PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AL 100 DODEN GEBORGEN IN WALES Ontslag 144 man in Tiel enOss Provinciale raad luchtverontreiniging Berg sintels bedolf school en huizen in Aherfan Gisteravond nog 83 kinderen en 15 volwassenen vermist Schmelzer streeft zakenkabinet na Vandaag in d@ krant... Johnsons auto onder de verf Overbodige zin Loos gerucht rond Ben Barka Goede nota VOORSTEL GS IN NOTA AAN DE STATEN: VOOR INSTELLING KREDIET NODIG VAN 25.000 Geen eigen verordening 209e jaargang no. 248 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN C V Proxlnclile Zeeuws# Courant! F. van d at S8-60, tol. 2355 (b.g.j. r«d. 3508, i iletralia telefoon 2094. 0 Adv. prijs 15 ft. de Kok. AbonnemonUprlJa 88 I. 2078/3169, adv. 2375). Coea, Cri lef. Kleine adv. (max. I regels) 35 c< Zaterdag 22 oktober 1966 1968: drinkwater uit de Schelde Pagina 2 Ramp HET DORP ABERFAN in Wales Is gisteren getroffen door een ramp. Een hoop sintels, die tegen een berghelling lag opgetast, kwam plotseling in beweging en bedolf een school, winkels en en kele huizen. Ongeveer 245 men sen raakten ingesloten. Vannacht waren reeds 100 doden ge borgen en men had weinig hoop nog veel overlevenden aan te tref fen (pag 1). Zoet water IN 1968 ZAL bij Terneuzen uit de Westerschelde zouit water tot drinkwater worden verdampt. Dat gebeurt in een waterfabriék van de PZEM. De opdracht voor de bomo ie verleend. Meer over het systeem op pag 8. Wapens ER WORDT thans een diepgaand onderzoek ingesteld naar de gang van zaken rond de export' van de door de marine aan Israël ver kochte wapens, die plotseling in Kameroen bleken te zijn beland. In afwachting van het resultaat mag het resterende deel van de partij wapens het land niet uit (pag 8). Uitreisvisa IN DDN HAAG heerst thans enige bezorgdheid over het uitblijven van uitreisvisa voor zes Nederlan ders, die thans nog in Peking ver blijven. Bij de Chinese autoritei ten is reeds enige tijd een verzoek con zes uitreisvisa ingediend, maar tot nu toe is geen enkel visum ver strekt (pag 3). Raad LUCHTVERVUILING is de laat ste maanden In Zeeland een onder werp geweest, dat de nodige ver ontrusting heeft veroorzaakt, Gs hebben nu een voorstel gedaan om een provinciale raad inzake de luchtverontreiniging in het leven te roepen, die als adviserend or gaan de problematiek in haar al gemeenheid zal bezien (pag 1 en 4). Tekort RUIM EEN KWART MILJOEN is het tekort dat op de onderste regel van de provincie-begToting voor 1967 slaat. Uitgebreide be handeling van deze begroting op pagina 4. Eu in het zaterdagnummer Weg naar de maan De eerste aflevering van een se rieverhaal van de Franse journa list Eugen Somichov over het Amerikaanse maanontdeklrings- projeot mei. de .Apollo'. Ferder: op pagina 17: Onverbrekelijk kerk en stad', Jacques Prince's geteken de impressie van de Middelburgse Oostlcerk, voorts Jtoord in de Spuistraat', een niewioe detective televisieserie van eigen bodem. Op pagina 19: Kmderboekemceek, interviews van Gertie Evenlmis met prijswmnaressen Mies Bou- huys en Too3 Blom', Hans Warren behandelt in zijn letterkundige kroniek ,De eerste Adam' een nieuw verhaal van Boeit van Leeu- Op pagina 81: Visserslatijn aan het Goese Sus' en .Gent zien in de beat', verder de prijsplaat. Op pagina 88: ,Een provo bleef na het zingen', interview met com missioner Kaare Westergaard, de nieuwe commandant van het Le ger des Heils in Nederland; floe lezen we de bijbel' in de rubriek Stemmen uit de kerken'. Op pagina85: perscommentaren, Naschrift van het Binnenhaf' en Politieke ontwikkeling in Indone sië op (erg) laag pitje1, een re portage van onze speciale verslag gever vn Indonesië, Andries Ek- Icer. Op pagina 87: Geruststellend nieuws uit Mexico', een kijkje achter de schermen van de me dische begeleiding van de Olym pische Spelen; in de rubriek ,Auto en verkeer1 komen veiligheids vraagstukken aan de orde. ABERFAN (UPI)Rtr, AFP) Het dorpje Aberfan in Zuid-Wales is gistermorgen met één slag in een diepe rouw gedompeld. Een reusachtige hoop sintels, die tegen een berghelling lag opge tast, ging plotseling aan het schuiven en overspoelde' een school en een aantal huizen. Ongeveer 245 mensen voor het merendeel kinderen, die net naar school waren gegaan raakten onder de sintels bedolven. Vannacht om één uur waren de stoffelijke overschotten van 100 slacht offers geborgen. 83 kinderen en 15 volwassenen werden nog vermist. Men slaagde er gisteravond nog in 5 leraren en drie kinderen levend onder de grondmassa vandaan te halen. Gevreesd wordt dat het dodental tot zeker 200 zal oplopen. Het reddingswerk werd bemoeilijkt, doordat de berg sintels nog steeds be woog en tal van huizen werden bedreigd. Ook was een l>cekje door de sintels af gedamd, waardoor het dorp te kampen kreeg met grote wateroverlast. Gister avond zetten ploegen redders by het licht van scliijnwerpers hun pogingen voort enerzijds de sintelberg tot staan te brengen, anderzijds nog ingesloten mensen te redden. De mijnwerkers in het dorp geven lucht aan hun verdriet met bittere verwijten aan het adres van de autoriteiten. Volgens de bevolking liadden de autoriteiten niet moeten toe staan dat de berg in de loop der Jaren zulke afmetingen zou aannemen. Hulp Geluidloos De 245 kinderen in de leeftijd van 7 tot 11 jaar van de lagere schooQ die in de nauwe vallei tussen de op terrassen ge bouwde mijnwerkershuisjes stond, wa ren zich aan het present melden toen de berg in beweging kwam. De berg gleed ongeveer 800 meter ge luidloos voort tot hij de school en de huizen trof en de instortingen een liels lawaai deden ontstaan. De berg stren gelde zich om de lagere school, maar trof de aangrenzende middelbare school slechts ten dele. Daarna stalk hij de weg - en werden meer hulzen en winkels gegrepen. AAN HET STRAND VAN SCBEVENINGEN.... Als de ramp 2-2% uur later was ge komen, zouden veel kinderlevens ge spaard z(jn gebleven. De herfstvakan tie zou dan zijn begonnen. Terwijl de dorpelingen zich nog maar nauwe lijks realiseerden dat er een ramp was, kwam al hulp dagen. In de mijn stroomden de gangen leeg en de mijn werkers gingen samen met de politie de brandweer en anderen proberen te redden wat nog te redden viel, Dokters, ziekenauto's, leden van de burgerbescherming en bulldozers wer den opgeroepen. Mevrouw Pauline Evans was een van de eersten die de school bereikten. Door dat zjj zo klein is kon mevrouw Evans door een raam klimmen. Samen met een verpleegster kon zij een dozijn kinderen die 2iich gallend in een half verwoest schoollokaal bevonden door het aan andere mensen aanreiken. In de winkel tegenover de school wa ren winkelier Sid Russell, die in school- behoeften deed, en zjjn 15-jarige zoon Graham al dood toen redders hen be reikten. Mevrouw Russell is de dood ont snapt doordat zjj in het ziekenhuis van St TydfH, op zes kilometer afstand van haar huis, werkte. Graham lag nog In bed, een technische tekening welke liy bestudeerde in de hand. In de kappers zaak er naast werd kapper George Wil liams onder de natte sintels begraven. Zjjn zuster bracht er het leven af. Triest beeld Naarmate de dag vorderde ontstond het trieste beeld dat al zo veel mijnrampen over de gehele wereld te zien hebben gegeven: groepjes angstige mensen stonden op nieuws te wachten, samen met geestelijken, dokters en die Ictode- oie niet to de val waren geraaikt. lijst met namen werd afgeroepen. Vele malen gaf het aiwijgen aan dat hij werden vermist. Onderwijl ston den de reddingsploegen tot aan hun knieën to de natte sintels, koortsachtig gravend. Koortsachtig werd geschept om de ingesloten klaslokalen te bereiken. Helpers stonden in lange rjjen om de zwarte modder in emmers van hand tot hand te reiken en zo af te voeren. In de kleine kapel werd een centrum voor eerste hulp ingericht. In een haastig ingericht reddingshoofdkwar tier voerden autoriteiten besprekingen met legerofficieren die manscliappen en helikopters aanboden. Ingenieurs bespraken of men, om ni onheil te voorkomen, de natte berg voor zo ver die nog stond zou kunnen be vriezen. Ziekenauto's reden af en aan. In het ziekenhuis bleek voor velen de hulp te laat gekomen. Op de wegen to de omtrek werd alleen verkeer dat met de hulpactie te maken had toegelaten. Van heinde en ver arriveerden betui gingen van sympathie. Koningin Eliza beth getuigde in haar boodschap van .ontsteltenis en verdriet'. (Zie slot pag3 kol. 2) MELBOURNE (RTR) - Twee plastic zakken met witte verf zjjn gisteren naar de auto van presi dent Jolinson geworpen toen deze door Melbourne reed. De zakken scheurden en de verf kwam terecht op de hoofden van de voorin de auto gezeten mannen van de Ame rikaanse geheime dienst. Enkele minuten later werd weer met verf naar de auto gegooid, maar nu met rode en groene. Hoe wel de auto besmeurd werd, ble ven de Amerikaanse président en zijn vrouw verfvrij. Zinspelend op de grote menigten, die op de been waren zei de presi dent gekscherend: ,ik geloof, dat zij het niet kunnen uitstaan dat de opkomst zo groot is'. NOG STEEDS STUDEREN OP DOSSIER DEN HAAG De formatie-po-'Ook deoverige bewindslieden hebben er i in vr »t 'nu hun oog over laten gaan zodat drs ging van drs W. K. N, Schmelzer |schmoIzer voor het ogenblik beschikt onttrekt zich voor een groot deel over alles wat hjj in deze fase van zjjn nog aan het oog van de buitenwe-jarbf',d meent »odi& hebben' reld. Voor vandaag (zaterdag) MinMUm-pïOgrüÏÏlÏÏlü Het is duidelijk dat de formateur aan koerst op een zakenkabinet dat op kor te termijn een minimum-programma moet verwezenlijken. Het is bekend dat drs Schmelzer nog voordat de koningin hem verzocht had ,een Icabinet' te vor men van mening was dat de ontstane crisis slechts op die wijze kon worden opgeheven. KVP heeft de formateur geen afspraken op het programma staan en kan hjj, net als gisteren, zich beraden over het minimum-regeringspro- grara dat een door hem te vormen kabinet ter hand zal moeten ne men. Hierbij beschikt drs Schmel zer over een dossier dat het demis sionaire kabinet hem ter hand heeft gesteld en dat departements- gewijs de vraagstukken die drin gende afhandeling vereisen, bevat. Het habinet-Oals dat gisterochtend voor, zjjn gebruikeljjke zitting bjjeen kwam heelt, zo verklaarde een regerings woordvoerder, nog een aantal verduide lijkingen en aanvullingen op het urgen tie-dossier van de heer Schmelzer gege ven. In eerste aanleg was het namelijk I Het loonbeleid is het tweede punt dat samengesteld door de minister-president een als door drs Schmelzer gedacht za- zelf aan de hand van materiaal afkom- rt i r stig uit de verschillende ministeries. Z.ie Slot pag. if kol. 5) Als eerste punt zal dit kabinet ver vroegde verkiezingen moeten uit schrijven en de veramtwoordelijlcheid voor kamerontbinding op zich moeten nemen. In tegenstelling tot anders- luidende berichten verzekert men in KVP-kring nadrukkelijk dat daar te gen spoedige verkiezingen, die dus ergens in januari in plaats van in mei gehouden zouden worden, geen enkel bezwaar bestaat. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft een nota het licht doen zien over de luchtverontreiniging en over deze nota tevens een enkele passage gewijd ln de aanbie dingsbrief bij de begroting voor 1967. Beide stukken zijn gisteren ver schenen. In de begrotingsbrlef staat de volgende opmerking: ,Hler zouden wij vooral willen waarschuwen tegen een minder zakelijke, soms welhaast emo tionele benadering van dit vraagstuk en de daarmede onvermijdelijk samenhan- MERTHYR TYDFIL: Vreselijke to nelen speelden zich af m het mijn- dorp irn Zuid-Wales. PARIJS (UPI) De affaire-Ben Bar ka, bjjna een jaar oud en nog steeds verre van opgelost, dreigt een gerucht obstakel voor president De Gaulle te worden in de volgend jaar te houden verkiezingen voor de nationale verga dering. Na de geruchtmakende aanmelding van luitenant-kolonel Ahmed Dlimi bij de Franse justitie leek het er gis teren op alsof de zaak opnieuw tot explosie zou komen door geruchten in Parijs en Marokko, dat de centra le figuur in de affaire, de Marok kaanse oppositieleider Mehdi Ben Barka, nog in leven was. Algemeen wordt aangenomen dat hij kort na zijn ontvoering uit Parijs op 29 okto ber van vorig jaar vermoord is. Een woordvoerder voor de Surété Na tional noemde de geruchten .volkomen vals' en zegslieden wisten te verklaren dat deze ongegronde geruchten afkom stig waren van de prefectuur. Opposi tiepartijen beschuldigen thans de rege ring van De Gaulle ervan, met koning Hassan van Marokko afgesproken te hebben de zaak tot na de in maart te houden verkiezingen in de doofpot te stoppen. Man met kunsthart overleden HOUSTON (RTR) Een Mexicaanse boor, de 26-jarige Benjamin Flores, is in de nacht van donderdag op vrijdag in Houston overleden, anderhalve dag nadat de artsen bij hem een kunsthart hadden geplaatst. Het kunsthart was bedoeld om het hart van de patiënt te ontlasten, waaraan hij was geopereerd. Volgens de artsen is de nian overleden, doordat: zijn hart het begaf. Eerder in dit jaar is het kunsthart met succes gebruikt op een andere patiënt uit Mexico, mevrouw Esperanza de Val- le Vasquez. Bij haar werkte het kunst hart gedurende tien dagen, waarna haar eigen hart zodanig was hersteld dat het zelf de bloedcirculatie op gang kon houden. dig? Vrijwel niemand van degenen, die zich de afgelopen tijd bezorgd hebben getoond rond de luchtverontreiniging in Zeeland, behoeft zich deze opmerking aan te trekken. Wie hebben namelijk dit vraagstuk de laatste maanden benaderd Statenleden, de georganiseerde land bouw, gemeentebesturen, natuurbescher mers, stuk voor stuk redelijke en zeer respectabele mensen of groepen van mensen: zij worden ta de nieuwe nota ook allemaal opgesomd en krijgen in het stuk (terecht) alle aandacht. Verdienen zij nu gewaarschuwd te worden? Wei neen. Waarom hebben zij zich tot het provinciaal bestuur gewend, waarom nebben zij in eigen kring voortdurend over deze kwestie gesproken? Omdat er onrust bestond, een onrust die steeds groter werd doordat de competente over heden maar weinig deden om de onrust weg te nemen. De nieuwe nota Is eigen lijk pas de eerste duidelijke stap in deze I richting. Is het wonder dat men over zulk een belangrijke zaak zich tot het Srovtociaal bestuur richtte of dat men er eigen kring, in raden of in organisa ties, over dit onderwerp sprak? De ge gevens om dit zéér ingrijpende onder werp strikt-zakelijk te behandelen, ont braken vrijwel. Overigens is er helemaal niet zo heel erg emotioneel gedaan: de ZLM (om maar een voorbeeld te noe men) heeft zdch meer dan gewone moeite gegeven om die gegevens op tafel te brengen, die voor de landbouw van es sentieel belang waren. De vaderlijke ver maning van het college, deze waarschu wing tegen een .minder zakelijke bena dering' Djkt ons dan ook een overbodige zin in de begeleidingsbrief. Als de thans gepubliceerde nota een jaar eerder was verschenen, met name het voorstel tot instelling van een Zeeuwse raad voor de luchtverontreiniging, dan hadden heel wat reacties uit het jongste verleden achterwege kunnen blijven. inleiding moet met grote waardering gewag worden gemaakt van de thans verschenen nota van gedeputeer den over het in Zeeland zo actuele on derwerp van de luchtverontreiniging. Deze nota is meer dan een stuk, waarin de beleidslijnen van het college worden uiteengezet: het is in feite een complete documentatie, waarin iedere geïnteres seerde kan vinden hoe op dit ogenblik de stand van zaken in Nederland rond deze zaak is. Het belangrijkste echter is het voorstel, waarin de nota tenslotte uitmondt: er komt een provinciale raad voor de luchtverontreiniging, te benoe men door gedeputeerde staten. Een der gelijke raad is nu juist datgene waarom in de afgelopen maanden voortdurend is gevraagd, oa door de gewestelijke raad *--*■ srijl o 'j K -gC gewestelHki voor het landbouwschap, terwijl ook de provinciale raad voor de volksgezond heid een suggestie in deze richting deed. Deze raad zal nu algemene aspecten van de luchtverontreiniging in Zeeland Sn ogenschouw moeten nemen en daarover aan gedeputeerde staten desgevraagd of eigener beweging advies uitbren- :n. De samenstelling zal zodanig zijn, it allerlei belanghebbende instanties en stellingen in de raad vertegenwoordigd worden. Een belangrijk voorstel, dat zon der twijfel brede Instemming zal ver krijgen. a de nota wordt echter uiteengezet, dat. naast deze algemene oriëntatie in de j bovenbedoelde raad er ook nog plaats is voor wat genoemd wordt een .concrete technische behandeling' van luehtveront- reinigmgsvraagstukken. Die behandeling nu zal gebeuren in zeer kleine gespeciali seerde technische commissies bijvoor beeld voor de kanaalzone). In dergelijke commissies kunnen fabrieksinstallaties en produktieproeessen worden beoor deeld, zo lezen wij uit de nota. Gedepu teerde staten wijzen er in dit verband kaanse onderneming waar buizen voor 0p, <jat gestreefd moet worden naar een «~»=- en olieleidingen worden voorzien J goéde coördinatie en communicatie tus- een corrosiewerend materieel. Er J sen raad en commissies, zodat men over werken bij deze NV thans ongeveer 1501 werknemers. Over de procedure en de consequen ties van het ontslag is overleg gepleegd met de werknemersbonden en het ge westelijk arbeidsbureau in Tiel. Brede re Price NV bevordert dat voor de Ne derlandse werknemers op korte termijn UTRECHT (ANP) In verban: met het aflopen van de seizoen- werkzaamheden, zullen bij Bredero Price NV in Tiel 18 Nederlandse en 46 buitenlandse werknemers af vloeien, zo heeft de directie bekend gemaakt. Bredero Price is een Nederlands-Amer! op de hoogte is van eikaars werkzaamheden. Als we het dus goed begrijpen, gaat het hier om twee ver schillende organisatorische vormen: enerzijds de raad (in te stellen bij besluit van de staten en werkend volgens een verordening) en anderzijds gespeciali seerde technische commissies, waarvan elders emplooi beschikbaar komt, zo is I werkzaamheden een strikt vertrouwe- van directiezijde medegedeeld. Het laatkarakter zullen hebben. In de ka- zieh volgens de directie aanzien dat de- ev. vendien ook noj poging resultaat zal opleveren. DeXfe concluSe trekken Oss ftantlijn een bestuurlijke commissie onder lei ding van de provincie. Daarin zullen ver- Aan tachtig werknemers van de afde- tegenwoordigers van gemeenten en werk. Iing montage van Metinos Metaalwaren gevers (bedoeld zal wel zijn: onderne en Staalconstructie in Oss zal ontslag i merszitting nemen. Er staat dus nogal worden aangezegd in verband met het wat op stapel. Zo op het eerste gezicht wegvallen van montageorders. Naar de directie meedeelde, is met de werkne mersorganisaties overleg gepleegd en overeenstemming bereikt over een af vloeiingsregeling. MIDDELBURG Er is een provinciale raad inzake lucht verontreiniging op komst. Een orgaan dat, naast de concrete technische behandeling op an der niveau, zich vooral zal be zighouden met de algemene as pecten van de luchtverontreini ging. De nieuwe raad zal het college van gedeputeerde staten van advies moeten dienen. Het zelfde college wil de benoeming van de leden in deze raad aan zich voorbehouden. Het stelt zich voor één of meer vertegen woordigers van een groot aan tal organen van overheid en be drijfsleven in de raad voor de luchtverontreiniging op te ne men. Dit voorstel van gs van Zeeland aan de provinciale staten vloeit voort uit een speciale nota over de luchtver ontreiniging, di egisteren is versche nen. Een uitvoerig stuk, waarin gs een zo breed mogelijke informatie verschaffen over alles wat er zïcli rondom het vraagstuk van de lucht verontreiniging afspeelt. Gs gaan al dus vrij diep in op een problematiek, die het afgelopen jaar bijzonder in de publieke aandacht is gekomen en nogal wat verontrusting heeft ge wekt. Om samenstelling, taak en werkwijze van de raad te kunnen voorbereiden en ooit uitgaven te kun nen doen voor liet verrichten van metingen wordt de Zeeuwse staten voorgesteld een bedrag van maxi maal 25.000 uit te trekken. Gs kondigen aan het slot van hun nota luchtverontreiniging aan dat zij nog verdere maatregelen zullen, ne men of reeds hebben genomen: onder leiding van het provinci aal bestuur zal in de kanaalzo ne van Zeeuwsch-Vlaanderen gewerkt moeten worden aan verbetering van het leefniveau: ai waar nodig zullen meer initia tieven moeten worden genomen en gesteund; als voorbereiding en realisering van enige vorm van meting 3inij zal in overleg moeten worden getreden met deskundige in stanties. Een eigen, provinciale verordening, die regelen zou kunnen stellen met betrekking tot de 'luchtverontreini ging willen gs niet instellen. Het college acht een dergelijke verorde ning niet pieer op haar plaats: er is een wijziging van de hinderwet en ook een wet op de luchtverontreini ging op komst. Gs zijn bang dat zij met een dergelijke verordening het febied van de rijkswetgever zouden etreden. Zowel het ministerie van sociale zaken als de provinciale be sturen van Noord- en Zuid-Holland hebben het Zeeuwse college een ei- aanwezige luchtverontreiniging gen provinciale verordening ontra den. .Overigens', zo voegen gs er on middellijk aan toe, .betekent dit niet dat de provincie op het gebied van de luchtverontreiniging geen taak heeft'. In een toelichting op het voorstel om de provinciale raad voor de luchtver ontreiniging in te stellen gaan gs ervan uit dat moet worden gestreefd naar een goede coördinatie en com municatie, zodat de verschillende technische groepen kunnen beschik ken over de inzichten van de raad en omgekeerd de raad op de hoogte wordt gesteld over de mate van luchtverontreiniging. Deze vorm is gekozen omdat het be drijfsleven in vertrouwelijk beraad met de deskundigen van de inspectie voor de hygiëne van het milieu en van de arbeidsinspectie ai noodzake lijke gegevens zal kunnen verstrek ken, terwijl anderzijds de overheid en (Zie slot pag. 4 kol. 2) beoordeeld maakt dit eerlijk g ganisatorisch een uiterst omslachtige in druk. Waarom al deze vormen naast elk aar laten bestaan? Is het niet mogelijk alles onder te brengen in de nieuwe pro vinciale raad voor de luchtverontreini ging? Een dergelijke instelling kan met secties werken, die precies hetzelfde kun nen doen als de nu te vormen technische commissie Zeeuwsch-Vlaanderen en de daarbij behorende bestuurscommissie. Een voordeel van een dergelijke organi satie zou zijn, dat de coördinatie en de communicatie in één hand komen (het secretariaat) en dat een dagelijks be stuur precies kan zien wé.ar wat thuis hoort. Een dergelijke methode bestaat reeds bii een Zeeuwse raad van een ge heel ander karakter, de culturele raad: ook daar werkt men én met secties én met commissies ad hoe, voor welke laat ste soms deskundigen of anderen worden uitgenodigd van buiten de raad. de bedenkingen bestaan tegen een dergelijke opzet, maar ze komen naar ons gevoel niet duidelijk tot uiting in de pas verschenen nota. Organisato risch gezien wordt nu een veelheid aan zelfstandige eenheden geschapen, name lijk een raad, daarnaast nog weer even eens zelfstandige commissies, zowel technisch als bestuurlijk, zonder dat bo vendien duidelijk is op welke grondslag (een verordening?, een besluit van gs?) de laatste zullen werken. Terwijl "toch I dit alles onder één noemer zou zijn te brengen. Deze noemer zou immers de 'nieuw in te stellen raad kunnen zijn, die .bijvoorbeeld zou kunnen werken met l.doel- en dienstcommissies' waardoor in 'ieder geval een vlotte coördinatie zou I (Voor vervolg zie pagina 3 eerste kolom

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1