WALCHEREN PROMOVEERT Versluys zegevierde in Waterlandkerkje JUBILEUMWANDELEN MET SWIFT Koperslagerij heeft de beste voetballers De Schelde Uitslagen Wedstrijd Walcherse ZEBRA VERSLOEG BISDOM BREDA BERTUS FRANSSE IN BOTSING MET VOETGANGER Walcheren FC Twente met Z.-Slavische Jagers keeper NAAR BERGEN Hellas-heren degraderen niet EMM won van Vlissingers Hellas-dames Geen degradatie WANDELEN VAN De Schutters versloegen SOA kampioen Hellas-heren VLISSINGEN EMM uit Middelburg heeft de eerste promotiewedstrijd voor de. overgangs- Idas veldhandbal met 1615 gewon nen van de Schutters uit Botterdam. EMM, dat met drie invallers in het veld kwam (G'ees Coppejans, Freddy van der Weel en Frits Koopman) heeft een goede wedstrijd gespeeld, hoewel het vooral aanvallend erg moeiljjk was om goed handbal te spelen. De verde digers van de Schutters hielden er namelijk een bijzondere manier van de man uitschakelen op na en het regen de dan ook vrije worpen, zonder dat de scheidsrehcter streng optrad. Henk Seybel, die deze middag in een uitstekende vorm stak en on grijpbaar was voor iedere verdedi ger, werd uiteindelijk de dupe van het harde spel, want de manier waarop hij tegen de grond werd ge werkt, waarna hij geblesseerd bleef liggen, had niets maar dan ook niets meer met sport te maken. Ondanks dat bleef de scheidsrechter de Rot terdammers vriendelijk toespreken, terwijl liij 2 EMM-ers voor 5 minu ten uit het veld stuurde. De score is de gehele wedstrijd gelijk- op gegaan, met dan EMM 2 punten voor met vlak daarna een punten- voordeel voor de Schutters. Met de rust was de stand 79 voor de Schut ters, terwijl de einduitslag 1615 voor EMM was. De Middelburgse doelpun ten kwamen van Henk Seybel (8), Ad Wisse (4), Jan Jongepier (3) en Jaap Consemulder 11Volgende week ont vangt de Schutters Posterholt. Afdelings le klas-dames: Hellas I-Zee land Sport 1 8-5. Hellas I kampioen. EMM-SIOS 11-4, Walcheren II-ODI, ODI niet opgekomen. Afdelings 2e klas dames: Tonido-Zeeland Sport II 12-2. Dames junioren: Olympus-Fortuna 5-2. Hellas-Zeeland Sport 3-4. Meisjes adsp. afd. A: Robur A-Olympus 13-0, Mara thon A-ODI 20-4. Marathon A kam pioen. Meisjes adsp. afd. B: Hellas C- Zeeland Sport 2-7, Robur B-Hellas B 8-1. Districts 2e klas heren: Tonido H- Olympus I 6-9. Afdelings le klas he ren: Marathon Ü-Fortuna m 9-10, Hellas n-Olympus II10-3. Heren junio ren: Marathon-SIOS 31-9. Fortuna II- Tonido 12-12. Tonido kampioen. Jon gens adsp.: Walcheren-Hellas 9-9, Ma- rathon-SIOS 10-0. Meisjes adsp. afd B: Zeeland Sport-Walcheren B 2-17, Ma rathon B-Walcheren C 6-4. Het is de heren van Walcheren uit Vlissingen gelukt ook de tweede pro motiewedstrijd tegen SOA uit Breda in winst om te zetten en wel 97. Door deze overwinning promoveren de Vlissingers naar de districts eersle klas. De eerste minuten waren voor Wal cheren en met vloeiende aanvallen werd SOA in de verdediging gedrukt. Na tweemaal de lat te hebben be proefd, maakt John Bergs 10, waar na Theo Houmes een zeer fraai doel punt scoorde, 20 en Bert van Hove er 30 van maakte. Walcheren blies stoom af en SOA kwam meer in de aanval. Het bleek toen dat de Walche- renverdedigers hun had niet hadden en spoedig was het weer gelijk, 33. Beide doelverdedigers stopten een strafwoi-p, maar vlak voor de rust was het Tlenus Schoonen die de rust stand bepaalde op 43. Na de rust is het geruime tijd angstig geweest voor de Walcherenploeg, maar in het laatste kwartier draaide het geheel weer als vanouds en kwam de~over winning niet meer in gevaar. Tienus Schoonen (3 x) en Theo Houmes (2 x) maakten de Walcherendoelpunten. Beide ploegen en de uitstekend leiden de scheidsrechter M. Broos uit Bergen op Zoom vonden na afloop een gast vrije ontvangst in het clubhuis van .Olympus', waar het Walcherenbe- stuur geruime tijd allen gezellig wist te onderhouden. De dames van Hellas uit Goes zijn na een zwaar bevochten overwinning op Zeeland Sport kampioen geworden van de afdeling eerste klas. Zeeland Sport gaf heel goed partij en nam steeds een voorsprong. Na de rust. die met 33 was ingegaan, hetzelfde beeld en zeven minuten voor het einde was het zelfs nog 45, Daarna was het al Hellas wat de klok sloeg en het werd 85. De heer Van Muyen, voorzitter van Hellas, zette de dames in de bloe metjes, tei-wljl coach Hoogendijk de dames een herinnering aanbood. FC Twente heeft de Zuidslavïsehe doel man Zoran Misic voor twee jaar gecon tracteerd. De 28-jarige Misic kwam di verse malen voor het nationale elftal uit en speelde dit seizoen nog voor FC Zagreb. Na Ten Donkelaar (eigen ver zoek) heeft FC Twente nog een aantal spelers op de transferlijst geplaatst. Al le keepers, Warringa, Klein Poelhuis, Langkamp en Rob Lagarde, en vervol gens Gusman, De Heus, Roordink en Van Zoeren. M. Hoogerland naar Man Voor een wedstrijd op het eiland Man 24 junizijn de volgende vier amateurs aangewezen: Marinus Hoogerland (Ka- pellei, Jan Harings (Scheulder), Peter Heijnig (Rotterdam) en Willy Geraeds (Thorn). De Walcherse Jagervereniging heeft zaterdagmiddag op het terrein van de heer P. Brasser aan de Groeneweg te Koudekerke een schietwedstrijd gehou den. Er waren 16 deelnemers op de personele baan en 13 op de vrije baan. Er werd deze middag niet bijzonder de felle zon, die van de kleiduif maar goed geschoten: men had veel last van een moeilijk te raken voorwerp maak te. De uitslagen zijn: personele baan: 1. H. van de Vaart beker), 2. C. de Jonge sr.. 3. F. de Visser, 4. F. Elout, 5. W. Kleinepier, 6. W. de Visser. 7. H. Krijger, 8. C. de Jonge. 9. C. de Bree. 10. A. Oerlemans. Vrije baan: 1. W. Mange -f beker), 2. F. de Visser. 3. F. Ëlout, 4. C. de Jonge jr., 5. C. de Jonge sr., 6. W. Klei nepier, 7. H. van de Vaart, 8. J. de Bree, 9. C. de Bree, 10. A. Oerlemans. Minder uitvallers maar ook minder deelnemers. Dat waren de kenmerken van de achtste nachtwandeltocht Vlis- singen-Bergen op Zoom, waarvan de deelnemers zaterdagavond om twaalf uur vanaf Delta in Vlissingen van start gingen. Van de 141 deelnemers (onge veer 60 minder dan verleden jaar) haalden er 130 de eindstreep in het sportpark Roozenoord te Bergen op Zoom. Onder hen bevond zich de 71- jarige heer G. Budde uit Aardenburg, die dit door de Bergen op Zoomse Wan delsportvereniging georganiseerde eve nement voor de zevende keer uitliep. Het aantal uitvallers is bijzonder laag te noemen. Dat vond enerzijds een oor zaak in het feit dat het uitstekend wan delweer was (de fikse stortbui bij Kruiningen bulten beschouwing gela ten )en voorts was de conditie van de deelnemers goed tot uitstekend. Op merkelijk was ook, dat op het traject Rilland-Bergen op Zoom. waar vorig jaar de zwaarste klappen vielen, nu geen uitvallers waren te noteren. Wel moesten vier leden van de wandelsport vereniging .De Blaar' uit Steenbergen worden gediskwalificeerd wegens het niet nakomen van de reglementen. Bij Delta in Vlissingen had zich zater dagavond tegen twaalf uur een fikse menigte verzameld om de uittocht van de deelnemers, onder wie vijf Engelsen en 21 Duitsers, gade te slaan. Om 12 uur kreeg de stoet het startsein en ver scheidene belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik om de wan delaars nog een eindweegs uitgeleide te doen. Tot Goes telde men zeven uit vallers en tijdens de rustpauze in ,De Landbouw' in de Ganzestaa hadden de mensen van het Rode Kruis handen vol werk met het behandelen van blaren. In Goes ook voegden zich 100 wande laars voor de 40 km-tocht Goes-Bergen op Zoom bij de wandelaars uit Vlissin gen. Tussen Goes en Rilland tenslotte vielen er nog vier uitvallers. Tot degenen die alle acht de wandel tochten hebben volbracht behoren J. van Doorn uit Wolphaartsdljk, J. Bru- ëlen uit Hulst en P. Weijberg uit Vlis singen. Zij kregen het kruis van ver- Zondag 24 april jl. moesten de heren van Hellas uit Goes naar Tilburg om daar te spelen tegen Were Di. Onderweg kreeg men autopech en daar men niet tijdig meer in Tilburg kon zijn, belde men vlak voor net aanvangsuur op om de pech te melden. De competitieleider van de districts eerste klas nam deze melding niet voor waar aan en gaf de Hellenen 2 verliespunten wegens niet opkomen. Uiteraard kwam dit zeer ongelegen, want Hellas had slechts 2 punten vergaard en wel tegen mededegradatie kandidaat Taxandrla. Ook Taxandrla had 2 punten (thuis tegen Hellas), dus Hellas kwam op 0 punten le staan. De laatste wedstrijd tegen Were Di, overgespeeld dus van 24 april leverde tot ieders verrassing een overwinning voor Hellas op en men stond weer gelijk met Taxandria, dat 5 juni de laatste wedstrijd moest spelen tegen Ra pid. Het bestuur van Hellas ging in beroep bij de straf- en protest commissie tegen het opleggen van de 2 strafpunten en eind vo rige week kreeg men bericht dat het beroep was toegewezen, zo dat het puntenaantal van de Goesenaars weer 4 was, terwijl Taxandria op 2 stond. Daar Taxandria de laatste wed strijd tegen Rapid verloor, moet het degraderen en blijft Hellas, dat praktisch met beide benen in de districts tweede Idas stond, in de districts eerste klas. Ge zien het spel en de spelers komt de Goesenaren deze plaats be slist toe. Amateurs boekten succes in België Terwijl de nieuwelingen en adspiranten tijdens de pinksterdagen volop in Zee land aan de slag konden, moesten onze amateurs het bij gebrek aan wedstrijden dicht' bij huis vooral in België zoeken. Daarbij vielen wer enige mooie resulta ten te noteren en in Sinaai was het feest zelfs compleet: Richard Buckaki werd eerste en Kees Rentmeester eiste de tweede plaats op. 13. Cor van de Wege. Temse: 3. Buckaki, 14. Rentmeester, 16. De Wilde. Lokeren: 3. Rinus Hogerland- Ertsvelde: 3. Ko de Vrieze, 8. Willy de Feber, 9. Jan Mesu, 16. Sjaak Beun. Lovendegem: 6. Beun. De nieuwe prof Dies Kosten blijkt zijn puike conditie te handhaven. Ditmaal geen overwinning, maar in Oudenaerde spurtte hij in een zeer sterk bezette wedstrijd achter Cooremans naar de vierde plaats. Tegen de twee eerst aan komenden. Vlc van Schil en Ferdi Bracke werd protest Ingediend wegens het volgen van een verkeerde route, dus mogelijk zit er zelfs een tweede prijs in. Voor de eerste maal is een Amerikaanse racewagen er in geslaagd de 1000 km race op de Niirnburgrinq ie winnen. De Amerikaanse equipe van Phil Bill en Joakim Bonnier behaalde de overmanning in een Chapparal. BERGEN OP ZOOM in de gemeen telijke sporthal aan de Meeussenstraat te Bergen op Zoom is zaterdagmiddag voor de eerste maal een keurturnwed- strijcS gehouden, tussen de dames- en herënploegen van de Zeeuws Brabant se Turnkring van het KNGV en van het bisdom Breda van de Ned. Kath. Gymnastiekbond. De voorzitter van de Zebra de heer Ossewaarde uit Yerseke opende het turnfestijn. Hij hoopte op een prettige ca sportieve strijd te mo gen rekenen. Het verheugde hem dat de samenwerking tussen beide organi saties tot dit resultaat heeft geleid. Beide ploegen waren met zes turnsters en zes turners vertegenwoordigd. Het programma voor de dames bestond uit vier onderdelen nl paardsprong, brug, evenwichtsbalk en vrije oefening. Hoe wel de dames van het bisdom Breda op drie van de vier onderdelen zegevierden moesten ze toch de zege aan de Zebra dames laten, die in de vrije oefening een ruime zege veroverden. De Zebra dames eindigden met 176.5 p. de dames van het 'oisdóm Ereda met 175 p. Het programma voor de heren bestond uit ringen. paardsprong, rekstok, brug, paardvoltige en vrije oefening. Met uitzondering van de ringen bleken de Zebra-heren over de gehele linie het sterkst. Zrj wonnen met 237.8 p tegen 230.45 p. De totaal uitslag was dus Zebra 414,30, bisdom Breda 405,45. De heer Ossewaarde reikte de wissel- prijs en de herinneringsvaantjes uit. De persoonlijke resultaten waren by de da mes: Zebra 2 mevrouw Bruggeman- Polvliet Goes 36,45: 4 W. Vreeke Bre da 35,40; 5 B. v. Geideren Vlissingen 35,15; 6 R. Walraven Goes 34,80: 8 M. v. d. Plasse Yerseke 38.95. Bisdom Bre da 1 J. Aarts Prinsenbeek 36,95; 3 A, Buikmans Prinsenbeek 36,05 6 J. Franken Prinsenbeek 34,80; 9 A. de Wolf Breda 33,60; 11 C. v. Zundert Breda 32,30 en 12 J. Stulemeijer Breda 31.65. Heren: Zebra 1 P. Vermeersch Sas v. Gent 52,05, 2 C. Meesters Bergen op Zoom 51,35; 3 B. Wesstrate Goes 48,45'; 7 A. Pikaar Goes 45,55; 10 A. Joziasse Serooskerke 40.40; 12 F. Joossen Bre da 37,20; bisdom Breda: 4 G. Hop Bre da 4SJ35;- 5 H. Buikmans Prinsenbeek 47,65; 6 M. v. Steen Breda 47.55; 7 E. Mol Breda 44.90; 9 C. v. d. Broek Ere dam 40.75; 11 J. v. d. Broek Breda 39,10. Op de sportvelden aan de Irislaan te Vlissingen is zaterdag een voetbal toernooi gehouden voor de verschillen de afdelingen van de NV Koninklijke Maatschappij De Schelde. Er namen in totaal 16 teams deel, die waren inge deeld in vier poules. De nummers één en twee van iedere poule gingen over naar de kwartfinales. Winnaar van het toernooi werd het elftal van de koper slagerij, dat het op enigszins verras sende vvjjze tot de finale doorgedron gen, team van de machinale bewerking met 3-0 versloeg. Het was een wedstrijd, die een een zijdig karakter had. De koperslagerij was namelijk veel sterker en had dan ook vrijwel voortdurend een overwicht. Met de rust was de stand al 2-0. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de elftallen van de timmer fabriek en scheldepoort I. De timmer lieden zegevierden met 3-1. Na afloop van de wedstrijden, reikte lr R. V. van Itallie, bedrijfsdirecteur van ,De Schelde', de prijzen uit. De uitslagen zijn: poule 1: afbouw-be- drijfskantoor 1-1; afbouw-koperslage- rij 0-0; bedryfskantoor-zware plaatwer kerij 0-1; bedrijfskantoor-koperslagerij 1-3; afbouw-zware plaatwerkerij 0-1; koperslagery-zware plaatwerkerij 3-1. Stand; 1. koperslagerij; 2. zware plaat werkerij. Poule II: hoofdkantoor/magazijndienst -voormontage 0-1; Scheldepoort I- plaatwerkerij 0-0; hoofdkantoor/maga- zijndienst-Scheldepoort I 0-0; voormon tage-plaatwerkerij 0-3; voormontage- scheldepoort I 0-3; hoofd kantoor/maga zijndienst-plaatwerkerij 2-2. Stand: 1. Scheldepoort I; 2. plaatwerkerij. Poule III: alg- onderh. afd.-lichtmetaal 2-1; timmerfabriek-mach. bewerking 2-0: alg. onderh. afd.-timmerfabriek 0-1; lichtmet.aal-maeh. bewerking 1-1;. lichtmetaal-timmerfabriek 0-2: alg. onderh. afd.-mach. bewerking 0-2. Stand: 1. timmerfabriek; 2. mach. be werking. Poule IA'; gieterij-stafpersoneel 9-0; scheldepoort U-afbouw romp/helling 0-3; gieterij-afb. romp/helling 1-1; staf- personeel-scheldepoort II 0-10; gieterij- scheldepoort II 0-2; stafpersoneel-afb. romp,(helling 0-21. Stand: 1. afb. romp helling: 2. scheldepoort II. Kwartfinaleskoperslagerij-plaatwer kerij 0-0. (koperslagerij wint na straf schoppen) timmerfabriek-schelde- poort II 6-0; zware plaatwerkerij- scheldepoort I 0-4; mach. bewerking- afb. romp/helling 1-1; mach. bewer king wint na strafschoppen). Halve finales: mach. bewerking-tim merfabriek 2-1koperslagerij-schelde- poort I 0-0; i koperslagerij wint na strafschoppen Derde en vierde jilaats: timmerfabriek- scheldepoort I 3-1. Eerste en tweede plaats: mach. be werking-koperslagerij 0-3. De. foto toont een beeld uit de wedstrijd zware plaatwerkerij-soheldepoort I. De gymnastiekvereniging Swift' te Koudekerke heeft zaterdag middag het 15-jarig jubileum ge vierd met zeer geslaagde wandel tochten. In totaal telde dit wan- delsportevenemcnt 627 deelne mers: 105 op de 5 km, 466 op de 10 km, 49 op de 15 km en 7 op de 25 km. Muzikale medewer king verleende de harmonie .Voorwaarts' te Koudekerke en .Yiyt en Volharding' te Souburg. De hele stoet maakte na de start vanaf hotel Rijckeborst een rond je over het Dorpsplein en ver volgens ging het grootste deel van de deelnemers het dorp uil in de richting Hoogelande en Pop- pendamme. De deelnemers aan <le 25 km-tocht volgden deze route niet maar gingen via Meliskerke. Aagtekerkc naar Grrjpskerke. Vandaar hielden zij de route van de andere tochten aan. De route voerde over binnenwegen en het warme weer stelde vele deelne mers voor een zwaardere opgave dan waarop zij hadden gerekend. Maar leder deed zijn best en aan het eind van de tochten vielen er dan ook geen uitvallers te note ren. Wel moesten de mensen van het Rode Kruis, die de wande laars met de fiets hadden bege leid een flink aantal blaren be handelen. Aan het eind van hun tocht werden de deelnemers op de 5 en 10 km opgewacht door de drumbands. Voor iedere deel nemer was er een medaille terwijl per vereniging nog een groeps- prtjs beschikbaar was. Op' de foto: een overzicht van de stoet wandelaars. (Foto PZC) In Waterlandkerkje heeft de talentvolle Ad Versluys uit Lexmond zaterdag zijn vierde overwinning in dit seizoen be haald. De manier waarop dat gebeurde toonde veel overeenkomst met de nieu welingenwedstrijd in Hulst, kort voor Pinksteren. Ook toen een kopgroep van 3, ook toen won Versluys en ook toen was daarby Max Joosse, die de laatste weken geweldig op dreef is. De derde man in de kopgroep Was nu Johan Hinneman, die vorige week in eigen woonplaats niet tot een grootse ver richting kwam, maar nu, enkele kilo meters verderop een prima wedstrijd reed. Bij amateurs ongerustheid door doorverkoop van spelers DEN HAAG Ongerustheid bij ama- teurverenigïngen is ontstaan over de .doorverkoop' van spelers van de ene club in het betaalde voetbal naar de andere, die voor drieduizend gulden van amateurclubs zjjn overgenomen, waar door exhorbitant hoge winsten by semi- prof clubs terechtkomen. Nagegaan wordt, of zulks mettertijd reglementair kan worden voorkomen. Op het oog heeft men de kortelings tot stand gekomen transfer van de 24- jarige rechtsbuiten Aad Smit van Haar lem naar DWS voor een bedrag van 110.000 gulden, terwijl Smit pas vorig seizoen voor hel maximum toegestane bedrag van 3000 gulden door Haarlem werd overgenomen van de Haarlemse vierdeklasser Renova. In één seizoen naakt Haarlem derhalve een .winst' van ruim een ton op een speler Die ongerustheid is er uiteraard altijd wel geweest, zo vernamen wij van be stuursleden van amateurclubs, maar treedt bij dergelijke transfers nu een maal sterk op dë voorgrond; .daardoor ontstaat de indruk, dat de noodlijdende semi-profclubs wel eens amateurs aan trekken uitsluitend met de bedoeling ze zo snel mogelijk voor een zo hoog mogelijke transfersom van de hand te doen en daar moeten wij toch de re glementen op gaan aanpassen om zoiets :e voorkomen.' Tijdens de laatste bondsvergadering van .le KNVB werd het voorstel van de sec tie amateurvoetbal om het maximum- transferbedrag van 3000 gulden dat aan een amateurvereniging moet worden betaald, te verhogen tot 5000 gulden, van de hand gewezen. Versluys had er veel zin in, want voor er 10 km onder de wielen waren door gegaan had hy zijn 27 metgezellen al in de steek gelaten en heel vlug trapte hij naai' een flinke voorsprong. Joosse en Hinneman die het gevaar spoedig inzagen hadden desondanks toch niet zo'n lange tijd nodig om mede aan de leiding te komen en vanaf dat moment is er vooraan niets meer ver anderd. Hoewel Versluys het zware werk meestal aan zijn medestrijders overliet, was hun voorsprong al spoe dig zo groot dat ze nooit meer werke lijk bedreigd werden. Joosse en Hinne man probeerden enkele malen alleen weg te komen, maar Versluys hield al les samen en toen ook Joosse in de laatste kilometer niet meer weg kon komen stond niets de overwinning van de rappe Versluys meer in de weg. Achter de koplopers vormden* Hey- boer, Fransse. Plieger en Hoek rond halfkoers een jachtgroep, die de schade lange tijd binnen redelijke perken wist te houden, terwijl het luierende peloton steeds verder ach- teruitgeslagen werd. Pas tegen het einde kwamen hieruit steeds meer renners los en vooral Frijters kwam, springend van groep naar groep nog ver terug. De uitslag: 1 A. Versluys. Lexmond, 75 km in 1.59.30: 2 M. Joosse. Souburg: 3 J. Hinneman IJzenaijke. 4 C. Hey- boer, Zierikzee op 1.45. 5 G. Plieger, Lexmond, 6 B. Fransse 's-Heerenhoek, 7 H. Hoek, Schiedam, 8 K. Frijters, Zegge op 4.15, 9 L. Embregts, Stam persgat, 10 A. Teeuw. Schiedam, 11 L. Schrauwen, Ossendrecht op 4.40. 12 F. Meyaard, Wemeldinge, 13 A Kuzee, Kapelle, 14 T. van Gaal. Ossendrecht op 5.30, 15 J. Blok, Kruiningen. In de Ronde van Kwademlamme zijn de Zeemvse renners er. voor wat de eerste plaats betreft, niet aan te pas gekomen. Toen Bertus Fransse uit 's-Heerenhoek, die ver rassend sterk begint te rijden, in liet dorp op een overstekende voet ganger reed. bleven in de kopgroep nog 4 met-Zeeuwen over en Ad van de Ploeg uit Bnarn was daarvan de snelste. Hij demarreerde in de laat ste bocht en tot op de finish kon hij een voorsprong van enkele lengten behouden. Zoals in de Zeeuwse wedstrijden te genwoordig vaak gebeurt, viel de be slissing al zeer vlug. Na 10 km wip ten Spetgens en Van de Ploeg uit uê 45-koppige groep weg en even verder voegden Plieger, Rovers en Fransse zich bij hen. Daar in het peloton ge regeld werd gedemarreerd kon dil kwintet nooit ver uitlopen, maar des ondanks zouden ze hun voorsprong niet meer prijsgeven. Max Joosse. die voortdurend probeer de uit het peloton weg te komen, slaagde daarin na 50 km. samen met Leon Schrauwen. Even liepen ze in, maar toen deed ook de kopgroep, die inmiddels Bertus Fransse had verlo ren. er een schepje bij en het achter volgende duo bleef hangen. Ook Ad Versluys. die kort daarna op jacht ging, kon niet verder komen dan het veilig stellen van de zevende plaats. Het peloton viel in de laatste ronden nog in stukken en Jan Kiviet na het behalen van zijn hbs-diploma weer in de slag kwam uit "deze strijd als sterkste te voorschijn. Uitslag: 1. A. van de Ploeg. Baarn. 70 km in 1.40: 2. P. Rovers. Oosterhout; 3. J. Spetgens, Someren; 4. G. Plieger. Lexmond; 5. M. Joosse, Souburg, op 40 sec.: 6. L. Schrauwen. Ossendrecht; 7. A. Versluys. Lexmond. op 55 sec.; 8. J. Kiviet. Borssele. op 1.40: 9. L. Embregts, Stampersgat: 10. T. van Gaal. Ossendrecht: 11. F. Meyaard, Wemeldinge; 12. C. Heyboer. Zierik zee: 13. L. Goossens, Woensdrecht, op 1.45: 14. M. Smallegange. Eile- woutsdijk, op 1.50; 15. J. Selders. Roo- ADSPIR ANTEN Bij de adspiranten moest, zoals ge bruikelijk, de eindsprint de beslissing brengen. Kees Priem was daarin weer oppermachtig. Wat de snelle Van der Touw ook probeerde. Priem hield hem ruim een lengte achter zich. De plaat selijke renners weerden zich voortref felijk, vooral Remijn weerde zich goed in de klassementssprinten, al moest hij de prestatieprijs eveneens aan Priem laten. Uitslag: 1. C. Priem, Ovezande, 20 km in 36.12; 2. L. van der Touw. Rijswyk; 3. A. van de Bunder. IJzendijke; 4. R. Re- mijn, Kwadendamme; 5. C. Bal, Kwa- dendamme; 6. P. Remijn, 's-Heer-Hen- drikskinderen; 7. J. Merrelaar, Oost burg; 8. N. Fillekes, Schiedam: 9. K. Fiktorie, Bergen op Zoom 10. R. Zu- liani (It.), Den Haag. MAANDAG 6 JUNI 1966. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 11