MEER KANSEN REGIONALE ZENDERS Verlaging elektriciteitstarieven voor industrieën in Zeeland Nieuw ontwerp van omroepwet bij Tweede Kamer Invoering recht op rectificatie Frankrijk legt het luchtverkeer van NAVO aan banden Vijf mei Ruimte voor meer regionale zenders, maar voorzichtig GHANEZEN MOGEN OOST- DUITSLAND NIET VERLATEN Regionale radio- en tv-stations Recht op rectificatie Communistenleider Loekman gedood in Indonesië NEDERLAND HERDACHT DODEN Prins Claus bij herdenking in Baarn Dienstplichtige langer en dikker HALENDE TcwnrtyS 7JCH j/°WTZETTEN Niet geheel juist 7.even duurder Sultan Hamengkoe met een missie naar Nederland 209e jaargang - no 104 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN üNV Bch. Mil. van de C V Pro: red. 3508, adv. 3647/3G43). f. ntieprij» 35 eenl per mm. Mlr e Ccuranl. Hooldredtcleu C. A. de Kok Q Abonnementiprija red. 2078/3169, ad»-. 2375). Coer, len mededelingen 2J.J a tarief. Kleine I per «reek, 11,40 f en, Walitnal 58-60. I red. lil. 3133. adm. te Iro 359300 PZC, Mie Donderdag 5 mei 1966 Zeeuwse bakkers: geen zoete broodjes Pagina 2 MINISTER VROLIJK: (Van onze radio- en tv-redaotie) Het ontwerp van de t.hans by de tweede kamer ingediende nieuwe omroepwet opent de mogelijkheid tot liet oprichten van regionale radio- en televisiezenders gelijk de RONO en de ROZ als buiten posten van de Nederlandse Om roep Stichting, de NOS. die het bestuursorgaan zal zijn van de landelijke omroeporganisaties, as pirant-omroepen en andere zend- femachtigden. Ze kunnen uitzen- en via de steunzenders van het landelijke net. Ze komen onder het directe beheer van een van de leden van liet dagelijks bestuur van de NOS, die speciaal belast zal worden met de zorg voor de regionale zaken. Programmaraad Elke regionale zender zal bege leid worden door een programma raad. In deze regionale raden moet één lid van de radio- en te levisie-programmaraad van de NOS zitting hebben. De program maraden moeten zoals het wets voorstel er thans bijligt, hun richtlijnen en adviezen verstrek ken aan het lid van het dagelijks bestuur van de NOS, die met de regionale zaken is belast. Deze commissaris voor regionale zaken heeft de dagelijkse leiding ran de voorbereiding en samenstelling der programma's van de regiona le zenders. De programma's worden gemaakt door de programmastaf van de NOS al dan niet in de regio gestationeerd zo nodig met me dewerking van de programmasta ven van de omroeporganisaties. Het wetsontwerp zegt niet dat ook het personeel van aspirant- omroeporgamilisaities aan de regio nale programma's mag, resp. moet meedoen. Zendmachtiging Het ls echter niet zo dat alle re gionale zenders, die overigens zo wel mogen uitstralen, dan wel hungramma's per draad mogen ronddragen, in het landelijk ver band van de NOS moeten komen. Minister Vrolijk behoudt zich het recht voor bij Algemene Maatre gel van Bestuur per gewest of streek en ook per stad een zend machtiging to geven aan een re presentatieve culturele instelling voor liet voorbereiden, samenstel len en uitvoeren van regionale programma's met een eigen pro grammastaf en met begeleiding van een eigen programmaraad. Deze instellingen moeten ton ge noegen van de minister aantonen dat zij niet gericht zijn op, of dienstbaar zijn aan, het maken van winst, voorzover deze niet voor de vervulling van de om roeptaak bestemd is. financiën Op zyn persconferentie In Den Haag deelde minister Vrolijk nog mee dat ook deze .zelfstandige' regionale zenders bekostigd moe ten worden uit de luister- en kijkgelden en uit de opbrengst van de reclamegelden, dus dat ze (Zie slot pag. 17 kol. 3) Het hoofd van de Ghanese handelsmissie in Oost-Borlyn, zijn staf en 350 Ghane se studenten hebben geen toestemming gekregen Oost,-Duitsland te verlaten, zo beeft de leider van de missie gisteravond meegedeeld. Hij zei dat de Oostduitsers liem hadden gezegd hiertoe te zjjn over gegaan in verband met de door de Gha nese regering opgelegde beperkingen aan leden van de Oostduitse handelsmis sie en technici in Accra. Het hoofd van de Ghanese missie. Ja mes Mensabonsoe. zei dat voor het ge bouw waar de missie verblijft reeds en kele weken wordt gesurveilleerd door le den van de Oostduitse veiligheidspolitie. ,Het is een zenuwslopende kwestie. We zijn gereed om onmiddellijk te vertrek ken als we daar toestemming toe krij gen', zo zei hij. Het afgelopen weekeinde hadden zijn echtgenote en de financiële secretaris getracht Oost-Duitsland per trein te verlaten. Zij waren echter bij de doorlaatpost naar West-Duitsland te Mariënborn tegengehouden IN VS ONDERGRONDSE KERNPROEF De Verenigde Staten hebben gisteren in Nevada oen ondergrondse kernproef ge nomen, de vijftiende van dit jaar, voor zover het, bekendgemaakte ondergrond se proeven betreft. De kracht van de ex plosie is te vergelijken niet, die van 20.000 ton TNT. (Van onze radio- en tv-redactie) Minister Vrolijk van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en minister Suurhoff van verkeer en waterstaat hebben als uitvloei sel van het kabinetsakkoord bij de tweede kamer het ontwerp in gediend van een wet tot (definitieve) regeling van het omroepbe stel. De wet moet in de plaats komen van het radiobesluit 1965, het televisiebesluit 1965 en het besluit 1965 tot instelling van een reclameraad. Ingetrokken is een ontwerp-omroepwet, welke in 1953 is ingediend door de toenmalige minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr Cals. Als de tweede en eerste kamer met de plannen van minister Vrolijk akkoord gaan, zal het nieuwe omroepbestel in grote trekken overeen komen met het huidige overgangsbestel, dat eveneens gebaseerd is op het politieke akkoord dat door de KVP, PvdA en AR gesloten is bij de totstandkoming van het huidige kabinet-Cals. Nieuw is dat de nieuwe wet het ontstaan van zelfstandige regionale en stedelijk radio- en tv-stations mogelijk maakt, alsmede het ont staan van regionale draadomroepen. Zij mogen niet op winstmaken zijn gericht. Nieuw is voorts de voorgestelde invoering van het recht op rectifica tie. Iemand die meent dat een zendgemachtigde over hem in een uit zending een onjuiste of door onvolledigheid misleidende mededeling van feitelijke aard heeft gedaan, heeft het recht op rectificatie mits hij er voldoende belang bij heeft. Zo nodig beslist de president van de rechtbank te Amsterdam in kort geding of een dergelijke voldoende belang aanwezig is, alsmede over de wijze en het tijdstip waarop de rectificatie zal worden uitgezonden. Het betekent dat de wet niet het zgn. .droit de reponse', het recht van weder woord, waarop l»y vroegere debatten in het parlement over omroepzaken met name van de zijde van de WD is aan. gedrongen, zal kennen. ,Het recht van wederwoord zou betekenen dat men ook de dagbladen wettelijk zou moeten ver plichten alle ingezonden brieven op te nemen', aldns minister Vrolijk. ,Het gaat om rectificatie van notoire gevallen van onjuiste mededelingen. Wil men meer, dan is het einde zoek en wordt geraakt aan de eigen vrijheid van radio en tele visie'. Omroep Stichting Belangrijk in de voorgestelde omroepsituatie is ook dat de Neder landse Radio Unie en de Nederlandse Televisie Stichting, in het verleden ontstaan als samenwerkingsorganen van de vrye omroepverenigingen, worden opgeheven en worden samen gesmolten lot, één orgaan, de Neder landse Omroep Stichting, evenals In de NRU- en de NTS-nieuwe stijl zul len de omroepen in deze NOS het helft van het aantal bestuursleden min één bekleden. De kroon benoemt de voorzitter, de mi nister van erm benoemt een kwart van de leden, het resterende kwart wordt benoemd door de overkoepelende maat schappelijke en culturele organisaties in Nederland. Deze NOS krijgt in de radio minimaal 25 pet van de zendtijd en in de televisie maximaal 40 pet. In de loop der jaren is verschuiving binnen de 25- 40 pet mogelijk als de omstandigheden daartoe aanleiding geven. Een kleinere nieuwigheid is dat de mi nister thans wettelijk wil vastleggen dat tv-programma's voor boven de 18 jaar Mohammed Loekman, vice-voorzitter van de nu verboden communistische partij van Indonesië, is bij een poging tot vluchten gedood, zo meldde Antara. Loekman is vrjjdag door soldaten van de Silhvnngïclivisie gearresteerd. Bij be vond zich bij een Ciiinese arts in een buitenwijk van Djakarta. eerst na negen uur 's avonds mogen worden uitgezonden. Afgezien van films welke door de filmkeuring zijn gedaan, bepalen de uitzendgemachtigden zelf wat boven de 18 is. Minister Vrolijk heeft zijn wetsontwerp in het Haagse joumalistencentrum Nieuwspoort toegelicht. Hij kreeg een lange reeks vragen te beantwoorden. Hij verwachtte dat er de komende tijd nog meer zullen komen in dagbladen en an dere publikaties. Inderdaad laat het ont werp van de wet tal van vragen toe. Een van de eerste is waarom het wetsvoor stel wordt ingediend op een tijdstip dat nog geen ervaring is opgedaan met het overgangsstelsel, dat eind vorig jaar is begonnen. De bestuurlijke hei-vorming van de omroepwereld is eerst sinds veer tien dagen rond. Hilversum tobt met de feitelijke macht van de programmara den en de programmacoördinatiecom- missie3 van de NRU en de NTS. Nieuwe zendgemachtigden zijn nog niet toegela ten. De nieuwe zendtijdindeling hangt daarmee in de lucht, zomede de pro grammering op lange termijn. De re clame in de radio en de televisie moet feitelijk nog van de grond komen. Dat schept onzekerheid over de financiering van de programma's. ,Er is het kabi netsakkoord', antwoordde de minister kort en goed. .Bovendien: zoveel wetten komen tot stand zonder dat ze eerst ge toetst zijn aan een overgangsregeling' De diverse artikelen van het wetsont werp volgende, kan het volgende wor den gemeld: Algemeen De minister kan zendtijd ter beschikking stellen aan overheidsuitzendingen, ook op de televisie. .Persoonlijk heb ik daar weinig behoef Ie aan', aldus minister Vro lijk, ,maar misschien collega's'. Regeringscommissaris Het instituut van de regeringscom- blijft bestaan. Hij contro leert de financiën van de zendge machtigden. De invloed van de rege ringscommissaris op de interne gang van zaken by de zendgemachtigden wordt niet uitgebreid, maar verminderd. De radïoraad, liet wettelijke adviescol lege van de minister, dat adviseert over de toelating van nieuwe zendgemachtig den, krijgt een andere naam. (Zie slot pag. 9 kol. 3) Onder een grauwe hemel hebben dui zenden Nederlanders gistermiddag, geschaard rond iiet nationaal monu ment op de Dam in .Amsterdam, de gevallenen herdacht. Terwijl koraal- muziek klonk legden koningin Julia na en prins Bernhard een krans van rose tulpen aan de voet van liet mo nument. Na hen eerde de minister raad in de personen van minister president Cals, de minister van bin nenlandse zaken J. Smallenbroek en de minister van defensie, P. J. S. de Jong, de gevallenen met een krans van witte aronskelken. In drie Amsterdamse kerken waren om drie uur herdenkingsdiensten be gonnen. Na de diensten begaven de kerkgangers zich te voet in een lan ge stille stoet naar het nationaal monument. Prinses Margriet en haar verloofde mr Pieter van VoLlenhoven hebben gisteravond de gevallenen voor de vrijheid herdacht op cle fusWilade- plaats op de Waalsdorpervlakte bij Den Haag. Zij bevonden zich in de voorste gelederen vam de meer dan een kilometer lange stoet, die door de gedragen galmen van de bourdon op de heuvel naar de fusilladeplaats waren getrokken, waar flakkerende flambouwen de nationale driekleur van bloemen beschenen. Onder een aanhoudende miezerige re gen legden gisteravond tussen kwart voor zeven en aelit uur enkele dui zenden nabestaanden en belangstel lenden, onder wie ook dit jaar weer vele jongeren, de drie km lange rou te af van de stille tocht van O ver leen naar de erebegraafplaats in de duinen aan de Zeeweg. Aan de stille tocht voor nabestaanden en belang stellenden ging een herdenkingsbij eenkomst in Oven-een vooraf. Gistermorgen om elf uur herdacht de koninklijke landmacht bij het natio nale monument op de Grebbeberg bij Rhenen (foto) allen die in 1940 te land, ter zee en in de lucht hun le ven hebben gegeven voor de vrijheid van ons vaderland. Bij het monument voor hen die vie len aan de voet van de Helderse zeewering in Den Helder herdachten De plaatsvervangend chef van Se luchtmachtstaf, generaal-majoor B. H. Slager legde gistermorgen een krans bij het monument op de vlieg basis Soesterberg ter herdenking van de gevallenen bij de koninklijke luchtmacht. In het tatennal.innaal perscentrum Nieuwspoort in Den Haag werd gis terochtend, evenals vorige jaren, een korte herdenkingsbijeenkomst gehou den ter nagedachtenis van degenen die tijdens de bezetting voor de pers vrijheid het leven lieten. Prinses Beatrix en prins Claus hebben gisteravond in Baarn de dodenherdenking bijge woond. Bij het monument op het stati onsplein werd na afloop van de stille tocht door het dorp in de stromende regen een krans van rode en witte tulpen gelegd door koningin Juliana en prins Bernhard. De koninklijke gasten, met prins Claus ondanks de regen zonder overjas, waren enkele minuten te vroeg op het stati onsplein, dat behalve voor deel nemers van de stille stoet voor iedereen ook de pers was afgesloten, gearriveerd. Daar heerste toen reeds een doodse stilte, die tijdens de gehele plechtigheid voortduurde. Onmiddellijk na afloop van de kranslegging, keerden konin gin Juliana, prins Bernhard, prinses Beatrix en haar echt genoot met de hofauto weer naar het paleis Soestdrjk terug. Voor tic eenentwintigste ma'al: bevrijding van Nederland. We hebben gis teravond nog eens de bun del verzetsgedichten uit de kast gehaald, die vorig Jaar verscheen onder redactie van Anthonle Donker. Daar in staat een vers, dat de Jonge generatie vermoedelijk wel als een anachronisme zal voorkomen, helemaal niet zo'n goed gedicht bovendien, m;iar wel tekenend voor de jaren van des tijds. Ziehier de eerste regel: ,Ik snak naar de dag vol van rood wit en blauw met de zwier van Oranje erboven, Ik snak naar 't Wilhelmus, zijn hou en zijn trouw, waarin Hollandera kunnen gelo ven'. Wie deze woorden nu leest, los van hun achtergrond, haalt misschien de schouders op: een dergelijke tekst is nogal pathetisch, in onze tijd zoeken sommigen naar andere symbolen, zoals in onze dagen steeds weer blijkt. En toch: iedereen, die in de oorlogsjaren het geluld van met spijkers verzoolde laarzen op de straatstenen als angstaan jagend heeft ervaren, zal erkennen dat in die woorden het felle verlangen van |toen is vastgelegd. Maar de kring der- 6enen, die cle jaren van 1940 tot 1945 ewust heeft meegemaakt, wordt elk ijaar kleiner en de afstand tussen toen I en nu steeds groter. De mensen die wij ]toen waren, zijn we nu niet meer, we j zijn allen onze weg gegaan en slechts bij uitzondering komen tie beelden van (oorlog en bezetting in alle scherpte voor de geest. Sinds de bevrijding is er al- weer een generatie volwassen geworden, er is een jeugd opgegroeid die geen weet heeft van .toen', die haar eigen proble men en eigen belangstelling heeft. Dit alles overdenkend vraagt rrfen zich wel eens af: heeft het nog zin, dit herdenken en dit vieren? antwoord kan alleen maar ,ja' zijn. Maar hoe verder wij in de tijd verwijderd raken van de periode 1940- 1945, hoe algemener viering en herden king onvermijdelijk zullen worden. Voor de generatie, die het alles heeft meege maakt, zal de vijfde mei vanzelfsprekend van een ander karakter blijven houden dan voor diegenen, die alles slechts uit de tweede hand kennen. Maar laat de oudere generatie er voor oppassen dat zij de vijfde mei niet voor zichzelf monopo liseert, laat zij niet laatdunkend doen tegenover diegenen, die uitsluitend door hun jonger-zijn anders dan de ouderen Het ziji ft Mit lijn De Nederlandse dienstplichtige (die gemiddeld 38,5 jaar oud is) wordt nog steeds langer, maar ook zwaarder. Dit blijkt uit gege vens die het statistisch iaarboek- je over 1965 \an liet CBS bevat. De gemiddelde lengte van de jon gelui bedroeg vorig jaar 1,77 ter. Rond de eeuwwisseling die lengte nog 1,69 meter. Vai 88.279 "emetenen bleken er kleiner clan 1,50 meter te zijn, 47 tussen cle 3,50 en 1 55 meter, 318 tussen cle 1,55 en 1,60 meter, 2042 tussen de 1,60 en 1,65 meter, 857S tussen de 1,65 en 1,70 meter, 46.767 tussen de 1,70 en 1.80 me ter en 30.511 langer te zijn dan 1,80 nieter. Wat de gewichtenbe tref t dateren de jongste cijfers I van 1963. Er blijkt uit, dat van de 89.133 gewogenen in dat jaar de meesten (n 1 44.853) een ge wicht hadden tussen de 60 en 70 kilo. Tussen de 70 en 80 kilo wo gen er 23.940. Er waren er 96 die 100 kg of meer wogen en 605 die beneden een gewicht van 50 kg bleven. NIEUWE MAATREGEL VAN PARIJS Voortaan maandelijks toestemming van de Fransen nodig Frankrijk heeft zijn NAVO-bond- genoten gisteren meegedeeld dat met ingang van 1 juni up maan delijkse basis toestemming nodig is De elektriciteitstarieven voor de industrieën in Zeeland zullen nog dit jaar verlaagd worden. Dit deelde ir T. Bogerd, directeur van de PZEM, ons gisteren mee. .Eind 1905 zijn wij begonnen met een studie over nieuwe ta rieven en nu staat reeds vast, dat deze studie zal resulteren in een verlaging van de tarieven voor de grote afnemers, de industrië le gebruikers dus', zo verklaarde de lieer Bogerd. De juiste datum van deze. tariefsverlaging staat nog niet vast, maar zeker is dat het nog dit jaar zal gebeuren. Waarschijnlijk zal de verlaging voor de echte grote industrie- en', zoals de PZEM-directeur het noemde, een kwartaal eerder in gaan dan voor de kleinere be drijven. Aanleiding voor dit gesprek met directeur Bogerd was een arti kel in het mei-nummer van ,De Nederlandse Industrie', orgaan van het Verbond van Nederland se Werkgevers, waarin drs P. A. Neeteson, directeur van de NV Glasfabriek en de NV Zuid- Chemie in Sas van Gent, onder meer bezwaren maakt tegen de hoge elektriciteitstarieven in Zeeland. De geïnterviewde drs Neeteson stel de: ,Die tarieven zijn namelijk de hoogste van heel Nederland. Bij 6000 uur maximale belasting betalen wij namelijk 5,9 cent per k\Vu. In Rot terdam is dat 4,7 en in Brabant 4.1 cent'. Weliswaar voelde de PZEM-direc- te gaan met drs Neeteson', zoals hij zei ,het kan dan zo gemak kelijk een welles-nietes-spelletje worden' maar toch was uit zijn algemene toelichting op de elektri citeitstarieven in deze provincie wel te concluderen, dat de woorden van drs Neeteson te ongenuanceerd zijn om een juist beeld te geven. Uit de tariefsopbouw van de PZEM en andere elektriciteitsbedrijven kon den wij berekenen, dat de door de heer Neeteson vermelde cijfers niet geheel juist zijn. Een vergelijking met de Brabantse cijfers bijvoorbeeld laat een voor Zeeland gunstiger, althans minder ongunstig beeld zien dan de cijfers in het artikel in ,De Neder landse Industrie', Het verschil tus sen de Brabantse en Zeeuwse tarie ven wordt zelfs nog geringer als men van andere .gebruikscufers' uitgaat. Zo vergelijkt de heer Neeteson het verschil van de Brabantse en Zeemv- ting, Als men echter bijvoorbeeld uit gaat van 3000 kWu *>ij 5300 uur ma ximale belasting is het verschil aan. zienlijk geringer. Bovendien zou men een vergelijking met de Brabantse tarieven enigszins tendentieus kunnen noemen, ómdat cleze tarieven nu eenmaal de laagste van Nederland zijn en dus zeker niet representatief voor een landelyk ge middelde. In dit verband zijn ook de resultaten van een enquete naar de tarieven bij 17 verzorgingsgebieden gehouden eind 1961 voorjaar 1962 belang rijk. Alle provinciale bedrijven alsme de de grootste gemeentelijke elektri- (Zie slot pag. 2 kol. 5) ders op te halen over de naoorlogse groep, omdat zij ,het' niet kunnen begrijpen. Dat laatste is waar, na tuurlijk de jongeren kunnen de vijf oorlogsjaren met die zeer eigen spannin gen en angsten niet zo omvatten als die genen, die er .bij' waren. Maar dat wil niet zeggen, dat zij minder tot opoffe ringen bereid zouden zijn dan de oor logsgeneratie destijds was. In alle ernst en eerlijkheid moet bovendien worden vastgesteld, dat het beeld van de jaren 1940-1945 niet uitsluitend moed en offer zin toont, maar helaas ook veel menselijk falen, tragisch falen soms. een beeid van fouten en vergissingen, van verraad en bot egoïsme soms. Daarom: geen ver wijten aan de jongeren. Misschien zou den zij voor de uitdaging gesteld het zelfs beter doen dan het destijds is gedaan. Er blijkt ook nu nog geluk kig dat jongeren bereid zijn zich met geestdrift te stellen achter wat zrj nodig achten, achter wat zij als idealen zien. Hun verzet tegen veel in de moderne sa menleving is vaak ernstig en eerlijk ge meend. Hier ligt mede de opdracht om door te gaan met herdenking en met het vieren van de bevrijding. Voor hen, die het hebben meegemaakt, is een herden king vanzelfsprekend, teneinde dank baarheid te kunnen tonen voor wat toen is gebeurd door weinigen voor velen. Een citaat uit een gedicht van Halbo C. Kool, geschreven na de bevrijding: ,Er zijn te veel jonge doden, om rustig rond te kunnen lopen. Bij vlaggen halfstok in plantsoenen, hoor je jezelf htm namen noemen. Je hoort, maar ijler dan tevo ren, steeds weer hun laatste afscheids woorden'. En van Schulte Nordholt over een gefusileerde vriend: ,Nog twaalf jaar later zit ik mij te schamen, luis terend naar zijn lang-vergeten stern'. Dat zijn gevoelens, die alle ouderen kennen. Maar daarnaast zal de jeugd bij de herdenking van de bevrijding er aan móeten worden herinnerd.' dat tussen 1940 en 1945 mensen zich teweer hebben gesteld tegen brute overmacht, dat zij de vrijheid van het geweten en de mense lijke waardigheid hoger stelden dan terreur. ,De tyrannie verdrijven, die mij mijn hart doorwondt': het zijn woorden, die voor alle tijden en alle generaties gelden. De vijfde mei blijft éen bood schap, een wachtwoord voor nu en straks. Volgende week onderhandelingen met Russen De woordvoerder van het mïnistei als militaire vliegtuigen van deze landen over Frans grondgebied willen vliegen of in Frankrijk wil len landen zo is van welingelichte zijde in Londen vernomen. Dl nota's van de Franse regering welke gisteren op de ambassade in Parijs zijn overhandigd wordt voorts gezegd dat een dergelijke overeenkomst met eenj gehlïgheïdsdnnr van een jaar voor 1966] niet meer kan worden gesloten. Naar verluidt werd tot nog toe op jaar basis toestemming verleend voor het overvliegen van of landen op Frans ire- bied. >lvl, Frankrijk is slechts bereid troepen in van buitenlandse zaken West-Duitsland te handhaven op voor- heeft meegedeeld, dat op 12 mei a s te waarden die in overeenstemming zijn Moskou onderhandelingen zullen be- met het besluit de troepen los te maken ginnen tussen een Nederlandse en een van het geïntegreerde militaire stelsel iRussische delegatie over een culturele van de NAVO. Dit is gisteren voorts aan overeenkomst. de pers meegedeeld door de Franse P-: staatssecretaris van voorlichting Yvon i£«E 'i""™ van ,N^r" Bourges. na een vergadering van het ka- I Sten van cmdervriïs weten" binet. Aan het stationeren van troepen |s„h en'van in Duitsland is Frankrijk overigens TenJS%lu'Het zal zelOT West-Duitsland heeft laten welen, dat *J" ™'Wwoordled. Frankrijk troepen in West-Duitsland I De Nederlandse delegatie staat onder kan houden maar dan alleen indien zij voorzitterschap van de ambassadeur een duidelijk omschreven taak van de te Moskou, jnr mr G. Beelaerts van NAVO hebben gekregen, in geval van Blokland, aldus de woordvoerder, oorlog onder het oppercommando van de NAVO worden gesteld en overigens onderworpen zijn aan het Duitse soeve- reine gezag. DIEFSTAL UIT MUSEUM BESANCON OPGEHELDERD De Franse recherche lieert de daders aangehouden van de schilderijendiefstal uit het gemeentemuseum van Besaiicon. De kunstwerken die een waarde verte genwoordigen van tien miljoen frank (ongeveer 7.5 miljoen gulden), zijn te ruggevonden in een schuur bij de wo ning van een van de twee daders Por ren truy in Zwitserland. De schilderijen zijn onbeschadigd gebleven. Een Indonesische missie onder leiding van sultan Hamengkoe Boewono van Djokjakarta, vice-preniïer en minister van economische zaken, zal over enige (De aangehoudenen zijn de 3S-jange ir.- tïjd naar Nederland komen, aldus is gis- genieurCanulle Ja hier ui: Audineourt i teren van de zijde van de Indonesische in het Franse departement Doubs en de Iambassade in Den Haag vernomen. De 19-jarige Jean-Marie Boury uit Por- mïssie zal eerst Japan en vervolgens rentruy. Jahler heeft verklaard de dief- een aantal Europese landen bezoeken, stal te hebben georganiseerd om de aan- De ambassade kon nog niet meedelendacht van de Franse minister van eul- de missie in Nederland zaljtuur. André Malr.ni::. v Mgen op de het programma had menImoeilijke sl'upt; -.-h - ;ijn. Ook ïog geen gegt ders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1