PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PTT-TARIEVEN FORS OMHOOG Over vrijwel gehele linie Kabelbaan èn caissons in Brouwersdam Per 1 januari en 1 februari 1967 Roolvink neemt zijn verwijt aan adres Nederhorst terug Brief met f 100.000 zoek Eerste olie onder Noordzee gevonden Dubbele methode in 1971 Vandaag in de krant... SCHMELZER STUDEERT Voorzitter van Rijnmondraad krijgt forse salarisverhoging VOORZITTER BP IN ENSCHEDE BEDANKT Onderscheiding Russen lanceerden twee satellieten WATERSTAAT HAKTE DE KNOOP DOOR VOOR AFSLUITING VAN DE STROOMGATEN: ,Stormveilig' Kabelbaan Vervoerspolitiek struikelblok in Brussel 209e jaargang - no. 247 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: N V Beh. Mij. van de C V Provinciale Zoouwce Courant: 9 Bureaus: Vllcilngen, Walctraot 5B-B0, tel. 2355 (b.g.g. red. telefoon 2911. Zierlkzco, administratie telefoon 2094. f Adv. f. van de Velde, P. 8. den Boer e 3508, adv. 3G47/3643), Mlddelb prijs 35 cent per mm. Minimum i I. de Paotsr. Hoofdredacteur: O. Markt 51, tel. 1841. (b.g.g. r adv. 5,25. tnger. med. 2% tt L. de Kok. Abonnementsprijs 88 c 2078/3169, adv. 2375). Goes, Gro ef. Klelno adv. (ma*. 8 regain) 35 cei t 2, tol' 6140 (b.g.g* egel, (min. 1.75). ,1 I. 7851, adv. 5213). Vrijdag 21 oktober 1966 3 PZC. Middelburg, AMSTERDAM: Een verbolgen hms- eigenaar van wie enlcele halve wo ningen' in de Marnix straat bezet werden door onbehuisden, heeft donderdag het héle hebben en hou den van zijn ongewenste huurders' op straat gezet. De woningen zijn bestemd voor verbouw tot héle wo- Huwelijk Deense kroonprinses pas in juni KOPENHAGEN (UPI) Het huwelijk tussen de Deense kroonprinses Margre- tha en de Franse graaf Henri de Mon- peoet is van 27 mei naar 10 juni ver sohoven, zo is door het Deense hof meegedeeld. Een officiële reden werd niet opgegeven maar aangenomen wordt dat Margre- the's jongste zuster, koningin Anne Marie van Griekenland, eind mei met haar tweede baby verwacht en dat men ook haar in de gelegenheid wil stellen het huwelijk bij te wonen. Afsluiting Voor de afsluiting van het Brou- wershavense Gat zullen zowel ka belbanen als caissons worden ge bruikt (pag 1 en 2). PTT-tarieven DE PTT heeft teneinde het hoofd te bieden aan de snelle kos tenstijging besloten de tarie ven over vrijwel de gehele linie opnieuw te verhogen. De verho gingen gaam im per 1 januari en 1 februari 1967 (pag 1 en 9). Duur brood Er vlas enJcele maanden geleden nogal wat opschudding: bakkers aan de Zeemose kust zouden hun brood te duur hébben verkocht. Neen, zei de rechter (pag 2). Kweekschool (90) Alle aanleiding voor een feest voor de rijkskweekschool in Mid delburg: 90-jarig bestaan. Flitsen uit de historie op pagina 2. Top-overleg MAANDAG BEGINT in Manilla het topoverleg over Vietnam, dat onder meer zal worden bijgewoond door president Johnson. Onze spe ciale verslaggever A. Either ver blijft momenteel in de Philippijnse hoofdstad en geeft zijn eerste in drukken over dit belangrijke over leg (pag 3). Derby Het is nu bijna zover: de kracht meting Vlissingen-Middelburg zon dag as. Meer op pagina 9. Van het Reve DE AMSTERDAMSE officier van justitie, mr J. J. Abspoel, heeft gisteren tegen de schrijver G. K. van het Reve f 100 boete subs 10 dagen geëist wegens godslastering, tweemaal gepleegd. Er bestond voor deze rechtszitting langstelling (pag 13). Sporthal Hulst wil een sporthal. Maar de activiteiten brachten de initiatief nemers in plaats van een begin kapitaal verlies... (pag 13). ALLEEN SCHMELZER VERANTWOORDELIJK' DEN HAAG AR-fractievoorzit- ter Roolvink heeft gisteravond in het openbaar zijn uitspraak inge trokken, dat de fractieleider van de Partq van de Arbeid in de twee de kamer, drs Nederhorst, ,een bij drage tot het voltrekken van het vonnis' over het kabinet-Cals zou hebben geleverd. Hij zei: ,Er is geen sprake van, dat de Partjj van de Arbeid verantwoordelijk heid voor de crisis draagt. Die verant woordelijkheid ligt bij de indiener van de motie waardoor het kabinet is geval len. Daarom is het ook volkomen juist, dat de heer Sclunelzer nu bezig is een kabinet te formeren'. Verklaring waard zou zijn als het na aan vaarding van de motie zou aanblijven. De heer Roolvink meende, dat hierdoor elke weg voor het kabinet was afgesne den om een onder standpunt in te ne men. De heer Roolvink zei, dat de motie- Schmelzer was gericht op het centrale punt van het overheidsbeleid. Er sprak onvoldoende vertrouwen over het beleid uit. .Vaststaat, dat men wist dat met deze motie het kabinet zou vallen', ver klaarde hij met nadruk. Hij noemde het slecht en funest voor de democratie, dat in een parlementaire periode van vier jaar tweemaal een ka binetscrisis voorkomt. De AR-fractie- leider weigerde in te gaan op een pers bericht, dat tussen hem en drs Schmelzer een afspraak was gemaakt dat zy voor eikaars moties zouden stem men. De Alt-fractie zou hier een stokje voor hebben gestoken. De heer Roolvink legde tijdens een bij eenkomst van de AR-kieskringcentrale in de Haagse dierentuin de volgende verklaring af: ,Nu my gebleken is, dat mijn uit spraak, gedaan op de bijeenkomst van het AR-partijconvent zaterdag 15 oktober te Utrecht ,over het optreden van de heer Nederhorst bij de behan deling van de motie-Schmelzer, aan leiding is geweest tot misverstanden en verkeerde gevolgtrekldngen, stel ik het op prijs deze uitspraak publie kelijk in te trekken. Op diit zakelijk zeer ondergeschikte punt wil ik geen enkele vertroebeling in de politieke en persoonlijke verhoudingen? Ik heb de heer Nederhorst hiervan monde ling op de hoogte gebracht'. Aanleiding tot het verwijt aan drs Ne derhorst was, dat deze vorige week tij dens het begrotingsdebat in de tweede kamer na indiening van de motie- Schmelzer en voordat de regering haar standpunt erover had uitgesproken, ver klaarde dat het kabinet geen knip voor DEN HAAG (ANP) - De PTT zal over vrijwel de gehele linie zijn tarieven verhogen. Voor de postdienst geldt als invoeringsda- DEN HAAG Formateur Schmelzer heeft gisteren niemand ontvangen. Hij de dag besteden aan het bestude- van de -*—*-■--- J- missionaire ontvangen en die een opsomming per departement geven van de staatszaken, die spoedig om een beslissing vragen. Over de kansen van drs Schmelzer met betrekking tot zijn formatie was gister avond nog niets definitiefs te zeggen. Wel staat het vast, dat deze week geen nieuw kabinet tot stand zal komen. Als alles meeloopt zal dit eerst volgende week het geval kunnen zijn. Intussen gaat de betalingsbalans voor 1966 achteruit. Het planbureau had vol gens zijn macro-economische verkennin gen, die tegelijk met de miljoenennota zijn gepubliceerd, berekend, dat 1966 een tekort van 300 miljoen gulden zou ver tonen. Thans gaan echter de verwach tingen uit naar een tekort van 500 tot 600 miljoen. Dit is een reden temeer turn 1 februari 1967 (om tijdens om er. aan dat 1967 een overschot van 800 rmljoen gulden zal op- de kerst en de jaarwisseling een extra-hausse te voorkomen)met uitzondering van de buitenlandse postpakketten, waarvoor evenals voor de overige diensten 1 janu ari a s als invoeringsdatum is ge kozen. Zones Ongeveer tegelykertijd (in de periode 1 januari1 maart 1967) zullen de drie zones voor telefoonverkeer, de a, b en c- zones, worden vervangen door een twee tarievenstelsel, namelyk een buurttarief en een interlokaal tarief. Het ligt niet in de bedoeling op korte termyn over te gaan tot de invoering van een lokaal tydtarief voor telefoon. Wanrschynlyk zal deze tariefvorm voor het eerst in aanmerking komen als in de toekomst belangrijke nieuwe woongebieden, van het stadscentrum verwyderd, kaal verband worden opgenomen. Het totstandkomen van bijvoorbeeld de toe komstige Bylermeer zou daartoe aanlei ding kunnen zijn. De brief tot twintig gram (85 procent van het totale aantal brieven), zal in het binnenlandse verkeer, het verkeer met de rijksdelen overzee en in het verkeer met de overige EEG-landen, aan de ver hoging ontsnappen en twintig cent blij ven kosten. T oelichting In binnenzak Evenmin wilde de heer Roolvink iets zeggen over de juistheid van de mede deling van het KVP-kamerlid Kleister- lee, dat hij tijdens het nachtelijk ka merdebat een motie in zijn binnenzak had die schei-per tegen het kabinet was gericht dan die van drs Schmelzer. ,wy hebben alleen maar te maken met de motie die is ingediend. De rest is intern', antwoordde hij fel op vragen hierover. Hij voegde eraan toe, dat zyn fractie eensgezind, zonder moeilijkheden, neen tegen de motie-Schmelzer had ge zegd. De heer Roolvink vond het onjuist van de Partij van de Arbeid-fractie om zelfs niet te willen spreken over een betere dekking van de overheidsuitgaven voor 1967, die nodig zou zijn om een dek kingstekort van 322 miljoen gulden in 1968 te voorkomen. ,Het is mij te goedkoop om als een trou we steunpilaar van het kabinet te fun geren en over dit moeilijke punt heen te lopen', zei liy. De directeur-generaal van de PTT, prof ir G. H. Bast, gaf op een gister middag in Den Haag gehouden pers conferentie een toelichting op de wy- zigingert. Reeds een aantal jaren, zo zei hij, overtreft het effect van de kostenstij gingen bij de PTT dat van het voort durende streven naar verbeteringen in de doelmatigheid van de uitvoe ring. De verwachting is, dat dit ook het komende jaar het geval zal zijn, zodat zonder tariefsverhogingen, het bedrijfsresultaat in 1967 snel op on aanvaardbare wijze zou verslechte ren. De oorzaken zijn met name gelegen in de ontwikkeling der personeelskosten en in de toeneming van de materieellasten. Gezien de genoemde kostenontwikkeling zou het bedryfsresultaat over 1967 zoda nig verminderen dat, bij handhaving van de noodzakelijke kapitaalverstrekking aan de PTT, met name in verband met de dwingende noodzaak tot uitbreiding van de telefoonapparatuur, het dek kingsplan van de rijksbegroting niet toe reikend zyn. Met het oog op de huidige moeilijke positie van de schatkist valt derhalve aan een verhoging in de orde van grootte van 193 miljoen (te weten post 61 miljoen, telegraaf en telex 5 miljoen en telefonie 127 miljoen) niet te ontkomen. Postdienst (Zie slot pag9 kol. 2) DEN HAAG (ANP) De wedde van de voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond is met terugwerkende kracht tot 1 januari 1966 gesteld op 5680 gulden per maand. Het bedrag is inc-lusief de hiuureomr pensatie. De wedde van de voorzitter was 5.144 gulden exclusief huurcom- pensatie. Voorzitter van de Rijnmond- raad is oud-minister-president mr V G. M. Marijnen. ENSCHEDE (ANP) Ook In Ensche de zyn moeilijkheden naar voren geko men in de Boerenparty. De voorzitter van de afdeling, de heer A. J. Lasscher heeft bedankt voor zijn functie. In een vergadering heeft hy de leden verzocht steun te verlenen aan de noodraad. De Deze poging mislukte. Een desbetreffen-1 de motie werd met 17 tegen 1 stem ver worpen. Aan de heer Lasscher is ver zocht zijn raadzetel ter beschikking te stellen. Hy zal dit in beraad houden. De Boerenpartij heeft in de Enschedese raad vier zetels. MACHINISTEN VONDEN GEEN PARKEERPLAATS - TREINEN BLEVEN STAAN LONDEN (AFP) Gistermor gen zyn in Brighton enkele trei nen te laat vertrokken, omdat de bestuurders dezer treinen geen plaats konden vinden om hun au to's te parkeren. Vier van hen, die dit lot trof, waren zo kwaad ge worden toen zij geen parkeer plaats voor hun wagens meer kon den ontdekken bij het station te Brighton, dat zij in arren moede naar huis terugkeerden. Eén trein naar Londen was tegen het mid daguur nog niet vertrokken en de andere vertrokken uren te laat. O* ud-mtnlster Smallenbroek i» onlangs benoemd tot com mandeur Oranje-Nassau. een hoge onderscheiding, die aanleiding was tot enkele nogal uiteenlopende reacties. Het dagblad Trouw' stelde dat het geen gewoonte was om In artikelen aan dacht te wijden aan onderscheidingen, maar meende toch dat hier een uitzonde, ring moest worden gemaakt. Het blad betoogde vervolgens: |j ,De heer Smallenbroek heeft, voor zijn j partij ln het verzet en ook vooral voor de j Stichting '40-'4S zeer vee', belangrijk werk I verzet. Sommigen mogen het met zijn I politiek niet eens geweest zijn. vast staat I dat hij los daarvan veel onverdiende j smaad heeft ondergaan En dat heeft hij koninklijk gedragen. Mede daarom wen sen wij hem met deze koninklijke onder- j scheiding van ganser harte geluk'. Tot zover .Trouw'. Dezelfde dag kwam .De Telegraaf' met een geheel ander commentaar. Dat zat er overigens bij I voorbaat in: Smallenbroek zal een on- j derscheiding krijgen en ,De Telegraaf zal zich de gelegenheid voorbij laten gaan om enige modder te spuiten, nee dat zou teveel gevraagd zyn. Er wordt TVTO-sKOTf (TTPTt Rusland he^ft o-is- in het bewuste commentaar nadrukkelijk MOSKOU (UPI) Rusland heeft gis- vastgesteld, dat het hier om een .buiten- ren voor de 21 deelnemers aan het corn- W0Qn s]echt minister' ging, waarna munisfasche topoverleg het geheime fvordt eezead ruimtevaartcentrnm .Zvesdograd' in j Centraal-Azië opengesteld en in hun aanwezigheid twee satellieten Kosmos 130 en de vierde communicatie satelliet van de ,MoIniya-l'-serie ge lanceerd, aldus welingelichte zegslieden In Moskou. Het gezelschap communistische leiders, vergezeld van de Russische communis tische partijleider Leonid Breznjev en andere hoge Russische functionarissen, bracht volgens de zegslieden het groot ste deel van de dag in het ruimtevaart- centrum door en woonde ook de lance ring van een klein arsenaal raketten bij. DEN HAAG (ANP) De Algemene Bank Nederland heeft woens dag bij de postale recherche aangifte gedaan van de vermis sing van een envelop, inhouden de 1000 biljetten van 100, die op 12 oktober vanuit het hoofd kantoor in Amsterdam naar het bijkantoor in Etten (N.-Br.) werd verzonden. De verzending geschiedde aangetekend, maar zonder waarde-aanduiding. De postale recherche heeft de zaak in onderzoek. :ale recherche houdt rekening met iici. feit, dat de aangetekende brief met 10.000 door verkeerde adresse ring elders kan zyn terechtgekomen. Tot nu heeft zij vrijwel alle mogelflk- heden nagegain zonder resultaat te boeken, maar zij blyft ook dn - richting zoeken. LONDEN (RTR) Op een afstand van 32 kilometer voor de Britse kust lieeft de Burmah North Seagroup op een diepte van 6750 voet in de Noordzee voor het eerst olie aangetroffen. De commerciële betekenis van de vondst kan pas worden vastgesteld na nieuwe boringen en meer proeven. De groep telt twee Britse ondernemingen, nl Burmah Oil en Imperial Chemical Industries, en twee Amerikaanse bedrijven. Ocean Drilling and Exploration en Murphy Petroleum. Bij het vinden van de olie kwam ook gas vrij. In New Orleans heeft de Ocean Drilling bekendgemaakt dat de boring gas levert in een hoeveelheid van zeven miljoen kubieke voet per dag en olie in een hoeveelheid van ongeveer vierhonderd barrel per dag. wordt g .Het is een goede gewoonte, wanneer een minister onder pijnlijke omstandigheden Is afgetreden, zich verder van commen taar crp zijn doen en laten te onthouden. Het verlenen van deze hoge onderschei ding maakt dit echter te moeilijk. De de missionaire minister-president, de heer Cals. öte beter dan wie ook van de gar.g van zaken op de hoogte moet zijn geweest, heeft, door hem voor deze stupide ondet - scheiding voor te dragen, een stupide ko medie opgevoerd, dile Slechts de lach- en spotlust kan wekken'. Aldus ,De Telegraaf'. Men ziet: het is va Ti dik-hout-zaagt-men-planken, waar bij nog het kunstje wordt uitgehaald, dat- men behalve Smallenbroek ook Cals en passant nog een flinke lik uit de pan beide commentaren helemaal ter zake dienend. Het werk van de heer Smallenbroek in het verzet en dat voor de Stichting '40-'45 zyn uiteraard niet de directe aanleiding geweest om deze hoge onderscheiding op dit moment te verle nen, evenmin de .onverdiende smaad', waarover het dagblad .Trouw' rept. Een onderscheiding is geen pleister op de wonde. De orde van Oranje-Nas3au wordt verleend aan diegenen, die zich jegens staat of maatschappij op bijzon dere wyze hebben verdienstelijk ge maakt, zo staat het althans in de be wuste wet. Het betoog van ,De Tele graaf' raakt in dit opzicht iets beter de kern van de zaak dan dat van .Trouw': het eerste stelt namelijk zonder meer vast (in vrij zoutloze bewoordingen ove rigens), dat de verdiensten van betrok kene niet zodanig zijn, dat de bewuste onderscheiding verleend had mogen wor den. Wat echter in beide beschouwingen geheel buiten beoordeling wordt gelaten, is de omstandigheid dat tegenwoordig bij het verlenen van onderscheidingen sprake is van een ge woonte, die tot een soort automatisme is ter gaat heen, gewild of ongewild, hij krijgt hoe dan ook een lint, die 1 fantlijn zijn rang past. Toen bijvoorbeeld destijds staats secretaris Kranenburg vertrok (na de helmenaffaire) kreeg hij de Nederlandse Leeuw. Het is duidelijk, dat een van de eerste daden van een eventueel nieuw kabinet zal zijn de thans demissionaire bewindslieden te voorzien van enige ver sieringen. In het geval-Smallenbroek werd dan ook niet meer en niet minder gedaan dan het toepassen van een ge woonte: noch als kamerlid noch als mi nister had betrokkene zaken op zijn naam staan, die dit automatisme behoef den te verhinderen. Integendeel, hij was een toegewijd en bekwaam kamerlid ge weest en had als minister zijn best ge daan. Volgens het boekje mocht hij dus het commandeurslint om de hals ge knoopt krijgen. In de huidige omstan digheden was noch aanleiding voor .Trouw' om een zalvend stukje te schrij- 5| ven, noch reden voor ,De Telegraaf' om !zo azijnerig te doen: een onderscheiding is een gewoonte geworden. die woorden uit de voorgaande zouden wij nog eens een dikke streep willen zetten. Omdat namelijk deze zaak-Smallenbroek ongewild weer de aandacht er op vestigt, dat het onder- scheidingenbeleid dringend, maar dan ook zéér dringend op de helling moet. Het verstarde automatisme moet door broken worden, de onderscheiding is (zo als in dit geval) geen onder-scheiding meer, het is iets geworden wat er ge woon bijhoort, zoals wachtgeld en pen- sioèn. Bovendien herinnert deze zaak er aan, dat een van de kwesties, die het kabinet-Cals zich voorgenomen had tot een oplossing te brengen, juist dit on- derscheidingenbeleid was. Maar ,'t ei nie magge weze' zegt men in Zeeland. Enfin, behalve dan het zoeken naar een beter dekkingsplan mag een nieuw kabinet ook proberen een beter decoratiestelsel in het leven te roepen: er ligt al geruime tijd een rapport over deze kwestie op tafel. Zolang er echter geen nieuw on- derscheidingenbeleid is, zullen ook in de toekomst commandeurskruisen rond de oud-ministeriële halzen worden geknoopt. Menige bewindsman in ruste zal echter op zo'n moment met weemoed denken: .Beter een steek op het hoofd dan een kruis om de hals'. ZIERIKZEE De methode om de laatste stroomgaten (elk 1000 meter breed) van de del- tadam door het Bromvershaven- se Gat in het zomerseizoen van 1971 te blokkeren staat vast. Rijkswaterstaat heeft een be slissing genomen. Een tweele dige, want: Eén of meer kabelbanen voor de zuidelijke stroomgeul tus sen de duinen van Scharen- ■i|jke en de zogenaamde Mid delplaat zullen worden ge bruikt als instrumenten voor een wat men noemt geleidelijke afsluiting. Doorlaatcaissons (vijftien of zestien in getal) zullen het noordelijke sluitgat Kous blokkeren. Qua afmetingen zullen ze iets slanker (langer en smaller) zijn dan de door laatcaissons, die in 1961 in het Veerse Gat werden ge plaatst. De knoop is dus nu doorgehakt. Na lang wikken en wegen, na uitgebrei de onderzoekingen en laboratorium proeven kan de deltadienst van ryks- waterstaat thans aan het werk niet de definitieve detaillering en verdere voorbereiding van de afsluitingen, die als laatste spectaculaire karweien by «1e voltooiing van de zes kilometer lange Brouwersdam zullen overbljj- Een gecombineerde methode van blok keren dus: kabelbaan én caissons. De voor- en nadelen van beide zyn scherp tegen elkaar afgewogen en na ver- vsm thd ïwssn «aen la Iin liet bijzonder diepe zuidelijke sluitgat (tot 25 NAP) vlak onder de wal van Schouwen een kabelbaan zich het best zou le nen; om allerlei redenen wordt hier de geleidelyke methode een over de volle breedte om hoog kruipende dam gepre fereerd; 2 het sluitgat van de Kous (noord. eigenlijk midden in het Brou- wershavense Gat) beter ge schikt is voor een .plotselinge sluiting met caissons; het ligt ruim een kilometer uit de dui nenrij van Goeree en is ook vee) minder diep. Weer is op het ogenblik bijna een fase van de aanleg van de dam door het Brouwershavense Gat beëindigd. ,Het damvalc van 1700 meter lengte over de Kabbelaarsbank is op dit mo ment verder dan storm veilig verde- de deltadienst onder wiens leiding de werken ln de Zeeuwss cateren wor- 4= clteevoerA Stormveilig: het betekent dat de be kleding van de buitenberm tot aan de kruin gereed is, terwijl men aan de binnenberm ook al boven de kri tieke grens van 4 tot 5 meter -R NAP is gekomen. Op de zandplaten tus sen Schouwen en Goeree ligt thans een Brouwersdam tot een totale leng te van bijna drie kilometer. Vorig jaar kwam 1100 meter op de Middel plaat gereed; dit jaar kwam er 1700 ineter bij. Het is verder de bedoeling dat het damvak ovér de Middelplaat nog met 150 meter in de richting Scnarendijlte wordt uitgebouwd en daarna komen de sluitgaten aan de beurt: uitvoerige bodembeschermin gen, opbouw van drempels (met na me voor de caissons) en aanpassing van de sluitgaten'aan de blokkerings methode, Drie jaar is er voor dat werk uitgetrokken. Na de klassieke start met het opbouwen van damvak- ken midden in net water een karwei dat allemaal wat minder opzien zal baren: het speelt zich voornamelijk onder water af. De bodem wordt met mynsteen, stortsteen, zinkstokken en mogelijk ook asfalt klaar gemaakt voor het plaatsen van de caissons en voor het ontvangen van de stortsteen en mogelijk ook de experimentele ma terialen als zakken zand. asfaltklui- ten of wat het das uiteindelijk zal "rlöken te ztjB De kabelbaan is dus ook voor het af sluiten van een 1000 nieter breed stroomgat in de primaire deltadam tussen Schouwen en Goeree geaccep teerd. ,Het is een bruikbaar apparaat gebleken', zegt ir Biezeveld en daar mee veegt hij resoluut alle twijfels van tafel, die in het verleden rondom de kabelbaan (van de Grevelingen- dam) zyn opgestapeld. ,Een kabel baan heeft bepaalde nadelen. Moto risch is het byvoorbeeld een kwets baar instrument, maar voor een ge leidelijke afsluiting zijn er ook veel voordelen. Een voorbeeld: men kan er by nagenoeg alle weersomstandig heden mee doorwerken. Geen last van wind, mist en ru/r water'. Het is nog geen uitgemaakte zaak of men één dan wel twee kabelbanen boven het zuidelijk sluitgat van het Brouwershavense Gat zal bouwen. De deltadam ter plaatse moet breder worden dan de Grevellngendam. Met vier kabels is het uiteraard mogelijk om de dam breder en sneller op te '7rp slot t)Og. 2 lioL 3) BRUSSEL (ANP) Nederland heeft gisteren in de Europese ministerraad in Brussel weinig begrip voor zyn vitale vcrvoersbelangen ondervonden van zyn EEG-partners. Aan het einde van de (tweedaagse bespreking van bet toekom- Istïge gemeenschappelyke vervoersbeleid Iin de ,zes' toonde de Nederlandse staats secretaris van verkeer en waterstaat, ir S. A. Posthumus, zich dan ook duidelijk teleurgesteld. .Geen enkel vraagstuk kon tot een op lossing worden gebracht en in de Eu- Jropese ministerraad werden steeds meer pogingen gedaan om het in juni 1965 bereikte akkoord, waarbij de door Ne derland zo verlangde vrijheid van prijs vorming althans in redelijke mate werd overeengekomen, uit te hollen. Terwijl de Europese commissie bij monde van het Luxemburgse lid L. Schaus sprak Ivan .grote bezorgdheid' over de verdere Igang van zaken bij de bepaling van een EEG-vervoerspolitiek en het resultaat van de vergadering bestempelde tot .het eens zijn, dat men het oneens is', ontken- Posthumus, dat er een .volledige

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1