Passage jeugdproblematiek is verschrikkelijk vaag' 30 26 27 28 29 1 4 5 2 Kanttekeningen bij de miljoenennota i3mutta ALMANAK Vooraan ,VOOR SCHOUWEN EN GOEREE BIJ VOORKEUR KLEIN-INDUSTRIE' Rennies Motorrijder (20) bij botsing gedood Honderd kilometer met ,kruipauto' Wedstriidendag in Schoondijke WEMELDINGSE KANAALF EESTWEEK BESLOTEN JAARBEURS GEBOUW VREDENBURG UTRECHT ,lHET PROTEST' THEMA DISCUSSIEWEEKEND OPHEDENESSE FILMAVOND HET WEER IN EUROPA PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 SEPTEMBER 1966 MR J. SCHOLTEN OVER TROONREDE MIDDELBURG Verschrikke lijk vaag': zo noemde het CHU- tweede-kainerlid en CHU-secreta- ris mr W. Scholten de in de troon rede opgenomen passage over de jeugdproblematiek. Dit onderwerp werd aangeroerd tijdens een be schouwing over de nieuwe begro ting, die mr Scholten zaterdagmid dag in de chr hbs hield voor de deel nemers aan de provinciale dag van de CHJO. ,Wat bedoelen ze', zo stelde spreker, ,met de zin: de re gering wil bevorderen, dat de kri tische belangstelling die bij velen voor het openbaar gebeuren be staat zich positief kan richten op het vervullen der taken waarvoor ons volk zich positief gesteld ziet. Ik weet eigenlijk niet goed wat ik met deze passage aan moet', zo liet het tweede-kamerlid zijn gehoor weten. Hij sprak er zijn teleurstel ling over uit, dat de regering op dit punt zich zo weinig concreet heeft uitgedrukt, Mr Scholten meende dat niet verge ten dient te worden, dat het verschijnsel provo betrekking heeft op een byzonder klein percentage van de jonge mensen in Nederland. ,lk mis in deze passage de erkenning dat de overgrote meerder heid van de Nederlandse jeugd zich op een andere manier uit', aldus mr Schol ten. De relletjes van Prinsjesdag noem de hij beneden elk peil. Het tweede kamerlid wilde voorop stellen dat het In Nederland ieders recht is om uiting te geven aan de innerlijke overtuiging. ,Wy willen, dat er een open discussie is maar wy verwerpen ten enen male dit soort discussies, die gepaard moeten gaan met rookbommen'. Over de buitenlandse paragraaf zei mr Scholten aangaande de kwestie Vietnam dat dit conflict alleen politiek kan wor den opgelost. Militairen kunnen dit con flict naar zijn mening niet beslechten. Het had mr Scholten geschokt te ver nemen dat in bepaalde gebieden van Vietnam de voedselvoorraden met che mische middelen worden vernietigd. .Dit onderdeel van de Amerikaanse oorlog voering Is moeilijk te verwerken', aldus het tweede-kamerlid, die op dit punt een waarschuwing en aanmerking op zijn plaats vond. Het zou mr Scholten naar hij betoogde verheugen, wanneer de regering stappen in deze richting zou nemen. ,Ala wij de loonontwikkelingen laten uitgaan boven de ontwikkeling van óe produktiviteit dan gaan de toekomstige welvaart kna„ luidde het oordeel van mr Scholten, toen hij de loonpolitiek onder de loep nam. Hij zei het te betreuren dat de regering stelt, dat de loonontwik kelingen niet bepaald zullen worden door de groei van de arbeidsproduk- tiviteit. Volgens mr Scholten zou het veel gezonder zijn, wanneer op zo kort mogelijke termijn zou worii» bevorderd dat de loonontwikkelingen wel Ln de pas zullen lopen van de ontwikkeling van de arbeidsprodukti- vitelt. ,ïk vrees dat de regering met deze pas sage in de troonrede afbreuk zal doen aan de vooronderstelling die zij miljoenennota ten grondslag heeft ge legd', aldus het tweede-kamerlid voor de CHU. Hij zei verder getroffen te zijn door het feit dat er met geen woord is gerept over de problemen die zich momenteel voordoen in de onderwijs sector. Sprekende over dit onderwerp betoogde de heer Scholten het beleid van minister Diepenhorst in de kwestie van de studiebeurzen zwak. De onder- wijsmaatregelen zijn volgens de CHU- secretaris te overhaast in elkaar gezet. Ze zijn in ieder geval niet gebaseerd op een gegronde studie van dit pro bleem', aldus mr Scholten. Het tweede-kamerlid zei voorts op ver schillende gronden te hebben geconclu deerd, dat tie berekening van minister Vondeling niet deugdelyls is. Alles is naar boven afgerond. Zo is een veel le gefiatteerd beeld verkregen', aldus mr Scholten. Naar zyn mening heeft dit tot gevolg dat de mogelijkheden voor de publiekrechtelijke lichamen om kapitaal ,Wij kunnen evenwel niet met een tegen- plan komen', zo verkondigde het kamer lid, die voorrekende dat de tijd daar voor veel tekort zou zijn. Het grootste bezwaar van de heer Scholten tegen de verhoging van de omzetbelasting op ter mijnen was terug te brengen"tot het feit, dat men wederom wordt gedwon gen een ingrijpende beslissing te nemen, méér dan vijftien maanden vóór dit zal worden geëffectueerd. Samenvattende meende mr Seholten te kunnen conclu deren, dat het huidige kabinet, waarin de CHU toch ook positieve punten ziet, heeft blijk gegeven zich terug te trek ken en voorts aantoont de toekomstvisie, die het pretendeerde te hebben, niet waar te kunnen maken. Op de provinciale dag hield jhr drs P. A. C. Beelaerts van Blokland, lid van de provinciale staten, burgemeester van Wolphaartsdijk en medewerker van .Branding", een inleiding- onder de titel De leeuw in de bidding'In deze in leiding schetste hij de ontwikkelingen die zich in Zeeland voordoen. Hij zette in zijn referaat de schijnwerper op het onderwerp luchtverontreiniging, dat zo langzamerhand een verplicht Zeeuws!De avonduren werden" gevuld door het nummer* begint te worden. Spreker be-1 cabaret André Both in .Twaalf ambach toogde, dat van begin af aan sterk op ten. elf ongelukken'. luchtverontreiniging gelet dient te den. .Anders doe je de industrialisatie de das om', aldus de burgemeester van Wolphaartsdijk, die de toekomst geen grote moeilijkheden zag, omdat telkens weer blijkt dat het luchtver ontreinigingsprobleem overwonnen! kan worden door nieuwe produktie- processen. Het door .Hercules' aange kondigde .gesloten afvoersysteem' noemde de heer Beelaerts van Blok land er een voorbeeld van. Spreker vond het van groot belang, dat er een commissie van deskundigen komt, die vaak voor luchtverontreiniging. .Geen versnippering van commissies. De deskundigen zijn maar dun gezaaid', zo merkte de burgemeester van Wolphaats- dijk op. Hij zei veel respect te hebben voor de Vlissingse commissie, die hij echter onvoldoende noemde, omdat er .geen meteoroloog in zit'. Dus is het eigenlijk een lamgeslagen commissie', aldus spreker. Voorzitter J. van de Brink van de CHJO trad zaterdagmiddag af. Hij werd opge volgd door j. Nijman uit Tholen. Vice- voorzitter is drs J. Hietkamp, secretaris M. J. Adrlaanse, die wegens vertrek zijn functie neerlegde wordt opgevolgd door A. Nieuwerlcerk, Bab Leunis uit Tholen is tweede secretaris. Penning meester blijft de heer H. Harrewijn. Als algemeen adjunct werd aangewe zen S. J. Louws uit Oostkapelle. De heer Nijman bracht de scheidende voor zitter en secretaris dank voor hun acti viteiten ir. het belang van de CHJO. Z1ERIKZEE - ADVERTENTIE INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS OPENT VRIJDAG 30 SEPT. 10 UUR IN AHOY» i HELIPORT! V ROTTERDAM/BIJ HOFPLEIN leeuwse Weet iedereen wel wat ,'t veu- röód' iet Het voorhoofd, ahhoord. Maar weten alle lezertjes ook, wat ,'t veurCöd' is, als een recht geaard Zeeuws boer die term toe past op een stuk landt Met dat voorhoofd bedoelt hij dat gedeelte, waarvan redelijkervAjs mag wor den aangenomen, dat daar het land begint, laten we zeggen de kop van het perceel. Nu woont er in Wilhelmimadorp een wijs en bezonken mam, dia zich onlangs, bij zijn pensionering, uit heel wat zaken heeft terugge trokken. Hij is jarenlang op ve lerlei gebied actief geweest en heeft het leven derhalve door en door leren kennen. Dóór en dóór. En wie zal het hem misgunnen, dat hij nu een nieuw huisje heeft laten optreklcen, waarin hijlas van alle beslommeringen, mijmert over de achterliggende jaren f Hij heeft, het huisje helemaal vooraan laten zetten, aan het be gin van het land. Vandaar de naam van het huisje: ,0p 't veu- róód?. (ADVERTENTIE) Een OLVEH spaarplanpolis voor uw premiespaarplan NV V-districtsbestuurders: ADVERTENTIE Brandend maagzuur? helpen dirëkp OUD-VOSSEMEER. In de nacht van zaterdag op zondag is de twintigjarige M. A. van Poortvliet uit Oud-Vossemeer op slag gedood toen hii met zijn motor onder Halsteren met een uit de tegen overgestelde richting komende auto bestuurd door J. S. uit Tholen in bot sing kwam. De jongeman was onge huwd. BERGEN OP ZOOM De auto mobilist P. S. uit Scherpenisse heeft drie processen-verbaal ge kregen. Hij gaf zondagmorgen om. streeks half elf op de hoek Ant werpsestraat-Bosstraat te Bergen op Zoom geen voorrang aan een Bergse automobilist die daardoor het stuur moest omgooien en met de auto tegen een winkelpand reed. S. ging er na de aanrijding van door. De politie, die hem wist te achterhalen, constateerde dat de man zonder rijbewijs reed in een [gelijkheden heeft. De vakbeweging Is j daarbij wel van mening dat er taken voor haai- liggen waarbij men hoopt, |öat de overheid een vinger in de pap Sclxouwen-Duiveland en zal houden om te waarborgen da t de Zierikzee bijeen Goeree-Overflakkee hebben geen be hoefte aan groot-industrie. Wel is er een verlangen naar klein-industrie in de vorm van toeleveringsbedrijven. Nu de voormalige eilanden dichter bij de randstad Holland zyn komen te liggen zal dit uitbreiding als woongebied ten gevolge hebben. Het beleid zal er dan in de toekomst zodanig op gericht moe ten zijn, dat de leefbaarheid wordt be vorderd'. Tot deze bespiegeling kwamen de NW-bestuurders C. Hoek en J. Wït- teveen zaterdagmorgen toen ze op een drukbezochte bijeenkomst van gezamen lijke bestuurdersbonden in ,Het huis van Nassau' te Zierikzee spraken over de toekomstige ontwikkeling in Zeeland. Volgens districtsbesfcuurder C. Hoek uit Goes wordt er door de rijksoverheid vel aandacht aan Zeeland besteed. Op het gebied van de ruimtelijke ordening is de toekomst van Zeeland reeds be gonnen. Een urgente zaak vond de heer Hoek de vaste oeververbinding met Z.- Viaanderen. Een verlangen dat hij staaf de op de toekomstige ontwikkelingen van het verkeer over de Westersehelde. Werden in 1965 anderhalf miljoen auto's overgezet, de orognose van het ETI is dat dit in 1970 tot 2,3 miljoen zal zijn gestegen, terwijl er voor 1980 zelfs ge rekend wordt op een jaarcapaciteit van 5 miljoen voertuigen. Een dubbeldek ker kost 20 miljoen, maar het betekent tevens de aanleg van nieuwe insteek- havens die nog eens een investering van 75 miljoen vragen. Als daarnaast de kosten worden gezet van een vaste verbinding (raming 500 miljoen) waar aan vier jaar gebouwd zal moeten wor den, dan zal een tunnel zich gaan be talen als het wordt gewogen tegen de toename van het verkeer waarvoor in de toekomst ook maatregelen genomen moeten worden te Breskens. Mede met de agglomeratie van Gent en Noord- Frankrijk als achterland en de enorme wachttijden voor het vrachtvervoer op Kruiningen-Perkpolder zal de vaste oe ververbinding een eerste voorwaarde moeten zijn, aldus de heer Hoek. Over de industrialisatie zei de districtsbe stuurder dat men omwille van de werk gelegenheid zal moeten helpen stimu leren. Sprekend over de verschillende plannen (Terneuzen-Gent en Zuid-Sloe) zei de heer Hoek, dat er over tien jaar rond het Schel debekken bij de nieuwe Industrieën naar verwachting tiendui zend mensen werkzaam zullen zijn. Zijn conclusie was" dat Zeeland bij het indu strialisatiebeleid een grote toekomst te wachten staat. Zich nader tot Schou- wen-Duiveland bepalend, zei hii dat er en uitbreiding van de tuinbouw te ver- vachten is en dat er behoefte is aan geconcentreerde klein-industrie met na me rond Zierikzee. De heer Hoek zei verder van oordeel te zijn dat Schouwen Wonen en werken was het thema dat disbriictsbestuurder J. Witteveen uit Spijlcenisse vervolgens belichtte voor Goeree-Overflakkee na eerst een filmpje te hebben vertoond over stad Rotterdam. Volgens de heer Witteveen heeft de ontwikkeling van deze havenstad er toe geleid overal mensen te gaan werven. Het vraagstuk van de pendelarbe-id nam hiermee toe. In 1930 pendelden er nog slechts 50 mensen naar de randstad: in 1965 was dat gestegen tot ruim 1500. Van de onzelfstandige beroepsbevolking er in 1930 op Flakkee 6100 men de landbouw werkzaam, 1690 in de nijverheid, 360 bij de visserij en 1900 in de dienstensector. In 1965 werkten er in de landbouw 3880, bij de nijver heid 1686, visserij 220 en dienstensector Volgens de heer Witteveen was egrijpelijk, dat mensen die niet meer in de landbouw konden worden geplaatst, naar Rotterdam gingen wer ken. Thans is men wat minder econo misch afhankelijk van een bepaalde be drijfstak. Toch is een destijds ingestelde studiecommissie tot de conclusie geko men, dat er wat moest gebeuren, Als er een goed wegennet komt zodat de mensen op tijd thuis kunnen zijn, zal een groot deel van het eilandelijke be houden kunnen worden. Aan groot-in- idustrie is dan ook geen behoefte, wel aan klein-industrie als toeleveringsbe drijven. Het beleid zal er vooral op ge richt moeten zijn de leefbaarheid te be vorderen. Voor een goed en beter woon klimaat is samenwerking met de ge meenten vereist. Aan verbreding van mogelijkheden is ovenwei de vakbewe ging bereid mee te helpen, aldus d« heer Witteveen, die tenslotte opmerkte, dat een groot deel van de problematiek op beide voormalige eilanden gelijk ligt. Hy achtte het juist dat er een Intensief contact plaatsvindt. a welkomstwoord van de heer Verheijden kregen de bezoekers een journaalfilmpje te zien over de ont wikkeling van Zeeland. Na de gemeen schappelijke lunch werd door hej. gezel schap een rondrit over Schouwen-Dui- veland gemaakt, waarbij een bezoek werd gebracht aan het kampeercentrum ,De Bremhoeve' te Renesse. In de ochtendbijeenkomst had de be heerder C. Hielkema het een en ar der over de stichting vakantieverbll ven verteld. Volgens de beheerder er thans 4 van de 11 hectare ln ge bruik, zullen er nog 88 bungalows gebouwd worden en ligt er nog een terrein in Schouwen waar in de toe komst een conferentieoord op zal worden gebouwd. TWEE VLISSINGERS NA BOTSING IN ZIEKENHUIS VLISSINGEN Zaterdagmiddag zijn twee Vllssingers in het ziekenhuis Beth- esda terecht gekomen nadat z(j betrok ken waren geraakt bij een aanrijding op de Koudekerkseweg, nabij het be jaardentehuis. De bromfietser W. G. C. van der K. uit Vlissingen stak van het fietspad de rijbaan over om dc inrit van het bejaardentehuis in te rijden. Uit de richting Koudekerk e naderde over de Koudekerkseweg de motorrij der A. van S. uïlt Vlissingen. Beide ver voermiddelen kwamen met elkaar in botsing. A. van S. liep een hersenschud ding op, een duopassiaglere vam de brom fiets, C. van S. liep eveneens een her senschudding en een gebroken been op. Van der H. bleef ongedeerd. A. van S. en C. van S. werden naar Bethesda overgebracht. SGHOONDl.JKE De centrale platte landsjongerenorganisatie Zeeland heeft byzonder geslaagde wedstrydendag achter de rug. Meer dan 100 PJG- CP.J- en KPJ-leden namen zaterdag in de landbomvpraktykschool deel aan één of meer van de acht verschillende wed strijden. Meest interessante onderdeel voor de dames was een modeshow van zelfgemaakte kleding. Voor de heren was er onder andere een trekkerbehen- diglieidswedstry d De treldcerbehendigheidswedstrjjd, waar bij een bijzondere precisie werd ge vraagd, was het enige onderdeel waar- ien wisselbeker beschikbaar was. ging naar Dik de Vogelaar uit Kloostérzande, die zijn tractor op cen timeters nauwkeurig door de enorme hal van de landbouwpraktijkschool wist te sturen. Opgaven als het plaatsen van een melkbus en het wegduwen van een staaf ijzer wist hy tot een goed einde te brengen. De vrouwelijke deelneemsters legden on- der meer een grote belangstelling aan de dag voor vingerverven en bloem schikken. Voor wat het eerste betreft ging de ereprijs naar Riet Louwerse uit Middelburg. Suus de Feyter uit Wa terlandkerkje wist het fraaiste bloem stuk je te componeren. Een wedstrijd, waarvoor eveneens veel belangstelling bestond, was een fotoher kenning, waarbij niet alleen bloemen en planten thuisgebracht moesten worden, maar ook bekende persoonlijkheden als Mao Tse Toeng, Soraya en Henk van der Grift. In een rassemherkenivingswed- strijd stonden de deelnemers voor de op gave narcissen en lelies uit elkaar te houden, alsmede James Grieve, Jonathan en Golden Delclous. De overige wed strijden betroffen het herkennen en on derkennen van technische bijzonderhe den aan landbouwmachines en een on- kruidherkenningswedstrijd. Bij de modeshow ging de eerste prijs voor zomerkleding naar mejuffrouw Li- neke de Putter. Prijswinnares voor wln- terkleding was mejuffrouw Anneke de Regt. Een eerste prijs voor de mantel pakjes was voor mejuffrouw Georgette van de Waeter. De rassenherkeunings- wedstrljd werd gewonnen door Tonny van Waes uit Uzendijke, de technische wedstrijd door J. Haartsen uit Schoon dijke. D. Dekker uit Schoondijke won de fotoherkenningswedstrijd. Veel vromoelijke deelnemers aan de wedstrijdendag in Schoondijke pro beerden het eens met vingerverven. Het resultaat was in vele gevallen verrassend. Veto PZC WEMELDINGE Pipo de Clonw, muziek, een gondelvaart en een vuurwerk: dat was zaterdag langs het 100-jarige Kanaal door Zuid-Beveland in Wemel- dinge het programma voor de slotfeestdag ter gelegenheid van dit eeuwfeest. Het was daar op en om het feestterrein een hele drukte. Vooral in de avonduren, toen duizenden langs de oevers een grootscheeps vuurwerk aan de sluis volgden. Hot eerste programmaonderdeel was za terdag voor de jeugd. Met de R P18 arriveerde 's morgens tegen tienen een kindervriend bij uitstek: Pipo de Clown, die de kinderen een uurtje amuseerde op de speelweide en daar ook vast zijn nieuwe trv-show aan kondigde. Zo'n 750 jongens en meis jes genoten er van zijn grappen. Zeeman viel in ruim van Zweeds schip VLISSINGEN. Het Finse beman ningslid M. van het Zweedse ms .Gallia' is zaterdagochtend, toen het schip in het Oostgat voer op weg van Gent naar Stocka, in een van de ruimen gevallen. De Gallia' keerde onmiddellijk naar de rede van Vlissingen terug, waar een dokter en helpers met een brancard aan boord gingen. De zeeman, die bij zijn val inwendige bloedingen en een gebroken bovenbeen had opgelopen, is van boord op het punt Zuid-Sloeweg-rijksweg 5! Gewonde bij aanrijding De wieli-jjdster w. van L,~de B. Is ge wond toen zij op de rijksweg Axel-Sluis kil onder Sassing werd geschept door een personenauto, bestuurd door M. A. A. N. uit Bergen op Zoom. Mevrouw Van L. was plotseling de rijweg overge stoken. Dokter W. G. Kok uit Axel liet haar per ambulance overbrengen naar het Sint-Elizabethziekenhuis in Sluiskil, Drie gewonden bij autobotsing MIDDELBURG Bij een gehaald en opgenomen. het ziekenuls .Bethesda' (HllNHXHHAaV) JAARLIJKSE BEURS VOOR PARTICULIEREN dagelijks van 10 -10 uur zondags gesloten, toegangsprijs f. 1,- Georganiseerd onder auspiciën van: H. H. de Klerk Zn. en ArtiDomo Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Vlissingen. Deventer, Hoorn.de Lier. Deelname: alle bekende fabrikanten op het ge bied van woninginrich ting.Exclusieve buiten landse inzendingen, sept. sept. sept. sept. sept. okt. okt. okt. te Souburg zijn zaterdagmorgen "drie mensen licht gewond geraalct. De wa gens werden zo zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Het geval gebeurde toen de bestuurster vrouw W. J. L. uit Den Haag komend de rijksweg by het oprijden van Zuid-Slooweg geen voorrang ver leende aan de Middelburgse automobi list A. B. Mevrouw L. en de inzittenden en W. C. van der W. raakten daarbij gewond. Na door dokter Van Bookel te zijn behandeld konden zij hun reis vervolgen. OADZAND Anton Groeneschey, een 22-jarige provo uit Amsterdam, wai weekeinde de voornaamste inleider _r een discussieavond onder het thema ,Het protest' ln het oecumenisch vormings centrum Hedenesse. Zaterdagavond ver telde hij 40 hervormde eatecheaanten uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen lets over dc provobeweging en beantwoordde hij meer dan 100 vragen over de meest uit eenlopende onderwerpen. Langdurig werd er vooral gepraat over de vraag .republiek of monarchie?' Het was eind vorige week nog onzeker of Anton Groenescney zaterdag in Hede nesse aanwezig zou zijn. Met prinsjes dag werd hij namelijk samen met ande ren ln Den Haag opgesloten wegens het gooien van rookbommen. Eerst vrijdag avond kwam hij vrij, op tijd om in He denesse aanwezig te zijn. Overigens had het Amsterdamse provo-secretariaat de leiding van Hedenese toegezegd dut ei in ieder geval iemand zou komen. He contact met een lid van de provo beweging is bijzonder open en eerlijk geweest, vertelde de heer R. J. Waster- val, die samen met mejuffrouw E. de Gaay Fortman de leiding had over het discussieweekend. Hij noemde het con tact bijzonder goed. Behalve over het provotariaat wisselden de deelnemers aan het discussieweekend ook nog van fedachten over het protest in de Ne- erlandse literatuur. Dit naar aanleiding van een inleiding, die de heer D. van Maurik uit Middelburg zondagmiddag hield. Zondagmorgen was er een door de deelnemers zelf voorbereide kerk dienst, waarin wika Wasterval (direc teur van Hedenesse) voorging. De 40 Oost Zeeuwa-Vlaamse jongens en meis jes werden vergezeld van. de predikan te E. Gramsbergen (Kloosterzande), H. Brok (Huls en Ruijs (Sluiskil), ten E. Gramsbergen Kloosterzande), H. Brok (Hulst) en Ruijs (Sluiskil). Hond zat gevangen' in het kleine dok VLISSINGEN Asielhouder Van i Megeren heeft samen met de Vlissingse politie zondagavond een hond uit net kleine dok bij het postkantoor gehaald- De hond was in het dok geraakt en kon er niet uit komen. Personeel van ,De Schelde' bleef liever uit de buurt, omdat de hond vals was. Na enige moeite waarbij de asielhouder voorzichtig te werk moest gaan om zelf niet te worden aangeval len, werd de hond uit het dok be vrijd. Later op de avond kon het dier aan de eigenaar worden af geleverd. Daarbij waren ook 250 jongelui uit Hainsweert, die door de ,Stad Zierik zee' werden opgehaald en teruggeva ren. In de middaguren trok onder meet' de Axelse drumband dioor de Wémel- dlngse straten naai' het versierde ■sluisplateau om zo belangstelling naar de braderie te trekken. Dat luk te uitstekend: de braderie had op deze slotdag een recordbezoek: 1300 mensen deden de tent aan om er een kijkje te nemen bij de zaken- show. Bijzonder druk was het ook 's avonds, toen op de ,Stad Zierikzee' de Vic tory-band' uit Halsteren voor de dajismuzték zorgde en toen door het kanaall een lint van feestelijk ge- illumineerde sohepen en scheepjes voer voor een gondelvaart met tal rijke gasten aan boord. Er werd ook volop gebruik gemaakt van de gele genheid o mhet marineschip .Bulga' te bezichtigen. Voor de climax van de feestweek én van het bezoek zorgde het groot opgezette vuurwerk, waarmee tussen tien en elf uur de "Wemeldingse kanaalfeesten werden gedoofd. Op de foto: Op de slotdag van de ka naalfeesten in Wemeklinge kwam za terdag eerst de jeugd aan bod: kin dervriend Pipo de Clown zorgde voor een uurtje amusement op de speel weide. (Foto PZC) BROMFIETSERS - FRONTAAL OP AUTO-GEWOND CLINGE. De 20-jarige bromfietser P. van de W. is zaterdagmiddag op de weg Hulst-Cllnge onder Kapellebrug frontaal op een personenauto gereden. De man moest per ambulance naar het Sïnt-Liduinaziekenhuis in Hulst worden overgebracht. Bromfiets en personen auto, bestuurd door G. v. d. V., werden beschadigd. De doktoren Brabers uit Clinge en Caspairie uit Hulst verleenden eerste hulp. (ADVERTENTIE) 16-mm geluidsfilmprojecties door geheel Zeeland met de modernste apparatuur. Projectieschermen tot 3x4 meter KiWKtHOUt U, Londen, zwaar bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, onbewolkt Parijs, half bewolkt Nice, onbewolkt München. onbewolkt Zllrich. onbewolkt Genève, onbewolkt Locarno, licht bewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, onbewolkt Belgrado, onbewolkt Athene, licht bewolkt ltome, onbewolkt Barcelona, onbewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mallorca. licht bewolkt Lissabon, zwaar bewolkt 16 graden C 16 graden C. 16 graden C. 13 graden C. 2-1 graden C. 17 graden C. 13 graden C. 19 graden C, 23 graden C, 16 graden C. 20 graden C. 22 graden C. 29 graden C. 26 graden C. 23 graden C. 23 graden C. 27 graden C. 25 graden C. RUSTIG WEER Droog weer met veel bewolking, maar voornamelijk ln het zuiden van liet land ook opklaringen. In de ochtenduren tn het zuiden plaatselijk mist. Zwakke wind, dezelfde of Iets hogere middag- temperaturen. ZON EN MAAN 27 september Zon op 06.33 onder 18.28 Maan op 18.18 onder 03.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 2