PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Deltawerkhaven in Schelphoek-bassin ESSO PAKT WITTE POMPEN AAN Rijkswegenfonds heeft een tekort Zambia weet geen weg met kopererts Haarlem weert uit de binnenstad verkeer BEWONDERAARS VAN BEELDHOUWWERK MET STAPELTJE OUDROEST BIJ DE NEUS GEVAT Rhodesië vraagt directe betaling voor vervoer Overeenstemming grafische cao Waterstaat heeft plan klaar voor BEGIN VAN UITVOERING IN 1967 Bekende type Loopstoel' voor invaliden naar maanloper-idee 209e jaargang - no 122 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Oir«tl*i N V Bah. Ml), van da C V Provincial! Zaeuwaa Coura: (k.f.f. rad. 3508, adv. 3647/3643). Middalbur», Markt 51. Advertentleprlii 35 eanl per mm. Minimum par adyertantla G. A. da Rok m Abonnamantaprlia al. 3841. (b.f.f. rad. 3078/3169, adv. 3375). Coaa 7 5.35. Injaiondeo madedallnjtn 3% a tarlal. Klalr «aak, 11,40 par t 3, tal. 6140 zlmum 8 ra«ala rad. 7853, adv. 3313). Ooatburi, t< umraara 20 earn, m Buraavai Vllaainpan, Walalraal M-M. lat. 3355 I. Araanaalatr. 3. tal. 3811. Ilerlkaea, rad. tal. 3133. adm. tal. 3094. ■eau van dit blad' 50 eert maar. Glre 35*300 rzC. Mlddeiburj. Vrijdag 27 mei 1966 Minder druk met Duitsers Pagina 3 BENZINEPRIJS STERK OMLAAG (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Esso heeft gis teren het startsein gegeven voor een benzineoorlog in ons land. Op een inderhaast bijeengeroe pen persconferentie maakte fi nancieel directeur drs J. A. Baart van Esso Nederland NV bekend, dat met ingang van vandaag de prijs van gewone en extra benzine in honderden ge meenten wordt verlaagd met bedragen die variëren van 0,1 tot 4,4 cent per liter. Hiermee bindt deze benzine-maatschap- pij de strijd aan tegen de witte pompen, die benzine gemiddeld 5 cent per liter goedkoper lever den dan pompen met merkben- zine. De andere benzine-maatschappljen trof het nieuws als een donderdslag bü heldere hemel. De verwachting is, dat ook Shell, Caltex, Fina, BP, Gulf en kleinere maatschappüen hun benzine prijzen moeten verlagen. Vandaag zullen hierover beslissingen vallen nadat de maatschappüen rugge spraak hebben gehouden met hun ninedermaatschappüen in Engeland of de Verenigde Staten. De witte pomphouders zullen zeker niet blijven stilzitten, zeggen woordvoer ders van benzinemaatschappijen. .Wanneer onze dealers veel last krij gen van verdere prijsverlagingen aan witte pompen, dan zullen wij verder gaande maatregelen overwegen', kon digde drs Baart gisteren al aan. Eenzelfde situatie kam dan ontstaan als enkele maanden geleden in West- Duitsland. waar een prüzenoorlog rond de benzlne-pompen losbarstte toen Esso daar cfe prijs met 4 pfen nig per liter verlaagde. ,Het moment van de prijsverlaging is De verwachting dat het medio 1965 ge raamde bedrag van 75 miljoen aan opcenten op de motorrijtuigen belasting zou oplopen tot 80 miljoen is niet bewaarheid, terwijl voorts meer werk uitgegeven dan de begrotingscüfers toestonden. De begroting 1967 zal met het tekort worden belast, zo blijkt uit de memorie van antwoord aan de eerste kamer over het rükswegenfonds, onder tekend door minister Suurhoff. Bij de voorlichting omtrent bepaalde plaatselijke verbeteringen zal meer de nadruk worden gelegd op de samen hang" van de werken met de algehele verkeerssituatie in ons land. De aanleg van rijkswegen moet meer uit een lan delijk dan uit een regionaal oogpunt worden bezien. andere maatschappijen moeilijk alle maatregelen kunnen treffen die nodig zijn om een verantwoorde prijsverla ging door te voeren. Esso kan daar door een flinke slok van het extra benzineverbruik op de komende feest dagen voor z(jn rekening nemen'. Goedkoopst De prijsverlaging van Esso-benzlne is het grootst in die gemeenten waar de witte pompen met de goedkoopste benzine staan. In Loosdreeht zal men de goedkoopste Esso-benzine kunnen tanken, namelijk gewone voor 48,8 cent en extra voor 52,1 cent per liter tegen bijvoorbeeld 53,5 cent en 56,8 cent in de meeste gemeenten in de provincie Groningen. De sterkste prijsverlagingen liggen rondom Tilburg, in de strook langs de Westduitse grens tussen Enschede en Doetinchem, de streek tussen Den Helder en Alkmaar, het gebied tussen Maastricht en Roermond en in Het Gooi en het aangrenzende gebied tot Aalsmeer en Loosdreeht. In de provincies Groningen en Dren te worden in slechts enkele gemeen ten de prijzen verlaagd. De benzine prijzen variëren over het hele land reeds in verband met de transport kosten. In Middelburg en Vlissingen is de daling 0.7 cent per liter. De prijzen bedragen hier 52.7 cent voor gewone en 56 cent per liter voor ex- trabenzine. Geheim de andere be nzine - m aatschapp ij e n hoewel er meestal wel .een zeker sa menspel' bestaat, en ook intern werd het plan diep geheim gehouden. Gis terochtend werden de 80 vertegen woordigers van de maatschappij op het hoofdkwartier in Den Haag in gelicht, en vanochtend vinden d< 2000 pomphouders een brief in de bus. waarin de nieuwe prijzen worden meegedeeld. Aan de benzinepompen in Nederland werd het afgelopen jaar bijna 2400 miljoen benzine verkocht: 1600 liter super en 770 miljoen liter gewone benzine, bij elkaar voor een bedrag van rond 1,3 miljard. De ongeveer 600 witte pompen, die vandaag zijn, verkopen daarvan zo'n 12 a 13 procent, dus ruwweg 350 miljoen liter. .Per dag komt er ge middeld één witte pomp bij. Het marktaandeel dat daardoor voor merkbenzine verloren gaat, neemt zodoende met de dag toe', aldus een woordvoerder van een grote maat schappij Koriing Isso is, na de Shell, de tweede benzine maatschappij in grootte van ons land. Het marktaandeel wordt geschat op 25 procent. Een prijsverlaging van 1 cent kost de maatschappij dan al zo'n 6,25 miljoen per jaar. De dealers van Esso krijgen een kor ting van 3,85 cent voor gewone en 4.15 cent voor extra benzine per liter plus een jaarlijkse bonus. Gemiddeld bedraagt daardoor de winstmarge voor de pomphouder ongeveer 5 cent Eer liter. •e Bovag heeft uitgerekend, dat het uitsehenken van de benzine de pomp houder 4.93 cent per liter kost. Hij kan dus niet op eigen houtje de prijs gaan verlagen als" hij concurrentie krijgt van een witte pomp in zijn buurt. De witte-pomphouders kunnen goed- (Zie slot pag. 3 kol. 2) UIT MEMORIE VAN ANTWOORD BLIJKT DEN HAAG (ANP) Het op de begroting van het rijkswegenfonds voor het dienstjaar 1965 uitgetrokken bedrag is geheel aangewend. Er is zelfs een tekort van 10 tot 15 miljoen. Onteigening In de interdepartementale werkgroep, ingesteld met betrekking tot maatrege len inzake de prijsvorming van onroe rend goed, wordt mede onder het oog gezien de vraag welke wettelijke maat regelen mogelijk zijn om tot een ver snelling van de onteigeningsprocedure te komen. Wanneer de prijzen van on roerend goed stijgen, bestaat bij eige naren minder bereidheid tot minnelijke verkoop. De hieruit voortspruitende ver traging is mede van invloed op het tem po van de wegenaanleg. Hoewel er nog steeds een personeelstekort bestaat, kon stagnatie worden voorkomen door de toewijding en extra inspanning van het waterstaatspersoneel, aldus de memo rie. Rijbaanbreedte Uit het antwoord aan de eerste ka mer over het rijkswegenfonds blijkt dat niet voor alle wegen een rijbaan breedte van 7 m noodzakelijk is. Bij de beoordeling welke eisen aan de weg dienen te worden gesteld speelt de omvang van het verkeer een gro te rol. Van de totale lengte verharde wegen van 44.445 km komen slechts ongeveer 3200 km of ruim 7 procent voor op het rijkswegenplan en on geveer 10.300 km op provinciale of tertiaire wegenplannen. Ongeveer 70 procent behoort tot niet-planwe- gen. Bij het ontwerpen van autotsnelwegen wordt de breedte van de hoofdrijbanen bepaald aan de hand van prognoses van de verkeersomvang bij de openstelling en van de verder te verwachten ont wikkeling. In praktisch alle gevallen wordt reeds bü de eerste aanleg met een verdere uitbreiding tot ten minste twee maal drie rijstroken rekening ge houden. Capaciteit Het streven blijft er op gericht ook de komende jaren de capaciteit van ons wegennet in belangrijke mate te ver groten. Nadat de ergste knelpunten in het huidige wegennet zullen zijn weg genomen zuUen binnen het raam van dc voor de wegenbouw beschikbaar komen de middelen die wegen worden aange legd, die passen bij het te voeren ruim telijk beleid. Hierbij wordt niet slechts de verkeersbehoefte gevolgd doch me de de ontwikkeling van het ruimtelijk beleid gestimuleerd. In de tweede nota ruimtelijke ordening wordt een basisplan voor een hoofdwe gennet opgenomen, waarin het wegen- stramden als onderdeel van het ruimte lijk beleid is opgenomen. Urgentieschema Het urgentieschema berust in de plaats op de structuur van het toe komstige wegennet volgens het rijks- wegenplan 1958. Daarop zullen evenwel een aantal wijzigingen en aanvullingen worden aangebracht. Een nieuwe con ceptie voor de structuur vam het toe komstige hoofdwegennet is in ontwik keling. De planologische conceptie van dit wegennet, waarover overleg gaande is met de rijksplanologische dienst, zal als structuurschema in de tweede nota ruimtelijke ordening worden opge- Na de gevechten in Da Namg waar bij diverse doden te betreuren wa ren, houden boeddhistische pries ters hier een eredienst voor de ge vallenen. VESTIGINGSBESLUIT CHEMISCH WASBEDRIJF DEN HAAG (ANP) Exploitanten van zg muntreinigingsautomaten, wel ke instellingen door het grote publiek vry algemeen onder de verzamelnaam wasserette worden aangeduid, zullen mot ingang van 1 juni as onder de werking vallen van een in het staats blad afgekondigd vestiglngsbesluit chemisch wasbedrijf 1966, tenminste voor zover zjj daadwerkelijk deelnemen aan het reinigen van textielgoederen inet organische oplosmiddelen, het ver wijderen van vlekken uit die goederen en het machinaal oppersen van dezelfde goederen, die met organische oplosmid delen plegen te worden gereinigd. De rechten van de reeds gevestigde on dernemers zuilen volledig gehandhaafd blüven. Zü kunnen zonder dat zij aan de gestelde eisen behoeven te voldoen, in het bezit worden gesteld van een ver gunning, die wordt verstrekt door de kamer van koophandel. De vergunning kan worden verkregen nadat is voldaan aan eisen van kredietwaardigheid, han delskennis en vakbekwaamheid, die in het besluit zijn gesteld. de te verwachten verkeersintensiteit en het te kiezen dwarsprofiel. De weder zijdse nationale inzichten zijn in hoge mate van invloed op het bereiken van een definitieve afspraak omtrent het tempo van aanleg van de weg. Ernstige vertraging ls ontstaan bü het verkrijgen van overeenstemming ten aanzien van de E-10 tussen Antwerpen en Breda. Na vele l»esprekingen kon worden overeengekomen dat de E-10 (Antwerpen-Breda) en de E-8 (Antwer pen-Venlo) vóór de zomer van 1970 zul len worden aangelegd. Een schriftelüke Belgische bevestiging ls overigens nog niet ontvangen. Mr Vrolijk maakte zich er vrolijk om ARNHEM De studenten van de bosbouw- en cultuur-technische school van de Heide Mij die ge vestigd is in het voormalige Ho tel Sonsbeek in het gelijknamige park te Arnhem, hebben tijdens de opening van de vijfde inter nationale beeldententoonstelling gistermiddag 'n prachtige stunt uitgehaald. Terwijl de ruim 700 genodigden in het Sonsbeek pa viljoen luisterden naar de rede voeringen o.a. van minister Vro lijk maakten zij in allerijl een abstract beeld van oude buizen, roestig metaal en plaatste dat temidden van andere abstracte beelden op het gazon voor de school. Ze hadden tevoren een klein platvorm gemaakt en een naambordje dat pre cies geleek op de bordjes voor de an dere beelden. Daarop schilderden zij ,S. Quercue', de naam van de maker de naam van de studentenvereniging is Quercues). Bij de rondgang van de gasten over het terrein werd het in allerijl gewrochte kunstwerk naar be horen bezichtigd. Oude dametjes zochten wanhopig in de catalogus naar het nummer 444 van het beeld van S. Quercue. Een jonge dame in; het gezelschap van een baardige heer! riep enthousiast uit: wat een span ning en dynamiek. Slechts één van de employes van het gemeentemuseum, die belast was ge weest met de opstelling der beelden, had iets in de gaten, want hij riep verontwaardigd, dat stond er giste ren nog niet. De studenten maakten de grap echter niet al te pijnlijk, want zij kwamen al spoedig met de waar heid voor de dag en toen was het beeld van S. Quercue het meest be wonderde kunstwerk van het ogen blik. Zelfs minister Vrolijk deed mee met de grap, liet zich gewillig foto graferen bij het beeld en droeg dit met enige humor over aan museumdi recteur drs R. W. D. Oxenaar van het rijksmuseum Kroeller-Mueller op de Hoge Veluwe. De openingsplechtigheid In de open lucht geschiedde net tussen twee buien in. Prof dr H. L. G. Jaffe gaf een artistieke toelichting op de 267 beelden afkomstig van 145 binnen- en buitenlandse kunstenaars en zei, doelend op de vele abstracte beelden, dat de kunstenaar van deze tijd be seft dat hy in een wereld leeft van spareparts en met snijbranders en lasapparaten in deze wereld inhoud en gestalte wil geven. Uitvoer wordt stopgezet LOESAKA, (RTR) De twee grote kopermijnbouwondernemiii' gen in Zambia, Roan Selection Trust en Anglo-American, hebben gisteren force majeure voor hun koperleveranties afgekondigd. Naar zij in Loesaka meedeelden zal geen koper meer per spoor via Rhodesië voor export worden ver zonden. Het koper werd tot dus verre per spoor vervoerd voor ver scheping uit havens in Mozam bique. De maatschappijen deelden verder mee, dat zij misschien niet in staat zuilen zijn hun contrac tuele verplichtingen te blijven na komen. By de bepaling van prioriteiten wordt er mee rekening gehouden, dat de éénmaal ter hond genomen wer ken in zo hoog mogelijk tempo die nen te worden voortgezet en vol tooid. Gewaakt dient te worden te gen versnippering van krachten door het gelyktijdig in uitvoering nemen j van te veel projecten. Bij het opstellen van het uitvoerings programma spelen het wegwerken van knelpunten en zwakke punten in het wegennet mede een rol. Het opnemen van nieuwe werken in de planning voor ee bepaalde periode zou gepaard moe ten gaan met het schrappen van ander, reeds aanvaard werk uit het program ma, zo wordt gesteld. Over de grensoverschrijdende wegen schrijft de bewindsman dat het overleg met de buurlanden zich niet mag be perken tot de keuze van het tracé, maar ook tot overeenstemming zal moeten leiden omtrent de functie van de weg, HAARLEM (ANP) De plannen van het gemeentebestuur van Haarlem om het doorgaande verkeer uit de binnenstad te weren, zijn zover gevorderd, dat de maatregelen op maandag 20 juni in gaan. Ten behoeve van het verkeer, dat niet in Haarlem moet zijn, zijn borden geplaatst om buiten het centrum om te rijden. De auto bussen van de Noord-Zuidhollandse Vervoersmaatschappij, fietsen en bromfietsen kunnen wel rechtstreeks het centrum bereiken. De reorganisatie van de Grote Markt, waar geen verkeer meer zal worden toegelaten (behalve vrachtauto's, die moeten laden of lossen en taxi's) zal pas in november gereed zijn. Dan zal ook de weekmarkt van de gedempte Oude Gracht en de Botermarkt naar de Grote Markt worden overgeplaatst. e stopzetting van Zambia's vitale ko- peruitvoer volgt op de weigering de Zamblaanse regering akkoord ;aan met nieuwe vrachtbepalingen van e spoorwegmaatschappij, die een geza- neolijke onderneming van Zambia en thodesië is, maar waarin Rhodesië een meerderheidsbelang heeft. Boter bij de sis De spoorwegmaatschappij wil dat de vrachtkosten voor het vervoer van Zamblaanse goederen door Rhodesië van te voren of direct bij aankomst op de plaats van bestemming worden voldaan. Via de spoorweg exporteert Zambia het grootste deel van zyn ko~ perproduktle van ongeveer 700.000 ton per jaar. van de spoorwegverbinding via Rhode sië nog slechts drie hoofdwegen voor de export over: een eventuele luchtbrug met kustlanden, de Begueia spoor die het Zamblaanse koperdistrict Kongo verbindt met de haven Lobito in Portugees Angola en de weg naar Dar Es Salaam, de hoofdstad van Tanzania. Het Zamblaanse kabinet zou vanochtend bijeenkomen onder voorzitterschap van president Kenneth Kaoenda, waar schijnlijk in de eerste plaats voor een be spreking van het spoorwegconflict. AMSTERDAM (ANP). Partijen betrok ken by de cao's voor het technisch per soneel en de chefs in het grafisch bedrijf hebben, zo delen zy mee, overeenstem ming bereikt over nieuwe cao's met te rugwerkende kracht tot 1 februari jl. De leden der werkgevers- en werkne mersorganisaties zullen zo spoedig mo gelijk volledig worden ingelicht door het centraal bureau voor de grafische bedrij ven. Tot de verbeteringen behoren o.a. een verhoging van de werkelijke lonen met zeven procent en verhoging van de vakantietoeslag tot 3.15 maal het week loon. SEROOSKERKE (S.) ln het ongeveer driehonderd hectares grote bassin van de Sehelphoek zal naar het zich laat aanzien volgend jaar een begin worden gemaakt met de aanleg van een royale werkhaven, het eerste operatiepunt voor de delta-af sluiting van de Oosterschelde. Een haven met een oppervlakte van achttien hectares, voorna melijk bestemd voor opslag van stortmateriaal met aanzienlijke onder-water-depót-s. In hel kantoor van waterstaats del tadienst te Zierikzee liggen de plan nen besteksklaar. Tegelijkertijd komt er lijn in de tekeningen voor een tweede Oosterscheldedam-werkha- ven vlak voor de Noordbevelandse kust, tegen de dijk van de voorma lige Sophiapolder bij Wissenkerke. Langzamerhand is het dan zover dat de afsluiting van de enorme Oostersclieldemuil ruim acht ki lometer breed .in de natte' in praktijk zal worden gebracht. Wan neer begin volgend jaar voldoende fondsen van het rijk voor dit slot stuk vam de deltaikarwijen ter be schikking komen kan er tussen Schouwen en Noord-Beveland dus een aanloop worden genomen naar de afsluiting, die in 1978 gereed moet zijn. Men zou het symbolisch kunnen noemen dat deze start valt op de plaats waar bij de ramp van 1953 de grootste bres in de zeewe ringen van Schouwen werd geslagen. De Sehelphoek, een stroom geul van 400 meter breed en met dieptes tot 40 meter -NAP. Het gat zelf was in het rampjaar niet te blokkeren. De dienst dijkherstel besloot aan de binnenkant een ringdijk van vier ki lometer lengte rond het gat te trek ken, vlak bezuiden het dorp Seroos- kerke. Dertien jaar nu al weer is het Schelphoekbassim een rustig oord. Elk etmaal bewegen eb en vloed er tweemaal. Er is een pro visorische aanlegsteiger gebouwd en zand opgespoten voor een miniem stukje strand. Vogels en de zomer wat badgasten hebben er hun domein. Ergens in het midden van de ringdijk steekt nog een blok- kig Phoenixcaisson uit de g-roene kruin. Een herinneringssteen aan de betonnen wand ervan markeert voor de bezoeker wat hier in het beruch te jaar 1953 is gebeurd. Lange tyd hebben waterstaat en het waterschap .Schouwen-Duiveland' touw getrokken om de eigendom van liet. Sehelphoekbassin. Het was toen steeds de vraag of hier wel een werkhaven voor de afsluiting van de Oosterscheldedam zou komen. Maar nu is de zaak dan toch geregeld. Tenslotte lag de water- en slikken- vlakte vóór het dorp Serooskerke als het ware te wachten op een nieuwe functie als werkhaven. Het wordt een haven van het beken de delta-type, zoals er by Den Osse een is gemaakt met het oog op de afsluiting van het Brouwershavense Gat. Van de ringdijk uit twee dam men het bassin in, ieder met een lengte van ongeveer 500 meter en parallel aam elkaar met een onder linge afstand van ruim 700 nieter. Eén van de dammen (de westelijke) (Zie slot pag. 2 kol3 Een bron&en beeldhouwwerk van i de Italiaanse leunstenaar Amaldo Porno doro op de internationale beelden-tentoonstelling Sonsbeek '66, welke donderdagmiddag offi- j deel werd geopend GOEDE HARINGVANGST DEN HAAG (ANP) De schepen van de Reederij NV v/h Frank Vrolyk te Scheveningen liebben goede haringvang sten gemeld. De Sch. 63 Adrians Jo hanna', ving gistermorgen in één trek ISO kantjes Hollandse nieuwe. De Sch 46 .Frank' had om 13 uur gistermiddag 85 kantjes haring aan boord. Volgens me dedelingen van de schippers is de haring van uitstekende kwaliteit. Na drama in Einighausen JONGEN AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN SITTARD (ANP) Gisteravond Is bi het ziekenhuis van Sittard overleden de 19-jarige Leo Dols. Hij was tot dusver de enig overlevende van het drama, dat zich in Einighausen afspeelde en waar bij zyn stiefvader zyn moeder, twee broers en twee zusters met bylslngon van het leven beroofde. WASHINGTON (DPA) Het Amerikaanse ministerie van volksgezondheid heeft opdracht gegeven tot het vervaardigen van een achtpotige .loopstoel' voor mensen met afgezette ledenmaten en verlamde kinderen, naar het voorbeeld van de .maanloper", wel ke een Amerikaanse onderneming oorspronkelijk voor gebrnik by een zachte landing op de maan in het kader van het .surveyor'-pro- ject heeft ontwikkeld. De poten van de loopstoel worden, volgens mededelingen in het Ame rikaanse vaktijdschrift .Missiles and rockets', twee aan twee bewo gen met aandrijving door middel van batterij-energie. Men zou er zich mee over bijna alle soorten terrein kunnen voortbewegen met een snelheid van ongeveer drie ki lometer per uur. De besturing ge schiedt met een door hand, voet of kin bediende knuppel. IN EERSTE KWARTAAL 4000 zwartkijkers door PTT gepikt' (Van een o r redacteuren) DEN HAAG. Bij een controle op kijk- en luisterkaarten in Oegstgeest gedurende vier dagen in de eerste week van mei heeft de dienst luister en kijkgelden van de PTT hier in een bliksemactie 228 clandestiene luister aars en 238 clandestiene kijkers .ge pikt'. Deze snelle actie ts mogelijk geworden doordat de PTT bij de voorbereiding van de controle ge bruik maakt van een computer. Vroeegr moesten de controleurs alle adressen in een straat aflopen. Nu produceert de computer op aanvraag per straat de namen van de vergun ninghouders. zodat de controle zich kan beperken tot huizen waarvoor feen vergunningen gelden, inds december' j 1 zo vernemen wy bij hel hoofdbestuur van de PIT te Den Haag, is de controle sterk geïn tensiveerd. Als resultaat daarvan werden in het eerste kwartaal van 1966 4000 zwart-kijkende en -luiste rende Nederlanders ontdekt. Op jaar basis betekent dit voor de PTT een De brede band tussen de duinstro ken van Schouwen en Noord-Beve land is de begrenzing, waarbinnen de keuze-tracés vallen voor de in 197S te voltooien afsluiting van de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1