GROTE VOORSPRONG VAN LABOUR OP DE TORIES Zeeland krijgt nieuw televisiekanaal RUSSEN lanceren MAAN SATELLIET CONSERVATIEVE LEIDER HEATH GEEFT NEDERLAAG TOE NW-C0NGRES WIL BESCHERMENDE MAATREGELEN BIJ FUSIES Mislukte litanie FRANKRIJK BETAALT DE VERHUIZING NIET SCHELDPARTIJ OP CHINEZEN IN MOSKOU SLECHTE ONTVANGST NEDERLAND-1 VERLEDEN TIJD MOTIE-TOLMAN VERWORPEN 209e jaargang no. 77 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN N V bah. Mij. var ai C V Proulntl.lt ■I 38-60, tal. ÏJÏS (k.«.f. rad. 3508. 3131. adm. tal. 2094. 0 Adv. prllt 3d !- a ratal.) 34 a.nt par n ranco par port 11,88 par I. rad. 7833, adv. 8213), Oottbl In. 1,73). ..Srltvan huraau vc I blad" 30 cant :ant. Bvraau.i Vllulnfan, l.traat 2. tal. 3911. Zlarlfc.aa, 139100 P.Z.C., Mlddalbvrt. Vrijdag 1 april 1966 Eenw PSD: Van raderboot tot dubbeldekker Pagina 2 Voor zover het de afgelopen nacht was te bezien, zal de Britse Labourpartij in de gisteren gehouden ver kiezingen een grote meerderheid behalen. De ver wachting is dat de Labourpartij een meerderheid van 120 tot 130 zetels in het lagerhuis zal behalen. Over het gehele land schijnt de stemmenwinst voor Labour ongeveer vier procent zijn. Reeds om half twaalf gaf de BBC door dat Labour had ge wonnen. Premier Wilson won in zyn district Huyton (Liver pool) met een meerderheid van 20.950 stemmen op de con servatieve kandidaat. Andere zetels die Labour te midder nacht op de Conservatieven had veroverd zijn die tweede zetel van Southampton, Lancaster, Eton and Slough (by Londen) en Leyton. In dit laatste district werd Gordon Walker ge kozen, nadat hij in een tussentijdse verkiezing In januari 1965 daar met een gering stemmental aen nederlaag had geleden. Nu bedroeg zijn meerderheid 4390 stemmen. In Manchester- Exchange was de meerderheid voor Labour geringer. Zesdui zend gekleurde kiezers stemden niet, uit protest tegen de im migratiepolitiek van de Labourparty. De zetel ging toch naar Labour. Oopositie Edward Heath, de conservatieve leider, behield zijn zetel in de Londense voorstad Bexley, zijn meerderheid was echter omlaag gegaan van 4589 In 1964 tot 2333 nu. Heath erkende de overwinning van de Labourpartij kort na middernacht. Heath zei voor de Britse televisie dat zijn partij im de nieuwe kamer een sterke oppositie zal voeren. In de structuur van zijn partfl zullen veranderingen worden aangebracht. De oppositie zal voornamelijk gevoerd worden ten aanzien van de economische moeilijkheden waar de Labourpartij voor komt te staan, zei Heath. Premier Wilson won ln zijn district Huyton (Liverpool) met een meerderheid van 20.950 stemmen op de conservatieve kandidaat. Nadat zijn herverkiezing bekend was gemaakt, sprak Wilson tot de menigte voor het stadhuis van Huyton: ,lk verwelkom en apprecieer het vertrouwensvotum dat de kiezers gegeven hebben aan de regering waarvan ik de eer heb een lid te zijn'. Smetkwick Labour heroverde de zetel te Smethwick, een armoedige in dustrievoorstad van Birmingham, waar de vroegere Labour- minister van buitenlandse zaken Gordon Walker in 1964 als gevolg van een rassenkwestie werd verslagen. De conserva tief Peter Griffith won bij die gelegenheid na een campagne waarin een bord verscheen met ,als je je een nikker als buur man wenst, stem dan op Labour'. In Smethwick wonen veel niet-blanken. Ditmaal werd Griffith door de Laubourkandi- daat Andrew Faulds verslagen met een meerderheid van 3490 stemmen. De minister voor ontwikkelingswerk over zee, Anthony Greenwood, was de eerste herkozen Labourminister. Hij voer de zijn meerderheid te Rossendale met duizend stemmen op. Hij kreeg 21.093 stemmen en 16.984 vielen er aan de conser vatief G. G. Balillieu ten deel. Ook de voorzitter van het Britse lager huis, dr Horace King, vroeger Labour maar nu kandidaat buiten de partijen als .voorzitter beschikbaar voor herver kiezing', behield zijn zetel te Southamp ton, Itchen. Hjj had alleen maar de on afhankelijke kandidaat K. D. Hunt als tegenstander. Kink kreeg zesmaal zoveel stemmen als Hunt. Precies 14 uur lang hebben de Britten gelegenheid gehad hun stem uit te bren gen en toen de stemlokalen om negen uur gisteravond werden gesloten werd door autoriteiten geschat dat tenminste 77 procent van het 35.9 miljoen mensen omvattende electoraat was opgekomen BEZINNING OP DOELSTELLINGEN Vandaag komt de via bezitsvorming in de resultaten de onderneming kan delen, hoeft men het niet meer alleen in de lonen te zoe ken, met als gevolg dat de gevarenzone van kosten- en bestedingsinflatie gemak kelijker vermeden kan worden. Bezinning Harold Wilson, voorzitter van de Britse Labour Party, voert zijn verkiezingscampagne tot op het laatste ogenblik. Hier poogt hij nog mensen die op weg naar de stembus zijn over te halen op de Labourpartij te stemmen. Edward Heath, de conservatieve leider, verlaat opgewekt het lokaalwaar hij zijn stem 'reeft uitgebracht. bezitsvorming aan de orde (Van onze speciale verslaggever) Het NW-congres heeft zich gis termiddag uitgesproken voor maatregelen, die kunnen leiden tot bescherming van de werknemers en tegemoetkoming in de sociale consequenties, die voortvloeien uit fusie, concentraties en sluiting van ondernemingen. Met algemene stemmen aanvaardde het congres een voorstel van de algemene Het congres van het NVV heeft glste- bedrijfsbond textiel en kleding ,De Een- ren voorts besloten een commissie in te dracht', waarin het hoofdbestuur wordt stellen, die zich gaat beraden over de opgedragen een onderzoek in te stellen vraag of de vijftien jaar geleden voor naar de mogeljjkheden tot het treffen het laatst gewijzigde omschrijving van van dergelijke maatregelen, hetzij per doel, beginselen en middelen in de sta- wet dan wel in de collectieve arbeids-1 tuten nog een toereikend uitgangspunt overeenkomsten. en een goed richtsnoer vorm Tevens nam het congres een amen- arbeU ln de nlu,ste toekom*, dement aan op het voorstel van ,De Eendracht', dat ingediend was door de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond. Dit amendement draagt het ver- bondsbestuur op er bij de overheid op aan te dringen, dat, onder meer in het kader van een wetenschappelijk verant woorde arbeidsmarktpolitiek op middel lange en lange termijn, een zo vloeiend mogelijke ontwikkeling van de nationale, sectorale en regionale werkgelegenheid wordt gewaarborgd. Het verbondsbestuur had aanvaarding van het voorstel en het amendemenl ten sterkste aanbevolen. Vandaag bespreekt het congres de be zitsvorming. Laten we vandaag dinsdag 21 septem ber van het vorig Jaar eens in her- lnnnering roepen. Op die dag werd in de troonrede verklaard, dat ,nu via het rijkswegenfonds voor een reeks van ja ren meer middelen ter beschikking ko men voor de wegenbouw, wanneer bo vendien het ontwerp Wet Uitkeringen Wegen zal zijn aanvaard, de versnelling de wegenbouw bulten de steden .Over de bezitsvorming merkt hij op, dat |de wenselijkheid van medebezit en voor- jal van industrieel kapitaal voorop staat. wil men van de werknemers kunnen verwachten, dat de economische orde sterkende mededeling: de regering had ook door hun rechtsbewustzijn ondub- kennelijk een duidelijk inzicht in de eisen belzinnig wordt gedragen. Aan bezits- van een nieuwe tijd. gaf prioriteit aan i vorming dient inkomensvorming vooraf de wegenbouw en maakte daarvan zelfs n 3?^?' tt een paragraaf in de troonrede. Voor wie Prof \an Hessel meent, dat de vermo- dat toen nog niet voldoende was. werd Igensaanwasdeiing ertoe zal kunnen lei- voorts nog In de miljoenennota meeze dendat de vakbeweging er minder be- deeld. dat het rijkswegenfonds 321 mil- hoefte aan heeft met de loonpolitiekj0en zou krijgen tegen 265 miljoen in tot aan (ie grens te gaan: ala men ook 1965i met de toevoeging: ,De uitbrel- Bezitsvorming .Zowel de vakcentralen als de werk geversorganisaties hebben wegen naar bezitsvorming aangegeven. De discussies suggereren, dat zij sterk uiteenlopen. Beschouwt men ze ech ter op de keper, dan lijkt het ver schil niet onoverkomelijk te zijn'. Dit is een van de stellingen uit het Sreadvies van prof dr W. Hessel, oogleraar aan ae technische hoge school in Enschede en oud-directeur van het v Ned« verenigingen. Hij houdt vandaag een - o *-- inleiding over de vermogensaanwas- oejit lie Gaulle bijeen was geweest. De NAVO-bases Frankrijk heeft gisteren laten we ten geen cent te zullen bijdragen in de kosten die gepaard gaan met de verhuizing van Amerikaan se en andere geallieerde bases naar een plaats buiten Frankrijk. Dit besluit ls in Parijs bekendgemaakt door de Franse minister van voorlichting Yves Bourges nadat het kabinet twee a half uur onder leiding van presi ding van het rijkswegennet kan dan ook met kracht worden voortgezet'. Nu was het echter van begin ar reeds duide lijk. dat deze verhoging niet zonder meer was om te zetten in aantallen ki lometers meer weg. Minister Suurhoff wees daar aanstonds op bij de indiening van de begroting van het rijkswegen fonds. Hij schreef toen de volgende toe lichting: Het inzicht ln de verschil lende factoren die met elicaar aard en omvang van eel uitvoeringsprogramma bepalen, wordt van jaar tot )aar verdiept Onder deza factoren is er ook een aantal, dat onver- mijdelijk schommelingen ondergaat. Daal» bij kan onder meer worden gedacht aaa wisseling in lonen en prijzen, in de waa»» de van de benodigde gronden en niet Im de laatste plaats aan de verkeersontwik- keüngen. die voortvloeien uit niet te voorziene ontwikkelingen op ander gm bied. Maar daarover behoefde de burger zlub toch niet al te veel zorgen te maken, want de bewindsman deelde vervolgen* mede, dat de uitvoering van het pro» gramma tot op dat moment overeen komstig de aanvankelijke planning wan verlopen en deze uitlating is langrijk! dat er voldoende waarbor gen waren om het programma van het rijkswegenfonds te verwezenlijken. Het ls nodig dit alles ln herinnering ta Brengen. Want deze wifek is het antwoord van minister Suurhoff ver* schenen op vragen van het kamerlid Jager en daaruit blijkt, dat het pro gramma niet onverkort kan worden uit gevoerd, maar dat er bezuinigingen moe- ten worden toegepast. Waarom Omdat de kostenramingen zijn tegengevallen. De mi nister heeft zich bq de opstelling van de begroting, vorig jaar, niet nauwkeurig gerealiseerd zo deelt hij nu mede dat het met de aanvankelijke begrotingen voor de we- niet meer goed zat. Men deling. Actiecomité voor behoud ,Zo is het....' In Utrecht is donderdagavond een actiecomité gevormd dat beoogt zo spoedig mogelijk een afdeling op te richten van de enkele jaren geleden in Amsterdam opgerichte vereniging .Vrienden van ,Zo is hetDe Initiatiefnemers menen dat de laatste tijd in Nederland een steeds sterkere tendens van onverdraagzame, met de democratie onverenigbare beperking van de vrije meningsuiting te bespeu ren valt. Het comité wil de oprichting van een vereniging bevorderen en er voorts naar streven dat de uitzendingen van ,Zo is hetof de instelling van een soortgelijk programma met zo groot mogelijke vrijheid voor de ver antwoordelijke medewerkers zo spoe dig mogelijk wordt hervat. RL ^R vroo 'eeft inmiddels ook een andere kijk op Nit betrouwbare bron in de Franse de wegenaanleg gekregen, er moet een ruimere opzet komen, de grondnrijzen zijn omhoog gegaan, enfin een hele reeks van oorzaken, waar de bewinds man, zoals hij zelf zegt, onvoldoende re kening mee heeft gehouden. Bovendien heeft het afgelopen jaar geen meeval lers te zien gegeven, met name het weer heeft weinig meegewerkt. Resul taat van dit alles: bezuiniging op de wegenbouw. Er blijft van de 320 miljoen te weinig over om een nieuw en fors beleid te voeren. Men moet na kennis neming van dit alles toegeven: er ia reden te over om de aanvankelijke me- LOENA 10 DIENT ALS RUIMTEBASIS Laatste stand i De laatste stand, voor het ter perse gaan van tilt blad, was: Labour 238 zetels (winst 33) Conservatieven 112 (33 verlies). Liberalen 1 zetel. Verscheidene conservatieve persoonlijk heden bleken kort na middernacht reeds uitgeschakeld te zijn, zoais oud-minister van luchtvaart Amcry en zijn oud-col lega van binnenlandse zaken Henry Brooke. De conservatieve woordvoerder van defensie Enoch Powell behield zijn zetel zij het met verminderde meerder heid. Over het algemeen konden de con servatieve kandidaten die stand hielden, hun zetel slechts met moeite behouden. Verscheidene leden van de Labourrege- ring werden met vergrote meerderheid in hun district herkozen zoals premier Wilson zelf, minister van handel Dou glas Jay en minister van buitenlandse zaken Michael Stewart. Verder werden onder andere herkozen minister van economische zaken George Brown, mi nister van defensie Denis Healey en de afgetreden minister van marine. Chris topher Mayhew tin Hogg en Duncan Sandys Uit de eerste serie uitslagen bleek overi gens teruggang voor de Liberale Partij die in alle districten waar hij kandida ten gesteld had, stemmen verloor. De liberaal Jeremy Thorpe behield in Nooi"d-Devon zijn zetel met een ten op zichte van oktober 1964 tot eenvijfde ges'--'— -J— ltjk profiteerde. De Sowjet-Unie heeft giste ren opnieuw een maanschip gelanceerd, zo meldt het pers bureau Tass. Het automati sche station wordt aange duid als Loena-10. Met behulp van dit nieuwe maan schip wil men trachten een sa telliet te lanceren in een baan om de maan ten behoeve van het onderzoek van de ruimte boven het maanoppervlak. Voorts zijn er tot dusver niet ln de praktijk beproefde instrumen ten aan boord om het station in een selenocentrische baan (een baan dicht boven het maanopper vlak) te brengen. Volgens Tass hevond de Loena-10 zich gisteravond laat in een koers die dichtbij de berekende koers ligt. Met de lancering van de Loena- 10 proberen de Russen een nieu we en fundamentele fase in de ruimtevaart te openen, aldus schrijft de wetenschappelijke me dewerker van AFP. Dii is de eer ste keer in de ruimtevaart, dat een dergelijke poging wordt onderno men. De omstandigheid, dar de maan geen dampkring heeft, zou de mo gelijkheid scheppen van een baan om de maan op geringe afstand van dat hemellichaam. Het nieuwe Russische ruimte-ex periment behoeft volgens AFP's medewerker op zichzelf geen ver bazing te wekken omdat de Russi sche geleerden steeds gezegd heb ben, dat een van de fasen van het tnaanprogram het laten be schrijven van een baan om de maan door een maansonde zal zijn. Ook het Amerikaanse Apollopro- gram voor het zenden van ruim tevaarders naar de maan, voor ziet in een baan van het Apollo- ruimteschip om de maan voor de eigenlijke landing. De Britse ruimtevaartdeskundige sir Bernard Lovell is van mening, dat de Loena-10 de weg zou kun nen banen naar een bemande Rus sische vlucht rond de maan vol gend Jaar. Het nieuwe Russische experiment zou televisiebeelden kunnen opleveren van een groot gedeelte van het maanoppervlak. Dit zou ook nodig zijn om een geschikte landingsplaats te kun nen uitzoeken. hoofdstad is vernomen dat de geallieer de installaties die in NAVO-verband in Frankrijk zijn gebouwd bijna 2.5 miljard dollar hebben gekost. Minister Bourges verklaarde na afloop van de vergadering ln het Elysee: ,Wij voelen ons niet verplicht b(j te dra gen in de kosten die gemaakt moeten worden in verband met de verplaatsing naar elders van ln Frankrijk gevestigde Amerikaanse bases nu Frankrijk haar deelname aan de Noordatlantische Ver- dedifpngsorganisatie (NAVO) heeft ge- Inmiddels zit de oppositie in Frankrijk niet stil. Wanneer op 13 april de politie ke debatten beginnen in de nationale vergadering stelt men zich van deze zij de voor een grootscheepse aanval te doen op de NAVÖ-politiek van De Gaulle. De socialistische oppositie heeft giste avond laten weten het kabinet te wille.. laten vallen door middel van een motie van wantrouwen. Na de tamelijk gematigde woorden va de Russische partysecretaris, Leonid Brezjnev over de Ideologische twist met China is het gisteren op het 23ste Russi sche communistische partijcongres te MBskou tot felle aanvallen van buiten landse conimunistenlelders op de Chine- a zen gekomen. 3[ Nadat de Russische president. Nikolai 3Podzjorni in een redevoering waarin 3 China niet werd genoemd, had ópgeroe- pen tot .eenheid en s enhang in de internationale communi .sche beweging' en nadat de partijleider uit het Russische Verre Oosten, Wasüy Tsjernysjev, had aangedrongen op .vriendschap en een heid' tussen Rusland en China, werden de Chinezen door de Hongaarse partij leider Janos Kadar en door de Tsjecho- slowaakse president AÏTtonin Novotny ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiimiiiinniiiiiiiiiT Sowjets en revisionisten'. anti- de liberale verliezen Vliegramp Tokio door stuurfout De ramp met de Bocing-727 van All Nippon Airways, welk toestel op 4 februari j I in de Baai van Tokio stortte cn waarbij 133 mensen om liet, leven kwamen, is te wijten geweest aan een besturingsfout. De piloot heeft bij de nadering van het vliegveld Tokio de afstand verkeerd be oordeeld Dit heeft prof Hldemasa Ki- moera, hoofd van de groep deskundigen die een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk heeft ingesteld, meegedeeld. (Van onze rtv-redacteur) DE SLECHTE ONTVANGST van het eerste televisienet in een groot deel van Zeeland zal binnen afzienbare tijd absoluut tot het verleden behoren. De PTT heeft na grondige studie besloten om naast kanaal 7, dat in normale omstandigheden een goede ontvangst van Nederland- 1 moet garanderen, ook het ,re- servekanaal' 29 voor het. eerste net te gebruiken. Dit zal dan alleen gelden voor het verzor gingsgebied van de zender Goes. De PTT hoopt deze ingreep eind mei-begin juni van dit jaar te doen. Vooral het zuidelijk deel van West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal met deze maatregel gehaat zijn: na een langdurige periode met constante televisiesneeuw buien zullen de beeldschermen uit die streek met behulp van kanaal-29 aanzienlijk worden opgehelderd, zo hoopt de PTT. De heren R. E. M. Baudet, functiona ris bij de sectie televisie en omroep van PTT en G. de Voogd, pers- en publiciteitsman van het staatsbedrijf verklaarden gisteren in de Goese rtv-toren dat de PTT indertijd ge kozen had voor kanaal 7, omdat het tussenliggend terrein van de zender: Markelo en Goes, de Veluwe, voldoen de demping zou geven om geen i wachtingen van de PIT, de omroe- Een en de kykers beschaamd: in et zuidelijke deel van West- Zeeuwsch-Vlaanderen bijvoorbeeld ontstaan keer op keer zware storin gen. De frequentie daarvan is zó hoog dat men gerust kan spreken van een voor 50% gestoorde uitzen ding. gebruikneming. De grote boosdoe ner is dus het buitenland, dat de laatste tijd erg veel televisiesneeuv clandestien invoert De veelgehoorde opmerking als zou de ingebruikneming van het tweede net ln Zeeland een nadelige invloed op de ontvangst van het eerste pro gramma hebben, wordt door de PTT niet klem naar het rfjlt der fabelen Oorzaak De oorzaak van deze vervelende ont wikkeling moet worden gezocht bij de buitenlandse zenders. Het is be slist niet zo dat Nederland-1 lang zaam aan zwakker is geworden. In het begin, toen er nog geen storende inbreng van veel buitenlandse zenders was. had nien overal een goede ont vangst. Bfj een recente PTT-test is komen vast te staan dat de zen der nu nog precies dezelfde eigen schappen vertoont als vlak na de in- KANAAL 29 BINDT STRIJD AAN MET BUITENLANDSE ZENDERS Het zo maar .annexeren' van «en ander kanaal brengt nogal wat tech nische omlijsting mee. Goes heeft uitzendmogelijkheden in drie kanalen: 7, 32 en 29. Normaal is er voor de niet-ingewyden alleen sprake van kanaal 7 (eerste net) en kanaal 32 (tweede net). Bi.j de confe rentie van Stockholm ln 1961 over de een eventueel toekomstig derde pro gramma, dat op de welwillendheid van minister Vrolijk en de goedkeu ring van de kamers wacht. Nu echter is gebleken dat de ontvangst in een groot deel van het verzorgingsgebied Goes (Zeeland, West-Brabant, en de Zuidhollandse eilanden) beslist be neden de maat is, zal kanaal 29 niet langer voor toekomstige doeleinden gereserveerd blijven, maar ingescha keld worden by de sanering van de ontvangst van Nederland. Een en ander betekent, dat de zender Goes op volledige tv-zcndcapaciteit gaat werken. Vanaf een nog nader te bepalen datum zullen de zes zen- werken er twee: zodra de ene defect raakt, neemt de andere automatisch en zonder onderbreking over. Dat komt eenvoudig gezegd hierop neer dat er voor elk kanaal 100'; reserve aanwezig is én .meedraait' Proeven ln de .zwakke plek', Zuid- West -Zeeuwsch-Vlaanderen dus, hebben uitgewezen dat de ont- Zie slot pag. 2 hol. 5) j De zendmast op de televisietoren I van Goes. /Foto PZCj nog eens in de herinnering terug te roe pen. De heer Suurhoff vestigt nu na melijk de indruk, dat hij volkomen ver rast is door allerlei onaangename en niet verwachte ontwikkelingen. Nu pas is hij tot de ontdekking gekomen, zo kan men uit zijn woorden concluderen, dat een ambitieus programma niet kan wor den uitgevoerd. Deze houding nu lijkt ons niet helemaal correct, we hebben met het hierboven aangehaalde citaat uit de begroting van het rijkswegen fonds, menen wij, voldoende aangetoond, dat de minister geheel op de hoogte was van allerlei onzekere factoren. Hij wees zelf immers op de wisseling in lo nen en prijzen, op de verandering van de grondprijzen en op verkeersontwikke- lingen. Hij wist dit allemaal, hij bracht het met nadruk naar voren. Niettemin verklaarde hy tegelijkertijd, dat er vol doende waarborgen waren om het pro gramma van het rijkswegenfonds uit te voeren. Tegen deze achtergrond klinkt zijn antwoord aan het kamerlid Jager de conclusie is onvermijdelijk als een mislukte litanie. Het gaat er niet om, dat de technische argumentatie van de minister niet juist zou zijn integendeel, zij klinkt ilausibel maar het gaat er om, dat itj niet in september met dit alles naar voren is gekomen. Zeven maanden na dato krabbelt hij plotseling terug en zich allerlei dingen onvoldoende te hebben gerealiseerd. Het lqkt wel of deze bewindsman nooit heeft gehoord van het .regeren is vooruitzien'. Of paste ten tijde van de indiening der rijksbegroting 1966 een bezuinigingsplan wellicht niet erg ln het beeld van .het sterke-jongenskabinet?' In elk geval maakt de hier gesignaleerde gang: van zaken een weinig .sterke' indruk. Fouten als deze nopen bovendien tot enige distantie als er kritiek op het vorige kabinet wordt uitgeoefend, omdat dit zo weinig vooruitziend zou zijn geweest. Op dit terrein heeft nu ook de "heer Suur hoff een geduchte steek laten vallen. (Van onze parlementaire redactie) De tweede kanier heeft niet 75 tegen 25 stemmen de motie van de heer Tolman (ch) verworpen, die beoogde de pryzen die de boeren voor melk en rundvlees ontvangen, nog wat te verhogen, Voor stemmers waren de fracties van de CH, l VVD, SGP en GPV. De PvdA. KVP en AR vonden de door Ide regering vastgestelde richtprijs voor melk van 33,5 cent per liter en de oriën tatieprijs voor slacntrunderen van 2.22 gulden per kilo aanvaardbaar. De Bje- renparuj noemde de motie een stunt van de voorstanders van het landbouw schap. De motie van de heer Sake van der Ploeg (pvdai om de overheidsbijdrage .voor de bestrijding van ziekten bij run deren per 1 april 1966 te stellen op 25 cent in plaats van tien cent per 100 kilo afgeleverde melk, werd aangenomen met 89 tegen 12 stemmen. Tegenstemmers waren de AR. SGP en Boerenpartij. De Anti-Revolutionairen wilden de motie niet steunen omdat vol gens minister Biesheuvel de benodigde zeven miljoen gulden voor de verhoging van de rijksbijdragen binnen de land bouwbegroting niet aanwezig is. Minister Biesheuvel heeft woensdag al gezegd dat h(j zich van de motie niet* zal aantrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1