PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HUURDERS Bommen isoleren Hanoi PRESIDENT JOHNSON WENST MAANVERDRAG Commissaris opende in Goes ,De Brug' [alG. NEDERLANDSE! neutraal gebied, open voor onderzoek, vrij van kernwapens' rh0desische LEGATIE wionden luchtmacht van vs lanceert zeven verbindingssatellieten WIL KY NOG JAAR BLIJVEN? VERENIGING ,PVDA SLAAT LINKS AF MET EEN EERLIJK, UITVOERBAAR PROGRAM' Staatssecretaris Egas pro provo's MAN ZWAAR GEWOND OP STATION BREDA NEKKRAMP IN LEGERPLAATS SEEDORF Terechtstelling Soumokil interne Indonesische aangelegenheid' Socialisten willen Peking-China in Veiligheidsraad TOESTAND VAN MGR. BEKKERS STABIEL Jagers Zeeland en Noord-Brabant beschadigd terug ITALIAAN 21 JAAR ONSCHULDIG GEVANGEN Eerste dag met ruim tweeduizend bezoekers 209e jaargang - no 107 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 9 mei 1966 rtonlieprljj 35 1 boh. Ml), ran de C V Provinciale ZeeuwM Courant. Hooldrctfactauri C. A- da Kok A Abonnamenli 3508. adv 3647'3643)^ Middelburg Markt SI. tal. 3841. (b.9.9. red. 2078/3169. adv. 2S7S). (b.j.,. red 7853. .<r5213). 'ooilbur,. te!. 23SS. Terr 1 'eseU) 35 cent oer rc?el. (minimum 1.75). .Brievei ir vileelnten. Walitraat 58-60. tel. 2355 Ikeaa, red. tel, 3133. edm. tel. 2094. ter. Clro 359300 PZC, Mlddelbur*. Afkoelingsperiode in Ternenzen Pagina 11 WEGEN EN SPOORLIJNEN NAAR STAD AFGESNEDEN Amerikaanse militaire woordvoer ders hebben gisteren in Saigon verklaard dat de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi .praktisch is ge ïsoleerd' als gevolg van Ameri kaanse bombardementen. De voornaamste wegen en spoor lijnen naar de stad zijn afgesneden terwijl alle bruggen zijn opgebla- Yolgens de woordvoerders zijn alleen nog secundaire wegen bruikbaar maar hier is slechts langzaam verkeer moge lijk. De bevoorrading van (le stad, die 1)50.000 inwoners telt, zal vermoedelijk met behulp van sampans moeten ge schieden. De bombardementen dooi- de Ameri kaanse luchtmacht en de marine hadden op 17 maart tot gevolg dat alle bruggen ten noordwesten van Hanoi werden ver nield. Daarna werd de Phu Ly spoor brug. die de hoofdstad verbindt met Vinh. uitgeschakeld. Vervolgens kwam de Hai Duong brug, die de verbinding met Haiphong vormt, aan de beurt. Na talrijke pogingen werd tenslotte vrijdag de laatste belangrijke schakel in de verbindingen van de hoofd stad, de Bae Giang brug die op onge veer 35 kilometer ten noordoosten van Hanoi ligt, vernield. De brug vormde een belangrijke schakel tussen communistisch China en Hanoi. Zowel het weg. als railverkeer maakte er gebruik van. De regering in Hgnoï heeft de twaalfde verjaardag van de overwinning op Frankrijk te baat genomen om opnieuw vredesonderhandelingen van de hand te wijzen. Verder werd gezegd dat een ze kere overwinning op de Amerikanen te gemoet wordt gegaan. In een uitzending van radio Hanoi werd gezegd dat de Amerikanen op dezelfde weg zijn als de Fransen in 1954 ondanks hun macht en de schade die in Noord- Vietnam is aangericht. De Noordvietna mese herdenking van de overwinning werd bedorven door een Amerikaans bombardement op Dien Bien Phu. het historische bolwerk waar de Franse strijdkrachten zich aan de Vïetminh moesten overgeven. -ET URGENT Volkomen ordelijk en rustig hebben zaterdagmiddag in Amsterdam 97 mensen geprotesteerd tegen de nog heer sende woningnood. Zij deden dit in de vorm van een zwijgende mars, die ging van het havengebouw aan het IJ naar het museumplein. Vier wensen had het actiecomité, gesteund door de afde lingen Amsterdam van de Vrijgezellenbond en de Al gemene Nederlandse Huurdersvereniging, geformuleerd. Zij luidden: Een bouwstop voor luxe hotels, kantoren, inrichtingen van vermaak en andere niet direct urgente projecten, geldend voor tenminste de drie grote steden; Wetteljjke maatregelen tegen grond- en huizenspe culatie: In de grote steden algehele voorrang voor de volks woningbouw, overwegend uit te voeren door woning bouwverenigingen en de gemeenten zelf; Drastische bevordering van de industriële bouwme thoden. Geen enkel land kan aanspraak maken op de maan terwijl het maanoppervlak vrjj moet bljjven van nucle aire wapens. Dit zjjn de kernpunten van een interna tionaal verdrag dat zo spoedig mogelijk tot stand zou moeten komen en waarvoor president Johnson zaterdag zijn plannen heeft ontvouwd. De Amerikaanse president heeft de ambassadeur van de Verenigde Staten bij de VN. Arthur Goldberg, in middels opdracht gegeven om zonder uitstel hierover te gaan onderhandelen met de leden van de uit 28 landen bestaande VX-commissie voor aangelegenheden betref fende de ruimte. Het is de bedoeling dat er een verdrag tot stand komt dat voor alle hemellichamen en de maan van toepassing is. .Ik ben er van overtuigd dat wij moeten doen wat wij kunnen, niet alleen voor onze generatie maar voor de toekomstige generaties. Wij moeten er voor zorgen dat ernstige politieke conflicten niet kunnen ontstaan als gevolg van ruimtevaartactiviteiten', aldus Johnson. .Ik geloof dat de tijd rijp is voor actie. Wij hebben geen tijd te verliezen', aldus de Amerikaanse president. De voorstellen van president Johnson, die werden be kendgemaakt in een formele verklaring, vertonen ge lijkenis met het Antarktisch verdr ag waaraan 12 landen deelnemen en dat in 1959 en 1960 werd geratificeerd, ook door de Sowjet-Unie. Volgens Johnson zou het .ruimteverdrag' vier wezen lijke elementen moeten bevatten: de maan en de andere hemellichamen staan voor ex ploratie open voor alle landen. Geen enkel land kan worden toegestaan in dit verband soevereiniteit te doen gelden. Het wetenschappelijk onderzoek is vrij en alle landen moeten samenwerken bij de wetenschappelijke activiteiten die betrekking hebben op hemeliichamen: er moet een diepgaand onderzoek worden ingesteld om te voorkomen dat schadelijke besmetting in de ruimte kan plaatsvinden; astronauten van een land moeten de noodzakelijke hulp verlenen aan astronauten van een ander land: geen enkel land wordt toegestaan wapens bestemd voor massale vernietiging te stationeren op een hemel lichaam. Proeven met wapens en militaire oefeningen zijn verboden. De Verenigde Staten hebben in 1963 een resolutie aan genomen gericht tegen het gebruik van kernwapens in de ruimte. Een verdrag zou echter veel meer effect hebben. SECRETARIS E. MEESTER OP MEIFESTIVAL: Tienduizend tieners gaven spreker geen kans (Van onze speciale verslaggever) Levensgevaarlijk Een paar honderd tieners klommen, om over luin vriendjes die op de stoelenpi- ramides waren geklommen heen te kun nen k|jken, tegen de muren van de hal op waar op zo'n vier meter hoogte een brede richel is en op zo'n acht meter hoogte nog een. Het was levensgevaar- Op het meifestival 1966 van de Hik wat er gebeurde, maar de politie liet Betogingen In Saigon is gistermorgen weer gede- monstreerd tegen ds regering en de Amerikanen. Op de muur van het ge bouw dat staat tegenover het hoofd kwartier van do boeddhistische jonge ren waren met rode verf leuzen aange bracht. Kennelijk is dit de eerste reactie tegen de verklaring van premier Ky, dat hij nog wel een jaar zal aanblijven. Ky heeft tevens gewaarschuwd dat de strijdkrachten zullen ingrijpen wanneer een communistische of neutralistische regering aan het bewind komt na de komende verkiezingen. Ky heeft tevens gezegd dat het leger een beslissende rol zal spelen in welke regering dan ook. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Ruslc, heeft voor de televisie gezegd, niet van mening te zijn, dal Ky nog een jaar aan de macht wil blijven. Volgens Rusk zijn de woorden van Ky door de pers verkeerd uitgelegd. .Strijdcomite Op een bijeenkomst in Saigon beschul digde een groep boeddhistische studen ten premier Ngocjen Cao Ky ervan, dat hjj talmt met de voorbereidingen voor de verkiezingen. Twintig studenten maakten bekend dat zij In dit verband een .strijdcomité' hebben gevormd. (Van onze radio- en t v-redactie) De socialistische staatssecretaris van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de lieer Egas, gelooft in de provo's. Hij zei dit zaterdag in KRO's t v-actualiteitenrubriek Brandpunt. Vragensteller Ad Langebent vroeg of de provo's zich eigenlijk niet dienen aan te passen. De staatssecretaris zei van nee. Hij hoopt niet dat zijn ambtenaren gelijk krijgen die zeggen dat de provo's wel rustige huisvaders worden zodra ze getrouwd zijn. ,Het zou een ramp zijn, Ik vind de onrust zeer positief. Ik hoop dat de provo's doorgaan. Wel hoop ik daarbij echter dat ze zich op positieve programmapunten richten'. De staatssecretaris zei dat men de bewuste proyo's niet gelijk moet stellen met zich op de straat vervelende arbcidersjongens. ,Hun meer intellectuele leiders hebben wel inzicht in de maatschappij. Met name degenen die bewust wil len provoceren zijn positief gela den. Zij onderkennen de tekort komingen van de maatschappij'. Als achtergrond van het doen en laten van de bewuste provo's zag de staatssecretaris de angst voor de atoombom en de irritatie ten aanzien van de technische maat schappij die op het gebied van de economie, sociale aangelegenhe den en politiek vanuit te weinig punten wordt gedirigeerd. .De de mocratie functioneert gebrekkig. Men moet afwachten wat anderen beslissen. Een voorbeeld: nie mand van de toekomstige bewo ners van de Bijlmermeer heeft in spraak op de vormgeving van die stad'. Partij van de Arbeid zou door zes sprekers samen slechts 38 minu ten gesproken- worden. Door het rumoer zijn het er minder gewor den. De enige spreker die zijn voor geschreven tijd vulde en daarbij ook nog hoorbaar was, was de se cretaris van de PvdA, Eibert Meester. Hij zei dat de PvdA links af gaat met een eerlijk, radicaal en uitvoerbaar programma. PvdA blijft van harte bereid eenl constructieve bijdrage te leveren aan het. regeringsbeleid samen met de KVP en de ARP, maar men mag dit niet zien als een federatie van deelnemende par tijen Pc PvdA houdt zijn eigen verant woordelijkheid en wil zicli blijven onder scheiden van de anderen. Na de rede van de heer Meester zongen zijn toehoorders de internationale. De andere, niet gestoorde korte rede voeringen, vielen tijdens de tv-uitzen- ding De heer G. J. N. M. Ruygers en de voorzitster van de vrouwenhond van de PvdA, mevrouw mr H. Singer-Dekker overhandigden daar een bedrag van 60.000,aan de Nigeriaanse onderwij zer Tai Solarin voor de uitbouw van zijn 600 leerlingen tellende Mayflowerschool te Ikenne, die hij stichtte toen de leer lingen v. d. Engelse zendingsschool ver plicht waren naar de Anglicaanse kerk te gaan, ook als ze moslim waren. De school heeft 240.000 nodig. Het meifestival 1966 van de Partij van de Arbeid heeft zaterdag in de jaarbeurshallen te Utrecht meer dan dertigduizend personen op de been gebracht, vijfduizend meer dan vorig jaar. Tienduizend ervan echter waren tieners, die niet de meigedachte wil den meevieren, maar die alleen inte resse hadden in de eerste plaats voor de Engelse beatgi-oep The Kinks en in de tweede plaats voor de Neder landse beatgroepen die waren gecon tracteerd. het toe. Ze bekommerde er zicii pw om dat een brandkraan werd openge draaid en kwartierenlang stond te spui ten, en dat er met stukken hout en bier flessen werd gegooid. Het was de houding. Na een uur tot volle tev heid beleden baldadigheid, kwam het in gezakte puddingeffect. Bierflessen Minister Vrolijk, die in de Irenehal een tien-minutentoespraak zou houden, kreeg lege bierflessen naar zijn hoofd gegooid en was binnen de tien minuten het podium af. De zangeres Conny van den Bos kreeg in dezelfde Irenehal even eens bierflessen te verwerken, een was raak en huilend ging ze het podium af. Het zangeresje Karin Kent verdween eveneens huilend naar haar kleedkamer. Andere van de 750 artiesten, zoals bij voorbeeld de musici van het VARA- dansorkest en The Afro Beat Dancers van Helen le Clercq zijn aan werken he lemaal niet toegekomen, omdat zij zich niet in de roerige tienermassa waagden. De zangeres Mllly Scott en de zanger Thom Kelling lieten het bij een optreden in een van de rustige hallen. The Kinks, waarom alle rumoer begonnen was en die zich urenlang in een bus hebben schuil gehouden, traden uiteindelijk wel op. maar dat was na het tijdstip van of ficiële sluiting van het feest, toen de twintigduizend serieuze meigangers het jaarbeürsterrein reeds hadden verlaten. Van het plan ze te laten optreden tijdens de televisieuitzending van het feest kwam niets terecht omdat het podium in de ochtenduren al bestormd was en ge deeltelijk vernield toen alleen nog The Motions uit Den Haag er op speelden. Drie hooggeplaatste Rhodesische ambtenaren arriveerden gisteren in de Britse hoofdstad voor onoffi ciële besprekingen, die zouden kun nen leiden tot formele onderhande lingen inzake de Rhodesische onaf- hankelijkheidskicestie. Tweede van rechts is de heer Gerald Clarke, se cretaris van de Rh-oaesische pre mier. fan Smith Omstreeks het middernachtelijk uur is zaterdagavond een zwaar gewonde man gevonden op het stationsemplacement Breda. De man, de 48-jarige J. Mar tens uit Gilze, was zeer ernstig aan beide benen gewond. Hoe lang het slachtoffer op de spoor baan langs het eerste perron heeft ge legen is niet bekend. Van de zijde van de Nederlandse Spoorwegen veronder stelt men. dat de man geprobeerd heeft een al rijdende trein te .halen', en daar bij is komen te vallen. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis overgebracht. (Van onze Haagse redactie.) De vjjf van één kamer afkomstige mili tairen uit de Nederlandse legerplaats Seedorf in Duitsland, bij wie zich zater dag verschijnselen van nekkramp hebben voorgedaan, maken het volgens de leger- voorlichtingsdienst uitstekend. Gevaar is geen moment aanwezig geweest, aan gezien zij getroffen zyn door een „goed aardige' vorm van deze virusziekte. i-compagnie van het 41 genlebatal- geen bivaks en zware oefeningen worden gehouden. De overige militairen uit de legerplaats krijgen twee dagen lichte dienst. Aan de verlofregeling hoeft niet te worden getornd. Alleen de compagnie, waartoe de vijf pa tiënten behoren, neeft sulfatabletten ge kregen ter voorkoming van verdere ver spreiding van de ziekte. l)e Amerikaanse luchtmacht zal tegen half juni zeven militaire verbindings satellieten lanceren, de eerste stap naar de vorming van een wereldomspan nend telecommunicatienet waarmee permanent contact kan worden onderhou den met de Amerikaanse bases in het buitenland. Dit net is volgens de Ame rikanen moeilijk door een eventuele vijand te vernietigen. De zeven satellieten zullen met behulp van een raket van het type Titan-3 in een cirkelbaan om de aarde op 33.700 kilometer hoogte worden gebracht. Tegelijk zal een experimentele kunstmaan voor de bestudering van het zwaar tekrachtveld van de aarde in de ruimte worden gebracht. Een tweede groep satellieten za.1 in augustus worden gelanceerd, waarmee het net in feite .rond' is. De luchtmacht wil echter volgend voorjaar nog een der de groep kunstmanen de ruimte in sturen om op alle eventualiteiten voorbe reid te zjjn. Hoewel de verbindingssatellieten in de eerate plaats voor militair gebruik bestemd zijn kunnen ze ook voor het contact tussen ruiimteschepen en de aarde zorgen DEN HAAG: Op vragen over de terechtstelling van dr Soumokil. waarvan de Nederlandse regering dezer dagen de officiële beves tiging ontving, heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken gezegd, dat de Nederlandse rege ring diep begaan is met dit slachtoffer van de spanningen, die zich na de over dracht van de soevereiniteit aan Indo nesië in dit land hebben voorgedaan. De regering heeft alle begrip voor de tragiek, die de daaruit voortvloeiende conflicten van loyaliteit met zich mee brachten. In de bestaande feitelijke toe stand kan deze gebeurtenis echter alleen worden gezien als een interne Indonesi sche aangelegenheid. Dit neemt niet weg, dat de regering ten diepste is be gaan met de nabestaanden van dr Sou mokil en naar wegen zal zoeken om hun leed te verzachten. Resolutie in Stockholm Het secretariaat van het bisdom Den Bosch heeft na overleg met de behan delende geneesheer meegedeeld dat in de toeslund van nigr. Bekkers geen merkbare verslechtering valt te consta teren. De bisschop blijft buiten bewust zijn. Hoewel voortdurend levensgevaar ezig blijft, kan de huidige situatie nog wel enkele dagen voortduren. Bij het afmeren door middel van sleep- boothulp te Cardiff (Groot-Brittannië) hebben Hr Ms jagers .Zeeland' en .Noord-Brabant', beiden ingedeeld bij smaldeel V, vrijdagmorgen schade opge lopen. Door het breken van de sleeptros en de vrij sterke wind kwam de .Zeeland' in aanraking met Hr Ms kruiser ,De Ruy- ter', waardoor de jager beschadigd werd gisteren is geëindigd, is met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin wordt aangedrongen op de toe lating van communistisch China tot de Verenigde Naties, met een zetel in de Veiligheidsraad. In de resolutie wordt een beroep op ,alle democratisch-socialistische partijen gedaan om eraan mee te werken, dat de volksrepubliek China haar gerecht vaardigde plaats in de veiligheidsraad van de Verenigde Naties kan innemen, vertrouwend dat de bestaande geschillen tussen China en andere landen op vreed zame wijze kunnen worden opgelost'. .Verder moet gestreefd worden naar de beëindiging van het illegale bewind van j Ian Smith in Rhodesië. het herstel van! de grondwet en het aan de macht bren gen van een Afrikaanse meerderheids regering', aldus de resolutie. De Afrikanen uit Rhodesië, Tanzania, I Zambia en Mozambique waren op dit tiende congres nogal vertoornd dat zij tijdens de gewone zittingen niet in staat werden gesteld hun mening te geven en in plaats van de gelegenheid gebruik te maken dit op een buitengewone zit- "ng te doen, boycotten zij deze verga- :nng. tie naar Nederland terugkeren. De krui ser ,De Ruyter' liep geen schade op. De jager .Noord-Brabant' kwam, even eens door net breken van een sleeptros, onder meer in aanraking met de kade. waardoor enige schade" aan bakboord ontstond. Ook dit schip keert vandaag terug. Akkoord associatie EFG en Nigeria Nigeria en (lc EEG hebben vrijdag in Brussel overeenstemming bereikt over (1e tekst van eon associatieverdrag. Onder dit verdrag zal de EEG Nigeria, een Gemenebest land, in beginsel tot medio 1969 rechtenvrije invoer in de ge- mop- .schap teestjuu). Middenstandsevenement van 7 tot 14 mei IN Goes heeft Zeelands commis saris der koningin, mr J, van Aartsen, zaterdagmiddag de tentoonstelling van midden stand, handel en voorlichting ,De Brug' een officieel begin ge geven. Voor de reusachtige tent op de Grote Markt opende hij de tentoonstelling, annex beurs, door met een stuk trekkabel van de Oosterscheldebrug de laatste beletselen voor de ingang de kaart van Zeeland weg te slaan. Daarna kon mr Van Aartsen, gevolgd door het ge zelschap organisatoren en geno digden, het tentencomplex bin nengaan, waar zestig standhou ders uit en ook van buiten Zee land een week lang voor een stuk middenstandsvoorlichting zullen zorgen. 't Is bekend: de Goese Middenstands- Centrale is- 1 jaar terug al - met het idee gekomen bij de opening van de Oosterscheldebrug, toen nog in april 1966 gepland, een grootscheeps middenstandsevenenienten op te zet ten. De tentoonstelling was er liet re sultaat van: zestig stands, met een variatie aan prodükten vau naaima chines tot handschoenen, van ham mondorgels tot Franse wijnen, van lioekhoudartikelen tot wasmachines, van kamerbetimmeringen tot soepen, met een ontwlkkellngsbeeld van de gemeente Goes en voorlichting van het bureau voo voeding uit Den Haag. Mr Van Aartsen stelde in zijn toe spraak na de opening, in het restau rant in de tent, dat de nijverheid en handel in het algemeen zullen profi leren van de ontwikkelingen, die nu in Zeeland -biatsvinden. Vooal om de Dlaatsen .dicht bij het vuur' zit ten. En hij terug i verband daarmee greep «v de aanleiding voor de de tentoonstelling: de opening van ae Oosterscheldebrug. .U speculeert erop. dat Goes daarvan profiteert', zo con cludeerde mr Van Aartsen uit de tentoonstellingsactiviteiten van de Goese Middenstands Centraie. Vóór haalde uit de ten- toonstellingsbijlage van de PZC de kanttekening uit de middenstands discussie aan, dat de overheid niet al tijd zo vlot ,ja' zegt op middenstands- activiteiten. .De overheid is u op het punt van deze tentoonstelling flink vóór geweest. De brug is aanzienlijk Aartsen het plezierig, dat de tentoon stelling met de mogelijkheden van de Oosterscheldebrug is verbonden. Hij besloot met de wens: .Dat bij u de lust mag opkomen deze expositie nog eens te herhalen'. Burgemeester mr F. G. A. Huber van de Ganzestad haakte op die wens in met de vraag: .Wanneer? Moet het elk jaar. of waclit de GMC voor de volgende .Brug' op de Westerscheldeverbin- ding?' Mr Huber complimenteerde de organisatoren met het initiatief, vooi- al ook omdat hij de indruk had .dat u diep hebt ademgehaald voor u hebt besloten de stap te doen'. Van de kant van de tentoonstellingscommissie uit de GMC was er een attentie als blijk van waardering voor de medewer king. die het Goese gemeentebestuur de GMC heeft gegeven bij de voorbe reidingen voor ,De Brug'. Tentoon- stellipgssecretaris J. van Stee hood mevrouw Huber een fraai boeket bloemen aan. Gezond De rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje. zag in de opzet van .De Brug' een blijk van het zelfbewustzijn van de Goese mid denstand. .Ook al zit de middenstand in de hoek waar de slagen vallen, de ze initiatieven leren dat de midden stand in Goes kerngezond is', zo vond hij. Hij zag er het bewijs in. hoe de middenstand met de medewerking van de gemeente sfad vcpI fleu- De heer Korstanje attendeerde hij deze ac.tiviteitendrang van de mid denstand in de Ganzestad nog op een Zie slot pag. 2 kot. 5) die destijds tot de carabinieri, de Italiaanse gendarmerie, behoorde en in 1947 op aanklacht van moord op een Siciliiuinse grondbezitter tot levenslang werd ver oordeeld. blijkt nu reeds 21 jaar on schuldig in de gevangenis vertoefd te hebben. Vrijdag heeft het hoi van cassatie zijn onschuld vastgesteld en zijn onmiddel lijke invrijheidstelling gelast. Het tegen hem gevoerde proces moet nog wel door de rechtbank in Messina worden her zien maar volgens de president van het hof van cassatie in Rome, Foschini. is dit slechts een formaliteit omdat de on schuld van Spano reeds met absolute zekerheid bewezen is. Het destijds door Spano aangevoerde alibi baatte hem toen niet omdat een aantal getuigen verklaarde hem als een der drie bij de moord betrokkenen, te herkennen. Sommigen van die getuigen hebben inmiddels hun verklaring her roepen. De zoon van de veroordeelde heeft voor de herziening van het proces tegen zijn vader geijverd en was bij de ontlastende uitspraak van het hof 'van cassatie aanwezig. De betrokkene zelf vernam zijn rehabilitatie pas zaterdag doordat de gevangenis vrijdagavond niet meer telegrafisch bereikbaar was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1