PROVIKCIALE ZEEUWSE COURANT TOESTAND GESPANNEN IN DA NANG Nieuwe bestemming Schouwse kampen Troepen van Ky geland op vliegveld CNV ziet voordelen in de winstdeling als looncorrectie STUDENTEN EN BURGERS BEWAPEND MET STOKKEN EN STENEN TANKER VOOR RHODESIË AANGEHOUDEN Zeeschepen mogen meer lading vervoeren RIJKSPOLITIE TREEDT DRUKTE OP MAXIMUMSTERKTE TEGEMOET Personeel bestal kolenhandelaar - tien arrestaties COMPROMIS IN BRUSSEL Naar een conservatieve partij H NA RAMP IN 1953 GEBOUWD Van werkkampen tot vakantieoorden 209e jaargang no. 80 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Kok O Abonn«ra<nt«»rlii cont I. rW. 2078/ 31 $9, adv. 2375). Co« delingen 2'., m tarief. Kleine ad», (m 20 cent. 0 Bureau»; VIImI Arsenaalilraat 2, tal. 2»1«. Zleei er. Giro 358300 P.Z.C.. Middel Dinsdag 5 april 1966 Bulldozers tegen olie Pagina 2 Zuitvietnamese parachutisten /.ijn gisteren uit Saigon op het vlieg veld van Da Nang aangekomen, gereed om het dreigement van premier Ngoeyen Cao Ky, de stad van anti-regeringsbetogers te zuiveren, ten uitvoer te brengen. luchttransportmiddelen gezorgd', aldus een Amerikaanse woordvoerder. Bewapend Zuidvietnamese demonstranten xn Satgon tegen het bewxnd van pre mier Kguyen Cao Ky staan hand %n hand tegenover de oproerpolitie en brandweer, die hen zullen ver spreiden. In eerdere berichten was gemeld dat het garnizoen van Da Nang op de voor naamste verbinding tussen ae lucht machtbasis en de stad wegversperrin gen had opgeworpen, waarbij de lopen van de mitrailleurs in de richting van het vliegveld wezen. Men veronderstelde dat de bezetting van de stad zich wil verzetten tegen de door de regering in Saigon gezonden troepen. Het was niet mogelijk na te gaan hoeveel parachutisten waren aange voerd, omdat de uitgestrekte vlieg basis op last van generaal-majoor Louis walt, bevelvoerend officier van de mariniers in dat gebied, gis teren werd gesloten. Journalisten werden niet toegelaten en al het mi litaire personeel in Da Nang en om geving moest worden geconsigneerd. Voor het vervoer der parachutisten werden Amerikaanse transportvlieg tuigen gebruikt. Het is voor het eerst dat de Verenigde Staten directe hulp aan de Zuidvietna mese regering verlenen in een politieke crisis. ,Op verzoek van de regering van Viet nam hebben de Verenigde Staten voor In de stad zelf hadden duizenden boed dhistische studenten en burgers zich in tussen met stokken en stenen bewa pend. De hele dag hadden de betogers via radio Da Nang de burgerij opge roepen zich tegen ae troepen van Ky te verdedigen. Later op de aag wisten vijf leden van het radiopersoneel, kennelijk aanhangers van de premier, het radio station onklaar te maken. Saigon In Saigon was het gisteren nog steeds onrustig door oproerkraaien de groepen boeddhistische studenten tegen wie de politie met traangas- bommen optrad. Op een gegeven moment waren er duizenden betogerp maar tegen middernacht (17.00 uur onze tjjd) waren nog maar kleine groepjes overgebleven. De honderden politiemannen van de oproerpolitie bleven echter paraat. Het Zuidvietnamese persbureau maakte gisteren melding van betogingen en stakingen in verscheidene steden in het midden van Zuid-Vietnam, o a te Tam Ky, Pleikoe en Ban Me Thoeot. De be togers beschuldigden de VS ervan de verkiezing van een nationale vergade ring verhinderd te hebben. Het Britse fregat .Plymouth' heeft maandagavond 0111 half elf de Griekse tanker ,Jonnna V' in volle zee voor de kust van Portugees Mozambique nan- fehouden, omdat het vermoeden bestond at het schip olie voor Khodeslë ver voerde. Volgens het Britse ministerie van buitenlandse zaken werd de tanker, die klaarblijkelijk op weg was naar Bei- ra, maandagavond aangehouden. De commandant van het Britse fregat deel de de kapitein van de tankboot mee, dat hjj conform de VN-resolutie van 20 no vember en met medewelen van de Griek se regering instructies had om hem te verzoeken zjjn reis naar Bel ra niet voort te zetten. Volgens een Britse woordvoerder was de tanker gestopt en had een Brits marine officier toestemming van de gezagvoer der gekregen om aan boord te komen. De tanker was al sinds vorige week vrij dag, toen hij zich in het kanaal van Mo zambique bevond, door het Britse fregat geschaduwd. Toen de kans groter werd. dat de boot in de haven van Beira zou verdwenen, vanwaar een olieleiding naar Rhodesië loopt, kwam de .Plymouth' in actie. Het schip zou 12.000 ton ruwe olie aan boord hebben. Twaalfjarige bij negende insluiping gepakt De politie in Made heeft een twaalfjarige jongen opgepakt, die zich aan negen I nsliiipingeu heeft schuldig gemaakt. Hij fa een door de VN-organisatie voor In tergouvernementeel overleg over de scheepvaart georganiseerde conferentie van bijna drie weken in I.onden heb ben zestig zeevarende landen gisteren overeenstemming bereikt over verho ging van het Plimsollmerk voor grote, nieuwe tankschepen, ertsvrachtscnepen Het uitwateringsmerk van nieuwe sche pen met een lengte van meer dan 100 meter zal worden verhoogd met tien tot twintig procent. Dit betekent, dat een tankschip van 100.000 ton 10.000 ton meer zal kunnen laden. Het uitwateringsmerk van de schepen, die al in de vaart zijn, zal, als aan bepaalde veiligheidsvoorschriften is voldaan, ook kunnen worden verhoogd. De diepgang van schepen voor droge lading met waterdichte stolpluiken zal eveneens met tien procent kunnen wor den vergroot. RUIMTEOBSERVATORIUM NOG NIET GELANCEERD De lancering van het Amerikaanse rulmteobservatorium O AO (Orbiting Astronomical Observatory) is gisteren opnieuw uitgesteld doordat wervelstor men de kust van Florida naderden, Men hoopt vandaag te wagen. Mocht de lancering ae ko mende dagen niet slagen, dan zal vol gens deskundigen van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart een langer uitstel nodig zijn. De precisie- lnstrumenten aan boord van het obser vatorium zullen dan opnieuw gekabli- breerd moeten worden. Deel Russisch ruimteschip in Spanje gevonden Het tijdschrift .Newsweek' meld de dat in Zuid-Spanje een houder voor samengeperste zuurstof is gevonden, afkomstig van een Rus sisch ruimteschip. Het tijdschrift zei dat de Spaanse autoriteiten hebben geweigerd het voorwerp te tonen aan Ameri kaanse autoriteiten om redenen van .Internationale beleefdheid'. .Newsweek' zei dat de houder deze week aan de Sowjet-Unie zal wor den teruggegeven. EVENVEEL MENSEN ALS VORIG JAAR VERWACHT IDEE GELANCEERD IN ,DE GIDS' Vooral bij sluiten meerjarige cao s Het Christelijk Nationaal Vakver bond heeft in zijn orgaan ,De Gids' het idee gelanceerd via winstdeling looncorrecties toe te passen, indien blijkt, dat de overeengekomen loonsverhoging beneden de maat is gebleven. Vooral bij het sluiten van meerjarige collectieve arbeidsover eenkomsten zou deze afspraak van belang kunnen zijn, zo meent het CNV. Het CNV constateert, dat er van de vrjje loonpolitiek bar weinig is terechtgeko men. Steeds meer wint de overtuiging veld. «lat er tussen geleide en vrye loon politiek geen tussenweg bestaat. ,We moeten dus kiezen tussen geleide ofj vrjje loonpolitiek', aldus ,De Gids'. Als oorzaak van de moeilijkheden noemt het. CNV onder meer de prognoses, waar-! mee nu wordt gewerkt en die gewoon lijk aan «Ie \oorziehtige kant zijn. De vakbeweging is daardoor gedwongen bjj voorbaat rekening te houden met meevallers. Zij beperkt zich daarom niet tot het binnenhalen van wat mogelijk en verantwoord is, maar probeert door het incalculeren van «Ie meevallers ook vast een redelijk aandeel van betere bedrijfsresultaten te verkrijgi worden verkregen door het maken van bepaalde afspraken over winatdeling. In dat geval zouden de vakbonden vermoe delijk kunnen volstaan met het over eenkomen van loonsverhogingen die ,We zouden dan zekerheid hebben dat op de vier winstdelingsregelingen een aanvulling komt, zodra blijkt dat die loonsverhogingen onder de maat van Behalve deze mogelijkheid van looncor rectie krijgt op deze manier de diffe rentiatie per onderneming of bedrijfs tak meer kansen dan in het tegenwoor dige systeem van loonpolitiek. Zo zou dan door winstdeling een grotere \rJ heid kunnen worden bereikt dan in loonpolitiek zelf thans mogelijk blijkt. Het CNV beseft, dat zijn ideeën nog een grondig onderzoek vereisen. Het vindt evenwel dat het de moeite waard is de mogelijkheden ervan te overwegen, voordat men zich gaat bezighouden met [de vraag in welke vorm de' loonpolitiek vorder sloop, om te kijken of er iets van zijn gading was, werd h(j op heterdaad be trapt door de echtgenote van de winke lier. Het knaapje ging er echter vandoor. De vrouw kon een vrij nauwkeurig sig nalement opgeven aan de direct gewaar schuwde politie, die er met een patrouil lewagen op uitging. Op de Drimmelse- weg werd hjj aangehouden, maar ander maal zag de jongen kans de benen te ne men. Na een wilde achtervolging door diverse tuinen werd hij tenslotte in de kraag gepakt. De totale buit van de jeugdige insluiper bedroeg ongeveer 400 en enkele goe deren. .Te koop als recreatie-oord': dit bord bij het vroegere werkkamp Zeikepolder te Ziêrikzee ts teke- IIerul voor de veranderde bestem ming. die de kampen op Schouwen- Duil'eland de laatste jaren hebben gekregen. De rijkspolitie zal de paasdruk- te met een maximale sterkte aan manschappen tegemoet treden. Vanuit de lucht zullen de twee vliegtuigjes, waar over de rijkspolitie thans de beschikking heeft, meehelpen het verkeer in goede banen te leiden. De paasdagen wordt er een behoor lijke drukte verwacht, die onge- veer gelijk zal zijn aan «Ue ran het vorige jaar. Wel houdt de rijkspolitie er rekening mee. dat het aantal auto's het afgelopen jaar sterker dan ooit Is toegeno men. Donderdagavond verwacht men de eerste grote stroom buitenlandse toeristen, vooral Duitsers, die van het lange paasweekeinde een kor te voorjaarsvakantie maken. In de bollenstreek, altijd een van de belangrijkste trekpleisters in het vroege voorjaar, zijn de verwach tingen goed, al zijn de hotels en pensions nog niet geheel volge boekt. Bij dge VVV in Hillegom noteerde men een opmerkelijk toe nemende belangstelling van En gelsen en Fransen, naast de ge bruikelijke grote aantallen Duit se bezoekers. Bij de VW in Lisse zei men dat het op de bollenvelden vooral de narcissen, wat verlate krokussen en wat vroege hyacinten en tuli- pa's zijn, die al voor een fleurige aanblik van het landschap begin nen te zorgen. Wanneer het weer wat meewerkt, zuilen de velden er door dan uitkomende tulpen .ge kleurd' op staan en zal men van een grote drukte verzekerd kun nen zijn. De meeste tulpen zullen met Pasen echter nog niet uit zijn. Ook op de .Keukenhof' staat ai veel In bloei, maar een topdrukte wordt pas over enige weken ver wacht, met als topdag de 23ste april, wanneer het bloemencorso in de bollenstreek wordt gehou den. Gematigder Pas wanneer de vakbeweging zeker kan zijn, dat de werknemers ook van de mee- i •allers profiteren, kan zij zich veroorlo- De Haagse politie heeft de afgelopen week tien mannen gearresteerd, wegens diefstal en heling van zakken kolen ter vaarde van ten minste 20.000. Ver vacht wordt, dat nog enige arrestaties heid kan"volgens het misschien zullen volgen. De aangehouden rerdach- ten zijn ingesloten. Zij zijn of worden voorgeleid voor de officier van justitie. Wegens diefstal c.q. verduistering zijn gearresteerd: op 28 maart de 24-jarige kolenbezorger P. J. M. H. en de 50- Orkaan teistert Florida In Lakeland in «Ie Amerikaanse staat Florida zijn gisteren 30 kinderen ge wond toen hun school door een orkaan werd beschadigd. In Tampa. ongeveer 100 km van Lakeiand, aan de kust werd een schoolbus door de hevige wind geworpen. Twee kleinere kinderei den bierbij gewond. De orkaan, «lie ge paard ging met windstoten van 110 km en slagregens, veroorzaakte veel mate riële seha«le. Acht mensen kwamen om. De gouverneur van Florida heeft twee gebieden tot rampgebied verklaard. Een- leden van de nationale garde zHn naar •jarige lerreinbaas J. R., maart de 22-jarige chauffeur F. B. S. en de 53-jarige wagenbaas W. van V. en gisteren de 58-jarige chauffeur N. S. Verdacht van heling zijn in dezelfde pe riode vier groentenhandelaren ingeslo ten: de 34-jarige P. J. L. van R., de 48- jarige W. A. N. D., de 6' A. R. en de 35-jarige J. G. De directeur van een grote Haagse ko lenhandel had argwaan gekregen, stof meer van hem aannam. De directeur stelde een onderzoek in. waarna hij bij de politie aangifte van diefstal deed. De politie rolde de bende op. Ondanks waarschuwende woorden van de Franse minister van bui tenia n«lse za ken, M. Couve de Murvllle, heeft Frank rijk rich gisteren in Brussel niet verzet tegen een bespreking van een gemeen schappelijk standpunt van de ,zes' In een aantal dringende kwesties voor de ver dere onderhandelingen in de .Kennedy- ronde'. .Per saldo heeft deze bespreking meer opgeleverd «ian ik had gevreesd', verklaarde de minister van economise!*- zaken, drs J. den L'yl. na afloop van de eerste van de tweedaagse ontmoeting. .Eigenlijk ben ik wel tevreden'. Dat wil niet zeggen, dat de minis ters van Frankrijk. Duitsland, Italië. België, Nederland en Luxemburg al tot concrete beslissingen voor het verdere overleg over de .Kennedy- ronde' konden komen. Wel wend eèn zij het bescheiden technische vooruit gang gemaakt waarover in de meeste gevallen de politieke beslissing nog moet vallen. ii? Verklaringen van de Europese minis terraad was begonnen met een her nieuwde Duits-Franse uitwisseling van verklaringen. De Duitse minister van economische zaken, K. Schmücker, be toogde «laarbij, dat een nieuw mandaat voor de Europese commissie om namens de EEG de onderhandelingen in Genève over de .Kennedyronde' te kunnen voort- zetten gelijk dient te worden vastgesteld met de financieringsregelingen voor het gemeenschappelijke landbouwbeleid. Minister Couve de Murville's antwoord was weinig belovend voor het verdere gesprek. Men kan alles wel aan elkaar gaan koppelen', merkte hjj op. Hij her innerde daarbij aan de .Luxemburgse akkoorden', waarbij de vijf partners van Frankrijk er mee instemden de regeling voor de gemeenschappelijke financiering van het landbouwbeleid vooral eer Frans belang ,met voorrang te be handelen. Eerst nadat dit vraagstuk is geregeld kunnen definitieve beslissii over de Kennedyromde' wonien geno men, zei minister Couve de Murvflle. Richtlijnen Minister Luns reageerde op het Franse standpunt met te verklaren, «lat liet mo- gelijk moet zjjn tijdens de maanden, «lie een definitieve overeenstemming zal ver gen, in ieder geval riohtlynen voor de door de Europese commissie verder te voeren onderhandelingen in Genève op te stollen. De Franse delegatie bleek «laarna bereid onder handhaving van reserves mede te werken aan de behandeling van richt lijnen, die «ie Europese commissie in staat moeten stellen voor een aantal chemische produkten vooral van be lang voor de Amerikaanse uitvoer naar Europa - vermindering van invoerrech ten aan te bieden aan de partners in de GATT (algemene overeenkomst voor handel en taneven) als onderdeel van de .Kennedyronde'. Minister Den Uyl zei ,de dag niet voor de avond te willen prijzen' maar wel de hoop te koesteren, dat vandaag over deze kwestie een akkoord kan worden bereikt. Lans: compromis Ned. kamerorkest naar Japan Het Nederlands Kamerorkest zal rijn tournee door de Verenigde State nu een korte tournee door Japan gaan maken, waar een zestal worden gegev en. Deze concerten, ö-.e onder leiding staan Szymon Goldberg, worden op 20 21 april in Osaka gegeven, op 23 april in Nagasaki, op 28 april en 1 mei in Tokio en op 30 april in Yokohama Behalve Szymon Goldberg zal ook de eerste concertmeester Thomas als solist optreden. Het orkest zondag 17 april per vliegtuig van Schip hol naar Japan vertrekken De werkkampen op Schouwen- Duiveland. die daar na de wa tersnoodramp van 1 februari 1953 zijn neergezet en die de laatste jaren voor een deel leeg en onbenut stonden, krijgen langzamerhand weer nieuwe be stemmingen. In het kamp Zelke- polder te Zierikzee zal binnen kort de kegelbond uit de Schouwse centrumstad onder dak kunnen vinden voor haar activiteiten en het kamp staat op het ogenblik te koop als .re creatieoord'. Voor het kamp Oosterland is een aanvrage van de kerkgenootschappen de deur uit om de kantine te mogen ge bruiken voor ,drive-in'-diensten in het toeristenseizoen: het zijn verschuivingen in de functie van de kampen, waarbij de recreatie vaak een grote rol speelt. O» Schouw en-DuiveIan«l zijn na de ramp in totqui acht kampen ge bouwd. Bij Zierikzee. Bruïnisse, Den Osse, Oosterland, Ellemeet, Noord- gomve en Burghsluis. Vijf daarvan werden geschonken door de Zwitserse regering, de andere drie werden uit verschillende andere delen van Ne derland overgeplaatst Nu staan er nog kampen bij Zierikzee, Bruinisse, Oosterland en Ellemeet. Drie kampen zijn nog in beheer bij het ministerie van sociale zaken. Burghsluis heeft men afgebroken. om«lat het onderhoud te duur was: het kamp Zeikepolder in Zierikzee is enkele jaren geleden in particulie re handen overgegaan. ,Wij houden de meeste kampen nog aan, met het oog op bjjzondere omstandigheden', zo vertelde men ons van de zijde van het directoraat-generaal van het ministe rie van sociale zaken en volksgezond heid. suci^s van de Boerenpartij blijft hét onderwerp van allerlei politieke het buitenland werkt hier even op bezoek -- zei ons dezer dagen met een klank van verbazing in zijn stem: .Men kan hier alleen maar meer praten over Koekoek en de pro vo's. het maakt wel een opgewonden in druk'. De klap is inderdaad hard aange komen en daarom blijft men er over na kaarten. Over het algemeen is de teneur van de nabeschouwingen, dat men de Boerenpartij toch echt niet serieus kan nemen. Niet serieus, omdat er geen met een goed geformuleerd uitgangs punt en met scherp-omlljnde politieke doeleinden. Uit opmerkingen Uit de kring van de Boerenpartij' zelf is bij voorbeeld duidelijk geworden, dat i Jg"kt r aeen. derdaad een reden zijn deze groepering woordelijkheid te dragen loochenbare feit, dat zij vele stemmen heeft weten te trekken: als verschijnsel is deze groep dus wel ernstig te ne men. In dit verband hoorden wij dezer dagen in een gesprek de vraag stellen of net succes van de heer Koekoek en aan een werkelijk conservatieve partij. Een interessante vraag. Zij raakt het probleem van de politieke hergroe pering in Nederland, die na de «x>rlog is begonnen. Er is destijds sterk gewerkt met de doorbraakgedachte, waarbij de Partij van de Arbeid mensen heeft we ten aan te trekken van de protestants- christelijke groep (o a van de CHU) en de links-liberale richting (de vroegere vrijzinnig-democraten). Inmiddels L» de laatste jaren het samengaan van AR en CHU een vast programmapunt ge worden. waarvoor vooral de jonvpren zich druk maken, terwijl in een Tegelijkertijd is duidelijk, dat i aantal Nederlanders de WD te strevend is, te weinig conservatief, met als gevolg dat men kleine partilforrna- ties ziet ontstaan zoals die van ae Vriie Burgers, maar vooral ook die van ae liberale burgemeester van Gorkum, Rid der van Rappard. Wanneer men daarbij bedenkt, dat in een recent verleden - - vóór de verkiezingen de heren Koe koek en Van Rappard met elkaar heb ben gesproken over een eventueel sa mengaan, dan is er reden zich af te vragen of er wellicht sprake is van een hergroepering in de liberale sector, waarbij het oude vooroorlogse beeld van gescheiden optrekkende vrijzinnig-demo craten en liberalen opnieuw komt opda gen. Diegene, die in het hier eerder ge releveerde gesprek deze zaak aan de or de stelde, meende dat reden was voor een dergelijke ontwikkeling: .Waarom niet de echt conservatieve groepen in ons land gebundeld?' zo vroeg hij zich af. Naar z(jn mening zou dat ook voor de WD aan te bevelen zijn, omdat zij dan een werkelijk liberale politiek zou kunnen voeren, zonder last te hebben van de ultra-rechtse vleugel, terwijl een dergelijke politiek misschien ook nog wel aantrekkelijk zou kunnen zijn voor In de hier geciteerde gedachtengang zit echter naar ons gevoel één punt. dat dit betoog op vrij losse schroeven zet. Er wordt daarin namelijk te veel van de veronderstelling uitgegaan, dat de kiezers van de Boerenpartij gerekend moeten worden tot de .conservatieven'. Dat nu lijkt ons een te eenvoudige v stemmen heeft gewonnen op grond van zijn persoonlijke populariteit, moet ziim winst vermoedelijk toch óók gezocht worden in de groep der ontevredenen. Het gaat hier om «lie Nederlanders, die zich omringd weten in deze tijd met on zekerheden, bijvoorbeeld de kleine onder nemers, sommige landbouwers, zelfstan digen, die niet over de sociale zekerheid beschikken als hun buurman, die werk nemer is in een grote onderneming. De leden van deze groep voelen, dat er voortdurend aan hun bestaan wordt ge knaagd, beseffen dat het maatschappij beeld aan het veranderen is en dat net daarbij de vraag is of zij in deze ver anderende maatschappij nun oude rol kunnen blijven vervullen. Vermoedelijk zullen velen van deze mensen in de ar-« men van de Boerenpartij terecht zijn ee komen. Maar dat wil toch niet zéggen «Lat het hier om een categorie Neder landers gaat. die uit weloverwogen po litieke keus zich conservatief weten. Mede daarom is het naar ons gevoel te vroeg voor speculaties over het ontstaan van een werkelijk conservatieve partij in Nederland. Wel is echter duitfelijk. dat de Boerenpartij een kans heeft zich zelf te overleven wanneer zij een ernsti- e poging zou doen een werkelijke poli- eke partij te worden, een partij dus die bereid én in staat is regeringsverant woordelijkheid te dragen. Maar «ian zul len er mensen moeten bijkomen. Op dat moment echter zal de Boerenpartij niet langer meer de .Boerenpartij zijn en nog veel minder de partij van boer Koe koek. Zal het zover komen Gelet op de moeilijkheden bjj de fusiebesprekingen met de groep van Ridder van Rappard is het dunkt ons. niet te verwachten, dat het werkelijk in deze richting zal gaan. Want dan kan het niet meer gaan om .Als werkkampen zijn ze momenteel niet meer nodig. Daarom is er ook weinig bezwaar tegen, dat ze voor andere doeleinden worden benut. Maar zodra het wel nodig is. moet so ciale zaken er weer gebruik van kun nen maken. Dat is een voorwaarde bij het .uitlenen'. Bij het kamp Zeikepolder in Zie rikzee staat sinds een paar weken het bord ,te k<x>p als recreatie oord'. In de herfst van 196(5 zijn de dertien barakken van sociale za ken overgegaan naar de landbou- wer C. Koopman, die eigenaar is van de grond, waarop het kamp staat. .Den Haag' voelde ervoor de barakken waarin plaats is voor 250 personen te slopen. De heer Koopman heeft .Zelkepolder' toen gekocht om er een recreatie- bestemming aan te kunnen geven. Die was er. vóór 1964. overigens al: het kamp is enkele jaren va kantieoord geweest voor rijks ambtenaren Vanaf 20 april zal de Zierikzeese Kegelclub in de kanti- le zijnen zoveel politiek inzicht heb ben. wagen wij te betwijfelen Vermoe delijk zullen zij geen reele blj«irage wil len of kunnen leveren tot de stichting van een Nederlandse conservatieve par tij. Vrouwen hadden een huis vol gestolen goed Toen zaterdagmiddag hy Vroom en Dreesmann in Apeldoorn twee Siciliaan- se vrouwen, woonachtig in Deventer, de gezusters S. >l.-s. .-n M. S. op heter daad werden betrapt bij het stelen van (Zie slot pag. 2 kol. 6) die zich na een verhoor op het politiebu reau in verbinding stelde met collega'» in Deventer. De Deventer politie heeft naar aanlei ding daarvan een onderzoek ingesteld in de woning van de vrouwen Zij trof daar een compleet warenhuis van gesto len goederen aan. Men schat de daar gevonden artikelen op tenminste f 4500. Men trof om scheerapparaten, tafelkle den. koffiemolens, damestassen en een grote hoeveelheid textiel aan. De vrou wen zijn na verhoor naar Deventer over gebracht en zullen werden voorgeleid aan de officier van justitie te Zutphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1