PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONJUISTE STAP KAN GROTE BRAND STICHTEN Vietcong: VS gebruiken gif Vakantieoord ,Bos en Duin' in bij CNV Portugals premier waarschuwt Amerikaan wilde aanslag plegen op Nazi-vervolgers B-52-toestellen hebben Moegia-pas dichtgebombardeerd Chauffeur reed door na dodelijke aanrijding Nekkramp in Venlose kazerne BOEDDHISTEN KONDIGEN BETOGING AAN Meisjes gevraagd om op eieren te gaan zitten Delen verongelukte Jak-28 aan Russen teruggegeven Tholen Gesprek over weer twee cao's Overleg cao suiker-chocolade opnieuw mislukt Moord op minister in Jemen EEN REIS OM DE WERELD IN VEERTIG DAGEN? Twee Duitse teams op weg NIEUWBOUW IS IN MEI GEREED O' Al 400 gezinnen moesten worden teleurgesteld 209e jaargang - no. 87 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Olractln N V Och WiliIrMl 58-60. I 16 It) 8133. tdi Donderdag 14 april 1968 Naar Walcheren? Tweemaal stemmen! Pagina 2 I 2. lel. 6140 (b.9.9. 7853, Giro 359300 P.Z.C„ ,NOG NIET TE LAAT OM KWESTIE-RHODESIË MET LONDENS GOEDKEURING TE REGELEN' Premier Salazar van Portugal heeft gisteren in een toespraak ge waarschuwd dat ,nog een verkeer de stap in de regeling van de Rho- desische kwestie door de verant woordelijke mogendheden, een grote brand kan doen ontstaan'. Salazar zei dat het nog niet te laat is om de kwestie met goedkeuring van Londen op te lossen. Het wederzyttee vertrouwen, dat hoop gevaar ge bracht door de manier waarop de kwes tie van de Rhodesische onafhankelijkheid is behandeld. Premier Salazar zei dat de kwestie als een zuiver binnenlands probleem van Engeland is beschouwd, van begin af aan. Door Engelands eigen initiatief is zy gjjfJ door interventl Deze interventie wordt door Portugal nog zorgvuldig bestudeerd, zei hy. In Den Haag is het Portugese verwnt dat Nederland met zijn optreden in de Veiligheidsraad een .onvriendelijke daad' heeft bedreven jegens Portugal met eni ge verbazing ontvangen. Met Engeland en de VS was Nederland het enige NAVO-land dat zaterdagavond in de Veiligheidsraad zich uitsprak voor verstrekkende volmachten aan de Britse regering. Frankrijk onthield zich van stemming. In de toen aangenomen reso lutie werd o.a. de Portugese regering verzocht geen olie, bestemd voor Rho- desië, in Beira te laten lossen of door te Bank De verklaring van afkeuring tegen over Nederland kwam enige J nadat een officieel Portugees niqué een niet met name genoemde Nederlandse bank verantwoordelijk had gesteld voor de financiering van de olieleveranties aan Rhodesië. De ze waren aanleiding geweest tot het veiligheidsraaddebat. Het is intussen nog niet duidelijk ge worden welke bank in het spel zou zijn. Diplomatieke stappen zijn genomen om de Portugese regering er toe te brengen nader man en paard te noemen. Tot nu toe is hierop nog geen reactie ontvangen. Evenmin heeft net voorlopige onderzoek dat de Nederlandse regenng hier te lan de heeft ingesteld tot enig resultaat ge leid. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht dat de Portugese regering de Nederlandse Bank van Suld-Afrika Be perk op het oog heeft. Deze bank heeft zijn hoofdkantoor in Johannesburg en bijkantoren door geheel Zuid-Afrika en in Rhodesië. De misleidende naam ten spijt is het echter een Zuidafrikaanse bank. Wel wordt hierin deelgenomen "-ier raat ga et. Vf daarbij om een minderheidspakket, de zijde van de NOB werd medegedeeld dat deze bank .bepaald niets' met de fi nanciering van de gewraakte olieleveran ties te maken heeft gehad. Of dat ook voor de Nederlandse Bank van Suid- Afrika Beperk geldt blijft daarbij na tuurlijk nog open. Tankers De Griekse tanker Manuela is gisteren de haven van Durban binnengelopen en de Griekse consul daar, George Goulacos heeft gezegd dat voor zo ver het zijn re gering betreft de tanker haar olielading m Durban mag lossen. .Durban is niet genoemd als verboden haven als met Beira wel het geval is', aldus de consul. De Manuela legde aan bij een bevoorra dingsbunker, niet bij de twee aar'"~ plaatsen voor het lossen van ruwe Zuidafrikaanse regeringskringen in Jo hannesburg zeiden gisteren aat Zuid- Afrika uit de VN zal treden band met het embargo tegen Rhodesië. Wat de berichten betreft volgens welke Engeland verwacht dat Zuid-Afrika bij de uitvoering van de boycot van Rhode sië zal meewerken zei men: ,wfl zullen een dergelijke verwachting niet in ver vulling doen gaan'. De olietanker Joanna-V die In de haven van Beira ligt, is een statenloos schip geworden. Enkele uren nadat de Griekse vlag op het schip was vervangen door de Panamese maakte het Panamese mi nisterie van buitenlandse zaken hekend dat het de registratie In Panama nietig verklaarde. De 49-jarige mcj. M. .J. W. Bonman is in de nacht van dinsdag op woensdag op een zebrapad op de Pleinweg in Rot terdam aangereden door een auto en kort daarna overleden. De automobilist reed door en is tot dus ver niet gevonden. Mej. Bonman werd ernstig aan het hoofd gewond en was by aankomst In het Zuiderziekenhuis reeds overleden. Gistermiddag Is by het tweede depot In fanterie in Venlo een nekkrnmpgeval ge constateerd hy de 20-jarige milicien G. W. Grosliart, uit Ridderkerk. H(j Is op genomen iu het St.-Jo.sephziekenhuis in Venlo. By het depot zijn de gebruikelijke maatregelen genomen; siilfatabletten, lichte dienst, geen MunanaofeoUcs. De Vietcong heeft de VS ervan be schuldigd vergiftigde snoepjes en medicijnen boven Zuid-Vietnam te laten uitwerpen. Negen kinderen waren om het leven gekomen. Voorts hadden Amerikaanse vlieg tuigen in ten minste zeven provin cies giftige chemicaliën over de ge wassen gesproeid. Hierdoor waren mensen omgekomen en oogsten vernietigd. Enkele uren na de aanval van dinsdag op de vliegbasis Tan Son Njoet vlak brj Saigon heeft de Vietcong gisteren gra naataanslagen gepleegd op twee politie posten in de Zuidvietnamese hoofdstad waarbij een negental mensen gewond werd. Amerikaanse toestel dat sedert juni vorig jaar met door de Russen geleverde raketten werd neergehaald. .it verkenningen bleek dat de Moegia- pas bij de grens met Laos is geblokkeerd door de luchtaanval welke Amerikaanse B-52 bommenwerpers daar dinsdag op hebben uitgevoerd. Het leek alsof er een hele berg terechtgekomen was in de pas waardoor versterkingen en voorraden voor de Vietcong uit Noord-Vietnam werden aangevoerd. u "'I i van seeiana uit coeriicient uitt nrilitiel.-f* on n OTPS in «In Zuid Vietnamese r&m-Uingsprocti» ien aan. ARRESTATIES IN LUDWIGSBURG Politie vond wapens bij handlanger Een in West-Duitsland wonende Amerikaan is van plan geweest een aanslag te plegen op het cen traal bureau voor het onderzoeken van Nazi-misdaden in Ludwigs- burg. Dit heeft het bureau van de openbare aanklager bij het opper ste gerechtshof in Karlsruhe gis teren bekendgemaakt. Volgens deze bekendmaking werd op de zaterdag voor Pasen in Ludwigsburg een 24-iarlge Amerikaan, Reinhold Ruppe, aangehouden omdat hij op opvallende wijze het gebouw, waarin het centrale bureau gevestigd is, observeerde en fo tografeerde. Wapens map met kranteknipsels over de openbare aanklager van Frankfort en een kaart van de stad met bijzonder heden over het gerechtsgebouw. ■ankfort, Fritz Bauer, leidt verschei den onderzoekingen waarbij voormalige Nazi's zyn betrokken. Hij staat als een fel tegenstander van het naiionaal-so- cialisme bekend. Derde man i de Justitie In an de drie ge arresteerde mannen toegegeven dat zij gewelddaden in do zin hadden tegen per sonen en Instanties die iets te maken hebben met de vervolging van Nazi-mis dadigers. De derde, wiens naam niet Bij een huiszoeking in de woning van Ruppe in Westerstede (Oldenburg) vond men een schietwapen en een document waaruit bleek dat de Ame rikaan de mogelijkheden onderzocht om een aanslag op het gebouw te Honderd dollar per dag Meer dan 700 Amerikaanse meis jes hebben zich bereid verklaard op een tentoonstelling op eieren te gaan zitten om ze uit te broeden. Een promotor in New York, Mur ray Zarets, zei dat hy een adver tentie in de kranten bad gezet waarin hy een .model-meisje' vroeg voor deze taak. Het meisje kan er honderd dollar per dag 360) mee verdienen en een ex tra toelage van duizend dollar .wanneer zjj haar taak volbrengt'. Zarets zei dat hij de toegang tot zyn tentoonstelling op Coney Is land heeft gebarricadeerd omdat ,wy niet weten wat ons te wach ten staat. Ik ben op alles voorbe reid'. De eieren zijn bevrucht en het zal 21 dagen duren om er of meer uit te broeden. Het meisje kan in die tijd 3100 dollar 11.070 verdienen. Er zullen legen lager zei Zarets. Hij beschouwt de zaak als een publiciteitsstunt. .Ik wist wel dat ik in New York iemand zou kunnen vinden die op een ei wil gaan zitten om daar honderd dollar per dag mee te verdienen'. plegen. In de loop van het onderzoek deed de politie invallen bij twee .geestverwanten' van Ruppe. Een van hen, een 34-jarige Duitse metselaar uit Oldenburg, Erich Lindner, bleek een aantal schietwapens, alsmede mu- bekend werd gemaakt, is op vrije voeten gesteld omdat men tegen hem geen be lastende feiten kon aanvoeren. Tegen de twee anderen Is een arrestatiebevel uitgevaardigd en het onderzoek zal den voortgezet. Saigon: brandweerlieden leveren een harde strijd tegen brandende olietanks op de vliegbasis Tim Son Nheet, wellce dinsdagnacht door de Vietcong is aangevallen. Zeven Amerikanen i eerden gedood en honde rdvij fe nvijjtt ij gewond, Der tig vliegtuigen zijn vernield. ZUSTER PRINS CLAUS TROUWT ZATERDAG sabeth Agnes zal zaterdag in Hltzacker in het huwelijk treden met Karl Freiherr von Friesen. Prins Claus, die met prinses Beatrix de .wittebroodsweken' in Mexico door brengt, zal ed plechtigheid niet bijwo nen. nen van de militaire bewindhebbers. 0 10 gebied kwam 30/5 of 6.0 Eenzelfde coëfficiënt heeft ook Zuid-Beveland, namelijk 24'4 of 6,0. Tholen staat dus bovenaan met het hoogste cijfer. In dit licht gezien Is de vraag gewettigd of gedeputeerde staten in de afgelopen jaren wellicht voortdurend van mening zijn veranderd. Hoe anders dit stijgende coëfficiënt te verklaren? Een bescnulöi- I ging zou echter te lichtvaardig zhn, zoals uit het volgende moge blijken De over- van ryksbemiddelaars van oordeel is;wegingen, die tot een herindeling van dat de collectieve arbeidsovereenkom- j gemeenten leiden, kan men in tweeën sten tussen partyen overeengekomen in splitsen, in algemene en bijzondere over- de vlakglasindustrie en in het houtem- j wegingen. De algemene hebben te ma- ballagebedrijf niet stroken met d#; door ken met de formule voor herindeling, die het kabinet vastgestelde desiderata, is j het college overal in de provincie zal gisterochtend een vergadering der loon-; willen toepassen, de bijzondere zijn ge- conimls9ie van de Stichting van de Ar-1 richt op de speciale eisen van elke streek beid met een delegatie van het college afzonderlijk. We hebben de moeite geno- De Engelsen hebben gisteren aan dc Russen stukken overgedragen van het Russische straalvliegtuig dat jl woens dag in het Stoessenmeer in West-Berlyn was neergestort. Britse deskundigen hebben het toestel inmiddels geïdentificeerd als de Jak-28, een straaljager die de rode luchtmacht vier jaar geleden in dienst heeft geno men, Het ongeluk bood het westen voor de eerste maai de gelegenheid dit toestel te onderzoeken. plg) de rij van herlndelingsvoorstel- len besloten met een ontwerp voor Tholen. Zeven gemeenten worden één. Daardoor kan dit eiland aanspraak ma ken op het grootste .herindelingscoëffi- ciënt', een begrip niet zo lang geleden feintroduceera door Francois Burger in et Zeeuws Tijdschrift. Hij nam daar voor een breuk, waarvan de teller wordt gevormd door het getal der bestaande femeenten in een bepaald gebied, terwijl e noemer het aantal gemeenten aan geeft dat volgens de herindeling tot stand komt. Tholen heeft zeven gemeen ten, die worden samengevoegd lot één, er ontstaat dus de volgende breuk: 7/1 ofte wel 7,0. Burger heeft voor alle delen van Zeeland dit coëfficiënt uitgerekend en in een staatje ondergebracht. Daaruit 1<. te ]eiyenj dat men in llingsproces' ten aanzien 11 n ^«w'hurjn"Vwo? Zeeuwsch-Vlaanderen: f of 3,0: de slotfase voor dit gebied boycotten het congres omdat zij Op grond van het feit, dat het college gehouden. Als het bij zijn oordeel blijft dat bepalingen In dze twee collectieve arbeidsovereen komsten voor onverbindend verklaring door minister Veldkamp moet worden voorgedragen, zal daarmede het totaal aantal voor nadere behandeling tussen partijen aanhangig zijnde cao's geste gen zijn tot twaalf. Het overleg tussen werkgevers en werk nemers in de suikerwerk- en chocolade- verwerkende industrie over de nieuwe cao, dat sinds begin januari al enkele malen is afgebroken, is gisteren opnieuw mislukt. De werkgevers wilden niet voldoen aan de eis van de bonden, de bestaande over- verdiensten op te nenien In de basisionen. Partijen komen over ruim twee weken weer bijeen. Jemens minister voor plaatselijk be stuur, Kwadhi Abdoellah al Irjanl, is gisteren vermoord. Kwadhi Irjani was de leider van de re- een dorp in Noord-Jemen werd gehouden met het doel een einde te maken aan de burgeroorlog in Jemen tussen republi keinen en royalisten. Beide partijen kwa men niet tot overeenstemming. met name de algemene motiverin gen van drie Zeeuwse herindelingsplan nen nog eens te vergelijken, teneinde na te gaan of wellicht hier een tegenstelling uit zou kunnen blijken. Een dergelijke vergelijking kan uiteraard alléén bij de algemene motieven worden toegepast, want de bijzondere zijn per definitie on vergelijkbaar. ze variëren van streek tot streek. Welnu, deze vergelijking heeft ons geleerd dat het college van gedepu teerde staten bij de drie hier genoemde plannen steeds dezelfde algemene for mule heeft gebruikt. Wel is In de loop van de tijd een nadere uitwerking geko men: de formulering van het Thoolse voorstel is bijvoorbeeld gedetailleerder dan dat van december 1964 voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De grote lijn ech ter is gelijk. Deze grote lijn zou men aldus kunnen .verwoorden': deze tijd stelt hogere eisen aan de gemeentebesturen, klei ne gemeenten kunnen niet altijd aan die eisen voldoen, grotere gemeenten zijn in staat de gemeentelijke autonomie meer inhoud te geven, kunnen als regel effi ciënter werken en de hun gestelde taken beter vervullen. En tenslotte: voor het bereiken van een grotere bestuurskracht is vergroting der gemeenten het meest werkzame middel. Zo ongeveer zou men de algemene motivering van het college door de jaren heen kunnen weergeven, waarbij het zij nogmaals opgemerkt aanvankelijk een vrii summiere for mulering werd gebruikt (Zeeuwsch- Vlaanderen), die echter later werd ver beterd (Zuid-Beveland) en aangevuld (Tholen). Zo is bij het Thoolse ontwerp opvallend, dat gewezen wordt op de al gemene (nationale) teneur ten aanzien van herindelingen, waarbij als illustratie de parlementaire behandeling van het wetsontwerp Walcheren wordt genoemd. Dat was te verwachten: deze behande ling heeft wel duidelijk gemaakt hoe de nationale wind waalt. Vooral de opmer- kinj ÜPPHPPi ■PPMHron igen in de eerste kamer waren In uch* dit opzicht tekenend: ln plaats van waar- WmMtWmWMmtMMWWmWWMtMMMMWMMWWMWWWWrMMWWMWWWmMWMMMWMMMMMMMMMMIMMWWr' 5 5 stelde kamerleden, die stuk voor stuk 2 véél verder wilden 2 gaan dan het ont- 2 VLUGGER DAN JULES VERNE OOIT VOORZAG fjanthjn Slechts een kist bier is de prys voor het winnen van een wedden schap dat Jules Vernes utopie: ,een reis om de wereld in 80 dagen' reeds In 40 dagen te verwezenlij ken Is. De filmster Marianne Koeli heeft gisteren ln Keulen hot startsein gegeven voor een wedstryd tussen twee ploegen die de reis per auto zullen beginnen, de ene ploeg oost waarts, de andere westwaarts. De klem voor dit avontuur ls 7 maanden geleden .gelegd' door een weddenschap tussen de Dort- mundse journalist Günter Meier- ling en de drievoudige winnaar van de .Tour d'Europe' per auto, Joachim Springer uit Tutzlng in Beieren. De journalist en een collega, Eber- liard Hütt, zijn in westelijke rich ting vertrokken, de rallyrijder met zijn medebestuurder in talrjf.te wedstrijden, dr Günter Brendel, In oostelijke richting. De vier man- Waar water de auto's de verdere tocht verspert, mogen, op grond van de voorwaarden van deze wed- :e' team steekt eerst over en vliegt van Het .westel Het Kanas Londen naar New York, heeft vijf dagen voor de rit door de Verenigde Staten naar San Fran cisco om bytijds het vliegtuig naar Tokio te halen en om van daaruit naar Saigon verder te reizen. Na verloop van 18 dagen hoopt deze ploeg .ergens ln Maleisië' het .oostelijke' team te ontmoeten dat dan reeds een reis achter de rug heeft vla Wenen, Istanboel, Tehe ran, Kaboel en Calcutta. De vol- geval uiterlijk 23 mei gearriveerd moeten zijn. 5 werp. ze wilden de mi- 2 nister zelfs een nieuw fijlaten maken. Minister m Smallenbroek zei van 8 deze houding: .De ontwikkeling ln het denken ten opzichte van grenswijzigin- 2 gen is de laatste jaren groot. Deze mid- S* dag (dinsdagmiddag 8 maart jl. toen de eerste kamer Walcheren behandelde) zal 21 voor het toekomstig beleid op het gebied 3 van grenswijzigingen zeker als een be- langrijke middag wor langrijke middag" worden beschouwd- Wanneer hier nog eens grenswijzigingen van een vérstrekkende omvang aan de orde komen, zal er nog wel eens een be roep worden gedaan op hetgeen hi«>r naar voren is gebracht'. En IaTer bij de replieken: .De gedachte, dat de ontwik keling in Nederland met zich mee brengt dat wij tot .schaalvergroting' moeten ko men is vanmiddag in deze kamer van vele kanten geuit. Daarvoor ben ik dank- baar'. Terecht hebben gedeputeerden nu Siin hun Thoolse voorstel er aan herin- sjr—-*—- -- - overeenstemming achten met de huidige opvattingen op het gebied van gemeente- grootte. Inderdaad een factor van bete kenis voor een gebied, waarin thans drie gemeenten minder dan 2000, drie tussen de 2000 en de 3000 zielen tellen en de grootste circa 3600 inwoners heeft. ,Wij hadden nooit verwacht dat dit vakantieoord zoveel aan trekkingskracht op de leden zou uitoefenen' Dat zegt de heer B. de Kleine, recreatieleider op ,Bos en Duin' het vakantieoord van het Cliristelijk Nationaal Vakverbond, gelegen aan de voet van de duinen bij Oostka- pelle. Binnen de stichting ex- illeiiftl'* voiip.nll"ii««l#ii »a rusthuizen ten behoeve van de christelijke vakbeweging zo als het officieel heet was men aanvankelijk nogal bezorgd over het feit: hoe ,Bos en Duin' populair te krijgen. Maar dat is nu geen probleem meer. Alleen de opmerking dat voor dit seizoen 1966 vierhonderd gezinnen zijn afgeschreven om dat men er eenvoudig geen plaats voor heeft, is al voldoen de om dit te bewijzen De over weldigende belangstelling heeft geleid tot een nieuwe uitbrei ding van het aantal bungalow sets. Daarmee wordt de totale capaciteit van het vakantie oord op 300 bedden gebracht. Op vrijdag 27 mei zal de nieuw bouw officieel in gebruik wor den genomen. Kosten van de uit breiding? Een slordige 300.000 sruldsps. De nieuwbouw bestaat uit achttien appartementen. Het CNV is begonnen met de exploitatie van een pension, dat plaats kan bieden aan ongeveer zeventig mensen. Ook was er toen reeds een mogelijkheid om acht ge zinnen in de bungalows bij het pen sion onder te brengen. Deze aancen- gebouwde blok bestaat uit acht .wo ningen'. voor. zes personen met een woonkamertje, een keuken, twee slaapkamertjes, toilet en douche. In 1963 werd liet vakantieoord met acht appartementen uitgebreid. Mo menteel wordt wel gewerkt aan de afbouw van achttien nieuwe bunga lows van hetzelfde type zoals de an dere door het architectenbureau Van de Berg en Van de Klis ontworpen appartementen. Daarmee zit hel vakantieoord vol. Dat betekent, dat er dus een einde aan de uitbreldingswerkzaamlieden is gekomen, Niemv is ook een speel tuin en een parkeerplateau. speciaal voor de gaston van het CNV-recrea- tiecentrum. Dit parkeerplateau. dat plaats biedt aan vyftig auto's zal waarschijnlijk ook worden benut voor het organiseren van evenementen. Rondom het plein zal een vcrlich- qjoi-Jon o o I, In het pension is een bar te vinden, een bij gelegenheid van de nieuw bouw uitgebreide recreatiezaal en onder meer een eetzaal. Verder is er op het terrein ook een praktische zelfbedieningswinkel te vinden, ,Wij zijn'.zo vertelt de heer De Kleine die met zijn vrouw het recreatiecen trum beheert, een gesloten vakan tieoord ten behoeve van de leden van het vakverbond in de ruimste zin van het woord. .U kunt hier dus niet zo maar aan lopen voor een kopje koffie'. In de winter en in het voorjaar is .Bos en Duin' vroeger hotel pro testants christelijk conferentieoord De gang van zaken in het vakantie oord is als volgt: zaterdags vindt er een ontmoeting plaats van de nieuw- gekomen gasten. Dan wordt begon nen met gebed, zang en bijbelkennis Bij die gelegenheid pleegt de heer De Kleine ook een uiteenzetting te ge ven over Walcheren en de mogelijk heden voor recreatie in deze streek De week wordt verder gevuld met op maandagavond een wandeling, dins dags een culturele avond, woensdags een bezinningsavond, donderdags een volksdansavond voor de jongelui en Zie slot pag. 2 kol. 4) ïze conclusie is: gedeputeerden heb ben zich ten aanzien van de alge mene formule steeds op hetzelfde standpunt gesteld, maar de algemene .ontwikkeling in het denken' op het stuk Bgfi fi geleid i wijzi- e wit-* ingen weer was één consequente 1_,„ te ontdekken met als gevolg vergroting van het henndelingscoêfïiciënt. om Francois Burgers uitdrukking nog eens te gebruiken Deze twee punten ln aan merking genomen, namelijk de constante opvatting van het college plus de ten dens tot vergroting van de factoren bin nen deze opvatting (een tendens die niet alleen voor Zeeland, maar voor het hele jland geldt) is het duidelijk, dat in het I geval Tholen de specifieke, dwz op de streek gerichte eisen van secundair be- lang zijn. Reeds na toepassing immers Ivan de .algemene' formule is welhaast voor dit gebied een voorstel voor één ge- dan Pi - aam te vragen op grond van specifieke Thoolse omstandieheden. Noch in het provinciale noch ln het nationale beleid ls namelijk een daaruit onvermij delijk voortvloeiende verlaging van het herindelingscoëfficiënt in te passen: bij twee gemeenten zou dit al op 3,5 komen, een cijfer dat nog bij het eerste plan (1964) voor Zuid-Beveland -.verd gehaald (3.6), maar inmiddels op 6.0 ls gebracht. De opvatting lijkt ons gewettigd, dat de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1