Honderd caramboles in zes minuten Walcheren versloeg concurrent Domburg GOESE BOMEN VINGEN TE VEEL WIND VAN MEXICO NAAR PARAMARIBO? IN DEMONSTRATIEPARTIJ Henk Scholten demonstreerde in Middelburg ,AIS IK ECHT KWAAD WORD.. MARGRIETSHOW IN VLISSINGEN TROK VEEL BELANGSTELLING SCHEEPSBRAND IN HANSWEERT BEDWONGEN Natuurzuivere ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Forse zege van Noormannen Kaljouw 7e in Zilveren Molen Zuidzande winnaar in EHBO-wedstrijden Voor ,elk wat wils' Raadslid St.-Jansteen tegen raadsbesluit in beroep bij gs Telegram aan gs over persleiding van afvalwater ,0ns kind tekent' deze week in Terneuzen DINSDAG 29 MAART 1966 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Drie hoge bomen aan de Oost- wal in Goes hebben in het afge lopen weekeinde veel wind ge vangente veel zelfs. Een tegen de wal staande cartinis en twee abelen op de rand van de vest werden door de loeiende storm met wortel en al uit de grond gerukt. Het profiel van het plantsoen langs de singel is daardoor lelijk aangetast. Werklieden van de gemeente lijke plantsoenendienst zijn maandag meteen met bijl en zaag aan de slag gegaan om de omgewaaide bomen weg te ha len. En dat is nog een heel kar wei. Men zal er de komende da gen de handen aan vol hebben. (Foto PZC) Prinses Beatrix en prins Claus Mevrouw Eva Samano de Lopez Mateos, de echtgenote van de Mexicaanse oud-president, heeft tot verslaggevers gezegd, dat prin ses Beatrix en prins Claus na hun verblijf op het Mexicaanse eiland-' je Cozumel naar Suriname zijn ge gaan, zo meldt het persbureau Reuter. Het prinselijk paar hoop te volgens haar nog een deel van de huwelijksreis in Mexico-City door te brengen. Naar de correspondent van het ANP in Paramaribo meldt, deelde de direc teur van het kabinet van de Surinaam se gouverneur gisteravond naar aanlei ding van dit bericht mee, dat er niets beleend was van de komst van prinses Beatrix en prins Claus naar Suriname. Ook op het vliegveld Zanderij wist men van niets. In Den Haag verklaarde een woordvoer der van de rijksvoorlichtingsdienst .Hier is niets bekend'. In kringen van buitenlandse journalis ten in Mexico-City heeft de afwijzende houding die het prinselijk paar op zijn huwelijksreis jegens fotografen en jour nalisten aan de dag legt, bevreemding fewekt, zo meldt de correspondent van iet Westduitse persbureau DP A in Mex ico. Wel wordt erkend dat ook de Ne derlandse kroonprinses recht heeft op een particulier leven, maar ze had zien zo wordt gezegd toch niet volle dig aan de natuurlijke belangstelling van de wereld moeten onttrekken. Met een kort interview had sneller en beter bereikt kunnen worden wat nu met die geheimzinnigheid werd beoogd. Ook zou daardoor een stroom van geruchten en onjuiste berichten vermeden zijn. Herhaaldelijk werd gisteravond lu eafé de Dampoort te Middelburg de stilte, die de enorme spanning rond de biljarttafel markeerde, verbroken door een onder drukt gemompel, dat dan echter weer onmiddellijk do kop ingedrukt werd. Overigens was die ontlading van de In tense spanning wel te verklaren: men kon onmogelijk langdurig gespannen blijven bij de biljartdemonstratie die de matadoren Henk Scholten en Theo Plat- jouw op uitnodiging van de biljartvereni ging Dampoort; in dit Middelburgse eta blissement gaven. De hoogtepunten wa ren daarvoor te talrijk. Met name Henk Scholten, vijfvoudig Europees kampioen, veelvuldig Neder lands kampioen en veelvuldig wereld- Europees- en Nederlands recordhouder, kreeg hei'haaldelijk de handen op elk aar van de vele biljartliefhebbers rond de tafel, waarop hij demonstreerde. Ove rigens bleek ook Platjouw, Zeeuws kam pioen en houder van alle Zeeuwse re cords, z\jn mannetje rond het ivoor te staan, maar in technisch opzicht kwam hij bij de nationale kampioen toch nog heel wat tekort. Niettemin bleek de Zeeuwse kampioen op deze tourneeplaats door Zeeland een uitstekende sparring- partner voor Henk Scholten te zijn. Cassius Clayover titelgevecht tegen George Chuvalo: Wereldkampioen zwaargewicht Cassius Clay heeft zijn oefenschonra beëin digd voor het titelgevecht, dat liy deze week donderdag tegen zyn uit dager, de Canadees George Chuvalo, moot leveren. Zijn manager, Angelo Dundee, voor spelt, dat het ,10 tot 12 ronden' zal duren eer zijn pupil Chuvalo op de knieën zal nebben. Angelo Dundee steekt niet onder stoelen of banken dat de ruwe bokstactielc vau de Oa- als een gemene vechter, die het 12 ronden tegen Clay zou kunnen uit houden'. De Canadese zwaargewicht werd 2 ok tober 1961 in een gevecht tegen Joe Erskine gediskwalificeerd wegens ontoelaatbare praktijken. Cassius Clay, luffend: ,ails ik echt kwaad word is het gevecht gauw af gelopen. Als ik merk dat Chuvalo gemeen vecht, zal hij daar spijt hebben'. Angelo Dundee vervolgt: .Chuvalo is niet alleen gemeen, maar hij is er ook goed in. Chuvalo is de zware bokser maar myn pupil is de technisch be tere bokser. Als Clay stoteu gaat uitdelen, moet hij door de dekking van zyn tegenstander kunnen heen slaan'. ,Ik weet niet of Chuvalo over een ster ker incasseringsvermogen dan Son ny Liston beschikt' zegt Clay, ,maar ik zal in ieder geval niet weglopen. Ik zal knokken'. Toen Cassius Clay zijn gevecht tegen Sonny Liston leverde op 25 mei 1965, woog hij 94 kg. Op dit moment weegt hij 99 kg. En hij hoopt, als hij don derdag op de weegschaal stapt, 97 kg te wegen. Volgens Clay zou het ideaal zijn als hij hetzelfde gewicht had als toen hij tegen over Sonny Linton stoncl. Angelo Dundee hierover: ,ik zal het zo formuleren: hij is in de best mogelij ke conditie. Ik had liever twee of drie weken meer om te oefenen gehad. Alleen all met reizen en trekken ver oef enschema. derdag tusseu c wegen'. i 95 en de 97 kg zai Begonnen werd met een demonstratie- partij libre. Het begin was weinig in drukwekkend; Theo Platjouw kwam tot 11, Scholten tot één De Zeeuwse kampioen voegde in de volgende beurten twee caramboles aan zijn totaal toe, waarna Scholten de gelegenheid kreeg te laten zien wat hij waard is. En dat was formidabel: hij kwam tot een serie van 257, maar volgens ons had de natio nale kampioen gemakkelijk de 500 kun nen bereiken, mogelijk nog honderden caramboles meer. De eerste 100 punten gingen in 10 minuten, de volgende 100 in iets meer dan zes minuten Theo Platjouw liet vervolgens zien, dat hij op het gebied van de serie amériqiane wel iets van zijn leer meester Scholten opgestoken heeft: hij kwam tot een totaal van 364, ge scoord in iets minder dan een half uurOpvallend was hoe beide de monstranten uit de moeilijkste posi ties het ivoor toch weer in de gemak kelijkste stootpositie wisten te krij- gen. .Er is eigenlijk niets aan, als je zo ziet biljarten', merkte één der toeschouwers op. Maar voor de door sneebiljarter is het a.l verschrikkelijk moeilijk om op deze wijze 10 tot 20 caramboles te maken. De tweede demonstratie gold het kader 38/2 kléin-biljart. Platjouw ging op met een fraaie serie van 176, maar hoe het kader eigenlijk gespeeld moet worden liet Scholten zien. De 300 caramboles maakte hij in één serie uitDe nationale kampioen was in deze partij bijzonder ze ker van zijn zaak: ,Het duurt nog maar even', verzekerde hij laconiek, toen hij de 240 bereikt had... Henk Scholten besloot de avond met enkele stoten in bet genre fantasie classique', een bijzonder spectaculair einde van deze demonstratie, waarbij de nationale kampioen de meest ingewik kelde stoten tot een goed einde wist te brengen. De organiserende biljartver eniging heeft met deze demonstratie tal rijke biljartliefhebbers, ook uit gemeen ten buiten Middelburg, zeer aan ziidh verplicht. Organisatorische dag Zebra Zaterdag heeft de Zeeuws Brabantse turnkring onder auspiciën van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond in het vakamtiecemtrum ,De Kloof' te Bergen op Zoom een organisatorische dag belegd voor de bestuursleden van de aangesloten verenigingen. De eerste spreker, de heer J. Henderikx, secretaris van de Zebra, behandelde het .Lei'devste- kort en de mogelijkheden dit probleem op te lossen'. Van de mogelijkheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Na de koffiemaaltijd hield de heer Th. W. Aalbense, oua- bondsvoorzitter van het KNGV en hoofdbestuurslid van de Nederlandse Sport Federatie een inleiding over liet onderwerp: De Nederlandse Sportfede ratie en het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en wel speciaal over de vraag: .Welke mogelijkheden biedt de NSF aan de KNGV-verenigin- gen'. Ook de heer Aalberse had een groot aantal vragen te beantwoorden.; Tijdens een theepauze werden discussie groepen samengesteld, waarin de neven activiteiten van de gymnastiekvereni- ~'ngen en de o ii besproken. Lente- en zomermodellen 1966 Op onverklaarbare wijze is maandag middag in de haven van Hansweert brand uitgebroken aan boord van het 602 ton melende binnenschip .Internos m' uit Rotterdam. Even na twaalf uur 's middags ver scheen de echtgenote van de schipper, mevrouw Tabbers uit Rotterdam aan dek. Ze waarschuwde de mensen aan wal, dat er brand aan boord was. Binnen enkele minuten sloegen de vlam men hoog boven het schip uit. Het schip had een zeer brandbare lading. Het was grotendeels geladen met chemicaliën. Op het eerste alarm begonnen drie ber- gingsschepen met het blussingswerk. De bergingsmaatschappijen Van den Ak ker, Van der Tak en Polderman lever den elk een schip. Het blussingswerk vergde enkele uren. Pas tegen vier uur, toen de woonruimte geheel afgebrand was, werd men de brand de baas en sleepten de bergers het schip naar de .losdam'. De blussers hadden uitbrei ding van de brand naar de lading en de machinekamer kunnen voorkomen, zo dat de schade beperkt bleef. In de loop van de middag is de lading overgeslagen in een ander schip. De schipper, de heer C. Tabbers uit Rotterdam, is tevens eigenaar van het schip. frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. In het bescheiden programma van de Zeeuwse afdelingsvoetbalcompetitle, dat afgewerkt kon worden, vormde het eer ste klasduel tussen Domburg en Walche ren, de twee koplopers in de le klas A, het belangrijkste treffen. De Vlissingers wonnen deze uitwedstrijd met 3-1 en hebben nu een fikse voorsprong opge bouwd, relatief van 4 punten. Noorman nen schoot belioorlylt uit de slof en daarvan werd het bezoekende Sclioondjj- ke het slachtoffer: 5-0. In de le klas B indigde de wedstrijd tussen Zlerikzee en Robur in een 3-3-geIykspel, waar door de Zierlkzeese reserves de tweede plaats vast in handen hielden. De stan- denlijsten zien Eerste klas A: Walcheren Domburg Koewacht Jong Ambon Groede Noormannen Schoondijke Philippine Eerste Idas B: 2r als olgt uit: 13 9 2 2 20 47—13 13 6 3 4 15 39—28 12 6 2 4 14 25—27 13 5 3 5 13 23—26 12 2 5 12 35—35 13 5 1 7 11 26—28 14 4 2 8 10 32—49 12 3 1 8 7 18—69 14 12 1 1 25 52—12 1.3 11 0 2 22 57—26 14 7 1 6 15 43—39 14 6 0 8 12 44—50 14 4 3 7 11 33—50 13 4 1 8 9 26—37 13 4 0 9 8 88—48 13 3 0 10 6 25—56 Luctor Zierikzee H Dreischor Robur Patrijzen Cortgene Kruiningen In de res. Ie Idas neBtelde Vlissingon IV zich steviger op de derde plaats door in Middelburg een 5-0-zege te behalen op Zeelandla II. RCS H en Goes HI beslo ten via 4-4 tot een puntenverdeling. Zld. Sport in 11 10 0 1 20 39—18 Terneuzen m 12 9 1 2 19 44—23 Vlissingen IV 14 9 0 5 18 64—42 Vogelw. H 13 6 3 4 15 4-1—30 Goes IH 14 6 3 5 15 49—43 Zeelandia II 14 6 0 8 12 37—48 Middelburg TV 12 5 1 6 11 25—31 RCS H 13 4 3 6 11 33—67 Oostburg H 10 2 1 7 5 23—44 Biervliet H 13 0 0 13 0 25—67 In de 2e klas A werden alle wedstrij den afgelast, in de 2e klas B ging al leen door Zld. Sport IVLuctor II. De Luctorianen behaalden een 4-1- zege en klommen daarmee op naar de derde plaats. In de 2e klas C won Zierikzee in met 6-2 van Dreischor n, waardoor de strijd onderaan nog wat interressanter werd. Ook in de 3e klas A werd alles afgelast, In de 3e klas B won RCS m met 3-1 van het wat van slag af zijnde Ones IV, tcrwjjl Zhl. Sport V zijn toppositie ver- -winning op Zld. Sport V Robur II "s-H.-A'kerke RCS IV Goes IV Robur IH 14 RCS Hl 15 Volharding 12 Kruiningen IH 13 Kwa'damme II 14 Luctor in 14 Patrflzen IH 9 14 12 12 10 12 9 12 8 7 2 6 16 56—10 49—17 39—19 41—28 46—22 29—39 49—39 22—28 20—50 35—57 22—52 11—58 Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis De Grljpskerkse Dynamoatleet Wim Kaljouw is zaterdag 7e geworden in een 20 km wegwedstrijd in de omgeving van Leiden, waaraan werd deelgenomen door 135 atleten. Winnaar werd Ruddy Mol uit Amers foort in de tijd van 1.07.11,6. Tweede werd de marathonkampioen Aad Stey- len van Metro uit Rotterdam in 1.07.18,6 De tijd van Kaljouw was 1.10.15,6. In zaal hotel ,Drie Koningen' te Groede werden (le districtswedstrijden EHBO voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den, waaraan door vijf ploegen van elk drie man werd deelgenomen. Onder het kritisch oog van de jury, be staande uit de artsen J. E. van der Maas te Breskens, J. W. Jansen te Groede en J. W. Beek te Zuidzande en in aanwezigheid van mej. E. Ossewaar- de uit Vlissingen, die het district Zee land vertegenwoordigde, kregen de ploe gen hun opdrachten te vervullen. Leken deze in beginsel vry eenvoudig, omdat men een patiënt kreeg te behandelen die tijdens een relletje een klap op zijn hoofd gekregen had en met een bran dende rookbom in zyn hand neerviel, tij dens de afwerking van dit vrij eenvou dige eerste gedeelte kwam pas de zwaarste opgave. De tweede patiënt, was er veel erger aan toe en bleek schijndood te zyn, doordat hij zoals la ter zou blijken tijdens de relletjes in het water was terecht gekomen. Natuurlijk kwam hierbij de mond-op-mond beade ming aan te pas. Alle deelnemende ploegen kregen, zoals trouwens over het gehele land op deze avond, een gelijke opdracht te vervullen Maximaal konden 250 punten worden behaald. Winnaar werd de ploeg uit Zuidzande met 221 punten, die hierdoor op 16 april aan de provinciale wedstrij den Zeeland kan deelnemen, die in de Scheldelial te Vlissingenzullen worden gehouden. De uitslag werd: le prijs: Zuidzande 221 pul 2e prijs: Breskens 196 pnt.: 3e prijs: Sluis 148 pnt.;. 4e pry's: Groede 118 pnt.; 5e prijs: Nieuwvliet 109 pnt. In de zaal van het .Concertge- bouw' te Vlissingen toonde het damesweekblad Margriet maan dagmiddag en -avond een selec tie van haar lente, en zomermo dellen 1966. Evenals in voor gaande jaren trokken de shows (vijf in getal) een enorme be langstelling. De nieuwste modevondsten zodanig verwerken dat ze draagbaar en bo vendien zelf te maken zijn, is geen eenvoudige opgaaf. Margriet is hierin echter volkomen geslaagd. Met uitstekend gekozen stoffen, aan- fepast aan de draagster en het mo ei, gaf zij een voor ,elk wat wils' show. Van" het klassiek donkerblauw tailleur tot de zwart-witte op-art' dessins, de sportieve geruite wollen mantel en de lakjas, al deze mode aspecten waren in de show terug te vinden. De rokken waren van knie- Op de Ma/rgriet show te Vlissingen werd deze regenjas van rode vinyl met witte noppen getoond. (Foto PZC) Gedeputeerde staten van Zeeland on der voorzitterschap van nu J. van Aarl- sen hebben maandagmorgen het be roep behandeld van de heer B. F. van Acker te St.-Jansteen. Het was een be roep dat hij als raadslid had ingesteld tegen het besluit van de raad, waarbü aan het bestuur van de r-k lagere school medewerking werd verleend voor reeds uitgevoerde werkzaamheden. B en w stelden zich op het standpunt, dat het hier om een spoedgeval gingi Maar daar tegen kwam de heer Van Acker in het fly vond het een kwestie van nalatig heid, dat het schoolbestuur voor de uit voering van bijkomende werkzaamheden bij de verbouwing van de school niet eerder met een verzoek om medewerking ingevolge artikel 72 van de onderwijswet is afgekomen. Ook b en w hadden naar hij meende verzuimd de raad om mede werking voor het financieren van de meerdere uitgaven te verzoeken. Meer dan twee jaar later is dit gebeurd. En dat voor werkzaamheden die reeds in 1963 waren verricht, aldus de heer Van Acker. Hij verzocht het college van gs om het besluit van de gemeenteraad van St.-Jansteen op 9 december 1965 ge nomen nietig te verklaren. Vervol gens vroeg hij zich af welke maatrege len er tegen het college van b en w ge nomen moeten worden omdat er aan de gemeenteraad een voorstel is gedaan dat volgens hem in strijd is met de wet. Namens de gemeente Sint-Jansteen voerde burgemeester mr J. I. M. Reuser het woord. Uit zijn betoog kon worden opgemaakt dat bij de uitvoering van werkzaamheden aan het oude schoolge bouw aan het licht kwam dat er ook an dere voorzieningen die niet begrepen king had dringend noodzakelijk ren. Het schoolbestuur heeft ook deze werkzaamheden laten uitvoeren, omdat zonder deze de uitvoering van de wel onder het raadsbesluit van 3 januari 1963 vallende voorzieningen onmogelijk was en een aparte uitvoering meer kos ten met zich mee zou brengen. Hier was ongetwijfeld sprake van een spoed geval, aldus de verklaring van de bur gemeester van St.-Jansteen. Gs zullen in deze zaak schriftelijk uitspraak doen. De heer De Wit sprak voor Zeeuwse vissers Voor de ouders van de leerlingen van de Zeeuwse visserrjschool van de Inspectie Visserij en voor de leerlingen zelf hield de heer J. G. de Wit saterdagmiddag in een lokaal van de school in Vlissingen een lezing over ,Het boomkorren en" de stabiliteit'. Dat was ter gelegenheid van de oudermiddag, die daar gehouden werd. Voordat de heer De Wit aan zijn eigenlijke onderwerp toekwam, sprak hij over de visserij in het algemeen, waarbij hij speciaal aandacht schonk aan dé garnalenvisserij. Hij zei hierbij, dat de visserij jarenlang een bedrijfstak was geweest met een gesloten karakter, linds 1945 is hierin verandering geko- ken. De visserij heeft een vrij snelle ontwikkeling doorgemaald.. De heer De Wit stelde met nadruk, dat de vissers van nu door een goede opleiding hun vakbekwaamheid moeten verwerven. ,De visserij heeft zeker een goede toekomst', zo zei hij. Na deze inleiding gaf dè spreker een uitleg van de stabiliteit van een schip. Hij vertelde hierbij hoe bij het boom korren, de stabiliteit van het schip niet in gevaar hoeft te worden gebracht, als men maar de juiste methode volgt. Na de inleiding van de heer De Wit werden 'j vertoond over de Zeeuwse visserij. vrij tot juist op de knie, dit ook weer aangepast aan de draagster. Margriet heeft de kortere roklengte geaccep teerd, maar voor de wat zwaardere figuren liet zij de rok net over de knie komen. De pantalons liepen recht of hadden een gerende pijp. De show werd geopend met een aan tal complets. De mantels waren ver vaardigd van shetlandwol, de japon nen van zijde of linnen. Veel zachte tinten, waarvan vooral een lavendel- kleurige shetlandmantel met een la- vendelbruine jurk van zijde, een prachtige combinatie vormde. Jeug dig was een ecrukleurige mantel, waarbij het jurkje en de voering van de jas uit fel oranje shantung ge maakt was. Ook Margriet heeft zich aan de invloed van Courrège niet "kun nen onttrekken en een schattig pakje van geel-blauw geruite stof kreeg eer extra applausje. Een klassiek donker blauw tailleur met een zijden bloes viel op door de bijzondere knoopgar- nering. Prachtig was de kleurencom binatie van een mosterdkleurig tail leur met een emprimé-blouse. Natuur lijk was de modekleur wit bij de pak jes niet vergeten. Hoge taille Bij de Jurkjes werd gebruik gemaakt van de verhoogde taille, sierstiksel, vlakverdeling, knoop- en biezengar- neringen. Een bruin Jurkje afgebiesd met crème langs hals, armsgaten en langs de geschulpte zoom, ondervond veel waardering. Een blauwwit ruitje was gekozen voor een jeugdig stelletje, bestaande uit duster en pyjama met kniebroek. Voor de rijpere vrouw was er een zachtlila wollen peignoir en een goudkleurig terlenka nachtjapon, een empiremodel. Zoals de speakster zei: ,Niet iets om mee in je opklap- bedje te stappen'. i japonnétje met in de taille bloem- applicaties waarvan het hart open was gelaten, werd enthousiast ont vangen. De open rugsluiting was ook dit jaar nog ,in'. Voor de pauze presenteerde men twee .korte' bruidjes en een serie witte satijnen cape met daaronder een roze satijnen jurkje. Na de pauze toonden de mannequins het sportieve genre. Een wollen whipcord sportjas met kniebroek werd met enige reser ve en het nodige commentaar ontvan gen. Samen met de praktische lak- regenjassen en de jurkjes in op-art' dessin, was dit een stukje .Parijs'. De show besloot met de traditionele bruidstoet. De bruid Werd vooraf ge gaan door vij mannequins in schitte rende avondjurken. De bruidsjapon van wit satijn was getailleerd en had kraag en revers geborduurd met bloe- Zilver en brons op Zeeuwse postzegeltentoonstelling Op de te Zierikzee gehouden Zeeuwse postzegel tentoonstel ling werd, zoals ge meld, een aantal gouden onderscheidin gen toegekend. De jury verleende boven dien de volgende prijzen: in de klas ge vorderden, zilver aan de heren J. R. de Boer te Zierikzee met puatstempels Ne- derlamds Indië; A. Rorije te Vlissingen met soldatenzegels Zwitserland plus lof van de jury; H. P. C. van Melle te Zuid zande met Duitse koloniën; J. J. Engel vaart te Grijpskerke me-t vervalsingen uit de tweede wereldoorlog en zegels van de annexatie van SudetenJand" en Memel; H. C. Geililet te IJzendijke voor zegels betreffende het openbare leven van Christus; J. H. W. Kaïjser te Vlis singen voor zegels betreffende .Opwek king en transport van elektriciteit'. In ae klas beginners, zilver aan de he ren: A. A. Snoodijk te Vlissingen met zegels Nederland; T. v. d. Berg te Ter- neuzen met Verenigde Naties (New York); J. Hekhuis te Vlissingen met .Vogels', tevens eremedaille van de Zie rlkzeese Nieuwsbode; M. J. Nijssen te Terneuzen met zegels .Olympische Spe len'. Tenslotte werd nog een aantal bronzen medailles toegekend in de klas gevor derden aan de heren: J. C. v. d. Voo te Zierikzee voor .Nederland en Overzee'; W. J. C- v. d. Ven te Vlissingen met ze gels ,Pro Patria' Zwitserland; H. D. Ke mel ing te Vlissingen voor Groenland; J. L. Roland te Vlissingen voor oud- Deense koloniën; F. Murk te Zierikzee voor Groenland; F. Kuijper te Vlissin gen voor Israël; J. A. Grïmminck te Goes voor .Primitief Afrika'; J. Quant te Zierikzee voor Sport'; J. G. Ouwen dijk te Middelburg voor .Padvinders' Bronzen medailles in de beginnersklas aan de heren: R. Doornenbal te Zierik zee met Polen; D. J. Muller te Vlissin gen met Franse Afrikaanse koloniën; M. M. de Raat te Zierikzee met Argen tinië; P. Verbeek te Zierikzee met rota- ryzegels; J. Westhoeve te Sommelsdijk niet EuropazegeLs (CEPT) 1963-1965. De volgende Zeeuwse postzegeltentoon stelling" zal in 1967 te Terneuzen worden gehouden. opdat De antwoorden van minister J. G- Suur- hoff aa.ii het eorstft-kamerlid Goeden over de lozing van afvalwater op de Westersohelde hebben de Zeeuwse in stanties, (lie enkele maanden geleden over deze zaak een overlegorgaan vorm den, bijzonder verontrust. Namens deze instanties uit bedrijfsleven, gemeentebe sturen en waterschap heeft de geweste lijke raad van het landbouwschap nu een telegram gestuurd aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland- Zy drinjxpn er hij g s op aan, datgene te willen verrichten dat kan leiden tot diepgaande bestudering van het vraag stuk, zoals ook door de minister Is toe gezegd tydens zijn bezoek aan Zeeland. Men zal het zich herinneren: het eerste- kamerlid Gooden ikvp) heeft er van zijn kant op aangedrongen dat r- - mogelijk een afvoerleiding v wafer van West-Noord-Brabant r Weslerschelde wordt aangelegd, de industrialisatie van dit deel van de provincie en met name van het stimule ringsgebied van Bergen op Zoom niet langer nodeloos wordt vertraagd. De kern van het antwoord van minister Suurhoff was: de bewindsman heeft daarbij slechts toegezegd de Zeeuwse bezwaren tegen de lozing te doen be- spr-eken in een technische werkgroep, met dien verstande dat dit overleg niet bedoeld als een hernieuwde en diep gaande studie. En dat willen de verontruste instanties Zeeland nu juist wel. Bebin dit jaar spraken zij een scherp .onaanvaardbaar* uit over het Brabantse plan voor een persleiding. Men voorzag vergaande consequenties, niet alleen voor bepaalde groeperingen maar wellicht voor een groot deel van de provincie. Er werd toen een bezwarennola aan g s van Zee land overgelegd. Het nu verzonden tele gram is ondertekend door de heer G. J. de Jager, voorzitter van de geweste lijke raad van het landbouwschap. Kruiningen nam afscheid van ds J. A. J. Hoffman In een geheel bezet hervormd kerkge bouw nam ds J. A. J. Hoffman, her vormd predikant, zondagavond afscheid van zijn gemeente. Zoals bekend ver trekt ds Hoffman naar Bergen op Zoom waar hij geestelijk verzorger wordt op .Vrederust'. Ds Hoffman preekte naar aanleiding van de eerste brief van de apostel Pau- lus aan Timotheus, hoofdstuk 6 vers 20: .O Timotheus, bewaar het pand U toe- betrouwd'. Ds Hoffman wees er daarbij op, dat 't in deze tijd van, naar zijn me ning godsdienstige ontwaarding en ver wording er vooral om gaat de kern van het evangelie te bewaren. Tegenover de uitspraak ,God is dood' is er de boodschap van de kerk: ,Wij heb ben een levende Heer, die dezelfde blijft tot in eeuwigheid'. Na de preek bedank te ds Hoffman de kerkeraad en de ge meente voor de prettige samenwerking. In deze dienst waren onder meer aan wezig b en w van Kruiningen, vertegen woordigers van het bestuur van ,Kin= derzorg', van de stichting .Vrederust', en van het provinciaal bestuur van de her vormde mannenvereniging ,In dienst der kerk'. Een bijzonder afscheidswoord had da Hoffman voor de plaatselijke gerefor meerde predikant, ds Koolstra, waarmee de samenwerking altijd bijzonder goed was geweest. Voor ds Hoffman waren er afscheids woorden namens de kerkeraad. Hierna werd het scheidende predikantenecht paar toegezongen gezang 180: .Beveel gerust uw wegen'. Na afloop van de dienst was er gele genheid persoonlijk afscheid te nemen van ds en mevrouw Hoffman. Voor de gasten van buiten was er nog een sa menzijn in het dorpshuis. WEGVERBETERING ,HET VRIJE VAN SLUIS' WERD AANBESTEED Het dagelijks bestuur van het water schap ,Het Vrye van Sluis' heeft maan dagmiddag in hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg de openbare aambesteding ge houden vam de verbetering van de vol gende wegvakken, waarvan de totaïe lengte ruim 3 km bedraagt: de Eerste Zachairiasdijik, gelegen in de gemeente IJzendijke; de Eerste Zachariasdijk, ge meente rBervlietde St. Pietersdijk, ge meente Biervliet; de St. Pietersdijk, ge meente iBervliet; de weg naar het Mol- lekot, gemeente IJzendijke en de Brand- krikdijk in de gemeente Aardenburg. Br waren 16 inschrijvingen: firma Jan sen en De Vos, Waterlandkerkje 159.400; firma M. P. Hol, 160.000; firma M. P. Lucasse. Kloosterzande 163.000; firma Toussaint, Cadzand 163.200; firma De Ruysscher, Bier vliet 164.900; firma gebr. Van den Hemet Biervliet 165.000; firma J. de Oude, Biervliet 167.800; firma Mollet, Hoofdplaat 168.450; firma K. T. de Oude, Biervliet 168.500; firma gebr. De Bokx, Terneuzen 170.000; firma Offrimga NV, Vught 171.400; aanne mersbedrijf Zeeland, Middelburg, 171.900; firma Riemens en Bunscho ten, Oostburg 176.000; firma ELK, Schoondijke 177.000; Leenhouts Aan nemersbedrijf, Sluis 179.000; Reef NV Oldenzaal 184.500. De gunning werd aangehouden. ,Het is ongelooflijk om te zien waartoe deze gehandicapte kinderen in staat zijn'. Dit zei burgemeester mr H. Rijp- stra van Terneuzen zaterdagochtend, toen hij in het pand Noordstraat 72 de tentoonstelling .Ons kind tekent' voor geopend verklaarde. Op deze expositie, die in Zeeland reeds eerder te zien was in Middelburg en Hulst, zijn 200 teke ningen bijeengebracht, vervaardigd door geestelijk gehandicapte kinderen. In Terneuzen is bovendien werk te zien van leerlingen van de plaatselijke blo- school Voorafgaand aan de opening door bur gemeester Rijpstra sprak in" Terneuzen nog de heer w. Bliek, voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse afdeling van de lande lijke oudervereniging .Helpt Elkandert en de heer J. van Gelder, directeur van deze oudervereniging. Beiden benadruk ten dat op het gebied van de zorg voor het gehandicapte kind nog veel moet worden gedaan. In verband hiermee ver meldde burgemeester Rijpstra nog de start van de Terneuzense B-werkplaats voor gehandicapten. .De accommodatie daarvan zal nog verbeterd en uitgebreid moeten worden', zo zei hij. De tentoonstelling .Ons kind tekent' is in Terneuzen te bezichtigen tot zondag 3 maart aanstaande, dagelijks van 14.00 tot 18,00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Daarna gaat de tentoonstelling achter eenvolgens naar Oostburg, Goes, Zierik zee en Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 9