MINISTER DIEPENHORST BLIJFT AAN Brabants water stroomt onder Schelde naar Zws-Vlaanderen Kamer verwierp studentenstop Honderden stakende buitenlanders in Europoort ontslagen Alleen door VVD en CPN afkeuring van mijn beleid in het algemeen ZATERDAG EERSTE GESPREK KABINET OVER BEGROTING WARSCHAU-PACT BIEDT HANOI VRIJWILLIGERS EN WAPENS AAN Praatje provo' voor toeristen De niet ge vouwen handen S sasffiüf «RUt? Jaarlijks 5 miljoen m3 naar Zeeland 209 jaargang - no. 157 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN nb F. van tf« Velde, F. B. don Boer ed. 3508, »dv. 3647/3643), Middo tv. prijs 35 cent per mm. Mlnlmurr 1 W. de Peiler. Hoofdredacteur: >rs. Markt 51, tel. 3841. (b.9.9. lor adv. 5,25. Insei. med. 214, x week, ƒ11,40 per kwart t 2, tel. «140 (b.1.9. ree gel. (min. ƒ1,75). .Brie ed». 5213), Oostbur: Vrijdag 8 juli 1966 n 359300 PZC, I (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De studentenstop is van de baan. Met 80 tegen 49 stemmen heeft de tweede kamer gisteren het wetsontwerp van minister Diepenhorst tot beperking van de toelating van eerste jaarsstudenten tot de medische faculteiten verworpen. De AR- fractie en de overgrote meerderheid van de KVP-fractie steunden het ontwerp. Vijf KVP'ers stemden tegen. Minister Diepenhorst had voor de stemming op herhaald aandringen van mr Toxopeus (wd) gezegd, bij verwerping van het wetsontwerp niet te zullen aftreden omdat de kamer, uitgezonderd de liberalen en de communisten, niet zijn beleid in het algemeen heeft afgekeurd. Na de stemming; aanvaardde de kamer een motie van mejuffrouw Klorupé (kvp) waarin de minister werd gevraagd met spoed maatregelen te nemen om het aantal eerstejaarsstudenten aan de nieu we medische faculteit in Rotterdam, die in september van start gaat, tot 161 beperken. De minister verklaarde, motie zeer op prijs te steUen. Minister Diepenhorst verklaarde gister middag bij de verdediging van het wetsontwerp, die hij met grote welspre kendheid voerde, dat er zich 1974 eerste jaarsstudenten in de medicijnen hebben aangemeld, van wie er 153 zijn afgeval len door niet slagen voor het eindexa men. Door andere oorzaken zullen er nog enkele tientallen afvallen, zodat ten slotte waarschijnlijk 1725 tot 1750 eerstejaars overblijven. Dat is ruim 300 boven het aantal van 1410, dat hij als maximum voor de zeven me disch faculteiten beschouwde. ,De situatie ls ernstig*, zei hij, maar hij kon de aanvankelijke tegenstan ders van de studentenstop niet over- uigen van de noodzaak van de be- leridng van het aantal eerstejaars. die de medische wetenschap sinds 1945 heeft doorgemaakt. De organisatie is vol komen veranderd. De arts Lamberts (pvda) interrumpeer de op dat moment: ,In Utrecht waar ik heb gestudeerd, is wat dat betreft niets veranderd. De college-uren zijn nog de zelfde, mijn zoons hebben nog wel ge bruik kunnen maken van mijn dictaten' De minister wees verwijten dat een aan tal professoren niet met de moderne ont wikkelingen zijn meegegaan, met zeer grote ernst van de hand. De Nederlandse medische wetenschap heeft haar stan ding niet verloren. Hjj ontkende, dat de studentenstop iets te maken heeft niet het principe van de vrye studiekeuze en dat de waarde van de einddiploma's van middelbare scholen wordt aangetast ais niet iedereen die dat wil, medicijnen kan gaan studeren. De selectie voor toelating van studen ten op basis van eindexameneijfers, zo als dit jaar zou zijn gebeurd, noemde hij niet onbillijker dan de bepaling van die cijfers zelf. perld Ruimtegebrek De minister wees op het ruimtegebrek aan de universiteiten. Sinds 1945 is de vloeroppervlakte van de medische facul teiten toegenomen met ongeveer 80 pro cent, het aantal studenten echter met 190 procent. Het gebrek aan personeel voor de medi sche opleiding is zo groot, dat voor de nieuwe faculteit in Rotterdam mensen aan andere faculteiten moeten worden onttrokken, betoogde hij. Dit wordt mede veroorzaakt door de ongekende revolutie Schuring (ch) de vorige dag had inge diend, zou hij noodlottig achten. De fa culteiten kunnen immers niet meer stu denten verwerken dan het maximum van 1410. Beperking van de studentenstop tot twee jaar in plaats van de vijf jaar, die het wetsontwerp aangeeft, juichte hij echter (Zie slot pag. 3 kol. 2) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Het kabinet zal zater dagmorgen in extra vergadering bij eenkomen teneinde een begin te ma ken niet de definitieve opstelling van de rijksbegroting voor 1967. Voor dit; doel hebben de ministers ook enkele dagen van de volgende week vrijgehouden, omdat het vrijwel ze- keer is, dat één vergadering niet voldoende zal zijn om de l»esprekin- gen af te ronden. Politieke kringen verwachten, dat het voor de ministers zeer zware dagen zullen worden. Minister Vondeling van financiën heeft de besprekingen met zijn ambtgenoten afzonderlijk over de begroting van hun departe ment afgesloten. Thans is het de beurt aan het kabinet om de verlan gens van de afzonderlijke ministers tegen elkaar af te wegen en een keu ze te doen, waarmee alle ministers kunnen instemmen. Onder druk Minister Vondeling heeft al zijn colle ga's onder druk gezet om de uitgaven voor liun departement zoveel moge lijk te beperken. Het is bekend, dat de minister van financiën tot over zijn oren in de zorgen zit om de eind jes aan elkaar te knopen. Het is me de daarom, dat politieke kringen het komende kabinetsberaad met enige zorg tegemoet zien, want elke minis ter houdt zolang mogelijk aan zijn De vraag of de reeds wettelijk vastge stelde tweede tranche van dc verla ging van do loon- en inkomstenbelas ting op 1 Januari 1967 moet door gaan of dat getracht moet worden deze verlaging naar een later tijdstip te verschuiven, zal zeker ook in het komende kabinetsberaad aait. de orde komen. Van de drie regeringspartijen is het de KVP die nog altijd op het onwrik baar standpunt staat, dat deze ver laging, waarmee een bedrag van 600 tot 700 miljoen gulden is gemoeid, op de vastgestelde datum moet door gaan, Uitstel van deze verlaging met een half Jaar, zou minister Vonde ling al een eind uit zijn zorgen hei van financiën op dit punt zijn zin zal krijgen. Wel is de KVP in beginsel bereid in te stemmen met eventuele belastingverzwaringen elders, maar Noodlottig NEDERLANDS-TUNESISCH GESPREK IN CATSHU1S Militair bij schietoefeningen ernstig gewond DEN HAAG (ANP) Het Catshuis in DEN HAAG (ANP) Woensdag is tij- Den Haag is gistermiddag de plaats ge- d is schietoefeningen van de 41 ste af- weest van een gesprek tussen president deling veldartillerie in Baumholder Habib Bourguiba van Tunesië met de Nederlandse minister-president, mr J. M. L. Th. Cals, en enkele andere Ne derlandse ministers. Deze waren mr J. A. H. Luns( buitenlandse zaken) Th. H. Bot (zonder portefeuille, be last met aangelegenheden betreffende de hulp aan ontwikkelingslanden) en drs J. M. den Uyl (economische zaken). Aan Tunesische zjjde werd aan het ge sprek OA. nog deelgenomen door de mi nister Habib Bourguiba jr (buitenlandse zaken) en Ahmed Ben Salah (plan nationale economie).. De Nederlandse regering bood gister avond in hotel Wittebrug in Den Haag een diner aan. Gistermorgen bracht de Tunesische pre sident een bezoek aan de Philipsfabrie- ken in Eindhoven. West-Duitslanddoor 't ontijdig sprin gen van een granaat de 19-jarige dienst plichtige kanonnier J. A. P. C. van Do- leweerd levensgevaarlijk gewond borst en buik. Kanonnier v. Doleweerd, die ongehuwd is en woonachtig in Veldhove (Noord- Brabant) is opgenomen in het Ameri kaanse hospitaal te Lamdstuhl. Naar de oorzaak vam het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. CONFLICT SPITST ZICH TOE: Ultimatum aan overige stakers ROTTERDAM (ANP) De woensdag uitgebroken arbeidson rust onder 900 man personeel van de Engelse aannemingsmaatschap pij Foster Wheeler, een bedrijf dat in belangrijke mate betrokken is bij de bouw van de nieuwe BP-raf- finaderij in Rotterdam-Europoort, heeft zich gisteren aanzienlijk toe gespitst. De directie van Foster Wheeler is nl overgegaan tot het ontslaan van enige honderden bui tenlandse arbeidskrachten, voor namelijk Engelse pijplassers er constructiewerkers, die ook woens dag weigerden te werken. De staking onder de 900 in Europoort werkzame personeelsleden van Fos ter Wheeler brak woensdag uit toen de directie van het bedrijf geen ge hoor gaf aan enkele looneisen van de werknemers. De arbeiders lieten we ten o.m. een verhoging van het ba- sisloon en een verhoging van d( verblijfsuitkcring te wensen. Ook gis teren bleef de Foster Wheelerdirectie voet bij stuk houden en zegde zelfs ontslagen aan. Fransen beledigden Kongolese vlag - vijf jaar cel KINSJASA (Reuter) Een speciale militaire rechtbank heeft in Kinsjasa het voormalige Leopoldstad drie Fran- sen tot vjjf jaar gevangenistrasf veroor deeld wegens belediging van de Kongo lese vlag'. De drie mannen werden zon dagavond in Kinsjasa gearresteerd. Zij zouden een vlag hebben verwijderd die op een van de grote boulevards van de stad hing in verband met de herden king van het zesjarig bestaan van de Kongolese onafhankelijkheid. Het pro ces was geheim. Een woordvoerder van de Franse am- alleen onder voorwaarde, dat de bassade zei dat er op dergelijke proces- tweede tranche op 1 januari 19671 sen geen echte verdediging gevoerd kon doorgevoerd zal worden. I worden. een ontslag ontlopen, maandag aan het werk zijn, zo luidt het standpunt van de directie. Onder de 900 stakende arbei ders bevinden zich 500 Nederlanders. Naast de nieuw ontslagen Engelsen, die vandaag per vliegtuig naar hun land terugreizen, zijn er ook nog Turken, De nen en Fransen. De Nederlandse er kende vakbonden steunen de staking niet. INDIASE PREMIER WIL GESPREK IN GENEVE Britse regering krijgt steun van Lagerhuis MOSKOU. WASHINGTON, LON DEN, NIEUW DELHI, SAIGON (Reuter) De leden-landen van het Warschau-pact hebben hun bijeenkomst in Boekarest besloten vrijwilligers naar Vietnam te zen den indien de regering in Hanoi daar om vraagt. Dit heeft radio- Tasjkent gisteren meegedeeld. Dit radiostation meldde dat de landen van het pact een verklaring hebben uit gegeven, waarin de Amerikaanse agres sie in Vietnam wordt veroordeeld. In genoemde verklaring, woensdag onder tekend na drie dagen van communis tisch topoverleg, zeggen de landen van het verdrag uitbreiding van hun steun AMSTERDAM (ANP) .Praat je provo' zou de populaire bena ming kunnen zijn van een van de programmapunten op een serie xeursies voor binnen- en buiten landse toeristen die met ingang van de volgende week vanuit Am sterdam wordt georganiseerd door het internationale studentencen trum Drommedaris In Enkhuizen. Naast een boottocht op het LJs- selmeer en een aperitief plus di ner in het 16e eeuwse fort de Drommedaris zal de toeristen als .toetje' en naar de organisatoren stellig verwachten, als hoogte punt, een gesprek met Amster damse provo's worden aangebo den. Circa 15 vertegenwoordigers van het .provotariaat' hebben zich beschikbaar gesteld om de toeris ten bij toerbeurt im te wijden in de geheimen van het provocerend denken. Chef van Ceylonees leger gearresteerd COLOMBO (Reuter) joor Richard Oedoegai bevelhebber van het leger van Ceylon, is gisteren, direct na zijjn terugkeer uit Engeland, in Colombo gearrest De afgelopen maanden heb ben wij op deze plaats be- enige malen aandacl VS-.ae steed aan de regeringsvoorstel len inzake de vestiging van een Mobiloil-raffinaderij bij Am sterdam. Het betrof hier de van wapenleveranties. leiding tussen het gebied van net Noord- Reactie VS Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft gezegd dat het aan bod van de landen van het Warschau pact in de grond niet nieuw is. Een woordvoerder noemde de parade van ge vangen Amerikaanse piloten door Ha noi een schending van de conventie van Genève inzake krijgsgevangenen. Engeland Het Britse Lagerhuis heeft gisteravond het besluit van de regering, zich te dis zeekanaal en dat van de Nieuwé Water weg. Onze belangstelling had tweeërlei achtergrond: in de eerste plaats was het met het oog op de Zeeuwse situatie van belang te weten hoe met name de rege ling tussen overheid en het te vestigen bedrijf zou zijn ter voorkoming van luchtverontreiniging, in de tweede plaats was er reden tot twijfel of deelneming aan de pijpleiding (in feite een hoge regeringssteun ter bevordering van de Mobiloiïvestiging) wel viel te rijmen met het ruimtelijk ordeningsbeleid van de regering, meer in het bijzonder met de in ons land na te streven bevolkingssprei- ding. Nu de vorige week de eerste ka mer het bewuste wetsontwerp eveneens tantiëren van de Amerikaanse bombar- heeft aanvaard, menen wij dat er reden dementen op de opslagplaatsen bij Ha- iS nog eenmaal terug te komen op dit noi en Haiphong, zijn fiat gegeven. Een i spreidingsaspect. motie van de oppositie, waarin kritiek! werd geoefend op de regeringspolitiek, werd met 331 tegen 230 stemmen ver- J^en van de belangrijkste overwegingen, worpen. Beroep De eerste-minister van India, mevrouw Indira Gandhi, heeft gisteren een beroep op de Sow jet-Unie en Engeland gedaan onmiddellijk de Geneefse conferentie in zake Indo-China bijeen te roepen om zo doende een eind aan de oorlog in Viet nam te maken. In een radiotoespraak drong zij aan op onmiddellijke stopzetting van de bom bardementen op Noord-Vietnam, ge volgd door een staakt-het-vuren van bei de zijden. Amerikaanse vliegtuigen hebben giste ren weer een bombardement uitgevoerd op belangrijke olieopslagplaatsen bij de N oordvietnamese havenstad Haiphong. De terugkerende piloten meldden dat hun bommen de beoogde doelen hadden getroffen. Raketten Twee straaljagers van het type Mig-21 hebben gistermorgen raketten afge vuurd op Amerikaanse jachtvliegtuigen die boven Noord-Vietnam vlogen,. Ame rikaanse regeringsfunctionarissen in Washington hebben verklaard dat het voor de eerste maal is dat de Noord- vietnamezen zg .air-to-air* geleide pro- 'elen hebben gebruikt. De Amenka- werden niet geraakt. HANOI: Een aantal boven Noord Vietnam neergeschoten Amerikaan se piloten worden hier te voet door de straten van Hanoi gevoerd. VERBINDING IN GEBRUIK (Van een onzer redacteuren) ETTEN. Sinds gistermiddag stroomt er drinkwater onder Westerschelde naar Zeeuwsch- Vlaanderen, drinkwater dat door de waterleidingmaatschap pij Noord-West-Brabant in de omgeving van Seppe in de ge meente Hoeven wordt gewon nen. Het water stroomt door een zestig kilometer lange transportleiding die het in de omgeving van Etten gelegen pompstation Seppe met een pompstation bij Sint-Jansteen verbindt. Aan deze transport leiding met een diameter van zestig centimeter hebben de in dit project samenwerkende wa terleidingbedrijven Noord-West- Brabant. Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland ruim een jaar gewerkt. De snelle industriële ontwikke ling van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de vraag naar water zo danig doen stijgen, dat de be schikbare en in aanbouw zijnde produktiemiddelen, met een to tale capaciteit van circa 11 mil joen m3 per jaar. thans volledig moeten worden aangesproken. Het verbruik in 1970 wordt geschat op 40 miljoen m3 per* jaar, terwijl daarna nog een verdere stijging wordt ver wacht. Van Zeeuwse zijde werd een beroep gedaan op de NV Waterleiding Maatschappij Noord-West-Brabant'. Het was de president-commissaris van Noord-West,-Brabant', mr J. M. van der Meer, die gistermiddag in liet pompstation te Seppe in aanwe zigheid van talryke genodigden, on der wie vele bestuurders va. nde be trokken Zeeuwse maatschappijen, de waterlevering een feil maakte door het in werking stellen van een nieuwe duizend kubieke nieter pomp De druk-op-de-knop was in dit geval geen formele farce: even tevoren «as de machnist van het pompstation te Ossendreeht verzocht een afsluiter te open en kort daarop stroomde wer kelijk voor het eerst Brabants water naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Door deze aansluiting is de mogelijk heid geschapen dat de capaciteit van de waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen met 60% toe neemt. Daar het bedrijf in 1970 bijna een verviervoudiging van de vraag ver wacht, komt deze Brabantse water stroom juist op tijd om in de eerste behoeften te kunnen voorzien. Vijl miljoen Een geohydrologisch onderzoek heeft voorlopig uitgewezen dat de produktie bij Seppe nog aanzienlijk kan worden opgevoerd. Bovendien heeft het pompstation een overcapa citeit in de zuiveringsinstallaties. Derhalve konden de gemeenten-aan deelhouders van deze maatschappij besluiten per jaar vijf miljoen m3 water aan Zeeland te leveren, zolang de watervoorziening in West-Brabant zulks toelaat. Op de transportleiding is dus tevens net pompstation te Ossendreeht van de waterleidingmaatschappij ,Zuid- Beveland' aangesloten en zullen in de oekomst eveneens het bij deze maat schappij in aanbouw zijnde pompsta tion te Huybergen en een door de waterleidingmaatschappij .Noord- VVest-Brabant' eventueel te De Schijf te stichten pompstation worden aan gesloten, waardoor een verdere on derlinge hulpverlening mogelijk wordt. Het pompstation Seppe dat in 1965 circa 6,8 miljoen m3 water heeft ge produceerd zal ten behoeve van de levering aan Zeeland zijn produktie opvoeren tot ruim 12 miljoen m3 per jaar. Daartoe is de winningscapaciteit van 1300 m3 per uur opgevoerd tot ruim 1800 m3 per uur, terwijl de capaci teit van de hogedrukpompen aan d« vergrote levering is aangepast door het plaatsen van een pomp met de capaciteit van 1000 m3 per uur. De capaciteit van de zuiveringsinstalla ties die reeds 2800 m3 per uur be draagt, behoeft geen uitbreiding. die de regering noopten tot indie ning van het wetsontwerp, had te maken met de structuur van het Am sterdamse industriegebied. Dit gebied zou volgens minister Den Uyl een .ge vaarlijk beeld' opleveren. De concurren tiepositie van deze stad zou moeilijker dreigen te worden omdat vooral elders nieuwe fabrieken met nieuwe machines en nieuwe produktiemethoden worden gevestigd. In Amsterdam (met wijde omgeving) daarentegen zou in dit op zicht alles bij het oude blijven, waardoor het hier met de welvaartsgroei wel eens minder snel zou kunnen gaan dan in ove rig Nederland. Dat leidt tot het volgende uitgangspunt: zoals er de laatste jaren een beleid is opgebouwd voor hulp aan de .stimuleringsgeDieden' (streken, waar slechts weinig of geen industrie is), zo behoort de regering ook maatregelen te nemen voor de ,oude' industrieplaatsen. In grote lijnen is aldus tevens de basis aange geven op grond waar van de regering heeft ft nut lijn Minister Den Uyl entte aldus het regi - ringsbeleid in deze zaak op dezelfde stam als die van de regionale industne- spreidiug. Hij herinnerde er de eerste kamer zelfs aan, dat de EEG daarover een omstandig rapport het licht had doen zien en memoreerde dat het grootste deel van dit rapport juist gewijd was aan die ,oude* industriegebieden. geten wordt in dit betoog, dat de regionale industrialisatiepolitiek in Nederland geen doel op zichzelf is en evenmin uitsluitend is gericht on de welvaartsbevordering in bepaalde gebie den. Ih feite is de regionale industrialisa tiepolitiek namelijk een onderdeel i beter nog: een beleidsinstrument) van het ruimtelijk beleid in ons land. Staatsse cretaris Bakker heeft het enige jaren ge leden aldus geformuleerd: .Het grote probleem is de voortgaande concentratie van bevolking en economische activitei ten in het westen, terwijl de ruimte in dit landsdeel beperkt is'. Men kan deze woorden vinden in de nota, waarmee twee jaar geleden het nieuwe Industrie- spreiding-sbeleid werd ingeluid. Dat was dus de reden, waarom de spreiding van de industrie in de stimuleringsgebieden werd bevorderd: het tegengaan van con centraties in het westen. Het Mobiloil- beleid evenwel gaat lijnrecht tegen het hier geformuleerde uitgangspunt in. Het is dan ook onzin om zoals de minister heeft gedaan deze pijpleidingaffaire als een gelijke grootheid te vergelijken met het regionale spreidingsbeleid. Maar hoe zit het dan met de door de minister aangehaalde EEG-nota We hebben destijds in Brussel de .lancering' daarvan meegemaakt en het stuk nu nog eens voor de dag gehaald. Herlezing van de conclusies van de werk groep .Aanpassing oude industriegebie- ■n' gaf ons allerminst de (wel door de minister gewekte) indruk, dat met deze uitdrukking ,oude gebieden' ook maar even gedaent is aan agglomeraties als bijvoorbeeld Amsterdam. Er wordt nogal met abstracte formuleringen in het rap- iort gewerkt, maar toch lijkt ons wel luidelijk, dat de samenstellers het oog hebben gehad op o a vroeger rendabele kolen- en staalgebieden, waar bijvoor beeld mijnen of allerlei conventionele en niet meer renderende bedrijven moeten worden gesloten. Het gaat dus om stre ken. waar sprake is van een algemene crisis, of waar in de toekomst een derge lijke crisis is te verwachten. Noord-Lim burg lijkt ons in dit opzicht een veel be ter voorbeeld dan Amsterdam en omge ving. In Amsterdam is nog geen sprake van enige regressie, wel echter van een toenemende concentratie. En die is naar ons gevoel van een heel wat urgenter aard dan een niet aanwezige economi sche teruggang. Die concentratie even wel krijgt nu nieuwe, in feite ongewenste impulsen door het regeringsbeleid inzake Mobiloil. Het betoog" van minister Den Uvl is camouflage: deze bewindsman wil Amsterdam een petrochemische indus trie geven, punt uit. Dat is zijn goed recht, maar laat hij in dit opzicht ver gelijkingen met de regionale 'industriali satiepolitiek buiten beschouwing laten. Die politiek is namelijk een instrument in het ruimtelijk beleid, de Mobiloil- affaire doorkruist dit beleid. triegebieden Natuurlijk behoort zij dat te aoen. Gelukkig heeft ze het ge daan voor Noord-Limburg. Maar net nadeel bn dit op de ,oude' gebieden ge richte beleid is, dat er ondanks mooie I vertogen nog geen scherp geformu- ae leerd uitgangspunt is. Daardoor "ontstaan misverstanden en wordt Amsterdam plotseling een .gevaarlijk gebied' ge noemd. Wie zegt dat dit waar is? Men zou eerst eens een aantal criteria moe ten vaststellen. Wanneer bijvoorbeeld is er sprake van een .oud' industriegebied, wanneer is de structuur zodanig dat hulp 1 r j j, moet worden geboden, in hoeverre moet Vprhmmnó voorkomen worden dat deze hulp he: c-i uil in.ii i_j nationale ruimtelijk beleid doorkruist. ziehier enkele vragen die vooraf een ant woord vergen. Niet voor het thans door de eerste kamer aanvaarde plan is dit nog belangrijk, die zaak is immers afge daan. Voor de toekomst echter is het formuleren van uitgangspunten wel van belang. Daarmee wordt namelijk een her haling van de Mobiloilformulering voor komen. Bij die affaire heeft de regering er zorgvuldig voor gewaakt, dat de" rech terhand van het ruimtelijk beleid niet te (weten kwam wat de linkerhand van de Mobiloilpolitiek bezig was te coen. In de kamer heeft minister Den Uvl nochtans staan betogen dat beide handen ernstig 1 gevouwen waren. Het leek er niet op. Vanaf het pompstation Seppe is door de waterleidingmaatschappij ,Noord-West-Brabant' de transport leiding gelegd tot aan de grens tus sen de gemeenten Wouw en Huijber- gen„ terwijl de verdere verbinding tot aan het eindpunt waarin begrepen de kruising van de Westerschelde door de Zeeuwse bedrijven werd uit gevoerd. Voordat mr Van der Meer de trans portleiding in gebruik stelde, werd achtereenvolgens het woord gevoerd (Zie slot pag. 4 kol. 2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1