CONFLICT DEN UYL-VONDELING Zeehavens zijn Zeeuwse specialiteit Frankrijk kreeg te weinig orders Krijgt Nederland lid op de neus? Club voor gewichtige' mensen AMBTELIJKE HAARKLOVERIJEN BEDREIGEN NOORDZEECONCESSIES BONN IS IN PRINCIPE VOOR ,MENINGSUITWISSELNG' MET HET OOSTDUITSE REGIME Van twee wallen DRS VERBVRG VOOR KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN Zeeland en de televisie Zeeland moet het hebben van de zware industrie Eigen nest Effect Onvoldoende Obstakels Ook he* Sloe Rusc'sche vissers verdreven door Argentijnen 209e jaargang - no 93 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLtSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN t Courant. Hooldrcc '"rad. 7S5ïr«d»/"V". OMtburj."»".1 ÏJ9S. in. 1.75).BriBïen burwu «an dit I Donderdag 21 april 1966 Meer water in Goese (gemeente)wijn Pagina 2 PREMIER POMPIDOU: Een gisteren door de Franse so cialistische en radicale oppositie ingediende motie van afkeuring tegen de regering-Pompidou verworpen. Om te worden goedgekeurd had de motie 242 stemmen moeten krijgen. Het werden er slechts 137. De regeringsmeerderheid be droeg 345 stemmen. Niet verrast ,Men verwijt ons onze bondgenoten voor een voldongen feit te hebben gesteld. Maar ik herhaal dat wij op een muur gestoten zijn, dat men ons gezegd heeft dat het bondgenootschap en de integratie niet van elkaar te scheiden waren. Onze bondgenoten, en de machtigste in elk geval, kun nen zich misschien gekwetst voelen maar verrast hebben zij niet kunnen zijn', aldus verklaarde premier Pom pidou in het parlement voordat er over de motie van afkeuring tegen de regering werd gestemd. (Van onze Haagse redactie) Ernstige tegenstellingen zijn gerezen tussen de ministers van econo mische zaken en van financiën. Deze onenigheid houdt verband met de concessievoorwaarden tot exploitatie van het Nederlandse deel van de Noordzee en verlamt elke verdere voortgang. Gisteren kwamen beide ministers met enkele van hun adviseurs voor de tweede maal binnen een week bijeen. Terwijl zij trachten tot een vergelijk te komen heeft hun dispuut de allure gekregen van het bekende gevecht om de ongeschoten beer. Want voorzover de he ren Den Üyl en Vondeling het eens zullen worden, dreigen de voor waarden waaronder straks op het Nederlandse plat naar olie en POMPIDOU Pompidou, de door de NAVO-raad ge nomen besluiten nagaande, kritiseer de het systeem dat zich, naar hij zei, wreekt zodra er belangrijke beslui ten moeten worden genomen. Wat de standaardisatie betreft bijvoor beeld Is men nooit tot een besluit kunnen komen ten aanzien van de wapens noch in beginsel noch wat de praktische toepassing betreft. Dat was het geval inzake tanks, ge weren, vliegtuigen. Orders Voor het eerst noemde Pompidou ook als een der hoofdargumenten voor de losmaking van Frankrijk uit de NAVO-integratie liet feit dat de Franse lie wapeningsindustrie, naar Franse mening, te kort bedeeld werd niet orders van de westelijke bond genoten. Pompidou noemde verder de aanwezigheid van Amerikaanse militaire Inrichtingen op Franse bo dem een waar risico voor zijn land omdat het l>y een eventueel conflict tussen oost en west zou kunnen gaan om een geschil dat tenslotte slechts de VS en do Sowjet-Unio aanging. Niet onderhandelen Pompidou betoogde dat een onafhanke lijk Frankrijk al zijn invloed kon aanwenden voor een toenadering tus sen oost en west waarvan de toe komst van Europa en de vrede van de wereld afhing. Pompidou zei nog: dat de NAVO was opgericht op ba sis van de mogel'ikheid van een nicf-j uitgelokte aanval door Rusland. ,WÜ ztyn niet van plan met de potentiële j tegenstander te onderhandelen over onze positie in het bondcnivvv sf-l Generaal De Gaulle mag dan een moeilijke partner zijn, hij is geen deloyale bondgenoot'. Alleen doordat Mcnamnra de opvattin gen van Dulles terzijde zette was een strategie, welke nimmer door de NAVO-raad was aanvaard. In feite die van het opperbevel geworden. .Ik zeg nog eens', aldus premier Pompidou verder, .zonder geheimen te schenden, dat een groot deel, en misschien wel de meerderheid van de geallieerde militaire chefs, onze op vatting betreffende .grootscheepse vergelding' deelt'. .Maar', zo ver volgde hij, .zodra de discussie open baar werd verzette niemand onder onze bondgenoten zich tegen de .soe vereine opvatting' van de Verenigde Staten. ,Dat. is nu integratie, meneer Plcven', aldus richtte de p«-em,er zich speciaal tot de meest op de voorgrond getreden critici uit de op positie. Boze rector wil 16 leerlingen van examen uitsluiten (Van onze Haagse redactie.) Het schoolbestuur van het chr. lyceum .Marnix van St-Aldegonde' te Haarlem zal vandaag een bespreking voeren met rector dr A. la Fleur, die zestien kandi daten geen eindexamen wil laten doen. Tijdens die bespreking hoopt men tot een gunstige oplossing te komen. De rector meende die maatregel te moe ten nemen, omdat die leerlingen in de nacht van 4 op 5 april alle meubilair uit de klassen haelden en in de aula op stapelden. Vervolgens lieten zij 5 april aan het Bloemendaalse strand hun leer boeken te water, die zij volgens een schrijven aan de rector aan Neptunus of ferden. Rector La Fleur bleek zo verbolgen over het optreden van de leerlingen, dat hy zestien eindexamenkandidaten geen exa men wil laten doen. De rector, die geen commentaar wenst te geven, wilde tot nu toe geen ouders van de betrokken leerlingen of leerlingen ontvangen, die hun excuus over het voorgevallene willen aanbieden. Bij het ministerie van onderwijs en we tenschappen vernamen wij, dat van die zijde geen bemiddeling of ingrijpen valt te verwachten, aangezien men geen zeg genschap heeft over bijzondere" scholen. Die gulle lac'i kon er echt wel af. De Engelsen Michael Fenwick (l) en Mark Barisie mochten een cheque van 1312.1,71 {ruim 3 mil joen gulden) in ontvangst nemen uit handen van de actrice Janie Marden. De grootste uitkering van de Littlewoods voetbalpool van dit seizoen. Commentaar van Barisie, die in Joegoslavië werd geboren: ,Een sportwagen kop n en een leuk meisje vinden.' Hetgeen niet veel moeite sal kosten. gas geboord kan worden voor nig aantrekkelijk te worden. Het technische probleem dat aanleiding tot de interdepartementale ruzie is werd reeds vorig jaar juni, S maanden voordat de zgn natte mijnwet rechts kracht kreeg, van de zijde van de bui tenlandse olie-industrie aan de orde ge steld. Nu, byna een jaar later, tasten de 33 potentiële concessionarissen, of ficieel althans nog steeds volledig in het duister hoe het opgelost zal wor den. Filosofie van Slochteren Het ministerie van economische za ken is "langzamerhand teruggekomen van wat in oliekringen wel genoemd wordt de .filosofie van Slochteren'. Vonnissen van 30 jaar in proces inzake Zuid-Tirol In het tweede proces te .Milaan in ver band met in liet voormalige Zuid-Tirol gepleegde gewelddaden tegen het Ita- llnanse bestuur over dit gebied, is gis teren de belangrijkste beklaagde, de 33- jarip voormalige muziekleraar Giinther Andergassen. tot dertig jaar gevangenis straf veroordeeld. De aanklager had levenslang geëist. Twee Oostenrijkers. Alois Olierhammer en Heinrich Heulierger, kregen by ver stek ook dertig jaar. Tegen hen luidde do eis 24 jaar. De in Bolzona geboren Andergassen heeft lessen gegeven aan het conser vatorium van' Irmsbruck en het Mo- zarteum in Salzburg. Dr Norbert Burger, een assistent aan de universiteit van Innsbruck, tegen wie ook levenslang was gevorderd, werd bij verstek veroordeeld tot 28 jaar en vier maanden. In het proces dat op 12 januari begon, waren slechts tien van de 57 beklaag den in arrest. Sinds maandagochtend heeft de rechtbank zich over ae straf bepaling beraden. VANDAAG GESPREK MET PARLEMENTSFRACTIES Politiek inzake de Duitse kwestie niet gevaar brengen in Zonder een pleidooi te houden voor het initiatief van de sociaal-de mocratische oppositie tot een uit wisseling van spreekbeurten met de Oostduitse (communistische) Socialistische Eenheidspartij, heeft de regering van de Westduitse bondsrepubliek zich in een gisteren uitgegeven verklaring uitgespro ken voor het beginsel van een .actieve meningsuitwisseling' met het Oostduitse regime. Zij stelt daarbij echter als voorwaarde dat de tot nu toe gevolgde beginselen van de politiek van Bonn inzake de Duitse kwestie niet in gevaar worden gebracht en dat over partijen, organisaties e sonen inet de regering i gepleegd. Geen plaats voor lichtgewichten onder 125 kg) Gesprek In de verklaring, welke na een kabir zitting van ongeveer vier uren i de regeringswoordvoerder Karl Günter von Hase aan de pers werd verstrekt en die als basis moet dienen van het gesprek dat kanselier Erhard vandaag met de parlementsfracties zou hebben, S wordt gezegd dat politieke manifestaties S' met personen en groepen uit er 3 Oost-Duitsland gericht moeten zijn het doel van de hereniging van Duits- Si land in een vrije rechtsstaat en dat de S i bondsrepubliek haar aanspraken op al- g I leen-vertegenwoordiging van de Duit- Franse tarwe voor Sowiet-i Inie Frankrijk zal bij verdrag 200.000 ton tarwe aan de Sowjet-i'nlc leveren. De levering zal plaatsvinden in de maan den mei, juni en Juli. In Enqe'and radioactieve isotoon eeslolen met; diefstal van een houder met radio actief lcohalt 00 uit een fabriek in Ro ehestor. De levensgevaarlijke radio actieve Isotoop Is In de houder echter niet voldoende afgesloten. De straling kan binnen twee dagen de dood van de drager van de houder veroorzaken. Drié weken geleden was eenzelfde hou der met kobalt 00 uit de fabriek verdwe nen. Maar deze werd een dag later op het fabreiksterrein in een watertank ge vonden. (Van onze correspondent.) In heel Nederland z(jn op zijn hoogst 150 mensen te vindon die voldoen aan de zware eisen welke de heer Michael Migehielsen uit Breda stelt aan lien die lid van zijn onlangs opgerichte vereniging willen worden. De oprichting* vergadering van zyn club die op 10 mei a s in kasteel .Schaluinen' te Baarle-Nassuu zal plaatsheb ben is alleen toegankelijk voor personen, die tenminste 125 kg wegen. Die mensen kunnen dan ook lid worden van de vereniging die nog geen niuim heeft, maar het zal wel zoiets van ,de 250 ponders' of .club der zwaargewich ten' worden. De heer Migehielsen (27 jaar, ver tegenwoordiger in wijnen en ge distilleerd, roepnaam Sjel of .dik ke') is initiatiefnemer. Met ere, want hij verheugt zich ln een ge wicht van 162 kilo schoon aan de haak. Op de 10e mei zal in Scha luinen een weegschaal staan, recht vanuit Milaan aangevoerd, die tot 300 kg op tien gram nauw keurig de kandidaatleden zal na wegen. Wie te licht wordt bevon den zal onbarmhartig geweigerd worden. Maar wie eenmaal lid is kan dit zijn leven lang blijven ook als h(j later misschien zou afvallen. De vereniging zal beslist geen po litieke. confessionele of wat «fan ook voor doeleinden dienen. De leden komen niet bn elkaar om elkanders lasten te ciragen, mam- alleen voor de gezelligheid. Er zal geen kas en geen penning meester zijn, het secretariaat is by de oprichter thuis: Ginniken- weg 193. Breda. De heer Migehiel sen gaat met een opgeruimde lach door het leven. .Alleen trappen klimmen en de 100 meter sprint vallen me zwaar', zegt hij, .maar als ik vandaag op een gemakke lijke, snelle en veilige manier 50 kilo zou kunnen afvallen, dan graag'. Een verlangen dat elke zwaargewicht, wil hy lid van de club worden, tot na de 10e mei moet opbergen. 5 Ittu—VtllISSUIVU sers handhaafd. 3 Op weg naa naar hereniging moet men trachten te komen tot numane ver beteringen voor de bewoners van Oost-Duitsland wat betreft bewe gingsvrijheid. voorlichting en derge lijke, die echter niet met politiek concessies betaald mogen worden. De bondsregering zal zich hoeden voo 3.al'e gevaren welke uit een discussie met het communisme zouden kunnen voortvloeien. Op alle partijen wordt een S! beroep gedaan met overleg op te tre- 3 den en wilde acties achterwege te la- 31 ten. Bonn wild bij de discussie met raad 3| bijstaan. 3 Op hem gestelde vragen omtrent de mo- S| gelijkheid" van uitwisseling van spre- 3 kers zei Von Hase dat voor een oor- gI deel daarover van de regering nog de 'belangrijkste voorwaarden ontbraken. oliemaatschappijen wei- Voor het verschil tussen de zeer waarschijnlijk eenmalige vondst in Groningen en het dure en riskante (Zie slot pag. 3 kol. 6) By de indiening van de kandidatenlijs ten voor de raadsverkiezingen te Goes heeft zich het opvallende geval blykt te zijn van de lijst voor de Boe renpartij. Opvallend Inderdaad, maar bijzonder liberaal zou men kunnen zeg gen. Het is immers denkbaar dat be trokkene uit democratische overwegin gen zijn handtekening op de lijst van de Boerenpartij zou hebben geplaatst, bij voorbeeld omdat hij van mening is dat de Boerenpartij er recht op heeft aan de raadsverkiezingen mee te doen. En meedoen kan alleen als men ten minste vijfentwintig handtekeningen heeft. In dit geval zou de redenering nog opge gaan zijn ook, want de bewuste man heeft als vijfentwintigste op de lijst van de Boerenpartij getekend. Weliswaar zijn er later nog vier bijgekomen, maar dat had hij niet bij voorbaat behoeven te weten. Het gebeurt wel eens meer, dat mensen op deze wijze een politieke groe pering steunen, die zij weliswaar niet aanhangen, of die zij zelfs bestrijden, maar waarvan zij nochtans van mening zijn, dat deelneming van deze groep aan verkiezingen gewenst is. Een goed democratische houding, men zou ook kunnen verdedigen: een goed-llberale houding, al zal menig VVD-er daar in deze zaak moeite mee hebben, vooral omdat het hier om de weinig construc- tief-geachte Boerenpartij gaat. Edoch, democratische overwegingen hebben kennelijk by de VVD-kandidaat uit Goes géén rol gespeeld. Wat is nameiyk het geval? Betrokke ne ontkent met s'""" handtekening te hebben ne ontkent met stelligheid zijn 'kening te hebben geplaatst op de aanbevelingslijst voor de Boerenparty. Hij eiste zelfs rectificatie van het be richt in de PZC van gisteren, waarin van zijn ondertekening melding werd ge maakt. Onderzoek ten stadhuize heeft ons echter geleerd, dat de handtekening op de Boerenlijst als twee druppels water lijkt op de onderteke ning van het formu lier. waarop betrokke ne meedeelt de WD- kandidatuur te aanvaarden, voorts pre cies ook lijkt op de handtekening, die piny kt op de lyst van de WD-lndleners. By de indieners van de Boerenlijst staat zijn naam tussen H. J. Steenhuis en J. D. Groenenberg. by die van de WD tussen mevrouw G. van Welbergen- Feller en mevrouw A. Verheul-de Groof. toevalligerwijs op belde formulieren als nummer vijfentwintig. Driemaal vol strekt op elkaar gelijkende handtekenin gen dus. twee ten dienste van de WD. eén ten bate van de Boerenpartij. Be trokkene zelf echter ontkent dus met grote felheid de laatste te hebben ge plaatst. De waarheid Ujkt ons niet moeliyk te reconstrueren. Indien de WD-kan- didaat bij zijn verhaal biyft. «ian zit er voor hem niets anders op dan bij de Justitie een klacht in te dienen. By het. dan volgende onderzoek zal wel komen vast te staan hoe de werkelijkheid zich heeft toegedragen: van de zijde der De 13-jartge Xezihe Akca i.s tie schoonheidskoningin in haar dorp Giinliikbasi in West-Turkije, omdat het hoofdhaar slechts één centime ter korter is dan haar lengte, Nezi- he is 1,60 meter lang, het haar 1,59 meter. Tot nog toe heeft zij alle aanbiedingen geweigerd om als re clamemeisje voor shampomerken te dienen. Boerenparty Is al meegedeeld dat de be wuste handtekening in byzijn van getui gen is geplaatst. Voor de bevoegde in stanties zal het zonder twijfel mogelijk zgn de werkelijkheid te achterhalen. Zo er bij de Boerenpartii strafbare feiten zgn gepleegd daar komen de medede lingen van de VVD-kandidaat in feite op neer kunnen zij aan het oordeel van de rechter worden onderworpen. Mocht echter betrokkene niet tot der- gelgke stappen overgaan, dan laadt hg een groot wantrouwen op zich. Het wan trouwen namelijk, dat hij van twee po litieke wallen wil eten. In dat geval zit er voor de WD weinig anders op dan betrokkene mee te delen, dat hij niet in staat moet worden geacht deze partij in welk college ook, te vertegenwoordi gen. Dc NTS zal in de toekomst meer aan dacht aan Zeeland besteden en met name zal dat gebeuren in het program ma .Van gewest tot gewest', zo is dins dag meegedeeld in Goes by de officiële ingebruikstelling van de zender Neder land H. Moet Zeeland daarvan onder de indruk wezen? Zo lang de formule van het bewuste programma niet verandert, is er naar ons gevoel eerder reden tot droefheid dan tot vreugde Want .Van gewest tot gewest' is een weinig belang rijke uitzending, een vriendelgk rubriekje met een herkenningsmelodie, die een soort klompedans suggereert. De makers gaan van de gedachtengang uit dat Ne derland nog altyd is vercfeeld in stad en platteland, in tegenwoordige termen Zeehavens zijn de Zeeuwse spe cialiteit en daar kunnen we ook meer aan verdienen...' Tot deze duidelijke constatering kwam drs M. C. Verburg, directeur van het ETI voor Zeeland, toen hij gistermorgen in het Strand- hotel te Vlissingeii voor de ka mer van koophandel en fabrie ken voor Midden- en Noord- Zeeland sprak over ,I)e balans opgemaakt van de huidige ont wikkelingen in ons gewest'. De heer Verburg vergeleek hierbij onder meer het belang van ,de lichte industrie' in de kernen en de zware industrie, die op gang komt in de Zeeuwse zeehavens. De ETI-directeur voorspelde, dat de lichte industrie zich min der zal ontwikkelen en dat daar entegen de zware industrie een grote vlucht zal nemen en ook veel belangrijker zal worden voor het creëren van arbeids plaatsen. .En dat gebeurt dan toch maar mid den in onze provincie of aan de rand daarvan', zei de heer Verburg in het begin van zgn betoog, toen hij stelde, dat er 8 k 10 miljard aan werken in uitvoering is of zal komen: het del taplan. de verbreding van het ka naal Terncuzen-Gent. het Zuid-Sloe. de Schelde-Rynverbinding en in een verdere toekomst het Reimerswaal- plan. Hij meende, dat daarmee de centrale ligging van dit gewest steeds verbeterd wordt .Bovendien is ons eigen nest nog niet bevuild' door wa ter- en luchtverontreiniging, aldus de heer Verburg. Hg meende dan ook dat deze twee punten (centrale lig ging en woonklimaat) van groot be lang zijn voor de vestiging van nieu we Dedrg ven np de beroepsbevolking. Bovlendien onderwierp h(i ook het effect, dat «ie verdere ontwikkeling van de Zeeuwse In de periode 1961- se bevolking met 8600 zielen toe genomen. Door de industriële ontwik keling nam ,het blok Terneuzen- Axel' de grootste toeneming voor zijn rekening: 3800. Relatief kwam Goes-Kloetinge met +2100 op de tweede plaats, terwyi de Walcnerse kanaalzone relatief op de de derde met +2700 (Middel- Ook de toeneming van het aantal ar beidsplaatsen laat een achterblijven van Midden- en Noord-Zeeland zien ten opzichte van Zeeuwsch-Vlaande- ren. dat ,nog de tegenvaller had van de vlas- en textielindustrie'. Van de totale toeneming van ongeveer 6000 arbeidsplaatsen (5060 mannen en 950 vrouwen) in de periode 1960-1965 nam Midden- en Noord-Zeeland er 2110 (mannen) en 570 (vrouwen) voor zijn rekening. .Relatief hadden dat er 3400 moeien zijn', aldus de heer Verburg. In feite is de beroeps bevolking van Midden-Zeeland onge veer gelijk gebleven, omdat het aan tal "■icïsplnatsen in 'le 'anrlbouu in "delen- en Noou'. Zeeland niet 4250 verminderde. ,In Midden-Zee voldoende op gang is gekomen', zo concludeerde de heer Verburg. De heer Verburg verwacht,"" dat de lichte industrie in de kernen min«ler tot ontwikkeling zal komen. ,Het zal meer moeite kosten dan in het verle den om deze bedrijven hierheen te halen', zo voorspelde hy. De ETI- directeur wees er in dit verband op. dat gebieden als Limburg, Twente, de Zaanstreek, Noord-Brabant en ook Amsterdam deze industrieën eerder zullen aantrekken: .Waarom? Omdat daar voldoende arbeiders zijn en hier niet', aldus dë lieer Verburg, die nog verduidelykte: .Voldoende nrbel- ders is de specialiteit van die stre ken. maar ae specialiteit van Zee land ligt aan de Wosterschelde. Dat kunnen wy exclusief aan de hedryven aanbieden'. het hebben van de mensen, die reeds in de streek wonen, maar de zware industrie brengt mensen mee'. Daar bij wees hij op het (vertrek- en vesti- gings-) overschot van Terneuzen. .Al leen de DOW al zal in Terneuzen uit groeien tot een bedrijf met 4000 tot 6000 arbeiders', aldus de ETI-direc teur langrijker is voor het creëren van arbeidsplaatsen. .Voor Vlissingen- Oost denk je ook aan 4000 tot 5000 arbeiders voor he: nieuwe bedrijf, dat zich daar zal vestigen', zo stelde de heer Verburg. .en dan komen daar de andere bedrijven als Billiton nog by. Ook signaleerde de ETI-directeur een aantal obstakels voor vestiging van grote bedryven in Zeeland. Ais eer ste noemde hij het verschil in grond- prys: ƒ5 per vierkante meier in Ant werpen en 30 in Zeeland. Dat kan by een grote vestiging een bedrag van 70 miljoen betekenen, aldus de heer Verburg, die dan ook stel de: ,De prijzen in het Sloe zijn in het algemeen te hoog'. Wel wees hy er op. dat .het nieuwe bedrijf, dat zich in het Sloe zal vestigen' door een aantrekkelybe stroomprijs (elektrici teit dus) veel kan terugverdienen. Dit bedryf heeft 500 miljoen KWl per jaar nodig, terwyl in 1964 de afname by de I'ZEM 310 miljoen was .hollandistisch' of zo men wil .randstede- lgk' in opzet en optreden en dat moet blijkbaar worden gecompenseerd door een rubriekje ,Van gewest tot gewest'. We hebben al meermalen betoogd: op een dergelyk programma, knus en vrien delijk. zit Zeeland niet te wachten. Als de televisie ernst wil maken met de dins- dae gebruikte slogan ,de televisie heeft Zeeland ontdekt', dan moet dat ln de eerste plaats gebeuren in de gewone pro gramma's, zowel van de zuilen als van de NTS. Men dient, wat zich in deze provincie afspeelt met dezelfde intentie en ernst te benaderen als wat uit de randstad wordt voorgeschoteld, maar niet in een veredeld VVV- en folkloris tisch rubriekje met een beentjes-van-de- vloer-muziekje ais inleiding. Daar zou allcer. over te praten zijn als helang- I rijkere wensen zijn vervuld en als daarna nóg veel geld en veel zendtijd over zou den zijn Maar zelfs dan moet er nog veel veranderen: de formule van het programma deugt niet. En daarom heb ben" wij met droefheid kennisgenomen van de mededeling, dat de NTS Zeeland wil opnemen in zijn klompedans-rubrlek. Als obstakel noemde de heer Ver burg ook het feit. dat er voor de grondstoffen voor deze nieuwe vesti ging geen speciale los- en laadinstal- iatie Ts. Voorts wees hij er op, dat (Zie slot pag. 2 kol5) Een heden van de Argentijnse marine hebben zeven Russische walvisjagers nit de Argentijnse territoriale wateren In de Atlantische Oceaan verdreven. Dit Is officieel ln Buenos .Aires meegedeeld. Het fregat Pledrabuena ontdekte afge lopen zondag vjjf schepen en gaf hen opdracht het gebied te verlaten. De kotter l'shtiaia, op patrouille in hetzelf de gebied, spoorde twee Bussen op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1