PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIE BLEEF IN AMSTERDAM SITUATIE MEESTER Werkgroep luchtverontreiniging' in Z.-Vlaanderen Slechts enkele charges rond de Dam Door kogel geraakte burger nu niet meer in levensgevaar Sterkte van het politiekorps is nu voldoende ,Moby Dick' weer in Nederland Het hete hangijzer Kamerleden vinden leiding van politie te zwak Opnieuw sectie op lichaam overleden bouwvakker Convenant' met Hoechst is in de maak jaargang - no. 138 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 16 juni 1966 Paard van Troje in Beat-tijdperk 2078/3169, idtf. 237»). rtaal, franco par peal ƒ11.66 Mr hu-anaal, ed. 7853. adv. 5213). Owtbur,. lal. 23SS. 1 Walilraat 58-60. M. 2355 I. Ml. 3133. adm. Ml. 2094 359300 PZC. Middelburg. IIUHIIIIIIIIU II13EM1IUMIU, Burgemeester Van Hall: DEN HAAG (ANP) Wanneer, aldus burgemeester Van Hall, de op dat moment- beschikbare poli tiemensen waren uitgerukt naar de ongeregeldheden dinsdagmor gen by het gebouw van ,De Tele graaf', dan hadden zy zich waar schijnlijk alleen met gebruik van vuurwapens kunnen handhaven. Mr Van Hall heeft dit gister avond verklaard voor de televisie. De moeilijkheden bij het Tele graaf gebouw -«wamen helemaal onverwacht. I!r waren toen op het bureau Singel 7 man aanwe zig en op het hoofdbureau 23 man. Slechts met gebruik van vuurwapens hadden zij iets kun nen doen tegen de duizend tot vijftienhonderd mensen die zich toen op de Nieuwezijds Voorburg wal hadden verzameld. Toen men van de moeilijkheden had vernomen, heeft men zo snel mogelyk de agenten van thuis op geroepen, waarna uiteraard nog moesten worden bewapend en va.n gasmaskers moesten wor den voorzien. Het bleek, zo zei de heer Van Hall, dat de herrieschop pers bij .De Telegraaf' snel wa ren verdwenen toen de politie in derdaad met een flink aantal mensen ter plaatse verscheen. Hij gelooft dat het daarom een juiste beslissing was (de burgemeester, de hoofdcommissaris en de procu reur-generaal waren juist in be spreking bijeen toen het alarm van ,De Telegraaf' kwam) met uitrukken te wachten tot er vol doende politiemannen beschikbaar waren. ,Nu de Amsterdamse politie ver sterkt is met rijkspolitie en mare chaussee is de sterkte van het po litiekorps zeker voldoende om de bevolking bescherming te geven. Nu kunnen zij de zaak in be dwang houden', aldus burgemees ter Van Hal. Mr Van Hall sprak de hoop uit dat diegenen die bezig zijn ge weest hun eigen stad te vernielen tot bezinning zullen komen. Hier mee stelde burgemeester Van Hall vast dat het verloop van de moeilijldieden het gevolg is van de onderbezetting van het Am sterdamse politiekorps. .Wanneer wij een normale sterkte hadden, dus 500 man meer, dan zouden deze dingen niet gebeuren'. Van de zyde van het gemeentebe stuur van Amsterdam is gisteren medegedeeld: voor de vergade ring van de gemeenteraad op woensdag 22 juni a.s. des mid dags te 1.30 uur zal als eerste punt op de agenda worden ge plaatst: .mededelingen van de burgemeester naar aanleiding van de ongeregeldheden, die in do stad hebben plaats gevonden'. Het ligt in de bedoeling van mr Van Hall vooraf overleg te plegen met de voorzitter van de fracties van de gemeenteraad, kniiimtiiiiaiiiniiiiiiiiimiiiiiiiaiti LOBITH (ANP) ,Moby Dick', de witte walvis, is weer in ons land. Omstreeks drie uur gistermiddag kwam hij bij Lobith binnenzwemmen. Af en toe dook hij op. Omstreeks het middaguur werd .Moby Dick' reeds in hel niet zo heel ver van de Nederlands grens liggende Duitse plaatsje Rees gesignaleerd, waar hij, zoals men het in West-Duitsland uitdrukte, na .een geforceerde mars van meer dan 200 km' was aangekomen. Rees ligt op een afstand van on geveer 150 km van de Noordzee. D Weer noodweer boven Hongkong HONGKONG (Reuter) De Britse Kolonie Hongkong met. haar vier miljoen inwoners is gisteren opnieuw getroffen door noodweer. Als gevolg van zware regenval in tien minuten viel 2,5 cm hemelwater en hevige wind kwamen 55 mensen om het leven en liepen 71 personen verwondingen op. Zevenen twintig mensen werden vermist, van wie w negen vermoedclyk zijn omgekomen, bi het afgelopen weekeinde was Hong kong ook door noodweer geteisterd, dat aan ruim tachtig mensen het leven kost te. Veel van het opruimingswerlc is dooi de nieuwe regenval, die ook grondver schuivingen veroorzaakte, ongedaan ge waakt. Volgens de voorspellingen zal het slechte weer voorlopig aanhouden. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het is gisteravond in de hoofdstad niet meer tot ongeregeldhe den van ernstige aard gekomen. Weliswaar moest de politie nog enkele malen charges uitvoeren, voornamelijk om kleine groe pen nozems uit elkaae te slaan, maar nergens in de binnenstad ontstonden vechtpartijen op grote schaal, noch werden ernstige vernielingen aangericht. Het was overigens ondanks alle waar schuwingen toch wel tamelijk druk in het centrum. AMSTERDAM: Opniemo deden zich in de hoofdstad ongeregeldheden voor. Ditmaal waren het jeugdige herrieschoppers die de omgeving Dam en Damrak in het bijzonder onveilig maakten. Er werd ook weer met stenen naar de politie gegooid De kon. marechaussee maakte ge bruik van de wapenschilden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer, die vanochtend om elf uur in spoedv. gadering byeenkomt, is algemeen van oordeel, dat de leiding van het Amsterdamse politieapparaat te zwak is geweest om een ernstige ge zagscrisis in de hoofdstad te vermij den. De grote fracties menen echter niet, dat hieruit moet worden gecon cludeerd dat burgemeester Van Hall moet heengaan. Of hoofdcommissaris H. J. van der Molen het veld moet ruimen, is onzeker. Zijn positie lijkt af te hangen van de conclusies, die de ministers Smallenbroek (binnen- landse zaken) en Samkalden (justi tie) trekken uit het gesprek dat zij gisteravond op het Amsterdamse stadhuis hadden met burgemeester Van Hall, en uit de toestand stad. Dit is de situatie zoals die gister avond in politieke kringen waar neembaar was na de geheime verga dering van de vaste kamercommis sies voor binnenlandse zaken en jus titie. De commissies bespraken gis termiddag gezamenlijk onder voorzit terschap van mr Beemlnk (CHU) het politiebeleid in Amsterdam. De ministers Smallenbroek en Sam kalden hebben hen een aantal inlich tingen gegeven, zonder echter con creet te zeggen, welke maatregelen zij willen nemen. Gisterochtend was er een spoedzitting van het kabinet geweest, waar de Amsterdamse rel len uitvoerig zijn besproken. Er werd niet verwacht, dat het kabinet van ochtend nog bijeen zou komen. Tweede verongelukte Duitse piloot is gevonden DEN HAAG (ANP) Gistermiddag heeft men het stoffelyk overschot ge vonden van de tweede van de Duitse Starfighterpiloten, die maandagmiddag hoven het IJsselmeer met hun toestellen zyn verongelukt. Het stoffelijk over schot is naar de vliegbasis Leeuwarden gebracht. Veel slachtoffers bij watersnood in Oost-Pakistan DACCA (Reuter) Bij overstromingen in Oost-Pakistan, waardoor in het dis trict Sylhet ruim een half miljoen ha onder water staat, zyn meer dan hon derd mensen om het leven gekomen en worden er 150 vermist. In het gebied van Tsjattak op 250 kilo meter ten noordoosten van Dacca, zijn verscheidene dorpen weggespoeld. Tien procent van de veestapel is omgekomen. AMSTERDAM (ANP) De officier van justitie en hoofd van het Am sterdamse arrondissementsparket, mr J. F. Hartsuiker, heeft by de rech- ter-commissaris, mr A. A. Moolen- burgh, een gerechtelijk vooronder zoek gevorderd tegen N N (dwz een onbekende dader), in verband met het overlyden van de Amsterdamse bouwvakarbeider Jan W'eggelaar, op maandagavond tijdens een demon stratie van ongeorganiseerde bouw vakkers. Zoals bekend heeft de patholoog anatoom en hoofd van het gerechte lijk geneeskundig laboratorium van het ministerie van justitie, dr J. Zel- denrust, dinsdagochtend de gerech telijke sectie verricht en vastgesteld dat de heer Weggelaar een natuur lijke dood is gestorven. Hij bleek ernstige afwijkingen aan het hart te hebben gehad, zo deelde dr Zei den- rust in zyn rapport aan de officier van justitie mede. Van de zijde van de familie is ver zocht een contra-deskundige te be noemen, hetgeen nu door deze pro cedure van een gerechtelijk vooron derzoek mogelijk is. De rechter-com- missaris heeft inmiddels prof dr C. A. Wagenvoort, hoogleraar in de ziektekundige ontleedkunde en ge rechtelijke geneeskunde aan de uni versiteit van Amsterdam, benoemd als contra-deskundige. Prof. Wagen voort heeft deze benoeming aanvaard en zal aan de rechter-commissaris een rapport uitbrengen over zijn schouw van en sectie op het lichaam Opgelucht werd ons om tien uur na mens de korpsleiding van de politie meegedeeld: ,het ziet er naar uit dat iedereen flink is gesclirokken van wat er zich dinsdag hier heeft afge speeld'. Ook werd bekendgemaakt, dat het levensgevaar is geweken voor de door een kogel in de built getroffen Amsterdammer F. Scha per. Wat de arrestaties beteft: er zijn tot nu toe 42 mensen aangehou den, waarvan 15 verdacht van mis drijven. Zij zullen worden voorgeleid, de anderen zijn vrygelaten. Beleidsgesprek Hoofdcommissaris H. J. van der Mo len liet zelf niets van zich zien of ho ren. Hy nam wederom niet deel het beleidsgesprek dat gisteravond ten stadhuize werd gevoerd tussen de ministers Smallenbroek, Samkal den en burgemeester Van Hall. Dit overleg leidde overigens gisteravond niet tot nieuwe instructies aan de politiemacht. De Amsterdamse poli tie kan van hedenmorgen af rekenen op totaal ruim 1000 man versterkin gen half om half van de rijkspoli tie en de koninklijke marchaussee. AI deze extra troepen zijn gelegerd in hotels en kazernes. Verreweg de meesten zyn gisteren de hele dag on zichtbaar gebleven. Pas tegen de avond werd een mobiele eenheid ge posteerd voor het koninklijk paleis op Dam. De manschappen zaten in vier getraliede overvalswagens. Kort voor acht uur werden ze plotseling met stenen bekogeld. De met helmen en karabijnen uitgeruste agenten hoefden evenwel niet eens te voorschijn te komen. De kleine groep aan vallers kon namelijk met de wa penstok worden weggejaagd door twee ruiters van de ge meentepolitie. Enkele vernielin gen kwamen even later ook voor: parkeermeters werden weer losgerukt, enkele ruiten zijn ingegooid. In de Warmoesstraat kwam het tot een charge omdat enkele tientallen jongelui bezig waren de dwanghek- (Zie slot pag. 3 kol. 4) Koningin liet zich voorlichten over verschijnsel Provo DEN HAAG (ANP) Koningin Juliana heeft van de nieuwe hoog leraar in de criminologie aan de rijksuniversiteit te Groningen, prof dr W. Buikhuisen, een uit eenzetting gehoord over het ver schijnsel Provo, aldus verluidde gisteren in welingelichte kringen. De koningin ontving prof Buik huisen, die de uitvinder is van de benaming .Provo', op paleis Soest- dijk. De hoogleraar aanvaardde vorige week zijn ambt aan de rijksuni versiteit te Groningen met een rede over .criminologie en crimi nologisch onderzoek'. ter de De rechter-commissaria zal nu ook de mensen kunnen horen, die zeggen te hebben gezien dat de heer Wegge laar werd neergeslagen of andere die zeggen dat hij door een politie auto is aangereden. Deze mensen kunnen zich bij de politie melden of zich ook rechtstreeks tot de rechter commissaris wenden om ais getuige te worden gehoord, zo deelde Hartsuiker nog mede. WEER ONTSLAG IN PEKING PEKING (AFP) Wang Tia Lloe. het voornaamste lid van het gemeenteco mité in Peking van de bond van Chinese oommunistische jongeren, is van zijn. functie ontheven. Hij was plaatsvervan gend secretaris van het comité. Hij is vervangen door Yoe Tsjoeng Hao, tot dusver secretaris van het comité van de bond voor de stad Tsinan, aldus meldt .Nieuw Cliina'. LI Li Koeng, secretaris van liet comité van de bond voor de provincie Sjansi. is benoemd tot eerste secretaris van het gemeentecomité van Peking en van de bond en Wang Sjing Han, secretaris van het comité van de bond voor de provincie Kiangsoe, is benoemd tot twee de secretaris van het gemeentecomité van Peking van de bond. Deze reorganisatie van het gemeente comité van Peking van de Chinese com munistische jongcrenbond is tot stand gebracht bij besluit van het gemeente comité van Peking, van de Clilnese communistische party en van liet cen trale comité van de Chinese commu nistische jongerenvereniging. Li Si Koeng en Yoe Sjoeng Hao oefenen hnn nieuwe functies reeds uit. Geen beslissingen van de WEU in NAVO-crisis PARIJS (ANP) Van de Westeurope- se Unie (de defensie-organisatie van de zes landen der Europese gemeenschap en Groot-Brittannië binnen de NAVO) kunnen voorlopig geen beslissingen wor den verwacht in het licht van de NAVO- crisis. De Belgische minister van bui tenlandse zaken. Harmei, heeft gisteren, als voorzitter van de ministerraad der WEU. in het parlement van deze or ganisatie in Parijs verklaard, dat de tiek voor de WEü-organisatie zolang de onderhandelingen met Frankrijk in NAVO-verband gaande zyn. Het parlement heeft na deze verklaring op initiatief van de Nederlandse socia listische afgevaardigde Goedhart, een resolutie aangenomen waarin de mi nisters van de WEU wordt gevraagd de assemblee of haar commissies te raad plegen alvorens zij in NAVO-verband be- alissingen nemen, die voor de defensie ran de WEU van belang zijn- De woensdagochtend werd in de Amsterdamse binnenstad besteed aan het oprwimen en in orde bren gen van de straten: het huisje op de Dam, van waaruit, de verkeers politie de lichten regelt en dat ten prooi was gevallen aan de verniel zucht, werd gerepareerd. Overal stonden groepjes Amsterdammers de gebeurtenissen te bespreken. INITIATIEF BI] BEZOEK STAATSSECRETARISSEN: ZIERIKZEE. In Zeeuwsch-Vlaanderen zal een werkgroep worden opge richt, die moet nagaan wat er op dit moment kan gebeuren aan ver beteringen en sanering in de indus triële sector op het stuk van lucht verontreiniging, Het rijk, de provin cie en de Zeeuws-Vlaamse bedrij ven zullen in die commissie zitting hebben. Deze afspraak is deze week gemaakt tijdens het driedaag se bezoek dat de staatssecretaris sen van sociale zaken en volksge zondheid, dr A. J. H. Bartels en dr J. F. G. M. de Meijer, aan Zeeland hebben gebracht. Dit was een van de belangrijkste me dedelingen tijdens een perconferen tie, woensdag aan het slot van het bezoek. Er kwamen verschillende on derwerpen aan de orde. Luchtverontreiniging: Er komt dus een werkgroep Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorts werd duide lijk, dat er onderhandelingen gaande zijn met Hoechst, die waarschynlyk zullen uitmonden in een overeenkomst (convenant), waarin de eisen tegen verontrei niging worden geformuleerd voor een vestiging in het Sloe. Over «1e recente verontreiniging in Sluis kil zei staatssecretaris Bartels: .Ik heb de stellige indruk, dat er geen sprake is van veronacht zaamheid hij de leiding van de fa briek, noch wat het ongeluk zelf, noch wat de late melding betTeft.' Watervoorziening in Zeenwsch- Vlaanderen: het is de staatsscre- taris bij dit bezoek duidelijk ge worden, dat ,er van een acute nood aan industriewater gespro ken kan worden.' Nodig is, dat er op dit stuk van zaken interpro vinciaal overleg komt en dat er ook met België wordt gepraat, waarbij het rijk zyn goede dien sten' zal aanbieden. Het plan om in Terneuzen een .satellietcentra- Ie' en een zoetwaterfabrlek te zet ten gaat door, men zie daarvoor elders In dit nummer. De zaak van de luchtverontreiniging zal via deze werkgroep worden be naderd met het oog op de hele re creatieve ontwikkeling van Zeeland en de nieuwe vestigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het gaat erom naar verbeteringen en saneringsmo gelijkheden te zoeken,'zonder dat er sprake is van een ingrijpen met wet telijke maatregelen. Het administra tief centrum van de werkgroep zal in handen zijn van de provincie, daar mee kan deze Zeeuws-Vlaamse werk groep eventueel ook een breder ba sis krijgen. Voorts wordt gedacht aan overleg op dit stuk van zaken met België. Bereid Staatssecretaris dr Bartels bena drukte tijdens de persconferentie in Zierikzee. dat men het initiatief moet zien tegen de achtergrond van de toekomstige wettelijke maatregelen rondom de lucht- en waterverontrei niging en de wijziging van de hinder- striëen was de beide staatssecretaris- wet, die aanstaande is. In het con tact met de Zeeuws-Vlaamse indu strieën was de commissaris vooral die bereidheid tot het aanbrengen van verbeteringen aan die kant op gevallen. Vanachter de perstafel werd uiter aard geïnformeerd naar de bevindin gen van de beide staatssecretarisse: over de recente luchtverontreinigin: in Sluiskil. Staatssecretaris Bafte! zei ervan: .Wij hebben de stellige in druk. dat er geen sprake is van ver onachtzaamheid bij de leiding van de fabriek, noch wat het ongeluk zelf noch wat de late melding betreft- Er zijn snel maatregelen genomen, men heeft een gedeeltelijke vertraging van de produktie gehad, die grote Zie slot pag. 2 kol. 2) staatssecretarissen Bar tels en De Meijer hebben gisteren na afloop van hun Zeeuwse bezoek in Zierikzee 1^' '"I een aantal mededelingen ge- L J daan over hun bevindingen. Een aantal daarvan had onver mijdelijk te maken met het hete Zeeuw se hangijzer dezer dagen, de lucht- en waterverontreiniging. Er was ion dit ver band één mededeling over Zeeuwsch- Vlaanderen: er ml een werkgroep wor den gevormd met deskundigen van rijk. provincie en industrie, waarin de pro blemen van de lucht- en waterveront reiniging zullen worden behandeld. Een dergelijke groep kan inderdaad uitere* nuttig zijn. omdat van daaruit allerlei I verbindingen Jopen naar de technische rijksdiensten, terwijl via deze lijnen ook nog weer overlegmogelijkheden met Bel gië ontstaan. Dit wat Zeeuwsch-Vlaan- leren betreft: een vrij positieve mede deling dus, die niet van belang was ont bloot. al zal men eerst het praktische resultaat moeten afwachten van deze werkgroep vóórdat men .hoera' kan roe- ?en. Maar hoe is het nu met het Sloe? 'anzelfsprekend werd met name staats secretaris Bartels bij herhal ing gevraagd naar de situatie in dit gebied, waarbij uiteraard gedoeld werd op de vestiging van Hoechst. Aanvankelijk hield de neer Bartels de boot af. Hij verklaarde, dat er inderdaad over deze kwestie met het provinciaal bestuur was gesproken, maar weigerde mee te delen wat de con crete gevolgen van dit gesprek waren. Bijvoorbeeld: zullen er aan Hoechst voorwaarden worden gesteld, die er toe leiden dat er geen luchtvervuiling door dit bedrijf zal ontstaan? De heer Bar tels zei, dat hij daarover geen medede lingen kon doen, omdat hy daartoe niet bevoegd zou zijn: er zijn ook andere de partementen bij betrokken.. En daarmee moet nog worden gesproken. Op de con crete vraag of dan wellicht de (naast de staatssecretaris zittende) commissaris der koningin, in het college van gedepu teerde staten de portefeuille van het ha venschap beherend, een antwoord op deze vraag kon geven, zei de staatssec retaris, dait hij het onjuist vond de com missaris in deze zaak te betrekken. Het ging hier namelijk om een persconfe rentie van het departement van sociale zaken, niet van het provinciaal bestuur. Formeel een juist argument, helaas door de bewindsman alleen maar gebruikt omdat het hem zo uitkwam. Op een an der moment liet hij wel toe. dat de ge deputeerde Kaland mededelingen deed over een zoetwaterfabriek van de PZ EM: hier was het blijkbaar minder no dig een formele houding aan te nemen. A anvankelijk zag het er derhalve gis- termiddag naar uit dat de zaak- Hoeohst een levensgroot vraagteken in de persconferentie (en men mag zeg gen: in de Zeeuwse samenleving) zou blijven. Maar enig overleg tussen staatssecretaris en commissaris der ko ningin leidde er toe, dat de bewindsman toch vroeg aan dr N. J. A. Groen, hoofd inspecteur van de volksgezondheid, be last met het toezicht op de hygiëne van het rruheu, enige mededelingen te doen over Hoechst Dr Groen verklaarde daarop, dat er op dit moment druk over leg gepleegd wordt met Hoechst over de eisen, die aan dit bedrijf gesteld moeten worden. Hij verklaarde uiterst positief over dit overleg te zijn en zei voorts dat van Hoechst alle medewerking wordt verkregen. In dit verband achtte hij van een convenant te verwachten. Op dit punt gekomen lijkt het ons goed uiteen te zetten wat hier onder een .convenant' wordt bedoeld- Een derge lijke overeenkomst werd vorig jaar no vember gesloten tussen het rijk, de pro vincie Noord-Holland en de gemeente Amsterdam inzake de vestiging van petrochemische industrie in het gebied van het Noordzeekanaal. In dit conve nant werden (in een afzonderlijke bij lage) de voorwaarden vastgelegd, die aan Mobiloil gesteld zijn voor de vesti ging van een petrochemische industrie aan het Noordzeekanaal. Er worden daarin twintig voorwaarden opgesomd met betrekking tot de zuiverheid van de lucht, acht inzake die van het water, terwijl er voorts één bepaling in voor komt over een aantal observatiesta tions door Mobiloil te vestigen. De twee laatste voorwaarden tenslotte stellen vast, dait het bedrijf niet mag beginnen vóór dat de voorzieningen "er voorkoming van erontreiniging van bodem, water en lucht bedrijfsklaar zijn en bovendien dat alle bepalingen in overleg met het be drijf kunnen worden herzien en aange vuld. Dit convenant is als een apart ka merstuk bij de behandeling van de me dewerking aan Mobiloil (aanleg pijplei ding) aan het parlement overgelegd. Er is dus een precedent: in het eerste ka merstuk over dit onderwerp staat zelfs nadrukkelijk, dat het project (de ves tiging van Mobiloil) .alleen doorgang zal kunnen vinden als een naar het oor deel van de hier competente bewinds lieden verantwoorde regeling kan wor den gevonden'. Deze regeling is er dus gekomen en is vervolgens ook gepubli ceerd, zij het met een "vertraging tot 22 februari van dit jaar. Er -=taat dus in ieder geval vast. dat Mobiloil niet eer der zal mogen starten als aan alle voor waarden zal zyn voldaan. Het waren mede deze achtergronden, die gistermiddag de vraagstelling op de persconferentie van de beide staatssecretarissen (beiden hebben het Mobiloil-eonvenant mede-ondertekend namens het rijk) beheersten. De kern was dus: komt er ook voo: Hoechst een dergelijk convenant? Wij hebben nu be grepen (overigens niet uit de woorden van de staatssecretaris, maar uit de me dedelingen van eén zijner ambtenaren) dat het inderdaad in die richting gaat. Dat is een geruststelling, al %vare het ons liever geweest wanneer w ij daarover een positieve mededeling hadden kunnen optekenen uit de mond van een der .competente bewindslieden', zelf. om deze uitdrukking uit de Mobiloilstukken nog eens te citeren. Blijft bovendien de vraaghoe komt deze zaak verder naar buiten? Bij Mobiloil ging dat onvermij- delijk via het parlement, er lag namelijk een wetsontwerp tot staatsdeelneming aan een pijpleiding ter tafel. Maar voor Jhet Sloe is er zoiets niet: er is slechts een formeel niet bestaand havenschap. We hebben al eerder betoogd, dat de meest gerede partijen hier de gemeente Vlissingen en het provinciaal bestuur zijn. Vijf fracties van de Vlissingse ge meenteraad hebben nu vragen gesteld over het Sloe en de lucht- en water verontreiniging. Wij zijn benieuwd naar Ihet antwoord van b en w.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1