,Excelsior' Kloetinge won federatief muziekconcours Buitencentrum VO Noordgouwe open PvdA-kamerleden bezoeken Sluiskil Maastreechter Staar ALMANAK PRIESTERJUBILEUM DEKEN C. H0LTKAMP TE GOES Voorzichtig progressief Oecumene conservatief Dode bij ongeval op Sloedam ST.-JACOBSSTRAAT VLISSINGEN WANDELSTRAAT Dode en 10 gewonden bij botsing te Poortvliet PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 JUNI IN HEINKENSZAND 15 KORPSEN Vaandel voor Euterpe HEINKENSZAND Twee Beve- landse fanfaregezelschappen zijn zaterdag, op de tweede dag van het federatief concours van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen met voor treffelijke muzikale prestaties van de tent gekomen. .Euterpe' uit Heinkenszand maar vooral .Excel sior' uit Kloetinge toonden op nieuw zich met de beste Neder landse blaasorkesten te kunnen meten. In de vaandelafdeling zorg den zij onder leiding van dirigent K. den Toonder voor uitvoeringen van de beide concoursnummers, die de jury bij .Euterpe' honoreer de met 106 punten (eerste prijs, met vaandel) en die .Excelsior' een eerste prijs met lof, het hoog ste aantal punten van het con cours (116), maximum te behalen 120) en een wimpel opleverde. Die prestatie bracht het Kloetïngse muziekgezelschap Én ile wïsselheker van de Zeeuwse bond én de medaille, die Zeekinds commissaris der konin gin. mr J. van Aartscn hesehikbaar had gesteld. Euterpe* haalde met de uitvoeringen van de beide te spelen werken evenals .Excelsior', .Pride of Race' van K. Wright en ,On the Pier' van P. York-Mellema het foderatie-vaandcl binnen, jarenlang een fel begeerde trofee. Er was za terdag nog een derde korps, dat zich in de vaandel-afdeling uitstekend weerde: de fanfare ,1'iterweg' uit Aalsmeer, die niet 111 punten ook een eerste prijs met lof haalde en haar 24e federatie-wimpel kreeg. Verschenen er op tweede pinksterdag. - de eerste concoursdag, een tiental har monie- en fanfarekorpsen op het terrein in het uitbreidingsplan .Barbestein', za terdag waren er niet minder dan vijftien deelnemende korpsen. En wat voor de eerste dag gold, kon eveneens voor de tweede dag worden gezegd: de muzikale prestaties stonden op een aanzienlijk peil. Negen korpsen zagen hun vele re petities aan de beide concoursnummers zaterdag beloond met een eerste prijs, zes gezelschappen kwamen met een tweede prijs uit de bus. Evenals op de eerste dag bestond de jury uit de heren: J. Palla, P. van Never en M. Ogier. zich had genomen. De heer Geluk kon een flink aantal extra prijzen uitreiken: er waren er niet minder dan 28 beschik baar gesteld. De uitslag van deze tweede concoursdag: derde afdeling fanfare. .Prinses Juliana" Baarland 88 p, 2e prijs: Tweede afdeling harmonie: Kon. harmo nie .Witte van Haamstede'.. Haamstede, 74 p: 2e prijs; Eerste afdeling fanfare: .Concordia', Krabbendijke, 90,5; 2e prijs; .Oefening en Uitspanning', Kattendijké, 102,5 p, le prijs; .Luctor et Emergo', Renesse, 100,5 Veere, p., le prijs; Veere's Genoegen'. 3 02 p, le prijs; ,ONDA', Middelburg, p., le prijs; Afdeling uitmuntendheid fanfare .ONDA', Nieuw- en St.-Joosland, 90 p. 2e prijs; .Apollo', Domburg 100 p, le prijs: .Rillandia', Rilland-Bath 93 p., 2e prijs; .Ons Genoegen", Kamperland, 104 p., le prijs; .Wilhelmina', Colijnsplaat, 87.5 p.. 2e prijs; Vaandelafdeling fanfa re: .Euterpe', Heinkenszand, 106 p., le prijs; .Uiterweg', Aalsmeer, 111 p, le prijs met lof; .Excelsior', 116 p., le prijs met lof (plus wisselbeker). VLISSINGEN. Enkele leden van de tweede-kamerfractie van de Partij van de Arbeid zullen vandaag, maandag, on der leiding van het kamerlid J. H. Scheps een bezoek brengen aan Sluiskil, in verband met het technisch ongeval bij de Ned. Stikstof Mij. De kamerleden zullen 'n gesprek hebben met de directie van het bedrijf, het gemeentebestuur van Axel en andere betrokkenen. KUNST Deken C. Dolt kamp te Goes (links) herdacht zaterdag middag met een receptie in JJe Koren beurs' zijn veertigjarig priester jubileum. De jubilaris nam onder meer gelukwensen in ontvangst van mr dr A. J. J. M. Mes. Foto PZC). Muziekdorp Naarmate de dag vorderde, nam ook de belangstelling op het concourster- reïn toe. Tegen het eind van de mid dag bevolkten honderden toeschou wers de weide in Barbestein. In de loop van de dag hadden ook de inwo ners van Heinkenszand een proef,je' gekregen van het feit, dat liun dorp op een dag .muziekdorp' was: ver schillende korpsen maakten er een muzikale rondwandeling. Na afloop van het concours reikte de voorzitter van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen, de heer F. M. Geluk uit Arnemuiden de prij zen uit. Hij richtte daarbij een dank woord tot de deelnemende verenigingen, tot de jury en tot .Euterpe'. dat de orga nisatie van dit nationaal muziekevene- men onder auspiciën van de bond op Huisvrouwen over Wonen in Zeeland' De Ned. fed. voor vrouwelijke vrijwillige hulp in Zeeland heeft na 7 jaar besloten te stoppen met het organiseren van va kantieweken voor huisvrouwen. In die tijd hebben 781 dames genoten van enige dagen vakantie. Omdat er aan deze vorm van recreatie toch nog behoefte blijkt te bestaan heeft het vormingscen trum .Hedenesse' deze taak overgeno men. Van 13-18 juni is er een huisvrou- wenweek op .Hedenesse' met als ge spreksthema: .Wonen In Zeeeland 1966'. GOES Het .Sanctus' van Durante, uit gevoerd door leerlingen van de Katholie ke Zeeuwse Koorschool onder leiding van de heer E. Heyblok, vormde zaterdag de muzikale opening van een feestelijke re ceptie ter gelegenheid van het veertigja rig priesterjubileum van deken C. Holt kamp. Een groot aantal vertegenwoordi gers van kerken en verenigingen was naar ,De Korenbeurs' gekomen om de jubilaris, die vrijdagavond reeds was ver rast met een serenade van het muziek gezelschap .Euphonia', de hand te druk ken. Namens de classis Noord- en Zuid-Beve land van hervormde en gereformeerde kerk voerde het woord ds E. P. J. Jeb- bink, Nederlands hervormd predikant te Kapelle. Na de jubilaris gekenschetst te hebben als .iemand afkomstig uit de tijd van het .rijke roomse leven', constateerde hij, dat er ook bij de katholieke kerk thans eni ge twijfel is ontstaan over de te volgen koers. ,Ik vind dit een gelukkig ver schijnsel. Als wij als kerken gaan preten deren het a lleen te weten, is er een ver steningsproces aan de gang', aldus ds Jebbink, die zijn toespraak besloot met een oproep tot een gezamenlijk zoeken naar de waarheid. Leeuwse fotograaf Dat fototoestel was het nou wel echt. Voor allerlei dingen zaten er knopjes aan, een dingetje voor dit, een handeltje voor dat, 't kon gewoon niet misgaan. Het was een cadeau, voor vader: hij werd achtendertig en het gezin had hem een toestel gegeven, onder het motto .niet voor 't gewin, maar voor 't gezin'. Hele dagen zat hij er mee te spelen totdat moeder resoluut zei dat het nu tijd werd er eens foto's mee te nemen. Vader schrok ervan: het was hem haast ontgaan dat dit kast je met zijn vele technische snuf jes diende om plaatjes mee te maken. Kleurenfoto's' besliste het gezin. De film er in, het gezin naar buiten. Twaalf opnamen ach ter elkaar. Jan met Willy in de armen. Moeder (fiven nog een kam door m'n haar') met Jan. Oma toevallig op bezoek met Willy (,Oma, wilt u alstu blieft ww mond dichtdoen'), enfin het gezin in allerlei standen. Va der had zelfs twee films. In een dolle bui werd de tweede er ook in gestopt en verslingerd. De hond er bij. De buren. Het werd. een dolle middag. Tevreden ,maar vermoeid bruchl de Middelburgse vader de beide filmpjes naar de fotohan- delaar, bestelde direct maar twee afdrukken van elk; het zouden immers meestershots zijn. Toen hij een paar dagen later het re sultaat ging afhalen bleek dat echter nihil te zijn. In zijn geest drift had vader de eerste film er nog een keer ingezet inplaats van de nieuwe te nemen. Alles stond nu op één film door elkaar. De fotohandelaar zag het han denwrijvend aan. Hij verkocht va der onmiddellijk weer een film. Maar slechts één: vader wilde geen risico's meer nemen. Trou wens, het gezin bleek het geloof In zijn bekwaamheden te hebben verloren. Hij heeft er nu twaalf gemaakt van de hond. Wel be wogen (zo'n beest zit nooit stil), maar er 3taat in ieder geval wat op DRUK BEZOCHTE RECEPTIE Slot van pagina 1) I nino- onderschreef ook de voorzitter van de stichting schoolreisverblijven van VO, de heer F. Rolvink, nadat waarnemend-voorzitter J. W. Jansen het beheer van dit centrum aan de stichting had overgedragen. De lieer Rolvink zag het Zeeuwse buiteneent rum als ,een monument bjj de jubileumviering van liet 100- jarig bestaan', maar ook als ,een mo nument van saamhorigheid en wils kracht van de leden van VO'. Op merkingen in die richting maakte ook mr De Roos, die benadrukte, dat de leden dit geschenk bij elkaar heb ben gebracht, zonder subsidie. ,W< waren verstomd van de medewer king, die er is losgekomen. Ook al moeten er nu nog acties worden dornomeri'. Tekenen Was het woord zaterdagmiddag vooral aan de volwassenen, de daad was aan de jeugd: op deze openings middag verschenen ook de winnaars van de tekenwedstrijd, die VO op de Zeeuwse openbare scholen van het kleuteronderwijs tot de rijkskweek school had uitgeschreven voor de coraties aan de wanden van het nieuwe centrum. Veertig van de ze ventienhonderd zijn er voor uitge zocht; vertelde de directeur van de rijkskweekschool en Zeeuws federa tie-voorzitter M. Hage. We zijn er blij om, dat naast de volwassenen ook de jeugd zó heeft bijgedragen aan het nieuwe centrum', zo zei hij. De bezoekers hoorden een en ander van de voorgeschiedenis en de pro blemen, waai-voor de verbouw van het vroegere ziekenhuis tot VO-cen- trum, het bestuur stelde van de man, die zaterdag verschillende keren als de .promotor' van het project naar voren werd geschoven, de heer P. J. Seel, algemeen penningmeester van VO. Hij had voor de vereniging een verrassing in petto: een piano, aan geboden door een onbekende Rotter dammer. Er waren nog meer geschenken, ver schillende sprekers lieten hun geluk wensen vergezeld gaan van toezeg gingen in die richting. Met een van de aardigste cadeaus voor de jubi lerende vereniging kwam de heer J. Goemans uit Zonnemaire: een nieu we afdeling van VO in Noordgouwe namelijk, dertig leden sterk. Burge meester A. H. Vermeulen die VO op Schouwen-Duivelancl verwelkom de mede namens de andere gemeen ten op het eiland vertelde, dat het gemeentebestuur werkt aan plannen voor een sportveld in Noordgouwe. dichtbij het buitencentrum en dat de kinderen, die er verblijven dit zullen kunnen gebruiken als het zover is. Gelukwensen kwamen verder nog' van de rijksinspecteur van het lager onderwijs, de heer M. Frantzen uit Goes. Van de Nederlandse ouderraad voor openbaar onderwijs kreeg VO een wedstr(jd-ping-pongtafel voor liet .Mr A. de Rooshuis', van de fe deratie Utrecht een wasmachine, van de algemene bond van onderwijzend personeel een radio-tv-pick-upcombi- natie, van de openbare lagere school in Noordgouwe een bijdrage voor dc bibliotheek en van VO op Schouwen een klok. Ceremoniemeester bij. deze opening was mr K. A. Keuning, voor zitter van het voorbereidingscomité. Na de openingsplechtigheid bezich tigden de genodigden het centrum onder klinkende marsen van Noord- gouwes fanfare ,Con Amore'. LEWEDORP De heqr C. H. Koop, een 56-jarige inwoner van Zwolle is zater dagmiddag omstreeks kwart voor één om het leven gekomen bij een auto-onge val op de Sloedam nabij Lcwedorp. De heer Koop die nog maar pas in het bezit was van een rijbewijs, was rijdend in de richting Middelburg, bezig met een inhaalmanoeuvre toen zijn wagen in de berm raakte, kantelde en via fietspad en dijktalud vier en een halve meter lager een sloot terecht kwam. De bestuurder die uit de wagen werd ge slingerd was op slag dood. Zijn echtge note en dochter moesten respectievelijk met been- en rugletsel in he't Gasthuis te Middelburg worden opgenomen. Een eveneens in de verongelukte auto geze ten mejuffrouw M. van der M, uit Eist is er van de gewonde nog het ernstigst aan toe Zij verkeerde gisteravond nog buiten bewustzijn. De auto werd totaal vernield. Het echtpaar Koop verbleef reeds gedurende een week wegens va kantie in Haamstede. Op de foto de to taal vernielde auto. Dat deed ook.mr dr A. J, J. M. Mes, die voorop stélde te spreken als .gewoon parochiaan',. Hjj,.hoopte.nog geruime tijd më,t de.iiekgn Holtkamp samen te wer ken in organisaties als de stichting voor maatschappelijke zorg. In een kort slotwoord dankte de jubilaris voor de belangstelling. Na zijn tevredenheid over de gang van zaken binnen de parochie te hebben be tuigd, richtte hij zich tot de vertegen woordigers van de protestantse kerken. Het speet hem dat vaak de tijd ontbreekt voor een intensief contact, al onderkent hij ten volle het belang van de oecume ne, ,Ik heb echter vaak de Indruk dat het streven naar samenwerking meer leeft bij de leiding van de kerken, dan bij de gemiddelde gelovige', zo besloot deken Holtkamp zijn toespraak. Een lan ge rij genodigden feliciteerde hem ver volgens met zijn jubileum, dat deze week gewerd wordt met een filmvoorstelling voor de jeugd en een excursie voor de bejaarden. Zondag was er, na een plech- tige hoogmis in de Maria Magdalena- kerk een receptie voor de parochianen. .AARDENBURG SINT BAAFSKERK I Kloeke mannenzang golfde zaterdag, avond door d-a hoge gewelven van Aar. denburgs Sint Baafskerk. Het was da koninklijke zangvereniging .Maastreech- ter Staar', die optrad in een program- ma dat van overwegend lichte aard was: muziek uit opéra comique en ope- rette. volksliederen in moderne trans- criptie, alsmede enkele aan kerkelijk- liturgische sfeer ontsproten stukken. Stellen wij vast dat deze avond een aan tal aspecten vertoonde, welker concede- rend karakter sterk naar voren sprong. Daar was allereerst de aanblik van hei programma, dat met de gelukkige op maat van onder andere Otto Deden's .Lied van de hamer' en Hermann Schroeder's knap geschreven .Sankt Paulus war ein Medikus' via enkele populair-religieuze missers (onder ande re Bach's .Jesus bleibet nveine Freude') spoedig belandde in de negentlende- eeuwse Duitse gezelligheidssfeer (Lort- zing, Mendelssohn. Offenbach, Straussj. Dirigent Martin Koekelkoren had aldus zijn programma duidelijk afgestemd op de .miljoenen', in Aardenburgse pró. porties elfhonderd! Naast dc concessie aan de muzikale smaak van het zg grote publiek, werd zaterdagavond van de concertbezoeker een stuk toegefelijkheid verwacht op het punt van de ruimte, waarin het pro- gramma ten gehore werd gebracht. ,Ro- sen aus dem Süden'. gezongen op de plaats waar in vroeger dagen het hoog. altaar opgericht stond, vergde van de toehoorder een stuk geestelijke omscha- keling. Een concert gelijk het onderha vige behoorde in feite thuis in schouw burg of concertzaal. Maar wellicht voelt men in onze tijd van toenemende se cularisatie bovengenoemde contradictie niet meer aan. Het enige nummer van het programma dat geen andere plaats van uitvoering zou tolereren: Jan Nie- lands prachtige .Magnificat', werd juist door zijn functionele binding aan een gewijde ruimte een belevenis naar hart en ziel. In hetzelfde vlak liggen onze bedenkin gen tav de pianostukken die de koor zang afwisselden: muziek van Chopin, maar ook die van Mompou, dient van wege haar strekking gespeeld te wor den in ietwat wuftere, intiemere ruim ten. Daarenboven vroeg pianist Peter Serpenti veel inschikkelijkheid van zijn duizendkoppig auditorium tav het be luisteren in hun juiste ritmische, maar ook dynamische verband, van de in 'net enorme middenschip van de kerk ver stuivende en over elkaar tuimelende pianoklanken. Peter Serpenti toonde zich. voor zover een nauwkeurige be oordeling mogelijk was, een zeer be kwaam pianist, die ons vooral getrof fen heeft in zijn sfeerrijke interpretatie van Frederico Mompou's sterk tegen Ravel (diens Sonatine en Jeux d'eau) aanleunende compositie. Onvermijdelijk waren de concessies op het punt van de kooraccompagnemen- ten. Operawerken, bijv. een mars uit Verdi's .Ernani'. danken hun effect vaak aan het begeleidende instrumentale en semble. Peter Serpenti ,zat' voor de on dankbare opgave om aan het witzwarte toetsenbord net orkestrale apparaat te vervangen. Dat hij het surrogaat zoda nig wist voor te schotelen dat het man co nauwelijks gevoeld werd. pleit in hoge mate voor zijn voortreffelijke ac- compagnateursdispositie. Peter Serpen ti zal ons echter een deugd doen deze aanleg nimmer meer uit te leven aan het orgel. Over zijn avontuur op de or- gelbank van de Sint Baafskerk geen verder commentaar onzerzijds. In Martin Kpekelkoren blijkt de ,Maas- tr.egcfttgr Staar' -over een bekwaam lei der te beschikken. Met een op het sim pele a£ duicle,Ujke(.,^irectietaal wist hij zijn riiannen met resultaat aan te spre ken. Verfijning is hem misschien niet vreemd, doch deze bleek met zulk een massaal koor niet realiseerbaar. Van Koekelkorens aandacht voor het werk van hedendaagse Vlaamse en Neder landse componisten, ook al was het klankgemiddelde van hun werkjes vrij traditioneel, willen wij met nadruk ge wag maken. Hoge koristischa troeven speelde de dirigent uit in Johann Strauss' .Egyptische Mars' en in Ver di's reeds eerder vermelde Mars uit .Er nani'. Met grote interesse hebben de vele aan wezigen de verrichtingen van het Zuidiimburgse koor gevolgd. Het ap plaus was veelvuldig en instemmend. G. W. B. Contacten De heer B. F. Willemse sprak als be stuurslid van de verpleeghuizen ,Den Berg* en .Maria ter Weel'. Hij vond dat er onder leiding van deken Holtkamp veel tot stand was gekomen en bood als blijk van waardering een enveloppe met inhoud aan. De afdeling Noord-Brabant-Zeeland van de Christelijke Boerenbond was vertegenwoordigd door voorzitter J. Boonman uit Wolphaartsdijk, Hij ging terug tot ,de -s-Heerenhoekse periode' van de jubilaris. ,U was toen pastoor in een agrarische gemeente Een aantal .slechte eigenschappen' van deken Holtkamp somde dokter J. B. V. Welten uit Goes, voorzitter van de plaat selijke afdeling van .Sint Adelbert', op. ,U was ten eerste bijzonder verstrooid en ten tweede enorm vergeetachtig, al zal dat laatste velen een glimlach hebben Ds W. F. ten Rouwelaar nam afscheid te Groede GROEDE Zondagmiddag heeft ds W. F. ten Rouwelaar afscheid genomen als consulent van de evangelisch-lutherse kerk van Groede, wegens zijn benoeming tot luchtmachtpredikant. De scheidende consulent had zijn prediking gebaseerd op Handelingen 2 vers 42: ,En Hij bleef volharden bij het onderwijs der aposte len en de gemeenschap, het breken van het brood en de gebeden'. Hij wees er zfn gehoor op, dat deze tekst bij uit stek van belang is voor de kleinere ge meenten. Na de dienst sprak ds Ten Rou welaar een persoonlijk afscheidswoord. Hij hoopte dat de kerkelijke instanties hun volle aandacht zullen geven aan de thans in Zeeland ontstane vacatures. Een bijzonder woord van waardering richtte hij tot waarnemend burgemeester D. C. Everaars, die met zijn echtgenote de dienst bijwoonde. Ds Ten Rouwelaar wenste hem wijsheid toe in het plaatse lijk bestuur. In zijn dankwoord betrok hij tevens de hervormde predikant ds H. W. Doornink en het bestuur van de chris telijke nationale school. Tot slot van zijn toespraak riep hij de gemeente op trouw, te blijven. Afscheidswoorden spraken vervolgens burgemeester Everaars en de heer J. P. Hooftman, kerkeraadslid. VLISSINGEN —Burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen heeft zaterdag morgen de in een wandelstraat veran derde St. Jacobstraat geopend. De bur gemeester deed dat door het doorknip pen van een lint. waarmee twee dames de doorgang afsloten. De .verbouw' van d« St. "Jacobstraat tot wandelpad en het maken van een wandelplateau op de Kleine Markt is geschied in het ka- ,der van de sanering van de oude bin nenstad van Vlissingen. Aan de opening van de wandelstraat ging een korte bijeenkomst in café In ternationaal vooraf. Daar voerde de heer F. ter Poorten als voorzitter van de St. Jacobstraatvereniging en burge meester Kolff het woord. De heer Ter Poorten roerde hierbij onder meer het probleem van het inwonertal aan. ,De middenstand wil de zaken graag uit breiden. Maar dan moet er een groeiend inwonertal zijn', aldus de heer Ter Poorten. De burgemeester zag het wat anders: ,Van de ene kant moet een groeiend aantal inwoners voor de mid denstand een prikkel zijn om uit te brei den. Maar aan de andere kant wordt de animo om zich in Vlissingen te vestigen groter wanneer men weet dat er een middenstand is die op die groei vooruit loopt. Het is een wisselwerking', aldus de burgemeester. Mr Kolff merkte voorts op, dat een van de onderdelen van het saneringsplan was de gehele St. Jacobstraat te voorzien van een trottoir. Op de foto: burgemeester mr Kolff verricht door hot doorknippen van oen lint de opening van de St. Jacob straat. (Foto PZC) Bij een aanryding te Poortvliet tussen twee personenauto's uit Roosendaal zijn zondagmiddag elf mensen allen afkomstig uit Roosendaal gewond geraakt. Eén van de ernstig gewonden, me vrouw J. M. P. G.-de W., is 's avonds in het ziekenhuis te Bergen op Zoom overleden. Voor het leven van enkele andere zwaargewonden wordt gevreesd. Het ongeluk gebeurde omstreeks half vtff op de kruising Langezandweg Schoondorperweg. De wagens, bestuurd door Van P. en V. Z., kwamen na de botsing in de sloot terecht. Nadat de slachtoffers op he't droge waren ge bracht, werden z(j met vier ambulan ces en een aantal personenauto's naar ziekenhuizen in Roosendaal en Bergen op Zoom vervoerd. Gemeentepolitie van Roosendaal reed voorop om de ambu lances vlot door het verkeer te loodsen. Volgens de politie verleende de bestuur der van een Volkswagen, waarin drie- volwassenen en twee kinderen zaten, geen voorrang aan een andere auto. waarin zich zes mensen bevonden; de bestuurder en vijf kinder Man viel op kermis uit zweefmolen MIDDELBURG Zaterdagavond rond een uur of elf Is op de Middelburgse ker mis de Vlissinger VV. J. S. uit de zweef molen gevallen. Do man, die met z(jn verloofde was, wilde liet bakje waarin het meisje zat een duw geven. De man tuimelde achterover uit zijn stoeltje, waardoor hy op de straat vield. Voor onderzoek werd hy naar het Gasthuis overgebracht, waar werd vastgesteld dat S. slechts een hoofdwondje had opgelo pen. Zaterdagmiddag moest het 15-jarige dochtertje van de kermis exploitant G. J. B. per ambulance naar het Gasthuis worden overgebracht, omdat zij zich op de Markt zodanig aan kapot glas had verwond, dat zij een slagaderlijke bloe ding opliep. Advertentie De vijf inzittenden van de Volkswagen zijn allen uit de wagen geslingerd en in de berm terechtgekomen. De bestuurder en de vijf kinderen van de andere auto zaten in de wagen beklemd en kondén niet bevrijd worden. Een passerende au tomobilist heeft de hoofdjes van de kin deren, in afwachting van de komst van politie en brandweer, in de auto boven water weten te houden. Met breekijzers zijn de slachtoffertjes later uit de wa gen bevrijd. Bij de omgekomen mevr. G.de W. za ten in de auto dc bestuurder, de 40-ja- rige A. G. van Z., uit Roosendaal, z(jn echtgenote, zijn 12-jarige dochter Wilma en zijn zoon Piet. Alle vier zijn ernstig gewond opgenomen in het Burgerzie- kenhuis in Roosendaal. De zes inzittenden van de andere auto zijn de bestuurder, de 36-jarige M. P. uit Roosendaal, zyn drie zoons: Peter (11 jaar), Gerard (10 jaar) en Alfred (8 jaar) en twee vriendjes, de 8-jarige Bavo H. en de 13-jarige Jos de L. De achtjarige Bavo, wiens toestand levens gevaarlijk ls, werd eveneens opgenomen in het Burgerziekenhuis in Bergen op Zoom. De v\jf anderen, die allen ernstig gewond werden, zijn vervoerd naar het Charitasziekenhuis in Roosendaal. Alles pleit voor TELEFUNKEN Perfecte opname en sublieme Weergave. Met TELEFUNKEN Magnetophon. KOEL WEER Geleidelik meer zonnige perioden, voor al aan zee. In het binnenland kans •J"" kelo verspreid voorkomende buitjes. Ma tige tot vrij krachtige wind uit richtin gen tussen west en zuid-west. Maximum temperaturen van ongeveer 15 £r0<'e, aan zee tot 18 graden in het binnenlan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 2