Operatie ,Ossendrecht' Gezin De Palm is er niet uit gezet' Zeilkampioenschap op Veerse Meer 2 HUISEIGENAAR VAN LOON OVER ,HANSWEERTSE AFFAIRE': ,DIT HUIS IS BESLIST GEEN KROT' ARJOSSTEUNT PETITIE-ACTIE ALMANAK AUTO TE WATER: ECHTPAAR GERED Advies g s over herindeling Tholen nu weg SGP-RAADSLID VERGAT ZIJN GELOOFSBRIEVEN TE STUREN: MAG NIET MEER IN DE RAAD Brutale inbraak bij beiaard echtpaar Orgelvirtuoos Charles de Wolff PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 AUGUSTUS 1966 zich HANSWEERT .Ik heb niets tegen de heer De Palm, maar wat hij allemaal heeft verteld, is onwaar'. Deze reactie- gaf za kenman Ch. van Loon, eigenaar van de woning Nieuwekerk- straat 2, die de Antilliaanse rijksambtenaar Eustacio de Palm zaterdagmorgen met zijn vrouw en zes jonge kinderen on verwacht verliet. Een woning, die hij voor honderd gulden per week had gehuurd van 2 mei tot 23 september. Zoals men giste ren in ons blad heeft kunnen le zen, kwam de zakenman de heer De Palm zaterdagmorgen zeg gen, dat hij er over een uur uit moest zijn. omdat er andere gas ten in moesten. Aldus vertelde de heer De Palm. Dit betwist de heer Van Loon: .De heer De Palm is er niet uitgezet, maar hij is uit zichzelf gegaan. Ik heb thuis gewacht tot elf uur. kwart over elf en ben toen naar hem toe gegaan om te vragen, of hij klaar was. ,Hij had mij zélf gezegd, dat ze er uit zouden gaan, omdat ze zaterdag niet de .Cariba' naar huis zouden gaan, dat schip, dat in Vlissingen was zaterdag. Ik heb geïnformeerd, maar dat schip ging nog niet naar de Caralbische Zee terug, het zou eorst nog een reisje naar de Middel landse Zee maken. Daarna komt het pas terug in Vlissingen'. ,Ik heb zaterdagmorgen gevraagd of de heer De Palm klaar was, ja. hy was klaar, hoewel hij had gerekend, dat hij er 's middags pas uit zou gaan. Ik heb rondgekeken in het huis, alles zag er gewoon uit'. verontrust achtte over deze zaak. De heer Van Loon is kerk meester van de r-k kerk. De pa rochiegeestelijke wist hier niets van. Hij noemde alles een .ongezonde kwestie' en meende, dat als zo'n brief via het kerkbestuur zou wor den verzonden, daze nooit in Breda zou komen. De heer De Palm. die vervroegd naar Curasao terug wil heeft inmiddels geboekt op het Italiaanse schip ribia' van de Siosa-lijn, dat 23 gustus Vlissingen aandoet op weg naar de Caraïbische wateren. De aanvraag voor deze boeking is ge zonden niaar de rederij. Onkunde De heer Van Loon merkte over de prijs van 100 op: ,Als deze woning op Walcheren zou staan, bóden ze 200 per week. Het is de onkunde van diverse mensen, die zomaar over een woning oordelen, zonder die te hebben gezien. Dit huis fs geen krot. Ik heb er de keuken opgeknapt, kostte mij 1000. Br hebben diverse mensen tevreden in gewoond, Duit sers vorig jaar bijvoorbeeld, die be taalden graag 150 per week. Nooit klachten gehad, wél een bedankbrief van een Duitse familie. Op de boven verdieping zijn allemaal nieuwe bed den, boven is al!e3 nieuw, in de zit kamer zijn nieuwe stoelen. Er kunnen zes personen in het huis, er is een vler-persoons- en een twee-persoons kamer'. De huiseigenaar wijst er verder op. dat de heer De Palm via VW Goes bij hem terecht kwam. Hij wilde graag een huis dichtbij een school, waar hij zijn kinderen dan de adressen doorgeeft aan toeristen, het onderwijs kon laten volgen. ,Ik wist niet, dat hij met zes kinde ren zou komen, totaal dus acht per sonen, we hadden gerekend op zes. Maar daarin werd geschikt.' Over het betalen van de huur: ,Ik krijg nog 300.van hem. Br werd nooit op tijd betaald, hij be loofde te gireren, maar ik heb het nog niet'. Andere gasten in het huis? Nee, die heb ik nog niet, die had ik zater dag ook niet.' Bnrgemeester A. Schipper van Krul- ïibigen is maandagmiddag op be- zaek geweest bij de heer De Palm. Deze heeft al enige tijd geleden een briefwisseling gehad met de huuI-ad viescommissie in het ressort Middel burg over de prijs, die hij voor de vakantiewoning moest betalen. Bur gemeester Schipper zegde de heer De Palm toe, dat hij zou trachten een uitspraak van de huuradvies- commissie in deze zaak te bespoe digen. Waarom geen klacht?' Bij de VW Goes deelde men ons mee. dat het niet gebruikelijk is de woningen te bekijken, waarvan men de adressen doorgeeft aan toeristen, die een vakantiehuis zoeken. Men gaat af op hetgeen de huiseigenaar zegt. Er rijn ook nog nooit klachten gekomen over de woning in Hans- weert. .Over het algemeen vragen we wel inlichtingen, lik kan mij niet vooratellen, dat net zó erg was. De heer De Palm zat er al enkele maan den. waarom is hij dan niet naar óns gekomen', aldus de heer J. M. Schip per van de VW. De heer De Palm had maandag ningen. In Hansweert zou een aantal personen een actie hebben onderno men, om een brief te schrijven naar de bisschop van Breda, omdat men GOES Het hoofdbestuur van de AR- jongerenorganisatie ARJOS heeft zich achter de .Petitionnement Vietnam'-actle festeld, die de Goese geschiedenisleraar rs K. F. Bouman met enkele andere leraren en studenten heeft ondernomen, met als eerste doel de kwestie-Vietnam weer op de agenda van de tweede ka mer te krijgen. Tegen de opening van de staten-generaal, de derde dinsdag in september, zal een petitie worden aange boden. Het hoofdbestuur van de ARJOS (AR-jongerenstudieclubs) heeft zich ver enigd met een voorstel van het dage lijks bestuur van de ARJOS. Secretaris D. Corporaal van de ARJOS heeft In middels de heer Bouman om toezending van 250 lijsten (voor elk 55 handteke ningen) gevraagd, die zullen worden verspreid onder de clubs In ons land met de overweging om de lijsten te tekenen. Er Is reeds één 1 jjst met handtekeningen van bijna alle bestuurleden en met die van de buitenlandse commissie ARJOS naar Goes gezonden. Op de Markt in Middelburg zullen vandaag dinsdag bij een kraam enkele Middelburgse geestelijke voor mannen handtekeningen inzamelen voor de petitionnementsactie Viet nam. Daarbij zijn pastoor H. H. Snél en kapelaan A. J. M. v. d. Hemel van de Middelburgse parochie. Een dergelijke kraam stona onlangs ook in Goes. Daar kreeg men 150 adhesie betuigingen bijeen. Er zijn 'thans 2750 lijsten in ons land in omloop, waarvan 1500 door het actie comité werden verstuurd en de rest werd aangevraagd. Voor 10 september wil men de handtekeningen binnen hebben om de balans op te maken. In Leeuwarden zal vrijdag aanstaande een mars worden georganiseerd ter on dersteuning van de petitonnementsactie. Het ligt in de bedoeling om de actie van Leeuwarden en Drachten over heel de provincie Friesland te houden, handtekeninglijsten worden gedrukt Leeuwarden. In Utrecht is er een jongerencomité, dat het petitionnementfrini tiatief heeft over genomen; ook uit andere delen van ons land zijn diverse reacties naar Goes gestuurd. ADVERTENTIE leeuwse Mild De inwoners van het Walcherse Serooskerke is het goud niet naar het hoofd gestegen. Ze zijn mild gebleven, mild, bezonlcen, wijs en vergevensgezind. Zelfs al verdwijnt er uit het nieuwe, van het goud gebouwde zwembad, een douche-mat. Dan spreekt men niet over wegnemen of ontvreemden, neen, men gaat uit van de menselijke vergissing, weshalve de vólgende- medede ling op het publikatiebord is ver schenen: ,Wü degene die per on geluk een douche-mat heeft mee genomen, deze op dezelfde manier terugbrengen V (ADVERTENTIE) ZIER1KZEE Maandagmorgen streeks negen uur is in Zierikzcc personenauto, bestuurd door mevrouw H. van S. uit Amsterdam in de Ouden Haven gereden. Heit ongelijk gebeurde tijdens een parkeermanoouvre ter hoogte van de Algemene Bank Nederland NV. Mevrouw Van S. en lianr echtgenoot wisten via het portier uit de snél vol lopende auto te komen. De vrouw wist zwemmend een in de buurt liggend woonschip te bereiken waar men naar snel te hulp schoot. Haar man werd met behulp van een reddingsboei aan wal gehesen. De vrflwel nieuwe auto werd door een takelwagen van de ge- brs. De Jonge aan wal gebracht raar een garage getransporteerd. VLISSINGEN Bij de Konink lijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen heeft men maandag met de operatie .Ossendrecht' een flinke stap in de goede richting MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de gemeenteraden op Tholen laten weten, dat het advies betreffende de gemeentelijke herindeling van liet eiland Tholen inmiddels aan de staatssecretaris van binnenlandse zaken is uitgebracht. gedaan. Gisteren werd namelijk het zwaarste deel van het karwei geklaard: het uitvaren van het voorschip, het inbrengen van het nieuwe tussenstuk, het invaren van het voorschip en het op de juiste plaats brengen van de ver schillende stukken. En met dit al les was het verlengen van de bulk carrier .Ossendrecht' van Phs van Ommeren uit Rotterdam, waar door de tonnage zal toenemen van 16.900 tot 19.465 ton, al een heel eind op weg. Vlissingen-Oost begonnen met het door midden branden van de Ossendrecht, een werk, dat de volgende dag was vol bracht. Gisteren was dan de dag voor het aanbrengen van het nieuwe tussen stuk aangebroken. Om half een 's mid dags werden de schuiven van de dokdeur geopend en geleidelijk steeg het water in het dok. Toen het voorschip eenmaal drijvende was, werd het met behulp van' (Slot van pagina 1 maar ook Engelsen. Belgen en Nederlanders behoren tot de be tere klasse. Voor de Australiër Dan Bolton is dit hele toernooi op een teleurstel ling uitgelopen. ,Ik kom met mijn boot m het vliegtuig', schreef hij enthousiast naar de organisatoren. Maar wie er kwam, geen Dan Bol ton. Gisteren arriveerde een volgen de brief, waarin de Aussie berichtte, dat de hele trip niet kan doorgaan. Hij zou de verstkomende deelnemer geweest rijn. De jongste Peter is met zyn zestien jaar de jongste deelnemer van het zeilers- veld. Een fyne vakantie is het voor deze hbs'er uit Montreal. Z'n boot heeft Peter niet meegebracht; hij heeft er één geleend van de RYCB, evenals de twee Amerikanen, die meezeilen. Overigens komen die Amerikanen niet van overzee; ze studeren aan Europese universitei ten. Met zo'n geleende boot valt het echt niet mee en de Canadezen en Amerikanen kwamen dan ook in de achterste gelederen aan tydens de eerste races. De enige vrouw is de Antwerpse Monique Lachapelle. Tn de wed- strijdjol staat ze echter haar man netje. Op ongelooflijk knappe wij ze ziet men haar varen tussen de reuzen uit Zweden, Denemarken, België en Nederland. De oudste deelnemer is eveneens een Ant werpenaar: de 47-jarige Josef De meeste deelnemers hebben hun met toebehoren slechts 72 kilo we gende OK-jol zelf meegebracht, boven op de auto vastgebonden. In veel auto's - n-d ook de kanipeertent een plaatje en een forse groep deel nemers heeft van een deel van het jachthavenplateau een gezellig ltampeerstadje gemaakt. Andere deelnemers zijn zorgen van de WV uit Veere ondergebracht in de kampeerboerde rij achter de dijk. de rest heeft een week lang een onderkomen bij parti culieren in Veere. Vrouwenpolder, Ga- pinge en Serooskerke. Wie men ook ontmoet, allen zijn bijzonder tevreden over de acommodatie, die Veere hen biedt en burgemeester A. de Kam loopt er dan ook als een tevreden man tussen de zeilers rond. Voortreffelijk is de organisatie van de dames en heren van de Royal Yacht Club de Belgique, onder leiding van dr Dirk Peeraer, aan wie niets ontgaat als vice-president van RYCB. Een forse ploeg van ongeveer 20 dames en heren, verdeeld over secretariaat, wedstrijdeomité, reken kamer en jury, staat hem enthousiast terzyde. De Belgische organisatoren heb ben o a voor een zeilmaker ge zorgd in de persoon van Su de Vries, die de zeilen gemeten heeft en zonodig op wedstrijdformaat gebracht heeft, alsmede een jacht bouwer, Hubert Maientjes uit Ant werpen, die zonodig inspringt als er brokken zijn. Overigens hoeft dat by zeilers niet zo snel; als het enigszins kan maken de racers hun bootje zelf Tien boten Officiële mededeling in raad St-Annaland Burgemeester Baas: op de juiste wijze behandeld SINT-ANNALAND Het raads^ lid A. J. Kurvink (sgp) zal in de volgende vierjarige periode geen zitting meer hebben in de raad. Dit heeft burgemeester W. Baas maandagmiddag officieel meege deeld nadat een commissie van 2 raadsleden de gebruikelijke forma liteit van het onderzoek van de ge loofsbrieven hadden verricht. De heer Kurvink had vergeten zijn ge loofsbrieven op tijd op te sturen. De heer P. van Schetsen (pvda) stelde naar aanleiding hiervan de vraag of het niet beter was geweest eerder dui delijk te stellen, dat de heer Kurvink te laat was geweest. Burgemeester Baas meende, dat de zaak op de juiste manier was behandeld. Tijdens deze vergadering werd verder een krediet gevoteerd van 2500 voor restauratie van de toren. Het raadslid Kurvink meende, dat het misschien verstandig zou zijn nu er toch stei gers rond de toren komen te staan meteen de verlichting te laten vernieu wen. Voor de aanleg van een waterlei ding naar de jachthaven werd garantie verleend voor een bedrag van 8500. De NV waterleiding mij. .Tholen' is be reid de leidingen aan te leggen, indien de gemeente garandeert, dat in de ko mende tien jaar tenminste voor 900 water per jaar wordt afgenomen. Als het verbruik minder zou zijn, is de ge meente gehouden het verschil te beta len. Met de watersportvereniging .Sint- Annaland' is echter afgesproken, dat de ze dit verschil dan weer in de gemeente kas zou storten. Verder werd besloten het krediet van 15.000 voor de ver bouw van de ambtswoning van de bur gemeester te verhogen met 4200. Bur gemeester Baas deelde mede. dat aan de heer A. van Eist eervol ontslag is verleend als onderwijzer aan de open bare lagere school. Mej. M. I. van Die pingen werd benoemd tot onderwijzeres aan de school. Verder deelde hij mee. dat door architect L. Beije uit Veere de ze week een voorlopig plan voor de bouw van een nieuwe school voor hel openbaar lager onderwijs zal worden in gediend. OOSTERLAND Tussen woensdag 3 en zaterdag 6 augustus is er bij het bejaarde echtpaar M, Otte-van Sp* der aan de ryksweg te Oosterlana gebroken. De politie vermoedt dat de inbraak 's nachts ls gepleegd. De eerste aanwij zingen gaan uit naar de inzittenden van een Duittse personenauto, maar om trent de vorderingen van het onder zoek kon de politie nog niets meedelen. De familie Otte was de week van de inbraak afwezig. Een kleindochter, die zaterdagmorgen de bloemen kwam ver zorgen ontdekte de Inbraak. Er wordt alleen een nieuw televisietoestel ver mist. Andere waardevolle voorwerpen bleven onaangeroerd. De inbrekers hebben eerst getracht met een scherp voorwerp aan de voorzijde van het huis binnen te dringen. Toen dat niet lukte heeft men aan de achter zijde een ruit ingedrukt. lieren langzaam van het achterschip weg getrokken. Nadat de dokdeur was neergelaten nam de sleepboot Van Woel- deren van de SHV de taak van de lieren over en trok het voorschip uit het dok. Intussen waren de sleepboten Schelde- poort I en II met het 22,49 meter lange tussenstuk ter plaatse gekomen en brachten dit nieuwe scheepsdeel in het dok. Daarna kon het voorschip weer worden binnengebracht en het dok weer worden gesloten. Gisteravond werden de verschillende delen .gesteld'. Eerst werd het voorschip op de blokken gezet en vervolgens werd het tussenstuk op de juiste plaats gebracht. De verschil lende delen moeten nu nog .pasklaar' worden gemaakt en daarna zullen zij aan elkaar worden gevoegd. Foto onder: de drie delen van de .Ossendrecht'. Geheel onder het ach terschip, links hoven het middenstuk en middenhoven het voorschip. (Foto PZC) De foto boven geeft een ander beeld van de operatie. In het d:>k het achter schip en het middenstuk, voor het dok het voorschip. (Luchtfoto Peeters en Slagboom) Voor een goede gang van zaken tij dens de wedstrijden zorgen een tiental boten van de RYCB: een startschip, 3 hulpboten met sterke motoren, vier kleine snelle lioten die overal hun neu zen laten zien aJs er ongemakken dreigen. De ,baas' van de reddings dienst is Robert van Groeningen. En verder maken de RYCB-mensen. dal er na de wedstrijden vair. alles te beleven valt voor deelnemers en sup porters. Nadat zaterdag het wereld kampioenschap geopend ls met het hijsen van de vlaggen en een ont vangst door het gemeentebestunr van Veere in het stadhuis, was er gisteren dus een „barbecue', woensdag ls er voor de deelnemers een bustocht naar Antwerpen, waar een bezoek wordt gebracht aan het jachtclubgebouw In Antwerpen en zaterdag krijgen allen een afscheidsdiner in Vlissingen aan boden. VpIp toeristen en bewoners van Wal cheren hebben zich gisteren het bui tenkansje om nu eens een wereld kampioenschap in .levende lijve' te zien, niet laten ontgaan. Ze hebben kunnen genieten van een machtigi schouwspël daar op het Veerse Meer,; waar de snele OK-jollen onder een stralende zon voor een aantrekkelijk te volgen stryd zorgden. KUNST MIDDELBURG NIEUWE KERK Het strekt de Enschedese organiat Charles de Wolff tot een eer, dat hti tijdens zijn gisteravond in de Nieuwe Kerk ten gehore gebrachte programma naast Bach, die hier, in een andere zin dan Max Reger het bedoelde. .Anfane und Ende' was. aandacht vroeg voor enkele componisten wier werken in het Nederlandse organistenwereldje in het algemeen te weinig aan bod komen; Max Reger en Olivier Mess iaën. De oor zaak van deze verwaarlozing ligt wel licht, en dan nog ten dele, besloten in de aversie die het barok-overdadlge no tatiebeeld van beider componisten mu zikale ideeën opwekt, een noteerwijze die bij elk hunner een volmaakt andere achtergrond heeft. De door Charles de Wolff gespeelde ,In- troduktion und Passacaglia' van Reger hoe gecompliceerd harmonisch-contra- puntisch ook, bleek duidelijk geconcipi- eerd te zijn volgens strenge orgelmatige overwegingen, paste wonderwel aan bij Bach's ter opening gespeelde gelijkna mige stuk en zou dus wat dat betreft genade moeten vinden bij de merendeels Dupits ingestelde Nederlandse compo nisten. Evénwel componeerde Reger zijn werk vanuit een laatromantische visie voor een boventonenarm orgel en met een -weemoedige blik naar het verleden omziend, trachtte hij de sfeer van een penetrant klinkend oud instrument op te roepen. Daaraan zal het te wijten zijn dat zijn Passacaglia een uitgeschreven .instrumentatie' kreego a zich mani festerend in vele oktaaf- en akkoord- verdubbelingen. Op een orgel dat niet boventonenarm is, gelijk het Nieuwc- Kerkorgel, een dergelijk .geïnstrumen teerd' werk te spelen, houdt het gevaar in zich dat het door Reger beoogde doel: een heldere klankvoorstelling, voorbijgeschoten wordt. Het opgeroepen klankbeeld kan aldus .dichtslaan'. Charles de Wolff, die de hier bom kort aangeduide problematiek opwierp door het ten gehore brengen van Regerè .Introduktion und Passacaglia', een nummer dat in de plaats kwam van de aangekondigde .Fantasie und Fuge' van dezelfde componist, had het zich dus be paaldelijk niet gemakkelijk gemaakt. De plenum registratie van de introduktie, De Wolff volgde nauwgezet Reger's voorschriften op: het .volle werk' met alle koppelingen riep bij ons in ster ke mate het verlangen op naar een uit voering van het werk volgens het zo juist omschreven principe van de .sub stantiële' orgelzetting! In de passaca glia echter was, mede door Reger's op vallend dunne schrijfwijze in de eerstte vijf variaties, het lineaire spel van de verschillende stemmen uitzonderlijk goed te volgen. Eigenlijk moest op een orgel als dat in de Nieuwe Kerk eens de proef geno men worden om zo'n Re>gerwerk met weglating van alle verdubbelingen te spelen, m a w de organist zou moeten trachten het vereenvoudigde noten beeld in de ruimte van de akoestische werkelijkheid, in dit geval de Nieuwe Kerk, te projecteren. Het resultaat van dit experiment zou weieens een verras send resultaat kunnen opleveren. De enkele stukken uit Messiaen's ,La Nativité du Seigneur' welker aanslui ting op Reger uitsluitend gemotiveerd moge worden vanuit de gezichtshoek van een eveneens .geïnstrumenteerde' schrijfwijze, bleken hun waarde meer te ontlenen aan hun decoratieve rijkheid dan aan, zoals bij Reger het geval was, aan een hechte structuur. Het schilde ren van deze prachtige muzikale mini aturen stelde Charles de Wolff weder om voor registratieperikelen, zij het dat deze nu van een geheel andere orde waren. Het kwam thans aan op een treffen van de meast passende, in het algemeen exuberante, orkestrale Meu ren van het Franse orgel, dat z(jn be speler door het zoeken naar kleur tthw tot een programmatische improvisatie noopt. Want De Wolff's benadering van Messiaen's stukken was die van een quasï-improvisator. o i een zeer juiste zienswijze. Met een uiterste gevoeligheid voor timbrewisse'.ingeii. met een grote liefde voor detailuitbeelding, klonken Messiaen's opvattingen omtrent enkele facetten van het keTstgebeuren ons te gemoet: de deemoedige gang van de herders naar de stal, de roep van hun schalmeien, het fantastische visioen van de engelenzang. Charles de Wolff toon de met deze heerlijke, buiten het ge ijkte repertoire staande, technisch zéér moeilijke muziek, een grote affiniteit te bezitten. Zyn visie op'deze fragmenten uit Olivier Messiaen's muzikaal geïllu streerde bijbelverhaal doet ons een in tegrale uitvoering door hem wensen! Ook de hedendaagse Nederlandse orgel muziek vond in De Wolff een vurig pleitbezorger: de toccata uit Anthon van der Horst's .Suite in modo conjunc- to' kreeg onder rijn handen een onver getelijke uitvoering toebedeeld. Ofschoon de avond wat ons aangaat met deze posthume, grandioze huldiging van een van onze grootste organisten had kun nen eindigen, leefde Charles de Wolff zijn naar het techniseh-virtunoze hun kerende instelling nog eenmaal uit in Bach's merkwaafdige" .Fantasie' in G. De organist voerde zijn talrijke publiek, vooral in hel toeeata-achtige coda, naar ongekend-vervoeren, de hoogten van pu re muziekbeleving. Op deze avond heb ben wij ons volledig gewonnen gegeven voor De Wolffs van de meeste lezingen afwijkende dynamisch forse aanpak van dit werk. Het volgend concert in deze serie Zo meravond-Orgelconcerten in de Nieuwe Kerk zal volgende week dinsdagavond gegeven worden door de stadsorganist van Middelburg: Jan Rijn. G. W. B. (ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Londen, licht bewolkt Brussel, licht bewolkt Luxemburg, regenbui Parijs, half bewolkt Nice, half bewolkt Miinchen, regen Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, regen Barcelona, zwaar bewolkt Madrid, onbewolkt Mallorca, licht bewolkt 20 gr. 20 gr. 18 ET. 20 gr. 24 gr. NV EN DAN ZONNESCHIJN. Nu en dan zonneschyn en weinig of geen buien. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Weinig verandering in temperatuur. STRANDVERW ACHTING. (Van onze weerkundige medewerker). Vandaag wat meer opklaringen bij een kleine buienkans. Matige zuid-westen wind. In de middag 18 tot 19 graden. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten. Slechts een korte weers- verbeterlng, want in de loop van woens dag kan ons al weer een nieuw regen front van een volgende oceaandepressie bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 2