VOORLOPIG GEEN LOONSTOP Amerika blijft zwijgen over luchtincident Stichting Grevelingenbekken een feit Matiging blijft de eis KABINET DOET VOORSTELLEN AAN STICHTING VAN DE ARBEID ,De Doelen GEEN CHINESE WATERSTOFBOM Het einde van de wacht HUISARTSEN ZIJN GEWAARSCHUWD TEGEN ALASTRIMVERSCHIJNSELEN Britse zeelieden geven niet toe Mogelijk navigatie! out' Reactie Peking wordt gematigd genoemd ZEELANDS PROVINCIALE STATEN MAAKTEN Inrichting komt op f180 miljoen Turken in Joure staken werk aan Logeerbelasting aardgasleiding 209e jaargang - no 112 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN onntmtnliprljt c 1375). Com. Gro luid Klein, ad aal, Iranco p« posl /II 7853, adv. 3213). Oo S e«il pm regel. (minim >t 58-80, Ml. 2335 33. adm. lal. 2094 I PZC. Mlddelburj. Zaterdag 14 mei 1966 PA8CHENDAELE. Tijdens de laatste dag van hun officiële be zoek aan België brachten koningin Elisabeth van Engeland en prins Philip een bezoek aan het kerkhof voor Britse gevallenen. De konin gin en haar gemaal legden een krans aan de voet van het monu ment op de begraafplaats. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Het kabinet zal op korte termijn contact opnemen met het bedrijfsleven. Dit klaarde minister Veldkamp van so ciale zaken en volksgezondheid toen hij gisteravond om half zeven samen met minister Den Uyl van economische zaken de vergadering van de ministerraad verliet. Tot het afkondigen van een loonstop is het gisteren niet gekomen. Minister-president Cals, die een half uur later vertrok, zei dat het kabinet een bepaalde gedragslijn heeft uitgestippeld. Deze gedragslijn zal nader worden uit gewerkt in een aantal voorstellen, waar over een delegatie uit het kabinet over leg zal plegen met de Stichting van de Arbeid. Mr Cals, die over de aard van de vastgestelde gedragslijn niets wilde zeg gen alvorens het georganiseerde be drijfsleven op de hoogte was gesteld, verklaarde nog, dat binnen het kabinet- volledige overeenstemming was bereikt - dé opgestelde gedragslijn. beraad een laatste poging van minister Veldkamp om alsnog werkgevers en werknemers tot een matiging in de loon- iling te brengen. Het kabinet blijft erbij, dat de loonsverhogingen in de cao's beperkt blijven tot zeven procent. Het contact, dat het kabinet gaat opne men met de werkgevers en werknemers de Stichting van de Arbeid, is vooral een wens van minister Veldkamp, die grote waarde hecht aan een goede ver houding met het georganiseerde bedrijfs leven. Mocht het gesprek met de Stich ting van de Arbeid echter niet het ge wenste resultaat hebben, dan verwacht men in politieke kringen, dat minister Veldkamp alsnog zal besluiten een loon stop af te kondigen. DAF-Pórtugal door vervoersstop in moeilijkheden EINDHOVEN (ANP) De assemblage van DAF-bedryfswagens en autobussen in Portugal dreigt in moeilijkheden te komen als gevolg van het feit dat het contingent vervoersvergunningen voor het wegvervoer van en naar Spanje uit geput is. Deze bedrijfswagens en autobussen wor den, onder auspiciën van de DAF-impor- teur in Lissabon, geassembleerd in Se- tubal. De benodigde onderdelen werden tot dusverre over de weg vervoerd. Nu de doorvoer door Spanje is weggevallen ziet men bij DAF een mogelijkheid om de onderdelen voor de ongeveer 200 wa gens en bussen die jaarlijks in Portugal worden geassembleerd naar dat land te verschepen. Vervoer per schip duurt echter langer dan over de weg. Boven dien moet men nu gaan zoeken naar een conserveringsmiddel voor de onderdelen om die tegen de inwerking van de agres sieve zeelucht te behoeden. ,De Doelen' is de titel van een reportage in het PZC-zater- dagnummer over nieuwe, mo derne concert- en congresge bouw in Rotterdam, als zoda nig het grootste complex in Europa. ,De Doelen' wordt op 18 mei aanstaande in gebruik genomen. Op pagina 15. Voorts op Pag. 2: Rotarylanddag .Zilveren Schor'. Pag. 3: Beschouwingen .Proeve voor de grondwet". Pag. 4: Verkeer en wetshandha ving. Pag. 5: Kerkdiensten. Jachthaven Sint-Annaland. Pag. 7Zitting provinciale staten. Pag. 9: Olympia's Tour door Ne derland Pag. In: .De Doelen'; Pag. 17: Noorwegen op zoek naar een eigen persoonlijkheid - de- eerste indrukken ran een kort. cultureel contactletterkundige kroniek Pag. tb: .Pagina Hl' met o in .Do nald en Leen' reportage ovei een Hanswcertsc berger, .District nul en de prijsfoto; Pag. 21. Pagina voor de vrouw met o m .Een kxjkje achter de schermen van een leerfabriek' en .Najaarskleuren schoenen en tas sen staan rast'; Pag. 2.1: Kerk en Maatschappij mat o m .Even over', .Encycliek Remm Novarum 75 jaaP en Stemmen uil de Kerken'; Pag. 25 Perscommentaren en wekelijkse antorubriek; Pag. 27: Strips en feuilleton. Steun van CNV Intussen heeft het kabinet en in het bijzonder minister Veldkamp voor hun standpunt steun gekregen, die vooral welkom is omdat deze afkom- WASHINGTON (AFP, UPI, Reu ter). De eerste analyses tonen aan dat de bom die de Chinezen maandag tot ontploffing hebben gebracht geen thermo-nucleaire bom is geweest, heeft een woord voerder van de Amerikaanse com missie voor atoomenergie meege deeld. Volgens de commissie is voor de bom verrijkt uranium toegepast, zoals in de vorige Chinese proeven. Plutonium is niet gebruikt. Het thermo-nucleaire ma teriaal Lithium 6 is wel gebruikt, maar het is niet duidelijk welke specifieke functie dit moest vervullen. ,Het zal no» enige tijd duren voordat er meer definitieve gegevens beschikbaar zijn'. Senator Robert F. Kennedy heeft giste ren over de derde Chinese kernproef gezegd dat ze het van groter belang dan ooit maakt dat Peking wordt uitgeno digd naar Genève om er de ontwape ningsconferentie bij te wonen, en dat op de een of andere manier tot recht streekse onderhandelingen met de Chi nese communisten wordt gekomen. Veertien kinderen in Zevenaar met tbc te bed ZEVEN AAR (ANP) Het hoofd van het districtsconsultatiebureau te Doe- tinchem, dokter Sluiter, heeft gistermid dag over de tbc-explosie onder de schooljeugd van Zevenaar meegedeeld dat er thans 14 patiëntjes bedlegerig zijn. Vyf van hen zijn opgenomen in een sanatorium. De andere kinderen worden in ziekenhuizen en thuis verpleegd. namen stig is van de voorzitter van het CNV, de heer J. van Eibergen. De CNV-voorzitter schreef dezer dagen, dat als men prijsstijging en inflatie zo veel mogelijk wil vermijden er naar gestreefd moet worden, dat de loonkostenstijging niet uitgaat boven de produktiviteitsstijging van onge veer vijf procent per jaar. De afgelopen periode zijn er enige extra stijgingen nodig geweest om het Neder landse loon- en prijspeil wat beter aan te passen aan het buitenland. Maar een vakbeweging, aldus de heer Van Eiber gen, die zich werkelijk verantwoordelijk weet voor de belangen van degenen, die zij vertegenwoordigt, moet meewerken aan maatregelen om te voorkomen, dat Nederland in een loon-prijsspiraal ver zeilt. Een middel voor de vakbeweging om dit te doen is zich te matigen in haar looneisen, aldus de heer Van Eibergen. Ook NKV Verder vernemen wij, dat van de twee andere vakcentrales, het NVV en het NKV, ook laatstgenoemde geneigd zou zijn met liet standpunt van de CNV- voorzitter mee te gaan. Geen maatregelen tegen reizigers Waarschuwing uit Engeland (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De geneeskundige hoofdinspectie voor de volksge zondheid acht het vooralsnog niet noodzakelijk maatregelen te tref fen tegen reizigers die uit Enge land komen, waar momenteel drie streken in de Midlands tot besmet gebied zijn verklaard wegens der tien gevallen van de zwaar be smettelijke witte poken of te wel alastrim. Dit heeft de geneeskundige hoofdin spectie gisteren schriftelijk alle artsen in Nederland laten weten. Daarin werd tevens medegedeld, dat de besmettings bron in Engeland nog niet is ontdekt. Dr is in Engeland nog geen mas •accinatie toegepast: wei is men in de drie betrokken streken in de Midlands overgegaan tot ringvaccinatie, dat Alle Nederlandse artsen hebben wel de waarschuwing gekregen bijzonder attent te zijn en te blijven op meldin gen van ernstige griep en van water pokken bij patiënten die nog niet zo lang geleden in Engeland zijn ge weest. Aangeraden is zelfs bij het geringste vermoeden van pokken on middellijk de geneeskundige hoofd inspectie voor de volksgezondheid of de regionale inspecteur in te lich ten. Vooral in het jaar 1929 werd Nederland door een elastrimepidemie geteisterd. In het beginstadium openbaart alastrim zich als een vrij zware griep, das kunnen zich pokken verschijnselen open baren. Patiënten zijn doorgaans twee drie dagen ernstig ziek, waarna i opvallend snel herstel kan intreden. Gevaar Juist daardoor bestaat het gevaar dat een patiënt te vroeg van het ziekbed opstaat en de ziekte zich verder ver spreidt. zo werd ons nog door de genees kundige hoofdinspectie medegedeeld. Een gedrang voor de ambtswoning van de Britse premier in Doui- ningstreet bij de aankomst van lei dende vakbondsbestuurders, voor een laatste persoonlijke bemidde lingspoging welke de heer Wilson gisteren ondernam. Desondanks be sloten de meer dan 62.000 Britse zeelieden hun voorgenomen staking te laten doorgaan. De staking zal zondag om middernacht beginnen. LONDEN (Reuter). De 62.500 werkne mers van de Britse koopvaardij zullen hun voorgenomen staking, die zondag tegen middernacht. 7,011 beginnen, door zetten. Dit ondanks een persoonlijke bemidde lingspoging welke premier Wilson giste ren ondernam. De premier en zijn minis ters van onderhoud hadden in Downing- street 10 een onderhoud met het bestuur van de bond van koopvaardijpersoneel, waarbij hij wees op de ernstige gevolgen van deze staking voor de economie van het land. De vakbondleiders voelde.n ech ter niets voor een compromis. De zee lleden eisen betere salariëring. Grapjestremde de verkoop UTRECHT (ANP) De Utrecht se politie heeft een negentienjari ge jongeman, G. H. uit Zeist, aan gehouden, omdat hij de verkoop techniek van een van de verkopers van V en D heeft .doorkruist'. De verkoper was bezig met het aanprijzen van een grasmaaima- chine aan een mevrouw. De cliën te had al bijna besloten, er 600 gulden voor neer te tellen, toen H. zich in het gesprek mengde en de maaimachine begon af te kraken. Volgens hem deugde er niets van en .rommel' was nog het beste woord dat hij er voor over had. Op het moment dat het tot de ver koper doordrong dat de jongen niet de zoon van de koopster was, zoals hij aanvankelijk dacht, maar een wildvreemde, besloot de me vrouw net, de koop dan toch maar niet te laten doorgaan. De woedende verkoper haalde de directie erbij, die op haar beurt de politie belde. Veel zal men echter niet tegen de jongeman kunnen beginnen. In zijn woonplaats Zeist schijnt hij dergelijke .grapjes' ook al eens uitgehaald te hebben PEKING, SAIGON, WASHING TON (AFP, Reuter). Een on derzoek door het Amerikaanse mi nisterie van defensie en het wei geren van commentaar door het Amerikaanse opperbevel in Sai gon: dit zijn tot nog toe de Ame rikaanse reacties op de Chinese mededeling volgens welke Ameri kaanse vliegtuigen donderdag bo ven Chinees grondgebied een Chi nees vliegtuig hebben neergescho ten. In Washington sluit men de mogelijk heid van een navigatiefout van de Ame rikaanse vliegers, waardoor deze onop zettelijk boven Chinees grondgebied zou den zijn gekomen, niet uit. Zo dit het geval zou blijken te zijn, zou dit moge lijk leiden tot verontschuldigingen door de regering-Johnson, zo zei rnen. In de Zuidvietnamese hoofdstad ont houdt men zich van com mentaar. Communistisch China heeft de Ver enigde Staten gewaarschuwd, dat zij geheel en al uitgeroeid zullen worden als zij zouden trachten een oorlog met China te beginnen. Dit gebeurde in een hoofdartikel in het Volksdag blad van Peking naar aanleiding van het luchtincident boven China. In Washington ziet men in de Chinese verklaring geen aanwijzingen dat Peking tot represailles zal overgaan. Men meent dat er uit de uitlatingen van Peking, hoewel in krachtige termen gesteld, een zekere gematigdheid spreekt en de wens om het niet tot een botsing met de VS te laten komen. Soeharto bevestigt dood Vein Aidit scheid van het bestuur dezer )7anr-i provincie en tevens w-1 tamm3 laatste vergadering gehouden g35 van de staten in huidige samenstelling Er zijn daarbij geen bewogen woorden gesproken, het ging er allemaal heel zakelijk en ratio neel toe. De commissaris der koningin gaf een globaal overzicht van het werk. verricht in de afgelopen vier Jaar en sprak voorts woorden van dank aan het adres dergenen, die niet meer terugke ren in de statenzaal. Namens deze vijf tien sprak tenslotte mevrouw E. J. van den Broecke-de Man een dankwoord. Geen emoties, maar toch hebben we gisteren aan het slot van de staten vergadering iets van bewogenheid ge voeld. Hier waren ruim veertig Zeeuwen bijeen, die in de afgelopen vier jaren met elkander deze provincie hebben be stuurd en dat hebben gedaan naar beste vermogens. De Engelsen hebben daar voor een eigen, haast onvertaalbaar woord: .public spirit', daarmee aandui dend de geest, de bereidheid ook, nodig om de publieke zaak te dienen. Als toe schouwer van vele statenvergaderingen, hebben we wel eens de neiging ons af en toe te ergeren aan de wijdlopigheid, aan de soms geringe welsprekendheid, aan de saaiheid ook die men in deze statenzittingen aan kan treffen. Maar wanneer men dan zo'n korte opsomming hoort, zoals gisteren de commissaris der koningin gaf, dan moet men erkennen dat er reden tot dankbaarheid is. Er kwam veel tot stand, maar bovendien is er een beleid gevoerd waarin een systematiek was te ontdekken, gebaseerd op duidelijke uitgangspunten Daarom voelden wij iets van bewogenheid: op momenten als gisteren in de staten herkent men de gebrekkigheid van de democratie en tegelijkertijd haar groot heid. In dergelijke ogenblikken wordt men zich nog van een ander facet van het openbaar bestuur bewust, namelijk de continuïteit. Op de plaats, waar de staten van Zeeland vergaderen, in de abdij van Middelburg, wordt sinds eeuwen het bestuur over deze provincie gevoerd. Generaties bestuurderen uit alle delen van Zeeland zijn door de statige poorten .Zeelands Hof' binnengekomen om met elkander te spreken over de belangen van het gewest, om die maatregelen te nemen, passend en nodig voor de pro vincie in het aan de orde zijnde tijds bestek. Statenleden komen en gaan. de staten ais college zijn gebleven, en zul len naar wij hopen nog lang blij ven. De lotgevallen van het land, waar wij wonen en werken, zijn en zullen zijn af te lezen uit de lange rijen boeken, cïie de notulen vormen en nog gaan vor men van het bestuur onzer provincie. Hoe bewogen soms die lotgevallen zijn. werd gisteren duidelijk uit de voortref felijke toespraak van mevrouw Van den Broecke, die met een enkele lijn een helder beeld schetste van Zeelands be stuur na de tweede wereldoorlog. Me nigeen zag ze voor zich, de mannen van ,toen': de aristocratische commissaris Quarles van Ufford, die de naoorlogse statenleden met diepe ernst \vees op kantlij K KLM-toestel raakt in Pittsburgh van landingsbaan (Van onze Haagse redactie). DEN HAAG De DC-8 Baron Pierre de Coubertin', die donderdagavond te Pittsburgh in Penensylvania ongeveer acht uur plaatselijke tijd bij het landen voorbij het einde van de landingsbaan met het neuswiel in de zachte grond kwam, heeft geen schade van betekenis opgelopen. Gistermiddag twaalf uur kon het toestel weer van Pittsburgh naar New York ver- trekken Over de oorzaak van de niet DJAKARTA (Reter) De opperbevel- helemaal gelukte landing kon de KLM hebher van het Indonesische leger, ge-j nog geen nadere mededelingen verstrek- neraa! Soeharto, heeft bevestigd dat de; ken. Het toestel had een chartervlucht leider van de verboden communistische uitgevoerd van Schiphol naar Pittsburgh partij, Ai dit, met meer in leven is. Aidit: met aan boord 146 Amerika*"" st'"'"n- verdween in Midden-Java na de misluk-1 ten en een bemanning van elf kopDen te opstand van 1 oktober. Sindsdien was j Gezagvoerder was de heer J var. Ère- al herhaaldelijk gezegd dat hij dood was. 1 men. op c_ desolate toestand van Zeeland in 1945. de bruisend-vitale gouverneur De Ca- sembroot, die in 1953 de staten moest inlichten over de tragische toestand waarin Zeeland na de watersnood ver keerde, de oprechte Zeeuws-Vlaming Dubois uit Terneuzen, bestuurders, die door de dood werden weggenomen. Me vrouw Van den Broecke bracht een rij van gedeputeerden en statenleden in herinnering, met hun goede kanten en hun eigenaardigheden, een bewogen Van Oorschot, de altijd boeiend-intelli- gente mr Van der Weel, de vaak-humo- ristische gedeputeerde Schout. Inder daad, zowel in de toespraak van com missaris Van Aartsen als in het ant- I woord van mevrouw Van den Broecke, I was de voortgang van de tijd en tevens i de continuïteit van het openbaar be stuur herkenbaar. Nogmaals, het was 1 een afscheid zonder sentimenten, maar een ieder die zich verknocht voelt aan de democratie herkent in momenten als deze een geestesmerk van onze sa- 1 menleving. Wij hebben dit geestesmerk .gistermorgen bij het .einde van de -.vacht' met grote dankbaarheid her- kend. Toen mevrouw Van den Broecke haar slotzinnen sprak sloeg de Lange Jan half één. Het uurwerk van deze toren heeft eveneens eeuwenlang de be stuurderen van deze provincie gemaand op hun tijd te letten. Nu een nieuw col lege van provinciale staten voor één derde deel vernieuwd zich opmaakt het bestuur in deze provincie over te nemen en voort te zetten, zullen de klokken van de abdijtoren hun vermaan ook tot hen richten. Op de tijd te letten: dat is niet alleen opmerkzaam zijn op de klokketijd. dat betekent ook de tekenen van de tijd verstaan en het beleid daar op richten. In de afgelopen jaren hebben de staten van Zeeland de opdracht van de tijd verstaan en uitgevoerd. Vaak snel en met daadkracht, soms aarzelend en terughoudend. Maar altijd weer :s ernstig onderzocht en nagegaan welke beslissing voor Zeeland het beste moest worden geacht. Er mag op worden ver trouwd. dat in de toekomst op deze wijze zal worden voortgegaan. Ook in dit opzicht zal de continuïteit van Zee lands bestuur naar wij hopen dui delijk worden. MIDDELBURG. De Stichting Recreatieplan Grevelingenbek ken is van de grond. Samen met Zuid-Holland zet Zeeeland de schouders onder de voorberei dingen 0111 na 1971 afsluiting Brouwershavense Gat een gebied van 5100 ha land en 9500 ha water zo aantrekkelijk mogelijk in te richten voor de openluchtrecreatie. In de voor jaarszitting van Zeelands pro vinciale staten is gistermorgen onder een deze vrij unieke inter provinciale regeling een stevig fundament gelegd. Het voorstel van gedeputeerde staten li reeg de algemene in stemming. En dat een dergelijk unaniem fiat hard nodig zal zijn lilcek. toen gedepu teerde jhr mr T. A. J. \V. Seliorer /.o voor de vuist één getal in de dis cussie zette: .Globaal berekend zal ••r een bedrag van f180 miljoen no dig zijn om het Grevelingenbekken zijn nieuwe functie te kunnen geven'. Vanzelfsprekend was de financiering van dit geheel nieuwe massarecre- atieobject een aangelegenheid, waar over nog maar heel voorzichtig iets kon worden gezegd. ,De uitwerking en de kostenverdeling komen op een later tijdstip aan de orde', stelde jhr Schorer weliswaar formeel. Maai bij was tegelijk blij dat van verschil lende kanten uit Zeelands staten de consequenties van de beslissing 0111 de recreatiestichting op te richten duidelijk in het licht van de schijn werper waren gezet. Want: .Men moet zich namelijk onmiddellijk af vragen of de inrichting van het Gre velingenbekken wel bereikbaar wordt voor de financiële polsstok van de regio. Zonder extra steun van het rijk kan een dergelijk gebied voor dag-, weekend- en openluchtrecre atie namelijk helemaal niet van de grond komen'. Op grond van toezeggingen kon di lieer Seliorer de staten laten weten dat het in het voornemen van hel rijk ligt om voor een stevig bedrag bij te dragen in de inrichting van het Grevelingenbekken. De gedeputeerde bad liet idee ,dat uit het interdepar tementaal overleg wel een goed plan geboren zou worden om het nieuwe recreatieobject financieel rond te krjjgen'. En 0111 nog eens te onder strepen dat hij daarin veel vertrou wen had zei hij: ,De participatie van liet ryk Is veel belangrijker dan wel ke inbreng dan ook'. Assortiment Van drie kanten was het college gevraagd naar de mogelijkheden die het rfjk biedt voor het nieuwe recre- atiegebied en vooral ook naar het recente overleg van gedeputeerde staten met minister mr M. Vrolijk Fractiewoordvoerder C. F. v. d. Peijl van de CHU informeerde ernaar, de lieer A. L. v. Geesbergen (kvpi wilde cr wat meer van horen en de PvdA- fractie liet via de heer J. L. Lu- kaart duidelijk weten dat er in het toekomstige Grevelingenbekken .ook voor de recreant met de smalle beurs' voldoende te vinden zal moe ten zijn. Rond dat laatste nam ge deputeerde Schorer alle twijfel weg. toen hij vaststelde ,dat er zal wor den gestreefd naar een assortiment van voorzieningen, die op een har monische manier in het gebied zul len worden geplaatst'. Alle fracties gingen graag akkoord met de nieuwe bestuurlijke vorm van samenwerking van de recreatieve ont wikkeling iri het Grevelingenbekken. Complimentjes waren er voorts over de voortvarendheid, waarvoor de voorbereiding van het object royaal op tijd voor de werkelijke inrichting is aangepakt. .Het gaat tenslotte om een zaak van nationale betekenis', aldus de heer Van der Peijl. De heer Van Geesbergen zag in de nieuw: opzet een .waarborg om een chaoti sche ontwikkeling te voorkomen'. Voor de heer Lukaart was het eei uitgemaakte zaak dat .weinig draag krachtige publiekrechtelijke organei een dergelijk enorm project niet op hun eentje kunnen bekostigen'. Hij bezigde zelfs het woord .ridicuul'. En daarmee waren dan meteen de financiële problemen in het voor stel slechts vaag omschreven op tafel gelegd. Men was het al snel met eikaar eens dat de inrichting van het Grevelingenbekken met de rijks Incoretsubsidies volgens het huidige patroon niet ver zal komen. Daarom kwam nog weer eens een oud ideetje uit de kast. dat het in liet verleden in ons land altijd maar matigjes heeft gedaan: de invoering van de logeerbelasting. De kvper Van Geesbergen toonde zich er een fer vent voorstander van. Hij vond bet nuttig dat er naar de kansen op in voering van een dergelijke ,kur-taV nu eens een grondig onderzoek wordt ingesteld. Een actueel voorbeeld had de heei Van Geesbergen bij de hand: de stookolieplaag op het strand var tVesterschouwen. Jammer vond hi het dat het schoonmaken van da! strand maar voor de helft uit rijks kas kan worden bekostigd. En die ei varing was voor hem aanleiding de vraag te stellen: .Zal het rijk voor hei Grevelingenbekken straks werkeliil met zoveel miljoenen komen?' In een (Zie slot pag. 7 kol. 6) (Van onze correspondent) JOl'RE Ruim honderd in Joure ge huisveste Turkse arlieiders. werkzaam bij de aanleg van een aardgastransport leiding van Zuid-Laren naar Hindelopen hebben gistermorgen vroeg geweigerd naar hun werk te gaan. Zij eisen meer loon. Hun werkgever, de Frans-Nederlandse aannemerscombinatie STZ. die in op dracht van de Gasunie de leiding legt en waarvan hel hoofdkwartier in Heeren veen is gevestigd, is al sinds donderdag avond met de Turken aan het onderhan delen. Dit gebeurde in het speciaal voor de Turken gebouwde barakkenkamp in Joure. De Turken vertrekken gewoonlijk 's morgens om 5 uur en komen 's avonds tegen half acht weer terug. Zij hebben al eens eerder geweigerd naar hun werk te gaan en stellen hogere eisen aan hun loon. Naar verluidt moeten de lonen in de buurt van bruto 160 liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1