PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LB J NAAR AZIË Centralisatie-gedachten in Zeeuwse visserijkringen VREDESACTIE TEGENOVER COMMUNISME Nederlands startverbod treft chartervlucht naar Z.-Afrika Op IS oktober Plan van prof Erhard Reisagentschap: Schiphol jaagt chartermarkt naar België' Kamerleden willen hogere toelagen voor studenten Afro-Aziatische eis in kwestie Zuid-West-Afrika Prof Berkhof zegent huwelijk prinses Margriet in KOMEN TOT ÉÉN GROTE MARKT Hoogspanning 209e jaargang - no. 227 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN D 2911. Zlerlfcxas, por poft ƒ11.65 per id*, 9213), Ooitburs, I t. d. klad' 50 cinl m Woensdag 28 sept. 1966 Boze Boeren' in Blaricum Pagina 3 3 PZC, Middelburg- TOPGESPREK IN MANILLA WASHINGTON (Reuter, UPI) Het Witte Huis heeft gisteren be kend gemaakt dat president John son volgende maand naar Manilla gaat om met Aziatische leiders vraagstukken met betrekking tot de oorlog in Vietnam en de voor uitzichten voor de vrede te bespre ken. Als voorlopige datum waarop de conferentie zal beginnen wordt 18 oktober genoemd. Minister Rusk zal Johnson vergezellen. De president heeft op het ogenblik geen plannen om ter gelegenheid van zijn reis naar Manilla andere Aziatische hoofdsteden te bezoe ken. Het idee voor de topconferentie, waar voor behalve de Verenigde Staten, ook Australië, Nieuw-Zeeland, Thailand, Zuid-Vietnam als bij de oorlog in Viet nam betrokken landen zijn uitgenodigd, is afkomstig van de president van de Philïppijnen, Ferdinand Marcos. Voor zover bekend hebben al deze landen de uitnodiging gunstig ont vangen. De Zuidvietnamese regering gaf gis teren een communiqué uit waarin zij zei het initiatief van president Marcos toe te juichen. De conferentie zou een be ter begrip tussen de geallieerden bevor deren en hun steun aan Zuid-Vietnam versterken. VN-assemblee De Thailandse minister van buiten landse zaken, Thanat Choman, heeft in een toespraak tot de algemene ver gadering van de VIST gisteren Hanoi's bijna krankzinnige onvermurwbaar heid' als de oorzaak aangewezen van het falen van de pogingen om een vreedzame regeling van het Vietna mese conflict te bereiken. Hij be schuldigde Noord-Vietnam van het ontketenen van ,een veroveringsoor log en koloniale expansie' tegen Zuid- Vietnam. Hanoi's bondgenoten zou den uitbreiding van een ideologisch en politiek rijk nastreven. De Australische minister van buiten landse zaken, Paul Hasluck, zei dat in Vietnam geen overgave zou kunnen ge schieden, ,want er staat een beginsel op het spei, daL voor ons allen van het hoogste belang is'. Hasluck betreurde ,het negatieve antwoord van Hanoi en Peking' op de jongste Amerikaanse vredesvoorstellen, die door de eerste Amerikaanse afgevaardigde .bij de VS, Goldberg, zijn ingediend. Hij hoopte dat na rijpere overweging een positiever antwoord zou volgen. Hanoi Intussen heeft Jean Sainteny een Fran se diplomhat in ruste en oude vriend va.n president Ho Tsji Min van Noord- Vietnam, in ,War/Peace Report' ge schreven dat Noord-Vietnam bereid zou zijn Thants vredesplan van drie punten te accepteren, als de Verenigde Staten daar ook mee akkoord zouden gaan. Het plan van Thant omvat beëindiging der bombardementen op Noord-Vietnam, vermindering van de militaire inspan ning aan deze en gene zijde in Zuid- Vietnam, en vredesbesprekingen tussen de actief aan de oorlog deelnemende partijen: Verenigde Staten, Vietcong en Nationaal Bevrijdingsfront. Sainteny, die Ho Ts.ji Min laatstelijk ïn de zomer heeft bezocht, meent dat Noord-Vietnam onderhandelingen zal openen als de Verenigde Staten een blauwdruk voor het terugtrekken van hun militairen uit Zuid-Vietnam "overleg gen. WASHINGTON: President Lyndon Johnson en Ludwig Erhard tijdens hun voortgezette overleg. WASHINGTON (RTR) Bondskanselier Erhard van West-Duits- land heeft gisteren in Washington een plan voor praktische vredes politiek tegenover het Sowjet-blok voorgesteld, met regelingen voor de veiligheid tussen de NAVO en de landen van het Warschau pact. Het westen moet echter niet streven naar vrede met de com munisten ten koste van zijn eigen vrijheid. Alleen vasthoudend on derhandelen met afwegen van wederzijdse belangen kan tot resultaat leiden, zei Erhard. OUDERS VAN EMIGRANTEN DE DUPE.... NEKKRAMP OP JAGER ZEELAND DEN HAAG (ANP) Ann boord van Hr Ms jager Zeeland', welke bodem op de rede van Londonderry ligt, is een geval van nekkramp geconstateerd. Het betreft een 20-jarige hofmeester der eerste klas. Betrokkene, is in een zieken huis in Londonderry ondergebracht. De commandant van het smaldeel 5, bij welk smaldeel I-Ir Ms .Zeeland' is in gedeeld, heeft voor de opvarenden van clit schip o.m. lichte dienst en een pas sagiersverbod voorgeschreven, terwijl profylactische maatregelen zijn geno- Tweede grote brand in Londen LONDEN (AFP) Opnieuw heeft; een grote brand Londen geteisterd-. Gisteren Itield het vuur buis in een meubelfa briek in liet noordelijk gedeelte van de stad. De schade wordt geraamd- op een lcwnri; miljoen pond sterling, ongeveer 2,5 miljoen gulden. Enkele dagen gele den zou iemand de brandweer hebben gewaarschuwd dat er weer een brand op komst was. Vorige week donderdag legde het vuur een reusachtige houtopslagplaats in het noorden van Londen in de as. De schade bedroeg ongeveer 750.000 pond sterling, circa 7,5 miljoen gulden. Ook aan deze brand zou een anoniem telefoontje zijn voorafgegaan. SCHIPHOL (ANP) Een Neder landse groep van, vijftig meren deels oude. mensen, die in een Bris tol Britannia vliegtuig van de- Britse chartermaatschappij British Eagle van Schiphol naar Zuid- Afrika zou vliegen, is gisteroch tend eerst per lijnvliegtuig van de SAS naar Brussel gebracht, omdat de Nederlandse Rijksluchtvaart dienst het Britse toestel geen lan dingsvergunning op Schiphol heeft willen verlenen. België neemt ten aanzien van het goedkope charter- vervoer een ruimer standpunt in en heeft tegen deze reis, die het vliegveld van Brussel tenslotte geld opbrengt, geen bezwaar ge maakt. De reizigers zijn dus gistermiddag in Brussel overgestapt in het Britse vlieg tuig en daarin naar Johannesburg ver trokken. Voor hen betekende het een vertraging van enkele uren en voor de Zuidafrikaanse .Travellers' Facilities Club' die de reis heeft georganiseerd een financiële tegenvaller. De Engelse passagiers bukken onder dezelfde bepa ling. Het gevolg is dus, dat het British Eagle vliegtuig van Londen Airport leeg naar Brussel is gevlogen en dat de Britse passagiers eerst aldaar moch ten instappen. De rijksluchtvaartdienst heeft de ver gunning geweigerd omdat de groep niet voldoet aan de eis ril dat de be- Mogelijk volgt motie (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG - Een aantal tweede kamerleden wil hogere studietoe lagen voor studenten, die door de invoering van de nieuwe rijksstu- dietoelagenregeling een veel lager bedrag ontvangen dan vorig jaar of helemaal geen toelage meer krijgen. Deze kamerleden hebben dit gisteren aan minister Diepen horst meegedeeld tijdens een ver gadering van de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de tweede kamer. De minister heeft het verzoek niet zonder meer afge wezen. De kamercommissie was slecht te spre ken over de plotselinge invoering van de nieuwe regeling. Vele studenten krijgen daardoor volkomen onverwacht een veel lagere toelage dan waarop zij op grond van het vorig jaar verstrekte bedrag re kenden. De minister heeft uitvoerig de noodzaak van de invoering verdedigd, maar de ka merleden zijn hierdoor niet overtuigd. Zij zullen bij de openbare behandeling van de begroting van onderwijs en we tenschappen in november op de zaak te rugkomen. Het is zeer goed mogelijk, dat dan in een motie op een voor een aantal studenten gunstiger regeling zal worden aange drongen. De kamerleden vroegen minister Die penhorst, nog voor de behandeling van de begroting, zy'n standpunt ten aanzien van het rapport-Sassen over het rijks- studietoelagebeleid te bepalen. De mi nister betwijfelde of dit zou lukken, ge zien de ingewikkeldheid van het onder werp. trokken passagiers allen minstens een half jaar lid moeten zijn va.n een club, die de reis organiseert en dat van die vereniging het goedkope rei zen'geen hoofddoel mag zijn. De Tra vellers' Facilities Club heeft dit juist wel als hoofddoel en bovendien mo gen de passagiers nog een dag voor hun vertrek lid worden. De TFC-reis naar Johannesburg kost per persoon 800 gulden, per geregelde lijndienst 1400 gulden. Aan de ongebreidelde vrijheid in het Nederlandse luchtruim is nu dus met terdaad een einde gekomen. Vorig jaar kondigde staatssecretaris Posthumus dit trouwens al aan. Hij vaardigde het besluit uit dat ITE-reizen aan mini mumprijzen moesten worden gebonden (minstens 85 procent van het vergelijk bare normale IATA-tarief voor de lijn diensten der grote luchtvaartmaatschap pijen, voor zover het vluchten van hoog stens 550 guldén betrof en minstens 75 procent van vluchten boven de 550 gulden). Dit besluit hield automa tisch in, dat het gehele chartervervoer aan een vergunningen-stelsel werd ge bonden, want hoe zou men and era het Nu dit stelsel eenmaal is ingevoerd kan de RLD ook op andere gronden char tervluchten (ook als het geen ITE- vluchten betreft) tegenhouden. Dat is in dit geval geschied. De conditie, dat men al een jaar lid moet zijn van de vereniging, die de reis organiseert en dat die vereniging het goedkope reizen niet als hoofddoel mag hébhen, is over genomen van de IATA zelf, de interna tionale organisatie van de grote lucht vaartmaatschappijen. De Travellers' Facilities Club organi seert al 7 jaar chartervluchten naar Zuid-Afrika, hoofdzakelijk voor ouders en familieleden van emigranten. Zij deed dit tot nu toe vanuit Bazel, maar besloot dit jaar gezien de grote belang stelling in Nederland ook rechtstreekse vluchten vanuit Amsterdam te gaan ma ken. Het ziet er naar uit, dat de RLD daar thans een stokje voor wil steken. België, Luxemburg en Zwitserland leg- (Zie slot pag. 3 kot. 3) VN-assemblee NEW YORK (RTR) Een groep Afri kaanse landen en Aziatische landen heeft gisteren een ontwerpresolutie ingevend waarin aan de algemene vergadering van de VN verzocht wordt het mandaat van Zuid-Afrika over Zuid west-Afrika over te nemen. Dat gebeurde kort nadat de algemene vergadering was bijeenge komen om het gesprek over Zuidwest- Af rika te hervatten- Di de resolutie wordt aan de voorzitter van de vergadering verzocht een VN-autoriteit aan te wijzen om het j/ebied te besruren. Een eerder op de dag door de Liberiaan se afgevaardigde gedane poging om an dere Afrikaanse afgevaardigden over te halen een meer gematigde houding aan te nemen was mislukt. Liberia meent dat onmiddellijke overdracht niet is af te dwingen, waardoor niet veel mogelijkhe- dèen meer overblijven om tegen Zuid- Afrika op te treden. Al 7 jaar Hy stelt voor dat het westen gezamen lijk tracht te bepalen wat de communis ten willen en wat er achter de dikwijls ■ermelde omkeer in het oostelijk blok steekt. Hij meent dat het niet juist Is der meer te geloven dat het losser worden van de banden In het westelijk bondgenootschap een soortgelijke gang van zaken in het oostelijk blok heeft aangemoedigd. Het westen moet niet proberen de communisten tot het verzaken van hun grondprincipes van hun buiten landse politiek te brengen. Met het oosten moeten meer handels- en cul turele betrekkingen worden knoopt. rol te geven in de kernwapendefensie. Deze regelingen zouden geen verbreiding van kernwapens mogen inhouden. Met instemming was kennisgenomen van het besluit van een desbetreffende werk groep van de NAVO, onlangs in Rome oijeen geweest, om de vorming van een permanent comité voor de kernstrategie binnen de NAVO aan te bevelen. Johnson en Erhard hebben voorts in be ginsel overeenstemming bereikt over de installatie van een ,rode telefoonlijn' tus sen Washington en Bonn, die snel over leg tussen de twee regeringen over be langrijke kwesties mogelijk maakt. Ruimtevaarders Erhard sprak in de nationale persclub in Washington nadat hij twee dagen met president Johnson besprekingen had ~"- voerd. Johnson en Erhard spreken zich In het gisteravond uitgegeven communiqué uit voor overleg met Engeland inzake een grondige herwaardering van de commu nistische dreiging in Europa, de vereiste militaire sterkte van het westelijk bond genootschap en de daarmee verband hou dende financiële vraagstukken. Beide staatslieden zijn het er over eens dat binnen de NAVO regelingen moeten worden getroffen om de lidstaten die geen kernwapens bezitten, een passé--"" Op Kaap Kennedy ontmoetten de staats lieden de ruimtevaarders James Lovell, Edwin Aldrin, Gordon Cooper en Euge- F ne Cernan. Lovell en Aldrin zullen eind LOfJlfnUfHOucr oktober met de Gomini-12 de ruimte in gaan. Cooper en Cernan vormen de re servebemanning. DEN HAAG (ANP) Het huwe lijk van prinses Margriet en mr Pïeter van Vollenhoven zal wor den ingezegend door prof dr H. Berkhof, hoogleraar in de theolo gie namens de Nederlandse Her vormde Kerk aan de rijksuniver siteit te Leiden. Bij het burgerlijk huwelijk zullen als getuigen optre den: mejuffrouw H. Michelin, dr L. J. M. Beel, de heer W. F. J. Moerzer Bruyns, prof nir J. V. secretaris van defensie, de lieer Rijpperda Wierdsma, de staats secretaris va-n defensie, de heer H. Schaper en de heer W. J. van Vollonhoven. Mejuffrouw Michelin was destijds bruidsmeisje bij het huwelijk van koningin Juliana en prins Bern- hard. De heer Moerzer Bruyms, kapitein van de NV Stoomvaart maatschappij Nederland, verte genwoordigt de koopvaardij als peetvader van de bruid. Prof Rijp perda Wierdsma is hoogleraar in het staatsrecht te Leiden. De staatssecretaris van defensie voor de luchtmacht H. Schaper is de voormalige chef van het militaire liuis van de koningin. De heer Vam Vollenhoven is een broer van de bruidegom. Een kleine commissie, onder lei ding van de luitenant-generaal bd C. J. Valk, adjudant in buitenge wone dienst van de koningin, is belast met de voorbereiding van de kerkelijke plechtigheid. PROF DR H. BERKHOF DEN HAAG: Dr L. J. M. Beel vice-president van de raad van sta te (IJ, staatssecretaris H. Schaper van defensie (midden) en de heer W. J. van Vollenhoven, broer van de bruidegom, die tot de zes ge tuigen behoren bij het burgerlijk huwelijk van prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven. BRESKENS ,Do handel be weegt zich in Zeeland, wat de vissery betreft, te veel op het in dividuele vlak. Door die versnip pering van (trachten ontbreekt de mogelijkheid tot uitbouw'. Deze uitspraak van burgemees ter J. A. Eekhout van Breskens raakt de kern van een probleem, dat het sterkst leeft bij de vis sers en de mijnmeesters van de vismijnbedrijven, Wel is op pro vinciaal niveau een discussie gaande waarbij de belangheb bende gemeenten en ook de stichting ,Zevïbel' zijn betrok ken, maar voorlopig is er geen kijk op een uitspraak in deze, laat staan van een concreet plan dat als eerste oogmerk heeft het vormen van een vaste, grote markt in Zeeland, in Breskens of in Vlissingen. Een aanneinelyke oorzaak van het; ontbreken van werkelijke belang stelling voor deze problematiels; was de afsluiting van de Oostersehelde het aanvoeren van argumenten te gen dat wetsontwerp eiste in visse- rjjkringen alle aandacht op. Bres kens' burgemeester bracht tijdens de laatste reünie van ,Ze-vibel' met klem naar voren, dat de Zeeuwse vissery er beter aan deed zich niet vast te bijten in het verzet tegen en de pro blemen rond de afsluiting van de Oostersehelde. Anders gezegd: ,Zij moet niet alles op één kaart zetten, maar aan de toekomst met afgeslo ten Oostersehelde denken. Die toe komst is minder vaag dan het begrip voorgeeft: in 1978 is de Oostersehel de dicht. Gedwongen de plaatsen hebben voor- en Dadelen, door de verschillen in ligging en ex pansiemogelijkheden, maar het feit blijft dat hierdoor de eerste stap, zij het gedwongen, naar centralisatie zal worden gezet. En die is nood zakelijk. dat geven alle belangheb benden toe, al was het alleen om de Zeeuwse visserij een behoorlijke con currentiepositie ten opzichte van de Scandinavische landen te garande- stap weerhouden. De Vlissingse ha ven is voor hen aantrekkelijk, zo meent havenmeester H. J. de Witt, omdat zij dan de band met him woon plaats, him kerkgenootschap en hun visgronden niet behoeven te verbre ken, terwijl naar Breskens gaan bete kent: verhuizen naar Breskens. Daar tegenover staat, dat de Vlis: singse haven te klein zal blijken te zijn en moeilijk bereikbaar is. Er is echter voor de gemeente Vlissingen tijd genoeg om het nu nog vage plan om een nieuwe vissershavcn ir. de buitenhaven aan te leggen, uit te voeren. De noodzaak hiervoor zal ur gent kunnen zijn wanneer het boule vardplan tot uitvoering wordt ge bracht en de huidige vlssersha.ven moet verdwijnen. Tanige dagen geleden zagen JL wij enkele ernstige man nén bezig met de inten sieve raadpleging van hun agenda's: ze waren doende een vergaderdatum te zoeken, die hun allen zou schikken. Een moeilijke opgave, pas twee maanden na dato was er een dag te vinden, waarop ieder zich (zij het met moeite) even kon vrijmaken. De agenda's van de ernstige mannen zagen er dan ook triest uit: dichtbeschreven velletjes papier, op gTond waarvan zij van de ene vergade ring naar de andere ijlden, bespreking op bespreking, alles ten algemene nutte- Bij het gadeslaan van de groep nijvere bijen (ze waren afkomstig uit bestuurs- kringen) moesten we denken aan het verhaaltje, dat H. J. A. Hofland opdist in zjjn enige jaren geleden zo intensief verkochte boekje ,Gean tijd': een weduwe ontving condoleantiebezoeken van vrien den en collega's van haar echtgenoot, waarbij de bezoekers uitvoerig de over ledene prezen. Hij was, betoogden zij. een buitengewoon man- ,Dat zegt men', zei de weduwe. ,Ik heb hem niet zo goed gekend'. Een tweede citaat, dat wij in dit verband willen gebruiken, is een titel van een lezing, destijds gehouden door nu wijlen professor Jan Romein, die het had over wetenschappelijke werkers, die ,de dagen als zand door hun vingers zien glijden'. Deze titel namelijk: ,D"e ivoren toren onder hoogspanning". In zijn lezing herinnerde Romein aan het boek .In side U.S.A.* van John Gunther, waarin de dagtaak van burgemeester La Guar- dia van New York wa3 opgetekend: ,De mens is hier betoverd tot een tand van een rad in het bestuursmechanisme'. De Amsterdamse historicus hield zijn refe raat in 1949, rneer dan vijftien jaar ge leden. Sindsdien is de hoogspanning er niet minder op geworden, niet in de ivo ren toren (van de wetenschap), niet in het bestuursmechanisme. De agenda's zijn intensiever beschreven dan ooit. Wij werden bij het thema .hoogspan ning" bepaald door de Dapierlawine van de afgelopen weken, voorna melijk uit Den Haag afkomstig: de be groting 1967, diverse nota's, zoals het rapport van het Centraal Planbureau over de economie in 1970, de nota ruim telijke ordening H, deze week nog ver schijnt de zeehavennota, alles bijeen veie kilogrammen papier, waarin allerlei be langrijke zaken, vooral ook voor een pro vincie als Zeeland, zijn te vinden. Eigen lijk zou een groot deel van deze papier massa door provinciale en gemeentebe stuurders in Zeeland intensief gelezen moeten worden. Het rapport van het Centraal Planbureau bijvoorbeeld geeft allerlei verwachtingen aan voor de toe komst, gerubriceerd per bedrijfstak. Wanneer men nu zou willen weten waar mee het beleid rekening moet houden voor de industrialisatie, laten we zeggen met het oog op vestiging van chemische bedrijven, dan zou lezing van een derge lijk stuk dringend geboden zijn. Een nota ruimtelijke ordening kan een bestuurder in dit gewest uiteraard niet ongelezen laten: de toekomst van Zeeland heeft een duidelijke rol bij de samenstelling van dit stuk gespeeld, hetzelfde za.1 ook wel het geval zijn bij de zeehavennota. Daarnaast dient 'kennisgenomen te wor den van de begrotingen van ten minste economische zaken (regionale industria- lisatiepolitiek), cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (de ontwikkeling van de recreatie) en verkeer en water staat (wegen, zeeweringen, deltaplan etc Maar dit neerschrijvend realiseren we ons, dat het voor een drukbezet be stuurder haast onmogelijk is van al deze stukken kennis te nemen: het ge wone beleid van alledag houdt hem al zo bezig, zeker in een provincie in ont wikkeling, dat alleen al het vinden van een gemeenschappelijke vergaderdatum met anderen een probleem is. Een bur gemeester in deze tijd we noemen hem nu maar als voorbeeld van een bestuurder behoort de ontwikke lingen in én buiten zijn gemeente nauwkeurig in het oog te houden, hij moet voorts weten hoe de za ken staan op de diverse departementen waarmee hij heeft te maken, hij behoort zich druk te maken over bouwstromen en sportpolitiek, de woningsituatie, de sanering, de goedkeuring van de begro ting, enfin men kan zo geruime tijd doorgaan. Onlangs zei ons een Zeeuws burgemeester: ,Ik ben al blij als ik kans zie een paar vaktijdschriften door te werken'. De ontwikkelingen in zijn ge meente eisten hem zo intens op, dat hij allerlei op zichzelf ook nuttige en zelfs noodzakelijke dingen moest laten schie ten. De .hoogspanning' brengt als vanzelf met zich mee. dat de bestuurder niet zelf meer van alles wat er aan offi ciële stukken afkomt, kan kennisnemen. In het gunstigste geval (dat geldt voor al voor de grotere gemeenten) staan er achter de beleidsfiguren bekwame amb tenaren, die zich specialiseren op onder delen, specialisten dus die op een deel gebied van het beleid advies aan de be- stuurderen uitbrengen. Het beleid mo derne stijl is veel meer geworden tot een kennisnemen van allerlei adviezen op deelgebieden om op grond daarvan te po gen een totaalbeleid te voeren, veel min der echter een bestuur oude stijl, waar geen deskundige aan te pas kwam. Maar het signaleren van deze ontwikkeling- vestigt tegelijkertijd de aandacht op een nevenverschijnsel, dat van het grootste belang is: als de moderne bestuurder alleen maar een beleid kan voeren, dat mede is gebaseerd op adviezen van des kundigen. als deze bestuurder uit tijds gebrek niet zelf meer uitputtend ken nis nemen kan van de lawines aan no ta's, begrotingsstukken en wat dies meer zjj, hoe moeilijk wordt het dan wel niet voor de gewone burger om het beleid kritisch te volgen. Hoogspanning bij het beleid betekent in deze technocratische tijd helaas maar al te vaak laagspanning bij de burger. Ernstige mannen uit de bestuurssector raadplegen hun agenda's om samen een vergaderdatum te vinden: het kan pas twee maanden later, want ieder is druk bezet, druk met zaken van beleid en algemeen welzijn: het gaat om de tandraderen in het bestuursmechanis me. Maar de burger, op een paar passen afstand toeschouwend, kan slechts met moeite de gang van de raderen herken nen. Ziedaar het probleem, dat in onze tijd de grootste prioriteit zou moeten hebben: het brengen van evenwicht tus sen de hoogspanning en de laagspanning De burger lijkt teveel op de weduwe uit het vernaaltje van Hofland: of het be stuur goed of slecht was, is voor hem moeilyk uit te maken, ,ik heb het niet zo goed gekend ftatit lijft Er is spraJke van geweest dat de rijkswaterstaat .buitendijks' een werkhoven zou aanleggen, die de vis sers van Colijnspiaat zouden kunnen gebruiken als vissershaven. Inmid dels is echter besloten de haven bin nendijks aam te leggen, zodat voor deze vissers t.wee toevluchtsoorden blyven: Vlissingen en Breskens. Bei- Vlissingen Breskens Het noemen van twee toevluchts oorden, Breskens en Vlissingen, is oppervlakkig gezien natuurlijk niet reëel. Tenslotte kunuen de vissers van Colijnspiaat gaan waar zij wen sen. Maar de binding aan Zeeland zal de meesten van hen van een grote .Voor dit vismymbedrijf moet de om zet dik vier miljoen gulden zijn om goed te kunnen functioneren. De aanvoer van de Breskense vloot al leen is dan niet voldoende', zegt ój- Breskense mijnmeester, de heer J. Jacobs. .Misschien komen er tien Zie slot pag. 2 kol. 4) Kleuter verdronken ALKMAAR (ANP) Terwijl de moe der even weg was is te Egmond aan Zee het anderhalf jarige meisje Janette Prins in een put achter de ouderlijke woning terecht gekomen en verdronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1