ZEEUWSCH-VLAANDEREN BOUWT DINSDAG 29 MAART 1966 PROVINCIALE ZEEUW BB COURANT Links boven: Nadat in Terneuzen de nieuwe activiteiten op het ge bied van de industrialisatie hun vruchten gingen afwerpen, stond het gemeentebestuur voor de noodzaak om op betrekkelijk korte termijn een groot aantal nieuwe woningen te bouwen. Aanvankelijk ging dat wat aarzelend door een tekort aan bouwvolume en -capaciteit. Thans zjjn alleen in Terneuzen meer dan 1100 nieuwe woningen in aanbouw, terwijl de plannen voor de eerste tien jaar voorzien in de bouw van circa 8000 nieuwe huizen. Op de foto een nog vrjj nieuw flatgebouw aan do Frederik van Eede.istraat. Rechts boven: Bijna een Jaar reeds wordt er in Axel gebouwd aan het nieuwe bejaardentehuis van de Stichting Algemene Bejaardenzorg Axel. In totaal zjjn er voor die bouw twee jaar uitgetrokken en dat betekent dat het project thans .halverwege* is. Het nieuwe bejaardente huis, dat verrijst aan de Hopistaalstraat, gaat met zijn zeven verdiepin gen (inclusief couterrain) plaats bieden aan meer dan honderd bejaar den. Bjj het tehuis behoren bovendien 16 bejaardenwoningen, die er vlak naast zijn gebouwd. Het gehele complex wordt omgeven door een bij zonder fraai aangelegde wandeltuin die een total, oppervlakte beslaat van maar liefst 17.000 m2. Die tuin is niet alleen bedoeld voor de be woners /an het bejaardentehuis. Het wordt een voor ieder toegankelijk wandelpark, dat prachtig aansluit op het wandelpad achterlangs de bun galows aan de Zuidsingel. Het gehele project zal over ruim een jaar gereed zijn. Midden links: De aanleg van buizen voor de levering van aardgas aan Zeeuwsch-Vlaanderen is zoals reeds eerder gemeld thans in volle gang. In de eerste week van januari stroomde het eerste aardgas via een hoofdleiding binnen bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluis kil en daarn; is men vrijwel onmiddellijk begonnen met het doortrek ken van nevenleidingen naar DOW - Terneuzen, naar Zaamsiag en naar Sas van Gent. Op de foto ziet men een gedeelte van de werkzaamheden bij het kruisen van de aardgasleiding door het Kanaal Temeuzen-Gent, ter hoogte van het gehucht Driekwart. Uiteraard en de foto toont dat duidelijk mag het scheepvaartverkeer door die werkzaamheden niet worden gehinderd. Midden rechts: Het op 1 januari van het vorige jaar opgerichte wa terschap .Axeler Ambacht' krygt binnen afzienbare tijd eon vast domici lie aan de Burchtlaan in Axel. Daar bouwt de gemeente momenteel een semi-permanent waterschapshuis, dat voor 20.000 per jaar zal worden verhuurd aan het waterschap. Als het waterschap het gebouw in een verre toekomst niet meer nodig zal hebben, kan het ook voor andere doeleinden worden gebruikt. De indeling van het gebouw te Axel lijkt veel op die van het waterschapshuis, dat kortgeleden in gebruik werd genomen door i)e Verenigde Braakmanpolders'. Er komt een ruime zaal, die kan worden gebruikt voor de bijeenkomsten van de hoofdingelanden •n voorts zijn er vertrekken voor de diverse diensten. Links onder: In de betrekkelijk kleine gemeente Hoek worden de laaf de jaren ongekende bouwactiviteiten aan de dag gelegd. Nu het uitbrei- lingsplan lai.gs de provinciale weg vrijwel geheel is voltooid, is die louvvactiviteit verlegd naar de omgeving van de .Kleine Kreek' waar on der meer een groot aantai zogenaamde ratiowoningen in aanbouw zjjn. Aan de rand van dit uitbreidingsplan en dicht bij de kreek, ls men enige ijd geleden begonnen met de bouw van een aantal bungalows. Er komt trouwens steeds meer belangstelling voor het wonen in Hoek. .Het is er heerljjk rustig en men heeft er vrijwel nooit last van de minder aan gename luchtjes die de industrieën in de Kanaalzone verspreiden', zo is een veel gehoorde opmerking. Midden onder: Het gemeentebestuur van Axel streeft er al vele jaren naar het wonen en werken in de gemeente zo plezierig mogelijk te maken. Dat gebeurt niet alleen door de bouw van nieuwe en comfortabele wonin gen. maar ook door vernieuwing, verfraaiing en verbetering van de ■tadsaanleg, In het kadei van deze verfraaiing va., de gemeente zyn in de afgelopen jaren talloze straten gereconstrueerd, waardoor vaak niet alleen een verkeerstechnische verbetering werd bereikt, maar ook het aanzien werd verbeterd. Bovendien werden op daartoe geëigende plaat sen ln de gemeente grote en kleine kunstwerkjes neergezet. Het afge beelde bronzen beeld .Vrouw niet spiegel' is er daarvan één. Dit beeld staat in een plantsoentje op het Bylocqueplein, dus in één van de oudere buurten van Axel. (Foto's PZO)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 35