PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TOT 15 JULI WORDEN GEEN CAO'S MEER GOEDGEKEURD Imitaties goudschat Serooskerke Reacties op nota regering Wel een algemene vergunning voor loonsverhoging (7 pet) Prinses Margriet trouwt 10 januari in Den Haag Verzet in Da Nang gebroken Engeland kondigt noodtoestand af Vakbonden en middenstands organisaties UITWIJZING VIETNAMESE KINDEREN TWEE DODEN OP ONBEWAAKTE Maatregel tegen zeeliedenstaking Prijzen van levensmiddelen reeds gestegen DR H. ENNO VAN GELDER ONTDEKTE 209e jaargang - no 119 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 3508, adv. 3647/3643)Middelt 2375)Coct, Grot* i SS cent par waal Dinsdag 24 mei 1966 UTRECHT (ANP) Het Neder lands Katholiek Vakverbond be treurt de beslissing van de rege ring om een loonpauze tot 15 juli af te kondigen, omdat, naar de me ning van de katholieke vakcentrale duidelijk discriminerend wordt ge werkt. In ieder geval is thans dui delijk dat de verantwoordelijkheid voor de loonpolitiek bij de regering berust. Beter zou het naar het oordeel van het NKV zfln geweest als de rege ring op basis van de loonpolitieke spelregels was doorgegaan met de individuele beoordeling van de aan haar voorgelegde arbeidscontracten. Daarbij had rekening kunnen worden gehouden met de struc' 'rele achter stand in de loonvorming van sommi ge bedrijfssectoren. Een lichtpunt is de erkenning dat deze achterstanden er zijn, waarbij met name kan worden gedaclit aan de spoorwegen, het streekvervoer en de landbouw. Nu de regering ook probeert de prijzen beter in de hand te houden, kan worden aan vaard dat het inhalen van achterstan den in de betrokken bedrijfssectoren ge deeltelijk geschiedt via geblokkeerd loon. Naar de mening van net NKV moet worden getracht de mogelijkheid te scheppen dit geblokkeerd loon volgend jaar te verzilveren. Het NKV spreekt de verwachting uit dat spoedig zal worden begonnen met de bespreking over de plannen voor sociaal-economische ontwikkeling 1967. OVERLEG OVER INHALEN VAN LOONACHTERSTAND ENKELE AANVULLENDE PRIJSMAATREGELEN PERSONEELSSTOP; TEMPORISERING OVERHEIDSINVESTERINGEN (Van onze parlementaire redacteur) De nota van de regering inzake de loon- en prijspolitiek is gisteren bij de tweede kamer ingediend. In de nota, die is ondertekend door de ministers Veldkamp van sociale zaken, Den Uyl van econo mische zaken en Vondeling van financiën, wordt gezegd, dat het kabinet wenst vast te houden aan zijn standpunt, dat overschrijding van een gemiddelde nominale loonstijging in cao's van 6 tot 7 procent ernstige repercussies heeft voor het prijs- en investeringsniveau. Nu de gemiddelde nomi nale loonstijging van voor 1966 goedgekeurde cao's reeds 7,5 procent beloopt, heeft de regering besloten tot het nemen van de volgende maatregelen: Wat de Ionen betreft deelt de nota mede: 1. Minister Veldkamp heeft giste ren een beschikking afgekondigd, die inhoudt, dat tot 15 juli 1966 collectieve arbeidsovereenkom sten niet worden goedgekeurd; 2. Minister Veldkamp heeft besloten aan het college van rijksbemiddelaars een aanwijzing te geven tot het verlenen van een algemene vergunning voor een maximale loonsverhoging in 1966 in de orde van grootte van 7 procent. Alvo rens tot het verlenen van deze algemene vergunning over te gaan wint het col lege van rijksbemiddelaars het advies in van de Slichting van de Arbeid; Teleurstellend' De verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond vindt het teleur stellend, dat de regering, geen gevolg heeft gegeven aan de opvatting van de drie vakcentralen waarin gesteld werd dat het loonbeleid 1966 beter ongewij zigd kan worden voortgezet teneinde ongelijke behandeling van cao's voor en jia een bepaalde datum te voorkomen. Na de afkondiging van de regerings maatregelen gaat dit gevaar zich vol gens het CNV wezenlijk voordoen. In dit verband stelde de bondsraad na drukkelijk vast dat de verantwoordelijk heid voor deze maatregelen uitsluitend bij de regering ligt. Overigens consta teert het CNV met enige voldoening dat de regering op een belangrijk punt is tegemoetgekomen aan de bezwaren die de vakbeweging tegen een algemene loonmaatregel heeft aangevoerd. Er wordt een mogelijkheid open gehouden om duidelijke structurele achterstanden in te halen. Het gevaar van discrimina tie wordt daardoor kleiner dan het zich aanvankelijk liet aanzien, aldus het CNV. Middenstand De middenstandsorganisaties, met name de Christelijke Middenstandsbond, de Kon. Ned. Middenstandsbond, de Ned. Kath. Middenstandsbond en het Neder lands Verbond van Middenstandsvereni gingen zijn van mening, dat de sociaal- economische ontwikkeling van de laatste tijd een ernstig gevaar inhouden voor de welvaart en werkgelegenheid en zij ach ten het daarom juist, dat de regering besloten heeft in te grijpen. Zij achten het eveneens juist, dat de regering zelf een bijdrage wil leveren in de verminde ring van de bestedingen. Over de feite lijke omvang en betekenis van deze bij drage ontbreekt in de nota echter iedere aanwijzing, zo zeggen deze bonden in een gisteren uitgegeven persbericht. De beslissingen om in het algemeen geen loonstijgingen van meer dan circa 7 procent toe te staan is volgens de middenstandsorganisaties volledig ge rechtvaardigd. Zij wijzen erop, dat de gemiddelde loonstijging in dit jaar toch reeds opnieuw belangrijk groter zal zijn dan de stijging van de produktiviteit. Voor wat de prijsmaatregelen betreft achten de middenstandsorganisaties het juist dat de regering geen algemene prijsstop heeft afgekondigd. De cijfers, die de regering zelf in de nota geeft over de prijsstijgingen in de eerste maanden van dit jaar, bewijzen ook, dat er van ongemotiveerde prijsverhogingen in het algemeen geen sprake is. Dit is trouwens een bevestiging van herhaal de verklaringen van de minister van economische zaken. De spelregels van het prijsbeleid, waar aan het bedrijfsleven al vele jaren vrij willig zijn medewerking heeft gegeven, worden nu als een verplichting opge legd. De middenstandsorganisaties ach ten deze maatregel ongerechtvaardigd. Hierdoor wordt namelijk toch de in druk gevestigd, alsof het prijsniveau on verantwoord zou zijn verhoogd. Het verbondsbestuur van het Neder lands Verbond van Vakverenigingen be treurt het in hoge mate dat de regering toch gemeend heeft te moeten ingrijpen in de feitelijke loonontwikkeling. Het verwijst in dit verband naar de brief van het overlegorgaan van de drie vak centralen van vrijdag jl, waarin gewe zen werd op ongelijke behandeling die het gevolg zou zijn' van een dergelijke maatregel en waarin de doelmatigheid daarvan bovendien in sterke twijfel werd getrokken. Nadrukkelijk werd in deze brief gewezen op de achtergrond van de overschrijding van nog af te wikkelen contracten van een loonpercentage als door de regering gewenst werd geacht namelijk het tenietdoen van achterstan den in de lonen en de opheffing van een stuk zwarte loonvorming. De regering had naar de mening van het NVV ver standiger gedaan, zich volledig te rich ten op een evenwichtige ontwikkeling in 1967. Door dit tussentijds ingrijpen dreigt het sociaal-economisch klimaat in ongunstige zin te worden beinvloed. Het verbondsbestuur van liet NVV is niet bereid enige verantwoordelijkheid te aanvaarden voor het verlenen van de door de regering beoogde algemene ver gunning, die de loonstijging voor dit jaar bestemt tot zeven procent. Regen van protesten in Zwitserland BERN, (ÜPI) in Zwitserland nemen de protesten toe tegen het besluit de Zwitserse vreemdelingenpolitie zieke Zuidvietnamese kinderen uit het land te zetten. Vrijdag was een groep van 32 kinde ren in Genöve aangekomen onder aus piciën van .Terr des Hommes' om in Zwitserse sanatoria en ziekenhuizen ge nezing te zoeken. Maar de Zwitserse vreemdelingenpolitie besliste dat 24 van hen uit het laad moesten worden gezet omdat zij niet ziek of gewond waren door de oorlog, maar fysieke gebreken hadden die niet door de" oorlog veroorzaakt waren. Dit besluit heeft grote beroering veroor zaakt en verscheidene partijen en ande re organisaties ertoe gebracht telegram men aan het ministerie van justitie te zenden met het verzoek het besluit in te trekken en te vervangen door een .waarop het land trots kan zyn'. van de 24 kinderen die het land moesten verlaten, zouden 13 reeds per vliegtuig naar Milaan zijn overgebracht. Vier zou den naar Nederland en zeven naar Bel gië gaan. Populariteit van president Johnson is sterk gedaald WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse waardering voor de wijze waarop president Johnson zich van zijn taak kwijt heeft het dieptepunt bereikt van Johnson's 2',4 jarige presidentscarriöre, aldus een rapport van de opiniedeskun- dige Louis Harris. Volgens Harris blijkt uit recente opini- peilingen dat nog slechts 55 procent der Amerikanen gelooft dat Johnson zich uitstekend of goed van zijn taak kwijt, vergeleken met 62 procent twee maan den geleden en 67 procent in januari. Johnson is in populariteit nog steeds hoger gewaardeerd dan Eisei Kennedy op hun dieptepunten. Volgens Harris "speelt de zorg over de aanpak van de oorlog in Vietnam en de binnen landse inflatie een grote rol bij de lagere waardering voor de president. Slechts 31 procent der ondervraagde personen waardeert de presidentiële maatregelen ter bestrijding van het inflatiegevaar en 47 procent vindt de aanpak van Vietnamese kwestie juist. In februari 1964 bereikte de populari teit van Johnson niet 83 procent hoogtepunt. Zondag wees een Gallup poll uit dat de bereidheid der Amerikanen om de Viet namese oorlog voort te zetten sterk af hangt van de ontwikkeling der politieke toestand in Vietnam. Als de Zuidvietna- mezen elkaar op grote schaal gaan be strijden, wil 54 procent der Amerikanen de "Amerikaanse troepen terugtrekkn uit Vietnam, aldus Gallup, terwijl slechts 28 procent meent dat onder dergelijke omstandigheden Amerika nog een taak te vervullen heeft in Vietnam. Weer kunsthart aangebracht NEW VORK (AFP) Chirurgen een ziekenhuis in Brooklyn hebben een kunsthart geplaatst in cle borstkas van een vrouwelijke patiënt. De operatie, waarvan het Amerikaanse blad .Daily News' zaterdag melding maakte is woensdag verricht. Het kunsthart is ingeplant. Deze overleden korte tijd de operatie aan longinfecties. De toe stand van de vrouw was zaterdag be vredigend. 3. Het kabinet is bereid met de Stich ting van de Arbeid en het college van rijksbemiddelaars op zo kort mogelijke termijn te doen onderzoeken, welke meerjarige, aanzienlijke achterstanden er ter zake van de nog goed te keuren cao's aanwezig zijn en op welke wijze die achterstanden ook in 1966 kunnen worden ingelopen; 4. Het kabinet staat hierbij op het standpunt, dat in geen geval verder mag worden gegaan dan thans in de cao's is overeengekomen, alsmede dat in 1966 slechts de helft daarvan tot directe uit kering mag komen. De nadere modali teiten van de bestemming van de andere helft wil het kabinet in eerste aanleg overlaten can het georganiseerde be drijfsleven; 5. Voorts staat het kabinet op het stand punt, dat dit deel voor zoveel mogelijk eerst in 1967, gefinancierd zal worden. Maandag bralc brand uit in een kicrkplatenfabriek te Driebergen. Grote voorraden samengeperste kurkplaten, die op een terrein ach ter de fabriek lagen opgeslagen, gingen vh'vlammen op. De 'oorzaak van de brand was niet bekend. terstand bij de algemene loonpolitieke mogelijkheden voor 1967 mede in aan merking moeten worden genomen. Prijsmaatregelen Wat de prijzen betreft deelt het kabinet in zijn nota mede, dat van december 1965 tot en met april 1966 de prijsindex van levensonderhoud in totaal met 8 punten is gestegen, waarbij valt te con- staterén, dat deze prijsstijging zich voor al in de laatste drie maanden heeft voorgedaan. Als gevolg van deze stroom versnelling in de prijsontwikkeling is het prijsindexcijfer van het levensonderhoud opgelopen tot een niveau, waarvan ge steld kan worden, dat daarmede de drem pel van de gevarenzone, welke op grond van de ramingen van het Centraal Plan bureau werd afgebakend, werd over schreden. Het kabinet is van oordeel, dat thans aanvullende maatregelen nodig zyn. De verschillende mogelijkheden voor prijs politiek beziende, is de regering tot de slotsom gekomen, dat er geen aanlei ding is een algemene prysstop in te stel- Zie slot pag. 3 kol. 1 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Prinses Margriet zal op 10 januari van het volgende jaar in Den Haag in het huwelijk treden met de heer Pieter van Vol lenhoven. Dit delen de minister-president en de ministers van justi tie en van binnenlandse zaken mede in de memorie van toelichting op het ontwerp-goedkeuringswet. dat thans bij de tweede kamer is inge diend. De memorie van toelichting deelt verder mede, dat bij koninklijk besluit zal wor den bepaald, dat de heer Van Vollenhoven te rekenen van de dag van het huwelijk lid van het koninklijk huis zal zyn. Het ligt niet in het voornemen hem een adel lijke titel te verlenen. Wél zal, met het oog op de mogelijkheid van troonopvolging, aan de kinderen, die uit het huwelijk mochten worden geboren, voor hen persoonlijk de titel van prins (es) van Oranje-Nassau worden verleend. Het ontwerp-goedkeuringswet bestaat uit slechts vier artikelen. Artikel 1 houdt de door de Grondwet vereiste goedkeuring van het huwelijk in. Artikel 2. eerste lid, luidt: ,Wij (de Kroon) bepalen, waar het huwelijk zal worden voltrokken'. De rest van dit artikel alsmede artikel 3 van het ontwerp bevatten enkele van het gemene recht afwijkende regelingen betreffende de getuigen bij het huwelijk en ten aanzien van de op te maken akten van de burgerlijke stand. De voornamen zullen worden geplaatst voor de geslachtsnamen. De wet zal in werking treden met ingang van de dag van haar afkondiging. DA NANG (Reuter) Zuidviet namese regeringstroepen hebben gisteren het voornaamste centrum van de rebellen in De Nang, de pa gode Tinh Hoi, bezet. De ongeveer 250 rebellen gaven zich over toen Zuidvietnamese mariniers de pa gode betraden. Tevoren was via luidsprekers een beroep op hen ge daan hun verzet te beëindigen. De regeringstroepen namen ook de Pho Da pagode in bezit. Bil de acties is geen schot gevallen. De belangrijkste leiders an de opstandige beweging, de oud-bur- ;emeester van Da Nang ar Man en dr Tam, zijn gearresteerd en overgebracht naar Saigon, Aan de overgave gingen gedurende acht dagen heftige straatge vechten vooraf. Voor zover bekend is kwamen daarbij ongeveer vijftig mensen om het leven. De rebellen zelf hebben gezegd tweehonderd doden te hebben verloren. In de Tinh-pagode gaven zich 250 opstandige militairen over. Zij had den de tempel veranderd in een fort. De bevelhebber van de regeringsgetrou we troepen in Da Nang, generaal Dong. verklaarde dat nu negentig procent van de stad onder zijn controle staat. Hier en daar bevonden zich nog enkele sluip schutters en aan de overzijde van de ri vier stond nog een eenheid anti-rege ringstroepen. We zullen met hen onder handelen om menselevens te sparen, al dus Dong. Hij zei dat er geen onderhan delingen aan de overgave van gisteren vooraf waren gegaan. De rebellen had den hem daar wel over gepolst, doch generaal Dong had geweigerd met hen aan de onderhandelingstafel plaats te nemen. Ze konden wel onderhandelen met de commandanten van de regerings getrouwe troepen die de pagodes omsin geld hielden. Nadat zij hun wapens had den ingeleverd werden de rebellen naar het hoofdkwartier van de noordelijke militaire zone overgebracht. ETTEN (ANP). Zondagmiddag Is het echtpaar Aben uit Breda beide echtelieden 67 jaar omgekomen op een onbewaakte spoorwegovergang on der Ettan. Zij werden gegrepen door de met volle vaart, naderende trein uit de richting Roosendaal. Aangenomen wordt, dat de heer Aben. de trein te laat heeft bemerkt omdat een opkomen de bui veel stof en zand deed opwaaien. LONDEN, (Reuter AFP) In Engeland is gisteren in verband met de al ruim een week durende zeeliedenstaking bij koninklijk be sluit de noodtoestand afgekon digd, die de regering uitgebreide bevoegdheden geeft tot tegenmaat regelen. Premier Wilson, die deze stap in het lagerhuis bekendmaak te, verklaarde dat de regering ,de vitale belangen van de natie moet beschermen'. Zij kan nu de maximumprijzen voor de levensmiddelen vaststellen en maatrege len nemen tot regeling van het haven- -erkeer en het binnenlands vervoer, be- levens instandhouding van essentiële voorzieningen en aanvoer. De regering acht, zo zei Wilson, op het ogenblik nog geen onmiddellijke noodzaak aanwezig tot ingrijpen, maar zou niet aarzelen daartoe over te gaan wanneer de toe stand dat vereiste. Koningin Elizabeth heeft inmiddels al vijfendertig noodtoestandsbepalingen met haar handtekening bekrachtigd. Deze hebben alle betrekking op het verzeke ren van de vitale diensten: water- en SPAANSE MUNTEN IN NEDERLAND NAGESLAGEN (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Tot de Seroos- kerkse muntenverzameling be hoort een aanzienlijk aantal Ne derlandse imitaties van Spaanse munten. Deze verrassende ont dekking is gedaan door dr H. Enno van Gelder, directeur van het koninklijk penningkabinet in Den Haag. Dr Van Gelder neemt aan, dat de munten die in de eerste helft van de zestiende eeuw in Spanje werden gesla gen, in de tweede helft van die eeuw in een Nederlandse mun- tenwerkplaats zijn nageslagen. Er is een onderscheid te ma ken, maar dat is nogal subtiel, aldus de directeur van het pen ningkabinet. Verwacht wordt, dat de imitaties nog meer zullen opbrengen dan de originele mun ten, die thans in de catalogus worden geschat op een waarde tussen de 200 en 300 per stuk. De munten dragen de zelfde randschriften en portret ten. Waarschijnlijk speelt de kwestie ook een rol bij een aan tal Engelse munten. Dit wordt nog onderzocht. In Den Haag en in Amsterdam wordt thans druk gewerkt aan de voorbereidingen van de vei ling. die op 15 en 16 november in Amsterdam zal worden ge houden. De uiterlijke beschrij ving van de muntenvondst totaal 1019 stuks is thans gereed gekomen. De oude geld stukken worden geveild door de NV Jacques Schulman. ver maard op dit terrein. Het wordt de 244-ste veiling van deze NV. De waarde van de totale mun tenvondst wordt thans geschat op vier ton. Dr Van Gelder: .Maar het kan ook best wat meer of minder zijn. Dat zal op de veiling worden uitgemaakt'. Nagenoeg alle munten zijn thans ge reproduceerd. Mét een uitvoerige be schrijving zullen de reprodukties wor den opgenomen in een catalogus, die in een oplage van enkele duizenden exemplaren in Nederland en in het buitenland zal worden verspreid. De ze catalogus moet een paar maanden voordat de veiling aanvangt, verschij nen, zodat de verzamelaars en han delaars de nodige tijd zullen krijgen om de in veiling te brengen munten te bestuderen. De ontdekkingen In Serooskerke heeft de melding van andere weinig spec taculaire muntenvondsten elders in het land tot gevolg gehad. Dr Van Gelder: .De opgravingen in Seroos kerke heeft dê mensen er op gewe zen dat er waardevolle dingen uit de grond kunnen komen'. Na het stop zetten van het graaf- en zeefwerk op het voormalige preiveldje aan de Dorpsstraat kon in de Zeestraat ïn Den Haag de balans worden opge maakt. De gouden oogst omvat 112 Engelse munten, 1 Franse munt, 242 Spaanse munten, 3 uit Marokko, 16 uit Italië, 46 uit Duitsland en Hongarije en de rest uit Nederland. De Zeeuwse mun tenverzameling bestond uit een gou den rijder, twee gouden dukaten van Zeeland en 21 halve rijders, waarvan Prinses Beatrix er een kreeg bij ge legenheid van haar huwelijk. Er was één zuiver valse munt bij._ Dat is een koperen munt, die vroeger verguld moet zijn geweest, maar waar thans niet meer dan een geelachtig plaatje van over is gebleven. Deze munt zal in het bezit van het koninklijk pen ningkabinet worden opgenomen. Dr Enno van Gelder verklaarde dat het kabinet wellicht enkele tientallen munten zal aankopen. ZELDZAME MUNTEN Van de vijftig munten die de ge meente Serooskerke heeft gehou den, zal een aantal exemplaren elektriciteitsvoorziening, bevoorrading en vervoer. De bepalingen blijven een maand van kracht en dienen binnen een week door het parlement te worden goed gekeurd. Naar bekend overweegt de re gering het gebruik van marineschepen voor net wegslepen van Britse vracht vaarders die de kaden blokkeren, om het lossen van buitenlandse schepen mo gelijk te maken. De vakbond van zee lieden waarschuwde vorige week dat een dergelijke maatregel een algemene sta king tot gevolg kan hebben. Derde maal Het is de derde maal sinds de oorlog dat in Engeland de noodtoestand is uitgeroepen. In 1949 gebeurde dat tijdens een staking in de Londense haven, ln 1955 bij een landelijke spoorwegstaking. Daarvoor was de noodtoestandswet uit 1920 nog maar eenmaal toegepast: tijdens een alge mene staking in 1926. Bijna 520 schepen meer dan een vijfde deel van de Britse koopvaardijvloot worden op het ogenblik door de staking fetroffen en aan de kaden hebben zich 50.000 ton exportgoederen ter waarde van ruim vierhonderd miljoen gulden op gestapeld. Meer dan 14.500 zeelieden wa ren gisteravond in staking. Tegen het eind van deze week, wanneer meer sche pen de thuishavens zullen binnenvaren, zal naar schatting op zevenhonderd schepen het werk stil liggen met 22.000 man in staking. Tot de verlamde boten behoren grote oceaanschepen als de 83.673 ton metende .Queen Elizabeth', het grootste passagiersschip ter wereld. Schade Grote hoeveelheden essentiële goederen, zowel levensmiddelen als grondstoffen, kunnen het land niet meer binnenkomen, zo zei Wilson nog. Dit had weer scha delijke gevolgen voor de werkgelegen heid en ae uitvoer. Hij weet de zeelieden- staking de eerste sinds 55 jaar deels aan de houding van de vakbond, deels aan die van de werkgevers. De actie heeft zich tot dusver nog nauwe lijks doen voelen in de Britse industrie, die reservevoorraden voor enkele weken bezit. Zouden deze echter opraken dan worden tienduizenden arbeiders door werkloosheid bedreigd. In de eerste dagen van de staking stegen de prijzen van groenten, vers fruit en enkele vleessoorten, maar dat was vol gens de grossiers een noodzakelijke maatregel om een run op hun reserve- voorraden te voorkomen. Daarna zijn de prijzen gestabiliseerd. worden overgebracht naar een van de musea in de nieuwe gemeente Veere. Tot deze hoeveelheid geld stukken behoort de oudste munt een Engelse nobel van 1422 en de jongste munt een halve Zeeuw se rijder uit 1622. Dr Van Gel der verwacht, dat een paar zeld zame munten wellicht vijf- of mis schien wel tienduizend gulden zul len opbrengen. Daarvoor in aan merking komen een enkele dukaat van de stad Donauwörth en een dubbele dukaat van de stad Pas- Een volgende stap is te proberen om de gegevens over de vondst in Se rooskerke in te passen in het alge mene beeld, dat is gevormd over de geldomloop van vroeger. In een jaar boek zullen deze gegevens worden vastgelegd. Nog altijd is er geen verklaring gevonden waarom er maar één Franse^munt is opgegraven. Mo gelijk heeft er destijds een uitvoer verbod van munten bestaan. Dr Van Gelder vraagt zich verder af of de samenstelling van de hoeveelheid geldstukken die in Serooskerke aan de oppervlakte kwamen, typerend zijn voor het geldverkeer van die tijd. Mogelijk is ook dat er een be wuste keus is gemaakt. de indieners van de ontwerp-rt De munten zijn thans hoog verze- niet akkoord gingen met uitstel van een kerd. De noodzaak daarvan zal maar al te duidelijk komen vast te staan by de kykdagen die aan de veiling in Amsterdam voorafgaan. Iedereen moet de exemplaren immers goed kunnen bekijken en zelfs in de hand kunnen honden..-.,'- RHODESIË-RESOLUTIE WERD VERWORPEN iXEW YORK, (Renter AFP) De Vei- I ligheidsraad heeft gisteren de Afrikaan- se ontwerp-resolutie verworpen, waarin j Engeland werd verzocht zo nodig het blanke minderheidshewind in Rhodesic mei geweld "iii\er ie werpen en een I volledige blokkade te land. ter zee en in I de lucht in te stellen om Rhodesië te ïso- I Ieren. jDe ontwerp resolutie kreeg slechts zes stemmen voor. terwijl negen voorstem- imen vereist zijn voor goedkeuring. Eén land stemde tegen en acht landen ont hielden zich van stemming. Vóór de stemming had de voorzitter van de raad, dr J. G. de Beus. meege- aeeld dat Mali. Nigeria en Oeganda de indieners van de ontwerp-resolutie ieuw-Zeeland. De Sowjet-Unie. Boel- I garije. Jordanië. Mali, Nigeria en Oegan da stemden voor. Amerika. Engeland, Frankrijk, Japan, Nationalistisch Chi- 'na. Argentinië, Uruguay en Nederland onthielden zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1