DODE BIJ REL IN AMSTERDAM Schoten vielen bij overval in Rotterdam Bouwvakkers met Vestiging NAVO- bases ontkend politie slaags Hulster Ambacht' neemt dieselgemaal Ossenisse begin februari in gebruik VOORSTELLEN UIT LONDEN VOOR EEN TOENADERING OOST-WEST GESLAGEN MET BULLEPEZEN OF GETROFFEN DOOR STRAATKLINKER? Overvaller door automobilist overmeesterd Jonge Belg had buit van 135.000 Tulden nog bij zich Franse vliegtuigen uit West-Duitsland Baby overleeft val van drie hoog Oin de troon van Peking 209e jaargang no. 136 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 3647/3643), Midi f 5,25. Ingexond' Wllltrsit 65-60, lel. 2355 i. lel. 3133, sim, lel. 2094. 359300 PZC. Middelburg. Dinsdag 14 juni 1960 Vreemdelingen in Zeeuwse ronde Pagina 4 PARIJS (ANP) De Britse regering zal binnenkort in de NAVO-raad voorstellen doen voor een ,code voor samenwer king' tussen oost en west, heeft de Britse minister van Eu ropese zaken, Thomson, giste ren verklaard in het parlement van de Westeuropese Unie in Parijs. Zo'n code, die van Britse zyde reeds op de NAVO-conferentie van vorige week in Brussel ter sprake is ge bracht, zou volgens de Britse rege ring de basis moeten leggen voor col lectieve actie van de westelijke lan den, waarop men van Oostcuropese zijde zou kunnen antwoorden. De verlangens van zowel oost als west naar ontspanning zouden daarmee tot een zekere kristallisatie kunner komen, aldus minister Thomson, het geen essentieel is voor hét opbou wen van een sfeer van vertrouwen, die moest bestaan alvorens men m< kans van slagen een algemene coi ferentie over de Europese veiligheid kan beginnen. De Britse regering is van mening, dat de NAVO daarbij een actieve rol moet spelen, aldus mi nister Thomson. Overzicht Minister Thomson verklaarde dit nadat hij de parlementaire afgevaa uit de zeven WEU-landen i. van de Europese gemeenschap plus Groot-Britannië) een niet al te pes simistisch overzicht had gegeven van de crisis, die als gevolg van de Fran se eisen in de NAVO is ontstaan. De samenhang van de 14 partners van Frankrijk is op de conferentie in Brussel versterkt en zij zijn vastbe sloten het Atlantisch bondgenoot schap voort te zetten, aldus de Britse minister. Van essentiële betekenis is daarbij, zo stelde hij, hoe men zal reageren in geval van nood en alleen omdat Frankrijk in Brussel nog niet bereid was tot afspraken, hebben de ministers nog geen volledig akkoord kunnen bereiken. Wel heeft de Fran se minister ermee ingestemd, dat dit een politieke zaak is die in de NAVO- raad in Parijs besproken moet wor den. Het WEU-parlcment Is gisteren zjjn jimizltting, die tot vrtfdag zal duren, begonnen met herverkiezing van de Duitse socialist Carlo Sclunld, tol voorzitter. Hot Nederlandse eerste- kamerlid J. Talma, is gekozen tot een van de zeven ondervoorzitters. Stijgend aantal slachtoffers in Hongkong HONKONG (AFP) Het aantal doden lil Honkong als gevolg van do zware regenval en de aardverschuivingen van de laatste twee dagen was gisteren tot 50 gestegen Vierendertig mensen wor den nog vermist. Tussen Kowloon op het vasteland en de Chinese grens rijden nog geen treinen. De scholen zijn gesloten en men heeft arbeiders die geen urgente werlczaam- heden verrichten, aangeraden thuis te bl(jven. bouwvakarbeiders is voor het Am sterdamse, stadthuis op een politie- ROTTERAM Voor de tweede keer in vier dagen is een bijkan toor van een grote bank in ons land overvallen en beroofd. Na de over val vrijdagmiddag op het bijkan toor van de Amro-bank aan het Smaragdplein te Utrecht, beleef de de Maasstad gistermiddag kwart voor twaalf een brutale bankroof op klaarlichte dag: de in het wilde weg schietende negen tienjarige Antwerpenaar P. van D. slaagde er aanvankelijk in met 135.000 gulden weg te komen uit het bijkantoor van de Midden- standsbank aan het Jacob van Campenplein in de Prins Alexan- derpolder Ver kwam hij niet: in de omgeving van het sportcom plex Woudestein kon hij reeds wor den overmeesterd, nadat hij ver geefs had getracht zich meester maken van een auto, waarbij opnieuw schoten vielen. A3 het geld had de man nog in zijn bezit. Revolver Achter de balie van het bijkantoor van de Middenstandsbank bevonden zich gistermiddag kwart voor twaalf twee employees. Kassier J. Rook kwam op dat moment naar de balie, aangezien een taxiechauffeur binnenstapte en riep: ,de bestelde taxi voor de heer Van Dyk'. Nauwelijks had kassier Rook gezegd, dat er geen taxi was besteld of een tweede jongeman stapte binnen, gekleed in Licht grijs kostuum, zonder masker of zonnebril. Meteen dwong hij de taxichauffeur met een revolver in een hoek te gaan staan, terwij! liij een zwar te plastic zak over de balie wierp met de woorden: ,ik moet poen hebben. Die moet vol, ik tel tot tien'. REACTIE DEN HAAG OP BRUSSELS BERICHT: DEN HAAG, BRUSSEL, BONN (ANP, Reuter, AFP, PDA) Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft gisteravond desge vraagd verklaard, dat er op dit ogenblik met Nederland generlei besprekingen over de verplaatsing van militaire NAVO-bases gaande zijn. Dit was een reactie op een bericht Geen Nederlandse aankopen van Rhodesische tabak DEN HAAG (ANP) Do regering be- seliïkt niet over aanwijzingen dal. Ne derlandse bedrijven voornemens zoudon mn tabak in Rhodesië te kopen. Aldus minister I.uns in antwoord op schrifte lijke vragen van het tweede-kamerlid Nederhorst die hierover een beetje on gerust was door een artikel in US News and World Report. De minister segt verder, dat de regering uit voorlo pige berichten de indruk heeft gekre gen, dat de tabaksveilingcn voor het on wettige Rhodesische bewind teleurstel lend zyn verlopen. be regering is niet van mening dat aan vullende maatregelen ter zake van de invoer van uit Rhodesië afkomstige ta bak noodzakelijk zijn. Voorzover haar bekend, zijn de door Nederland getrof fen maatregelen niet minder stringent ton die van welk ander land ook. uit Brussel, waarin Belgische krin gen die contact met de Belgische regering onderhouden, verklaarden dat de Amerikaanse en Canadese bases in Frankrijk, na volgend jaar te zijn opgeheven, zullen wor den verdeeld over Engeland, West- Duitsland, Italië en Nederland. Volgens genoemde kringen zal de grote Amerikaanse basis bij Cliateauronx, ten zuidwesten van Parijs, in tweeën worden verdeeld. Een deel zou naar Nederland gaan, het andere naar Napels in Zuïd- Italië. Uit Belgische parlementskring werd voorts vernomen dat ook gedeelten van de in Frankrijk gevestigde Canade se bases in Nederland zullen worden on dergebracht. Zowel de Amerikaanse als de Canadse bases zullen waarschijnlijk vla de Rotterdamse haven worden be voorraad, waardoor de bouw van bier voor geschikte opslagplaatsen nodig zon worden, aldus genoemde kringen. Vliegtuigen Frankrijk heeft gisteren West-Duits land meegedeeld dat enkele eenheden van zijn luchtmacht uit de bondsrepu bliek zullen worden teruggetrokken Dit werd bekend, toen Westduitse en Franse functionarissen in Bonn aan de conferentietafel hadden plaatsge nomen om te praten over de status van de Franse land- en luchtstrijd krachten nadat deze op 1 juli uit het geïntegreerde NAVO-commando zul len zijn teruggetrokken. Van Franse zijde verluidde, dat het om niet meer dan een vijftiental toestellen faat. De Franse luchtstrijdkrachten in e bondsrepubliek bestaan uit honderd toestellen van het type Mirage, deel uit makend van de vierde geallieerde tacti sche luchtmacht. Zij zijn gestationeerd op NAVO-bases in Rijnland-Palts. Verwacht wordt, dat de uit zestigdui zend man bestaande Franse land strijd kracht en in West-Duitsland op grond van een tüdelyk akkoord na 1 juli in de bondsrepubliek zullen blijven. zin. Bij het wegrijden van de taxi, rite zwarte Amerikaanse wagen, het nummer opnemen: HL 81-82 en dat doorgeven aan de politie, die ik zo snel mogelijk alarmeerde'. Buiten het gebouw dwong de bankro ver de taxichauffeur, de 22-jarige A. Baart, naar de Honingerdijk te rijden. (Zie slot pag. 3 kol. 3) Schoten met klein geld en wierp hem bij vijfde tel op de balie. Met Vlaamse tongval snauwde de jonge Belg: ,Ik wil honderdjes zien' en loste meteen twee schoten als om zijn woorden meer inhoud te geven. Die schoten sloegen in boven het bureau van be heerder C. J. van der Vaate. De heer Van der Vaate riep daarop: .geeft ze maari en kwam zijn kassier helpen. Samen schoven zij van het aanwezige bankpapier tot een waarde van 135.000 gulden in de tas, die de 1 greep en terwijl hij de taxichauffeur dwong voor zich uit te lopen naar de taxi buiten, hield hij half afge wend zo lang mogelijk ook de beheer der en kassier onder schot. Kassier Rook geeft volmondig toe: ,Ik was doodzenuwachtig en raakte echt een beetje in paniek toen hij begon te schieten. Toch hebben wij niet al het geld in de zak gedaan'. Beheerder Van der Vaate zegt: .wanneer zo'n kerel gaat schieten moet je proberen slachtoffers te voorkomen. Verzet plegen heeft wel- (Van onze Amsterdamse redacteur) AMSTERDAM Meer dan 1000 bouwvakarbeiders zijn gister avond in Amsterdam slaags geraakt met de politie. Daarbij kwam het over en weer tot heftige gevechten. Bij deze on verwacht uitgebroken ongeregeldheden vielen aan beide kanten ernstige gewonden en naar later bleek zelfs een dode. In het Wilhelminagasthuis overleed gisteravond Iaat de 55-jarige metselaar Jan Weggelaar. Deze Amsterdammer zou zijn bezweken door slagen op het hoofd met bullepezen. Volgens de eerste inlichtingen van de politie is het ook mogelijk dat de man werd geraakt door een straatklinker, die door zijn maats zou zijn gegooid. Aanleiding tot dit treffen was een de monstratieve actie van ontevreden bouwvakkers, die bezwaar hebben tegen het inhouden van twee procent incasso kosten op liun vakantiebonnen. De vak bonden hebben namelijk kort geleden besloten niet-Ieden voor het uitbetalen deze twee procent in rekening te bren gen. Hiertegen was al enige tijd geleden verzet gerezen. Gisteravond had het Amsterdamse Bouwvak Actiecomité waarin veel communisten zitten een demonstra tieve opkomst gearrangeerd voor het ~ebouw van de Stichting Sociaal Fonds bouwnijverheid in de Marnixstraat. Om streeks acht uur stond er ruim 1000 man te wachten tot het verzilveren van de vakantiebonnen daar zou beginnen. .varen aangevoerd met arrestanten- auto's. De bouwvakarbeiders verweerden zich tegen dit optreden. Zij waren verre in de meerderheid en wonnen aanvankelijk 3lag. Hun woede koelden zij onder meer door het beklimmen van de politie wagens, waarvan de ruiten waren inge gooid enkele agenten zouden als ge volg hiervan glas in de ogen hebben ge- Bevelen Aanvankelijk verliep een en ander zo rustig, dat de gealarmeerde politie- mamnen zich snel weer terugtrok ken. Maar even later verscheen toen een luidsprekerwagen, van waaruit op barse toon bevelen werden ge schreeuwd dat de straat volledig moest worden vrijgemaakt. De de monstranten reageerden hierop door massaal op straat te gaan zitten. De politiewagen verdween weer. Hol lend verschenen vervolgens 40 agenten met bullepezen, die links en rechts be gonnen op de menigte In te slaan Joelend trokken de bouwvakkers hier na dwars door het centrum van de hoofdstad op naar het stadhuis. De poli tie greep daarbij niet meer in. Onder tussen groeide het aantal demonstran ten aan tot ettelijke duizenden. Voor het stadhuis werden spreekkoren aangehe ven. Ook hier Eet de politie zich niet zien. leiders van het actiecomité wer den omstreeks elf uur door de poort binnengelaten om een gesprek te heb ben met wethouder R. de Wit van pu blieke werken. Ook hoofdcommissaris H. F. van der Molen was by deze con ferentie aanwezig. Het resultaat van dit overleg was een tamelijk rustige aftocht van de bouw vakkers, nadat zij waren opgeroepen vandaag wel eerst naar hun werk te gaan om verslag uit te brengen aan alle kameraden' om vervolgens gezamen lijk tot een staking te komen. Om half tien vanmorgen zou een protestbijeen- ROTTERDAM: poliitie-agenten, deels bewatpend -met karabijnen, zoohten nog lange tijd naar de tweede mam, die bij de roofoverval op het bijkomitoor van de Nedter- landsche Middènstandsbamk betrok ken zou zijn geweest. het Waterlooplein. :age van een huis aan de Hoofdweg van Amsterdam naar beneden gevallen en heeft de tuimeling overleefd. De val van de baby, een jongetje, werd gebro ken door waslijnen en het kind kwam in de tuin van de benedenwoning te recht. Met onbekend letsel Is het in het ziekenhuis opgenomen. KOM VAN DAT DAK AF... CAMBRIDGE (UPI) De lei ding van de universiteit van Cam bridge wil een einde maken aan de huidige rage onder studenten om de daken, van de eeuwenoude universiteitsgebouwen te beklim men. De studenten die ,dakbe- klimmingsclubs' hebben gevormd, oefenen het gevaarlijke tijdver drijf des nachts uit. De bedoeling is onopgemerkt de daken te be klimmen en ongedeerd op de be gane grond terug te keren. Afgezien van het gevaar dat de waaghalzen lopen, vreest men be schadiging van ramen van histo rische waarde. Reeds heeft een student een been gebroken en zijn enkele ramen beschadigd. In de jaren dertig waren de nachte lijke tochten over de daken sche ring en inslag in de oude univer siteitsstad en zijn er boeken over geschreven. Volgens lord Annan, de provoost van King's College, Is het gebruik herleefd op instig- natie van een groep jongejaars studenten. ,Het enige verschil tus sen de klimmers van 1930'en die van vandaag is dat de eersten vaak ervaren bergbeklimmers wa ren, maar de hedendaagse klim mers voor het merendeel ama teurs zijn, aldus lord Annan. n de westerse pers is vrij uit voerig bericht over een op vallend artikel, dat vorige week verscheen In het blad van de Chinese communistische par tij. ,Dc rode vlag*. In dat arti kel werd gewaarschuwd voor een .opstand van de zijde der bourgeoi sie'. in verband waarmee een vergelij king met Hongarije (1956) werd ge maakt. Er werd een beroep op het Chi nese volk gedaan om er voor te zorgen, dat een dergelijke Hongaarse situatie in China onmogelijk zou zijn. Een opvallend artikel inderdaad, waarvan het begrij pelijk is dat het grote aandacht in het westen krijgt. Men vraagt zich immers af: wat zijn de achtergronden van deze zaak? Is er inderdaad sprake van een opstandige beweging in China en zo Ja, kan dat gevolgen hébben voor de buiten landse politiek van dit Land? Is er m China een mildere koers te verwachten? Met deze kwesties houden op dit ogen blik de Chinakennere in het westen zich voortdurend bezig. Voor zover we kunnen nagaan het blijkt uit allerlei publikaties ach ten de deskundigen op het gebied van het politieke bedrijf in China de huidige gebeurtenissen in dit immens- grote land nic-t van overwegend groot belang voor de buitenlandse koers van Peking. De analyses zijn weliswaar voor zichtig, men moet zien immers baseren op allerlei verschijnselen zonder dat ve rificatie ter plaatse mogelijk is, maar over het algemeen overheerst dc ge dachte, dat de ontwikkelingen van de laatste weken vooral hebben te maken met de opvolging van Mao als voorzitter van het centrale comité van de commu nistische partij In de volksrepubliek Chi na. Dit voorzitterschap is een sleutelpo sitie in China, van waaruit leiding wordt gegeven aan de politiek van partij en staat. Het is de troon van Peking' en om die troon is nu een machtsstrijd aan de gang. De partijen in die strijd gebrui ken forse maatregelen met bijbehorende leuzen, voornamelijk gericht op binnen lands gebruik. De publikaties in het partijorgaan over een eventuele opstand passen geheel in het beeld van die machtsstrijd zo menen althans de deskundigen waarbij het er vooral om gaat door middel van zuiveringen en aanverwante zaken een hechte greep op het partijapparaat te krijgen. Tot nog toe woedde de .strijd' vooral in Peking, nu worden echter ook de buitengewesten er in betrokken. Eigenlijk is er dus in de veelheid van berichten en speculaties slechts één ding duidelijk: het gaat om de op volging van Mao, van wie al maanden lang wordt verteld dat hij ernstig ziek is of zou zijn geweest. En zoals by een dynastie, waar gesproken wordt (in En geland bijvoorbeeld) over de eerste, rweede, derde enzovoort erfgenaam van de troon, zo wordt ook rond Mao een hiërarchie opgebouwd. Twee namen ko men in dit verband de laatste tijd voort durend naar voren, namelijk die van de minister van defensie Lin Pao en die van de vroegere burgemeester van Peking Peng Tsjeng. De laatste maanden leek het er op dat deze burgemeester in op mars was en redelijke kansen had om te slagen in de opvolgingsstrijd. Vorige week echter kwam het bericht dat hij ontheven zou zijn van zyn burgemees- tersfunctie beter gezegd: van zijn functie als eerste secretaris van de ge meenteraad omdat hij tot de ,anti- partygroep' zou behoren. Hy zou de kranten en partijfunctionarissen in Pe king niet goed in de hand hebben gehou den, zodat er .giftig onkruid in de Pe- kingse tuin kon groeien', aldus de uit drukking van de Chinese Legerkoerier. Deze .anti-party-beschuldigmg heeft sterk de aandacht in het westen getrokken, omdat Peng hier al tijd werd beschouwd als de man van de harde linkervleugel. Men ziet ook hier weer hoe moeilijk het is de kern van de ontwikkelingen fn dic tatoriaal geregeerde landen te ontdek ken: is Peng nu Inderdaad een samen zweerder of wordt dit argument slechts gebruikt om de machtsstrijd te camou fleren? In ieder geval is opvallend, dat de aanval op Peng en op ae revisionis ten werd Ingezet aoor de .Legerkoerier* (in handen van Lin Pao) en door de ,Rode vlag', hetzelfde blad dat nu ge waarschuwd heeft tegen de .bourgeois- opstand'. Het lijkt dus verantwoord deze waarschuwing^ te beschouwen als een ,zet' van Lin Pao. Hij is trouwens altyd als de kroonprins van Mao beschouwd. Er zq'n echter enkele bedenkingen: Lin Pao is een man met een zwakke gezond- KOSTEN BIJNA EEN MILJOEN GULDEN Samenspel met ruilverkaveling HULST Omstreeks 1 februa ri van het volgend jaar zullen in de kleine 's-Heer-Arendspol- der in de gemeente Vogelwaar de de pompen gaan draaien van een gloednieuw gemaal voor de ontwatering van het 6500 hec tare grote gebied van het voor malige uitwaterïngswaterwa- terschap Stoppeldijk Tot nog toe gebeurt dat door middel van een anderhalve kilometer ver derop gelegen en uit 1927 date rend dieselgemaal met een maxi male capaciteit van 280 m3 per minuut. Het nieuwe gemaal zal met zijn twee door dieselmoto ren aangedreven pompen ruim het dubbele ofwel 580 m3 per minuut de Schelde in kunnen stuwen. Maar daar staat tegen over dat afhankelijk van de buitenwaterstanden bij het oude gemaal tevens een vrije lo zing mogelijk is. Die mogelijk heid heeft men bij het nieuwe gemaal niet: al het oppervlakte water uit het gebied moet via de pompen de Schelde bereiken. De totstandkoming van het nieuwe gemaal in begin 1967 betekent het. gereedkomen van een van de eerste grote kunstwerken van het vorig jaar opgerichte waterschap .Hulster Ambacht'. De beslissing tot de bouw ervan werd genomen in de allereerste algemene vergadering na de instal latie op 12 januari 19b5. Eerlijkheids halve moet worden gezegd dat het voor het waterschapsbestuur ook wel erg gemakkelijk was gemaakt: de bouwplannen waren kant-en-klaar overgenomen van het voormalige, in het .Hulster Ambacht' opgenomen waterschap Stoppeldijk. De kosten werden tijdens die eerste bijeenkomst van de hoofdingelanden geraamd op ruim een half miljoen. Dat bedrag is inmiddels opgelopen tot bijna een miljoen, terwijl inclusief blkomende werken het eindcijfer zich zelfs in de buurt van de twee miljoen gulden beweegt. Die bijkomende werken be staan ondermeer uit het uitdiepen en plaatselyk verbreden van het toe voerkanaal, dat bijzonder diep moet zijn omd^ het gebied van het voor malige waterschap Stoppeldijk scho- telvormïg inzinkt. De kreek ,De Vo gel' ligt ondergeveer in het midden van deze ,schotel',t erwijl het nieu we gemaal gesitueerd is aan de rand. Kwellen Vreemd genoeg is de bouw vun een nieuw gemaalop betrekkelijk gerin ge afstand van het bestaande, geen gevolg van de onvoldoende capaciteit van dit lozingspunt, maar van de onbevredigende doorstroomcapacï- teit van liet toevoerkanaal. Het bleek vrijwel onmogelijk daarin door ver breding en uitdieping verbetering te brengen, omdat zich in de bodem van dit vlak achter de Scheldedijk gele gen stukje Zeeuwsch-Vlaanderen kwellen bevinden. Bij de thans ge vonden oplossing wordt het gedeelte van het toevoerkanaal tussen het oude en nieuwe gemaal gedempt. Wat overblijft wordt plaatselijk uitgediept en verbreed Dijkgraaf W. P. J. Staal van het .Hulster Ambacht' vindt het we! enigszins jammer dat de zg .vrije lo zing', mogelijk bij het huidige ge maal, verdwijnt. .Het kan in tijden van oorlog e.d. zyn nut hebben', zo zegt hij. Overigens is er bij de bouw van het nieuwe gemaal op gerekend, dat de aanvoer van olie voor de die_ (Zie slot pag. 2 kol. 7 ftantli heid, die jarenlang aan tbc heeft gele den. Sommigen geloven dan ook, dat hij hoogstens een soort .overgangspaus' zou kunnen zijn, onder wiens beleid nieuwe en jongere partijleiders naar voren zul len komen. Deze veronderstellingen ech ter zyn tegelijkertijd even zovele gissin gen: niemand buiten China weet precies wat er ginds aan de gang is. Bovendien heeft de praktijk in Rusland uitgewezen, dat na het wegvallen van een sterke man a la Stalin soms heel onverwachte dto- gen kunnen gebeuren. Eén conclusie is uit dit alles toch wei te trekken, zy het een negatieve conclusie. Wij gebruiken daarvoor de formulering van Richard Hughes, vo rige week in het Zwitserse blad J>ie Wëltwoche'.Men moet de wens niet tot de vader van de gedachte maken, dat de strijd om de lege troon van Mao zou leiden tot een verandering in de politiek van China en tevens het begin zou zijn van een verstandiger koers in internatio nale kwesties. Een dergelijke verande ring kan pas worden verwacht wanneer (nu nog onbekende) leiders van een jon gere generatie Chinezen naar voren zou den Somen'. Men zal er daarom goed aan doen niet te veel waarde te hechten aan berichten over een .mogelijke op stand van de bourgeoisie" in China: het gaat hier voornamelijk om slagzinnen voor binnenlands gebruik, waarmee een interne machtsstrijd in Peking wordt ge camoufleerd. Veel doden bij treinongeluk in Bombay BOMBAY (DPA) Bij een botsing tussen twee treinen in de Indiase stad Bombay zijn gisterochtend meer dan zestig mensen om het leven gekomen en 230 deels zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde tijdens het spitsuur. De slacht offers moesten niet snijbranders uit de in elkaar gedrongen wagons worden j bevryd. Over de oorzaak van het ongeluk is nog uit noordelijke richting komende trein via een in een verkeerde stand staande wissel op het andere spoor is terechtgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1