riOVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPPOSITIE DIENT VIER MOTIES VAN AFKEURING IN - RIJKSUITGAVEN AANZIENLIJK GESTEGEN Tegenvaller van bijna f 900 miljoen Zeeuwse gemeenten over mammoetwet ggg? Pil ff** fk PSP-motie over Vietnam in senaat NACHTELIJK KAMERDEBAT OVER LONEN EN PRIJZEN SÉLfSi NOG GEEN BESLISSING OVER NAVO ATOOMSCHEEPVAART ECONOMISCH NOG NIET VERANTWOORD Stemming op 7 juni OP JAARVERGADERING IN ZIERIKZEE Rechter erkent de dertiende Venning Pleidooi voor instellen van vierlegorgaan Zuid-Afrika legt journalisten beperkingen op MALIK MORGEN NAAR BANGKOK 209e jaargang - no 121 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 26 mei 1966 cd. 3S08, adv. 3647/3643). Middelt entipnja IS cam par waak. ƒ11,40 pc» kwartaal, Iranao par po» ƒ11,65 par kwartaal. Los i). Coaa, Crota Markt tal. 6140 (b.s.f. red. 7853. adv. 5213), Ooilburj. tal. 239S. Tern Kleine advertentie» (maximum 8 regels) 35 een< oer regel, (minimum f 1.7S) .Brie.cn Kotter uil Arnemuiden naar Bahrein Pagina 2 Aan het slot van het tweede-ka merdebat over de loon- en prijs maatregelen zijn gisteravond vier moties ingediend door de WD, de CHU en de PSP, waarin het beleid van de regering werd afgekeurd. Om de fracties gelegenheid te geven zich over de moties te bera den werd de kamerzitting om kwart over twaalf vannacht voor twintig minuten geschorst. Na de hervatting betraden eerst de' woordvoerders van de KVP-, PvdA- en AR-fractie het spreek gestoelte. Alle drie de woordvoer ders der regeringspartijen verwier pen de moties en spraken hun steun aan het regeringsprogram ma uit. Om twee uur vannacht duurde de vergadering van de tweede kamer nog steeds voort. Moties Oud-minister Toxopeus (wd) lanceer de bij de replieken een ernstige beschul diging aan het adres van het huidige kabinet dat zijns inziens geheel verant woordelijk is voor het tot dusver ge voerde beleid en voor de huidige finan- cieel-eeonomische situatie. I-Iij diende een motie van orde in, waarin werd uitgesproken dat de met betrekking de lonen en prijzen genomen maatrege len onbillijk, respectievelijk onjuist zijn. In deze motie werd gesteld dat de nu aangekondigde maatregelen het bewijs vormen van het feit dat het door het kabinet aangekondigde regeringsbeleid onevenwichtig was en een te snelle en omvangrijke stijging van de rijlesuitga ven inhield. In de motie-Kilkkert (chu) werd als oor deel uitgesproken dat uit een oogpunt van sociale rechtvaardigheid een gelijke behandeling moeit plaatsvinden van enerzijds reeds goedgekeurde cao's en van anderzijds bereids ingediende en nog in te dienen cao's. De motie nodigde de regering uit bij haar beleid daarmee re kening te houden. In een motie van de heer Van der Mei (chu) werd gesteld dat van de recente prijsstijgingen slechts een gering ge deelte kan worden toegeschreven aan het niet in acht nemen van de prijs- gedragsregel voor het bedrijfsleven. Ge steld werd dat de nu genomen maat regelen daarmee niet in evenredige ver houding staan en in de motie werd de regering uitgenodigd de genomen prijs maatregelen na overweging met het be drijfsleven, in nadere overweging te ne- In de motie-Lankhorst (psp) werd ge steld dat <le maatregelen in het bijzonder zullen drulcken op do loontroldcenden en werd de regering verzocht 'it ka rakter aan die maatregelen te ontnemen. Aangedrongen werd het nodige even wicht op andere wijze te realiseren. ié. V": mïïttk. JmSttg- voorzitter can he! college rail rijicsbemiddelaais, mr Erdbrink, woonde riistermidda.fi op dc publieke tribune liet loon- - n prijsdebat in de tweede kamer bij. DEN HAAG (ANP) De minister van financiën, dr A. Vondeling, heeft gis teren in zijn antwoord aan de tweede kamer tijdens het loon- en prijsdebat een opsomming gegeven van een aantal wat hij noemde onvoorziene uitga ven', waardoor de begrote uitgaven van het rijk worden overschreden met een bedrag dat de 900 miljoen gulden benadert. .Gelukkig staan tegenover deze tegenvaller ook meevallers', aldus de minister. De tegenvallers zijn: Voor hef onderwijs moet in totaal met een stijging van de uitgaven van 375 miljoen worden gerekend. Meer dan de helft daarvan komt voor rekening van 1963, 1964 en 1965. De betreffende bedragen zijn grotendeels reeds door gemeenten en onderwijsinstellingen voorgeschoten. Verder is een extra stijging van de kos ten te verwachten uit hoofde van de veewet. Het landbouwegalisatiefonds vertoont een tegenvaller van 160 liljoen en de financiering van de wo ningwetwoningen zal 100 miljoen duurder uitkomen. Als gevolg van de sterkere loonstijging tenslotte zal het rijk 245 miljoen meer aan salarissen en pensioenen moeten uitbetalen. Meevallers zijn, dat de belastingen onge- 'r f 150 miljoen meer zullen opbren-| gen. Over een reeks van jaren blijkt i voorts gemiddeld 350 miljoen per jaar minder te worden uitgegeven dan be groot, hetgeen pas bij het afsluiten der rekeningen blijkt. De bewindsman zegde de kamer toe zo spoedig mogelijk een cijfermatige uit werking van de genomen principebeslis singen te zullen geven. De opstelling hiervan zal echter nog minstens een maand vergen. Bij de investeringsstop zullen alleen in onvermijdelijke gevallen of in zaken van uitzonderlijk gewicht zoals ziekenhuis- houw, uitzonderingen worden toege staan. Het regeringsprogramma op zich zelf vindt gewoon doorgang. Zij het in iets trager tempo. De bouw van woning wetwoningen is veilig gesteld. Contact In de avondvergadering werd, bij de voortzetting van het debat over het loon- en prijsbeleid, allereerst woord gevoerd door minister Veld kamp sociale zaken en volksgezond heid). Deze gin gnader in op het vo rige week vrijdag gevoerde overleg tussen de regering" en de geestver wanten uit de kamer, er op wijzend dat het kabinet daaraan behoefte had nadat ook van de zijde van de rege ring met het bedrijfsleven overleg was gevoerd. Minister Veldkamp wees er op. dat dit overleg met de geestverwanten is gevoerd, .zonder dat daarb(j enige afspraak is ge maakt'. Van discriminatie als gevolg van de hui dige loonmaatregel is nauwelijks spra ke, zo zei hij. Bovendien is juist voor de minimuminkomens een regeling getrof fen die algemeen redelijk werd geacht. Hij vond het dan ook volstrekt onjuist te stellen dat de lonen een sluitpost vormen in het beleid van de regering. De termijn van de 15de juli waarbinnen geen contracten zuilen worden goedge keurd achtte hij de kortst mogelijke. Bij het inlopen van achterstanden zal de De voomitter van het NVV, de lieer W. Eloos, was een aandachtig toe hoorder bij het gisteren in de twee de kamer gehouden loon- en prijs debat. helft die pas na 1 januari 1967 mag wor den gefinancierd op ieder tijdstip na die datum worden uitbetaald. Wordt dit deel van de loonsverhoging in een andere vorm, zoals bijvoorbeeld pensioenaan spraken toegekend, dan mag de finan ciering ook pas na die datum plaatsvin den. Tenslotte zei hij nog dat er niets in ij nog d mindering wordt gebracht op de ruimte Prijzen Minister Den Uyl (econ. zaken) zei evenals enkele maanden geleden geen aanwijzingen te zien voor een conjunc turele teruggang. Er is integendeel een te grote vraag, zo zei hij, zodat aan een beheersen van de spanningen niet kan; worden voorbijgegaan. Sprekend over de verslechtering van de betalingsbalans en over het prijzenver- loop, wees minister Den Uyl er op, dat zelfs één punt prijsverhoging terdege belangrijk is. Er moet alles op alles wor den gezet om de prijsstijgingen zo ge ring mogelijk te houden, waarbij zeker het bedrijfsleven een matiging heeft in acht te nemen. Het kabinet kan daarbij niet lijdelijk toezien, zo vervolgde de be windsman. Minister Den Uyl deelde de kanier me de, dat thans in het kabinet overleg wordt gevoerd over de wettelijke voor zieningen met betrekking tot het onroe rend goed. (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG De Nederlandse regering heeft nog geen enkele principiële beslis sing genomen over de vestiging van NAVO-hoofdkwartieren in ons land. Ook heeft hij liierover nog geen enkel ver zoek ontvangen. Minister Luns heeft dit gisterochtend in de eerste kamer mee gedeeld by het debat over de begroting van buitenlandse zaken. NAVO-partners nog in studie. Pas als alle relevante gegevens bekend zijn, kan de Nederlandse regering een beslissing nemen. Het is intussen wel duidelijk geworden, aldus minister Luns, dat om militair- technische redenen het Beneluxgebied in aanmerking komt. De regering heeft zich inmiddels bereid verklaard, de mo gelijkheden daartoe te onderzoeken. Vol gende week zal minister Luns hierover m Brussel overleggen met de Belgische Eremler Harmei en de premier van uxemburg. In België nog betogingen BRUSSEL (ANP). Met de vervroeg de sluiting van het aendemische jaar in Leuven zijn gisteren de betogingen te gen de weigering van de Belgische bis schoppen om dc katholieke universiteit daar te splitsen in een Frans- en Neder landstalige afdeling in Antwerpen en andere plaatsen In Vlaanderen voortge zet. In Antwerpen werd gisterochtend het verkeer volledig ontwricht door een be toging van een 6000-tal, vooral middel bare scholieren die door de stad trok ken met spandoeken tegen de bisschop pelijke beslissing. .Leuven Vlaams' en .Suenens buiten' waren enkele van hun slagzinnen ter ondersteuning van hun eis, dat de Franstalige afdeling van de Leuvense universiteit wordt overge bracht naar Wallonië om van Leuven een volledig Vlaamse instelling te kun nen maken. Ook elders in Vlaanderen verlieten schoolkinderen de klas om tegen de bis schoppelijke weigering te protesteren. In Antwerpen werd dinsdagavond een student gearresteerd nadat een 300-tal betogers hadden getracht het verkeer in de binnenstad te blokkeren. Tot inciden ten. zoals deze zich de vorige week in Leuven hebben voorgedaan, kwam het echter niet. ,Iiet zal wel een lettertje worden vanavontl' schijnt tie minister van sociale zaken, dr Veldkamp, te zeg gen tegen minister-president mr Cals tijdens het loon- en prijsdebat in dc tweede kamer. Geheel rechts de minister van financiën, dr ir A. Vondeling en geheel links de mi nister van economische zalcen, drs J. M. den Uyl, Prinselijk paar begin juli naar de West (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Prinses Beatrix en haar echtgenoot prins Claus zullen de maand juli doorbrengen in de West. Naar alle waarschijnlijkheid vertrekken zij zater dag 2 juli op weg naar Suriname en de Nederlandse Antillen. Momenteel wordt •erleg gepleegd met de autoriteiten in de West over het programma van het prinselijk paar. In aansluiting op het bezoek aan de West zullen prinses Beatrix en prins Olaus zich, naar algemeen wordt aan genomen, voegen bij de koninklijke fa milie in het Italiaanse vakantieverblijf Por te Ercole. NEDERLAND VERGROOT HULP AAN Z.-VIETNAM (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Nederland zal de hulp aan de burgerbevolking van Zuld-Vïet- nam uitbreiden door steun te verlenen aan de stichting van een opleiding voor sociaal werkers in dat land en medewer king aan een programma voor vaccina tie van vee, hetgeen de voedselvoorzie ning aldaar ten goede zal komen. Minister Bot (ontwikkelingshulp), dit gisteren in de eerste kamer meedeel de, zei dat besprekingen met de Unicef (het kindernoodfonds van de Verenigde Naties) en de Unesco gaande zijn over een Nederlands aandeel in het omzetten van gewone lagere scholen in Zuid-Viet- nam in zogenaamde gemeenschapsscho len, waar verweesde kinderen kunnen worden opgevoed. Twee van de vijf centra voor tbc-bestrij- ding in Saigon, die op Nederlandse kos ten worden gebouwd, zullen voor het einde van dit jaar gereed zijn. Een Ne derlandse bouwkundige leidt de bouw, in nauw overleg met het bouwcentrum in Rotterdam. ROTTERDAM (ANP) .Tien jaren geleden dachten wij dat we ach ter zouden blijven. Als we niet snel iets zouden doen aan de atoom- scheepvaart. Nu is de situatie wel anders', zo zei gisteren de voorzit ter van de raad van beheer van Phs. van Ommeren NV, mr J. J. Oye- vaar op de aandeelhoudersvergadering van dit concern in Rotterdam. Het gebruik van atoomkracht op schepen is vele jaren naar achteren geschoven, omdat de wereldreserves aan olie en aardgas twintig keer groter zijn, dan men tien jaar geleden dacht. In scheepvaartkringen bestaat dan ook de eenheid van opvatting dat het niet verantwoord is dure scheepsconstructies op te zetten, nu er nog zoveel goedkope brandstof beschikbaar is. aldus mr Oyevaar. De bouw van het Amerikaanse atoonischip .Savannah' en de Russsiche atoom-ijsbreker zijn meer bepaald door politieke dan door economische motieven. Er bestaan thans maar heel weinig plannen om atoomkracht op schepen te ontwikkelen, alleen in Duitsland is men thans nog met een onderzoek bezig van Phs van Ommeren NV. c bezig, aldus de voorzitter van de raad van bestuur Inhoud gelijk aan PvdA-brief heeft echter herhaaldelijk gezegd, een zo representatief mogelijke regering in Saigon te wensen. Hij benadrukte, dat de Nederlandse regering alles wil doen om zo mogelijk medewerking aan de totstandkoming van onderhandelingen in Vietnam te verlenen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De PSP-senator A. G. van der Spek heeft gister middag in de eerste kamer een mo tie over Vietnam ingediend, die vrijwel overeenkomt met de kern van de brief van het PvdA-partij- bestuur aan de Amerikaanse am bassadeur in Den Haag. De vraag is nu, of de PvdA-fractie de inhoud van die brief zal onderschrijven door de motie te steunen. Haar woordvoerder, mr M. de Niet, zei gisteren eerst met partijgenoten te wil len overleggen alvorens zijn standpunt mee te delen. De fracties van de KVP, AR en WD noemden de motie over bodig, minister Luns verklaarde, hem niet te zullen uitvoeren als de kamer hem aanneemt. In de volgende vergade ring van de senaat, na de gemeente raadsverkiezingen van 1 juni, wordt ge stemd over de motie en de begroting van buitenlandse zaken, die aan de or de was. In de motie-Van der Spek wordt ge zegd, dat de vredeskansen in Vietnam in belangrijke mate zullen worden be vorderd door: Het stopzetten van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam; de erkenning door de regering var Verenigde Staten van het nationaal bevrijdingsfront (waarvan de Vietcong de strijdmacht is) als een der voornaam ste zelfstandige ners en Het debat over de begroting van bui tenlandse zaken, waarbij dit alles aan de orde kwam, draaide voor een groot deel om de brief over Vietnam, die het partijbestuur van de PvdA op 2 mei aan de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag heeft gericht. Staatssecretaris Van der Stoel zei dui delijk: ,als een staatssecretaris het on eens is met het regeringsbeleid en de ministers niet kan overtuigen van de juistheid van zijn standpunt, dan is er maar één weg: aftreden. Uit het feit dat ik hier achter de regeringstafel naast minister Luns sta, kan men zelf zijn conclusies trekken'. Hij had niet de indruk, da/t er een fun damentele tegenstelling bestaat tussen de PvdA-brief en het regeringsbeleid. Zowel PvdA-vooraitter dr Tans als de fractieleider in de tweede kamer, drs Nederhorst, staan achter de motie-Ruy- het regeringsbeleid is ge- de bereidheid van de regering van de Verenigde Staten om het nationaal be vrijdingsfront ais deelnemer in een over gangsregering van Zuid-Vietnam te aanvaarden. Amerikaanse regering op aan gen, haar politiek volgens deze drie richtlijnen te voeren. Minister Luns zei, dat stopzetting van de bombardementen op Noord- Vietnam van de Verenigde Staten niet kan worden verwacht zolang Hanoi geen begin van bereidheid tot onderhandelen toont. Deelneming van het nationaal bevrijdingsfront aan onderhandelingen zal voor de Vere nigde Staten nooit een belemmering tot het aangaan van zulke vredes besprekingen zijn, had president Johnson hem verzekerd. Over eventuele deelneming van het na tionaal bevrijdingsfront aan een over gangsregering zei de minister, dat dit een binnenlandse politieke aangelegen heid van Zuid-Vietnam is. Amerika PviA-briel Stemming De eerste kamer kon gisteren niet over de motie-Van der Spek stemmen omdat het vereiste aantal ieden niet aanwezig was. Volgende week, als de gemeente raadsverkiezingen worden gehouden, wordt er niet vergaderd, zodat de stem ming op 7 juni wordt gehouden. UTRECHT (ANP) De rechtbank lu Utrecht heeft liet. recht van de 13c pen ning, dat de nazaten van de leenheer van Abcoude hij grondtrunsacties in Vinkc- veen, Abcoude, Baambrugge en Kamerik nog hanteren, erkend als zakelijk pri vaatrecht. De rechthebbenden van het recht van de dertiende penning trokken daarmee aan het langste eind in een door hen aangespannen civiele procedure tegen een Amsterdamse fabriek, die in Vinke- veen grond had gekocht en weigerde de dertiende, penning (een dertiende deel van de koopsom)" aan de rechthebbende te betalen. De rechtbank overwoog dat het middel eeuws recht door de staatsregeling van 1798 niet Is afgeschaft en dat liet min of meer kan worden vergeleken met liet recht op grondrente, waaraan blijkens het burgerlijk wetboek het karakter van zakelijk recht toekomt. ZIERIKZEE De inspecteur- geiieraal van liet onderwijs, mr ir IVÏ. Groote heeft woensdag middag- voor de afdeling Zee land van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten gepleit voor de oprichting van een over legorgaan in Zeeland, dat de problematiek van het onderwijs- volgens-de-mammoetwet zou moeten bekijken. Een dergelijk >rgaan zon naar de mening van ir Groote vooral aandacht kun nen besteden aan de kwestie van de schoolgemeenschappen, een zaak die in Zeeland niet zo eenvoudig zal liggen vanwege de vele en kleine gemeenten. Ir Groote kwam met die suggestie op de jaarvergadering van de Zeeuwse afdeling van de VNG, in het verenigingsgebouw ,'t Vrije'. Nu de overgangswet tussen de hui dige situatie en de mammoetwet er is en de nieuwe wet zelf per 1 augus tus 1968 in werking treedt, had het afdelingsbestuur als onderwerp dc Zeeuwse problemen rondom de nieu we toestand op de agenda gezet. Er. ir Groote een van de werker- achter de schermen aan de wet - stelde voor het gezelschap gemeente bestuurders: .Juist bij kleinere schr len zijn de mogelijkheden voor sch' lengemeenschappen groter dan V grote scholen. En grotere verbande zullen nodig zijn wil men de kanse die het onderwijs aan de leerlinge geeft, optimaal maken. In elke g meente zal beraad nodig zijn om u een oplossing te komen'. Ir Groote toonde zich een voorsta), der van de schoolgemeenschappen waarin de verschillende scholensoor ten zijn samengebracht. In die gro tere verbanden zal met de verschil lende geaardheid vam de leerlingen rekening moeten worden gehouden. het moet naar zijn mening een .werk gemeenschap zijn. waar de leerling kan kiezen en waar hii een stem heeft'. Hij vond: .de jeugd is in staat zelf een keuze te maken. Hij moet zo zgn eigen positie waarmaken, maar bij de mammoetwet geldt dat eigen lijk ook voor de leraar'. Bruggen slaan W'at de groei van de huidige onder wijssituatie nuar de nieuwe verban den betreft betoogde de inspecteur- generaal van het onderwijs: ,\Ve moeten ook hier bruggen slaan. Het gaat niet om de schoolbesturen, maar >m de vraag hoe de kinderen het bes te onderwijs kunnen krijgen. Zowel >ij het openbaar als bij het bijzonder •uierwijs moet toch de gedachte be- aan, dat men samen meer kan dan 'leen. Samenwerking betekent wel: •ven voor liet nemen aan de beurt »mt'. Ir Groote verduidelijkte tijdens discussie, dat Iiij die samenwer- ing in schoolgemeenschappen rao- ;elgk achtte In de eigen kring, maar dat het wellicht ook mogelijk 7.011 rijn op bepaalde punten tot samen werking te konien tussen openbaar en bijzonder onderwijs. In het algemeen attendeerde ir Groo te zijn gehoor van Zeeuwse gemeen tebestuurders erop. dat de mammoet wet uitgaat van verbanden tussen de verschillende soorten van onderwijs", dat er daarvoor planning moet zijn, maar dat er zonder samenwerking geen samenhang mogelijk is. Hij wees op de .unieke aspecten' van de wet. die zowel het algemeen als het be roepsonderwijs omvat en op het feit, dat er over de uitvoering van de wet jarenlang overleg is geweest met onderwijsinstellingen. Dan attendeerde ir Groote de aanwe zigen op een aantal punten uit de wet zelf. Zo noemde hij het feit. dat hei eerste leerjaar van het voortge zet onderwijs op elk schooltype het zelfde programma zal gebruiken om een eventuele overgang naar een an dere schoolsoort van de leerling te vergemakkelijken. Ook wees de in leider op het verdwijnen van cata- goriale scholen, nu wordt er reke ning gehouden met een keuzemoge lijkheid van de leerling, die tevens een beperking van het aantal vak ken inhoud en waardoor men zich op deze vakken ook beter kan concen treren, wat het havo betreft. Om in Zeeland de kansen voor de groot ken kwam ir Groote tot de suggestie van een overlegorgaan. .Waarom zou men niet proberen om via een derge lijk orgaan de problematiek van liet onderwys wetenschappelijk tot een oplossing te brengen?' Het was een advies, dat de afdeling Zeeland van de VNG ter harte zal nemen, verze kerde de voorzitter mr F. G. A. Hu- ber, toen hij ir Groote aan het slot van zijn betoog een boekebon over handigde. Tijdens de huishoudelijke vergadering in de morgenuren waren er twee nieuwe bestuursleden gekozen. De plaats van de heer A. J. Berenpas uit Middelburg zal worden ingeno men door wethouder M. A. Hubregt- se. In de plaats van oud-burgemees- ter H. J. Smith van St.-Annaland werd benoemd burgemeester D. C. Bouwense van St.-Maartensdijk en Scherpenisse. In het IZA-bestuur werden benoemd de burgemeester van Zierikzee aq. wethouder Hu- bregtse en burgemeester M. G. M. van Berckel uit Aardenburg. Voor zitter mr Huber richtte aan het be gin van de middagvergadering woor den van meeleven en dank voor hur werk aan de gemeentebestuurder: van Walcheren, die aüs gevolg van a- herindeling uit de vereniging zullei verdwijnen. Na de huishoudelijke ver- gadering wachtte het gezelschap Zeeuwse bestuurders een gastvrije ontvangst in de Schutterszaal van Zierikzees raadhuis door het college Bij bezoek Kennedy PRETORLA (REUTER) De Zuid- afrikaanse minister van binnenlandse za ken, Le Roux, heeft maatregelen getrof fen om ,te voorkomen dat het bezoek aan Zuid-Afrika van de Amerikaanse senator Robert Kennedy van 6 tot 9 juni aanstaande ontaardt in een pu bliciteitsstunt'. Het gaat om intrekking voor de periode van nu tot 10 juni van vrijstellingen voor journalisten e d van visumplicht en het vereiste van tijdelijke verblijfsvergunningen. Daardoor zullen een 40-tal persmensen uit het buitenland, die de senator bij zijn bezoek had willen vergezellen, het land niet kunnen binnenkomen, terwijl thans reeds in het land vertoevende journalis ten, die nog niet in het bezit van een tijdelijke verblijfsvergunning zijn. deze onverwijld zullen moeten aanvragen. Laatstgenoemden zouden hierdoor niet worden onderworpen aan beperkingen waardoor zij hun gewone werk niet zou den kunnen doen. De bedoeling van deze maatregelen Is te voorkomen dat nog meer persvertegen woordigers het land binnenkomen om verslag te geven van het bezoek van de senator en dit ook de reeds in Zuid-Afri ka vertoevende buitenlandse Journalisten te verhinderen wanneer dit niet onder hun gewone werk valt aldus de medede ling van de minister. DJAKARTA (REUTER) De Indone sische minister van buitenlandse zaken Adam Malik, heeft gisteren tot verslag gevers gezegd morgen naar Bangkok te zullen vertrekken voor besprekingen met de Maleisische vice-premier Toen Abdoel Razak. Hij zei te verwachten ongeveer twee dagen weg te zullen blij- j Onderminister van buitenlandse zaken Soewito Koesoemowidagdo zei dat de besprekingen rechtstreeks zuilen zijn en dat er geen derde partij aan zal deel nemen. De ministers zullen beslissen of er een ontmoeting tussen Dresident Soe- karno en premier Abdoel'Rachman zal plaatshebben. Malik zei dat Indonesië bereid is .Ma leisië als staat te aanvaarden als het er van overtuigd kan worden dan Sabah en Serawak zich niet van Koeala Loempoer 1 willen losmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1