PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FSV STELT ACTIE UIT DERDE CHINESE ATOOMPROEF Groot deel van de vakantiebijslag gaat naar fiscus Eén dag politieman Deel VS besmet Vrije van Sluis' wil kustweg tussen Breskens en Groede verbeteren Kort geding NS contra categorale vakvereniging UITBARSTING VAN DE KLOET - 13 DODEN ,Queehhoven Washington verwacht spoedig NVV uit ontevredenheid ,Hier ligt taak voor minister van financiën' Zonnige koninginnedag BANKBEDIENDE HERKENT BROER BIJ OVERVAL Na ondergrondse kernproef ERHARD TEGEN EUROPESE CONFERENTIE Hoofdingelanden niet enthousiast Afscheid (I) Afscheid (II) Prinselijk paar weer thuis 209e Jaargang - no. 100 Vrijdag 29 april 1966 Dollywood in WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Duivendrecht Dlrcctfo: N V B.h, Mij. v.n i. CV Walitrait 58-60. lal. 2355 (b.3.9. r red. UI. 3133. «dm, tol. 2094 0 A dv. 3647/3643). Mlddoll min. 1,75). ,8rl»«n De Federatieve Spoorwegvakver eniging heeft de aangekondigde modelactie bij de Nederlandse Spoorwegen opgeschort in verband met het kort geding, dat de direc tie tegen haar aanhangig heeft ge maakt. De actie zou maandag aan staande beginnen, op dezelfde dag dient het kort geding voor de pre sident van de Utrechtse rechtbank. Het bestuur van de Federatieve Spoorwegvakvereniging heeft dit besluit genomen in overleg met haar raadsman die het noodzake lijk acht hangende het kort geding geen acties te ondernemen. De Federatieve Spoorweg Vakvereni ging had gisteren haar 3500 leden per circulaire medegedeeld, genoodzaakt te zijn van zaterdag 2 mei af een model actie bij de Nederlandse Spoorwegen af te kondigen. Het besluit daartoe was reeds genomen voor gisterochtend be leend werd dat de spoorwegdirectie een kort geding tegen de categorale Ijond heeft aangespannen. De FSV baseert haar besluit op het| feit, dat de drie erkende bonden de nieu we cao hebben aa.nvaa.rd. Mede in ver-: band met de voortdurende onrust onder grote groepen van het personeel, waar door de veiligheid in gevaar wordt ge bracht, acht de FSV de model-actie noodzakelijk. Geen staking Een staking of langzaam-actie wordt door het bestuur van de FSV ontraden in verband met de wettelijke bepalingen. De FSV-leden worden in de circulaire opgeroepen de dienst strikt volgens de (Zie slot pag. 7 kol. 1 ,Veel mensen zullen de komende maanden ernstig' teleurgesteld worden wanneer blijkt, dat zij ten onrechte gerekend hebben op een met één derde verhoogde vakan tietoeslag, en daarop hun vakan tieplannen hebben gebaseerd. Een onverwachte strop van honderd gulden of meer komt in vele ge zinnen nog steeds heel hard aan'. Aldus het Nederlands Verbond vanVak- verenigingen in zijn kaderbiad ,De Vak beweging. Het NVV spreekt zijn onbe hagen uit over de herziening van het belastingtarief voor bijzondere belonin gen (zoals overwerk en vakantiebijslag) Het Indonesische persbureau An- tara meldt dat bij de uitbarsting van de Oostjavaanse vulkaan de Kloet zeker dertien mensen het le ven hebben verloren. Men ver wacht dat het aantal slachtoffers groter zal worden naarmate volle diger berichten worden ontvangen. De stad Blitar, die bij de uitbarsting van 1919 werd weggevaagd, wordt ook nu door de lavastroom bedreigd en met spoed ontruimd. De stad. die dertien ki lometer van de vulkaan af ligt. is al overdekt met as. De rivieren in de buurt koken. De Kloet wordt zo eens in de vijftien jaar actief. De laatste uitbars ting was in 1951. Omdat de PZC, morgen, ko ninginnedag, niet zal ver schijnen, vandaag de zater- dagbijlage met o.m. de repor tage .Queekhoven, muzikaal ontmoetingscentrum' een ver van alle gewoel gelegen bui ten, waar toegewijd en ge concentreerd wordt gemuci- seerd. Op pagina 17. Voorts op: Pagina 2: Engelse kamerleden in Zeeland; Honden uit asiel. Pagina 3: Prins Bernhard gaf een klap; Geesinks droom wordt wer kelijkheid. Pagina 5: Kerkdiensten. En «p 11 et zaterdagnummer Pagina i~: .(jueckliovtu, muzi kaal ontmoetingscentrum.Wil liam Shakespeare' en de letter kundige kroniek. Pagina 19: .Pagina 19' met om .Niet over rozen', een reportage over het merk in de plantsoenen dienst, .De Vlissingers zingend op de plaat' en .Behaarde hobby'. Pagina 21: Pagina voor de vrouw met onder meer .Modelcenm er ken .Nieuwtjes voor de keuken' en .Vrijetijdskleding voor man en vrouw'. Pagina 23: Culturele agenda voor Zeeland voor de maand mei. Pagina 25: Kerk en maatschap pij met onder meer .Familie-ru zie'. .Weinig contacten in Zee land' .Stemmen uit de Ker- Pagina 27: Radio- en televisie programma's voor vrijdag, sa terdag en zondag. Pagina 29: Financieel nieuws, strips en feuilleton. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren naar aanleiding van berichten over een ophanden zijnde nieuwe Chi nese kernproef meegedeeld, dat er inderdaad aanwijzingen bestaan dat China toebereidselen treft tot een derde nucleaire en misschien wel thermonucleaire proefexplosie. Volgens officiële kringen zou dit vrij binnenkort kunnen gebeuren. De woordvoerder van het state depart ment, Robert McCloskey. verklaarde dat de komende kernexplosie krachtiger zal zyn dan de eerste twee en mogelijk ook meer radioactieve afvalstoffen op zal leveren. Hy sloot de mogelijkheid niet uit dat er ditmaal een thermonu- overheid uit deze extra belastingen voortvloeien, staan naar het oordeel van het NW in geen enkele verhou ding tot de ergernis die zij bij hon- derduizenden opwekken. Dit geldt ook voor het overwerk. Het NVV zegt, dat er al talloze gevallen zijn aan te wijzen waarin overwerk wordt geweigerd vanwege de hoge be lasting. .Onaangenaam' vindt het NW het. dat degenen die meer dan 12.000 gulden verdienen in feite geen lastheb- ten van de tariefsherziening, omdat /oor hen zowel in de oude als in de nieuwe situatie een afrekening via het tarief van de inkomstenbelasting plaats vindt. ,Het is dus een bijzondere verhoging voor de minst draagkraehtigen, geheel in strijd met ons streven om de belas ting naar draagkracht te laten drukken', aldus ,De Vakbeweging'. Aangezien men mag verwachten dat dit streven weer klank vindt by de huidige regering, acht het NW nu de tijd gekomen om te overwegen, het gehele tarief te her zien. de overgrote meerderheid van de werk nemers een aanmerkelijke verhoging volgens het NW, voor de grootste groep met een inkomen tussen de 6000 en 9000 gulden over de gehele linie prak tisch een verdubbeling van de belas ting. ,Het is alleen te danken aan hel feit dat de vakbeweging erin is geslaagd dit jaar twee procent meer vakantie toeslag te verkrijgen, dat nog een rede lijk bedrag beschikbaar blijft voor de vakantie', aldus ,De Vakbeweging1, die hieraan toevoegt dat het overigens na tuurlijk niet de bedoeling van deze actie is geweest, de helft van de verhoging naar de belasting te laten vloeien.' .Taak' Volgens het NW ligt hier een taak voor de huidige minister van finan ciën, die zich destijds met zijn fractie in de tweede kamer ook kritisch tegenover deze verhoging heeft O] gesteld. De inkomsten die voor c .Herzien' Het Noorse tankschip Gunnar Knudsen is naar de Jan van Rie- beeckhaven gesleept om gelost te worden. De tanker heeft een groot, gapend gat opgelopen bij een aan varing met het Liberiaanse schip Ossa bij de Belgische kust. MILITAIR BEKNELD ONDER AUTO De twintigjarige dienstplichtige soldaat P. H. Wielhouwer uit Arnhem Is woens dag ernstig gewond geraakt bij werk zaamheden aan een militaire auto in de kazerne te I-Iohne (West-Duitsland). Het ongeluk gebeurde toen de auto, welke op een krik stond begon te schui ven, waardoor de militair onder de wa gen raakte. Soldaat Wielhouwer is niet ernstige hoofdwonden en kneuzingen van borstkas in liet .Algeineine Kranken- haus' in Cellc opgenomen. blijven stijgen en het hogedrukcen- trum is inmiddels bij Noord- Frankrijk aangekomen. De frisse zeewind gaat hierdoor afnemen zodat de middagtemperatuur lang zaam stijgt. April is koud, nat en bijzonder somber verlopen, waar alleen deze drie laatste dagen een gunstige uitzondering op maken. Jeugdige Wageningse rovers snel gepakt Moeder viel flauw Drie opgeschoten jongens hebben woensdagmiddag geprobeerd de Alge mene Bank Nederland aan de Stads brink te Wageningen van geld te be roven. De poging slaagde niet, doordat een bankbediende een van de overval lers herkende als zijn broer. Hy trok zich niets aan van de wapens waarmede de jeugdige overvallers dreigden en be val zijn broer op te houden met dat .gekkenwerk'. Het overige personeel kreeg nu ook moed en het broertje kon worden overmeesterd. De andere twee knapen namen de vlucht, maar gister morgen zyn ze te Utrecht aangehouden. Twee van de jongens, H. B., 16 jaar en D. B. 17 jaar, drongen door tot de ruimte achter de loketten en eisten geld dreigend met schietwapens, die achteraf onschuldige alarmpistooltjes bleken te zijn. Een derde knaap. R. V. stond bui ten op de uitkijk. Toen de broer van Henk, Dick B. op het toneel verscheen schrokken de twee overvallers, die zich intussen van een pak bankbiljetten had den meester gemaakt en met achterla ting van de buit kon D. B. zich met R. V. uit de voeten maken. De politie was snel ter plaatse en nam de aspi rantrover H. B. van het bankpersoneel over. Op het nabij gelegen busstation viel een vrouw flauw, Henks moeder, die, nieuwsgierig het gedoe bij de bank bekijkend, zag, dat haar zoon door de politie werd meegenomen. KOMPLOT IN BOLIVIA De regering van Bolivia heeft een sa menzwering tegen de regering ontdekt. Op één mei zou een staatsgreep worden gepleegd. Verscheidene aanhangers van de vroegere president Paz Estenssoro zyn gearresteerd en er zjjn wapens en documenten lo hpjilntr epnomw. KANS VOOR JONGENS IN ZEELAND, NOORD-BRABANT EN ZUID-HOLLAND De Dordtse politie gaat een wervingsactie voeren, die naar zij meent uniek kan worden genoemd. Aan tweeduizend jongens in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland, die vlak voor hun eindexamen staan, heeft men een map met folders gezonden, ver gezeld van de invitatie eens een dag politieman in Dordrecht te zijn. Van degenen, die een legitimatiekaart ingevuld en wel naar de commis saris sturen, zullen 160 jongelui in groepen van veertig worden ontvan gen. Zij zullen op alle mogelijke wijze voorlichting krijgen over de taak van de politie en worden geconfronteerd met het wezen van de functies die in het politieapparaat moeten worden vervuld. De jongens zullen daarbij in de gelegenheid worden gesteld zelf de werk wijzen van de politie te ervaren en daarom wordt de actie dan ook ge noemd .Een dag politieman'. Behalve voor de werving wordt de actie als zeer belangrijk geacht voor het streven de toenemende afstand tussen politieman en burger te verkleinen. Sinds enkele jaren is het mogelijk dat zeventienjarige jongens in politiedienst treden. Zij krijgen als politie- cadetten een opleiding aan de politieschool in Wassenaar. Van een ondergrondse kernexplo sie in de woestijn van Nevada is enige radioactiviteit in de damp kring terechtgekomen die zich over verscheidene staten in het westen heeft verspreid, aldus een bekendmaking van de Amerikaan se commissie van atoomenergie. Verscheidene boeren die weidegronden hebben op ongeveer 112 kilometer ten noordoosten van de plaats van ontplof fing is verzocht hun vee voorlopig dro ge voer te geven om te voorkomen dat radioactieve jodine in de melk van de koeien terecht komt. De radioactiviteit kwam vrij bij de ex plosie van een kernwapen op maandag op een diepte van 295 meter onder de frond. De explosie had de kracht van J0.000 ton tnt of minder. De geleerden vermoeden dat een breuk in de aa.rde er de oorzaak van was dat de radioactieve gassen ontsnapten. De wind droeg ze verder in noordoostelijke richting. Op grote hoogten boven Kansas en Ne braska werd radioactiviteit gemeten en vermoed wordt dat ook de lucht boven Nevada, Utah, Colorado en Wyoming ermee besmet is geraakt, aldus een woordvoerder van de commissie. TWEEDE ZOON VOOR KEIZERIN FARAH DIBA Keizerin Farah van Perzië is gister morgen in het keizerlyk paleis van Teheran bevallen van haar derde kind en tweede zoon. De baby weegt ruim zes pond. Moeder en zoon ma ken het goed. De sjah en de andere leden van de kei zerlijke familie waren in de nabijheid toen de bevalling, die een paar dagen geleden door het hof was "aangekon digd, om 6.30 uur onze tijd plaats vond. Bij de bevalling werd geassis teerd door dr Jaheeh Saleh, de kan selier van de universiteit van Tehe ran. Een woordvoerder van het keizerlijk pa leis heeft verklaard dat Saleh onge veer vier uur voor de bevalling was ontboden. De geboorte van het prinsje I is normaal en zonder complicaties; verlopen. De andere kinderen van het keizerlijk paar zijn kroonprins Reza, die in oktober zes wordt en de 3-jari-i ge prinses Farahnaz. De keizerlijke geboorte zal niet gepaard' gaan met bijzondere feestelijkheden omdat deze samenvalt met de mo hammedaanse treurdagen. Niettemin klonken er 21 saluutschoten door de straten van de hoofdstad nadat de ge- j boorte bekend was gemaakt. Keizerin Farah is de derde echtgenote i van de sjah. Hij is eerder getrouwd]! geweest met een zuster van wijlen] koying Faroek van Egypte en met de] toenmalige keizerin Soraya, Deze hu-] welijken werden ontbonden nadat was gebeken, dat de vrouwen niet in staat waren een mannelijke troonopvolger ter wereld te brengen. cleaire ontploffing zou plaatshebben, wat erop zou wijzen dat de Chinezen op nucleair gebied een hogere ontwikke lingsgraad hebben bereikt, maar meen de dat ,de tijd nog ver af is, dat een Chinese thermonucleaire bom door een raket kan worden vervoerd'. Een aantal regeringen was op de hoogte gesteld van de inlichtingen waarover Amerika beschikte, zo bevestigde McCloskey. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken kondigde ook de twee vo rige Chinese kernproeven aan, die op 16 oktober 1964 en 14 mei 1965 werden ge nomen. Aangenomen wordt dat het mi nisterie van defensie in Washington en de Amerikaanse geheime dienst (CIA) &wtlij» de Chinese voorbereidingen op het proef- terrein van Lop Nor in de Sinkiang- woestijn dank zij waarnemingssatellieten en verkenningsvliegtuigen kunnen vol gen. Bondskanselier Ludvvig Erhard van West-Duitsland heeft gisteren een voor stel van de Russische minister van bui tenlandse zaken, André Gromyko, tot 't houden van een pan-Europese conferen tie zonder Verenigde Staten, verworpen. Op een bijeenkomst van de buitenlandse kamer van koophandel in Bonn zei Er- hard, zonder Gromyko met name te noe men, dat het voorstel geen waarde had zolang er .achter de schermen de be doeling bestaat de Verenigde Staten uit Europa weg te werken'. Lede: troepen krijgen weer een para- opleiding in eigen land. In een han gar op ie vliegbasis Gilze-Rijen vindt de grondopleiding plaats. Er is een springtoren fachtergrond en aan de hand van andere toe stellen kan men zoals hier, het be sturen van de parachute demon streren. ALS GEMEENTEN MEEWERKEN Met enige aarzeling heeft de al gemene vergadering van het waterschap ,Het Vrije van Sluis' het dagelijks bestuur gemach tigd tot het verbeteren van ruim anderhalve kilometer kustweg tussen Breskens en Groede. Het betreft hier ongeveer 500 meter van de oostelijke Tragel binnen de gemeente Breskens en 1155 meter van de Walenwijk, gele gen in de gemeenten Breskens en Groede. De kosten van ver betering van deze wegen worden geraamd op 234,500. Door het dagelijks bestuur zullen pogin gen in het werk worden gesteld om een financiële bijdrage in de kosten te verkrijgen van de ge meenten Breskens en Groede. Van deze wegen wordt namelijk een bijzonder druk gebruik ge maakt door toeristen. Vandaar ook de bezwaren van enkele hoofdingelanden. Een van hen vond die passage m het voorstel wel bijzonder soepel gesteld. Hij voelde meer voor het stellen van een voorwaarde, namelijk dat het werk alleen zal worden uitgevoerd als beide gemeenten met een forse bijdrage komen. .Anders kunnen wij beter wegen aanpakken die vrijwel te verwachten dat die gemeenten wel op een redelijke wijze in de kos ten zullen bijdragen. En om de vragensteller gerust te stellen: wordt aan onze verwachtingen niet voldaan, dan gaat de verbetering van die wegen niet door'. Hij kon er evenwel aan toevoegen dat de on derhandelingen daarover reeds zyn begonnen. Ook tegen het voorstel tot aan- en verkoop van gronden, ten behoeve van verbetering van de weg Cad- •^nd-RetranchemwV; ondervond W-*- - te tegenstand. De kosten hiervan zullen voor 75 procent worden ge dragen door de provincie en de res terende 25 procent voor de helft door de gemeenten Cadzand en Re- tra nchement en de andere helft door het waterschap. Een van de hoofd ingelanden was daar vierkant tegen. .Dat kost ons teveel vergeleken met hel nut dat wij daarvan zullen heb ben', meende hij. ,Men kan die zaak van verschillende kanten bekijken en wellicht heeft ieder van ons wel een eigen oplossing', zei dijkgraaf Beru. .Het lijkt mij evenwélver standig deze weg toch maar te doen verbeteren', zo voegde hij er aan toe. Aldus werd besloten, maar met de stem van hoofdingeland De Bruij- ne tegen. Waterbeheersing Tevoren had dykgraaf Been in zijn openingsrede medegedeeld dat het grote waterbeheersingsplan begin mei gereed zal zijn. Er moeten nog enkele perceeltjes grond worden aangekocht en dan kan het werk worden aanbesteed. De minister van verkeer en waterstaat is bereid het overblyvende deel van het waterbe heersingsplan (de grote leidingen) te mtwdiSgg ec voorwa&rds dst de provincie Zeeland ook meedoet. Dat ligt kennelijk In de bedoeling want dijkgraaf Beeu kon de vergadering voorts meedelen dat gedeputeerde staten op 13 mei aanstaande de pro vinciale staten zullen voorstellen daaraan 10 jaar lang een bedrag van 30.000 per jaar bij te dragen. ,Ik hoop dat de staten daaraan hun medewerking znllen verlenen', aldus de heer Becu. Daar de wet op de uitkering voor wegen nu door de tweede kamer is aangenomen, sprak de heer Becu de hoop uit dat dié wet dit jaar nog van kracht zal worden. .Dan kunnen wij rekenen op een verhoogde uitkering, met terugwerkende kracht tot 1963'. zo voegde hij er aan toe. Er wordt nu fors gewerkt aan de voorberei dingen tot aanleg van nieuwe strand- hoofden te Cadzand. Dijkgraaf Becu kon de vergadering meedelen dat de levering van 3000 palen en ran 4400 ton Portugese granietsteen inmid dels is opgedragen. Ook is aanbe steed en gegund het slopen van een aantal bunkers bij het zogenaamde .Duivelshoekje'. Het puin daarvan zal worden gebruikt voor verzwaring van het rijsbeslag aan de voet ran de deltadijk. voor herstel ran eeD CZis slot pas. 2 hei. 5) Ditmaal verschijnt op de plaats van de .Kantlijn' een korte beschouwing met een afwijkend karakter. Dc oudste hoofdredacteur van dit blad neemt af scheid en gaal met pensioen. Nu is het met-pensloen-gaan van een journalist geen feit. dat op zich zelf bijzondere betekenis zou hebben. Pensionering ik een routineverschijnsel, dat zich in alle lagen van de samenleving duizendvoudig voltrekt... en meestal In een aangename stilte. Maar het is wel een gelegenheid om dank te zeggen en al* het om een kranteman gaat dank te zeggen aan de velen, die hem vertrouwen ga ven. sympathie betoonden en hem hun kritiek niet spaarden. Het maken van een krant ls niet mogelijk zonder dat het redac tieteam een uiterst nauw contact heeft met de lezerskring. Dat contact bestond en bestaat inder daad in deze provincie. De grote open heid. die de bewoners van Zeeland steeds toonden, wanneer het ging om de relatie met de krant, heeft er sterk toe bijge dragen. dat deze krant kon fungereD als een nuttig communicatiemiddel. Dat heeft de taak van de redactie bijzonder vergemakkelijkt. Vanzelfsprekend wordt er bij een krant V niet feilloos gewerkt, ook niet bij een krant als de Provinciale Zeeuwse Courant, die een eeuwenoude traditie heeft, welke stellig verplichtingen op legt. De lezers zullen de verzekering willen aanvaarden, dat de feilen, welke er waren steeds weer een aansporing vormden om een nog hogere graad van .foutloosheid' te bereiken en dat die feilen voor het overige dikwijls bij de redactie langer en pijnlijker in het ge heugen bleven dan bij de meesten van de goedwillende dagbladlezers. Er heeft zich in de achterliggende twintig jaar een grote verandering voltrokken in de provinciale en regiona le dagbladpers van Nederland. Die pers is tot ongekende bloei gekomen... ook in de provincie Zeeland. Ouderen onder ons zullen zich nog de provinciale en regionale bladen herin neren zoals zij vóór 1940 verschenen. Het waren nuttige bladen, maar de nieuwsvoorziening was beperkt, de re dactiestaf was veelal klein en de expan siemogelijkheden waren meestal gering. Toch begon zich tegen het einde van de dertiger jaren reeds een nieuwe lijn af te tekenen. Dank zij de samenwerking binnen de Nederlandse dagbladpers kon de nieuwsvoorziening sterk geïntensi veerd worden. Door de jongste wereldoorlog werd wel iswaar de opbloei tijdelijk verhinderd, maar na 1946 volgde een krachtige groeiperiode. Geconstateerd mag worden, dat in de achterliggende twintig jaar het niveau van de Nederlandse dagbladpers en in het bijzonder dat van provinciale en re gionale dagbladpers aanmerkelijk ia verhoogd. Niet slechts de journalistieke, maar ook de technische verzorging van de krant ging beduidend vooruit. De redactionele, technische, administratie ve en commerciële afdelingen werden gestadig uitgebreid. Van betekenis was daarbij óók, dat groepen van dagbladen, tot coöperatie konden komen, waaruit aanmerkelijke journalistieke en andere voordelen resulteerden. Het laat zich thans reeds voorzien dat nog nieuwe vooruitgang moge lijk is, onder meer door uitgebreide toe passing van de modernste elektronische apparatuur in het dagbladbedrijf. Wij weten, dat de directie van de Pro vinciale Zeeuwse Courant en de huidige hoofdredacteur collega G. A. de Kok van deze nieuwe mogelijkheden sterk doordrongen zijn en wij nemen daarom afscheid in groot vertrouwen op de goede toekomst van de PZC. het blijkt mede uit boven staande regelen afscheid van de Provinciale Zeeuwse Courant, die hij in I de naoorlogse periode met grote toewij ding en bekwaamheid heeft gediend, sinds 1955 als hoofdredacteur. Leertou- i wer is een man van de .oude garde'; hij werd opgeleid in het journalistieke Ne derland van na de eerste wereldoorlog, 1 trok al spoedig naar Indië, waar hij een I hoofdredacteursfunctie aanvaardde. De oorlog in Azië onderbrak zijn werk, bracht hem bij de beruchte Siamspoor- iweg, waarna hij naar Nederland terug- I keerde. Zijn vitaliteit was en is) onge- I broken; met ambitie en werklust aan- I vaardde hij een functie bij ons blad. In- ij derdaad, een journalist van de oude |j garde, maar niet van de oude stempel, geenszins een man die vanuit het verle- i den denkt en werkt. Eén van de markan- te kenmerken van Leertouwers beleid was de laatste jaren vooral zijn actieve belangstelling voor de vele nieuwe tech nische elementen in het krantenbedrijf. Zodra daarmee raakvlakken waren met het journalistieke werk bepleitte hij steeds aanpassing aan moderne metho den, zijn inzichten in de ontwikkelingen van transmissie en samenwerkingsvor men getuigden van een scherp inzicht in de eisen van het moderne dagblad. Zijn adviezen werden ook buiten de kring commissie van de Regionale Dagblad Pers, een samenwerking van grote pro vinciale dagbladen. De PZC neemt vandaag afscheid van hem. bij welke gelegenheid zonder twijfel goede woorden tot hem zul len worden gericht. Het zou echter on juist zijn als niet ook op deze plaats waar zijn met een ster gesigneerde ar- 'tikelen verschenen woorden van dank werden geschreven, dank voor de leiding die hij heeft gegeven, en voor de samen- I werking die hij zocht en apprecieerde. I Leertouwer was in het journalistieke vlak geen .sofist'hij wilde dat welbe wust niet zijn, maar voelde zich vooral deel van de groep, de redactie. Ook in dit opzicht zal net vreemd zijn. dat hij niet langer meer deel uitmaakt van dat merkwaardige, vaak zo inspirerende verband van journalisten, die samen een krant maken. Wij hopen, dat hem nog vele goede en gezonde jaren geschon ken zullen worden temidden van de j zijnen. Volgens eer. mededeling van de rijks voorlichtingsdienst zal het prinselijk paar vanochtend oni kwart voor acht op Schiphol arriveren. Koningin en prins I zullen ter verwelkoming en het vlieg veld aanwezig rij»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1