PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NEDERLAND GARANTIES VOOR VON KIELMANNSEGG GEVRAAGD Loonsverhoging van 3,5 pet onvoldoende Vuile lucht in Zeeuwsch-Vlaander en industrieën betalen landbouwschade Rollen in Af cent-kwestie nu omgedraaid: Bonn en Den Haag plegen overleg Vliegramp Australië 24 doden Voorstellen VS in de kwestie-Vietnam Goede slag voor Franse politie Negen ton buit bij bankroof in Zuid-Afrika Zuid-Korea zit zonder repering SOLDAAT SCHOOT MARECHAUSSEE IN DE BORST Twee Westduitse jagers botsten - 2 piloten gedood Staking van de bombardementen als Hanoi oorlogsinspanning vermindert SURVEYOR-2 VERNIETIGD VEEHOUDER IN SAS VAN GENT KRIJGT OM DE TWEE JAAR NIEUWE MELKKOEIEN FLUOR, ZWAVEL EN STIKSTOF BEDREIGEN DE GEWASSEN Verspeeld recht Fotografen Bezoldiging en premieheffing ambtenaren jaargang - no. 223 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Olp&rtlM N V B*h. Ml]. ntHCV Provincial» Zeeuw» Couranii P. van do V> 0 Buraauti Vllnlnfui, Wnlitrul S8-60, lol. 3S3S (b.s-B- rod. 3508, adv. talatooa 3811. Zlorlhro», admlnlatrolle Solcïoon 3094. 0 Adv. prijn 35 een do Pastor. Hooldrodaclouri i lorlct 51, tel. 3641. (b.B.o. r. f 5,25. Inooo. mod. 2I£ l 86 cent per week, f 11,40 p Grote Mark! 2, tol. 8140 (b.o. lol. (min. 1,73). i. 5213), Ooitbur», tel. I ui. Uih nummer. 20 'S. Terntuzen, Araonaaleb ro 389300 PZC, Middelt Vrijdag 23 sept. 1966 Frater op goiuien loeren Pagina 3 (Van onze Haagse redactie) Inzake de vestiging van het NAVO-hoofdkwartier voor Midden- Europa in Zuid-Limburg heeft zich een onverwachte wending voorgedaan. De 13 NAVO-partners, West-Duitsland voorop, heb ben de Nederlandse regering garanties gevraagd alvorens zich akkoord te willen verklaren met de verhuizing van Afcent naar Brunssum, Een beslissing die naar men in Den Haag aannam begin deze week in Parijs gevallen zou zijn en wel ten gunste van vestiging in Nederland - kon daarom nog niet genomen worden. De garanties betreffende eventuele acties tegen het com mando en tegen de aanwezigheid van de Westduitse opperbevel hebber van Afcent, generaal Johan Adolf graaf von Kielmannsegg. Hot ministerie van buitenlandse zaken In Bonn verklaarde gisteren, dat er over io vestiging van Afcent in Nederland .Duits-Nederlandse contacten' be stonden. In Den Baag herhaalde de woordvoerder van minister Luns dat Jict overleg over de modaliteiten van do vestiging in Zuid-Limburg voort duurt'. Dit was reeds woensdag de re actie van BZ toen, geheel onverwacht, gebleken dat de NAVO-raad (zon der Frankrijk) dinsdag geen beslissing tad genomen. Twee punten Naar wij vernemen wil vooral West- Duitsland voorkomen dat eerst het be- aluit valt Afcent naar Brunssum te ver plaatsen en daarna acties ontketend worden tegen generaal Von Kielmanns egg. De overige NAVO-landen zouden Bonn hierin gevolgd zijn. Zekerheid wil men hebben op twee punten: Dat de Nederlandse regering niet alsnog zaJ proberen, voordat in a-pril volgend jaar de verhuizing van Af cent een feit zal zijn geworden, Von Kielmannsegg gepensioneerd te krij gen of anderszins druk uit zal oefe nen ten gunste van zijn vertrek als NAVO-opperbevelhebber voor Mid den-Europa. Dat geen feitelijke acties in Zuid- Limburg of elders tot een hernieuw de polemiek gericht tegen de West- Duitse NAVO-generaal zullen leiden. De. belichten over oppositie in Neder land tegen Von Kielmannsegg hebben niet nagelaten buiten de grenzen indruk le maken, aldus de voorlopige conclu sie in Haagse leringen. Het feit dat ook sen van de regeringspartijen, de PvdA, zich in een oficiële verklaring van de NAVO-commandant Midden-Europa heeft gedistancieerd, is daarbij, meent men, een belangrijke factor. Rollen omgedraaid Men verheelt zich niet dat de Neder landse regering in een nogal pijnlijk parket is geraakt. De rollen in de af- (nlro-Von Kielmannsegg zijn nu eigen lijk omgedraaid. Van eisende partij is Nederland nu geworden tot degene die tlcli voor zijn goed gedrag moet sterk maken. De nieuwe moeilijkheden doen licli voor, juist nadat het kabinet als wij reeds vorige week berichtten na veel hangen en wurgen besloten had Brunssum ais vestigingsplaats voor Af cent aan te bieden en daaraan geen voorwaarden betreffende Von Kiel- mannegg. Het uitblijven van een beslissing in Pa rijs op dinsdag kwam voor Den Haag als een volkomen verrassing. Het mi nisterie van defensie stond al gereed het heft in handen te nemen en zich met de verdere afhandeling van de NA- VO-verhuizing te belasten. Ook in poli tieke kring ontstond verwarring, omdat niet duidelijk was waar de schoen nu weer wrong. Zo ging het hoofdbesti de PvdA gistermiddag in Den Haag vergaderen in de veronderstelling dat het nog steeds Nederland was dat aan de NAVO zekere verlangens omtrent Von Kielmannsegg kon kenbaar maken, en niet andersom. PABIJS (APP) Aan de Frans-Zwit serse grens fojj Aruiemasse heeft de Franse politie een vrachtwagen uit Tur- "]e aangehouden en 500 kilo opium en kilo ruwe morpliine in beslag geno men. Twee Turken zijn gearresteerd. Op 11 oktober begint debat over miljoenennota DEN HAAG De tweede kamer heeft gistermiddag besloten de algemene po litieke en financiële beschouwingen over de mlljoenennota-1967 gezamenlijk te houden op 11,12 en 13 oktober. Op verzoek van de liberaal professor Witteveen zullen de kamerleden vooraf enkele nadere inlichtingen aan de be windslieden kunnen vragen, maar ove rigens zal aan het debat geen schrifte lijke gedachtenwisseling tussen kamer leden en ministers voorafgaan. De kamer besloot ook een algemene begrotingscommissie in te stellen, die alle begrotingen voor 1967 in onder ling verband zal bekijken. De commis sie telt 17 leden, namelijk drie van de KVP en PvdA, twee van de AE, CH, en VVD en een van de overige fracties. Verder werd besloten, een vaste com missie voor de inlichtingen- en veilig heidsdiensten in te stellen, die in de plaats komt van de commissie BVD, bestaande uit de fractieleiders van de vijf grote partijen. Erhard liep boos zaal uit BAD GODESBERG (RTR) Bonds kanselier Erhard van West-Duitsland is gisteren kwaad weggelopen uit een zaai in Bad Godesberg, waar een ambtenaren bond vergaderde. zich in een rede afvroeg hoe men van ambtenaren kan verwachten dat zij trouw zijn aan hen die hun verplichtin gen, voortvloeiend uit hun speciale ver- ilijkheid tegenover de ambte- let nakomen. Erhard ging de samen met minister van bin- zaken Paul Lübcke, die ech- terugkeerde toen hij de bndskanse- naar zijn auto had gebracht. van de Rijnbrug wordt de laatste hand gelegd aan de totstandkoming van de breedste verheers,poort.' van Europa. Begin volgende week zal deze zevenbaans hevrweg in gebruik worden genomen. JOHANNESBURG (AFP) - Twee blan ken hebben gisterochtend in Selby bij Johannesburg een bankroof gepleegd waarbij zij 90.000 pd. sterling (f 900.000) buit maakten. De mannen droegen werkkleding en kwamen even voordat de ba illc open ging naar de kluis, waar- by zij een kassier en een bankbediende insloten en een koffer tot de rand toe met geld vulden. Onder de ogen van de eerste klanten verlieten zjj in allo ge moedsrust het gebouw. Zij zijn zonder spoor verdwenen. NW-Voorzitter Kloos: BRISBANE (RTR) In <le omgeving van Winton, in de Australische staat Queensland, is gisterochtend een vier motorige Viscount van de Australische Binnenlandse luchtvaartmaatschappij Ansott-Ana brandend neergestort. Alle 24 inzittenden zijn om het leven geko men. Hat toestel was op weg van Mount Isa in Queesland aar Brisbane, toen de pi loot meldde dat een motor in brand stond, Hij kreeg toestemming om bij Win ton een noodlanding uit t:e voeren, doch het toestel stortte op 20 kilometer van deze plaats brandend neer. De stoffelij ke resten van de inzittenden en de wrak stukken lagen over een grote afstand verspreid Het was het eerste grote vliegtuigongeluk in Austsalië sinds no vember 1961. SEOEL (RTR) De regering van Zuid-Koren heeft gisteren besloten haar ontslag in te dienen nadat een afgevaar digde In hot parlement een doos met uit- worpselon op de regeringstafel had ge smeten. Achter deze tafel zat een aantal ministers onder wie premier li Kwon Tsjoong. De afgevaardigde, Doo-Han Kom, die als onafhankelijke zitting heeft, was doen de de ministers te Interpelleren over smokkelarij van sacharine toen hij onder de uitroep ,hier heeft u sacharine', de doos op de regeringstafel smeet, waar '-IJ openbarstte. De vergadering werd on middellijk gesloten en korte tijd later maakte de regering bekend, dat zij het riiltje er by neerlegde aangezien zij in het parlement blootstond aa.n belediging en geweld. AMSTERDAM (ANP) De 3 procent contractstijging, die de re gering voor volgend jaar verwacht, wenst het NW bij de loononder handelingen niet als een heilig gé- tal te zien. Uit een oogpunt van economische ontwikkeling is een dergelijke geringe stijging van de consumptie een gevaarlijke zaak. Groei Dit verklaarde de voorzitter van het NW, de heer A. H. Kloos, gistermid dag Ijfsgroepencentrale in Amsterdam. De groei van het- bedrijfsleven voltrekt zicli volgens de heer Kloos in allerlei ondernemingen, zowel in <ie investe- rings-goederenindustrie als in consumptiegoederenindustrie. Een sterke afremming van de consumptieve mogelijkheden vergroot naar zijn me ning het gevaar van een economische omslag. Er worden steeds meer consumptiegoederen geproduceerd en daarvoor moeten ook afzetmogelijkhe den zijn. Die zijn niet uitsluitend Dn hot buitenland te vinden, want de toe- (Zie slot pag. 3 kot. 2) DEN HAAG (ANP) In de nacht van woensdag op donderdag heeft In het politiebureau te Zwolle de 31-jarige i 32-jarige marechaussee eerste klasse L. de Boer uit Zwolle met een politiepistool door de borst geschoten. De ernstig gewonde marechaussee is het Sophia-ziekenhuis te Zwolle op genomen voor chirurgische behandeling. Soldaat Z. die gelegerd is in Het Harde en afkomstig is uit Zeist was met vier andere soldaten omstreeks 02.00 door de Zwolse gemeentepolitie at houden verdacht van het ingooien van een winkelruit. De gemeentepolitie ver zocht de marechaussee brigade Zwolle de arrestanten over te nemen. In het politiebureau wist soldaat Z., toen hij toestemming had gekregen zich te ver frissen, uit een door nog onbekende oor zaak niet-afgesloten kast een dienstpis tool van een Zwols politieman te be machtigen. Dit' pistool stak hij in zijn zak. Terwijl hij door de marechaussee werd weggevoerd, trok hij in de. gang het pistool en vuurde op marechaussee De Boer. Deze werd vlak onder het hart geraakt. Een der andere aangehouden soldaten slaagde er daarna in soldaat Z. te ontwapenen. De toestand van marechaussee was gisteren nog zorg wekkend, doch er is geen onmiddellijk levensgevaar. MüNOHEN (DPA) Twee lesstraal- jagers van de Westduitse luchtmacht een T 33 en een Fiat G 91 zijn giste ren tegen elkaar gevlogen en bij Zaken hausen, in de buurt van München, neer gestort. Twee piloten kwamen hierbij om het le ven. De ene was direct dood en de ande re die nog met behulp van zijn schiet- toestel uit zijn machine kon komen, zou "bil de botsing zo zwaar gewond zijn, dat hij onmiddellijk na de landing overleed. In elk toestel zat nog een instructeur. Beide mannen kwamen per valscherm naar benedeh en zijn met verwondingen ln het ziekenhuis opgenomen. NEW YORK (RTR) De Verenigde Staten hebben zich gisteren bereid verklaard een staken van de bombardementen op Noord- Vietnam te gelasten als de verzekering zou worden verkregen dat dit gebaar door Hanoi zal worden beantwoord met een evenredige vermindering van de oorlog. De Amerikaanse afgevaardigde in de Verenigde Naties, Arthur J. Goldberg, die dit in de algemene vergadering mee deelde. zei dat zyn regering bespreking van het vraagstuk hetzij in de Veilig heidsraad, hetzy in de algemene verga dering zou toejuichen. ,We dringen, in ernst aan op het verdere initiatief van enig orgaan of enig lid van de Verenigde Naties, welks of wiens invloed in deze zaak kan helpen', aldus Goldberg. Goldberg zei voorts tot de assemblee dat de Verenigde Staten de aanwezig heid van de Vietcong op een vredescon ferentie niet als een onoverkomelijk pro bleem beschouwen. ,We nodigen de autoriteiten in Hanoi uit te overwegen of de moeilijkheid welke dit punt op levert niet meer van ingebeelde dan van werkelijke aard is'. Vragen De Amerikaanse afgevaardigde stelde in zijn toespraak aan de algemene ver gadering de volgende vragen aan N. Vietnam: ,Zou zij (de Noordvietnamese regering) in antwoord op een vooraf gaande staking van de Amerikaanse bombardementen op het noorden corres ponderende en tijdige stappen nemen om haar eigen militaire activiteit tegen het zuiden te beëindigen?' ,Zou zij bereid zijn in te stemmen met een tijdschema voor een terug trekking in fasen uit Zuid-Vietnam van alle buitenlandse strijdkrachten, die van Noord-Vietnam en die van de Verenigde Staten en andere landen die Zuid-Vietnam. helpen?' Afgevaardigden van neutrale landen verklaarden zich openlijk teleurgesteld na Goldbergs toespraak. Ook in Britse kringen scheen men niet erg verheugd. Hoewel de belangrijkste Britse afge vaardigde, lord Caradon, Goldbergs toe spraak .belangrijk' noemde, zeiden functionarissen .niets nieuws' te heb ben PASADENA, CALIFORNIA (ÜPIj Geleerden hebben gistermorgen het maanschïp Surveyor-2, dat in de ruimte om zijn as was gaan tollen, vernietigd,: nadat alle hoop het toestel nog tijdig: onder controle te brengen voor een| zachte maanlanding was vervlogen. Teleurgesteld De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromyko, was niet op de ochtendvergadering aanwezig, maar de leider van de Russische delegatie, dr Fedorenko, zei dat Goldberg de beken de oude geluiden had laten horen, n er waren enkele ideeën geweest'. GOLDBERG '"TERNEUZEN. Industriële luchtverontreiniging en alles wat er mee samenhangt mag in overig Zeeland een (nog) vaag begrip zyn, het is dat beslist niet in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen. In dit oudste industriegebied van Zee land stuwen grote chemische fa brieken al tientallen jaren hun stof-, damp- en gaswolken de atmosfeer in. En het, zijn voor namelijk de boeren die worden geconfronteerd met, de nadelige gevolgen ervan. De directe scha de wordt en ook dat al tien tallen jaren lang tot ieders .tevredenheid door de betrokken bedrijven vergoed. Drie bedrijven zijn liet in de kanaal zone, waarmee de Zeeuws-Vlaamse landbouw en de veeteelt te maken hebben. Dat is in Sas van Gent de NV .Zuid-Chemie', in Sluiskil de Ne derlandse Stikstof maatschappij en in Terneuzen DOW-Chemical. Deze on dernemingen keren jaarlijks ge ruisloos grotere of kleinere bedra gen uit aan gedupeerden. Er ls van plaats tot. plaats en van perceel tot perceel nogal wat ver schil in de aard en omvang van de schade, die de chemische fabrieken aan de gewassen of de veestapel be rokkenen, Tn Sas van Gent krijgt een melkveehouder, die volgens deskun digen in .de rotste hoek' zit, eind vol gende maand voor de vierde maal sinds 1957 een nieuwe veestapel. Zijn tien melkkoeien zijn weer vergiftigd door de fluorverbindingen, die opstij gen van de Zuid-Chemie en neerslaan op het grasland. ,11? kom er finan cieel geen cent aan te kort', zegt de ze veehouder die ook een vergoeding krijgt voor de mindere melkopbrengst van zijn dieren, ,maar het is nooit leuk als Je je dieren ondanks de zorg die je er aan besteedt nooit langer dan twee Jaar kunt houden'. Extreem Het geval van de veehouder in Sas van Gent, die letterlijk onder de rook van de Zuid-Chemie. woont, is ex treem. Toch zyn er ook in Sluiskil landbouwers die jaarlijks schade claims tot 9000 indienen. Het ergst getroffen zijn altijd die percelen die dicht by de fabriek liggen. iemand die daar alles van weet is de heer J. A. Ramondt te Sluiskil, die namens het landbouwschap zitting' heeft in enkele schadecómmissies. Deze commissies stellen iedér jaar de schade vast die aan één bepaald perceel is toegebracht. ,Het komt voor', zegt de heer Ramondt, ,dat we adviseren een bepaald perceel schoon te branden'. Maar ook dit is uitzondering. Meestal bedraagt de mindere opbrengst 25 tot 50 procent. De uitspraak van de schadecommis- sie (waarin ook een vertegenwoordi ger van het bedrijf zitting heeft) is bindend. Er zijn zeker de laatste 10 jaar vrijwel nooit meningsver schillen over de omvang van een be paald schadegeval. Overbemesting Ts ln Sas van Gent voornamelijk fluor de grote boosdoener in Sluiskil zijn het de stikstofverbindingen en het zwaveldioxyde die de moeilijkhe den geven. Het leidt in het gebied dat benedenwinds van de NSM ligt tot verbrandingen en overbemesting. Hoever het schadegebied zich uit strekt is ook voor de deskundigen een open vraag. Toch is het voorge komen dat een strook van meer dan 20 kilometer lenste aangetast bleek. Vooral vlas en fruit zijn bijzonder kwetsbaar. Met het nog slechts kort draaiende bedryf van DOW ten westen van Terneuzen hebben zich maar heel weinig moeilijkheden voorgedaan. Er is slechts in incidentele gevallen sprake geweest van schade en die ontstond dan nog aan zeer kwetsbare gewassen als erwten en vlas. In bei de gevallen was een ontsnapt chloor- wolkje de oorzaak. Maatregelen (Zie slot pag. 2 kol. 6) De Amsterdamse folklore- flguren, die enige bekend- oLéjffli heid genieten onder de naam .provo's' hadden deze week hun Ssgör werkterrein naar Den Haag sess: verplaatst. De gouden koels trekt hun blijkbaar aan: dit rij tuig is nu ten tweede male doelwit ge worden van hun protest-gedoe. Een pro test, dat echter weinig zinvol is en geen effect sorteert, doch integendeel deze beweging der witte lieden slechts in dis krediet brengt. Hier en daar hoort men nog wel eens de opvatting verkondigen, dat deze jongelui er constructieve ideeën op na zouden houden, dat zij de samen leving een spiegel willen voorhouden en dat het heus wel waard is naar hen te luisteren. Indien dit zo zou zijn, is het toch wel vreemd dat ze er kennelijk al leen maar op uit zijn zich in de Neder landse samenleving te isoleren. De pro vo-demonstratietechniek wekt namelijk uitsluitend Irritatie op, zodat de moge lijkheid om bij anderen enig begrip te wekken voor leer en streven van dit pro- votariaat tot nul is gereduceerd. Wie onvrede heeft met de bestaande orde. maar wel scheip-omlijnde inzichten heeft in hetgeen nodig zou zijn om die orde ten goede te veranderen, dient met kracht van overtuiging en met een intel ligente argumentatie aan anderen zijn standpunt duidelijk te maken. Rookbom men echter zijn noch overtuigend noch intelligent. Wie zijn onvrede afieen maar kan tonen door met deze kinderachtige projectielen te smijten, .verspeelt het recht tot het voeren van een gesprek. De provo's hebben andermaal, dit keer in Den Haag. bewust dit recht verbeurd- Er is daarom geen reden deze witte Amsterdammers ook maar even ernstig te nemen. Zij willen met hervormen, zij •illen slechts treiteren. n deze rubriek hebben we het al eens eerder opgenomen voor de fotografe rende pers, een beroepscategorie, waar over men in den lande nogal eens ver schillend hoort (en leest) oordelen. Over het algemeen staat men vrij kritisch tegenover deze groep, waarbij de hevig heid van de kritiek niet door principiële overwegingen wordt bepaald, maar door het onderwerp, waarbij de fotografen zijn betrokken. Zoiets heeft zich deze week weer in Den Haag voorgedaan: er zijn incidentjes geweest op Prinjesdajg. waarbij de politie een aantal persfoto grafen op ,de grote hoop' heeft geveegd met de oproerkraaiers. Het vreemde is nu althans voor ons is het vreemd - dat men allerlei mensen hoort reageren op de wijze van een Haagse justitie- autoriteit: .Eigen schuld, dan moeten ze die relletjes maar niet fotograferen'. Een zonderlinge opvatting: als het nieuws niet welgevallig is. dan moet het maar worden genegeerd, als er opstootjes zijn, dienen de fotografen te verdwijnen. Een gevaarlijke opvatting tevens. maken het nieuws niet. zij registreren het alleen. Wanneer de politie zich genoopt ziet hardhandig op te treden, dan is dat een realiteit die niet verborgen kan blijven. Waarom bijvoorbeeld wel platen van het door knippen van linten, het drukken op knoppen en andere rozige gebeurlijkhe den en niet van agenten, die provo's in de kraag pakken? Nu zal men zeggen het is in Den Haag al gedaan dat onder bepaalde emotionele omstandighe den vergissingen kunnen worden "ge maakt: er wordt wel eens een schot naast het doel gelost, er wordt soms iemand meegenomen van wie later blijkt, dat hij niet rechtstreeks bij de zaak is betrokken^Zeker, zoiets kan voorkomen, maar dan toch niet met fotografen. Zij zijn duidelijk herkenbaar: meestal heb ben ze een omstandige uitrusting om hun hals hangen,, bo vendien beschikken ze bij allerlei gebeurte nissen over speciaal door de politie ver strekte legitimatiebe wijzen (zoals dinsdag in Den Haag). De politie zag de uiterlijke kenmerken ge makshalve maar over het hoofd en nam bovendien de identiteitskaarten af. In Den Haag is nu gezegd: ,De fotografen belemmerden de politie bij de uitoefe ning van haar taak'. Maar als dat de reden van het politieoptreden zou zijn geweest, waarom dan een camera in be slag genomen, waarom een film uit een toestel gehaald, waarom gezegd dat de politie wel voor het ontwikkelen zou zor gen en daarbij de negatieven zou selec teren? Het ziet er door dat alles naar uit, dat er politiemannen zijn geweest, die een poging hebben ondernomen be paalde foto's uit de circulatie te nemen. Het is begrijpelijk en juist, dat daartegen felle protesten zijn gerezen. Gelukkig heeft de korpsleiding van de Haagse po litie zonder meer erkend, dat hier vol strekt onjuist is gehandeld. Waakzaam heid op dit stuk van zaken zal echter in de toekomst geboden zijn: dergelijke politiemaatregelen horen in een politie staat en passen volstrekt niet in Neder land, ze" zijn onrechtmatig. Minister Samkalden heeft in het kamerdebat over de Amsterdamse onlusten op 16 juni j 1 er met grote nadruk op gewe zen, dat Nederland beginselen huldigt .waarop deze staat, die zich ook na wat er" in Amsterdam is gebeurd nog altijd een rechtstaat mag en moet noe men, trots is'. Met deze beginselen zijn het inbeslagnemen en eventueel censu reren van foto's in het geheel niet te rijmen. Zelfs niet In de emoties van het ogenblik. DEN HAAG (ANP) Onder het hoofd stuk ambtelijke bezoldiging wordt in de memorie van toelichting op de begro ting 1967 van het ministerie van bin nenlandse zaken meegedeeld, dat een wijziging van het pensioen premie- verhaal in het voornemen ligt. Deze wij ziging zal ingaan op 1 januari 1967 en zal het pensïoen-premieverhaal voor de lagere en voor een belangrijk deel van de middelbare ambtenaren verlagen en voor de overigen enigermate verhogen. In 1966 zal, evenals in de voorafgaande jaren, een nacalculatie van de trend ge schieden. Afhankelijk van de uitkomst daarvan zal een uitkering-ineens plaats vinden. Deze uitkomst zal worden ver werkt in de salarissen met ingang van 1 januari a s. ftahtliji

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1