,Modebeat' in Axel muzikaal van start LANGE SOLO IN KOERS GROEDE Herindeling Tholen: voorontwerp wet - 0 (X) SCHEPEN OP OCEAAN IN NOOD KIESPIJN? Nieuwelingen openden seizoen Aantal renners mocht niet van start gaan BURGERIJ ZEGT JA TEGEN PLAN DIENSTENCENTRUM-MIDDELBURG Nog steeds volop fruit WOENSDAG 13 APRIL 1966 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ,EEN SNORRENDE SHOW' Beatbands en zangers waren ook van de partij Voor het front van een zaal, stampvol met geestdriftige en luidruchtige tieners, is dinsdagavond in Axel mo de en heat hand in hand gegaan. Het was de eerste presentatie in Zeeland van de modebeat', een gedanste modeshow, waarin vier mannequins kleding laten zien, die vooral jeugd beneden de twintig sterk spreekt. Tussen de bedrijven door mochten beatgroepen, zangers en zangeressen uit Zeeuwsch-Vlaande ren laten zien en horen waartoe ze in staat zijn. En evenals de op beat- ritme wiegende mannequins woelde ook dit vaak orkanen van geestdrift los in de stampvolle zaal van ,Hct Centrum'. Presentator Franc Rov had soms de grootste moeite zich boven het geluidsniveau van muziek en zaai verstaanbaar te maken. ,De snorrende modeshow op beatritme', zoals de gedanste modeshow al we ken lang op talloze affiches door de gehele provincie is aangekondigd, is in Axel een ongemeen succes gewor den. Wat er tè zien was aan kle ding (van het Axelse modehuis Vis ser Koole) besloeg vrijwel alles wat momenteel voor de vrouwelijke helft van «w? jeugd ,in' is. Op-art, grote en kleine ruiten, zwarte en witte truitjes waren troef. Enorm veel bij val uit de zaal oogstte een ensemble van rok met hesje dat het midden rif hloot liet. Dat was ook het geval met een combinatie van rood en oud- roze en een vuurrode wollen japon met een er doorheen gewerkte zr De 21.028 ton nietende Liberiaan se tanker Rokos V, die een beman ning van 43 koppen heeft, heeft gisteren gemeld gevaar te lopen te zinken tijdens een storm, op 400 mijl ten zuidoosten van New Foundland. De tanker, op weg van Griekenland naar New Brunswick in Canada, meldde per radio een lek te hebben dat niet kon worden bedwongen. Er werd om hulp verzocht. Later kwam de bood schap dat men het lek meester was en dat geen assistentie meer nodig was. Een uur daarna echter meldde de tanker dat het weer weer slechter werd en dat men graag hulp zou hebben. De tanker meldde zware schade aan het vracht- ruim. De Canadese kustwacht heeft een kotter Uitgezonden. Voorts heeft het 62S2 ton metende Brit se koelschip Chuscal per radio uit de zelfde streek gemeld dat vijf leden van zijn bemanning overboord zQn gespoeld. Wèg pijn... Alsu WITTE KRUIS poeders kiest! terwijl de mannequins ultn. van kleding verwisselden, zc in Axel al gauw voor de juiste Die was zo goed dat de vloer van ,Het Centrum' het soms zwaar kreej te verduren. Het welbekende lie< ,1 can't get no satisfaction' werd luidkeels meegezongen en -gestampt. En steeds was er een ovationeel ap plaus voor orkesten en vocalisten, waarbij bands waren als .The Cres cents', The Concords' en ,The Trol- Iers'. De prestaties van amateurmu sici en -zangers en zangeressen werd beoordeeld door een ter zake J~~ kundige jury. De Axelse modebeat, die gisteravond gefilmd werd door een ploeg van de AVRO voor het programma .Televi- zier' van vrijdagavond as, zal nog in drie plaatsen in Zeeland een re prise krijgen. Vandaag woensdag komt Franc Roy met zijn manne quins in het Concertgebouw in Gis singen. Morgenavond is de modebeat te zien in ,De Prins van Oranje' te Goes en vrijdagavond vindt de slot- voorstelling plaats in het Ledelthea- ter te Oostburg. In alle gevallen be gint de modebeat om acht uur. Het slot is van te voren moeilijk te voor spellen: .officieel is dat half elf', ver telde presentator Franc Roy gister avond, ,maar het durft wel eens flink uit te lopen'. Dat uitlopen was ook gisteravond in Axel het geval: om elf uur was de .modebeat' nog In volle gang, maar de zaal begon toen langzaam leeg te lopen omdat ten slotte ook in ,op-art geklede meis jes van 15, 16 en 17 jaar op tijd thuis moeten zijn. Wildstand bespied per ballon Demenint zullen op uitnodiging van de directeur van het Mkuze wildreservaat in Zuid-Afrika met hun ballon de wildstand in dit re servaat vaststellen. De .operatie' zal naar verwacht wordt twee tot drie dagen duren. Eerdere pogin gen met vliegtuigen faalden door dat de dieren door het motorge ronk werden opgeschrikt. Minder boter aan de grens geconfisqueerd De hoeveelheid uit Nederland gesmok kelde boter, die in 1965 door de Belgi sche douane ln beslag is genomen, Is sinds 1957 niet meer zo klein geweest, aldus biykt uit in Brussel gepubliceerde cyfers. De smokkelaars moesten 93.400 kg !n handen van de douane laten. Welke hoe veelheid zij wel over de grens wisten te brengen kan echter moeilijk worden ge schat. De indruk bestaat echter, dat door het kleiner wordende prijsverschil tussen de Belgische en Nederlandse bo- terprijzen de smokkelhandel vooral de laatste maanden afneemt. Indien er een zekere verhouding bestaat tussen de achterhaalde Nederlandse smokkelboter en de hoeveelheid, die de grens frauduleus passeert, dan blijkt de ze vermindering ook uit de chfers over de afgelopen jaren. De Belgische douane wist in 1964 namelijk de hand te leggen op 150.000 kg en zelfs op 300.000 kg in 1963. In 1965 werden voorts 73 auto's in be- is gistermiddag id met een ieed- De eerste Zeeuwse wielerwedstrijd van dit seizoen, een koers voor nieuwelingen in Groede, is dinsdagmidag op een spec taculaire wjjze gewonnen door de sterke Brabander Leo Embregts. Enerzijds zijn de renners inderdaad ver plicht vooraf in te schrijven. Anderzijds kan echter gesteld worden, dat daar aan in Zeeland en zeker in Zeeuwsch- Vlaanderen tot op heden nooit streng de hand is gehouden. De uitslag: 1 L. Embregts, Stampersgat, 66 km in 1.45; 2 A. Klaeysen, Biervnet, op 30 sec; 3 G. Plieger, Lexmond, zt; 4 K. Frijters, Zegge, zt; 5 J. Westerweele, Sluis, op 50 sec; 6 C. de Smit, Hoofdplaat, zt; 7 J. de Poorter, Hoofdplaat, zt; 8 F Meyaard, Wemeldinge; 9 A. Coppens, Moerstraten; 10 J. Hinneman, IJzen- Onmiddellijk na dè start sprong hy dijke; 11 A. van Lare, Oostburg; 12 C. weg uit het peloton. Enkele ronden Koeken, Achtmaal: 13 M. Kortenhoeven, lang hebben zijn concurrenten zijn Lexmond; 14 L. Hendriks, Zundert; 15 LONDEN BIEDT DE NAVO ONDERDAK Slot van pagina 1 len na het daaropvolgende jaar kan worden be&iiidigd wanneer deze onder handelingen zijn mislukt. Hoofdkwartier De Amerikaanse regering spreekt in de nota haar verwondering uit over de Franse eis dat het militaire NAVO- hoofdkwartler bij Parijs wordt ont ruimd. Het is nog niet vastgesteld wan neer dit mogelijk Is. De nota wijst ver der op vier andere bilaterale verdragen, waarin de stationering van Amerikaan se troepen in Frankrijk en de opbouw van technische installaties zijn vast gelegd. Volgens de Amerikaanse rege ring zijn doze verdragen gesloten voor de duur van het NAVO-verdrag en kun nen zij slechts bij voorafgaande weder zijdse overeenkomst worden veranderd. De Amerikaanse regering herinnert er aan dat zij evenals andere regeringen de afgelopen jaren aan Frankrijk ver scheidene malen verzocht hebben voor stellen in te dienen voor een herziening van het verdrag. Wat de atoomwapens van de in de NAVO geïntegreerde Fran se troepen betreft zegt de nota dat de bilaterale overeenkomst van 6 septem ber 1960 over de beschikbaarstelling van atoomwapens nu vervalt. Onder dit verdrag werden atoomwapens uiit. de voorraad in West-Duitsland ter be schikking gesteld aan de Franse troe pen in de NAVO. Ook het aantal arrestanten ls aanzienlijk 'edaald. Het afgelopen jaar hield de selgische douane 28 Dotersmokkelaars aan tegen 59 ln 1964. TOESTAND MGR BEKKERS WORDT SLECHTER De toestand van mgr Bekkers, de bis schop van Den Bosch, blijft ernstig en er is alle reden aan te nemen dat hierin geen verandering zal komen. De behan delende geneesheren zyn tot de slotsom gekomen dat het ziekteproces sneller verloopt dan zjj hadden verwacht. De aard van de ziekte maakt echter dat het nog geruime tyd kan duren alvo rens er sprake kan zjjn van acuut le vensgevaar. Adus vernemen wij uit de naaste omgeving van de bisschop van Den Bosch. In het stadium waarin de ziekte thans is getreden veroorzaakt deze de patiënt zeer veel pijn. Hij is echter, behoudens perioden waarin pijnstillende medica menten hun Invloed doen gelden, goed bjj bewustzijn. Van de ongunstige wen ding die het ziekteverloop heeft geno men is mgr Bekkers volledig doordron gen. Naar zijn aard heeft hy zich er niet bij neergelegd dat hem nog slechts een korte tyd vergund zou zijn. IUELKPRIJSTOESLAG De minister van landbouw en visserij heeft besloten naast hot voorschot op rug nog gezien, maar al spoedig hij op het bochtige parkoers geheel uit het zicht en pas na zijn glorieu ze aankomst kregen zyn belagers hem weer te zien. In zijn wat hoekige stijl leek hij hele maal niet zo hard te gaan, maar dat was duidelijk gezichtsbedrog. Het tempo dat Embregts 66 km lang reed heeft geen van zijn tegenstanders tenminste langer dan enkele kilometers kunnen ontwikkelen, hoe hard ze soms ook leken te gaan. Achter Embregts is het ln het pelo ton lange tijd vrij rustig geweest. Wel probeerden geregeld enkele renners een gat te slaan, maar ze werden allen weer onverbiddelijk tot de orde geroepen. Pas na 40 km toen Embregts zijn voorsprong had opgevoerd tot het maximum van 1.05 minuut brand de de strijd los. Na een paar pogingen van Kees Koe ken spoot Karei Frijters weg. De voor sprong van Embregts kwam echter nauwelijks in gevaar, wamt Frijters bleef op precies 4S seconden hangen. Nog 2 renners kwamen vooraan post vatten. Eerst sprong de verbluffend sterk rijdende newcomer Ab Klaeijsen in vloeiende stijl bij Frijters en even later sloot ook Gesrie Plieger een knappe solo aan. In de eindsprint van dit groepje bleef Klaeysen van kop af sprintend, ruim de baas over zyn tegenstanders en Han Westerweele zorgde voor een ve: sing van formaat door de sprint het peloton to winnen. Vóór deze wedstrijd die bijzonder veel publiek trok deed zich nog een onprettige situatie voor. Een aantal ren ners die niet vooraf hadden ingeschreven mocht namelijk niet starten, hoewel er slechts 24 deelnemers waren. Ocerleg in Bonn Vertegenwoordigers van Amerika, En geland en West-Duitsland zullen deze week in Bonn de consequenties bespre ken van het Franse besluit de ln de bondsrepubliek gelegerde Franse troe pen aan hot NAVO-bevel te onttrekken. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken maakte maandagavond bekend dat John McOloy, voormalige hoge commissaris van Amerika in Duitsland, donderdag daartoe in Bonn zal arriveren. De besprekingen maken, aldus de bekendmaking, deel uit van het algemeen overleg dat nu gaande Is tussen de veertien NAVO-pnrtners van Frankrijk over de Franse terugtrekking uit de militaire NAVO-integratie. 0,26 per procent vet per 100 kg melk aan de veehouders een voorschot uit kering op de melkprijstoeslag 1966-1967 te verlenen van 85 cent per 100 kg; melk plus 24 cent per proeent vet per 100 kg melk. Dit komt En totaal neer op circa 3,85 cent por kg melk. Geen zaai- en plantverlof voor militairen De minister van defensie, de heer De Jong, is voorshands niet bereid over te gaan tot het verlenen van zaai- en plantverlof voor militairen. In antwoord op vragen van het tweede kamerlid, de neer P. Voogd (bp) zegt de minister, dat hem niet is gebleken, dat er bijzondere omstandigheden, sa menhangend met de weersgesteldheid, aanwezig zijn die een dergelijke maatre gel noodzakeiyk maken. E. M. BUTER OVERLEDEN Gistermiddag ls In Amsterdam op de leeftijd van 67 jaar overleden de lieer E. »I. Buter, secretaris van het Comité 1961 voor de vrede (anti-atoombom co mité). De heer Buter, geboren in 1899, was tot zijn pensionering werkzaam bjj het ge meentelijk energiebedrijf in de hoofd stad. Hij trad direct na de oorlog toe tot de Party van de Arbeid waarin hij de functie van voorzitter van de afdeling Amsterdam-Zuid vervulde. Hi1 behoorde tot de protestants christelijke linkervleu gel van de party. Van zijn hand versche nen tal van artikelen in ,Tyd en taak', het blad van de protestants christelijke groepering in de Party van de Arbeid. NKV werft donors voor Rode Kruis Het Nederlands Katholiek Vakverbond gaat een actie voeren om het aantal do nors in Nederland op te voeren. Het Ne- derlandsche Roode Kruis komt op het ogenblik zo'n 25.000 donors tekort het NKV zal via zijn plaatselijke cent les en propagandisten zijn leden opwek ken, zich aan te melden 3ls bloedgever. Op die manier wil men onderstrepen, dat vakbonden niet alleen maar .vragen', maar ook bereid zijn te geven voor medemensen in nood. Medewerking aan de actie is niet alleen toegezegd door alle 24 aangesloten bonden en 920 plaat selijke centrales van het NKV, maar ook door de NKV-instellingen en de Bond van Rooms-Katholieke Ziekenfondsen, de vrouwenbeweging van het NKV en de werkende jongeren. De voorzitter van het NKV, de heer P. J. J. Mertens, heeft de actie die in de maanden april en mei wordt gevoerd gistermorgen op een persconferentie aangekondigd. Hij deed dat in aanwezig- u-u van on(jer nieer de directeur-gene- van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer A. van Embden, die zich met dit initiatief bijzonder ingenomen toonde. In 112 plaatsen in Nederland zyn op het ogenblik bloedtransfusiediensten geves tigd. Elke dienst heeft jaarlijks een aan vulling nodig van tien procent van zijn donorbestana, onder meer omdat bloed gevers alleen maar worden gerequireerd uit de leeftijdsgroep tussen 18 en jaar, en omdat donors afvallen c ziekte of andere oorzaken. De World Cup gestolen uit hebzucht Dinsdagmiddag heeft Scotland Yard de naam van do man bekendgemaakt, die op 19 maart de voetbal .world cup' uit de Londense Westmlnsterhall op mysterieu ze wyze ontvreemdde. Het is de 47-jarige Londense havenarbeider Edward Walter Betchley, die de Yard reeds zes dagen na de diefstal arresteerde. Betchley leg de dinsdagmiddag een omvangrijke be kentenis af. ,Ik heb alleen uit zucht naar geld gehandeld. Ik wist dat deze beker zeer veel geld zou opbrengen en bob zelfs een losgeld van 15.000 pond sterling geëist'. Dit telefoongesprek met de F. A. pi sident Joe Mears leidde tot Betchley's snelle arrestatie. Hoewel de beker twee dagen na de aanhouding van de dief door David Corbett en diens beroemd ge worden hond Pickles werd gevonden, bleef Betchley tot dinsdag hardnekkig ontkennen iets met de diefstal uitstaan de te hebben. David Corbett heeft inmid dels z\jn vindersloon van bijna 50.000 gekregen. De rechtzaak tegen Betchley Begint 18 april. R. Dukelo, Aardenburg. Resultaten van de Zeeuwse renners tij dens het paasweekemde: Amateurs: Rimus Hoogerland deed het weer prima met een 2e plaats to As- pelare en een 6e in Zwevezele. Over de 3e prijs die Kees Rentmeester in Vladslo behaalde werd zelfs in die Bel gische kranten vol lof geschreven. Wim de Wilde kwam hier na pech toch nog op de 6e plaats. Richard Buckaki ein digde als 3e in Eernegem. Kruishoutem: 8. Jan de Schipper, 11. Wil de Feber, IS. Henk de Schipper. Nieuwelingen. Een formidabele serie treffers van Peter Vonck: eerste in Zaffelare en tweede in Daknam en in Steendorp. Ook een overwinning voor de nieuwe Biervlietse ster Ab Klaeijsen, die in Zwevezele pas zijn 4e wedstrijd reed en won. Bram van Lare werd hier 3e. Steenbergen: 3. Ko Blok. 7. Ton Stroosnijder. Oosteeklo: 5. Haai Wester weele. 10. Robin Dukelo. Waarschot: 7. Westerweele. Het wielerseizoen m Zeeland geopend strijd voor nieuwelingen in Groe de. Het peloton raast hier door de straten. Foto PZCJ Pasen in België: veel slachtoffers op de weg België heeft met Pasen veel meer ver keersongelukken gehad dan vorige maal het geval was. De politie heeft er over een periode van drie dagen 962 genoteerd vergeleken met 770 vorig jaar; 13 men sen werden op slag gedood, 3 meer dan vorig jaar. Het aantal ernstig gewonden, 127, was 5 lager dan vorig jaar. STAKING IN ZAMBIASE MIJNEN GEËINDIGD Slot van pagina l ontwikkeling van het Relmerswaal- plan en de Schelde-Rijnverbindmg eveneens nauw betrokken. In hun toelichting geven gs van Zee land nog commentaar op vragen, die uit Tholen naar voren zijn gekomen als reactie op het vorig jaar voor gelegde plan. In 1961 ls het provin ciaal bestuur gekomen met een plan de gemeentegrenzen aan te passen aan de nieuwe situatie en samenvoe ging van de gemeenten Slnt-Maar- tensdijk en Seherpenis.se. Dit stand punt werd herzien en een verder strekkend plan één gemeente werd ln studie genomen toen bleek dat met een zo eenvoudige her- Indeling niet kon worden volstaan. Met name de industriële ontwikke ling van Noord-Brabant en de voor- fenomen aanleg van de nieuwe chelde-Rijnverblnding waren daar toe de aanleiding. Het college wijst er nog op dat vergroting van be staande gemeenten in de laatste ja ren algemeen weerklank heeft ge vonden, zoals ook is gebleken bij de behandeling van wetsontwerpen tot gemeentelijke herindeling onder meer van Walcheren. .Daarbij is uitge sproken', aldus gs, ,dat het in de huidige tijd noodzakelijk ls, zonder het eigene van de plaatselijke ge meenschappen te verhezen, het plaat selijk bestuur te verankeren in ster ke bestuurlijke eenheden'. Er wordt daarbij nog aangehaald dat gemeen ten als Mariekerke (2500 inwoners) en Westkapelle (2400 inwoners) ook niet in overeenstemming zijn met de huidige opvattingen. Met de op handen zijnde ontwikkeling in en rondom Tholen willen gs naar een in bestuurlijk opzicht betere aan sluiting. Van de zeven gem eentan op Tholen hebben er drie minder dan 2000 in woners, drie een inwonertal tussen 2000 en 3000 en de gemeente Tholen zelf ruim 3600. Met betrekking tot de onderlinge af standen tussen de verschillende ker nen merken gs or> dat deze niet groter zullen zijn aan Sn de nieuwe gemeenten Terneuzen en Oostburg na realisering van het herindedings- plan voor Zeeuwach-Vlaanderen. De verschillen in politiek en godsdien stig opzicht behoeven volgens gs niet van die aard te zijn, dat zij de vorming van een nieuwe gemeente ln de weg behoeven ie staan. Over twee maanden wordt van de gemeenteraden .iet oordeel verwacht over dit voorontwerp van wet. PRIJZEN BINNENLANDS VERVOER MOGEN OMHOOG De verhogingen, die door de In de .com missie overleg goederenvervoer" samen werkende organen destyds aan de staats secretaris van verkeer en waterstaat, ir S. A. Posthumus zyn gevraagd, zyn thans onverkort toegestaan. De kostenstijgingen die aanleiding zijn geweest tot de huidige tariefwijziging, dateren deels uit 1965 en zijn verder per 1 januari 1966 ingegaan, zo stelt de Na tionale Organisatie voor het Beroeps- goederenvervoer (de NOB) Wegtrans port vast in haar blad .Beroepsvervoer', lij concludeert vervolgens: .Het wegver voer loopt dus al weer enkele maanden achter'. .Het spreekt vanzelf, dat zodra vast staat, welke gevolgen invoering van de nieuwe cao op de kosten van de ver schillende soorten vervoer hebben, we derom een verzoek om aanpassing van de maximumtarieven aan de staatssecre taris zal moeten worden gedaan', aldus het standpunt van de NOB. .Bretagne' weer De nlet-officiële staking In het Zam- biase kopergebied, waardoor de zeven mijnen kwamen stil tc liggen, is zo goed! als geëindigd. Gisterochtend gingen de hi inn rprhtnh meeste mynwerkers weer aan de gang.: uijnu i ^.s^i uv/j Alleen in de Engels-Amerikaanse Rho- Door het inzetten van een grote hoeveel- kama-mijn en bij een raffinadery in Ndo- held bergingsmateriaal is het personeel la wordt nog gestaakt. Een commissie NV Bureau Wijsmuller er in de loop van zal het toonstelsel in de mynen bestude-zondagmorgen in geslaagd het Noorse ren. Het arbeidsgeschil was ontstaan uit vrachtschip 3retagne', dot op maandag 28 maart ln de haven van IJmuiden kapseisde en op haar zyde bulten de vaarroute terecht kwam, bijna recht te Nieuwe Libanese regering Dr Abdoeila Al-Yafi heeft een nieuwe Libanese regering gevormd, zo is in Bei roet bekendgemaakt. Met de premier mee bestaat de regering uit tien leden. President Charles Heloe vroeg dr Yafi een regering te vormen na het aftreden van de vorige die geleid werd door Rasjid Kerameh. Behalve premiei Yafi ook minister van financiën en nister van voorlichting. Aan het hoofd buitenlandse zaken en justitie staat Philip Takla. REEDS 12.000 TOEGEZEGD Voorstel aankoop Schuttershof op 23 mei in raad De voorbereidende werkzaamhe den tot oprichting van een dienstencentrum voor bejaarden in het .Schuttershof' in Middelburg zijn in een nieuw stadium gekomen. De burgerij heeft zo bleek op een dinsdagavond door de werk groep uitgeschreven vergadering reeds ja gezegd. De hervormde, gereformeerde, rooms-katholieke, evangelisch lutherse en doopsge zinde kerken, alsmede Humanitas hebben bij elkaar reeds circa 12000,toegezegd voor de ex ploitatie van dit dienstencentrum, welk exploitatie wordt begroot op bijna 60.000. De in oprichting zijnde .stichting dienst verlening aan bejaarden in de gemeente Middelburg' stelt zich ten doel aan de in Middelburg wonende bejaarden van alle gezindten op sociaal, medisch en cultu reel gebied dienst te verlenen, voorzo ver daarin reeds niet door andere in stellingen wordt voorzien. De stichting zal worden bestuurd door een stichtings- raad, waaruit een stichtingsbestuur zal worden gevormd. Tot de stichtin conie der gerei tasinsteiling der r-k kerk, het diaconaal fonds der doopsgezinde gemeente, de di aconie der evangelisch lutherse gemeen te. de diaconie der Molukse evangelische kerk. Humanitas afdeling Walcheren, de algemene vereniging van gezinsverzor- de federatie voor vrouwelijke vrij de hulpverlening, de unie voor vrou welijke vrijwilligers, de algemene bond van bejaarden en de kruisverenigingen. Het Leger des Heils is ,pro' maar wacht nog even op toestemming van het hoofd kwartier, de diaconie der christelijk ge reformeerde kerk neemt nog een af wachtende houding aan. De gemeente raad zal uitmaken of het college van b en w deel moet uitmaken van de stich- tingsraad. Dat 23 mei een voorstel tot aankoop van een ge deelte .Schuttershof' aan de orde zal komen. De stichting in oprichting zal verder een verzoek indienen tot het verstrekken van een overheids subsidie tot tachtig procent van de exploitatiebegroting. panten drie zetels zullen krijgen in het stichtingsbestuur, één voor de hervorm de kerk, één voor de gereformeerde kerk en één roulerend tussen rooms-katholie ke kerk, evangelisch lutherse kerk, doopsgezinde kerk en Humanitas. Ver der werd besloten dat tijdens een id< eind vergadering de s&ch- J Aan het c burge van de vergadering sprak bur meester mr J. Drijber zijn voldoening de thans reeds bereikte resultaten bezwaren overwonnen zullen worden. De burgemeester bedankte tenslotte de werkgroep voor de in eerste aanzet ont wikkelde activiteiten. Het 1500 ton metende schip, dat met een lading stukgoed ln de ruimen op haar bakboordzijde in de bijleggershaven lag, is rechtgetrokken met behulp van het hef- en bergingsvaartulg .Octopus', dat 200 ton trok, en van vier aan de wal op gestelde lieren, die elk 100 ton trokken. Zowel de .Octopus' als de lieren w met zware takels aan de .Bretagne' bonden. Registratie van nieuwe partijen De kiesraad heeft in zijn vergack van 7 april ingewilligd de desbetreffend de verzoeken om registratie van naam en'of aanduiding van de volgende poli tieke groeperingen onder de daarvoor vermelde nummers: nr 37: Boeren- en MiddenstandspartijBMP; nr. 38: Onaf hankelijke Partij: OP; nr. 39: de Repu blikeinse Partij; nr. 40: Partij voor Ongehuwden: PVO; nr 41: Democra tisch Republikeinse Partij. Newyorkse beurs Een late storm van verkooporders heeft gisteren in de laatste 90 minuten van handel op de Newyorkse effectenbeurs de steunen onder een bescheiden avance geslagen. De omzet was matig ac- De prijzen gingen bescheiden voor uit in de eerste twee uur, maar kregen omstreeks het middaguur enige winst neming te verduren. Later raakte men de meeste verliezen weer kwijt en zag het er naar uit dat men hoger grond zou bereiken, maar toen kwam de nieu we golf van verkopen. Slotkoersen: AKU geen notering, Philips 37% (on veranderd), Royal Dutch Shell 40% (41%), Unilever 27% (27%). Op de Nederlandse fruitveilingen *ljn ,iog steeds flinke aanvoeren van appeis van over het algemeen byzonder goede kwa liteit. Het ras Golden Delicious neemt by deze aanvoeren een overheersende plaats ln. De vraag naar deze gele appel is groot, vooral voor de binnenlandse markt. De laatste tijd is de vraag voor export echter ook toegenomen. Verder Ls er nog steeds een behoorlijk aanbod van Goudrenet die ook gevraagd is voor export, met name voor Frankrijk. De wekelijkse uitvoer van Nederlands® handappelen is de laatste tijd wat toege nomen. Gedurende februari en maart lag het quantum meestal rond 900 ton per week, maar in de week van 28 rmart tot 2 april bedroeg volgens gegevens van het uitvoer controle bureau voor tuinbouw- produkten de uitvoer van Nederlandse handappelen 1143 ton. Hiervan ging 561 ton naar West-Duitsland; 820 ton naar Frankrijk en 262 ton naar België. De veillngprijzen van de goede kwaliteiten Golden Delicious grote maat ligt op het ogenblik tussen 80 en 90 cent per kg. De kleine maten doen al gauw tussen 50 en 60 cent. Voor Goudrenet wordt tus sen 50 en 70 cent per kg betaald op de veilingen. Verder komt er uit de koel huizen plaatselijk ook nog al wat Win ston aan de veilingen. Dat is een handap pel van byzonder goede kwaliteit die zeer lang bewaard kan worden. Hiervan ligt de veilingprtjs van de grote maten ook tussen 80 en 90 cent per kg. Peren zijn er thans niet veel meer te koop. Plaatselijk komt er nog wat Conference uit de koelhulen waarvoor prijzen wor den betaald van 80 tot 90 cent per kg. In de laatste week van maart bedroeg de Nederlandse perenexport nog 83 ton. De heer I. R. J. M. van Dam notaris te Hulst Tot notaris binnen het arrondissement Middelburg ter standplaats Hulst is be noemd de heer I. R. J. M. van Dam, kan didaat-notaris te Hulst. Axelaar gewond bij verkeersongeluk in Bergen op Zoom Dinsdagmiddag rond twee uur ls op «te Antwerpsestraatweg te Bergen op 2k>om een ongeluk gebeurd waarvan de 23-jarige K. J. wonende Margrietstraat te Axel het slachtoffer is geworden. De heer J. reed op een bromfiets over deze verkeersweg over het rijwielpad in zwenkte plotseling een achterop komen de auto. bestuurd door J. H. Q. uit Breda, voor hem langs de weg naar de Heimolen in, zonder voorrang aan J. te verlenen. Deze kon daardoor een aanrijding niet voorkomen. Hy botste tegen de zijkant van de auto van Q, en werd tegen de grond geslingerd. J. liep enkele hoofdwonden op maar kon na behandeling in het ziekenhuis huis waarts keren. De auto werd flink be schadigd, de brommer van J. werd totaal vernield. Met leedwezen geven wij kennis van het overiyden van onze geachte collega, de heer W. DE JONG op de leeftijd van 52 jaar. Zijn nagedachtenis zal in onze herinnering bUjven voortleven. Het personeel Districtsbureau van de Rijksgebouwendienst te Middelburg Middelburg. 9 april 1966 Moeizaam De behandeling van de ontwerp-statuten verliep tydens de in de trouwzaal van het stadhuis onder voorzitterschap van de heer C. B Bisschop gehouden verga dering nogal moeizaam. Besloten werd de in de aanhef genoemde partici-1 Heden overleed, zacht en kalm. onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES LEVINUS DE KONINK, weduwnaar van Anna Maria Siegers, in de ouderdom van 83 jaar. J. L. de Konink J. de Konink- de Ridder M. M. van de Kreke de Konink M. van de Kreke Kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen, 11 april '66 Huize ,Ter Reede' De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 15 april 1966. Ver trek Huize .Ter Reede', des middags 12 uur. Heden overleed, geheel onverwachts, onze lieve man, vader, behuwd- vadèr en opa, de heer GOMMERT KLAP Uit aller naam, S. Klap-Dingemanse. Koudekerke. 12 april 1966. Biggekerksestraat 53. ■afenis zal len op vrij dag 15 april 1966 om 14.00 uur op de be graafplaats te Koude kerke. Heden overleed, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader ADRLAAN BOUWENSE in de ouderdom van 67 jaar. 's-H.- Arendskerke G. L. Bouwense C. Bouwense- Hirdes en kinderen Wissenkerke: R. P. Dourleyn- Bouwense A. J. Dourleyn en kinderen 's-H.-Arendskerke, 12 april 1966 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 14 april 1966 om 2 uur te 's-Heer- Arendskerke. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze lieve zuster, schoonzus ter en tante, mejuf frouw in de ouderdom van 63 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, Kattendijke: Fam. J. van Dalen- Hoogenboom Kapelle, 12 april 1966 Julianastraat 13 De begrafenis zal plaatshebben D V op vrijdag 15 april 1966, des 's middags 12 uur te Kapelle, vanuit de aula aldaar. AFWEZIG 15 en 16 april M. GAAKEER, dierenarts, Ovezande. De praktyk wordt waarge nomen door collega's Heden overleed, door een noodlottig ongeval, onze trouwe medewer ker, de heer A. P. BOLLE op de leeftyd van 61 jaar. Wy zullen zyn nage dachtenis steeds in ere houden. Fam. Dominicus Wemeldinge, 11 april 1966 Hogeweg 15 Heden is, nog onver wacht, van ons heen gegaan onze lieve man, •••ader en grootvader in de ouderdom van S3 jaar. Uit aller naam, R, M. Engelbregt- Riemens Vlissingen, 12 april '66 Duyvendrechtstraat 13 De teraardebestelling zal plaatshebben vry- dag 15 april 1966. Ver trek Duyvendrechtstr. 13, des namiddags 2 u. Heden nam God, geheel onverwachts, tot Zich, onze lieve man, vader en opa HENDRIK DE VOOGD op de leeftyd van 71 jaar. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit ver lies valt. Jezus Uw ver zoenend sterven blijft het rustpunt van ons hart. S. de Voogd-Geldof C. Wondergem- de Voogd J. Wondergem Wim Henk Suus Johan en Jan Oostkapelle. 12 april 1966. Molenweg 32. De begrafenis zal plaatshebben op 16 april 1966 te Oostka pelle om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 9