn: er komt een nieuwe diepgaande en technische studie. De persberichten daarover zijn voor het eerste-kamerlid (en Brabants staten lid) Gooden, aanleiding om op 19 januari 1966 reeds de minister nadere Inlichtin gen te vragen. Op 36 maart komt er een antwoord: de minister heeft slechts toe gezegd, zo zegt hij nu, de Zeeuwse be zwaren te bespreken, een overleg dat niet is bedoeld als een hernieuwde en diep gaande studie. Deze onbegrijpelijke en niet met de waarheid ln overeenstem ming zijnde mededeling van de minister lokt een telegram uit van de Zeeuwse Instanties, die reeds eerder hadden ge protesteerd. Op 17 oktober Jongstleden delen ge deputeerde staten van Zeeland mee, dat er een nadere toelichting ls gekomen van de minister, een toelichting die de ver ontrusting niet heeft weggenomen. Daar om heeft het college (op 29 augustur 1966) de minister meegedeeld, dat de Zeeuwae bezwaren gehandhaafd bleven. Op donderdag 17 november J1 tile/.r week dus) deelt ln de Brabantse staten het Brabantse college van gedeputeerdc- st-aten mee. dat het nader onderzoek heelt uitgewezen, dat er geen bezwaren tegen de lozing van afvalwater ln de Westc-- schelde behoeven te bestaan. Bij Infor matie door onze redactie komt vast te staan, dat de mededelingen van gedepu teerde staten van Noord-Brabant op do- zelfde toelichting waren gebaseerd als die. welke (ln augustus j I) door ged. staten van Zeeland als onvoldoende was geken schetst. De toelichting dus. die ged. staten aanleiding gaf de minister te berichten, dat de verontrusting niet ls weggenomen. Tot zover de feiten. We moesten ze enigszins uitvoerig weergeven teneinde jkwestie zo duidelijk mogelijk te Allereerst nu enkele (voor de hand liggende) conclusies, die als van zelf uit bovenstaande gegevens voort vloeien. Conclusie I: de minister heeft zijn toezegging van 12 januari 1966 (,een nieuwe diepgaande studie, in te stellen door een technische commissie') nog al tijd niet gestand gedaan. Er is slechts een nadere toelichting gekomen, geen hernieuwd onderzoek: dit blijkt zowel uit de provinciale begrotingsbrief van hebben, om het uitbetaalde bedrag op de werkgever te verhalen teneinde mis bruik c q een te zorgeloze instelling van een werkgever zoveel mogelijk tegen te gaan. Voorts ook de vraag of bedragen welke niet verhaalbaar blijken te zijn, al dan niet afhankelijk van het aantal dagen werken, ten laste zullen moeten komen van het wachtgeldfonds van de betrokken bedrijfsvereniging dan wel ten laste va nhet algemeen vverkloos- heidsfonds. Het wil de minister echter voorkomen, dat indien regeling van de onderhavige materie in het kader van de werkloos heidswet in beginsel wenselijk zou wor den geacht, deze problematiek daaraan niet ïn de weg zou behoeven te staan. ARNHEM (ANP) Prinses Beatrix en prins Claus hebben gisteren een Informeel bezoek gebracht aan de gardebataljons grenadiers, jagers en fuseliers in Arnhem. Het prinselijk paar heeft daarmee een koninklijke traditie voortgezet, want sedert de oprichting van de afdeling grena diers en twee jagerbataljons op 7 juli 1829 door koning Willem I een de oprichting van de koninklijke Ne derlandse brigade Prinses Irene in 1941 hebben de leden van het huis van Oranje voor deze onderdelen al tijd persoonlijke belangstelling ge toond. Prinses Beatrix en prins Claus verble ven gistermorgen ongedwongen on der de militairen. Kort na aankomst onderhielden zij zich op een soldaten- kamer met 15 soldaten. Daarbij was geen onderofficier of officier aan wezig. Tijdens de bezichtiging van een bataljonsverzorgingsgebied (van de fuseliers) werd aandacht besteed Foto boven: prinses Beatrix kijkt lachend toe hoe haar beker met erwtensoep wordt volgeschonken. Midden: ook prins Claus hield zijn béker op. Onder: smakelijk eten. aan de voeding te velde. Bekeken werden soorten gevechtsrantsoenen, de bereiding in de veldkeukens, een nieuw model veldkeuken en de op voer van de maaltijden. De lunch werd gebruikt met de offi cieren van de bataljons. Als sluit stuk van het bezoek sloegen prinses Beatrix en prins Claus 's middags schietwedstrijden tussen compagnie- teams gade. Geprobeerd is het hele bezoek zo ongedwongen mogelijk te doen verlopen. Derhalve werd zo wei nig mogelijk officieel militair ver toon gebracht. De bedoeling was het prinselijk paar in contact te brengen met militairen van hoog tot laag van de gardebataljons. ft AH tliin MIDDELBURG De langver wachte commissies voor het vraag stuk van de luchtverontreiniging ïn de kanaalzone van Zeeuwseh- Vlaanderen zijn thans ingesteld. Dit is het resultaat van onder meer de besprekingen, die gedeputeerde staten van Zeeland in juni hebben gehad met de staatssecretarissen dr A. J. H. Bartels en dr J. F. G. M. de Meijer bij hun bezoek aan e provincie. Het gaat hier om een technische en een bestuurlijke commissie. De technische commissie zal onder zoeken (of en zo ja) in welke ma te de bestaande bedrijven in de kanaalzone de lucht verontreini gen. De commissie zal in nauw overleg met de betrokken bedrij ven, die zelf ook een deskundige in de technische commissie aan wijzen, voorstellen doen om tot een oplossing van de problemen te ko men. Het behoeft niet uitgesloten te worden geacht, dat de technische commissie (wanneer daarom wordt verzocht) zal worden ingeschakeld, indien minder be langrijke uitbreidingen en wijzigingen in de bestaande bedrijven plaatsvinden. Deze commissie kan voorts klachten over hinder, welke daze bedrijven ver oorzaken, bezien. Mocht daartoe aanlei ding bestaan, dan kan zij specialisten aantrekken. De taak van de bestuurlijke commis sie in principe eveneens tijdelijk is gelegen in het scheppen van de mogelijkheid van overleg tussen de in de kanaalzone gelegen gemeenten, die op enigerlei wijze bij de bestrij ding van de luchtverontreiniging be trokken zijn, en het bedrijfsleven. Zij zal vanuit een bedeidsoogpunt een uit spraak moeten doen, indien bedrijven de door de technische commissie ge geven adviezen onder meer op grond van economische overwegingen niet kunnen opvolgen. In bepaalde geval len zal de bestuurlijke commissie zich op het terrein van de voorlichting die nen te begeven. Contact Om een vlotte gang van zaken te waar borgen zal er tussen de twee eommis- veelvuldig contact moeten zijn. Over en weer zullen gegevens, welke voor een, juiste beoordeling van de problemen' noodzakelijk zijn, worden verstrekt, uiteraard met uitzondering van de ver trouwelijke bedrijfsgegevens. De technische commissie zal onder voor zitterschap -staan van drs F. Hartogen- sis, inspecteur van de volksgezondheid- in algemene dienst bij de inspectie van de volksgezondheid op het gebied van de hygiëne van het milieu. Leden zijn: mej. J. W. E. Laanbroek, in specteur van de volksgezondheid in Zee land op het gebied-van de hygiëne van het milieu; ir M. C. W. van Mackelen- bergh, hoofdinspecteur van de arbeid;! D. Wigman, technisch hoofdambtenaar: de Arbeidsinspectie. Als deskundigen- het bedrijfsleven hebben zitting de: heren ir J. A. Zeegers, adjunct-directeur van de Nederlandse Stikstof Maatschap pij NV te Sluiskil en ir P. L. Slis, be- drijfsingenier bij de NV Zuid Chemie te Sas van Gent. Voor elk geval zal ln de technische commissie een deskundige uit het te onderzoeken bedrijf zitting nemen,. In de bestuurlijke commissie zullen de provincie, de ïn de kanaalzone gelegen gemeenten en liet bedrijfsleven in dit gebied elk twee vertegenwoordigers hebben. Zij zal onder leiding staan van de lieer A. J. Kaiand, lid van het college van gedeputeerde staten. Jlir mr T. A. J. W. Sehorer, eveneens lid van dit col lege, is de tweede vertegenwoordiger van de provincie. Voor de gemeenten hebben zitting bur gemeester J. C. Asehoff van Terneuzen en burgemeester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe. Het bedrijfsleven is ver tegenwoordigd door ir J. A. Zeegers en drs P. A. Neeteson, algemeen directeur van de NV Nieuwe Nederlandse maat schappij tot vervaardiging van spiegel glas, glazen voorwerpen en chemische produkten te Sas van Gent. denkt ivinciaal bestuur, dat de K.wta>Lie nu is opgelost en dat volgend jaar met het werk kan worden begon nen, in Zeeland is men daarentegen de tegenovergestelde mening toegedaan. Ons commentaar op deze gang van zaken: een zeer onbevredigende affaire. Het is niet aan te nemen, dat de Zeeuwse belanghebbenden - hebben mede-ondertekend zich bij deze ontwikkeling zullen neerleggen. Er zijn toezeggingen gedaan, maar zij zijn niet waar gemaakt; er zijn toelichtingen gegeven, zij bleken evenwel naar het oordeel van Zeelands gedeputeerden on voldoende. Zolang er nu geen betere waarborgen op tafel komen, zal er voor Zeeland niet veel anders op zitten dan zoals het heet het been stijf te houden. Men heeft in de Brabantse sta ten al een bedekt dreigement - - ge suggereerd, dat met het oog op de wa tervoorziening de liefde niet van één kant kan komen. Met andere woorden: .indien Zeeland van ons water verder wil profiteren, dan zal het ons moeten hel pen bij deze afval wat erkwestleWe ge loven niet, dat deze voor-wat hoort - wat' methode juist ia. Waar het Zeeland ln dit geval om gaat is, dat er duidelijk wordt gemaakt dat de bewuste afval waterleiding op de plaats, als aangege ven door de commissie Kortmann (Waar de) onvermijdelijk is, d.w.z. dat geen andere en betere plaats mogelijk is. Zo dit aantoonbaar zou zijn, dient vervol gens aam de hand van het op 12 januari van dit jaar door de minister uitdrukke lijk toegezegde onderzoek te worden aangetoond, dat de bezwaren van Zee land er naast zijn en dat alle .angsten' aan de kant kunnen worden geschoven. Om deze dingen gaat het! Niet om een ruilhandeltje, waarbij tegenover zoet waterconcessies een afvalwaterleiding zou moeten worden gegeven. Het is geen snoepwinkel. De huidige gang van zaken kan voor Zeeland dan ook niet acceptabel zijn. Voor het provinciaal be stuur niet, omdat het sinds 12 januari door een minister aan het lijntje wordt gehouden en omdat het de verontruste Zeeuwse instanties niet met een kluit in het riet kan sturen; voor de onderteke naars van het bezwaarschrift aam gede puteerde staten tenslotte is deze gang van zaken niet te accepteren, omdat hier hun bezwaren schouderophalend van ta - fel zijn geveegd. Daarom: been stijfno"- den. S Secretaris van de bestuurlijke sie is mr H. F. M. van der Heijden, chef: derde afdeling der provinciale griffie, terwijl de heer L. C. Buysert, arts, direc teur van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland, zal optreden als adviserend lid. Doodvonnis in VS NEW HAVEN (UPI) De 36-jarige Arthur James Davis is veroordeeld tot de dood door de elektrische stoel om hij in augustus van dit jaar zes person n heeft vermoord toen zij hein niet ui vertellen waar zyn meisje was die <1 omgang met hem had verbroken. Anthony V. Demayo, de verdediger v.iü Davis heeft aangekondigd in hoger - roep te zullen gaan omdat volgens b :i niet is bewezen dat er van voorbe-' i rade sprake is geweest, wat ;n eerste graads moordzaken een vereist

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1