Sterke handbaiteams nemen reeds afstand Paastocht op kosten van autoverhuurder EMM is nu laatste Kilometerteller werd stilgezet Depauw versloeg Gerben Karstens ALBERT PEERSMAN FAVORIET VOOR NATIONAAL ANG0ULEME INTERLAND-BRIDGETOERNOOI BIJ 750-JARIG BESTAAN MIDDELBURG Zware opgaaf voor Vlissïngse schakers in tweede klas PARADE VIEUX 10 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1966 POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG. De twee Zeeu wen, die in april j 1 een goedkoop paastochtje wilden maken naar Frankfurt, namelijk op kosten van een autoverhuurder, kwamen uit eindelijk wel heel bedrogen uit. Gistermiddag werden zij door de politierechter te Middelburg, mr P. van Empel, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 100 omdat zij met de kilometerteller van de gehuurde auto geknoeid hadden. Het waren de Goesenaar L. T. en de Wophaartsdijkse inwoner C. de V. Met enkele kennissen uit de omgeving had den zij op Pasen dit reisje gemaakt. Ze huurden een busje voor 20 per dag en 15 cent de kilometer. Onderweg kwa men ze op de idee om de kilometer teller buiten werking te stellen. Dat deden ze enkele malen met het gev-'~ dat deze teller bij thuiskomst sle 6S0 km aangaf. De autoverhuurder ge loofde daar niets van, ging de juiste afstand na en kwam toen tot een heel ander aantal kilometers. .Een buitengewoon gemene streek', vond de officier van justitie, mr P. J. V. Roscam Abbing, die, om an dere mensen van dergelijke praktij ken te weerhouden, een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 weken en een geldboete van 100 eiste. Van de geldboete deed mr Van Empel tenslotte dus nog 25 af. De 47-jarige Utrechter A. G., die op 24 juli in Vlissingen op de Boulevard de Ruyter aangehouden was. omdat hij onder invloed van sterke drank in zijn auto reed, werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 weken, waarvan 3 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede 2 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan 1 jaar voorwaardelijk, ook met 2 jaar proef tijd. De officier van justitie had 4 we ken onvoorwaardelijke gevangenisstraf en 2 jaar ontzegging geëist. Diefstal van twee bromfietsen, of als dat niet bewezen werd joyriding, werd de 26-jarige Vlissinger C. de N. ten laste gelegd. Samen met een min derjarige vriend was de N., nadat een karweitje in Middelburg was uitgevoerd, in Vlissingen terecht gekomen, vervol gens te voet naar Souburg gegaan en het lopen moe op bromfietsenjact1- gaan. .Terwijl er net een proeftijd bij was', merkte de officier op. Mr Roscam Abbing geloofde, dat de brommers alleen maar meegenomen wa ren om zich te verplaatsen, zodat geen diefstal bewezen geacht werd. Om het verdachte toch te laten voelen wat er gebeurd was eiste de officier een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf, waartoe de politierechter De N. con form veroordeelde. L. H. uit Oostburg had al geruime tijd geleden, in november 1964 na melijk. eeii auto verkocht en daarbij opzettelijk gebruik gemaakt van een onjuist kenteken. Mr Roscam Ab bing eiste een boete van 250,-, de politierechter legde eenzelfde boete op, niaar daarvan 150,- voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. De Middelburger A. C. moest terecht staan omdat hij een IS-jarige jongen een stomp in het gezicht gegeven had. Toen hij met zijn auto in de Zusterstraat reed werd C's wagen op nog al hinderlij- ADVERTENTIE) Jubileum aan bieding BABY-UITZET Bij aankoop vanaf 10 gulden ontvangt u gratis de geïllustreerde BABY-GIDS met waardevolle premies 50jaa»^ de Ooievaar in Goes teerd'. Toen een der jongens scherp voor de auto langs reed, moest C. plotse ling remmen, waardoor één der andere bromfietsers tegen de achterbumper van de auto reed. De man had zich hierover zo opgewonden, dat hij voor eigen rechter gespeeld had. ,Het ge beurt wel vaker', merkte hij op, .dat ze juist achter, naast en voor me gaan rijden als ik vertrek'. Mr Roscam Abbing'wilde rekening houden met de omstandigheden en vórderde een geld boete van 30,-. De uitspraak was conform. De Vlissinger J. de R. had onder Invloed van sterke drank op zijn bromfiets ge reden. Hij werd conform veroordeeld tot een boete van 90,- omdat het de eerste keer was. Zijn stadgenoot L. K. had een caféhouder uitgescholden. Con form de eis werd hij bij verstek ver oordeeld tot een boete van 50.-. Op een avond, op slag van twaalf, was het in een Middelburgse bar in de Korte Delft tot vechten ge komen toen de Middelburger J. van der S. de toegang tot de bar door de eigenaresse was ontzegd. Van der S. gaf de vrouw een klap. ,ïk ben ook niet zo kinderachtig en sloeg terug', vertelde mevrouw P. gisteren, toen zij als getuige gehoord werd. Toen er echter geen eind aan de schermutseling kwam, bemoeide M. van de V. uit Koudekerke, kelner de zaak, zich er mee. Hij gaf de Bij verstek werd Van der S. veroor deeld tot een boete van f 60,-, de kelner kreeg voor de klap een boete van 25,- opgelegd. Beide uitspraken waren con form. Tenslotte werd de Bels E. O. uit Ca- pelle veroordeeld tot een boete van 50. ook conform, omdat hij op 8 juli bij Yerseke wormen had gespit in een mosselverwaterperceel. IN 1967 WETSONTWERPEN HERINDELING THOLEN EN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vïnssïngen Volgend jaar zal de mi nister van binnenlandse zaken waar schijnlijk de wetsontwerpen tot herin deling van gemeenten op Tholen en in Zeeuwsch - Vlaanderen Indienen. Dit blijkt uit een passage in de memorie van toelichting op de begroting van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Gouverneur Belgisch Limburg spreekt voor Nijverheid en Handel VLISSINGEN Dr L. Roppe, de gou- verneur van Belgisch Limburg, zal op woensdag 19 oktober een lezing houden tijdens een lunchbijeenkomst van het ,De Schouwburg te Middelburg. Dr Roppe zal spreken over Belgisch Lim burg en de omschakelingsprobiematiek'. Deze lunchbijeenkomst is de eerste van een serie van vier gezamenlijke bijeen komsten met de Nederlands-Belgische vereniging Zeeland. Tijdens de tweede bijeenkomst zal oud-staatssecretaris van verkeer en waterstaat M. J. Keyzer, die tevens voorzitter is van het comité Benelux Nederland, spreken over Bui tenlandse politiek'. Verder zullen In de toekomst spreken prof dr F. Collin uit Brussel over monetaire vraagstukken, burgemeester W. Thomassen van Rotter dam over havenpolitie!? en ir L. W. Lie- vense uit Breda over een plan voor de oeververbinding van de Westerschelde. De data van deze inleidingen zijn nog niet bekend. Raad Flipland komt bijeen De raad van St.-Philipsland krijgt in zijn vergadering van dinsdag 27 september de begroting voor 1967 aangeboden. Verder wordt voorgesteld een bedrag van 5200 te voteren voor de aanleg van een plantsoen bij de commando straat en de Beatrixstraat (ƒ2250), een de beplanting van de Voorstraat (ƒ2100), nu deze is gereconstrueerd en door het rooien van de bomen wel erg kaal geworden is. Dan wil het college de woning Oostelijk 10 onbewoonbaar verklaren en de woning Oostdijk 36 ko pen van de eigenaar, omdat deze qua ligging en gerief niet aan de eisen vol doet, terwijl b en w aankoop nuttig vin den mot het oog op een toekomstige sa nering van deze wijk. Tafeltennis: Zweden naar Utrecht STOCKHOLM (UPI) Zweden stuurt de volgende ploeg naar de open Neder landse tafeltenniskampioenschappen te Utrecht op 15-16 oktober: heren: Karl Johan Bernhardt. Christer Johansson, Bo Persson en Bengt Levin. Dames: Martia Hilsson, Eva Johansson. Deze dames zullen Zweden ook vertegen woordigen in de interland tegen Neder land op 14 oktober in Helmond. ST NIKLAAS (ANP) De Nederland se wegkampioen bij de professionals, Gerben Karstens, is donderdag in de te Stekene-Waas gehouden wielerwedstrijd over 157 kilometer in de eindfase ver slagen door de Belg Noel Depauw, die zegevierde in de tijd van 3 uur 47 mi nuten. Karstens werd met een achter stand van vijftig meter tweede en op 100 meter afstand van de winnaar plaatste zich als derde de Belg Herman van Springel. Onze landgenoot Henk Nij- dam eindigde als negende en Rik van Looy werd tiende. Er namen 91 ren ners deel. TOM OKKER WON MILITAIR KAMPIOENSCHAP DEN HAAG (ANP) Tom Okker heeft zijn rijke collectie prijzen donderdag nog wat aangevuld door het behalen van het Nederlands militair tenniskam pioenschap in Den Haag. In de finale won hij met 6-4 6-3 van de Amsterdam mer Niek Fleury. Deze strijd tussen de nummers 1 en 3 van Nederland stond op veel beter peil dan de laatste ontmoe ting van beide tennissers in de halve finales van de nationale kampioen schappen. Okker leidde in beide sets met 3-0, maar moest daarna enkele ga mes weggeven aan de zich goed ver dedigende Fleury. In de finale van het herendubbel zegevierden Okker en Fleu ry met 6-2 6-4 van H. Reus en E. pers. Duivenrubriek Sint Vincent te zwaar voor een normale vlucht Angoulème is de laatste vlucht van het jaar op nationaal vlak. Definitieve ge gevens" worden in de duivensport niet'zo spoedig losgelaten, vooral niet in con coursen waarvan de gegevens uit zo veel verschillende centra moeten binnenko men, doch normaliter is er geen enkele duif, welke de gemiddelde snelheid van het Geschelpt duivinnctje van Albert Peersman uit Axel kan benaderen. Een buitengewoon sympathieke ovedwin ning. W:~.c Albert, die rr.et een totaal van slechts twintig duifjes zeer zeker tot de heel Ideine meel kers gerekend mag v/orden. wordt door ieder die hem kent ais een waai* artiest bestempeld en bovendien ais iemand, die alles over heeft voor zijn sport. Hij constateerde het duifje om 6.38 uur on zondagmorgen, want was er in 1965 slechts één duif in geslaagd om op de dag van lossing de thuishaven te. berei ken, dit jaar lukte het geen enkele! De duiven werden te Angoulème gelost om 7.15 uur en dit en de vroeg invallen de duisternis op deze tijd van het jaar is er de oorzaak van, dat Angoulème in feite te ver is. Papyrus heeft organisatie De Middelburgse bridgeclub .Papyrus '65 Is belast niet de voorbereiding en organisatie van een interland, - mees ter - en groot-parenbridgetoernooi, waarvan het laatste toernooi op 8 en 9 juli 1967 gehouden wordt in het kader van het 750-jarig bestaan. De voorbe reiding en organisaties geschieden in overleg en met medewerking van het bondsbestuur van de Nederlandse Brid ge Bond. De interland zal plaatsvinden in juni 1967. Aldus werd meegedeeld tijdens de jaarvergadering van Papyrus '665. In verband hiermede zag het bestuur zich genoodzaakt de steun te verwerven van een commissie, bestaande uit de le den, die zich in hoofdzaak zullen bezig houden met ontvangst en huisvesting. De commissie ls als volgt samengesteld: mevrouw West ra te en de heren Basti- aanse. Van de Borgh en Merk. In zijn openingswoord sprak voorzitter Aerts zijn voldoening uit over de bloei spijt moest hij echter een minder positief geluid laten horen, ten aanzien van de voorstellen gedaan door de Vllssingse ,Fles en Papyrus '65', beiden aangeslo ten bij de Nederlandse Bridge Bond, aan de uitgetreden Walcherse verenigingen inzake het gezamenlijk verspelen van de paren - en viertallen competities. In dit verband kon hij echter als licht punt vermelden de oprichting van de speelkring .Zeeland-Midden' van de NBB, die het mogelijk maakt op Wal cheren en Zuid-Beveland gezamenlijk te kunnen spelen in competitieverband. Hierna bracht de secretaris verslag uit van het wel en wee over het afgelopen aar. In dit jaarverslag kwamen duide lijk tot uiting de grote activiteiten, zo wel binnen als buiten verenigingsver band. Zo werd afgelopen winter onder leiding van de heer De Koning een tweetal be ginnerscursussen gehouden, terwijl nt de club-parencompetitie nog diverse dere evenementen werden georganiseerd o a het open-clubkampioenschap. Vervolgens kwamen de penningen ter sprake en ook de penningmeester, de heer Zuidgeest kon een gunstig geluid laten horen. Ondanks de kosten, die gemaakt werden voor de oprichting, aanschaf materialen, enz was er een batig saldo. Van de ver gadering kreeg hij dan ook terecht een open doekje voor het beheer der pennin gen. Daarna werd begonnen met een prijzen- drive waarin de volgende paren zich on der de prijswinnaars konden scharen: A-groep: 1. De heren Aerts-Zuidgeest 60 punten; 2. echtpaar Van den Heuvel 52 pnt; 3. de heren Gladpootjes-Lies hout 50 pnt; 4. de heren Dronkers-Ver- meulen 41 pnt; 5. echtpaar Bastiaanse 38 pnt. B-groep: 1. de heren De Enter-Van Gel der 37 pnt; 2. echtpaar Merk 30 pnt; 3. echtpaar Van de Borgh 25 pnt; 4. dames Bourgraaf-Overbeek 21 pnt; 5. dames Kooman-Strooband 20 pnt. Op deze wijze verspeeld is Angoulème veel zwaarder dan Sint-Vincent, want dan worden da duiven pas gelost rond het middaguur en vliegen zich de eerste dag niet leeg. Nu kunnen ze een hele dag vliegen en wanneer ze dan leeg gevlogen zijn, zijn zc verplicht buiten te overnach ten, in de mist en de koude. Het con cours kon dan ook nog lang niet worden fesloten. Provinciaal waren er van de ijna 800 duiven de eerste dag dus geen enkele en de tweede dag slechts een 70 duiven thuis. Veel te weinig om van een normale vlucht ie kunnen gewagen. Na de duif van Peersman zijn de vroegst gemelde duiven, die van Wentzler in het inkorfcentrum Hulst en die van M. de Smet te Eade en H. Oosterbaan te Oost burg. M. de Krijger te Oostburg had er in de morgenuren liefst twee door en G. Dusarduyn uit Groede slaat met op zon dag liefst vier duiven thuis alle records. In Schoonaijke was Klaassen Taillie de enige met een duif thuis en Hoofdplaat en Biervliet hadden er zelfs geen enkele. Groede klopte alle records, want naast Dusarduijn met zijn vier duiven, klokte Morel e: tv. ee en Brokman en Jan van Driel cr elk één! Imlien Peersman inderdaad de eerste Nationaal en Provinciaal wint wacht hem een prachtige prïjzenscliat, want naast de 10110 autoprijs komt hij dan in aanmerking voor de. constateur, de centrifuge, de radio, de fiets en een hele boel geldprijzen. Quiévrain VZV Hogeweg met 51 oude duiven. Eer ste 1080 m. p. m. 1. A. de Waele, 2. J. Spinneweijn, 3. P. Pijcke, 4. A. de We ver, 5. A. Sijnesael, 6. Pijcke, 7. P. Tem merman, 8. J. Cornells, 9. J. Geernaert, 10 J. Roegies. Met 101 jonge duiven. 1. R. Blaakman, 2. J. Cornelia van W., 3. C. Sijnesael, 4. Ch. de Poorter, 5. A. Sijnesael, 6. A. v. d. Broecke. 7. J. Spinneweijn, 8. D. Siben, 9. J. Steijaert, 10. M. Vermeere. W Sasput met 49 duiven. Snelste 1062 m. p. m. 1. J. Dhont, 2. H. de Wever, 3. T. de Jonge, 4. 8 en 10. Th. de Smit, 5. Gebr. de Poorter, 6. J. Boone, 7. Cl. de Wever, 9. C. Boogaert, Nieuw Leven te Koewacht met 96 dui- Snelste 1044 m. p. m. 1. M. van Hove, 2, 3, 6, 7 en 9. J. Verschuren, 4. H. de Bock, 5. Th. Gijsel. 8. P. Coenen, 10. EDB te Schoondijke met 51 duiven. Snelste 1140 m. p.m. 1. P. de Hullu, 2. Klaassen Taillie, 3. 5, 6. 9 en 10. G. Dob- belaere, 7. Gebr. Huigh, 8. S. Huigh. Steeds Sneller uit IJzendijke met 339 duiven. Snelste 1084 m. p. m. 1. A. Mus- sche, 2. J. de Smet, 3. E. v. d. Vlier, 4, Hubregtsen, 5. C„ Geernaert, 6. J. Tim merman, 7. G. Claeys, 8. J. Deprez, 9. W. v. d. Slikke. Nog Sneller uit Breskens met 316 dui ven. Snelste duif 1127 m. p. m. 1. M. Faas. 2 en 5 J. Donze, 3, 4. 7 en 9 J. Faas, 6. J. v .d. Broecke, 8. Cornelis Quaai'3, 10. Van de VoordeVan der Walle. De Grensvliegers uit Eede nam samen met de Bonte Duif deel aan een prijs- vlucht vanuit Arras. Snelste duif 1159 m. p. m. 1, 2 en 4 B. de Zutter, 8. J. de Vreeze, 5 en 6 Quekelberge, 7 en 8 O. de Vriendt. Aan deze vlucht namen ook 87 jonge duiven deel. Hoogste snelheid was 1181 m. p. m. 1, 5, 8 en 10 Em. Geijsels, 2, 6 en 9 D. de Zutter, 3 en 4 M. Rijckaert, 7. A. Reijniers. Schaakcompetitie gaat op 3 oktober van start Voor de Zeeuwse schakers is het de laatste week van rust. Maandag 3 okto ber zal de Zeeuwse scliaakcompetitle van start gaan en zullen diverse vereni gingen zich weer met elkaar kunnen meten en strijden om de hoogste eer: het clubkampioenscliap van Zeeland! Zoals bekend werd vorig seizoen Goes I dat en wie of het dit seieoen zal wor den is niet geen mogelijkheid te zeggen. Immers Zierikzee, Terueuzen, Goes, VSV Sluiskil en Middelburg zjjn clubs welke elkaar niet veel ontlopen. Voeg daarbij het Witte Paard Sas van Kent, SVKB Cadzand-Breskens, en eventueel Landau uit Axel, en het is te voorzien dat deze competitie in de eerste klas een spannend verloop zal hebben. ADVERTENTIE rook met Middelburg II en UI, Vlissingen n en UI, Koudekerke, Goes II, De Zwarte Dame Kruiningen, Kamperland, even eens acht clubs. Hier zullen Vlisingen U, Koudekerke en Goes U wel de meeste kans maken op de titel. De indeling van een eventueel te vormen derde klas zal op de jaarvergadering van de ZSB ter sprake komen, welke zaterdag 1 oktober in ,De Landbouw' te Goes gehouden zal %vorden om 2.30 uur. Ook zal dan het verzoek van Landau uit Axel ter sprake komen om met voor keur in de eerste klas te mogen uitko men, daar er anders voor Landau in de tweede Idas B geen tegenstanders zijn. Dat de indeling van de eerste klas een radicale verschuiving te zien geeft naar de kant van Zeeuwsch-Vlaanderen is opmerkelijk daar er hier voor enkele ja ren slechts 2 clubs in de eerste klas uit kwamen en nu, indien het verzoek van Landau wordt ingewilligd, vijf clubs, met slechts drie clubs uit overig Zee land. tw Goes. Middelburg en Zierikzee. Tevens is op de agenda geplaatst een voorstel tot verhoging van de contribu tie tot 90 cent per maandlid, waarin be grepen 10 cent voor reiskostenvergoe ding op kilometerbasis. Tevens is de inschrijving openges voor het persoonlijk schaakkampioen schap van Zeeland, zowel voor de ho als voor de eersteklas. De heer A. J. C. Nordlohne uit Goes zal als wedstrijdleider optreden. De landelijke schaakcompetitie van de KNSB gaat 8 oktober van start met 56 tientallen, onderverdeeld in: één hoofd klas, twee eerste klassen en vier tweede klassen (dus 7x8 clubs is 56). In de laats to klas, de tweed klas D, is als enige Zeeuwse schaakclub ingedeeld de schaakclub Vlissingen, welke nu de derde achtereenvolgende keer in klas uitkomt. Dit seizoen zal het voor Vlissingen een zware opgave worden, daar deze klas weer versterkt is door twee clubs, welke een goede naam heb ben. Cliarlois II uit Roterdam en SMB uit Nijmegen, welke club degradeerde uit de eerste klas. Verder zijn er nog twee nieuwe clubs bijgevoegd, nl. Brunssum en Wilhelm Steinitz (Rotterdam), welke met HSV Den Bosch, Venlo. De Pion Eindhoven deze klas completeren. Op zaterdag 8 oktober ontvangt Vlisingen I SMB uit Nijmegen, zodat deze eerste wedstrijd direct een krachtmeting zal worden. Charlois II speelt thuis tegen Brunssum, HSV speelt thuis tegen Venlo en De Pion Eindhoven ontvangt Wilhelm Stei nitz uit Rotterdam. De opstelling van Vlissingen 1 luidt: C. M. Jansen, W. J. van Wijnen, A. Ste- ketee, J. Jansen, F. H. J. Dieperink, J. Blom, M. Wise, J. Hoogstrate, W. Flis- sebaalje en P. Vijn. Aangezien de heren F. M. van Eekhout en A. Mabélus door studie niet altijd mee kunnen spelen, staan zij op de lijst van algemene reserves. (ADVERTENTIE) -Ae 7j» Voor wie is Pall Mali Export7 voor hem, vóórhaar, voor hemI Pall Mal! Export! Overal. Iedereen I PME is geweldig PME Is In I Pall Mall Export Wereldbekend Aroma Hoewel de handbalconipctitie nog slechts 3 speeldagen oud is, begint er in ver schillende klassen toch reeds duidelijk tekening te komen en gaan de sterke ploegen zich afscheiden van de zwak kere. Bij de dames in de hoofdklus is dit nog niet het geval, want liefst 5 teams hebben 4 punten, terwijl er geen enkele ploeg is die nog geen winstpunt kon boeken. De stand is: De kampioen van vorig jaar, EMM, staat nu onderaan in de districtsklas heren, terwijl Fortuna en Rapid de ste plaats innemen. Fortuna 3 2 1 0 5 42-21 Rapid 3 2 1 0 5 -31-22 Volt 3 2 0 1 4 34-1 EBHV 3 2 0 1 4 35-J Walcheren 2 1 0 *1 2 27-25 Hellas 3 1 0 2 2 30-40 Were Di 2 0 111 17-19 EMM 2 0 111 16-22 AFDELINGEN Niloc Swift Velo Zeeburg PSV Athene Hygiëa Verburch. 3 2 0 1 4 24-12 3 2 0 1 4 23-16 3 2 0 1 4 22-20 3 2 0 1 4 16-15 3 2 0 1 4 18-25 3 1 0 2 2 12-15 3 9 12 1 9-12 3 0 12 1 13-21 de hoogste klas bij de heren is nog slechts één club ongeslagen en wel ESC'A uit Arnhem. Ook hier is geen ploeg meer zonder een winstpunt. ESCA 3 3 0 0 6 35-25 Atilla 3 2 0 1 4 50-39 Aalsmeer 3 2 0 1 4 47-37 AHC '31 3 2 0 1 4 37-32 Niloc 3 0 2 1 2 36-38 Operatie '55 3 1 0 2 2 37-43 PSV 3 0 1 2 1 36-50 Micrometers 3 0 1 2 1 29-43 Een kopgroepje heeft zich reeds ge formeerd in de overgangsklas B da mes, 3 clubs nog zonder verliespun- ten, terwijl de overige nreeds 4 of 6 verliespunten hebben. Posterholt 3 3 0 0 6 21- 5 Athleta 3 3 0 0 6 19- 6 Hellas 3 3 0 0 6 24-12 Walcheren 3 1 0 2 2 12-14 Quintus 3 1 0 2 2 14-19 Heerlen 3 1 0 2 2 11-20 WLC-DES 3 0 0 3 o 12-22 VHC 3 0 0 3 0 7-22 Bij de heren in de overgangsklas B schijnt Sittardia weer heel goed voor de dag te komen, terwijl kampioen WLC-DES nog slechts één wedstrijd won. Stratum Meteoor staat zonder één winstpunt onderaan en het doel- gemiddelde toont wel aan, dat er hier iets niet in orde is. Sittardia 3 3 0 0 6 56-38 Posterholt 3 2 1 0 5 33-22 PSV U 3 2 0 1 4 33-27 Swift H 3 1 1 1 3 43-22 Hellas 3 1 0 2 2 43-38 WLC-DES 3 1 0 2 2 25-26 Tonido 3 1 0 2 2 38-43 Stratum Meteoor 3 0 0 3 0 20-75 In de districtsklasse dames heeft alleen het Tilburgse Volt, dat vorig jaar ook onderaan eindigde, nog geen winstpun ten behaald. Relatief staat EBHV er het beste voor, doch ook de anderen tellen nog volop mee. Were Di 3 2 u 1 4 18- 6 SOA 3 1 2 0 4 10- 8 EBHV 2 1 1 0 3 18- 5 Olympus 2 0 2 0 2 7-7 Rapid 2 0 111 2-5 Volt 2 0 0 2 0 2-26 De huidige standen in de afdeling Zee land zjjn Afdeling le klas dames: EMM I 3 2 1 0 5 12- 6 Hellas I 2 2 0 0 4 10- 3 Zeeland Sport I 2 1 1 0 3 7- 5 Fortuna 2 1 0 1 2 3- 7 Marathon I 2 0 0 2 0 1- 4 Walcheren II 3 0 0 3 0 5-13 Afdeling 2e klas A dames: Tonido 3 2 1 0 5 15- 7 Marathon n 2 2 0 0 4 5- 2 Schel desport Hellas II 2 1 0 1 2 8- 5 3 0 2 1 2 6- 8 Hontenisse 1 0 1 0 1 2- 2 Zeeland Sport n 3 0 0 3 0 4-16 Afdeling 2e klas B EMM II dames: 3 2 0 1 4 12-10 Walcheren m 2 1 0 1 2 10- 5 Volharding 2 1 0 1 2 6- 7 Sluiskil 2 1 0 1 2 7-11 Olympiis II 3 1 0 2 2 9-11 Damesjunioren: EMM 3 3 0 0 6 45- 4 lobur 3 2 1 0 5 31- 8 Marathon 3 1 2 0 4 19-11 Valcheren I 2 1 0 1 2 9-26 Walcheren II 2 0 1 1 1 6-14 SIOS 1 0 0 1 0 1-16 fortuna 2 0 0 2 0 8-24 Olympus 2 0 0 2 0 4-20 Meisjes adspiranten afd. A: Robur A 3 3 0 0 6 31- 8 Hellas A 2 1 0 1 2 15-11 Zeeland Sport 2 1 0 1 2 9- 8 Walcheren A 2 1 0 1 2 8-12 Marathon 1 0 0 1 0 4-12 Olympus A 2 0 0 2 0 5-21 Meisjes adspiranten afd. B: 3ontenis.se A 1 1 0 0 2 9- 1 Robur B 1 1 0 0 2 6- 4 Hellas B 3 1 0 2 2 12-19 Olympus B 2 0 1 1 1 5- 8 Sluiskil A 0 0 0 0 0 0- 0 Walcheren B x) 1 0 1 0 0 1- 1 x) 2 winstpunten in mindering egens niet opkomen. Meisjes adspiranten afd. C: Hellas C 1 1 0 0 2 6- 3 lontenisse B 0 0 0 0 0 0- 0 Fortuna 0 0 0 0 0 0- 0 Sluiskil B 0 0 0 0 0 0- 0 Walcheren C 1 0 0 1 0 3- 6 Districts 2e klas-lieren: Marathon I 2 2 0 0 4 27-14 Olympus I 2 2 0 0 4 28-16 SIOS I 3 2 0 1 4 37-30 Tonido n 3 1 0 2 2 35-37 Fortuna U 1 0 0 1 0 7- 8 EMM II 3 0 0 3 0 18-47 Afdelings le klas-heren SIOS II 3 1 1 1 3 30-28 Hellas n 1 1 0 0 2 13- 6 Marathon n 1 1 0 0 2 7- 5 Fortuna UI 1 0 1 0 1 8- 8 Olympus II 2 0 0 2 0 12-23 Heren junioren: Fortuna I 1 1 0 0 2 46- 0 SIOS 1 1 0 0 2 8- 5 Fortuna U 0 0 0 0 0 0- 0 Walcheren 2 0 0 2 0 5-54 Jongens adspiranten: Hellas A 2 2 0 0 4 34-16 Marathon 2 1 0 1 2 19- 6 Fortuna A 1 1 0 0 2 7- 3 SIOS 2 1 0 1 2 8-10 Walcheren x) 2 1 0 1 0 16- 7 Hellas B 1 0 0 1 0 13-28 Tonido 2 0 0 2 0 6-24 x) twee winstpunten in mindering we- gens niet opkomen. Jongens pupillen: Marathon 1 1 0 0 2 14- 2 SIOS 1 0 0 1 0 2-14 Kerknieuws Twee nieuwe luchtmacht predikanten Met ingang van 1 november aanstaande is als luchtmachtpredikant benoemd in de vacature ontstaan door het vertrek van ds Vollenhoven, die een beroep naar de geref. kerk van Eindhoven aan nam, ds G. L. R. Riphagen, gerefor meerd predikant te Leidschendam. Eveneens is benoemd tot luchtmacht predikant met ingang van 1 januari aan staande zulks ter vervulling van de va- fcature die ontstond door het optreden van ds J. Drost als hoofd-legerpredi- kant, ds G. Clemens, gereformeerd pre dikant te Sn eek. NED. HERV. KERK Bedankt voor Oudega en Kolderwolde J. Haanstra te Opende (Gr.). Bedankt voor Bodegraven J. .1. van de Krift te Errnelo. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Surhuisterveen en Opende M. Heemskerk t.e Zevenbergen. HOOG EN LAAG WATER 24 september uur mtr uur mtr uur mtr uur mtr NAP NAP NAP NAP Vlissingen 10.00 131 22.41 149 3.44 116 16.39 141 Terneuzen 10.26 149 23.08 167 4.04 129 16.59 154 Zierikzee 11.16 102 23.54 127 4.40 118 17.27 130 Hansweert 10.53 170 23.35 190 4.32 146 17.28 169 Wemeldinge 11.42 122 i=j 4.39 133 17.30 148 25 september Vlissingen 11.17 147 23.50 169 5.07 121 17.57 159 Terneuzen 11.43 165 5.30 134 18.18 172 Zierikzee 12.38 111 6.0-1 119 18.39 139 Hansweert 12.10 186 5.58 151 18.47 187 Wemeldinge 0.17 147 13.04 133 6.03 135 1S.46 160

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 10