TIJDELIJK DE ,BAI<KRUUDJES' VAN WALCHERENS NOORDRAND i REMIA TSC-Middelburg beslissend duel Drie soorten Stand in de Zeeuwse wielercompetitie Emerson kansloos geslagen in Rome IVOROL bij margarine prachtig tafelmes cadeau! RENAISSANCE' Rumoer in Londen rond Cassias Clay Charles de Smit gaf tegenstanders een sprintles in Graauw Roozenburg niet naar kandidatentoernooi OP CAMPING IN VROUWENPOLDER GEEN PLAATS VOOR TENTEN BELANGRIJKSTE VAN SEIZOEN GOES EN H0NTENISSE IN GEVAAR DWS verdubbelt de KNVB-straffen IS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 MEI 1966 Overvloedige bloei van wilde primula's Niet iedereen, die de bossen van Walcherens noordrand, de man teling, bezoekt, zal er in gedach ten bij stilstaan, welk een grote schat in 1944-'45 in die bossen bleef behouden, doordat de grond daar ruim boven hoog- waterpeil is gelegen. Vooral in de eerste jaren na de inundatie, toen het vlakke land van Wal cheren kaal was, was het een verademing om die bossen te betreden. In die betrekkelijke smalle rand zijn ook allerlei a mooie en betrekkelijk zeldzame plantesoorten behouden geble ven en zij zijn vanuit die rand al lang weer in de aangrenzen de jonge aanplantingen terecht gekomen. We hebben nu al verscheidene weken kunnen genieten van de overvloedige bloei van de primula's; in Zeeland in het algemeen .bakkruud' genoemd. Zij zijn er in onderscheidene kleuren van geel, wit. lila, rood en rose en al lerlei daartussen liggende kleurennu- ances. Van Hoogduin tot Eikenoord en in het Oranjebos zijn ze te vinden; de meest overvloedige groei echter in Duinbeek en Eikenoord. Boswachter Luitwieler zorgt door het regelmatig kort houden van de bramenbegroeiing in Eikenoord, zodat men van de Duinweg af, zowel naar rechts als naar links een prachtig gezicht heeft op de bloeiende bloemen. Door het mooie weer van de laatste dagen is de bladontwikkeling nogal versneld, waardoor de bloemen meer onder het blad schuil gaan. maar ook nu nog zijn ze in vofie bloei. Er groeien in Nederland drie soorten primula's in 't wild; de gewone sleu telbloem (Primula veris), de slanke sleutelbloem (Primula elatior) en de stengelloze sleutelbloem (Primula vulgaris). De op Walcheren voorko mende planten behoren tot de laatste soort. Zij onderscheidt zich van de beide andere soorten, die een bloei- scherm op vrij lange stengel hebben, door het ontbreken van die stengel; vandaar die Nederlandse naam. De bloemen komen direct uit het bladro- set, elke bloem apart op een steeltje, waardoor een mooie losse bloei ont staat. De kleur van de oorspronkelij ke wilde soort is bleekgeel en de vraag is of die op Wafcheren ooit werkelijk is voorgekomen. Onmoge lijk is dat niet, omdat in de bossen van Walcheren het plantengezelschap van de binnenduinbossen vrij goed aanwezig is en daarin, hoewel zeld zaam, ook wel stengelloze sleutelbloe men voorkomen. Hoe zijn we dan naast dat geel aan die fraaie kleu renmengeling gekomen? TOEZICHT. Het kan zin hebben om, wandelend tussen het jonge lentegroen, temid den van die zachte kleuren, daarover een beetje te mediteren. De meeste mensen zijn daar gauw mee klaar. .Aangeplant!' zeggen ze. Ze staan er echter al generaties lang en na de inundatie is gebleken, dat ze zich in steeds groter kring weer uitbreiden en ook de kleurenmengeling gaat door. ,Zie maar in tuinen en tuintjes van boerderijen en huizen', zegt men, .overal zie je ,den bakkruud' bloeien'. Dat is wel zo, maar ik heb nog nooit iemand met bakkruud uit zijn tuin naar het bos zien lopen, wel anders om. Vraag het de boswachters maar, ze weten er van mee te praten en moeten steed8 in de weer zijn om toe zicht te houden, dat de planten niet worden weggehaald. Aannemende, dat de wilde soort er vroeger is geweest, is het interessant verdere veronderstellingen te doen. Bekend Is dat de bastaarden of hy briden, zoals ze ook in de noordrand voorkomen, zijn ontstaan uit de stam ouders Primula vulgaris en Primula rubra. Deze Primula rubra, een don kerroze soort, is inheems in het Zwarte zeegebied tot in Perzië. Zij is in 1611 in Nederland in cultuur geko men. Omstreeks de wisseling tussen 16e en 17e eenw was er in Middel burg een meer dan gewone belang stelling voor de botanie bij verschil lende welgestelde ingezetenen, meer In 't bijzonder voor gewassen voor de siertuin. van Middelburgers aan de beroemde kruidkundige Carolus Clusius, die toen in Leiden woonde en daar een hortus had ingericht. Zij ruilden bij zondere planten met hem en meer nog. zij probeerden van zijn rijke ver scheidenheid te worden medebedeeld, maar moesten dan ook wel iets terug doen. De apotheker Willem Jaspersz. Parduyn was een van hen, een andere was Johannes Somer, zoon van de baljuw van Middelburg. Deze laatste ondernam vele reizen door Europa tot in Klein Azië toe, hoewel hij kreu pel was en .gaende met een crjjcke'. Van deze reizen bracht hij bijzondere planten mee, die hij in zijn tuin plant te en daarvan later aan vrienden ten geschenke gaf; ook aan Clusius. Vol gens zijn brief had hij gele fritillaria en .mattagon van constantinopelen' Lillium martagon) met andere planten zelf in Konstantinopel ge haald. Volgens Jasperduyn had hij behalve verschillende bolgewassen, ook auricula ursi met. grote bladeren meegebracht. Nu is de Primula auri cula afkomstig uit de Alpen en reeds van 1561 in Nederland in cultuur, zo dat het weinig zin had om het mee brengen van deze plant in 1593 nog als bijzonderheid te vermelden. Wel licht was het de rode Primula rubra, die aanmerkelijk grotere bladeren heeft dan de Primula auricula. Als dat zo zou zijn en Somer heeft daar van aan Clusius en zijn Middelburgse vrienden geschonken, zou het dan zo verwonderlijk zijn, dat er daarvan ook op de buitenplaatsen in de noord rand terecht zijn gekomen? Clusius overleed in 1609 en de Primu la rubra is in 1611 in Nederland in cultuur. Gedachtig aan het spreek woord: .Wanneer een boom ter aarde zijgt, zorgt ieder dat hij takken krijgt' is het niet te boud om te veronder stellen, dat na Clusius dood wel een en ander uit zijn hortus in andere handen zal zijn overgegaan. Voort gaande in deze gedachtengang zou den dus de vele kleurvariëtelten in de bossen van Walcheren kunnen zijn ontstaan uit spontane kruising van de wilde gele met de rode uit de Kau- kasus, die Hans Somer naar Neder land bracht. Het zal wel niet te ach- De primula vulgaris, ,baJclcruud' komt in Walcher&n veelvuldig voor. Van Hoogduin tot Eiken oord en in het Oranjebos kan men deze plant aantreffen. Doordat de grond daar, door de hogere ligging, bij de inundatie van droog bleef, kon de primula voor Walcheren be houden blijven. Behalve de .bakkruudjes' groeien in Walcherens noordrand nog vele an dere mooie bosplanten, zoals gevlek te aronskelk, sehermdragende vogel- melk, enkele planten van knikkende vogelmelk, Iongenkruid, keverorchis, bergnachtorchis, heksenkruid en "ran kende helmbloem, maar de .bakkruud' diende deze keer de meeste aandacht te hebben. A. de Visser. Charles de Sm.lt, voriig jaa.r winnaar bij de adspiranten, heeft door deze over winning meteen de leiding genomen ln de competitie. De stand na de wedstrij den in Groede en Graauw: 1 C. de Smit 15 pnt; 2 K. Frijters 15 pnt; 3 L. Em- "rregts 10 pnt; 4 A. Klaeysen 9 pnt; i H Lavooy 9 pnt; 6 G. Plieger 8 pnt; 7 L. Kreuger 7 pnt; 8 F Westerweele 6 pnt: 9 H. van Leeuwen 6 pnt en 10 F. Bosman 5 pnt ROME (ANP") - Met een geweldig ap plaus heeft het dol-enthousiaste publiek op het Centne Court van Rome's Foro Italica dinsdag de sensationele zege van de Italiaan Nicola Pietrangeli op de Australische Wimbledonkanipïoen Roy Emerson begroet. Pietrangeli, nationaal tonnisidool, klopte zijn tegenstander na een weergaloos gevecht, met steeds wisselende kansen, ln 2 uur en 43 nuten met de veelzeggende cyfers 6-1 3-6 8-6 6-1 en plaatste zicli daarmee in de finale van het heren enkelspel van de internationale kampioenschappen van ItaUë. Met schitterend tennis liet Pietrangeli zijn drie jaar jongere tegenstander kansloos. Emerson ,mist' in zijn gran dioze Palmares alleen nog een zege in de Italiaanse kampioenschappen. Mocht Pietrangeli opnieuw zegevieren, zo?,c hij dat al in 1957 en 1961 deed, dan het zeer wel mogelijk dat hij aan het eind van het seizoen prof wordt. In de finale ontmoet hij Aus- tralië's nummer vier. de linkshandige Tony Roche, die de winnaar van het vo rig jaar. Martin Mulligan (Australië) met 6-3 3-6 6-1 8-6 klopte. Mulligan had daarvoor onze landgenoot Tom Okker geëlimineerd. In de finale van het he- rendubbel nam Emerson een gedeelte lijke revanche op Pietrangeli. Samen met zijn landgenoot Fred Stolle klopte hij Pietrangeli en de Zuid-Afrikaan Cliff Drysdale met 6-4 12-10 6-3. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Wielerronde voor amateurs in Koewacht Op donderdag 19 mei vindt in Koewacht de jaarlijkse wielerwedstrijd voor ama teurs plaats. Tot nu toe zijn reeds 3? renners ingeschreven waaronder vele be kenden. Verkoping woonhuis Dinsdagmiddag werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te Wemeldinge publiek verkocht het woonhuis Oranjeboom straat no 25 ten verzoeke van de Erven Klap. De hoogste inschrijvers waren de heren J. de Schipper en M. Zuijdwegt, voor 6565,koper werd de heer B. van Doezelaar te 's-Heer-Arendskerke voor de prijs van 7500. zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën ER IS NU OOK DE SMALLE LUXAFLEX8 SILHOUETTE* •N ZEER SIERLIJK SMAL TYPE JALOEZIE. MEUBELHUIS Bellamypark 46-48 - VLISSINGEN Nieuwe Burg 27 - MIDDELBURG Kijk, mijn lunch, Een paar lekkere Fyffes bananen LONDEN (anp) De eerste pers conferentie, die Cassius Clay dinsdag in Londen heeft gehouden over de ti telstrijd tegen de Engelsman Henry Cooper, is nogal rumoerig verlopen. Clay, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht zal op 21 mei a-s. in het Londense Arsenaalstadion voor de vierde maal zijn titel op het spel zetten. De vraag of er een relatie bestaat tussen de .Zwarte Muzelmannen', de sekte waarvan Clay lid is, en de na zi's, kon .Mohammed Ali', zoals zijn aangenomen naam luidt, niet erg waarderen, maar hij antwoordde niet temin kalm: ,er bestaan geen Zwarte Muzelmannen. Wij zijn eigenlijk allen muzelmannen, wanneer je je volledig onderwerpt aan de wil van God'. Een Nigeriaanse kleurling vroeg Clay of hij het komende gevecht tegen Cooper zag als dat tussen een neger en een blanke'. De wereldkampioen antwoordde slechts: ,u hebt 'n veel te intelligent gezicht om dergelijke vra gen te stellen'. Clay vertelde dat hij waarschijnlijk met een gewicht van 92.5 kilo in de ring zal komen, veel lager dan ln zijn vorige partijen, omdat hij vooral snel heid nodig zal hebben tegen Cooper. Hij eindigde bescheiden mijne heren u moet mij wel excuseren, want ik ga trainen. Ik geloof namelijk dat ik mijn vuisten straks meer nodig zal hebben dan mooie woorden'. Charles de Smit, het rappe sprintertje uit Hoofdplaat, heeft in de sterk bezette nieuwelingenwedstrijd in Graauw zijn tegenstanders eens sprintles gegeven. Als eerste dook hij vanaf de brede as faltweg de smalle dorpsstraatjes in, die de laatste kilometer vormden, en aUeen Frans Meyaard verrassend sterk in deze wedstrijd kon hem nog voorbij komen. Met 20 meter voorsprong kwant hij de laatste bocht uit, maar De Smit kwam onweerstaanbaar terug, joeg de wanhopig vechtende Meyaard voorbij en sloeg ook de laatste aanval af van Huib Lavooy, die zich eveneens als een sterk sprinter ontwikkelt. De wedstrijd zelf was weinig interes sant. Geen van de ruim 60 gestarte ren ners kreeg ooit meer dan 100 m voor sprong en zo kon het gebeuren dat zich na 72 kilometer nog 45 renners aan boden voor de eindsprint. Het was jam mer dat in het gedrang in de laatste kilometer door de dorpsstraatjes (de rest van de 8 km lange omloop leidde over buitenwegen) nog verse, renners door valpartijen werden uitge schakeld en anderen hun kansen niet behoorlijk konden verdedigen. Twee an dere renners, Heyboer uit Zierikzee en Meyaard uit Wemeldinge, die recht meenden te hebben op de 3e en de 5e plaats waren niet direct blij met de uit slag. Deze renners zullen echter moeten beseffen dat de juryleden (moeilijke en ondankbare taak) hun best doen en als sportlieden dienen ze te beseffen dat dit .all in the game' is. De uitslag; van deze wedstrijd, waarvoor veel publiek was opgekomen, luidt: 1 C. de Smit, Hoofdplaat, 72 km in 1.46.03; 2 H. La vooy, Hansweert; 3 K. Frijters, Zegge; 4 L. Kreuger, Haarlem; 5 H. van Leeu wen, Haarlem; 6 F Bosman, Rotter dam; 7 P. van Proyen, 's-Gravendeel; 8 T. van Gaal, Ossendrecht; 9. F Blok, Krulningen; 10 M. Verdonck, Heerle; 11 H. Hoek, Schiedam: 12 G. Plieger, Lexmond; 13 T. Schouwenaar, Krulnin gen: 14 F. Rompelberg, Maastricht; 15 A Klaeysen, Biervliet. Drs Piet Roozenburg, de Nederlandse damkampioen, zal niet deelnemen aan het kandidatentoernooi, dat van 27 au- ïstus tot 11 september in het Franse „Jes wordt gehouden. De oud-wereld kampioen heeft het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Dambond degedeeld dat hij wegens tijdgebrek slechts uitsluitend kan uitkomen in in ternationale toernooien van korte duur, waarin geen persoonlijke titel op het spel staat. Voor het kandidatentoernooi heeft het bondsbestuur nu een uitnodiging gericht aan de 16-jarige Amsterdammer Ton Sybrands, die bij het laatste Nederland se kampioenschap als tweede eindigde. REMIA MARGARINEFA8RIEKEN N.V. - DEN D0LDER DEZE AANBIEDING GELDT TOT 1 SEPTEMBER 1966 Ook al eens huisjes Huisjes afgebroken Kamperen als vrijetijdsbesteding is de laatste jaren in sterke mate toegeno men. Dat lüerdoor een tekort aan kampeerterreinen dreigt te ontslaan, is reeds een voldongen feit. Wat dit betreft, kunnen wij alleen maar ho pen, dat er door de regering en de gemeenten naar wordt gestreefd het aantal kampeerterreinen uit te brei den. Indien er nu echter op het geringe aantal kampeerterreinen ook nog tentbezitters worden geweigerd en alleen maar caravans worden toege laten, waar moet de kampeerder dan heen. Niet mogelijk dacht u! In die veronderstelling verkeerden wij, in zenders van dit stuk, ook. Tot onze verbazing en grote teleurstelling ont vingen wij dezer dagen een schrij ven van de eigenaar van het kam peerterrein. waar wij sinds jaren on ze tent voor een heel seizoen op zetten. dat wij dit seizoen niet bij hem mochten staan. Het betreft hier een klein kampeerterrein aan het Veerse Meer te Vrouwenpolder. Van mei tot september brachten wij daal de weekends en de tijd van de school vakanties door. Dit was voor ons een ideale en financieel verantwoorde vrijetijdsbesteding. Onze kinderen konden hier naar hartelust en be trekkelijk zonder gevaar in en om het Veerse Meer zich uitleven. Wij voelden ons rijk met ons linnen bun- galowtje. wat we van huis uit kon den bereiken met ons tweewielertje met of zonder hulpmotor. Volgens de eigenaar van het kam peerterrein had hjj ons ook dit sei zoen weer gaarne toegelaten, maar hij moest ons, zo schreef hij, op last van de gemeente Vrouwenpolder, af wijzen. Als reden werd opgegeven dat 't door tenten en caravans op het terrein te druk zon worden en omdat het terrein aan de verkeersweg ligt. Dus moeten dan de tenten maar ge weerd worden. In het verleden zijn ook nog andere mensen, die op dit terrein houten vakantiehuisjes hadden staan, door de gemeente Vrouwenpolder gedu peerd. Deze huisjes moesten in 1961 verdwijnen, omdat ze het aanzien van Vrouwenpolder als recreatiege bied konden schaden. Een jaar later mochten weer huisjes worden ge plaatst. mits ze voorzien waren van een tentlinnen dak en na het seizoen werden afgebroken. Hoewel wij gelukkig voor dit sei sing ten aanzien van het op nemen van tenten en caravans voor rekening van de gemeente te laten. Het betrokken ter rein heeft in vorige seizoenen steeds een te grote bezetting gehad, een situatie, die het ge meentebestuur niet langer oogluikend kon toestaan, toen er klachten kwamen. De eige naar is er toen op gewezen, dat hij niet de gehele capaci teit van het terrein mag be nutten: er moet een bepaald gedeelte openblijven als speel ruimte. Aan de exploitant is toen de beslissing geweest of dit ten koste van de ruimte voor tenten of die voor cara vans zou gaan, zo vernamen wij van de zjjde van het ge meentebestuur van polder. H zoen ons hebben kunnen installeren Xr op een andere campmg^te ^Vrouwen- y QQ|" Q0 DIT£111(1 WCClf polder, vrezen wij toch, dat in de toekomst ons hier hetzelfde lot staat te wachten, omdat deze camping ook aan het Veerse Meer ligt. Het Veerse Meer, wat we gerust kunnen zien als een vervolg op de Loosd rechtse plassen. De gewone man is dan ook in Vrouwenpolder nog wel welkom, doch waarbij hij zal moeren ervaren, dat zijn vakantietoelage slechts toe reikend zal zijn voor slechts één week gezonde recreatie per jaar. ïn- plaats van gedurende clrie a vier maanden eik weekend en/of twee drie weken vakantie. Enige verontruste kampeerders naam en adres van inzenders aan redactie bekend). Van de zijde van het gemeente bestuur van Vrouwenpolder verklaarde men ons, flut het niet geheel juist is de beslis- Volgende maand zal in Middelburg do nieuwe brandweerkazerne worden geopend. Voor <le kern van vakmen sen, maar ook voor de brede kring van vrijwilligers is deze ingebruik neming een bijzonder belangrijke dag. Immers, tot dusver heeft de brand weer in Middelburg slechts de be schikking gehad over een totaal on voldoende huisvesting, waar met veel improvisatie moest worden gewerkt. Niettemin waren de mannen altijd paraat. Nu zij naar een nieuw ge bouw gaan, hebben enkele Middel burgers zich afgevraagd of het zin zou hebben ter gelegenheid van deze gebeurtenis iets te doen namens de burgerij. Zij menen deze vraag be vestigend te moeten beantwoorden. In een klein comité is nu het plan geopperd een geschenk aan te bie den ten dienste van wachthouden. Men zou bijvoorbeeld kunnen denken aan een radio-of te levisietoestel. Teneinde dit plan te verwezenlijken heeft het comité een rekening geopend bij de Amrobank (giro 97721), op welke rekening bij dragen gestort kunnen worden. Het comité hoopt, dat vele Middelbur gers (zowel zaken als privéperso- nen) bereid zullen zijn een bijdrage te geven voor dit doel. Deze inge bruikneming maakt het mogelijk iets te doen een bescheiden geste voor deze groep mensen, die dag nacht klaar staan voor de van have en goed. Middelburg, mei 1966. Geval Jan van Huizen Geachte onbekende: Het is ons niet gegeven het karakter van anderen te analyseren. U doet dit echter wel en volgens ons als buitenstaander. Wat er voorgevallen is tussen Van Huizen en het bestuur van de VO Vlissingen ls reeds bestraft. Wat nu nog gebeurt is discriminatie. Dat is een woord dat veel wordt ge bruikt, en niet ten onrechte. Nu wordt niet alleen het woord ge bruikt, maar de discriminatie zelf. U weet niet of een eerste elftal met Jan van Hulzen gebaat is? Wij wel. En gezien de laatste 4 wedstrijden moest u dat ook weten. Neem daarbij nog de wedstrijden in de voorgaande competities tegen Middelburg, toen hij de enige en winnende goal scoor de en de wedstrijd op het RBC-ter- rein tegen Boxtel, waardoor de ba lans ten gunste van de VCV door sloeg. Dat was natuurlijk niet het werk van Van Huizen allen, maar toen was hij zeer bruikbaar, en werd door allen (ook de eerste elftal spe lers) bejubeld. Maar uit i—ingezon den stukje blijkt (Onze Rob) dat u een stille vereerder b«nt van zekere personen en niet van een héél elftal. IK denk ook niet dat uw stukje de geest zal bevorderen ln een elftal, want u steekt (misschien onbewust) de verkeerdwillcnde een hart onder de riem. Het enige, waar wij het wel mee eens zijn, is dat een le elftal opgesteld moet worden door iemand met verstand van voetballen, Vlissingen Ongetvvij'feld de belangrijkste wed strijd van het gehele seizoen staat voor Middelburg zondag op het programma; de uitwedstrijd tegen TSC. Het ziet er naar uit, dat de winnaar van dit duel de ti tel zal veroveren, hoewel ook de rol van DESK nog altijd niet is uitgespeeld. Een voorspelling is absolnut uitgesloten. Voor belde teams zijn pluspunten aan te wijzen: merkwaardig genoeg speelt Middelburg in uitwedstrijden meestal beter, maar TSC heeft op eigen veld tot nu toe alleen van DESK en Hel- SONNY LISTON KOMT TERUG KOPENHAGEN (ANP) ny Liston, ex-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht die sinds zijn desas treuze nederlaag tegen Cassius Clay in Lewiston, waar hij in de eerste ronde knock out werd geslagen, niet meer in de ring is geweest, gaat een come back maken. ,De beer' zoals de bijnaam van de ko-specialist luidt, zal, zo luiden ten minste de berichten uit Kopenhagen, die partijen in Europa boksen. Liston, die enkele jaren geleden geschiedenis schreef door twee achtereenvolgende lco- overwinningen in de eerste ronde op Floyd Patterson, ontmoet in de Deense hoofdstad op 9 juni als eerste tegen stander de Duitse kampioen Gerhard ZBech, die voor dit gevecht 20.000 gul den toucheert. Cassius Clay bij Harold Wilson De Britse premier Harold Wilson, za' de kampioen zwaargewicht boksen. Cas sius Olay en zijn uitdager, Henry Coo per, op zijn kamer in het Britse lager huis ontvangen. De ontmoeting zal de komende dagen plaatsvinden. De pre mier zal het gevecht op 21 mei in High bury Stadion niet bijwonen, maar zot beiden toe willen wensen .dat de beste ïan moge winnen'. Fusiebesprekingen Eindhoven en PSV EINDHOVEN (ANP) - Gevolg gevend aan de wens van b en w van Eindhoven (gericht tot de eerste divisieclub Eind hoven) hebben de dagelijkse besturen van deze club en stadgenoot PSV dat in de eredivisie uitkomt, dinsdag een be spreking gevrijd aan de voetbalproble- nien van de stad. Tevens kwam de ont wikkeling van het betaald voetbal ln de toekomst ter sprake. Er werden enkele suggesties gedaan, die binnenkort door beide verenigingen intern besproken zul len worden. Norrköping-Leipzig 1-0 NORRKOEPÏNG (ANP) - Twee weken voordat de nieuwe Intertoto competitie aanvangt, werd dinsdagavond in Norr- köping de eerste wedstrijd in de finale van het seizoen 1965-1966 tussen IFK Norrköping en L. FC Lok Leipzig ge speeld. De Zweedse ploeg zegevierde met 1-0 (0-0). Het doelpunt werd in de 73e minuut gescoord door Oerjan Mar- tlnsson. De tweede wedstrijd wordt op 30 mei In Leipzig gespeeld. (Van onze Haagse redactie) DEN KAAG - Ter bestrijding van de toenemende spelverruwing heeft het be stuur van de Amsterdamse eredivisie club DWS besloten straffen die door de KNVB aan spelers worden opgelegd te verdubbelen. Het besluit is vooraf ook ,AZW' recipieert Het bestuur en het eerste elftal van de voetbalvereniging AZVV recipiëren vrij dag 13 mei des avonds van 19.00-20.30 uur in hel clubgebouw ,De Stadsher berg' te Axel. Deze receptie is ter ge legenheid van het behalen van het kam pioenschap 3e klas Zuid I en de hier mede gepaard gaande promotie naar de 2e Was van de KNVB zaterdagvoet bal). Daarna houdt de vereniging een feestavond in ,De Stadsherberg'. mond verloren. Middelburg moet aan treden zonder Pentury, die door een verschoven knieschijf wat wankel op de benen staat, maar Juul Vogel is weer van de partij. Dat Middelburg op eigen veld met 1-2 van TSC ver loor is nauwelijks een aanwijzing, want zoals gezegd Middelburg speelt uit beter. Als Middelburg triomfeert, zullen de Zeeuwen daaruit voldoende inspiratie putten om de nog resterende thuiswed strijd tegen DESK ook te winnen. On getwijfeld zullen veel supporters de Mid delburgers vergezellen. Met gemengde gevoelens zullen twee Brabantse clubs zondag twee Zeeuw se tweede klassers ontvangen. Veerse Boys uit Raamsdonkveer en Rood Wit uit Sint Wilübrord bezetten mo menteel de eerste en tweede plaats en juist tegen deze clubs treden de Zeeu wen aan. Zeeland Sport gaat naar Rood Wit en HVV '24 naar Veerse Boys. Het keiharde, vaak onsportieve Rood Wit heeft bepaald niet de sym pathie. Tegen Zeeland Sport zullen de spelers uit Sint-WUIibrord het bijzon der moeiijk krijgen. HW zal waar schijnlijk voor Veerse Boys moeten capituleren. In de derde klas zijn Hontenisse en Goes kandidaten voor de tweede degradatie- plaats. Beide clubs hebben voor zondag een thuiswedstrijd. Goes krijgt het tegen Grenswachters wat minder moeilijk dan Hontenisse tegen Roosendaal. Het programma voor zondag luidt! EERSTE KLAS B Papendrecht-SVW, VUC-DCV, Neptu- nus-UVS, Gouda-De Musschen. EERSTE KLAS E Helmond-DESK, Boxtel-UNA, De Spech ten-De Valk, TOP-Brabantia, TSC-Mid delburg. TWEEDE KLAS B Steenbergen-AUiance, Internos-VOAB, DERDE KLAS D Hontenisse-Roosendaal, SC Gastel-Meto NSV-Vogelwaarde, Goes-Grenswachters. VIERDE KLAS G De Schutters-BSC, Cluzona-NSV, Burgh- Oudemolen, Divo-RKFC, Vosmeer-Hal steren, Nieuw Borgvliet-Zierikzee. VIERDE KLAS H Oostburg-Steen, Zeelandia-RCS, Lewe- dorpse Boys-Aardenburg, Cora Boys- Hansweertse Boys, IJzendijke-Breskens. RESERVE EERSTE KLAS Helmond H-Vlissingen n (zaterdagmid dag 5 uur), Middelburg II-De Valk n, PSV Hl-De Spechten II. RESERVE TWEEDE KLAS C Axel n-Goes H, Cora Boys li-Zeeland Sport H, Dosko H-HVV '24 H. RESERVE DERDE KLAS O Clinge II-Hontenlsse II, Middelburg III- RBC HI, VOAB Il-Steenbergen H. Iedereen, altijd, overal...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 12