in? Sorteermachine voor de veiling te Goes Ui Wat is longdrink Chefarine „4 ATLETIEKUITSLAGEN VAN DE TITELSTRIJD IN VLISSINGEN DE BEVELANDEN AANKOOP MOLEN IN DE RAAD VAN KRABBENDIJKE Programma visserijfeesten in Arnemuiden Twee bestuursleden van Groene Kruis onderscheiden Hogere belastingen in Yerseke GROENE KRUIS NAM AFSCHEID VAN BODE W. J. GOEDHEER DINSDAG 28 JUNI 1966 V/IS5EL BEVELANDtN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voor betere rationalisatie Uitgaven belopen totaal 450.000,- veilingvereniging Zuid-Beveland Goes heeft het bestuur tijdens de vergadering, die vorige week in het res taurant van de veiling te Goes werd ge houden, gemachtigd tot enkele grote uit gaven, die nodig zijn om een verdere rationalisatie door te voeren. Het betreft hier op de eerste plaats een bedrag van 250.000,voor de aan schaf van een sorteermachine-appara- tuur en voor de daardoor noodzakelijke aanpassing van het pakstation. Er zul len voorts fruitkisten aangekocht moe ten worden tot een bedrag van 200.000. Het bestuur volgt bij de aanschaffing van fust een vaste politiek, die geba seerd is op noodzakelijke vervanging en uitbreiding van het kistenmateriaal. Hierbij wordt het risico, dat bjj een on verwacht grote oogst de fustvoorraad zou blijken te klein te zijn, zo gering mogelijk gemaakt. De aankoop van de grote partij fruitkisten is een onderdeel van deze fust-politiek. In 1956 besloot de veilingvereniging om een bouwfondslening in te voeren, waar bij de leden verplicht werden gesteld om 1 pet van het bruto geveilde bedrag af te staan ten behoeve van een bouw fondslening. Dit besluit werd genomen voor 10 jaar. De ledenvergadering heeft besloten om de op deze wijze ingehouden middelen over een periode van 10 jaar aan de leden terug te betalen. Tevens is besloten om de bouwfondslening te con tinueren tegen een rentepercentage, dat jaarlijks zal worden afgestemd op de hoogte van de rentestand. De vergadering hield zich voorts bezig met bestuursverkiezingen. Periodiek tra den af de bestuursleden: C. J. de Jongh. J. Krijger, J. J. Lindenbergh. ir J. Min- derhoud en C. Toorenaar Dzn. Daar geen tegenkandidaten waren ingediend v den allen herkozen. (ADVERTENTIE) 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. YERSEKE Schoolreisje per kotter De leerlingen van de hoogste klassen van de prinses Beatrixschool te Yerse- ke maakten een driedaagse schoolreis naar Renesse, waar men te gast was in de Wilhelminahoeve. Met de kotter YE 15 werd de reis tot Zierilczee gemaakt en vandaar reden de kinderen per fiets naar Renesse. De terugtocht maakten zij van Zierikzcc af met de kottor YE 38. Ouden van dagen maakten hun jaarlijkse reis De ouden van dagen te Yerselce maak ten hun jaarlijkse reis, die werd geor ganiseerd door het .comité ouden van dagen'. Aan deze reis namen 210 perso nen deel. In vijf bussen reden zij via de Oosterscheldebrug naar Bruinisse. In Stellendam bekeek het gezelschap de vissershaven en gebruikte de lunch in het dorpshuis, van Stellendam Uit maakten de ouden van dagen een toöht door Schouwen. Het diner \uerd in .het Huis van Nassau' te Zlerikzée gebruikt, waar de voorzitter van de bejaarden- bond, de heer B. J. Kole, de leden van het comité dankte namens de bejaarden. Weer terug in Yerseke begeleidde de muziekvereniging van Yerseke de stoet van bussen van de Lange Vi'lle naar de Paardenmarkt. Daar dankte de heer J. Glerum de burgerij voor de geldelijke steun. Ook burgemeester mr C. Pijl Hogeweg, die de reis had meegemaakt, sprak een woord van dank voor de mooie en gezellige tocht. Collecte De collecte voor 't Nedertandsche Roode Kruis heeft te Yerseke 1658,95 op- febracht. De collecte voor de AVO racht 297,19 op. KORTGENE Wedvlucht Postduivenhoudersvereniging de .Blauwe Doffer' te Kortgene hield een wedvlucht uit Criel. Daalname 91 duiven. Eerste 1170 meter per minuut. 1 L. de Pouvv Twee wedstrijden Biervliet-Oostburg Op het gemeentelijke sportterrein Oostburg werden zaterdagmiddag twee voetbalwedstrijden gespeeld, waarvan de baten of door net zeer geringe be zoek misschien ook wel de lasten voor rekening kwamen van het Comité Rijtoer Bejaarden. Doordat de twee ge-i contracteerde elftallen van een groot Rotterdams bouwbedrijf op het laatste, moment verstek lieten gaan, was de voetbalvereniging .Biervliet' met een pupillen- en een" veteranenelftal op be zoek. De Oostburgse pupillen leden een zware nederlaag met 3-8. Reeds bij de rust stonden zij met 0-6 achter. Ook de Oostburgse veteranen moesten in hun Biervlietse gasten hun meerdere erken nen, al bleef de nederlaag hier tot 1-4 beperkt. In deze wedstrija was de rust stand 0-2. ADVERTENTIE RILLAND-BATH Schoolreisje Na de 3-daagse schoolreis van de hoog ste klassen te Rilland naar Schouwen, was jl donderdag de beurt aan de la gere klassen. Ruim 50 kinderen men aan de reis deel. Eerst werd via Rozendaal. Breda en Tilburg naar de Efteling gereden. In de middag werd koers gezet naar bosbad Hoeven, waar ze naar hartelust konden spelen. Schoolreis Zaterdsgmiddaj; werd tc Vlissmzen De r-k school en de geref. gemeente- dt.e| v;iri de Zeeuwse atletiekkatnpio school te Rilland maakten een jgezamen- rx.n Rehoudcn De uitdagen r.jn a:» lijk reisje per extra trein naar Valken- 60 m horden mei*je< B burg. Vanaf Valkenburg reed men per s Mouth aan. Deltas port 10.6: 2 I bus naar Zuid-Limburg en bezocht daar m...-., 3. 3 y Boer? MaraUv» Vaals. Xa terugkeer in Valkenburg werd „0 w horden h„rcn gebruik gemaakt van de kabelbaan Ver- H v stratei 1 17.42; 7. B. speeltuin kwamen de kinderen voldaan v waarts. 16.1 Sink W1LHELMINADORP Wedstrijdendag van KROO en PJG WILHELMINADORP De Plattelands Jongeren Gemeenschap Zuid-Beveland houdt elke zomer een trekkerbehendi; heidswedstrijd. Vorig jaar is die geo ganiseerd in samenwerking met KROO, de personeelsvereniging van de Wilhelminapolder en dit jaar is deze wedstrijd uitgebreid tot een wedstrijden dag. Deze werd afgelopen zaterdag ge houden in en om het dorpshuis in Wil- helminadorp. De uitslagen van de ver schillende wedstrijden waren als volgt: Trekkerbehendigheid heren: KROO: le J. Wagenaar 734 strp. (win naar van de ,Iz. Minderhoudbeker) 2e R. Oreel 783 strp., 3e P. Wagenaar 814 strp; 4e Joh. Sohke 830 strp. 5e J. Min- naard S70 strp., 6e W. Sonke 906 p. PJG: le H. Mosselman (wisselbeker) 743 strp. 2e C. A. Meulenberg 777 strp. 3e A. de Jonge 940 strp., 4 P. de Jonge 987 strp., 5e A. v. Strien 989 strtp., 6e J. Luteijn 1030 strtp. Trekker behendigheid dames: le mej. W. D. de Jonge, 2e Truus Nieuwenhuyze, 3e Rïa van Nieuwenhuy- sen, 4e mevr. Wartena-Poppinga, 5e Matty Nieuwenhuyse, 6e Tonny Nieu- vvenhuyse, 7e Dinèke Wielenga. Ringsteken: brommers: le Willy de Jon- ge-Truus Nieuwenhuyse 7 r., 2e Cor Crene-Jan Dalebout 5 r., 3e Joh. Waard-Arie Jansen sr. Auto's: le J. v. d. Velde-D. Walker (Eng.) 6 r., 2e A. v. Strien-Jo Luteijn 5r., 3e Adri Eversdijk-Corr- Dey 4 r. Platenwedstrijd: le A. Comelisse KROO 2e M. C. v. Nieuwenhuyse-Landheer, 3e C. A. Meulenberg PJG, 4e mevr. Dale- bout-Paardekoper KROO. Foto herkenning: le Tanneke de Bad KROO: 2e Matty Nieuwenhuyze PJG: 3e Kees Meulenberg PJG; 4e T. Nieu wenhuyze PJG. Bloemschikken: le A. Eversdijk PJG: 2e Eversdijk PJG;3e- mevr. Reyerse- I. Schraaf KROO; 4e A. Comelisse KROO. Boireihapjes maken: le mevr. Reyerse- Dalebout KROO, 2e T. Dalebout-Paar- dekoper, 3e Reyerse-v. d. Schraaf. Iz. Minderhoud reikte de KROO-trek- kerbehendigheidsprijzen uit. De heer Van Nieuwenhuyzen reikte de prijzen uit van de ringsteekwedstrijden en bedankte de PJG voor de medewerking. Daarna werden de andere prijzen overhandigd door de voorzitter van de streek Zuid- Beveland van de PJG, de heer A. Linde- bergh. Hij dankte de Wilhelminapolder voor de medewerking: het beschikbaar stellen van mensen, materiaal en terrei nen. Verder bedankte hij de andere me dewerkers van de KROO en de PJG en sloot zich aan bij de wensen van de heer v. Nieuwenhuyse, voorzitter van KROO. 's-HEER-ARENDSKERKE Schoolreisje Woensdag maakten de hoogste klassen van de openbare lagere school te 's- Heer-Arendskerke het jaarlijkse school reisje. Met een extra trein van de NS VLissingen-Valkenburg reisden ook leerlingen van de school mee. Na druk gebruik van de kabelbaan werden de mergelgrotten bezocht en een speel tuin. Een gids van de NS zorgde voor de rondleiding. Met een autobus werd een rondrit gemaakt en een bezoek bracht aan de Wilhelminatoren drielandenpunt te Vaals. Reis kleuterschool De kleuterschool van Wemeldinge maak te dezer dagen haar jaarlijks reisje. De kleuters bezochten in Roosendaal een speeltuin waar zij volop genoten van de daar opgestelde speeltuigen. NCVB Wemeldinge vergadert Dezer dagen vergaderde de afdeling We meldinge van de NCVB onder leiding an mevrouw Hoogkamer-Hille. De ver- jadering droeg een huishoudelijk karak ter. Eigen leden voerden enkele voor drachten en declamatie uit. Mevrouw Hollaar-Breure bracht verslag uit van de vergadering te Zeist. Tenslotte werd af scheid genomen van de presidente me- Hoogkamer-Hille wegens haar vertrek naar elders. Mevrouw Van Brug gen bracht haar dank over en overhan digde haai- als afscheidsgeschenk een boek. Bejaardenreis De bejaarden van Wemeldinge maakten dezer dagen een reisje naar Nijmegen. De heenreis ging via Gorinchem, op de terugweg deed het gezelschap Breda aan. Bij aankomst in Wemeldinge wacht te de muziekvereniging ,OKK' de be jaarden op. Set OVEZANDE Professiefeest zuster Beatrice Op 29 juni zal zuster Beatrice, direc trice van de nijverheidsschool in Ove- zande, haar zilveren professiefeest vie ren. Dat zal gebeuren met een receptie jn het klooster te 's-Heerenhoek, van half drie tot half vier. Donderdags %vordt het feest op de nijverheidsschool ge vierd, vrijdags worden alle oud-leerlin gen verwacht. Wedvluchten De concoursbond Zuid-Beveland' orga niseerde voor haar leden een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanuit Al- bert. Hiervoor werden 871 oude en 820 jonge duiven In concours gebracht. Bij de vlucht met oude duiven zijn de uilslagen: 1. J. Schrier, Kapelle; 2. L. Paauwe, Krabbendijke; 3. P. Kerkhove, Goes; 4. J. Polfliet, Lewedorp; 5. C. Kuzee, Goes; 6. C. tsïommaard, Kioetln- ge; 7. Gebr. Mange, Schore; 8. L. Traas, 's-Heer-Hendrikskinderen; 9. P. Wille- boer, Kruiningen en 10. J. Polfliet, Le wedorp. Bij de jonge duiven gingen de prijzen naar: 1. H. Blok, Waarde; 2. W. Krijnse, Waarde; 3. E. Huissen, Goes; 4. Jac. x-i.u meier per minuut- 1 u. ae rouw; Ridderhof, Wemeldinge; 5 W. van Stel, 2. 3. 10 en 11 G. van Liere; 4 en 9 P. Wemeldinge; b. P. Willeboer, Kruinin- -- - - -- - - - - - gen; 7. W. Jeremiasse, Wemeldinge; 8. J. Stroosnijder, Kruiningen; 9 P. Kuij- per. Kapelle en 10. J. Minnaard, Krab bendijke. Met de concoursbond werd ook deelge nomen (282 dieren) aan de nationale vlucht vanuit St.-Vincent. De uitslagen hiervan zijn: 1. P. van Leeuwen, Goes; 2. A. Westdorp, 's-Heer-Hendrikskinde- ren; 3 en 10. L. Paauwe. Krabbendijke; 4. G. Koks en zn, Goes; 5. M. Minnaard, Krabbendijke; 6. N. Raas. Lewedorp; 7. A. van Bremen, 's-Heer-Hendrikskinde ren; 8. P. v. d. Dorpel, Krabbendijke en 9. L. J. van Langevelde, Krabbendijke. /i'<ELD/NCE Raad Wemeldinge vergadert vanavond Vanavond (dinsdag) komt de raad der hartelijk applaus van het publiek in ont-:gemeente Wemeldinge in openbare ver vangst nemen. In de pauze was er een gadering bijeen op het gemeentehuis, showprogramma van .Nicoleen'. Het ge- De agenda vermeldt onder meer een heel was een kleurig optreden. Tot slot concerteerde het muziekgezelschap Apollo op de muziektent'. WISSENKERKE Openluchtdemonstratie .Volharding' Vrijdagavond hield de gymnastiekvereni ging .Volharding" uit Wissenkerke een oponluchtdemonstratie op het sportter rein aldaar. De gymnasten vooropgegaan door het muziekgezelschap .Apollo' en het tamboer en pijpercorps .Nicoleen' van Kamperland, maakten een rondgang door het dorp, waarna men naar het sportterrein marcheerde. Een gevarieerd programma van oefeningen voor meisjes, jongens, dames, junior en senior werd vlot afgewerkt onder leiding van mejuf frouw Goedcgebure uit Wolphaartsdijk en de heer Jac. Schipper uit Kapelle. De gymnasten mochten vele malen een SCHORE Collectes De door de Nederlandse hervormde ge meente te Schore gehouden inzameling voor de generale kas heeft 360 op gebracht. Een extra diaconie-collecte voor de kinderbescherming had f 94,75 als resultaat. De pittige, sprankelende Vrouwenreisje r huis- 8n m nordrn mritjes A j C. Bevelander. Marathon 14.5. 1 Kogelstoten heren i M. Grootjans. Zld Sport :3.32: 2 10 13; 3. C Kodde. DjnOi .Hooi 5 B De hervormde vrouwengroep van Rilland: maakte samen met de hervormde vrou- Mara1ht>n 1 wengroep uit Scherpenisse een reis naar L stroo M. het zendingshuis te Oegstgeest. Men r£(hon 23<5. m. Nieuwerstc-ey. bracht ook een bezoek aan Den Haag. ,^3- - E vc-rschuren. Scheldesport J Bevelander Marathon 5.20. Verspringen dames V_AJ11CLIC 3. A. Roose. Z'.d Sport 5.67; 2 J. Stou De jaarlijkse collecte ten bate van het Deltaspart 3. E Deurioo AV 56 5 Nederlandsche Roode Kruis heeft inde *- de Kok. a\ 06 o,03. 5 T. Timmemui gemeente Rilland-Bath een bedrag v. 1002,57 opgebracht. Dellasp 3. R. Burm. RKHAV bon 3.30: 5. W. Caljouti Geslaagd Mejuffrouw P. Romijn leidster van de kleuterschool te Wemeldinge is dezer da gen geslaagd voor hoofdleidester. BIEZELIN GE Collectes In de Nederlands hervormde kerk te Bic- zelinge werd in mei voor de kerkvoogdij 340,76, voor de diaconie 188,95 en voor het streekziekenhuis 81,95 inge zameld. Voor de generale diaconale raad werd 145,67 bijeengebracht. "'IKF. Aanvullende agenda voor raadsvergadering KRABBENDIJKE De gemeenteraad van Krabbendijke, die donderdag bijeen komt, zal, als aanvullend agendapunt, onder andere een voorstel bespreken het bestuur van de stichting bejaardenzorg machtiging te verlenen tot onderhands aanbesteding van de centrale verwar- mingsinstallatie aan de fa Tamse, Goes voor 41.500,de elektrische installa tie aan dezelfde firma voor 29.( en de liftinstallatie aan de NV De Reus te Krimpen aan de LJsel voor 34.910,— Ten aanzien van de elektriciteitsinstal latie zijn verschillende bedrijven in Zee land (onder andere uit Krabbendijke) uitgenodigd in te schrijven. Het stich tingsbestuur stelt voor het werk aan de laagste inschrijver te gunnen. Verder i3 er een voorstel van b en w medewerking te verlenen aan de Ver eniging tot "het verstrekken van lager uitgebreid lager en kweekschoolonder- wijs op gereformeerde grondslag voor aankoop van een aantal" leerlingensets. De kosten worden geraamd op 455, KAPELLE KRABBENDIJKE In de gemeente-overgelaten en is een algehele restau- raadsvergadering van 30 juni zal delratie noodzakelijk. De aankoopkosten raad besfissen over aankoop en restau- zïjn 4000 en de notanskosten worden ratie van de enige zich in deze gemeen- geraamd op 320. totaal dus 4320. te bevindende molen, ,De Volgens een berekening van monumen- Om deze molen voor de gemeente - tenzorg zal de restauratie van de molen kunnen behouden is liet gewenst "'J: ongeveer 43,000 gaan kosten. In dit op korte termijn tol restauratie wordtzal door het rijk voor 40 procent ergegaan, aldus vv aan de^raa^ en ^oor provincie voor 20 procent -'wor(jen gesUbsidieerd. Van de restaura tiekosten komen daarna nog 17.200 len laste van de gemeente. De totale houd de laatste jai Schoolreisje De hogere en middenklassen van de openbare lagere school te Kapelle gingen per kindertrein op reis naar Zuid-Limburg. Na aankomst in Valken burg werd per bus een rondrit door het Limburgse heuvellandschap gemaakt, met een bezoek aan het Drielandenpunt te Vaals. Er werd een rit met een stoel- tjeslift gemaakt en er werd een bezoek gebracht aan de gemeentegrot te Val kenburg. Vervolgens konden de kinde ren zich uitleven in de speeltuin. De eerste en tweede klas hebben enige da gen geleden een middagreisje gemaakt. Het doel van de tocht was Schouwen- Duiveland. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging ,Oost, West, Thuis Best' te Kapelle nam met 68 oude en 48 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Albert, afstand 18 km. De uitslagen zijn. oude duiven. 1 Jac. Schrier, 2" en 5 Van Driel-Heijstek, 3 A. J. L. Luteijn, 4 C. Korstanje, 6 P. M. Kuijper, 7 M, Bruijnooge, 8 P. I. Butler, 9 M. P. van Oeffelen en 10 B. Ridderhof. Jonge duiven: 1 P. M. Kuijper. 2. 4 en 8, 9 P. I. Butler, 3, 5 en 10 Van Driel- Heijstek, 6 en 7 W. C. Hundersmarck. Bij de vlucht vanuit St. Vincent, wisi Jac. Schrier zich als enige van de vere niging onder de prijswinnaars te scha ren. Overal verkrijgbaar. Altijd even goed! WOLPHAARTSDIJK Schoolreisje Dezer dagen gingen de leerlingen van de openbare lagere Prinses Wilhelmina- school uit Wolphaartsdijk naar Amster dam. De reis ging per speciale school- 1 reistrein. Men bracht een bezoek aan Artis en Schiphol, voorts maakten de kinderen een boottocht door de grach- I ten. Tenslotte ging het per trein weer naar Goes, waar de kinderen door de ouders I I werden afgehaald. Verspringen meisjes A 3. A. Steketee. Scheldt-sport 4.53. Speer dames 3. V. Koster. Marathon 33.90. 2. J Schot. I» tasport 27.23: 3. E. Deurloo. AV 56 19,67 600 m meisjes A 1. A, de Kier):. Marathon 3.51.6; 2. A. Ste> tee. Scheldesport 1.54.7. Speer meisjes A M Termeulen, Marathon 26 95: 2. L v Leiy, Deltasport 25,93. 1500 m jongens ARNEMUIDEN Zoals liek<T»d zal Ar nemuiden op vrijdag 8 en r-nterdag 9 juli In het teken staan van de vUsery- ti-<*sten.Het programma begint vrijdag- middag om houtwee met een rond gang door een aantal muziekkorpsen. Om twee uur volgt een optocht niet - versierde fietsen en dergelijke. Een uur later worden er gyrnnastlekdemonstra- ties gegeven. Een grote muziekshow I. door verschillende drumhands zal liet j middagprogramma afsluiten, 's Avonds staat er om zever, uur een allegorische Houten. RKHAV 4.15: 2. E. Hume-optocht niet venderde llnck. RKHAV 4 26 3 C. de Hulster. Mara- programma en thon 4.29.6: 4. C. v. d. Bulck. Z!d. Sport 4.30.9 Hermans Jansec Hinkstap heren ri-t verzorgen. het ag«-ns op h half tien zal l.l en openluchteaba- *el te wensen SINT-ANNALAND De afdeling St.-Anneland van ,Het. Groe ne Kruis' vierde vrijdagavond, tijdens de algemene vergadering, het 45-jarig be staan. De lieer C. J. Moerland, lid var het provinciaal bestuur van de vereni ging, speldde hij twee bestuursleden van de afdeling de zilveren draagspeld op en bood hen de daarbij behorende ere medaille aan. Het waren de heer A. We ijler, die do vereniging 40 jaar lang als bode heeft gediend en de heer C. J. C. Boot, die gedurende 25 jaar bestuurs lid en tevens penningmeester weest. De voorzitter, de heer A. sprak er üijxi vreugde over uit, dat de belangstelling voor deze vergadering zc groot was. Hij dankte de heer J. Kaas hoek, die de circulaire had opgesteld. Hij dankte voorts de gemeente, de dia- konieön en het Weezen Armbestuur, die door hun financiële bijdragen de ver eniging door moeilijke tijden hebben heengeholpen. De middenslandsvereniging .Activa' te St.-Annaland heeft de vereniging een be drag van 837,80 geschonken, namelijk de opbrengst van de winkelweekactie. Het geld is bestemd voor de aankoop van patiëntenlift. Volgens het ver slag van de secretaris bedraagt het le dental S37. De vergadering besloot de contributie te verhogen van 12,50 tot 15,Er heeft in het afgelopen jaar een goede samenwerking bestaan tussen de wijkverpleegster, het bestuur en de medische adviseur, dokter A. C. J. No- tcboom. De penningmeester, de heer C. J. C Boot, gaf het financieel verslag. De al gemene dienst sloot op een bedrag van 21809,86, met een nadelig saldo per - januari 1966 van 1690,13. Het nadelig saldo per 1 januari 19G5 was echter gro ter en bedroeg 2481,24. B(j bestuursverkiezingen werd de heer A. A. Goedegebuure gekozen in de va cature van de heer A. A. van Luijk. Voorts werd burgemeester W. Baas als bestuurslid gekozen. Hij neemt de plaats van oud-burgemeester H. J. Smith in. Na de pauze hield zuster E. van Vlaan deren een praatje over de verschillende verplegingshulpmiddelen, die steeds ter beschikking van de leden staan. kosten worden dus 21.520, bij een afschrijving in 25 jaar een jaarlijkse last van 860,80. In deze vergadering zal de benoeming dienen plaats te vinden van een onder wijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs met ingang van 1 augustus aanstaande in verband met verleend ontslag aan mevrouw M, M. Peeters-Cemeska. B en w hebben een voordracht van twee personen gemaakt: 1 mejuffrouw C. F. Becks te Middelburg en 2 mejuffrouw M. M. Traas te Kloe- tinge. Tevens stellen b en w voor t€ bepalen dat de benoeming van onder wijzers en onderwijzeressen aan de. open bare lagere school te Krabbedijke, met uitzondering van het hoofd der school, met ingang van 1 juli 1966 zal geschie den door hun college. Omdat als gevolg van het nog steeds heersende tekort aan onderwijzend personeel, dikwijls geboden is dat op zeer korte termijn tot benoe ming kan worden overgegaan, achten zij delegatie op dit punt gewenst. Een volgend onderwijspunt in deze ver gadering zal zijn een voorgestelde ver ordening inzake benoeming en ontslag van genuwde onderwijzeressen.Deze verordening wordt gewenst geacht om dat in de lager-onderwijswet 1920 de bepaling is vervallen dat een onder wijzeres die in het huwelijk treedt wordt ontslagen met ingang van de dag na haar huwelijk. Als gevolg van het uit blijven van een regeling in dezen zou het onderwijs door bijvoorbeeld het moe ten verzuimen wegens gezinsomstan digheden van een gehuwde onderwijze res schade kunnen worden toegebracht. Weliswaar kan op rijkskosten een ver vangster worden aangesteld doch de continuïteit van het onderwijs is in der gelijke gevallen onvoldoende gewaar borgd. Een ander punt van bespreking zal de bestaande vacature van gemeentesecre taris uitmaken. B en w zijn van oordeel dat, in verband met de herindelings plannen, ten aanzien van de benoemins van een gemeentesecretaris een afwach tende houding gewenst is. Verder stel len burgemeester en wethouders voor tot benoeming van de heer O. S. van Dijk te Krabbendijke tot waarnemend gemeente-ontvanger. Voorts zal in behandeling komen een verzoek van de muziekvereniging .Con cordia" de subsidie te verhogen tot 500, in verband met de bijzondere kosten door het défilé op koninginnedag. Voor gesteld wordt hiertoe te besluiten. Een aanvulling van de algemene po-| lilieverordenïng met enige bepalingen teneinde te voorkomen dat loslopende honden schade toebrengen aan vee zal mede aan het oordeel van de raad wor den onderworpen. J. Roelse, Marathon 12,26: 2. J. van Straten.i icheldesport 12.25: 3. B. Suy, RKHAV 12.30: 4,iHel programma van za.eru Sinke. z:d. Sport 10.93; 5. w. v. d. Linden.opend met een wielerrond! Zld. Sport 9.94. jongens A d. Dries, Z!d. Sport "1.4: 2. A. de Bokx. ScheJdesport 43.4; 3. A. de Rijke. Delta- sport 13.5: 4. J. de Looff, AV 56 11.5: 5. S. Valckenier. Dynamo 11.6; 6. W. v. d. Hooft. Scheldesport 11.6. meisjes A Bevelander. Marathon 29.6: 2 L de Klerk. Marathon 30.6. dames 1. J. Stout.jesdïjk. Deltasport 25,6: 2. A. Roo- Z!d- Sport 25,8: 3 F de Kok. AV 56 27.4 S. Deurloo. AV 56 27,5: 5. T. Timmerman AV 56 28.3. Kogelstoten meisjes B 1. C. Lobbezoo. Marathon 11.45: 2 E Boers hon 9.56: 3. J Bevelander. Marathon R. Burm. RKHAV 9,26: 5 M. Moer- Marathon 8,79: 6. J. Meerman. Zld. Sport 3,56: 7. L. Stroo. Marathon 7.49. 3. E. Verschuren. Scheldesport 6.30. 0 m heren C. Mulder, Dynamo 2.01.6: 2 D. van Soelen, Marathon 2.01.8; 3. K. Oggel. Scheldesport 2.03.9; 4. G. v. d. Hart Dynamo 2.10.1: 5. P. Maartense. Dynamo 2.15: 6. W. Back. Dynamo 2.16.5; 7. A. Joosse. Dynamo 2.27.6. Discus heren 1. M. Grootjans, Zld. Sport 41,55: 2 F. Maas, Marathon 34.35; 3. C. Kodde, Dynamo 33,48; 4. W. v. d. Linden. Zld. Sport 32,77: 5. H. van Straten, Scheldesport 32,59. 100 m horden heren P. Lossie, RKHAV 1.03.5. 100 m heren C. Kodde, Dynamo 23,12. J. Roelse, Ma rathon 23,4: 3. H. v. Straten, Scheldesport 23,8; 4 M. Leunis, Marathon 24,6; 5. B, Suy, RKHAV 25.5. Kogel jongens B I. G. de Nijs, RKHAV 11,90; 2. H. Knibbeler. RKHAV 10,35: 3. R. Roctus, RKHAV 10,52; Simpelaar. Scheldesport 10,48; 5. L. Schelfhout, RKHAV 10; 6. E. Keuning, Delta sport 9,78: 7. R. Boers, Marathon 9,64; 8. F. Erentreich. Zld, Sport 9,60; 9. J. Kortsmït, Zld. Sport 9,10; 10 H. Mulder, Zld. Sport 8,75: II. J. Muller, Zld. Sport 8.30; 12. N. Flipse, AV 56 8,23; 13. C. Nooijens, Zld. Sport 7,75. 300 n ordt voor ieder een om tien uur. Om elf uur zal .Juli- een muziekshow geven. Om twee zal de garnalenkorungin een tocht naar de haven tnaken. Hierna zal de vloot afvaren. Belangstellenden kunnen meevaren naar Arnemuiden, Middel burg en Veere en terug. Als de vloot weer in Arnemuiden is gearriveerd volgt er een optocht met versierde wa gens. Voor 's avonds staat de voetbal wedstrijd Baronie-Helmondia'55 op het programma 1 zeven uur). Om half tien volgt er een lampionoptocht en de vis serijfeesten worden om half elf besloten met een groot vuurwerk 's Middags zullen er op de Markt demonstraties netten boeten en klompen maken wor den gegeven. Bovendien zal er op de Markt vis en garnalen worden verkocht. Zaterdag zal er bovendien een Zevibel- reiinie worden gehouden in Arnemuiden. Deze begint om half elf met een bijeen komst in het verenigingsgebouw ,De Arne'. Na de officiële ontvangst op het gemeentehuis wordt de deelnemers om omstreeks een uur een lunch aangebo den in ,De Arne'. d. Dries, Zld. Sport 37,5; 2. W. v. Straten, Scheldesport 37,8; 3. A. de Rijke, Deltasport 38,2. 4 x 400 m heren 1. Dynamo 4.11.7 2c serie 400 m horden heren 1. I. Sinke, Zld. Sport 1.07.7; 2. W. Back, Dy namo 1.10.2 Speerwerpen jongens A 1. J. de Looff. AV 56 42,97; 2. W. Denekamp. Zld. Sport 39,85; 3. S. Valckenier. Dynamo 39,31; 4. W. v. d. Hooft. Scheldesport 5. A. de Bokx, Scheldesport 36.25 6. I. Reij- erse. AV 56 35,59 7. R. de Vries, Dynamo 33,51. Hoogspringen jongens B 1. T. Visser, Deltasport 1,55: 2. L. Auperlee. Deltasport 1,55; 3. H. Knibbeleer, RKHAV 1,50; 4. J- Muller, Zld. Sport 1.50; 5. E. Keu. ning. Deltasport 1.45: 6. C. Nooijens. Zld Sport 1,35; 7. C. Vermeulen. AV 56 1.35 8. A. Verstraeten, RKHAV 1.35; 9. K. Glerum. Ma rathon 1,30 Finale 100 m jongens B 1 T Visser. Deltasport 11.4: 2. R. Coevert, Marathon 11,5: 3. H. Knibbeler, RKHAV U,8: 4. A. Verstraeten, RKHAV 12,1: 5. C. Vermeu len. AV 56 32,2; 6. J. Muller. Zld. Sport 12,5. Verspringen jongens A J. v. a. Dries, Zld. Sport 6,26; 2. A. de Bokx, Scheldesport 6.05; 3. S. Valckenier. Dynamo 5.74; 4. J. de Looff. AV 56 5.49 5. I. Reijerse. AV 56 5.36. 5000 m heren In de raadsvergadering van Yerseke, zullen in verband met de financiële toestand van de gemeente diverse be lastingen op de helling worden gebracht. Zo zal het aantal opcenten op" de per sonele belasting worden verhoogd van 150 op 200. De meeropbrengst wordt geraamd op f 7000. De reinigingsrech ten zullen worden verhoogd van f 12. per emmer voor het ophalen van huis vuil op f 18.en f f 7.voor het op halen van faecaliën, terwijl voor het le digen van septictanks en dergelijke en het afhalen van grote hoeveelheden af valstoffen f 10.per half uur wordt berekend. Door verhoging van het heF- fingspercentage, 15 procent van de ge bouwde eigendommen en 8 procent van de ongebouwde eigendommen, van de wegbelasting, worden de meerdere in komsten hiervan geraamd op f 10.000. De baten van de nieuwe legesverorde ning wegens verrichtingen van de amb tenaren van de burgerlijke stand wor den geraamd op ongeveer f 10.000 per jaar. Voorgesteld werd met de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten een overeen komst van geldlening aan te gaan tot een bedrag van f 162.000 voor de finan ciering van een gedeelte van de kosten van de uitbreiding van de haven. Even eens stellen b en w voor aan de heer A. J. Slabbekoorn een pachtersvergoe ding tx>e te kennen conform een vonnis van de pachlkamer van én totaal f 14.775 De raad zal voorts een ontwerp voor- bereidingsbesiuit voor een bestemmings plan Molenpolder, omgeving Grintweg- Zanddijk-Moiendijk en recreatieterreinen in Burenpolder behandelen. Het bestuur van de vereniging voor christelijke ulo verzoekt gelden beschik baar te willen stellen voor het aan schaffen van leermiddelen. B en w stel len voor de gevraagde medewerking te verlenen. Benoeming Met ingang van 15 augustus aanstaande, is als kleuterleidster benoemd te Sint Maartensdijk mejuffrouw A. M. Kotvis uit Breskens. In de nacht van zondag op maandag l heeft een serveerster, die teveel sterke drank had genoten drie tvin- I keiruiten en een geparkeerde auto I geramd. De chauffeuse werd hierbij ernstig gewond-, haar wagen ver- anderde in een brok schroot. Het 1 ongeluk gebeurde in Utrecht. voorstel tot goedkeuring van de reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1964, een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 29 november 1965 betreffende het subsidie van instelling gezinszorg, bespreking van een circulai re van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke verordening, onderzoek van de geloofsbrieven van de per sep tember 1966 gekozen raadsleden, een voorstel tot wijziging van de gemeente begroting 1966 en enkele voorstellen tot verhoging van de exploitatie vergoe ding voor de scholen over 1966. vereniging ,Het Groene Kruis voor Driewegen en Ovezande' hield dezer da gen haar algemene ledenvergadering in het dorpshuis te Driewegen. De voorzit ter, de heer D. Lodder, heette de aanwe zigen welkom. De opkomst van de leden was zeer ge ring. De voorzitter merkte op dat de za ken van het Groene Kruis goed lopen. Het jaarverslag werd voorgelezen door de heer J. J. Carol. Het ledental per 1 januari 1966 bedroeg 195. De aftredende bestuursleden de heren D. Lodder en J. J. Carol werden bij accla matie herkozen. Tot lid in de kascommissie werd be noemd de heer P. de Dreu. Hierna volgde rekening en verantwoording over 1965 van de peningmeester de heer A. Goe man. Het beginsaldo in 1965 bedroeg 2893.80. De totale ontvangsten over dat jaar 6400,02, uitgaven f 5554.43. zodat de dienst over 1965 werd afgeslo ten met een batig saldo van 3739,39. De begroting voor het jaar 1966 werd, vastgesteld met aan inkomsten en uit gaven een bedrag van 6359.60. met een post voor onvoorziene uitgaven van 325.10. De heer P. de Muijnck stelde de vraag of het niet gewenst zou zijn de wijkverpleegster in het vervolg uit te nodigen op de algemene ledenvergade ring, opdat zij dan kan meedelen wat er zoal omgaat in de gemeente. De voorzit ter zegde toe hieraan aandacht te zullen besteden. Ook vroeg de heer De Muijnck of er voldoende materiaal aanwezig is bij. het Groene Kruis. De voorzitter ant woordde dat dit momenteel niets te wensen over laat. maar dat het nogal eens voorkomt dat het metariaal onnodig lang bij de leden blijft. Ook aan de vraag van de heer P. de Dreu alle leden in het bezit te doen stellen van de statuten en een huishoudelijk reglement zal worden voldaan. heer Goetheer en zijn echtgenote deze avond uitgenodigd om van hen afscheid te nemen. Namens de vereniging sprak de voorzitter een afscheidswoord. Hij bracht hierbij dank voor al het werk dat de heer Goetheer gedurende 30 jaar voor de vereniging heeft verricht. Als dank voor alle arbeid bood de voorzitter een gemakkelijke fauteuil aan. U blijft ech ter nog aan het Groene Kruis verbonden als magazijnbeheerder en ik spreek dan ook de hoop uif dat u in deze functie nog vele jaren aan het Groene Kruis zult zijn vrebonden'. aldus da voorzitter. Het bodewerk zal in het vervolg worden gedaan door de heer J. P. Spruijt. De heer W. J. Goethe#r dankte tenslotte voor het hem aangeboden geschenk. meegedeeld het bodeschap wegens ge zondheidsredenen niet langer te kunnen vervullen. In verband hiermede was de Oudermiddag op W ilhelminaschool GOES In het Schuttershof werd za terdagmiddag de jaarvergadering en oudermiddag van de Koningin Wilhel- minaschool voor buitengewoon lager onderwijs gehouden. De ouders wer den op deze middag voornamelijk bezig gehouden door hun kinderen, die voor zang, spel en toneel zorgden. De mid dag werd gepoend door de voorzitter van het schoolbestuur, ds C. Metselaar. Na de bijeenkomst in het .SchuttershoF konden de ouders in het schoolgebouw aan de Parallelweg het werk van hun kinderen bezichtigen en met de leer krachten over hen spreken. Bij de be stuursverkiezing werden de heren W. Poleij uit Yerseke en J. Verkouteren uit Goes tot bestuurslid gekozen. Verder brachten op deze middag de penning meester en de secretaris verslag uit. Da heren Meeuwse en IJzerman traden af als bestuurslid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 17