PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INITIATIEF DE GAULLE VERWACHT Vrede getekend in Djakarta Wissenkerke staat sterke groei recreatie te wachten Spoedig voorstellen over Vietnam Tijdens reis in Cambodja Twee Nederlanders dag vastgehouden in Oost-Duitsland Gisteravond over grens gezet Civiele lijst 209e jaargang - 187 DAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN oirecdei N V B«b. Ml], van d« C V Provinciale Zeeuvrso Couranti f. van tfe Volde, P. B. don Kooi on »V. do Pagltr. Hooldredociour Buroauoi Vllmingen, Wolalraal 58-60, lol. 2355 (b.g.g. red. 3S08. adv. 3647/3643). Middelburg, Markt 51, lol. 3841. Cb.g.. tel. 2911. Zlorlkzoo, red. tel odm. tel. 2094. Adv. prijs 35 cenl por mm. Minimum por adv. 8,25. Ingez. mod. 21,4 Vrijdag 12 augustus 1966 Thoolholder middeleeuwen Pagina 2 PARIJS, SAIGON, WASHINGTON (RTR) President De Gaulle zal bij zijn komende bezoek aan Cambodja trachten dat land tot samenwerking te bewegen bij een vredesinitiatief voor Vietnam, zo is in Franse regeringskringen gezegd. Het zou in de bedoeling liggen dat de Franse president zijn plannen openbaar maakt als hij op 31 augustus met prins Norodom Sihanoek in Pnom Penh een massabijeenkomst bijwoont. Rapport aan de oorlog te maken en samen tel van hun buren te staken, zullen zij dit1 werken bij vredesprojecten voor alle land gereed en bereid vinden te helpen' Aziaten. bij deze grootsere en vruchtbaardere In- I spanning' De Amerikaanse president, die de jaar-; lijkse vredesonderscheiding van de ver eniging van de achtste Amerikaanse pantserdivisie een groep veteranen uit de tweede wereldoorlog uitreikte, zei in een toespraak: ,Ik zeg het hun eens te meer. Zolang de agressie in Zuid-Vietnam voortduurt zullen we die weerstaan. Maar als zij bereid zijn de wapens af te leggen en de werktuigen !'talre woordvoerder meegedeeld, voor vrede en vooruitgang ter hand te i nemen, als zij besluiten het molesteren I Zie Slot pag. 4 kol. 7 De president heeft persoonlijk een rap port gevraagd over de aanval van dins dag door Amerikaanse vliegtuigen op een Zuidvietnamces dorp, waarbij 26 mensen het leven lieten en 114 gewond werden, zo is door een Amerikaanse mi- De Gaulle zou de Verenigde Staten om belangrijke concessies willen vragen ter versterking van een nieuwe oproep tot Peking en Hanoi om aan de onderhan delingstafel plaats te nemen en te ver mijden dat het conflict tot een wereld oorlog uitgroeit. Van de Verenigde Staten zon worden gevraagd de bombardementen op Noord- Vietnam te staken, versterkingen voor de Amerikaanse troepen in Zuid-Viet nam te bevriezen', de Vieteong-leidcrs te erkennen als partij bij vredesbespre kingen, en voorbereidingen te treffen om de Amerikaanse strijdkrachten uit Zuid- Vietnam te evacueren zodra de vrede een feit is geworden, zo werd in genoem de kringen gezegd. Washington Franse functionarissen achten de hoop dat Washington de voorstellen zal aan vaarden zeer klein. Zij zeiden het ge vaar van een rechtstreeks treffen tus sen de Verenigde Staten en China steeds groter te achten. In dat geval, zo meent men, is de kans_ op een lijdelijk toezien door de Sowjet-Jnie onwaarschijnlijk. Franse regeringskringen noemden pers berichten volgens welke De Gaulle het voornemen had gehad Hanoi te bezoe ken .volkomen absurd'. Er was nooit sprake van geweest. Johnson Hechtenis van Mihajlov werd verlengd BELGRADO (AFP) De voormalige hechtenis van de .Joegoslavische schrij ver Miliajlov is voor onbepaalde tijd verlengd. Zjj mag de drie maanden ech ter niet overschrijden zonder dat een aanklacht tegen hem is geformuleerd. De schrijver is op 8 augustus gevangen gezet nadat liuiszoelöngbjj hem was gedaan. Hjj was van plan enkele dagen later een vergadering te beleggen voor de oprichting van een kritisch tijdschrift. De Joegoslavische professor Marjan Ba- tininits, vriend en medewerker van Mi hajlov, werd woensdagavond voor drie dagen in voorlopige hechtenis genomen. President Johnson heeft er gisteren opnieuw bij de leiders in Hanoi en Peking op aangedrongen een eind AMERIKAANS MILITAIR HOOFDKWARTIER IN EUROPA NAAR STUTTGART STUTTGART (UPI). Het Ameri kaanse militaire hoofdkwartier in Euro pa zal van Frankrijk naar Stuttgart worden overgeplaatst en daar worden ondergebracht in ruimte die vrijkomt door de overplaatsing van het hoofd kwartier van het Amerikaanse zevende leger, aldus is in welingelichte kringen vernomen. Het Amerikaanse opperbevel in Europa (Eucom) bevindt zich thans in Camp de Doges nabij St.-Genmain. Het zal om streeks half november verhuizen. Het hoofdkwartier van het zevende le ger zal worden samengetrokken met het hoofdkwartier van het Amerikaanse le ger (Usareur) in Heidelberg. Inspecteurs van het opperbevel nabij Parijs bevinden zich reeds in Stuttgart om de overplaatsing te regelen. PER ONGELUK OVER DE ZONEGRENS GOETTINGEN (UPI) Twee Nederlandse jongens die woens dag in de buurt van Besenhau- sen per ongeluk op Oostduits grondgebied kwamen en door Oostduitse grenswachten wer den aangehouden, zijn gisteren door de Oostduitse autoriteiten over de grens met West-Duits- land gezet. De jongens, de 22-jarige Van Gerwen uit Valkenswaard- en de 21-jarige Tolrkens uit Eindhoven, werden door Oostduitse grenswachten, gewapend met machinegeweren, aangehouden en naar het politiebureau van ligenstadt overgebracht. Zonder eten Tegenover journalisten verklaarden zij gisteren dat zij urenlang wai'em ver hoord zonder iets, te eten te hebben gehad. Vooral voor Van Gerwen leg den de Oostduitsers grote belangstel ling aan de dag daar hij als journa list werkzaam is. Hij verklaarde dat hem meermalen was gevraagd of hij ook voor West duits e dagbladen werk te. 1 Voorts was hij in het bezit van militai- i re papieren waaruit bleek dat hij bijl de landmacht zijn dienstplicht had: vervuld. Ook hierover ondervroegen i de Oostduitsers hem naar zijn zegger. uitvoerig. Nadat de foto's die de jongemannen bij de grens hadden genomen in be slag waren genomen werden zij over de grens gezet. Deze dramatische opnamen ontvin gen wij wit Guayaquil in Ecuador waar bij ccn hotelbrand dé gasten uit de tweede etage sprongen om aan de vlammen te ontkomen. GEMINI-11 OP 9 SEPTEMBER RUIMTE IN KAAP KENNEDY (UPI) Het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart heeft bekendgemaakt dat de Geminï-11-astronauten Charles Conrad en Richard Gor don op 9 september zullen worden gelanceerd. Als alles goed gaat zullen zij een hoogte van ruim 1360 kilometer bereiken en daar mee het bemande hoogterecord van de Gemlnl-10 b(jna verdubbe len. Conrad en Gordon zullen proberen een ontmoeting met een Agena- doelraket tot stand te brengen in de recordtijd van ongeveer 70 mi nuten en later het vermogen van de Agena benutten om hun groot- site hoogte te bereiken. Een nieu we ruimteprestatie zal ook zijn dat de ruimtewandelaar Gordon de Geminicapsule met een kabel van 100 voet zal koppelen aan de gesepareerde Agena. Aan de twee ruimteschepen zal dan een licht draaiende beweging worden ge geven om vast te stellen of het verschil in werking van de zwaar tekracht op de twee schepen hen in een aardbaan zal stabiliseren. De driedaagse reis van de twee marineofficieren zal de op een na laatste in het Gemini-program zijn. De laatste lancering, die van de Gemini-12, is tegen 31 oktober bepaald. Conrad en Gordon zullen proberen de reeds in een baan om de aarde zijnde Agenda-doelsatelliet te pak ken te krijgen tijdens de eerste omloop van de Gemini-11 om de aarde. Vroegere rendez-vouspogin- gen met Agena's zijn ondernomen tijdens de derde of de vierde om loop. Het rendez-vous tijdens de eerste omloop zou het type ontmoeting dupliceren dat twee Apollo-maan- onderzoekers na hun vertrek van de maan zullen trachten te be werkstelligen met hun moeder schip voor de terugreis naar huis. De astronauten moeten ongeveer 71 uur na lancering op aarde te rugkeren. Het moet een landing in zee worden op ruim duizend kilometer ten oosten van Kaap Kennedy. OTTAWA, CANADA (ÜPI) Woensdag is een achttien meter breed stuk van een in armboww zijn de brug over de rivier de Rideau in Ottawa bezweken. Daarbij kwamen arbeiders, staal en stukken beton in het water terecht. De instorting heeft tot dusver aan acht mensen het leven gekost. Volgens de laatste berichten zijn 57 arbeiders gewond geraakt. De toe stand van 21 van hen is nog ernstig. Aan het reddingswerk wordt door hondertien mensen deelgenomen. Het recente regeringsvoor stel tot verhoging van de y€>| inkomens van koningin en M prins heeft hier en daar aar.- leiding gegeven tot afwijzen- vj de reacties. Blijkbaar had de regering dat ook verwacht: de toon van de memorie van toelichting bij het wetsontwerp is namelijk eniger mate polemisch van aard. het is aJsof de ministers zich bij voorbaat al tegen kritiek willen verweren. Zo wordt er op gewezen, dat de aanpassingen van de bewuste inkomens eerst na geruime tijd beslag krijgen, terwijl daarentegen de ontwikkelingen op het gebied van lo nen en prijzen zich sneller ontwikkelen dan voorheen: .De aanpassingen kunnen dan een zodanige omvang aannemen, dat de onjuiste indruk wordt gevestigd, dat niet aanpassing maar verbetering wordt beoogd', aldus de memorie. In dit verband deelt de regering mee, dat de vraag in studie heeft genomen in de huidige (grondwettelijke) pro cedure wijziging moet worden gebracht. Er blijkt uit deze opmerkingen, dat de regering het ontwerp niet helemaal met een gerust hart heeft ingediend. In po litiek opzicht men kan dat niet ont kennen zijn er nogal wat donkere wolken aan de hemel, het ontwerp laat zich voorts moeilijk rijmen met de nood zakelijkheid in het huidige tijdsbestek ïzuinigen, er staan verkiezingen de deur en bovendien moet het ontwerp worden aangenomen krach tens grondwettelijk voorschrift met een tweederde meerderheid in beide ka mers. Mede tegen deze achtergrond is de mededeling van de regering, dat de hele procedure eigenlijk zou moeten worden veranderd, begrijpelijk en ook we! verstandig. Er zijn twee vragen, die in dit ver band een antwoord vergen. In de eerste plaats: wat is fout aan de hui dige procedure? Vervolgens: hoe zou het dan wel moeten? Ter beantwoor ding van vraag één wijzen wij er op. dat de uitdrukking .inkomen van de ko ningin' tot misverstanden aanleiding geeft. In de praktijk komt het er op neer, dat het daarvoor uitgetrokken bedrag vrijwel geheel opgaat aan loon kosten voor het personeel. Sinds 1 janu ari 1961 bedraagt het .inkomen' we gebruiken nu het woord ook maar gulden komen. In de nabije toekomst wordt dit loonbedrag op ruim vier mil joen getaxeerd. Daarnaast ziin er kos ten voor verwarming, onderhoud, ver zekeringen enz. tot een bedrag van ruim éen miljoen per jaar. Een tweede punt, ter beantwoording van onze eer ste vraag, is de omstandigheid, dat dit .inkomen' via de grondwet wordt ge- CONFRONTATIE OFFICIEEL GEËINDIGD AKKOORD MET INSTEMMING BEGROET DJAKARTA (UPI, REUTER, AF P) De confrontatie tussen In donesië en Maléisië is gisteren for meel beëindigd en de twee landen hebben de diplomatieke betrekkin gen hervat. Dit gebeurde nadat op het ministerie van buitenlandse zaken in Djakarta tijdens een korte plechtigheid een overeenkomst was ondertekend door de Indonesische minister van buitenlandse zaken. Adam Malik en zijn Maleisische ambtgenoot Toen Abdoel Razak. De overeenkomst voorziet in de beëin diging van de drie jaar geleden begon nen, maar nooit verklaarde, grensoor- log en hervatting van de betrekkingen tussen de twee landen. Wellicht zal nu ook de handel tussen beide landen weer opbloeien. President Soekarno, de gangmaker van de confrontatie, was bij de korte plechtigheid niet aanwezig. Wel had hij even tevoren in zijn Merdekapaleis. Razak ontvangen. ontvangen. Premier Holt van Australië verklaarde dat zijn regering blij is. .Te rugkeer naar vreedzame omstandighe den moet de sociale en economische ont wikkeling ten goede van alle volkeren in dit gebied stimuleren'. De Japanse regering meent ook, dat het akkoord veel zal bijdragen tot vrede en welvaart in Azië. De Nieuwzeelandse premier. Keith Holyoake, zei dat zijn re gering steeds vriendschappelijke Zie slot pag. 3 kol. 2) Vreugde In geheel Zuidoost-Azië is de onderte kening van het akkoord met vreugde Dader roofoverval aangehouden GELEEN (ANP). Het is de politie van Geleen gelukt zes dagen na de roof overval die verleden week donderdag ge pleegd werd op de 58-jarige Geleense fo tohandelaar Lucien Wishanpt, de dader te achterhalen en te arresteren. Het bleek de 42-jarige W. A. P. uit Geleen te zijn, schilder van lieroep, die woens dagmorgen werd aangehouden en die 's avonds een volledige bekentenis heeft afgelegd. P., die vandaag voor de offi cier van nistitïe in Maastricht zal wor den geleid, verklaarde de diefstal met geweldpleging alleen te hebben verricht. Zoals bekend werd de heer Wishaupt in zgn zaak door P. neergeslagen en daar bij zo ernstig gewond, dat hij in het zie kenhuis van Heerlen een schedeloperatie moest ondergaan. Zijn toestand is op het ogenblik bevredigend. Geen Nederlandse tussenkomst voor piloten in Hanoi DEN HAAG (ANP) De Nederlandse regering is van oordcel, dat zij, nu de regering van Noord-Viel,nam heeft doen wetendat zij voorshands niet voorne mens is Amerikaanse krijgsgevangenen als oorlogsmisdadigers te doen berech ten, in dit stadinni geen stappen zou kun nen ondernpmen die nuttig effect zouden leveren. De minister van buitenlandse zaken a.i deelt mede in antwoord op vragen van het tweede-kamerlid Slotemaker de Bruine (PSP) die o.m. had gevraagd of de regering door inschakeling van daarvoor ter beschikking staande kana len er bij de regering van Noord-Viet nam op wil aandringen dat men niet de uitvoeders, maar de opdrachtgevers van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnamese plaatsen als ver oorzakers daarvan beschouwt. Oranjestadhaalde Fransman uit zee -AMSTERDAM (ANP) Het ms .Oranjestad' van de KNSM heeft gister ochtend omstreeks kwart voor twaalf in het Nauw van Calais op tien mijl ten westen van Duinkerken een Fransman, Bernard Felix Neacale, uit zee gered. De Fransman die in Roubaix woont was met vakantie in Calais. ETI-RAPPORT VOORSPELT Stijging aantal overnachtingen van 180.000 tot 700.000 in 1975 Het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland verwacht voor de gemeente Wissenkerke mede gezien de gunstige ligging aan het Veerse Meer, de Noord zee en de Oostersclieldc in de komende jaren een krachtige voortzetting van de toeristische groei. Het aantal overnachtin gen zal kunnen toenemen van ongeveer 180.000 in 1965 tot 700.000 in 1975. Aldus het onder de titel .Recreatie als welvaarts factor voor Wissenkerke' uitge brachte rapport, dat het ETI heeft opgesteld in opdracht van het gemeentebestuur. Het ge meentebestuur achtte een der gelijk rapport nodig om een al gemeen beeld te krijgen, dat gewenst was om samenhang te kunnen brengen tussen dc af= zonderlijke maatregelen en de projecten die reeds zijn uitge stippeld. Het ETI heeft bij het opstellen van de prognose rekening ge houden met de volgende in de gemeente Wissenkerke langs het Veerse Meer in uitvoering of in voorbereiding zijnde pro jecten: een boscomplex van ongeveer 80 ha met oeverrecreatie; een vakantieoord van 30 ha voor een institutionele exploi tant; een terrein voor zomerwonin gen en landhuizen (in totaal 340 percelen) een jachthaven (216 ligplaat sen) met een hotel een binnendijks gelegen zo merwoningenterrein (120 perce len) De huidige verblijfsaceommodatie in Wissenkerke omvat het Banjaard- complex met 140 zomerwoningen, drie campings en een beperkt aan tal hotelbedden. Momenteel is een be gin gemaakt met het binnendijks ge legen zomerwoningenterrein waarop vier woningen in aanbouw zijn, met de jachthaven, die nog dit jaar ge reed zal komen en met het bouwrijp maken van het landhuizenterrein. Voorts is het boscomplex ingeplant en over het terrein voor een vakan tie-oord voert men onderhandelingen met de Nederlands Hervormde Kerk. Bij het boscomplex is ruimte gere serveerd voor een zwembad en" een hotel, bij het vakantieoord voor een café en winkelvoorzieningen. Impuls Zeeland komt het ETI «lus tot de con clusie, dat de groei van het toerisme zich in Wissenkerke krachtig zal voortzetten. .Door de directe en in directe effecten van deze ontwikke ling zal de plaatselijke economie een sterke impuls krijgen. Voorwaarde daartoe is echter een weloverwogen en gecoördineerd beleid met een bij zonder accent op het woonklimaat', aldus het rapport. Het ETI is verder van mening, dat de toename van het aantal overnachtin gen tot 700.000 in 1975 ook buiten de sector van de verblijfsaccommoda- tie talrijke aanpassingen van de ont vangststructuur vraagt. ,De omvang rijke toeristische bestedingen en in vesteringen die bij deze schaalvergro^ tóng optreden, zullen aan de plaat selijke middenstandsbedrijven een krachtige omzetimpuls geven. De plaatselijke bedrijven zullen hun be drijfsbeleid tijdig moeten instellen op de nieuwe mogelijkheden, hetgeen slagvaardigheid en aanpassingsver mogen zal vereisen. Aan een goede samenwerking tussen gemèentebe- stuur en middenstand moet in dit verband grote waarde worden toe gekend', aldus het rapport. Deze toeristische injectie is hard no dig. omdat de landbouw, vanouds de hoofdpeiler van de plaatselijke eco nomie als bron van werkgelegenheid in de afgelopen jaren sterk in beteke nis is teruggelopen. Voornamelijk als gevolg daarvan is het inwonertal van de gemeente gedaald van 3698 in 1950 tot 3134 im 1966. Ten aanzien van de beleidsaspecten pleit het rapport voor een uitbreiding van de hoogwaardige accommodatie- vormen als zomerhuizen, bungalows, hotels en pensions. ,Ten aanzien van een eventuele verdere uitbreiding van de kampeeraecommodatie dient voor zichtigheid te worden betracht', zo is het ETI van mening. Als beleidspun ten worden voorts onder andere ge noemd de vaststelling van een urgen tieschema voor gemeentelijke inves teringen en concentratie van het dag- toerisme. Het rapport waarschuwt voor een eenzijdige oriëntatie op de recreatie: .Teneinde een eenzijdige oriëntatie vaji de plaatselijke economie op de recreatie te voorkomen, dient de expansie in andere bedrijfssectoren te worden gestimuleerd. Daartoe kan onder andere het stichten van een klem-industrieterrein te Kamperland worden overwogen', aldus het rap port. Het ETI is verder van mening, dat naast de werkfunctie ook de woon functie van Wissenkerke een sterker accent kan krijgen. .In de toekom stige Zeeuwse verhoudingen zal met name de woonkern Wissenkerke mo gelijkheden bieden voor het aantrek ken van woonforensen'. aldus 't ETI- rapport over de vooruitzichten in Wissenkerke. In de onlangs verschenen toe lichting op de .proeve van een nieuwe grondwet' is er op gewezen, dat een dergelijke bepaling" in geen enkele andere Europese grondwet voorkomt. Voor zover er in een grondwet iets over wordt ge zegd wordit geen enkel bedrag ge noemd, maar slechts vaststelling van de .civiele lijst' (zoals de uitgaven voocr het staatshoofd worden genoemd) door de wet voorgeschreven. In Belgie en Denemarken dienen deze bedragen te worden vastgesteld .voor de duur van rog van de koning", maar des- zajn in België enige malen .spe ciale kredieten' uitgetrokken om de .per soneelsuitgaven en de uitgaven voor ma teriële behoeften van de civiele lijst' te bestrijden. Het antwoord op de vraag wat -- in de huidige procedure fout is, kan derhalve samengevat aldus luiden: zaak behoort niet, zoals thans het ge val is, gedetailleerd in de grondwet te zijn omschreven, bovendien gaat het om een onzuivere uitdrukking (.inkomen-), want het grootste deel van het bedrag is voor loonkosten van het personeel bestemd. Hoe moet het dan wel? Zou het niet het beste zijn in aanmerking ge nomen dat het koninklijk inkomen in feite een vergoeding van loonkosten is de .civiele lijst' in die zin te wijzigen, dat het hofpersoneel niét meer in recht streekse dienst van het staatshoofd staat, maar in die van het rijk om ver volgens ter beschikking van de konin gin te worden gesteld. Dat heeft aller lei voordelen. In de eerste plaats komt de ministeriële verantwóórdelijkheid scherper dan nu naar voren, vooral wanneer het om de doelmatigheid van de hofhouding gaat. Dit punt staat than3 feitelijk buiten discussie, terwijl het niettemin denkbaar is dat in dit op zicht allerlei verbeteringen mogelijk zijn, bijvoorbeeld door combinaties van functies met bestaande diensten (ko ninklijke houtvesterij met staatsbos beheer om maar iets te noemen). In de hier voorgestelde constructie zou ook de rekenkamer, die de efficiency van allerlei rijksdiensten zo voortreffelijk weet door te lichten, automatisch een belangrijke taak krijgen. Tevens zou (aoor het rijk aan het s ter beschikking gestelde) personeel mee- m verhogingen, pensioenen enz. irsoneel De civiele lijst draaien m i van het bestaat nu uit een aantal gefixeerde posten, zij zou dan gaan bestaan uit een variabele post .lonen en salaris sen', een eveneens variabele post an dere kosten (voor officiële reizen, re presentatie, onderhoud meubilair, kan toren enz), variabel a! naar behoefte en mogelijkheden, met daarnaast een vaste post van (nader ■.•ast te stellen) bedragen, die dan inderdaad uitsluitend het .inkomen' zouden betekenen van het staatshoofd en de leden van het ko ninklijk huis. Bjj een dergelijke con structie vermijdt men tevens, dat de leden van het koninklijk huis zelf in het debat worden betrokken. Wellicht dat de hier genoemde aspec ten van deze kwestie mede m dis komen rond de onlangs gepubli ceerde .proeve van een nieuwe grond wet'. Er is daartoe alle aanleiding om dat de commissie, die dit stuk heeft samengesteld, een bepaling heeft op genomen, die slechtsvoorschrijf- dat de inkomens van koning en leden van het koninklijk huis bij de wet worden vastgesteld. Bovendien stelt de com missie voor het huidige artikel 25 te schrappen. Dit artikel luidt: ,De ko- -'-iST richt zijn huis naar eigen goed- ïden in'. Men ziet: er is in de .proeve' sprake van een soort .stroomlijning' om eens een anglicisme te gebruiken van een zaak. die thans op een geheel verouderde manier is geregeld. Het .ei gen goedvinden' uit artikel 25 bijvoor beeld is een uitdrukking, die nog geheel stamt uit de periode van vóór dé mi nisteriële verantwoordelijkheid en zij suggereert, dat de koning met betrek king tot de .eigen huishouding' geheel vrij is. Dat is echter onjuist. Terecht heeft de commissie voor de .proeve' er op gewezen, dat besluiten van de ko ning yoor het .inrichten van zijn huis' voor zover die het openbaar belang ra ken. wel degelijk gedekt moeten" zijn door de ministeriële verantwoordelhk- heid. Het (overigens nu al omstreden) wetsontwerp tot verhoging van de ko ninklijke inkomens vestigt eens te meer de aandacht er op, dat od dit stuk van zaken de huidige grondwet meer dan verouderd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1