PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PREMIER VERWOERD VERMOORD Dader gepakt - motieven nog niet bekend Zeeuwse raden kozen hun wethouders Door een blanke in het parlement doodgestoken Ontslag voor 135 man Wereld geschokt door moord Premier Wilson toch voorzitter bij Rhodesië-overleg Belgische moeder en 5 kinderen omgekomen INDONESIË BEREID 600 MILJOEN AAN SCHULDEN TE ERKENNEN Fundament h: SPANNING MET VS DUURT NIET EEUWIG Blijft Thant nog twee jaar? IN 72 GEMEENTEN NIEUWE COLLEGES ROND DE TAFEL Geen vuurwerk in verkiezingen 209e jaargang no, 209 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 7 sept. 1966 recti*! N V Boh. MIJ. i 3911. Zlerlkzee, rei adv. 3647/3643), Mlddelburfl, Merkt 51, tel. 3841. (b.j.fl. red. 3078/3169, edv. 237S). Goes, Grote Merkt 2, 35 cont per mm. Minimum por od». 3,35. Inoee. mod. 3l£ «Uriel. Kleine edv. (me*. 8 regel») 35 cent per regel. Arnemuidse jeugd mag niet meer zwemmen in Arne KAAPSTAD (RTR/AFP) - Dr Hendrik Verwoerd, premier van Zuid-Afrika en als voornaamste architect van de apartheid een der meest omstreden figuren van deze tijd, is gistermiddag in het par lement in Kaapstad door een blanke vermoord. De moordenaar, Dimitri Stafendas, een man van Grieks-Portugese afkomst, die voor een maand als parlementsbode was aangenomen, velde de premier met een aantal messteken in hals en borst toen deze juist zijn plaats had ingenomen aan het begin van de eerste bijeenkomst van het parlement sedert de verkiezingen van maart jl. DR HENDRIK VERWOERD LONDEN (UPI) De regeringsleiders ran de Gemenebestlanden hebben er gis teren op de openingszitting van de Ge menebest-conferentie bij premier Wilson op aangedrongen zijn voorzitterschap niet te onderbreken. Eerder had Wilson aangeboden zich tydens de besprekingen over de onafhankelijkheid van Rhodeslë als voorzitter terug te trekken. De secretaris-generaal van het Gemene best, Arnold Smith, deelde op een pers conferentie mee dat een aantal premiers verklaard had volledig vertrouwen hebben in Wilsons voorzitterschap dat zij unaniem van mening waren dat Wilson ook de besprekingen over Rhode- sië moet presideren. Tijdens de eerste vergadering postten ongeveer 100 demonstranten uit ver scheidene landen voor Marlborough House, het vergaderingsgebouw. Premier Wilson hield gisterochtend een openingstoespraak. Premier Abdoel Rah man van Maleisië hield een sterk plei dooi voor de eenheid binnen het Geme nebest. De eerste minister van Guyana, Forbes Burnham, antwoordde op Wil- sonds openingstoespraak. Bedrijf in Maastricht: MAASTRICHT (ANP) De NV Staalwerken de Maas, te Maas tricht, zal binnen afzienbare tijd, ongeveer 135 personeelsleden ontslaan. De directie heeft het besluit moeten nemen wegens de grote concurrentie van lan den uit Oost-Europa én Italië. Voorts zijn de stijgende loonkosten een rede tot inkrimping van personeelsbe zetting geweest. Dc directie deelt mede dat slechts een gedeelte van de produk- tie zal kunnen worden gehandhaafd en voorts dat een fusie met andere bedrjj- verunoodzakolijk is door de steeds groter Wordende concurrentie. De situatie op de markt voor dikwan- dige buizen is de laatste jaren belang rijk verslechterd. In verband hiermee is een productievermindering doorgevoerd en werd in het begin van het jaar de personeelswerving reeds stop gezet, waardoor het totale personeelsbestand met circa 70 personen tot 370 werd te ruggebracht. Om een belangrijk deel van het bedrijf veilig te stellen, kan aan verdergaande maatregelen niet worden ontkomen. Deze zijn: het streven naar een samen werking met andere bedrijven om tot een meer repdabele exploitatie te ko men; Nog sterkere inkrimping van de produktie die noodzakelijk is gebleken in het leader van de nog niet voltooide be sprekingen. Dit heeft tot gevolg, dat on geveer 135 werknemers zullen moeten worden ontslagen. Aan de vakbonden is een mededeling ge daan omtrent de moeilijkheden waarin het bedrijf verkeert. Met deze organisa ties zal op korte termijn overleg wor den gepleegd .op welke wijze deze ont slagen zullen worden gerealiseerd welke afvloeiingsmaatregelen zullen worden toegepast. DEN HAAG (RTR) De secre taris-generaal der Verenigde Naties, Thant, zei de moord op prémier Verwoerd ten zeerste te betreuren. Tegenover verslag gevers verklaarde hij: ,Elke vorm van geweld is betreurens waardig'. Arnold Smith, secretaris-generaal van het Britso ministerie voor Gemene bestzaken: .zinloos geweld en moord kunnen de politieke vraagstukken in Zuid-Afrika niet tot een oplossing brengen. Geweld brengt nooit veel goeds tot stand. Het lijdt juist tot nog meer geweld'. De Ghanese delegatieleider ter Ge- medebestconferenne in de Britse hoofdstad weigerde aanvankelijk commentaar. Toen zei hjj: ,als mens vind ik het natuurlijk spijtig dat hij dood is'. Sir Dawda Jawara, eerste-minister van Gambia, verklaarde geschokt te zijn door het plotselinge nieuws. ,Ik kan alleen maar de hoop uitspreken dat de nieuwe leider van de Zuidafrikaan- tegenover meerderheid onder de bevollcint dat hij Zuid-Afrika zal doen al van een politiek, welke uitsluitend als rampzalig kaïn worden betiteld'. Sir de Villiers Graaff, leider van de grootste Zuidafrikaanse oppositiepar tij, gaf na het overlijden van premier (Zie slot pag3 kol. S) Toen de man, gekleed in het zwart groene uniform van parlementsbode, op hem afkwam boog de premier zieli even naar voren om te horen wat de bood- soiiapper te zeggen had. Op dat ogen blik stak de man toe. Dr Verwoerd viel voorover op zijn lessenaar nadat een poging om de. aanval met een arm af te weren, was mislukt. Uit zijn lials en borst vloeide een golf bloed die een gro te plas vormde op het kleed onder zijn zetel. In de enkele seconden die verlie pen voordat parlementsleden zich reali seerden wat er gebeurde en de man vast konden grijpen, had deze de premier verscheidene messteken toegebracht. Deze zakte, lijkwit, ineen en werd kwartier later op een draagbaar naar het ziekenhuis .Groote Schuur' overge bracht nadat een dokter-parlementeM getracht had het leven van de premier door mond-op-mond-beademing te red den. Minister van verkeer Ben Schoeman, leider van het huis van afgevaardig den en een dergenen die genoemd worden als eventuele opvolger van dr Verwoerd, deelde een half uur ter im het parlement mee dat overlijden officieel was geconstateerd toen de premier in het ziekenhuis wend binnengebracht. Overmeesterd De moordenaar was onmiddellijk na de door parlementsleden over meesterd. Een der eersten die Verwoerd te hulp kwamen was Frank Waring, minister voor bosbouw, toerisme en ken en voormalig speler van het rugbyteam Springbok. Hij sprong op de moordenaar en werd bijna zelf het slachtoffer van diens messteken. De mi nister van financiën, Donges, die het premierschap tijdelijk heeft overgeno men, zei later dat de politie de onderste steen boven zou keren om de beweeg redenen tot deze .onmenselijke daad' te vinden. er is gepakt, doch zgn motleven g niet bekend, aldus do minister. De zitting van het parlement is voor on bepaalde tyd verdaagd. Volgens de parlementaire verslag gever van het dagblad ,Die Vader land' heeft Dimitri Stafendas, de bo de die premier Verwoerd neerstak, meermalen er over geklaagd dat de regering te veel doet voor de zwarte bevolking en niet genoeg voor de men onder de blanken. De man, die voor een maand als bode in de perskamer van het parlement was aangenomen, had sommige jour nalisten meegedeeld dat hij lange tijd in Frankfort, West-Duitsland, heeft gewoond. Volgens andere zegslieden zou hij verscheidene malen in Angola zijn geweest. Hij is een lange, goed- volgens collega's BRUSSEL (ANP) Een moeder en haar vijf kinderen zgn gisteren in de Belgische plaats Gent als gevolg van gasvergiftiging om het leven gekomen. "2-jarige vrouw en de vijf kinderen, wie de oudste negen jaar en de jongste 14 maanden was, werden in hun woning aangetroffen door buren, die door een sterke gaslucht waren ge alarmeerd. In het ziekenhuis bleek het niet mogelijk hun leven te redden. De vrouw en haar kinderen werden drie jaar geleden onder dezelfde omstandig heden in de woning aangetroffen. Ook toen stond de gaskraan open. Genees kundige hulp kon echter tijdig worden verleend om de fatale afloop te voor komen. Prins Claus 40 jaar DEN HAAG (ANP) Prins Olaus vierde gisteren op kasteel Drakesteyn in de familiekring zijn veertigste ver jaardag. De verjaardag werd uitsluitend in de familiekring gevierd. Voor het ove rige hield de prins het programma van een normale werkdag aan. Zo bracht hij gistermiddag een oriëntatiebezoek aan ,het ministerie van buitenlandse zaken. ,D1T IS DE GRENS' Van Nederlandse zijde nog beweging mogelijk gisteren pas na de lunch aan het infor meel contact kunnen deelnemen. In de j ochtenduren werd hij ontvangen op het -aleis Soestdijk door koningin Juliana e sultan bood de vorstin namens de delegatie een stuk Djokja-houtsnijwerk i paneel uit een episode uit het CHINESE MINISTER TSJEN Yl: TOKIO (AFP) Volgens het Japanse persbureau heeft de Chinese minister van buitenland se zaken, Tsjen Yi, in een verkla ring tegenover een groep Japanse afgevaardigden die een bezoek brengen aan Peking, gezegd niet te geloven ,dat de spanning tus sen de Verenigde Staten en de Chinese volksrepubliek eeuwig zal duren'. ,Men kan niet zeggen dat China niet de bedoeling heeft de Vietnamese kwestie door middel van onderhandelingen te re gelen. China is in feite bezig te onder handelen met de VS in Warschau', al dus de Chinese minister. De ,Rode Garde' is gisteren In Peking op straat gekomen met affiches, waar op scherpe kritiek wordt geleverd op de Chinese minister van volksgezondheid, Tsjien Hsin Tsjoeng. Hem wordt ver weten zich op zijn ministerie tegen de revolutionaire beweging te hebben ver zet. De ,Rode Gardisten' van buiten de stad hebben bevel gekregen Peking voor zaterdag te verlaten, zo meldde het of ficiële Tsjechische persbureau Ceteka. Deze gardisten wordt verweten dat zij zich in de hoofdstad alleen maar amu seren in plaats van de werken van Mao Tse-Toeng te bestuderen. COUSINS HERKOZEN LONDEN (AFP) Frank Cousins, de vroegere Britse minister voor technolo gie en algemeen secretaris van de mach tige vakbond voor transportarbeiders, is gisteren herkozen als lid van het al gemeen bestuur van het Britse verbond vakverenigingen (TUC). 'et veel geciteerde woord van Buffon ,de stijl is de mens zelf willen wij van daag nog eens van stal halen ter inleiding van enkele op merkingen over een pas ver schenen boek Nederland in de Europese ruimte'. Zoals gemeld werd dit boek aan gedeputeerde staten van deze provincie aangeboden. De auteur is Zee- lands ETI-directeur drs M. C. Verburg, een zowel binnen als buiten de grenzen van dit gewest vermaard man. In deze nieuwe publikatie nu, in de opzet maar vooral in de stijl, herkent men de schrij ver ten voeten uit: bij het lezen is het alsof men luistert naar een van zijn vele causerieën, her en der in den lande en daarbuiten gehouden. Er is echter één verschil: Verburg als causeur is een man van hoofd- en zijwegen, hij houdt zelden uitsluitend de grote baan, maar gaat vaak improviserend zijpaden op, zij het dat hij altijd weer op de hoofdweg uitkomt. Dit boek echter ia alleen hoofd weg: de schrijver is (om het zo maar te zeggen) een gedisciplineerder fi guur dan de spreker. De stijl evenwel is volledig-Verburg: hij hanteert een ge comprimeerde mededelingsvorm, waarbij met allerlei begrippen wordt gewerkt die de auteur bij zijn lezer als bekend ver onderstelt. Daardoor echter vindt men allerlei uitdrukkingen over de pagina's gestrooid, die wellicht niet iedereen aan spreken. Bijvoorbeeld: geoptimaliseerde planning, reconversieprogramma, gepo lariseerde economische groei, positief excedent, regionale valorisatie, creëren van assen, sectorprospectie, om er en kele te noemen. Inderdaad een eigen van deze auteur: hij gaat er van t de lezer even makkelijk met der- woorden omspringt als hijzelf. standpunt juist is, hangt af van de vraag door wie hg gelezen wil wor den. /"vngetwjjfeld betreft het hier een be- langrijk boek. Men zou het een .voorstudie voor nationaal ruimtelijk beleid' kunnen noemen. Er worden na melijk de lijnen in aangegeven, waar langs de economische groei in en van diverse belangrijke Westeuropese gebie den (in het bijzonder van Nederland) zich voltrekt. Daardoor lijkt het er op alsof de auteur diegenen, die zich met ruimtelijk beleid bezighouden de pla nologen in de eerste plaats de gege vens wil verschaffen voor hun werk. Of de planologen daarmee gelukkig zullen zijn is evenwel de vraag. De verschijning van dit boek zal zonder de minste twij fel de discussie wel doen DEN HAAG (ANP) Indone sië heeft zich gisteren tijdens het informele overleg, dat in Den Haag met Nederlandse delegatieleden werd gevoerd, bereid verklaard 600 miljoen aan schulden aan Nederland te erkennen, 100 mil joen gulden meer dan voor het be gin van de besprekingen maandag werd genoemd. Men achtte dit aan Indonesische zijde naar men gisteravond verklaarde wel de grens tot waar men kon gaan. ,wy moe ten ook aan ons eigen thuisfront den ken', zo zei men in Indonesische kring. SOESTDIJK: HM hemmgm Juliana, heeft dinsdag de leider van de In donesische delegatie, sultan Har menghoe Boewcmo, op paleis Soest dijk ontvangen. Op de foto vlwr de Indonesische ambassadeur Tjond- ronegoro, HM en de sultan. Beweging NEW YORK (RTR) Thant, de secre taris-generaal der Verenigde Naties, zou bereid zijn deze functie nog hoogstens 2 jaar te blijven vervullen wanneer de Veiligheidsraad hem, bij gebrek aan een opvolger, een verzoek in deze geest zou doen. Dit is gisteren van gewoonlijk betrouwbare zijde verklaard. Thant zelf wilde geen commentaar leveren, toen hij in New York van vakantie terugkeer- Rondom dit overleg is het cijfer van 900 miljoen gulden genoemd als het bedrag van de Nederlandse aanspraken,--een be drag, dat slechts een klein deel is va® de aanvankelijke claims. Hoewel de deel nemers aan de conferentie zeer zwijg zaam waren over het verloop van de besprekingen en het informele contact kon men horen verluiden, dat ook van Nederlandse zijde nog beweging moge lijk was. Het gisteren gevoerde informele overleg verliep, naar van Indonesische zijde werd vernomen, moeizaam. Het handelde uitsluitend over de kwes tie van de schulden. Vanmorgen vindt de eerste formele bijeenkomst van de beide delegaties plaats. Op Soestdijk Sultan Hamengkoe Boewono IX, de lei der van de Indonesische delegatie, heeft ftaHtlijn VLISSINGEN Zeelands nieuwe gemeenteraden hebben gisteren wethouders gekozen. In niet min der dan 72 raadhuizen zette men zich rond de vergaderafcl. Alleen de kort geleden heringedeelde ge meenten op Walcheren behoefden op deze eerste dinsdag in septem ber geen raadsvergaderingen uit te schrijven. Daar waren het slechts Arnemuiden en Westkapel-' le de zelfstandig gebleven ge meenten die voor de nieuwe raadszittingsperiode wethouders in de zetels moesten brengen. In de zes andere Walcherse ge meenten was dat al eerder ge beurd. Tot vuurwerk is het niet gekomen in de raadhuizen tussen Sint-Philips- land on G'adzand. Hier en daar waren er verschuivingen. In de meeste ge vallen was de benoeming van de nieuwe wethouders al een uitge maakte zaait voordat de stembrief jes werden geteld. De fracties luid den elkaar dan gevonden bij het stel len van kandidaten. Verrassingen le- verlöezing dan niet meer GOES Maar er waren uitzonderingen. Zo in Goes bijvoorbeeld. Daar heeft de raad dinsdagavond niet drie, maar twee wet houders benoemd: nieuw, in het college van b en w en trouwens ook in de raad is drs E. J. Prins (pvda). Daar naast komt in het college drs J. Dijk graaf (ch) terug. Zij werden met alge mene stemmen gekozen. Maar tot de benoeming van een derde wethouder kwam het dinsdag niet. Wel werd het door de heer M. Haasdonk als oudste raadslid gelanceerde voorstel aanvaard om gs te verzoeken de. Ganze- stad een derde wethouder toe te staan, .omdat de ontwikkeling van Goes op al le terreinen een uiterste krachtsinspan ning zal vergen'. Volgens de gemeente wet mag Goes twee wethouders hebben. Vóór de wethoudersverkiezing begon, stelde burgemeester mr F. G. A. Huber echter dit: .Mondeling heeft me het ge rucht bereikt, dat er geen overeenstem ming is in de raadsfracties over de kan didaatsstelling voor de wethouders. Daarom moeten we nu voorzien in twee vacatures. Vorige keer is er wel een derde wethouder benoemd behoudens goedkeuring van gs. Maar dat kan eigenlijk niet. We kunnen daartoe pas overgaan, als de goedkeuring van gs voor een derde wethouder er is. Als nu een derde wethouder benoemen, kan een van de raadsleden daartegen terecht bezwaar maken'. Vandaar, dat Goes zich dinsdag beperk te tot de benoeming van de twee .ver plichte' wethouders en de zetel van de derde wethouder aan de orde zai komen in een volgende vergadering, als nien bericht over deze zaak heeft gehad van TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen ging dinsdagavond akkoord met het voor- Nog vóór de raad overging tot de ver kiezing van twee wethouders deelde de heer H. A. M. A. de Meijer, die tot dins dag wethouder van financiën was, bur gemeester J. C. Aschoff mee dat hij zich niet herkiesbaar stelt. De heer De Meijer verzekerde ons dat zijn besluit niet door politieke druk, van welke kant ook, werd beïnvloed. De heer Hol stelde namens de Partij van de Arbeid-fractie de heer M. de Vos kandidaat en de heer De Meijer droeg namens de KVP-fractie de heer F. M. Berbers voor. De heer De Vos werd gekozen met 16 stemmen voor en één blanco. De heer Berbers, die dit jaar voor het eerst deel uitmaakt van de raad, werd gekozen met 15 stemmen twee blanco. Z1ERIKZEE stel om een derde wethouder te be noemen. De heer R. Hol, fractievoor zitter van de PvdA, deed het voor stel namens alle fractievoorzitters en baseerde het op het gegeven dat het aantal inwoners van Terneuzen nenkort de 20.000 inwoners zal over schrijden. weer doen oplaaien het .primaat van planologie', een in Middelburgse be- stuurskringen niet onbekend debat. Kort gezegd en zeer on genuanceerd aangeduid komt het er op neer, dat vele planologen er van uitgaan, dat zij met name dienen aan te geven hoe een gebied ruimtelijk moet worden ingedeeld: ginds de woongebieden, daar industrie, hier de recreatieterreinen. In het aldus ontstane schema van ruim telijke ordening mogen danvervolgen* economen, sociologen en wie al niet meer aangeven hoe de ontwikkeling verder kan worden bevorderd. Verburg verzet zich fel tegen deze opvatting: hg gaat uit van het (althans aanvankelijke) pri maat van de economie. Hoe kan men het best gebruik maken van de economi sche ligging van een land of streek? Dat is voor hem de belangrijkste vraag. In bet verleden heeft hg dit thema uit en terna In allei'lei publikaties behandeld en het is nu in feite de ,rode draad' Sn zgn nieuwe boek. Overigens zullen er hier of daar wel politici zgn die deze draad helemaal niet zo rood vinden... De auteur heeft bijzonder veel werk van deze nieuwe publikatie ge maakt: er is belangrijke literatuur uit binnen- en buitenland in verwerkt en het bevat duizend-en-één feiten over al lerlei regionale ontwikkelingen in Eu ropa. Het boeiende is, dat deze aspecten in één samenhang zgn behandeld, met voorts als globale conclusie, dat het zwaartepunt van de Noordwesteuropeae zich verder In de richting van de havens van Rotterdam en Antwerpen beweegt. Vandaar ook, dat het zeehaven- beleid uitvoerig aan de orde komt, waar bij tevens wordt gepreludeerd op de nog te verschgnen zeehavennota van de rege ring. De Zeeuwse achtergrond van de schrijver komt in dit werk eveneens naar voren: een duidelgk pleidooi voor een sterke ontwikkeling van het Wester- soheldebekken met de daarbg behorende stimuleringspolitiek is er als het ware in ingebouwd. Zo wordt er onder meer met Zeeuwse voorbeelden op gewezen, dat zeehaventerreinen zeker niet aan grote agglomeraties verbonden behoeven te zijn- Ook de kritiek, door Verburg in het verleden geuit op de Mobilollveati- ging bij Amsterdam, komt enige malen om de hoek kijken: zgn gramstorigheid over dit beleid blijkt hier opnieuw dui delgk. Een belangrijk boek, inderdaad. Wel licht dat het met vrucht gelezen zal (of kan) worden door volksverte genwoordigers en andere heleidsfiguren: in die kringen worden nog wel eens war rige dingen naar voren gebracht met name over de ruimtelijke ordening. Te- gelijkertgd willen wg echter vaststellen, dat dit boek niet af is. Overigens geen verwgt aan de auteur, eerder een sug gestie aan de uitgever. Want na lezing van dit boek vraagt men zich af: wat - ,nu? Wij gebruikten hierboven het woord de sloot. Hij kreeg 6 stemmen,! voorstudie', dat wil eigenlijk zeggen dat e 5 waren voor het meuw-De-|er een vervoig dient te komen. Dit ver volg kan aangeduid warden met de Dat de wethoudersverkiezing in Oost-!vraag: wat is het antwoord van de ste- burg niet helemaal volgens aanvanke- debouwers. van de landschapsdeskundi- lijk gemaakte (rooms-rode) afspraken I gen. van de sociologen, wat is hün ver was, bleek uit het toespraakje dat de j volg op dit hier zo deskundig neergelegde heer Geuze na zijn herbenoeming af- fundanieyt? Recentelijk zijn (ook (prot. chr.) zijn gisteren beiden herbe noemd in het Oostburgse college van b en w. De heer Modde kreeg met 9 van de 11 stemmen voldoende steun voor een terugkeer naar de wethouderszetel, maar de heer Geuze .haalde' het met de hak ken over d' jS de overige noemde PvdA-raadslid H. L. Storm. De raad van Zierikzee heeft avond de heren H. Koevoets (prot. chr. fed.) en mr K. A. Keuning (pvda) tot wethouder gekozen. Beiden vervulden deze functie ook in de vorige.raad. Bij de eerste stemming werd de heer Koe voets met algemene stemmen gekozen. Bij de tweede stemming verwierf d« heer Keuning elf van de dertien stem men; de twee overige gingen naar zijr partggenoot M. C. Verheijen. OOSTBURG De heren A. Modde (kvp) en D. Geuze stak. ,Het heeft voor mij een vieze modderige smaak', betoogde hij nadat hij eerder had geconstateerd dat voor de PvdA-fractie .bepaalde illusies teniet zijn gedaan'. De heer Geuze verklaarde verder dat hij tijdens de vooroonderhan- delingen tevergeefs bg de heer Modde naar de stand van zaken bij de formatie had geïnformeerd. ,Ik moest na 13 jaar samenwerking van andere zgde horen wat er gaande was. AXEL De zes man sterke fractie van de sa menwerkende protestants-christelijke groeperingen in de gemeenteraad van Axel is er dinsdagavond niet in geslaagd een wethouderszetel te veroveren. Met (Zie slot pag. 4 kol. 6) Nederland) boeiende inleidingen versche nen over problemen van stedelijke groei en leefbaarheid. Men denke aan Peter Hall Zeven wereldsteden', aan .Geogra fie van de grootstad', een inleiding tot moderne urbanisatie van Pierre George, Het gaat in deze op zichzelf zéér boei ende inleidingen evenwel om betrekkelijk autonome studies. Hoe belangwekkend zou het echter niet zgn als dit werk van Verburg dat zich met zéér concrete mogelijkheden bezighoudt werd ge complementeerd door deskundigen uit de niet economische sectoren. Dan eerst zou een studie in ruimtelijk beleid tot stand komen in de ruimste zin van het woord. Zeelands ETI-directeur heeft in derdaad aangegeven hoe de fundamen ten kunnen en ook al worden gelegd voor West-Europa in de toekomst- Maar bg het verder bouwen zijn niet alleen economen betrokken. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1