in? Sorteermachine yoor de veiling te Goes Wat is longdrink €Refarme„4* Meeuwen won van Zeeland Sport Nieuwland vierde jubileum met toernooien WALCHEREN Marathonmeisjes naar nationale kampioenschappen ATLETIEKUITSLAGEN VAN DE TITELSTRIJD IN VLISSINGEN AANKOOP MOLEN IN DE RAAD VAN KRABBENDIJKE Programma visserijfeesten in Arnemuiden Hogere belastingen in Yerseke BEVORDERINGEN RHBS EN MMS TE MIDDELBURG DINSDAG 28 JUNI 1966 PROVINCIAL B ZEEUWSE COURANT 11 Voor betere rationalisatie Uitgaven belopen totaal 450.000,- GOES De ledenvergadering van de veilingvereniging .Zuid-Beveland' te Goes heeft het bestuur tydens de Jaar vergadering, die vorige week in het res taurant van de veiling te Goes werd ge houden, gemachtigd tot enkele grote uit gaven, die nodig zijn om een verdere rationalisatie door te voeren. Het betreft hier op de eerste plaats een bedrag van 250.000,voor de aan schaf van een sorteermachine-appara- tuur en voor de daardoor noodzakelijke aanpassing van het pakstation. Er zul len voorts fruitkisten aangekocht moe ten worden tot een bedrag van 200.000. Het bestuur volgt bij de aanschaffing van fust een vaste politiek, die geba seerd is op noodzakelijke vervanging en uitbreiding van het kistenmateriaal. Hierbij wordt het risico, dat bij een on verwacht grote oogst de fustvoorraad zou blijken te klein te zijn, zo gering mogelijk gemaakt. De aankoop van de grote partij fruitkisten is een onderdeel van deze fust-politiek. In 1956 besloot de veilingvereniging om een bouwfondslening ln te voeren, waar bij de leden verplicht werden gesteld om 1 pet van het bruto geveilde bedrag af te staan ten behoeve van een bouw fondslening. Dit besluit werd genomen voor 10 jaar. De ledenvergadering heeft besloten om de op deze wijze ingehouden middelen over een periode van 10 jaar aan de leden terug te betalen. Tevens is besloten om de bouwfondslening te con tinueren tegen een rentepercentage, dat 'aarlijks zal worden afgestemd op de ioogte van de rentestand. De vergadering hield zich voorts bezig met bestuursverkiezingen. Periodiek tra den af de bestuursleden: C. J. de Jongh, J. Krijger. J. J. Lindenbergh, ir J. Min- derhoud en C. Toorenaar Dzn. Daar geen tegenkandidaten waren ingediend wer den allen herkozen. (ADVERTENTIE) 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderenl De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. DOMBURG Eerste zomeravondbadrit van MAC ,De Zeeuwen' DOMBURGDe mac ,De Zeeuwen' organiseerde de eerste zomeravondbad rit. Waarnemend-burgemeester A. Pas- senier wees bij de prijsuitreiking op het tweeledig doel van de badritten: ver pozing voor de avonduren en verken ning van de mooie, plekjes op Walche ren. De voornaamste uitslagen zijn: 1 C. Kloosterman, Blezelinge, 22 straf- punten; 2 C. van Viegen, Oostkapelle, 49; 3 Sturm, Vlissingen, 52: 4 A. Hol- lestelle. Goes, 62; 5 A. Komejan, Dom burg, 94. Badgasten: 1 F. Schumacher, Duitsland, 106 strafpunten; 2 R. Wisbron, Rhoon, 140; 3 A. Dijkstra, Purmerend, 143; 4 M. Schelp, Duitsland, 147; 5 Lucht, Duitsland, 149 strafpunten. KOUDEKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Koudekerke zal zich in zijn vergadering van woensdag 29 juni voornamelijk bezighouden met de behandeling van de nota van b en w inzake het aankoopbeleid van gronden, die in het uitbreidingsplan Dishoek lig gen. De openbare vergadering begint om half acht 's avonds. ZOUTELANDE De Meeuwen heeft zijn derde wedstrijd in het door hen ge organiseerde nederlaagtoernooi in een 5-1 zege op Zeeland Sport omgezet. Voor de rust nam de thuisclub na 12 mi nuten uit een listig door Francke ge scoord doelpunt de leiding 1-0. Zes mi nuten na de rust kon invaller P. Janse de score tot 2-0 opvoeren, waarna 10 minuten later K. Kuijper de achterstand tot 2-1 terugbracht. Een minuut later scoorde Francke echter opnieuw (3-1) waarna Van der Heijde in de 33e mi nuut een strafschop benutte om dt voorsprong tot 4-1 op te voeren. Vlak daarop bekroonde dezelfde speler een solo-actie met Meeuwens vijfde treffer (5-1). Komende zaterdag is Goes als vierde en laatste tegenstander aan bod. MIDDELBURG Zevenkamp Middelburg De MV en AV Middelburg hield zijn jaarlijkse zevenkampdag, waarbij de ve teranen, senioren, junioren en pupillen eikaars krachten meten ln de onderde len baldribbelend, doelschie-ter, ingooien, hardlopen, koppen, ringschieten en ver springen. Bij deveteranen was er topspanning. J. R. de Bruin en H. Versluis eindigden namelijk met een gelijk aantal punten (179,75) waardoor strafschoppen de be slissing moesten brengen. De Bruin was de gelukkigste. C. Houtepen werd der de (177,75), P. Lindenberg vierde (176,25) en H. Koster rijfde (174,75). Bij de senioren behaalde A. Delmotte de eerste prijs (214,25) met F. Sinonse als tweede (201,50), J. Vogel (193,25), W. Lievense (193) en D. van Westen (192,25) eindigden in deze volgorde. Bij de A-junioren bereikte J. C. Priester met grote voorsprong (193.50) op R. Vermeulen (180,50) de eerste plaats. W. Zwigtman (179,50) was derde, ge volgd door H. Carol (171,50) en J. de Groot (170). G. van Duden werd win naar bij de B-junioren (177,25), met mi- nimale voorsprong op W. J. Koster (176,50), J. den Boer (165,50) won met een neuslengte voor J. F. Schou ten (165) de derde prijs en J. van Ge- mert bereikte met 163,75 de rijfde plaats. Bij de pupillen (11 tot en met 12 jaar) ging J. Swart met de eerste prijs naar huis (166.00), B. Scheers (164,50), L. Hageman (157,75), F. Duden (155,50) en R. C. van de Sande (153,75) werden respectievelijk 2e, 3e, 4e en 5e. Bij de jongsten 8 tot en met 10 jaar) won J. Gillissen met ruime voorsprong (193) oor G. Booy (181,50, J. A. van Ber- jen (159), J. de Klerk (153) en R. Nijs- sen (151,50). Deze rijf geplaatsten zul len hun krachten op 2 juli gaan meten met een team van Zeeland Sport. Na afloop van de wedstrijden die van 10 tot 5.00 uur duurden reikte voorzitter S. Slmonse aan de winnaars met een toepasselijk woord de prijzen uit. NIEUW- EN ST. JOOSLAND De voetbalvereniging .Nieuwland' te Nieuw en Sint Joosland hield ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan seriewedstrij den voor haar le elftal en de B-junioren. Deelnemers waren de eerste elftallen van de verenigingen Arnemuiden, Zee- landia en Lewedorpse Boys. tenvlil de B I elftallen van de verenigingen Arne muiden. Noormannen en Zeelandia deel namen. De uitslagen van de senioren- wedstrijden waren als volgt: Nieuwland- Arnemuiden 0-1, Zeelandia - Lcbo 3-2. Nieuwland - Lebo 1-0, Arnemuiden - Zeelandia 0-1. Nieuwland - Zeelandia 1-0. Arnemuiden - Lebo 6-0. Daar cr 3 verenigingen met 4 punten eindigden moest het doelgemlddelde de doorslag geven. Het resultaat was dat Arnemuiden de le. Nieuwland do 2e Zeelandia de 3e prijs voor zich kon den opeisen. De uitslagen van de juniorenwedstrij den waren als volgt: Nieuwland B I - Arnemuiden B I 0-2, Arnemuiden B I - Zeelandia B I 3-0, Nieuwland B I - Zeelandia B I 0-2. Arnemuiden B I - Noormannen B I 0-0, Zeelandia B I - Noormannen B I 0-0, Nieuwland B I - Noormannen B I 0-0. Arnemuiden kreeg dus de 1c prijs, door een beter doelgemlddelde de Noorman nen de 2e prijs en Zeelandia de 3e prijs. Na afloop vond in het clubgebouw café j)e Rode Leeuw' de prijsuitreiking plaats. Twee wedstrijden Biervliet-Oostburg Op het gemeentelijke sportterrein te Oostburg werden zaterdagmiddag twee voetbalwedstrijden gespeeld, waarvan de baten of door net zeer geringe be zoek misschien ook wel de lasten voor rekening kwamen van het Comité Rijtoer Bejaarden. Doordat de twee ge contracteerde elftallen van een groot Rotterdams bouwbedrijf op het laatste moment verstek lieten gaan, was de voetbalvereniging .Biervliet' met een pupillen- en een veteranenelftal op be zoek. De Oostburgse pupillen leden een zware nederlaag met 3-8. Reeds bij de rust stonden zij met 0-6 achter. Ook de Oostburgse veteranen moesten in hun Biervlietse gasten hun meerdere erken nen. al bleef de nederlaag hier tot 1-4 beperkt. In deze wedstrijd was de rust-' stand 0-2. ADVERTENTIE R1LLAND-BATH Schoolreisje Na de 3-daagse schoolreis van de hoog ste klassen te Rilland naar Schouwen, Rvas jl donderdag de beurt aan de la- Igere klassen. Ruim 50 kinderen na men aan de reis deel. Eerst werd via Rozendaal. Breda en Tilburg naar de lEfteling gereden. In de middag werd koers gezet naar bosbad Hoeven, waar ze naar hartelust konden spelen. Viswedstrijd jongensclub Benoeming In de examencommissie tekenen 1 o 1966 zijn te Apeldoorn benoemd mejuffrouw E. A. Binkhorst en de heer F. L. Maan dag, beiden te Middelburg. Bijeenkomst Philatelica MIDDELBURG De maandelijkse bij eenkomst van de internationale vereni ging Philatelica, afdeling Middelburg zal donderdag 30 juni aanstaande om 19.30 uur worden gehouden in hotel Pax, Stationsstraat te Middelburg. In ver band met de vakanties zal men in juli niét bijeenkomen. De eerstvolgende ruil- avond zal eind augustus plaatsvinden. Tijd en plaats zullen nog nader bekend worden gemaakt. R1TTHEM Mars van ONDA RITTHEM Woensdagavond 29 juni zal de muziekvereniging ONDA uit Rit- them om 20.15 uur een rondwandeling door het dorp maken ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard. Om ongeveer 9 uur zal men bij het ge meentehuls arriveren, waar de raad van Rltthem voor de laatste maal bijeen komt. Al om plm. 7.15 uur zal de com missaris van de koningin mr J. van Aarts en, in Ritthem arriveren om van het gemeentebestuur afscheid te nemen. Burgemeester Daniëlse opende clubhuis Atlas RITTHEM Burgemeester P. Daniël se heeft zaterdagmiddag het clubhuis van de korfbalvereniging .Atlas' te Rit them officieel geopend. Tevoren had de heer J. Knuyt, voorzitter van de vereni ging de belangstellenden welkom gehe ten. De burgemeester opende het ge bouw met een sleutel, die hem door pu pillen van .Atlas' op- een kussen in de kleuren zwart-rood was overhandigd. De burgemeester feliciteerde de vereniging met de aanwinst. Het w'as meteen de laatste officiële daad van de heer Da niëlse als burgemeester van Ritthem. De heer Knuyt overhandigde hem als aandenken een pen met inscriptie. Me vrouw Daniëlse kreeg bloemen aange boden. De heer Brasser sprak namens de Zeeuwse korfbalbond. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren Piek, J. Caljouw en J. J. Schout. Van 4 tot 5 uur was er gelegenheid om het clubgebouw te bezichtigen. Alle leden gebruikten daarna samen in het club gebouw een koffiemaaltijd. Verder werd deze avond verzorgd door de trainer, de heer M. Kooiman. Ook richtte de heer Kooiman enkele geschenken uit. Aan P. v. d. Broecke een aanvulling voor zijn liefhebberij, vissen en aan de heren J. Knuyt en H. A. Cevaal beiden een foto toestel. Deze drie heren hebben het leeuwenaandeel verricht in de totstand koming van het clubgebouw. V rouwenvereniging hield vergadering De christelijke vrouwenvereniging te Ritthem hield dezer dagen onder voor zitterschap van de presidente, mevrevw J. Stroo-de Groot, een bijeenkomst in de consistorie van de hervormde kerk. Na afwikkeling van het huishoudelijk gedeelte vertoonde de heer H. van Lan- gevelde uit Sint-Laurens een serie dia's van oud-Middelburg. Ds J. Broeder, her vormd predikant, sloot de bijeenkomst met dankgebed. Y.S" I'EU.E Directieleden NS op bezoek Enkele directieleden van de Nederlandse Spoorwegen hebben dezer dagen een be zoek gebracht aan Westkapelle. Het ge zelschap was in Vlissingen gearriveerd met de .Schelde-express', de extra-trein die 's zomers de dienst onderhoudt tus sen Vlissingen en Amsterdam. In het badmotel werden de NS-vertegenwoor digers ontvangen door de WV West kapelle. Voorzitter A. Huibregtse ver telde iets over het toerisme in de ge meente. De jongensclub van de c j v te Westka pelle hield dezer dagen een hengelwed- strijd in de Kreek. Dat gebeurde in het kader van het zomerprogramma. De lei ding berustte bij de heer W. Peene. De eerste en tweede prijs waren voor Lou Huibregtse en Adri Louwerse. VLISSINGEN Afscheid leidster Nutskleuterschool Vandaag dinsdag zal het feest zijn voor de kleuters van het rustig gelegen nuts- kleuterschooltje te Vlissingen. Ter gele genheid van het afscheid van leidster, mejufrouw A. Jansen die 48 jaar aan de school verbonden was en nu met ingang van 1 juli met pensioen gaat, zijn de kinderen met hun leidsters maanden van te voren met de versiering van de school bezig geweest. Het schooltje dat naast drie werklokalen, een grote vrije speel ruimte over een eigen bibliotheek be schikt. zal die dag versierd worden met door de kinderen gemaakte slingers, te keningen en meegebrachte bloemen. Het zal een dag zijn die volledig in het teken staat van het kind. Het feestprogramma dat om de kinderen en scheidende leid ster te verrassen zorgvuldig geheim wordt gehouden, zal een hele dag be slaan; de kinderen komen die dag naar eigen fantasie verkleed naar school. Leerlingen en oud-leerlingen zullen op een -receptie in dc school van 15.30-16.30 uur afscheid kunnen nemen van mejuf frouw Jansen, die in de tijd dat zij aan de school was verbonden een geliefde en gewaardeerde leerkracht was. In aansluiting op deze receptie zullen in het Strandhotel het nutsdepartement, het bestuur, de oudercommissie en de leid sters een receptie aanbieden. Het is nog niet bekend wie mejuffrouw Jansen als leidster zal opvolgen. VLISSINGEN Zes meisjesjunioren van de Vlissingse sportvereniging .Mara thon' zullen volgende week deelnemen aan de nationale atletiekkampioenschap- pen. Op de 80 meter en het verspringen meisjes B komen Mary Moerman en Elly Broers uit. Coby Lobbezoo neemt deel aan het discuswerpen en kogelstoten bij de meisjes B. Bij de meisjes A komen uit Magda ter Meulen (discuswerpen), Christien Bevelander (80 meter horden en verspringen) en Annie de Klerk (600 meter). Onderlinge hengelwedstrijd Vrijdagavond hield de hengelsportvere niging .Vlissingen' de vijfde onderlinge hengelwedstrijd van dit seizoen. De wed strijd werd gehouden in het kanaal door Walcheren. De 36 deelnemers heb ben in totaal 33 vissen gevangen. Het gewicht van de bovenmaatse vissen be droeg 1,09 kg. D uitslag was als volgt: 1. K. van Tatenhove, 141 punten, 1 ris; 2 C. F. Moens. 132 punten, 2 vissen; 3 J. van Geei'sdaele, 112 punten, 2 vissen; 4 mevrouw De Waal, 103 pun ten, 3 vissen; 5 Ch. Ras, 82 punten, 2 vissen; 6 A. v. d. Ketterij, 81 punten, 1 vis; 7 J. de Rijke, 71 punten, 1 vis; 8 J. H. Ceelen, 66 punten, 1 ris. Na deze wedstrijd is de stand voor het clubkampioenschap als volgt: 1 L. Cor nelius, 1735 punten; 2 P. Meerman. 1618 punten; 3 M. Rouw, 873 punten; 4 D. J. de Waal, 832 punten; 5 J. van Geersdaele, 825 punten. De volgende wedstrijd zal vrijdag juli in de leiding worden gehouden. ,The Motions' in Concertgebouw In het Vlissingse concertgebouw trad zondagavond de bekende Haagse beat- groep .The Motions' op met een bijna avondvullend programma van oude en nieuwe successen, waarop ook kon wor den gedanst. ,The Motions' produceer den een bruisende beat, geraffineerd en' vaak verrassend muzikaal, waarbij dient aangetekend dat dit alles veel beter tot zijn recht had kunnen komen al-s de ge luidstechnicus wat beheerster met de versterkers was omgesprongen: nu ging veel in het overweldigende volume verloren- Overigens: een geslaagde beatavond, waardoor veel belangstelling bestond. raad beslissen over aankoop en restau ratie van de enige zich in deze gemeen te bevindende molen, ,De Roozeboom'. Om deze molen voor de gemeente te kunnen behouden is het gewenst dat op korte termijn tot restauratie wordt overgegaan, aldus b en w aan de raad. Gezieu de hoge kosten heeft het onder houd de laatste jaren veel te wensen overgelaten en is een algehele restau ratie noodzakelijk. De aankoopkosten z\jn 4000 en de notariskosten worden geraamd op 820, totaal dus 4320. De pittige, sprankelende Overal verkrijgbaar. Altijd even goed! Schoolreis 11. C Mulder. Dynamo Dynamo 16.30 8 3. 17.01.8; 4. K. Of (el. H. Reljnhout, Dynar De r-k school en de geref. gemeente school te Rilland maakten een gezamen lijk reisje per extra trein naar Valken- 60 burg. Vanaf Valkenburg reed men per bus naar Zuid-Limburg en bezocht daar Vaals. Na terugkeer in Valkenburg werd gebruik gemaakt van de kabelbaan. Ver der werden de gemeentegrotten en een speeltuin bezocht. Na een lange dag: kwamen de kinderen voldaan weer huis waarts. Vrouwenreisje De hervormde vrouwengroep van Rilland maakte samen met de hervormde vrou wengroep uit Scherpenisse een reis naar het zendingshuis te Oegstgeest. Men bracht ook een bezoek aan Den Haag. Zaterdagmiddag werd te VkMlngcn het eer«",« deel van de Zeeuwse at!etlekkamplocn*chnp pen gehouden. De uitslagen zijn ai# volgt-. ïeisles Collecte De jaarlijkse collecte ten bate van het Nederlandsche Rooae Kruis heeft in de gemeente Rilland-Bath een bedrag van 1002,57 opgebracht. JVOLPH AARTSDIJK Schoolreisje Dezer dagen gingen de leerlingen van de openbare lagere Prinses Wilhelmina- school uit Wolphaartsdijk naar Amster dam. De reis ging per speciale scbool- reistrein. Men bracht een bezoek aan Artis en Schiphol, voorts maakten de kinderen een boottocht door de grach ten. Tenslotte ging het per trein weer naar Goes, waar de kinderen door de ouders werder afgehaald. KRABBENDIJKE In de gemeente-Volgens een berekening van monumen- raadsvergadering van 30 juni zal de tenzorg zal de restauratie van de molen - ongeveer 43.000 gaan kosten. In dit bedrag zal door het rijk voor 40 procent en door de provincie voor 20 procent worden gesubsidieerd. Van de restaura tiekosten komen daarna nog 17.200 ten laste van de gemeente. De totale kosten worden dus 21.520, bij een afschrijving in 25 jaar een jaarlijkse last van 860,80. In deze vergadering zal de benoeming dienen plaats te vinden van een onder wijzeres aan de openbare, school voor gewoon lager onderwijs met ingang van 1 augustus aanstaande in verband met verleend ontslag aan mevrouw M. M. Peeters-Cemeska. B en w hebben een voordracht van twee personen gemaakt: 1 mejuffrouw C. F. Becks te Middelburg en 2 mejuffrouw M. M. Traas te Kloe- tinge. Tevens1 stellen b en w voor te bepalen dat de benoeming van onder wijzers en onderwijzeressen aan de open bare lagere school te Krabbedijke, met uitzondering van het hoofd der school, met ingang van 1 juli 1966 zal geschie den door hun college. Omdat als gevolg van het nog steeds heersende tekort aan onderwijzend personeel, dikwijls geboden is dat op zeer korte termijn tot benoe ming kan worden overgegaan, achten zij delegatie op dit punt gewenst. Een volgend onderwijspunt in deze ver gadering zal zijn een voorgestelde ver ordening inzake benoeming en ontslag van gehuwde onderwijzei-essen. Deze verordening wordt gewenst geacht om dat in de lager-onderwijswet 1920 de bepaling is vervallen dat een onder wijzeres die in het huwelijk treedt wordt ontslagen met ingang van de dag na haar huwelijk. Als gevolg van het uit blijven van een regeling in dezen zou het onderwijs door bijvoorbeeld het moe ten verzuimen wegens gezinsomstan digheden van een gehuwde ondenrijze- res schade kunnen worden toegebracht. Weliswaar kan op rijkskosten een ver vangster worden aangesteld doch de continuïteit van het onderwijs is in der gelijke gevallen onvoldoende gewaar borgd. Een ander punt van bespreking zal de oestaande vacature van gemeentesecre taris uitmaken. B en w zijn van oordeel dat, in verband met de herindelings plannen, ten aanzien van de benoeming van een gemeentesecretaris een afwach tende houding gewenst is. Verder stel len burgemeester en wethouders voor tot benoeming van de heer O. S. van Djjk te Krabbendijke tot waarnemend gemeente-ontvanger. Voorts zal in behandeling komen een verzoek van de muziekvereniging .Con cordia' de subsidie te verhogen tot 500, in verband met de bijzondere kosten door het défilé op koninginnedag. Voor gesteld wordt hiertoe te besluiten. Een aanvulling van de algemene po litieverordening met enige bepalingen teneinde te voorkomen dat loslopende honden schade toebrengen aan vee zal mede aan het oordeel van de raad wor den onderworpen. Deltas port 10.6: 2. L. Stroo. Marathon 11.3: 3. E, Boers. Marathon 1A 110 to horden heren Straten. Scheidesport J5.3: P Ver sluis. Dynamo 16,1: 3. I. Sinke. Zld- Sport m horden meisjes A I. C. Bevelander, Marathon 14.5. Kogelstoten heren 1. M Grootjans. Zld Sport 1332: t P. Ver- si u ijs. Dynamo 13: 3. C Kodde. Dynamo 10.62. Hoogspringen meisjes B L I. Mouth aan, Deltasport 1.45: 2. E. Boers. Marathon 1.30; 3. R. Burm. RKHAV 1.30: 4 L. Stroo, Marathon 1.30: 5. W. Caljouw, Ma rathon 1.25: 6. M. Nieusrereteeg. Marathon 1,25: 7 E. Verschuren. Scheidesport 1.25; 8. J. Bevelander. Marathon 1.20. Verspringen dames 1. A. Rooee. Zld. Sport 5.67; 2. J. Stoutjesdljk. Deltasport 5.35; 3 E Deurloo. AV 56 5.03. 4. F de Kok. AV 56 5.03: 5 T. Timmerman. AV 56 4,93. Verspringen meisjes A 1. A. Steketee. Scheidesport 4,58. Speer dames 1. v Koster. Marathon 31.90: 2. j Schot. Del-'middag om halftwee met «-en tasport 27.23: 3 E. Deurloo. av 56 19.67 gang door een aantal muziekkorpsen. 600 m meisjes A iOm twee uur volgt een optocht met a. de Klerk. Marathon 1.51.6: 2 a. Steke- versierde fietsen en dergelijke. Een uur tee. Scheidesport 1.54.7. I later worden er gymnaKtiekdemonstra- Speer meisjes a tie* gegeven. Een grote muziekshow M Termeulen. Marathon 26.95: 2. L v. d. ;door verschillende drumband» zal het Lely. Deltasport 25,93. middagprogramma afsluiten, 's Avonds i5oo m jongens a staat er om zeven uur een allegorische 1. a. van Houten. RKHAV 4.'.5: 2. E. Rame- j optocht met versierde wagens op het linck. RKHAV 4.26 1: 3 C. de Hulster. Mara-1 programma en om half tien zaf Loc thon 4.29.6: 4 C. v. d. Bulck. Zld. Sport 4.30.9 j Hermans Janssen een openluchtcaba- Hinkstap heren ret verzorgen. J. Roelse, Marathon 12,26: 2. 3. van Straten. Scheidesport t2.25: 3. b. s-oy. rkhav 12.10: 4.1 Het programma van zaterdag wordt ge- I. Sinke, Zld. Sport 10,96: 5. w. v. d. Linden, 'opend met een wielerronde voor ïeder- Zld. Sport 9.94. |e( - jongens A ARNEMUIDEN Zoal* hekr-nd zal Ar nemuiden op vrijdag 8 en zaterdag 9 1 juli in liet teken staan van de vl»»ery- I feesten.Het programma begint vrijdag middag om half twee met «-en rond- GAPINGE Gereformeerde jongeren bezochten de Achterhoek De gereformeex-de jongerenverenigl te Gapiinge maakte dezer da.gen ha jaarlijkse reisje. Deze keer bracht de vereniging een bezoek aan de Achter hoek, waar zij een rondrit door de bos sen maakte. In ,Bos en Duin' gebruikte het gezelschap de lunch. De terugreis maakte men via Nijmegen en Den Bosch. De leiding van de reis berustte bij de heer J. Wondergem. NCVB vergaderde De afdeling van de NCVB te Gapinge kwam voor de laatste keer bijeen onder leiding van mevrouw Pauwe-Wonder- gem. De heer Borrie uit Goes sprak over het onderwerp .veiligheid voor ie dereen'. Hij lichtte zijn onderwerp met dia's toe. In de maanden juli en augus tus zal niet worden vergaderd. De eerst volgende samenkomst is vastgesteld op 13 september. VEERE NCVB hield laatste vergadering De afdeling Veere van de NCVB hield dezer dagen haar laatste vergadering van het seizoen. De vergadering stond onder voorzitterschap van mevrouw Ge- schiere-de Puit. De heren L. Beije en C. de Buck vertoonden dia's over Veere en omstreken. De eerstvolgende vergade ring wordt 20 september gehouden. O.- EN W.-SOUBURG Damwedstrijden De uitslagen van de laatste onderlinge -^strijden van de Souburgse F ing luiden: L. van Soelen - :amp 1-1; C. M. van As-J. D'Hont J. de Wolff - P. de Wolff 20; Gemert-R. Sytsma 1-1; J. Pas- senier-J. Brasser 1-1; C. M. van As- F. Grevinga 0-2; M. Marijs-P. de Wolff 2-0; J. C. Sinke-J. de Wolf M. Arendse-A. Jobse 0-2; Gemert-J. Passenier 1-1; J. Brasser- R. Sytsma 2-0. Collecte De collecte voor de sociale zorg v minder validen (AVO) heeft te Oost- en West-Souburg 294,65 opgebracht. In de nacht van zondag op maandag heeft een serveerster, die teveel sterke drank had genoten drie win kelruiten en een geparkeerde auto geramd. De chauffeuse werd hierbij ernstig gewond-, haar wagen ver anderde in een brok schroot. Set ongeluk gebeurde in Utrecht. d. Dries. Zld. Sport 11.4: 2. A. de Scheidesport 11,4: 3. A. de Rijke. Delta sport 11.5: 4. J. de Looff, AV 56 11,5.' 5. S. Valckenier. Dynamo 11.6: 6. W. v. d. Hooft. Scheidesport 11,6. meisjes A Bevelander. Marathon 29.6: 2. L. de Klerk. Marathon 30.6. 200 m dames 1. J. Stoutjesdijk. Deltasport 25,6: 2. A. Roo- Zld Sport 25.8: 3 F de Kok, AV 56 27.4: 3. Deurloo. AV 56 27,5: 5. T. Timmerman AV 56 28.3. Kogelstoten meisjes B Lobbezoo, Marathon 11.45; 2. e Boers. Marathon 9.56: 3. J Bevelander. Marathon R Burm RKHAV 9.26; 5. M. Moer- Marafhon 8,79: 6. J Meerman. Zld. Sport 8,56. 7. L. Stroo, Marathon 7.49; 8. e. Verschuren. Scheidesport 6.30. 1. C. Mulder, Dynamo 2.01.6; 2. D. van Soelen. Marathon 2.018: 3. K- Oggel, Scheidesport 2.03.9; 4. G. v. d. Hart Dynamo 2.10.1: Maartense, Dynamo 2.15: 6. W. Back, Dynamo 7. A. Joosse. Dynamo 2.27.6. Discus heren 1. M. Grootjans. Zld. Sport 41.55: 2. F. Maas, Marathon 34,35 3. C. Kodde, Dynamo 33.48; d. Linden. Zld. Sport 32,77; S. H. van Straten. Scheidesport 32,59. 400 m horden heren 1. P. Lossie. RKHAV 1.03.5 200 m heren 1. C. Kodde. Dynamo 23.1; 2. J. Roelse, Ma- rathon 23,4; 3. H. v. Straten, Scheidesport 23,8; 4. M. Leunia, Marathon 24,6: 5. B. Suy, RKHAV 25,5. Kogel jongens B I. G. de Nijs, RKHAV 11.90; 2. H. Knlbbeler. RKHAV 10.85; 3. R. Roctus, RKHAV 10.52; 4. R. Simpelaar, Scheidesport 10,48; 5. L. Schelfhout. RKHAV 10; 6. E. Keuning, Delta sport 9,78; 7. R. Boers, Marathon 9,648. F. Erentreich. Zld. Sport 9.60; 9. J. Kortsmlt. Zld. Sport 9.10; 10. H. Mulder, Zld. Sport 8,75: II. J. Muller, Zld. Sport 8.30: 12. N. Fllpse. AV 56 8.23. 13. C. Nooijens. Zld. Sport 7,75. 300 m jongens A 1. J. v. d. Dries. Zld, Sport 37.5; 2. W. v. Straten. Scheidesport 37,8; 3. A. de Rijke. Deltasport 38,2. 4 x 400 m heren 1. Dynamo 4.11.7 2e serie 400 m horden heren 1. I. Sinke, Zld. Sport 1.07.7: 2. W. Back, Dy namo 1.10.2. Speerwerpen jongens A 1. J. de Looff, AV 56 42,97; 2. W. Denekamp. Zld. Sport 39,35 3. S. Valckenier. Dynamo 39,31; 4. W. v. d. Hooft. Scheidesport 36.5 5. A. de Bokx. Scheidesport 36,25 6. I. Reij- erse. AV 56 35.59: 7. R. de Vries, Dynamo 3351. Hoogspringen jongens B 1. T. Visser. Deltasport 1,55; 2. L. Auperlee. Deltasport 1.55; 3, H. Knibbeleer, RKHAV 1.50; 4. J. Muller. Zld. Sport 1,50: 5. E. Keu ning, Deltasport 1.45: 6. C. Nooijens. Zld. Sport 1,35, 7. C. Vermeulen. AV 56 1.35; 8. A. Verstraeten. RKHAV 1,35; 9. K. Glerum, Ma rathon 1,30. Finale 100 m Jongens B 1. T. Visser. Deltasport 11.4: 2. R. Coevert, Marathon 11.5: 3. H. Knlbbeler. RKHAV 11.1 4. A, Verstraeten. RKHAV 12.1; 5. C. Vermeu len. AV 56 12.2; 6. J. Muller. Zld. Sport 12.5. Verspringen jongens A 1. J. v. d. Dries, Zld. Sport 6,26: 2 A. de Bokx, Scheidesport 6.05, 3. S. Valckenier, Dynamo 5.74: 4. J. de Looff. AV 56 5,49; 5. I. Reijerse, AV 56 5,36. 5000 m heren om tien uur. Om elf uur zal ,Ju!i- een muziekshow geven. Om twee uur zal de garnalenkoningin een tocht naar de haven maker.. Hierna zal de •loot afvaren. Belangstellenden kunnen meevaren naar Arnemuiden. Middel burg en Veere en terug. Als de vloot weer in Arnemuiden is gearriveerd volgt er een optocht met versierde wa gens. Voor 's avonds staat de voethal- wedstrijd Baronie-Helmondia'55 op het programma (zeven uur). Om half tien volgt er een lampionoptocht en de vis serijfeesten worden om half elf besloten met een groot vuurwerk, 's Middags zullen er op de Markt demonstraties netten boeten en klompen maken wor den gegeven. Bovendien zal er op de Markt vis en garnalen worden verkocht. Zaterdag zal er bovendien een Zeribel- reünie worden gehouden in Arnemuiden. Deze begint om half elf met een bijeen komst in het verenigingsgebouw ,De Arne'. Na de officiële ontvangst op het gemeentehuis wordt de deelnemers om omstreeks een uur een lunch aangebo den in ,De Arne'. In de raadsvergadering van Yerseke, zullen in verband met de financiële toestand van de gemeente diverse be lastingen op de hefllng worden gebracht. Zo zal het aantal opcenten op de per sonele belasting worden verhoogd van 150 op 200. De meeropbrengst wordt geraamd op f 7000. De reinigingsrech ten zullen worden vei'hoogd van f 12. per emmer voor het ophalen van huis vuil op f 18.en f f 7.voor het op halen van faecaliën, ter-wijl voor het le digen van septictanks en dergelijke en het afhalen van grote hoeveelheden af valstoffen f 10.per half uur wordt berekend. Door verhoging van het hef fingspercentage, 15 procent van de ge bouwde eigendommen en 8 procent van de ongebouwde eigendommen, van de wegbelasting, worden de meerdere in komsten hiervan geraamd op f 10.000. De baten van de nieuwe legesverorde ning wegens verrichtingen van de amb tenaren van de burgerlijke stand wor den geraamd op ongeveer f 10.000 per jaar. Voorgesteld werd met fe NV Bank voor Nederlandse Gemeenten een overeen komst van geldlening aan te gaan tot een bedrag van f 162.000 voor de finan ciering van een gedeelte van de kosten van de uitbreiding van de haven. Even eens stellen b en w voor aan de heer A.. J. Slabbekoorn een pachtersvergoe ding toe te kennen conform een vonnis van de pachtkamer van in totaal f 14.775 De raad zal voorts een ontwerp voor- berexdingsbesluit voor ccn bestemmings plan Molenpolder, omgeving Gnntweg- Zanddijk-Molendyk en recreatieterreinen in Burenpolder behandelen. Het bestuur van de vereniging voor christelijke ulo verzoekt gelden beschik baar te willen stellen voor het aan schaffen van leermiddelen. B en w stel len voor de gevraagde medewerking te verlenen. ergang aan de rijks hoge burger school en middelbare school voor meis jes te Middelburg had de volgende re sultaten: Bevorderd van klas 1 naar klas 2: Jan Jaap van Almenkerk, Ingel Baaij- - Wiml Fen de Boer, Bett" Flipse, Johan de Jager, Marco Kreiken, George Montanari, Ria Noordhoek. Mie- neke Pouwelse. Ria Roose. Daan Rijck- borst, Elly v. d. Sande, Ria de Wolf,. Marleen van Wolferen. Adriaan Vree- ke, Marjan Bokhorst, Carolien Diele- man, Rien Drost, Jacqueline van Dijk, Vera Gaikhorsc, Henny van Herwijnen. Bas Hesselink. Arend Jan van Houte, Isobel Kolkman, Marja Kooman, Erik Leb ret, Guus van Nunen. Arthie Schim mel, Christien Telapary, Willem Thö- ne. Christa Vermeulen. Frouke Vi Volp, Elly de Vos. Rob de Vos, Gertjan v. a. Siikke, Rudi Rijnberg en Arend Hofman. Niet bevorderd: 9 negenleerlingen. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: Mark de Bokx. Els Burgharde, Jan Flippo, Friederike v. d. Graaf, Tilly Her- wegii, Toos v. d. Hoek, Piet Huibregtse. Conny Kip, Stefan Lievense. Tonny Ma- ranus, Wim Minnaard, Bertus PÖstma, Jan Guust van Thiel, Paul Vroom, Jan de Witte. FTans van Kruiningen, Peter Wierenga, Martin Polak. Danny van Aken, Tineke de Bruyne, Hester Otten. Gijs Wagensveld, Edith Wink. Anneke van Santen en Tilly Nouwen. Niet bevorderd: 14 (veertien) leerlingen. Bevorderd van klas S naar klas 4: Harry van Beek, Joost Bellaart, Elly v. d. Boogaart. Wim Corré, Hans van Eenennaam, Cora Geldof, Han Geldof, Jaap Hameling, Leo de Jager. Nelleke Joustra, Rudi Kraak, Leuni Minderhoud, André Passenier. Ben de Reu, Jannie Slabber, Irma de Vos. Peter Frima, Ger- rie Bogerd, Harry Bokhorst. Marijke 'Pieter Jan Kuiper, Paul Labrujère, Iger. ty Meliefste, Jeannet Minderhoud, Hans van Pagee, Simone v. d. Peijl, Adri Phaff, Marjam te Roller. Rudi de Ruy- ter, Anneke Simons, Truus Step. Els Villée, Maarten Wiemer, Dick Wouden berg. Yntze Zijlstra en Lia Wiemer. Niet bevorderd: 11 (elf) leerlingen. 1 leerling herexamen. Bevorderd van klas 4A naar t-iaa 5A: Dirk Albregtse, Piet Bimme!, Anneke Bo3man. Kees Faase. Rob Frederiks, Gerard Gillissen. Evert Heilygers, Rine- ke Hofman. Marijke Joziasse. Jan Ka- land. Merijn Kolkman. Egbert Jan Mul der. Elly Nederlof. Ineke de Nooijer, Nellie van Waarde en Annet Ha ge. Niet bevorderd; 2 (twee) leerlingen. Bevorderd van klas 4B naar klas 5B: Edo ter Bals. Mareli Broekhuysen, Maarten van Deinse, Wim Dekker. Li- set Kuiper. Herman Ubbink, Simon Valckenier v. Geusau, Rob de Vries en Coby de Witte. Niet bevorderd: 12 (twaalf) leerlingen. Bevorderd \an klas 2M naar klas SM: Mirjam Boerwinkel. Sophie Dekker. Hanneke v. <L Graaf, Ine Hennekam, Vivian Lainpe. Marjo Moens. Wilma Smit en Marja Bergman. Niet bevorderd: 2~ (twee) leerlingen. Bevorderd van klas 3>I naar klas 3M: Frederika Bergman. Nel de Boer. Anne ke Boerwinkel, Marlein van Eenennaam Camlia Fialko'.vskS. Gerjanne Huisman. Marjo Kerkhoff. Magda de Klerk, Ger- da Lute. Lottie Meijer, Ellen v. d. Moer, Hennie Petiet, Dmeke Schouten, Inge Straks, Noortje Vader. Agnes Verlinde, Loes Vierhout en Agnes Vroom. Niet bevorderd: geen. Bevorderd van klas 4M naar klas 5M: Addy Aarnoutse, Joke van Boven. Ine ke van Giezen. Irma Goedemondt, An neke de Jager. Joke de Pagter. Riet Plantefeber. Marian Poelman. Lida Roegholt. Marijke Stierman, Louise Vriesman. Maria Vroom en Aas Wisse- Niet bevorderd: 5 (rijf) leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 11