PROF. VERDAM MINISTER BINNENLANDSE ZAKEN Hoogleraar VU en lid van SER Muziek en zang bij installatie burgemeester J. C. Aschoff HOGERE HUUR OP 1 JULI 1967 Zeelandlijntje MARGARETHA VERLOOFT ZICH MET FRANSE GRAAF Verwoerd sprak met neger-premier POLITIEK DEN HAAG TOONT ZICH VERRAST OVER KEUS STEINHOFF INSPECTEUR WESTDUITSE LUCHTMACHT Ook nieuwe sociale verzekeringen uitgesteld Vertrouwelijk Dr L. Meinsma jurylid bij rookwedstrijd OPVOLGER VAN MR H. RIJPSTRA Gemeentefinanciën en herindeling eerste problemen J09e jaargang no. 206 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 3 september 1966 II N V lab MU. van 4* C V Provincial# Zaauwao Courtnli P. van 4a Valtfa. P. S. dan I 1 Vllaalnian, Wal.traat 38-40, lal. 2353 (b.f.g. rad. 3508, adv. 3647/3643), M. adm. tal. 3094. 0 Adv. prlj» 13 cant par mm. Mlnli Wil. Zlarlkcaa, rad. idv. 3211). Oo.lburs. v. d. blad' SO cant Bruid als witte pompbediende Pagina 2 naar. Giro 159300 PZC. K Het bericht van de benoeming van prof Verdam tot minister van bin nenlandse zaken was voor politie ke kringen in Den Haag een grote verrassing, aangezien de heer Ver dam een onbekende is op bestuur lijk terrein. In brede kring werd verwacht, dat de AR-staatssecre- taris van economische zaken, drs J. A. Bakker, grote kans zou ma ken om voor de weinige maanden, die het kabinet-Cals nog resten, aan het hoofd te worden gesteld van het departement van binnen landse zaken. Aangenomen werd, dat het niet gemakkelijk zou zijn mand van buiten de ,regerings- oeg' te vinden, die geschikt en ;reid zou zijn voor een korte tijd ila minister op te treden. Goede keus' heer B. Rooi vink, de voorzitter van AR-tweede-kamerfractie, voor wie de benoeming van prof Verdam uiter aard niet onverwacht kwam, was van oordeel, dat prof Verdam zich wel snel nou Inwerken. Persoonlijk vond hij, dat gn goede keus was gedaan. ,Het betreft Mtr een schaars artikel voor deze pat', aldus de heer Roolvink, die het «rstandig vond, dat snel een opvolger tot de heer Smallenbroek was aan- ptrokken. Een andere vooraanstaande AR-man, £e ln de .verste verte' niet had ge dicht aan een benoeming van prof Verdam, noemde de nieuwe minister een volkomen outsider en een typische interlmfiguur, een zeer gewaardeerde hoogleraar, die na enkele maanden ze iter weer naai- de katheder zal terug keren'. Een benoeming van staatssecre taris Bakker zou volgens hem geen ge lukkige oplossing zijn geweest, omdat de staatssecretaris zit met enkele knel punten in het middenstandsbeleld er ,dan moet je de bewindsman niet weg halen'. In KVP-kringen toonde men zich verrast. Daar was prof Verdam ze ker niet de eerste, waaraan voor een landse zaken werd gedacht. Voor mr W. J. Geertsema (wd) was het helemaal niet duidelijk hoe men aan deze benoeming is gekomen. Prof Verdam is een volstrekt onbe kende figuur op bestuurlijk terrein, zei mr Geertsema, die de benoeming een .wonderlijke en vreemde noemde. Prof Verdam, die op 15 januari 1915 te Amsterdam werd geboren, is sinds 1945 hoogleraar aan de vrije universi teit. In de Anti-Revolutionaire Partij bekleedde hij verschillende functies en hij is lid van de provinciale staten van Noord-Holland. minister is sinds 1960 lid van de Sociaal-Economische Raad. Hij verkreeg grote bekendheid als voorzit ter van de commissie herziening van het ondernemingsrecht, die het vorige jaar het sindsdien genoemde .rapport-Ver dam' uitbracht. Voorts was prof Verdam lid van de onlangs door zijn voorganger ingestelde commissie onderzoek Am sterdam. De nieuwe minister werd gisteravond als het ware belegerd in zijn woning aan de Willem Royaardsstraat 18, Amster dam-Zuid. De telefoon stond niet stil en voor de deur postten persfotografen. Prof mr P. J. Verdam zei ons: ,Ik ben nu nog in mijn oude functie ik hen druk bezig Ik wil mij dan ook ont houden van elke verklaring of iets van dien aard op dit moment'. De opvolger van minister Smallenbroek wilde geen antwoord geven op vragen als wanneer hjj was benaderd en wat hy zich ten taak wil stellen. ,Ik verwijs u naar het ministerie', zo besloot prof Verdam, die zijn werkzaamheden wel licht zal moeten aanvangen met het zoeken naar een opvolger van zich zelf In de zogenoemde .commissie Am sterdam' onder voorzitterschap van prof Enschedé. De eerste binnenlandse lucht- dienst, die de KLM onder hield was het zogenaamde .Zeelandlijntje' op de vlieg velden Vlissingen en West- Schouwen. Zeeland heeft weer ernstige plannen voor een vliegveldin Midden- Zeeland, de Ned. Luchtvaart Maatschappij heeft kortgele den een binnenlands luchtnet geopend, waarin Zeeland (nog?) niet is opgenomen. Hoe het in de ,oude tijd' toe ging op het .Zeelandlijntje' leest u vandaag in de PZC. op de eerste pagina van onze zaterdagbrjlage. Verder in dit nummer onder meer op Pagina 2: Keurmeesters beoorde len Kwaliteit Kleinvee op Grote Markt te Goes en ,NOB-wegtran- aport' neemt beschadiging vracht auto's hoog op. PAGINA 8: Officier wilde politie niet blameren' en Bevolklnsgroei benadeelt de welvaart. PAGINA 6: Oe Tliant, secretaris generaal van de VN, een be kwaam bemiddelaar. PAGINA 9: Beurs. Waar zijn on ze schepen? y ons feuilleton. En in het zaterdagnummer Pagina 11: .Het Zeelandlijntje'; Pagina 13: Qümten Matsijs, een smid werd kunstschilder, Haag- sche C omedie luidt seizoen luch tig in en de letterkundige kroniek Pagina 14: wekelijkse automo bielrubriek met nieuws over nieu we modellen; perscommentaren: Pagina IS: met Gebed zonder en tl, een impressie over een oude fami lie van Bevelandsc. hoefsmeden Pagina 17: Kerk en maatschappij mot- Eind der wereld, nabij en Stemmen uit de kerken over Kr-k en volk van Zuid-Afrika-; Pagina 19: met de radio- en te- programma's voor dit weekeinde Rapport Officiële mededeling van Deense hof: KOPENHAGEN (UPI) De Deense premier Jens Otto Krag heeft gister avond officieel meegedeeld dat do Deen se kroonprinses Margaretlia haar verlo ving beleend zal maken met de Franse graaf Henri Marie Jean André de La borde de Monpezat, derde secretaris op de Franse ambassade in Londen jaar oud. Krag deelde dit mee na de kwestie met koning Frederik IX, koningin Ingrid en de kroonprinses op kasteel Fredensborg, het koninklijk zomerverblijf, te hebben besproken. Volgens zijn officiële verkla ring zal de verloving op 6 september aan liet kabinet worden voorgelegd, ter wijl de politieke partijen diezelfde dag op de hoogte zullen worden gebracht. Volgens hofkringen heeft de koninklij ke familie graaf Laborde de Monpezat uitgenodigd zich te komen voorstellen. Hij wordt binnen enkele dagen ln De nemarken verwacht. Het koninklijk ge zin heeft de gehele dag doorgebracht op kasteel Fredensborg in verband met het driedaagse privébezoek van koning Phoemibol en koningin Sikirit van Thai land. PRETORIA (DPA/RTR) Premier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft giste ren in Pretoria de regeringsleider Basoetoland, Lealioea Jonathan, ontvi gen. Het gesprek tussen beide staatslie den duurde (trie uur. Het was de eerste samenkomst in Zuid-Afrika van een Zuidnfriknanso premier met liet rege ringshoofd van een neger-land in Afrika. Uit een in Pretoria uitgegeven commu niqué blijkt, dat vraagstukken der toe komstige samenwerking van beide lan den na de onafhankelijkheidsverklaring van Basoetoland op 4 oktober de hoofd schotel van het gesprek zijn geweest. (Basoetoland is met Zuid-Afrika door een tol- en valuta-unie verbonden). In het gemeenschappelijk communiqué heet het ook, dat beide partijen niet de wens koesteren zich met eikaars binnen landse zaken in te laten. Het doel van de bespreking was na te taan hoe de betrekkingen en samenwer- -ing tussen de t.wee landen het best ge- egéld zouden kunnen worden, i Oe Zuidafrikaanse minister van econo j mische zaken, Nicolaas Diederïchs, heeft, gisteren bekendgemaakt dat de Zuid-1 ifrikaanse regering de opslagmogelijk heden voor olie zal uitbreiden om de vei- uglieid van liet land te verzekeren. I (Van onze parlementaire redacteur) pEN HAAG Prof mr P. J. Verdam, hoogleraar in de faculteit ran de rechtswetenschap van de vrije universiteit te Amsterdam, lid «n de AR-Partij, is benoemd tot minister van binnenlandse zaken lis opvolger van de maandag jl afgetreden minister Smallenbroek, ®aandagmorgen zal prof Verdam op paleis Soestdijk door de konin gin worden beëdigd. OLIEPRODUKTEN WEER DUURDER DEN HAAG (ANP) De olie- industrie heeft medegedeeld, dat zij wegens gestegen aanvoerprij- zen met ingang van 5 september aanstaande prijsverhogingen van 0,2 tot 0,3 cent per liter heeft in gevoerd voor gasolie, dunne stook olie en autogasolie. Als gevolg hiervan zullen per 5 septem ber as de officiële verkoop-dagprijzen voor leveringen van minimaal 1.000 liter tegelijk franco huis per tankauto, voor onderstaande produkten bedragen: voor niet-particuliere verbruikers: gasolie: hbo I: ƒ16,35 per 100 litter; hbo II: dun ne stookolie ƒ15.45 per 100 liter. Voor particuliere verbruikers: hbo I: 13,70 per 100 liter; hbo II: 12,80 per 100 li ter. terwijl de expompprijs voor auto gasolie is vastgesteld op 17,80 per 100 liter. ZEIST: Volgeschreven met aller lei opschriften arriveerde vrijdag een oude Zeister' tramwagen, die in de oorlog naar Duitsland, was gevoerd, terug op zijn oude ba sis. De wagen zal geheel worden opgeknapt en krijgt dan een plaatsje in het Spoorwegmuseum m Utrecht BONN (DPA) Luitenant-generaal Jo hannes Steinhoff heeft zyn benoeming aanvaard tot Inspecteur van de West- duitse luchtmacht. Uit handen van minis ter van defensie Kai-Uwe von Hassel ontving hy gisterochtend de desbetref fende Benoemingsoorkonde. Luitenant-generaal Steinhoff volgt de af getreden luitenant-generaal Werner Pa- nitzkï op. Nu zijn alle plaatsen in de Westdnlfse defensietop weer bezet. staande komen de staten tjTyZfijl van Zeeland ln vergadering en ln onderonsje bijeen. Het jjg^ namelijk ln de bedoeling, dat de statenleden na afwer- ^21 king van de agenda nog wat koutend bijeen blijven, bij welke gelegen heid gedeputeerde staten voorlichting zullen geven over het ontwikkelingsbe leid van het college. Bij dit genoeglijke babbeltje zal de pers niet worden uitge nodigd, zodat de bevolking van Zeeland niet kan worden gemeld wat er al zo be sproken is. Waarom is de pers niet uit genodigd? Och, er kunnen bij een derge lijk gesprek we! eens punten naar voren komen, waarover uitsluitend vertrouwe- (Van onze Haagse redactie). De huren zullen als de beide kamers van de staten-generaal daar- mee akkoord gaan, niet op 1 januari 1967 worden verhoogd, maar op 1 juli 1967, een half jaar later. Het kabinet heeft daartoe be- inlichtingen kunnen moeilijk worden sloten in het kader van het vastgestelde dekkingsplan voor de geven ais staatsuitgaven in het komende jaar. Overwogen is de datum van de huurverhoging met slechts drie maanden te verschuiven, maar ten slotte is het een half jaar geworden. Ook heeft het kabinet besloten de in voering van twee belangrijke socialej wetten niet een half jaar tot 1967 uit te stellen. Dit betreft eerst de reeds tot stand gekomen wet op de arbeidsongeschilctheiasverzekering, die aanvankelijk op 1 Januari 1967 in werking zou treden. De in verband met deze wet ingediende zes overgangswet ten moeten nog door de tweede Immer worden behandeld. Het uitstel heeft verder betrekking op de volksverzekering tegen zware ge neeskundige risico's. Het gaat hier om een wetsontwerp ,dat door de tweede kamer nog in openbare behandeling moet worden genomen. Het streven van minister Veldkamp was er eerst op ge richt deze verzekering als het ont werp tot wet zou worden verheven op 1 januari 1967 te doen ingaa In zijn op 3 augustus jl verschenen memorie van antwoord aan de twee de kamer had minister Veldkamp reeds meegedeeld, dat het niet uitge sloten moet worden geacht .dat deze nieuwe volksverzekering iets later zou worden ingevoerd, alt in samen hang met het financiële beleid van de regering voor 1967. Voorts had de minister er in zijn memorie van ant woord op gewezen, dat aan een uit- OM LANG HAAR VAN LYCEUM GESTUURD ENSCHEDE (ANP) De rector van het gemeentelyceum te Enschede heeft een 18-Jarige leerling uit Hengelo de toegang tot de school ontzegd. De Jon gen droeg namelijk het liaar zo lang dat het tot op de schouders groeide. De rec tor deelde hem mee dat hij zo de lessen niet kon volgen maar dat hy mocht te rugkomen als hy het haar liet knippen. Hiermee ging de leerling niet akkoord en hij heeft zich laten inschrijven op het lyceum in Almelo. Ook daar viel de rector over de lange haardracht. Deze rector wilde de jongen alleen toelaten als hij zijn haar zou laten fatsoeneren. Aan deze voorwaarde wilde de jongen wel voldoen. Intussen heeft een Enschedees gemeen teraadslid van de Pacifistisch Sociali breiding van een bijdrage uit de al gemene middelen niet gedacht kan worden. Compensatie Om de huurverhoging uit te stellen is wetswijziging nodig. De verhoging per 1' januari 1967 vormt namelijk een onderdeel van een algemene huurverhoging in twee etappes, waar toe eind 1965 bij de wet is besloten. De eerste fase van de verhoging, die in het algemeen twee maal 10 pro cent bedraagt, werd op 1 januari 1966 ingevoerd. Uitstel van de huurver- ;even als er krantenmensen bij zijn- Daarom leek het maar beter om pers vertegenwoordigers niet tot dit nuttig samenzijn uit te nodigen. hoging betekent, dat een deel in 1967 voor loonsverhoging beschik bare ruimte niet als huur compensatie behoeft te worden betaald. De huur verhoging van 1 januari j 1 werd ge compenseerd met 1.25 procent. Bij Ingang van de tweede fase op 1 juli zal de huurcompensatie in de buurt van 0.6 procent komen te liggen. heid is de geest (van de openbaar heid) heus wel gewillig, maar het vlees (van de beslotenheid) is o zo zwak. We begrijpen echter niet hoe het in deze tijd toch nog mogelijk is, dat een college van gedeputeerde staten een dergelijk be sluit kan nemen. Alleen al het psycholo gische neven-effect is al zo negaöef, dat men alleen reeds op grond daarvan toch beter moest weten. Immers, nu wordt onvermijdelijk de indruk gewekt dat er wel Iets te verbergen zal zijn. Met name ln dit stadium van Zeelands ontwikkeling lijkt ons deze indruk wel helemaal on gewenst. Zo is bijvoorbeeld het gesprek over de luchtverontreiniging met een I groot gevoel van verontrusting gepaard n0g, Premielast Het uitstel van de invoering van de dale verzekeringswetten, heeft ten doel de premielast voor de werknemers voor lopig iets minder te doen stijgen dan aanvankelyk in de bedoeling lag. UTRECHT (ANP) Dr. L. Meinsma, fervent rookbestryder en directeur van het bureau voor lichting van de Stichting Lande lijke Organisatie voor de Kanker bestrijding, zal dinsdag 4 oktober optreden als voorzitter van een jury die de prestaties van sigaren- rokers moet beoordelen. Deze rookwedstrijd wordt georga niseerd door de afdeling Utrecht van SSR (Societas Studiosorum P.eformatorum) in het kader van de viering van het 12e lustrum van deze studentenvereniging. In de jury zitten verder mr H. K. J. Beernihk, voorzitter van de UHU en oud-wlelrenner/ploeglei- der Cees Pellenaars. TERNEUZEN Met muziek, zang en vele toespraken heeft Terneuzen gisteren zijn nieuwe burgemeester, de heer J. C. Aschoff en diens echtgenote in gehaald. Om drie uur arriveer den de nieuwe eerste burger en burgeres op de aanlegsteiger van de provinciale boot, waar ze werden begroet door de wet houders M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer en door ge meentesecretaris A. J. van Pa- gee. Een eerste muzikale hulde kwam van het jeugdkorps van de drumband .Irene' en later op de Markt van honderden met vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen, die de nieuwe burgemeester een veelstemmig welkom toezongen. Terneuzen venvacht venJ van zijn nieuwe burgemeester. De velen, die de heer Aschoff na de installatie door Ioco-brugemeester M. de Vos met zyn benoeming complimenteer den, lieten daaraan weinig twijfel be staan. Dat daarbij ook de vraagstuk ken werden aangesneden waarmee Terneuzen en in groter verband Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gecon fronteerd, was welliaast. onvermydc- 'ijk. Zo noemde de lieer De Vos ln •.ijn toespraak reeds de gemeente lijke herindeling en het probleem an de gemeentefinanciën als aange- 'egenheden, waarmee de nieuwe bur gemeester spoedig te maken za! krij gen. De installatie van burgemeester Aschoff vond plaats in een voor de gelegenheid met veel groen en bloe men versierd Concertgebouw dat vrij wel tot de laatste plaats bezet was met genodigden. Onder hen waren de burgemeesters van veel Zeeuws- Vlaamse gemeenten, vertegenwoor digers van overheids- en provinciale lichamen en ook Terneuzens vorige burgemeester, mr H. Rijpstra. Voor dat loco-burgemeester De Vos de ambtsketen overdroeg gaf hij een exposé van de ontwikkeling van Terneuzen tot aan het jaar 1959, waarin de gemeentte werd aange wezen als ontwikkelingskern. Dit feit en de verruiming van het kanaal Gent-Terneuzen betekenden een be- Stagnatie De heer De Vos legde er in zijn be toog nog de nadruk op, dat investe ringsbeperking, krapte op de kapi taalmarkt en de hoge .rentestand momenteel roet in het eten dreigen te gooien. Met name betreft dit al lerlei bouwprojecten, die niet of niet tijdig kunnen worden gerealiseerd. Vooral met betrekking tot tie bouw van complexen in de premie- en on gesubsidieerde sector zullen alle zei len moeten worden bijgezet. Door de investeringsbeperking stagneert op dit ogenblik de bouw van een nieuw lyceum, waarvoor de plannen al ge ruime t(j(l gereed zijn. Tenslotte formuleerde de heer De Vos nog een aantal wensen (gym nastiekzalen. culturele voorzieningen, nieuw politiebureau! en gaf hij een inzicht in de financiële problematek van de gemeente Terneuzen. Voor wat de gemeentelijke herindeling be treft. signaleerde hij de moeilijkhe den die nog te wachten staan, nu er Zie slot pag. 2 kol. 2 Staande op de muziektent op het Marktplein te Terneuzen nam het echtpaar Aschoff kort na de aan komsti» Terneuzen een zanghulde vam honderden schoolkinderen in ontvangst. (Foto PZC). actueel in de gemeen schap van Midden- Zeeland. Men behoeft zijn oor maar te luis teren te leggen bij de georganiseerde landbouw om te kunnen vaststellen, dat de verontrusting daar eerder stijgt dan afneemt. Men voelt zich bovendien buitenge3teld. er heerst een sfeer van ,over ons en zonder ons wordt beslist'. Voorts moet worden be dacht, dat het streekplan nu ter open bare discussie is gekomen, zodat in al lerlei kringen de .ontwikkelingslijnen' van Zeeland opnieuw onderwerp van ge sprek worden. Wat doet nu de provincie? Gedeputeerden gaan de staten vertrou welijk voorlichten. We geloven, dat hier van een psychologische beleidsfout moet worden gesproken: er kan nooit genoeg naar buiten komen van de beleidsachter- gronden- Wij herhalen hetgeen wij schre ven ln een eerste commentaar op het streekplan Midden-Zeeland: ,he£ gaat hier om ons aller zaak. Niettemin willen gedeputeerden toch liever hun voorlich ting aan de staten maar binnenskamer» houden. Onbegrijpelijk. Men zal ons nu tegenwerpen: maar het argument van de .vertrouwe lijke achtergrond' dan? Is dat geen reden om een dergelijke voorlichtingsbij eenkomst achter gesloten deuren te hou den? Ons antwoord is: neen. Het gaat hier om de staten van Zeeland, de geko zen vertegenwoordigers van de bevol king. Zij vooral moeten vermijden dat de indruk wordt gewekt alsof er bij het ontwikkelingsbeleid sprake van .verbor genheden' zou zijn. Bovendien: wat is ver trouwelijk? Formeel zijn de statenleden niet tot geheimhouding verplicht als niet de procedure van artikel 21 van de pro vinciewet is toegepast. Dat zal hier "wel niet de bedoeling zijn: het gaat namelijk niet om een officiële vergadering (die wordt vooraf gesloten), maar om een Informele bijeenkomst. Afgezien daar van: het .vertrouwelijke' element kan voor menig statenlid nog een aardige er varing opleveren. Hij zal bijvoorbeeld krampachtig de mond dicht houden over het een of ander, waarover gedeputeer den hem iets in het oor hebben gefluis terd, om daarna tot de ontdekking te komen dat hetzelfde vertrouwelijke feit in brede kring uitvoerig wordt be sproken. Ook voor de journalist is het al tijd weer verbazingwekkend te moeten vaststellen, dat zovelen van zogenaamde .vertrouwelijke' informatie op de hoogte zijn. Over de vestiging van een nieuw bedrijf bijvoorbeeld wordt soms heel frank en vrij gesproken terwij! te zelfder tijd sommige overheidsinstanties nog de illusie koesteren, dat vrijwel niemand op de hoogte is- Er komt nog bij, dat in sommige gevallen niemand precies be grijpt waarom dit-of dat .vertrouwelijk' zou moeten zijn. Zoals nu niemand zal begrijpen waarom'de staten .vertrouwe lijk' moeten worden Ingelicht over een stuk van het provinciaal beleid. staten evenmin iets voor sloten bijeenkomst zullen voelen. Zij hebben daarover vorig jaar namelijk enkele uitspraken gedaan, die naar wij aannemen nog altijd van kracht zijn. In de decembervergadering van vorig jaar bepleitte de WD-woordvoerder het houden van informele bijeenkomsten ter voorlichting van de staten, waarop PvdA-fractievoorzitter Visscher terecht stelde dat dergelijke bijeenkomsten niet tot beslotenheid aanleiding mochten ge ven. De CH-woordvoerder Van der Peijl sprak in dezelfde geest: .De openbaar heid mag niet worden geschaad'. Waar- 3 mr Schlingeman zich haastte te ver laren dat hij het daarmee volkomen eens was. Naar zijn mening kon de pers dan ook de informele voorlichtingsbij eenkomsten zonder meer bijwonen. Gelet op deze stellige uitspraken nemen we dat nu de kranten alsnog tot de voorlichtingsbijeenkomst zullen worden uitgenodigd. Het zou een vreemde zaak worden wan neer statenleden in de praktijk een ander beleid zouden steunen dan hetgeen zij in het openbaar met de mond hebben be leden- Ter voorkoming van misverstan den overigens: vertegenwoordigers van kranten willen een dergelijke bijeen komst niet bijwonen omdat zij dat zo prettig vinden of omdat de koffie in de statenzaal goed smaakt, maar alleen en uitsluitend ter voorlichting van een zo breed mogelijk publiek. Dat publiek heeft daar recht op: het is namelijk recht streeks betrokken bij de in de. statenzaal besproken zaken. Prijs op hoofd van Roberts LONDEN (UPI) Scotland Yard heeft bekendgemaakt dat een beloning van 10.000gulden beschikbaar is voor hem of haar die aanwijzingen kan geven wel ke leiden tot aanhonding van Harry Ro berts, gezocht In verband met de moord op de drie Londense politiemannen op 13 augnstns.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1