PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZET MES REGERING-CALS IN OVERHEIDSUITGAVEN Spoedig overleg overspaarloon' Keten van mobilofoonposten bij verwerking van Pinksterverkeer geschrapt Half miljard wordt Vandaag weer beraad lonen en prijzen Zeeliedenstaking breidt zich uit Waar GEEN COLLEGES MEER IN LEUVEN Hoechst' VIER FRANSE KERNPROEVEN Bosma en Kloos werken schema uit IN DA NANG ZWARE STRIJD Vrachtauto reed in op scholieren te Luik Benelux- suyyeslies Grieken zagen de sterren bij dag RIJKSPOLITIE: ,ALLE HENS AAN DEK' NUza m Directeur VW: Mensen kom graag maar ga liever dag later weg' 209e jaargang no 117 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN SE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dlr«tl., N V l«h. MIJ. y.b d> CV Provincial» Zmviwm Cour.nf. Hooldrodact.u 3508, «4v. 3847/3843)Mldd.lburf, Mirkt 51, lel. 3841, (b.B. nm_ M|n|mum p<r ,dv<rltnI|B y 5 2S |n3CI0 Advertentieprijs 35 i 53. tdv. 5213), Ooi' Zaterdag 21 mei 1966 Halve rijder voor (bijna) vergeten vrouw Pagina 2 Den Haag tast nog in het duister over het loon- en prijsbeleid waarmee de regering-Cals voor de dag zeil komen. De beraadsla gingen worden vandaag hervat, nadat het kabinet zich ook reeds gistermiddag en -avond met dit onderwerp had beziggehouden. Inmiddels is wel vast komen te staan, zo vernemen wij uit betrouw bare bron, dat het kabinet-Cals nog dit jaar tot drastische bezuini gingen op de overheidsuitgaven zal overgaan hoe ook de beslis sing op het gebied van de lonen en prijzen uitvalt. Het gaat hier om een bedrag in de orde van een half miljard. Voor het kabinet-Cals, dat met een grootscheeps regeringsprogram ruim een jaar geleden aantrad, is deze ont wikkeling teleurstellend, zo meent men in kringen die de regering na staan. Aan kritiek zal het niet ontbreken als het mes in een aantal overheidsuitgaven ge zet zal worden. Kapitaalmarkt In bepaalde KVP-kringen kon men gis teravond vernemen dat deze gang van zaken al anderhalf jaar geleden te voor zien was geweest. Vooral de schaarste op de kapitaalmarkt heeft ertoe bijge dragen de regering-Cals met de neus op de feiten te drukken. In plaats var de 1000 miljoen die minister Vondeling dit jaar op de open kapitaalmarki meende te kunnen opnemen meent hij nu slechts tot de helft te kunnen komen. door de rekening zal halen valt te overzien. In parlementaire kringen laat men duidelijk merken dat dit een kwestie is die de regering moet uitmaken. Als mogelijke uitweg zou men kunnen denken aan verminde- LEUVEN (Reuter) Het curatorium van de universiteit van Leuven heeft gisteren besloten, In verband met de studentenrellotjes van de laatste t(jd, met ingang van vandaag voor de rest van het academisch jaar de colleges op te schorten. Het besluit treft zowel de Vlaamse als de Waalse studenten en volgt op relletjes en stakingen door Vlaamse studenten die protesteerden Het curatoiium heeft voorts meegedeeld dat alle studenten die schuldig z(jn be vonden aan gewelddadigheid van de universiteit zullen worden verwijderd. .Farbwerke Hoechst AG: een eeuw chemie' is de titel van een uitgebreid historisch overzicht dat een onzer re dacteuren geeft van het enorme chemische bedrijf aan de Main in Frankfurt. Hoechst heeft thans definitief besloten zoals gemeld om in het Sloegebied een fos- faatfabriek te bouwen. Pagi na 13. Voorts op Pag. 2: Hoechst ln 1968 In Sloe; brand in Vlissingse haven; Se- rooskerke beloont medewerkers vondst. Pag. 3: Middenstands- en werk geversbonden tegen prijsmaatre gel; doordraaien onverantwoord Pag. 4: Ratiobouwstroom mag op Walcheren nog niet starten; achtste groep congressisten in Middelburg. Pag. 5: Nog geen redelijk even wicht woningmarkt Terneuzen; kerkdiensten. Pag. 7: radio en tv voor week end. Pag. 9: Afscheid postdirecteur Terneuzen; topduel voor de Mid delburgers. Pag. 11: strips en feuilleton. En in het zaterdagnummer Pag 13: Farbwerke Hoechst AG. Pag. 15: fHandél in de Gouden Eeuvj', bespreking van het boek van gelijke naam, geschreven door de Amsterdamse historicus da H. Klompemaker toneelseizoen in ons land afgesloten met Oost europees werk letterkundige riek. Pag. 17: pagina 17' met meer een reportage over een re tourtje Vlissingen-Amsterdam in de restauratie en een interview met de Oostbnrgse schrijfster Hermien Los. Pag. 10: Pagina voor de vrouw met onder vieer koelkast onder deel normale keuken uitrusting' en ,mode voor praktische meisjes'. Pag. 21: Perscommentaren en wekelijkse autorubriek, ag. 23: Kerk en Maatschappij met onder meer ,Ecn kreet' over een cabaretliedje. 350 jaar Por tugees-Israëlisch seminarium in Amsterdam en Stemmen uit de kerken over streek gemeenten. ring van het aantal woningwetwo ningen ten gunste van woningen in de vrije sector en temporisering van investeringen ten behoeve van de Deltawerken of de droogmaking van de Lauwerszee. In liberale kring was de eerste reactie op een dreigende bestedingsbeperking van de overheid er een van mild leed vermaak. Men wees erop dat het plan- Joekes met al zijn tekortkomingen toch kennelijk de juiste richting had gewe zen. Het plan-Joekes voorzag in een vermindering van de rijksuitgaven voor 1966 met 1 miljard gulden, onder an dere door verschuiving naar de vrije sector van 15.000 woningwetwoningen. Het plan werd door de meerderheid van de tweede kamer bestaande uit de drie regeringspartijen - KVP, PvdA en AR eind vorig jaar afgewezen. en prijzen Lonen Op het loon- en prijsfront was de toe stand gisteren niet veel duidelijker ge worden De PvdA-tweede-kamergractie liet weten dat zy een loonplafond op basis van 7 pet afwees. Daarmee wer den de socialistische ministers in het kabinet-Oals aan de leidband gelegd. Het werd daarna ook moeilijk, bH gi breke aan een duidelijke wens in kabinet - behalve bij minister Veldkamp - om tot een Joonplafond te komen en de prijzen ttt te tömen zoals eerder deze week minister Den Uyl het bedrijfs leven had voorgehouden. Een regeling waarbij prijsverhogingen bij het minis terie van economische zaken aange- Ongeveer 12.000 van de 62.500 leden tellende vakbond van zeelieden hebben het werk neergelegd ter ondersteuning van hun eis tot minder werk tegen be tere betaling. De nu vijf dagen oude staking belemmert een vitale export- weg van Engeland. De luchtvaartmaat schappijen, die meer vracht te verwer ken hebben dan zij aanlrannen, hebben exporteurs die hun goederen uit het lar/1 trachten te krijgen moeten teleur stellen. Doch ondanks deze worggreep op de Britse economie was er gisteren nog geen onmiddellijk teken van nieuwe po gingen van regeringswege om aan de crisis een einde te maken. De minister van arbeid, Ray Gunter, hield zich ge reed om te bemiddelen tussen de zee lieden en de reders. Reeds was de hoop op een snelle be ëindiging van de staking toegenomen toen woordvoerders van beide par tijen zelden dat zij een Initiatief van de regering of van de vakbond om een einde aan de staking te maken zouden toejuichen. Maar regerings kringen meldden dat het onwaar schijnlijk was dat er tot medio vol- PARIJS (Reuter) Volgens Franse persberichten zal Frankrijk deze zomer vier kemproeven in het gebied van de Stille Oceaan nemen. Van officiële Franse zijde wil men zich ln het geheel niet over deze zaak uit laten. Drie van de proeven zouden in de damp kring en de vierde oncler water plaats vinden. Het zou de bedoeling zijn, dat de proe ven met betrekkelijk korte tussenpo zen eind juni of begin juli genomen worden. STICHTING VAN DE ARBEID Minister Veldkamp arriveert op 'iet Binnenhof voor het kabinets beraad over lonen en prijzen. Boeddhisten willen dat VS tussenbeide komen DA NANG (Reuter, AFP) Boeddhis tische monniken en opstandige troepen in de verdeelde stad Da Nang hebben gisteren do waarschuwing laten horen, dat zy d egrote luchtbasis in de om geving van de stad zullen verwoesten als de Amerikaanse mariniers de rege ringstroepen niet tot terugtrekken dwingen. De monniken, die in hun pa godes een schuilplaats bieden aar. de tegen de regering strijdende troej verklaarden bereid te zijn voor godsdienst te sterven. (Van onze Haagse redactie). DEN HAAG Werkgevers werknemers zullen zo spoedig mogelijk overleg gaan plegen in de Stichting van de Arbeid over het vraagstuk van het .spaar loon'. Dit is gistermiddag me degedeeld na afloop van de ver gadering van het bestuur van de stichting. In deze vergadering is niet gesproken over het loon- beleid 1966, maar wel over plan nen voor 1967. De werkgevers beschouwen het .spaar loon' als een probleem van bijzonder grote draagwijdte, verklaarde ir Bosnia, de werkgevers-voorzitter de stichting. Daarom hebben werkgevers aan een aantal deskundi gen de opdracht gegeven de tech nische consequenties van het .spaar loon' te onderzoeken, zodat wij ons op korte termijn hierover een oor dcel kunnen vormen, waarna zo spoe dig mogelijk het overleg met de vak beweging kan beginnen, vervolgde de lieer Bosma. ,\Vij zijn het met z'n al len er over eens, dat we spoedig met het overleg moeten beginnen, maar de werkgevers zijn op dit ogenblik echt niet in staat de consequenties van het .spaarloon' te overzien'. De heer A. H. Kloos, de werknemers voorzitter van de stichting en voor zitter van het NW, wees erop, dat het .spaarloon' niet hetzelfde is als hot investeringsloon. Onder het laat ste wordt verstaan een deel van de overwinst van de onderneming, die aan de werknemers wordt uitge keerd. Maar het .spaarloon" betekent het blokkeren van een deel van de normale loonkostenstijging, waarvan we zeggen, dat het niet helemaal in de consumptieve sfeer mag komen. Meer inhoud Ir Bosma zei, dat werkgevers en werk nemers aan de Stichting van de Ar beid meer .inhoud' willen geven. Het bestuur heeft de heer Kloos en hem gemachtigd een schema van onder werpen uit te werken. Op zijn beurt verklaarde de heer Kloos, dat de vak beweging van oordeel is, dat in de laatste jaren in het bestuur van de stichting te veel is gesproken over loonpolitieke problemen, waardoor andere onderwerpen, waarin meer .verzoeningselementen' zitten, niet terl sprake kwamen. Tot deze onderwer-| pen rekende de heer Kloos: het werk klimaat in de onderneming, de mede zeggenschap, de opvoering van de produktiviteit en de grotere ver- plaatsingsmogelijkhcid mobiliteit) van de arbeid. De werkgevers hebben op deze gedachte positief gereageerd, zei ir Bosma. Notitie De heer Kloos deelde mede, dat de raad van vakcentrales aan het be stuur van de stichting een .notitie' hebben overlegd. NVV en NKV heb ben deze notitie al ondertekend. Op de inhoud van de notitie wilde de NW-voorzitter op dit ogenblik niet nader ingaan, omdat de werkgevers hiervan nog niet voldoende kennis hebben genomen en omdat het CNV- bestuur zich maandag hierover zal uitspreken. Wel kon de heer Kloos zeggen, dat de notitie een visie geeft op het totale sociaal-economische be leid voor 1967. Strijd Zware strijd brak uit toen de rege ringstroepen zich dichter bij de pa godes waagden. De monniken be weerden dat 10 mensen waren ge dood en ruim 150 gewond. In de opstandige stad Hoe-E deelde boeddhistenleider Tri Kwang mee dat hij een dringend verzoek aan president Johnson heeft gericht om tussenbeide te komen. Als enige voorwaarde voor een oplossing van de moeilijkheden noemde Tri Kwang het aftreden van de militaire regering van premier Ngoejen Cao Ky. In de hoofdstad Saigon moest de poli tie van traangas gebruik maken om vijftienhonderd boeddhistische jongeren uiteen te slaan die een fakkeloptocht hielden waarin anti-Amerikaanse leu zen werden meegedragen. De betogers zochten hun toevlucht in een pagode. REEDS 430 SCHEPEN LIGGEN STIL LONDEN (Reuter) De Britse zeeliedenstaking breidt zich ln snel tempo uit. Steeds meer schepen liggen te wachten in de over volle havens van het land. Naar een schatting van de scheepvaart maatschappijen zijn thans 430 schepen bij de staking betrokken. BRITSE REGERING BEMIDDELT NOG NIET LUIlv (ANP) Gistermiddag is in een voorstad van Luik een vrachtwagen in gereden op een groep scholieren. Een 15-jarige jongen kwam om het leven. De onderwijzer en een leerling werden enkele tientallen meters door de auto meegesleurd en zijn zwaargewond in een ziekenhuis opgenomen. Tien leer lingen liepen lichte verwondingen op. De politie moest de dronken automobi list tegen een woedende menigte in be scherming nemen. Hij is gearresteerd. gende week stappen zouden worden ondernomen om het meningsverschil uit de weg te ruimen. Aangezien er steeds meer Britse sche pen in de grote havens aankomen ver wacht men dat de Britse marine Inge schakeld zal worden om lege schepen te verhalen teneinde buitenlandse sche pen in staat te stellen hun werkzaam heden normaal voortgang te doen vin- ln Eindhoven zijn twee con clusies getrokken, die ook van belang voor Zeeland kun nen zijn. Nummer één: er be hoort een overlegorgaan te ko men over zaken .'da planologie, lucht- en waterverontreiniging, economi sche aangelegenheden, streekvervoer enz. voor het gebied Antwerpen-Bergen op Zoom. alsmede de oevers van de Wes- terschelde. Nummer twee: er dient een economisch studiebureau te worden op gericht voor het gehele Benelux-middcn- gebied. Dat alles klinkt veelbelovend. Zien we het echter goed, dan zal met name de eerste conclusie moeilijk te rea liseren blijken. Weliswaar zou een over legorgaan nuttig werk kunnen verrich ten, maar men kan op dit ogenblik niet de nuchtere werkelijkheid uit de weg gaan, dat een dergelijke instelling wel zeer grote tegenstellingen zou moeten ■-Het is nog vo< overbruggen. i nog voorstelbaar. op Zoom voor hun territoir tot redelijk overleg kunnen komen. Maar zodra men de .oevers van de Westerschelde' hij e In hun pogingen de staking de baas te worden lieten exporteurs hun vracht goed naar luchthavens overbrengen, maar op London Airport moesten vrachtwagens met zware machinerieëndergelijk overleg gaat betrekken, ligt het en andere zeevracht weggestuurd wor-1 allemaal veel moeilijker. Bij die Wes- den. Een functionaris van BEA ver- terscheide-oevers moet men bijvoorbeeld klaarde dat er een lange wachtlijst Is'ook de Gentse agglomeratie rekenen: vrachtruimte per vliegtuig, ln r:o"' K" hoofdzaak naar West-Europa en Ier- ATHENE (REUTER) Dankzij een volledige zonsverduistering hebben de Grieken gisteren even de sterren by dag kunnen zien. Enkele uren na zons opgang schoof de maanschijf voor de zon, een smalle ring van licht over latend. In het schemerdonker daalde de temperatuur snel en werden de dieren onrustig. Voor de ongeveer 350 Griekse en bui tenlandse geleerden die het zeldzame verschijnsel bestudeerden, was het een enorme meevaller dat er een wolkeloze hemel was. Zij speurden de zon met hun telescopen af terwijl van diverse plaatsen raketten werden gelanceerd voor de bestudering van stralingen in de ionosfeer. Ook elders in Europa was de zonsverduistering waarneembaar, maar daar was ze lang niet volledig. Onder de wetenschappelijke delegaties die naar Griekenland waren gekomen bevond zich er een van de sterrewacht van Utrecht onder leiding van profes sor dr C. de Jager en een Nederlandse amateur-eclips-expeditie onder leiding van mr G. A, W. C. baron van Hemert tot Dingshof, burgemeester van Maarn. Beide expedities meldden., dat de instru menten goed hadden gewerkt en dat de waarnemingen succesvol waren. Bezorgd Functionarissen van de regering-John son toonden zich gisteren uitermate be zorgd over de nieuwe gevechten in Da Nang. Zjj legden er echter de nadruk opi dat de Ver. Staten zich afzijdig zuilen houden van de strijd tussen het militaire bewind en Dit is een gedeeltelijke zonsver duistering zoals die morgen om 9.23 uur in Engeland te zien was. Hot was voor het eerst sinds 1961 dat een dergelijk verschijn sel in Europa te zien was. De verduistering duurde van 9.23 tot 11.27 uur. Gent heeft immers evenveel belang bij de Westerschelde als Terneuzen, terwijl bovendien de kanaalzone tussen Terneu zen en Gent als één economisch land schap moet worden beschouwd. Maar een Gentse inbreng in een totaal-overleg zou door Antwerpen wel eens met grote argwaan kunnen worden bekeken. Nog niet zo heel lang geleden immers lagen de beide havensteden flink met elkaar overhoop (in het Belgische parlement, zelfs ln het Eeneluxparlement j, namelijk toen het ging om het Schelde-Rijnver- Zuid-Beveland van groot belang, voor Antwerpen daarentegen la dat binnen kort niet meer het geval; voor Gent kan een nieuw kanaal bij Waarde aan te leggen in het kader van het Relmers- waalplan van uitzonderlijke beteken!* zijn als zij-arm van de Schelde-Rijnver- bfnding, maar de vraag rijst of Antwer pen de vestiging van een dergelijk belang zonder meer zal wil len bevorderen. Nog weer een geheel ander ftAllt lij H gebleken, dat de Gentse agglomeratie grote interesse heeft in de totstandko ming van een centrale weg door Zee land, waarvan de vaste Westerschelde- verbinding een onderdeel zal behoren te zijn. Zal dit duidelijk stelling nemen ten bate van deze verbinding ter hoogte van bijvoorbeeld Terneuzen óók de instem ming hebben van de belangen, welke ge groepeerd zijn rond de as Antwerpen- Bergen op Zoom Ziehier enkele voor da hand liggende (mogelijke) tegenstellin gen, die btf voorbaat al een stempel kun nen drukken op het werk van een over legorgaan. behoeven tegenstellingen in een zaak als deze niet met zich mee te brengen, dat het initiatief tot stich ting van een overlegorgaan moet worden nagelaten. Maar wel geloven we, dat men niet al te hoge verwachtingen moet koesteren van een dergelijk gespreks- centrum. Vanzelfsprekend kén het een nuttige functie hebben, maar zolang het niet meer is dan een praatclub en wat kan het anders zijn? zullen op be slissende momenten de eigen belangen van de diverse deelnemers altijd weer prevaleren. In dit opzicht verwachten we weinig heil van een overlegorgaan, al thans op korte termijn gezien. Maar nog maals: de gedachte is op zichzelf waar devol genoeg om te pogen tot een nadere uitwerking te komen. Men kan nooit weten. Suggestie nummer twee de instelling van een gezamenlijk studiebureau kan naar ons gevoel met iets minder scepticisme worden begroet. Op dit stuk van zaken is al allerlei nuttig werk ver richt, men denke bijvoorbeeld aan de rapporten van de Bresgroep. Maar dit Breswerk, waarbij aan de Nederlandse kant de zuidelijke ETI's waren betrok ken, is tot nu toe slechts incidenteel uit gevoerd, het had eigenlijk iets weg van een vrijetijdsbesteding van een aantal in stituten aan belde zijden van de grens. Daarom zou dit werk veel systemati scher moeten worden aangepakt, er zou inderdaad een speciaal instituut moeten worden opgericht, dat in opdracht, maar vooral ook op eigen initiatief, diverse onderzoekingen ten dienste van het Be- nelux-middengebied zal verrichten. Dat onderzoekswerk zou namelijk de basis kunnen zijn voor verdere arbeid, óók de basis voor het samengaan van de belang hebbende streken in een soort contactor- ;aan. Met concrete gegevens en cijfers tan immers iets worden gedaan, kan men aan het werk, kan men de publieke opinie mobiliseren. Zolang echter derge lijke gegevens niet op tafel liggen, blijft in feite elk overleg in de mist steken, omdat (bijvoorbeeld) iedere deelnemer aan het gesprek met gegevens en cijfers van eigen instituten zal komen én met eigen interpretaties daarvan. Deze over wegingen maken ons dan ook toeganke lijker voor de suggestie een onderzoeks instituut op te richten dan voor het plan een overlegorgaan te stichten. I gres het overwegen waard zijn. Maar wanneer een prioriteit moet worden aan gegeven. moet het accent naar onze me ning eerst op het onderzoeksinstituut vallen en jvas daarna op het overlegor gaan. Indien een dergelijk instituut goed werkt, komt het overleg zonder twijfel ook tot stand. Overleg zonder onder zoek echter betekent praten in de ruimte, terwijl dan inmiddels in het beleid het particularisme onverminderd gehand haafd blijft. MIDDELBURG In het hele district Middelburg zal geen rijkspolitieman het voor elkaar krijgen om op tweede pinkster dag vrjj te nemen. Dan geldt het devies ,alle hens aan dek'. De resultaten van vorige, jaren heb ben aangetoond, dat niemand gemist kan worden bij het uit geleide doen van het. leger va kantiegangers, dat volgende week maandag globaal geno men tussen drie uur 's middags en elf uur in de avond - de thuisreis zal aanvaarden. Op het districtsbureau is men al ge ruime tijd druk in de weer voor het treffen van voorbereidingen want ernstige vertragingen als vorig jaar ontstonden op rijks weg 58 nil men liever voorko men. De inzet van een keten van mobilofoonposten op markante punten zal mogelijk niet kun nen voorkomen dat er filevor ming ontstaat, maar het streven is er in ieder geval op gericht dat het berijden van de weg Middelburg-Bergen op Zoom geen vijf uur meer in beslag gaat nemen, zoals vorig jaar het ge val was met Pinksteren! De problemen rondom de uittocht uit Zeeland met Pinksteren zijn eerst uit voerig besproken tussen districtscom mandant A. J. van Thiel en kapitein J. C. Warneke van het district der rijkspolitie, de NV Provinciale Brug- maatschappij en de heer J. P. de Regt van de provinciale VVV. Deze laatste zei op een gisteren in Middelburg belegde persconferentie, dat hij de mensen zou wiUen advise ren: ,koni graag naar Zeeland, ruaar kom een dag eerder en ga een dag later weg. En bent u er niet toe in de gelegenheid, hou dan rekening met vertragingen'. De heer De Regt meent op dit punt eerlijke medede lingen te moeten doen. De vertegen woordigers uit de recreatie-indus trie dienen naar zijn smaak deze me nlng niet uit te leggen als anti-pro- pa ganda. Tekort De rijkspolitie heeft gezocht naar een middel om die beschikbare rijruimte zo gunstig mogelijk te benutten, zo dat er een vlottere verkeersdoorst ro ming kan worden verkregen. Kapi tein Warneke: ,We moeten zien te voorkomen, dat er zoals vorig jaar op een gegeven moment één lange colonne staat van de bocht bij Arne- muiden tot aan de splitsing bit de weg naar België bij Korfeven. Naar schat ting stonden toen 10.000 auto's bum per aan bumper". Van elf uur 's morgens tot eli uur 's avonds zal op tweede pink sterdag de verruimde splitsing bi; Korteven door vier man worden bemand. Zij zullen daar in vel band met het grote aantal .links- affers' naar Belgie het verkeer regelen. Verder komen er mobilo- (Zie slot pag. 4 kol. 1 Kunsthartpatiënt in VS overleden HOUSTON (Reuter) Walter Meeans. do tweede patiënt bij wie. in het metho distische ziekenhuis te Houston een kunsthart werd geplaatst, is gisteren overleden. De 61-jarige .Meeans had het kunsthart dinsdag gekregen in een ope ratie die vijf uur duurde. Een dag later iwerd het verwijderd omdat het beseha- digde deel van het hart van de pa» iënt .voldoende was hersteld. Donderdag on- 1 derging Meeans weer een operatie om een einde te maken aan een bloeding in de borstholte. I Volgens de artsen werd de dood niet idoor het hart veroorzaakt, maar waar- 1 schijn!ijk door een gebrekkig functione- I ren van de longen. Een zelfde oorzaak maakte op 26 april een einde aan het leven van dé 65-jarige j Marcel Derudder, vijf dagen nadat dr Michael Debakey van het ziekenhuis in I Houston hem een kunsthart had gege- I ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1