CHU-kamerfracties bezochten Goes en spraken ged. staten n Haven gebieden Chr. sportvereniging ,OKK' Goes aan diamanten feest toe MrH. K. J. Beernink: Zeeland werkt nu met grote getallen MODERNE KEUKENS D.M.boone*. RAAD SINT-JANSTEEN VRAAGT SOEPELHEID IN BOUWBELEID Hoechst RESTAURATIE STANDERDMOLEN AAN MOLENDIJK SINT-ANNALAND al 75jaar tHo ogeHuys ALMANAK Saldo Mortale Mars, uitvoering en kinderfeest S AWE MA NY PROVINCIAL B ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 MAART 1966 TWEEDn DAG VAN ORIËNTATIETRIP Vlissingse auto onbeheerd in Düsseldorf gevonden Op de Berlincrplatas in Diisseldorf Is een zeven maanden oude auto gevonden, ei gendom van een Vlissings autoverhuur bedrijf, welke wagen de magazijnmees ter K. G. (50) 24 februari daar had ge huurd, nadat hij er met diezelfde mor gen voor 17.500 aan lonen van door was gegaan, bestemd voor dertig man administratief personeel van het Rot terdamse bouwbedrijf Van V. en Van D. in plan Pauwenburg, Vlissingen. Van de azjjnmeester zelf was geen spoor te en. In de auto werd voor f 360, klein geld gevonden alsmede de werkkleding van de man, die hij ken nelijk heeft verwisseld voor een ander kostuum. Autoverhuurder O. Soolsma heeft zijn wagen, die niets mankeerde, donderdag zelf opgehaald. Voor wegslepen van de auto en bewaarloon bij een particulier bedrijf, dat de wagen op verzoek van de Düsseldorfse politie stalde, betaalde hij 65 Duitse mark. De auto, waarvan het kenteken via In- De kaïnerfracties van de Christe lijk Historische Unie, op oriënta- tiebezoek door Zeeland, hebben; vrijdag op de Bevelanden en in het bestuurscentrum van de provincie te Middelburg een lange reeks van actuele plannen en problemen aan zich laten voorbijtrekken en zich tegelijk laten voorlichten over de stand van zaken op allerlei gebied. De tweede dag begon voor de par lementariërs in Goes, waar het ge zelschap eerst werd ontvangen in de ambachtsschool om een uiteen zetting te krijgen over de onder wijsfunctie van de Bevelandse cen trumstad. Even lal er nam het gemeentebestuur de kamerleden mee op een korte trip door de stad, die als eindpunt het stadhuis had. 's Middags ging het via Noord-Bveland en langs "de Ooster- scheldebrug naar Middelburg, waar nog een bespreking volgde met het college van gedeputeerde staten. ,We hebben duidelijk de indruk gekregen dat in Zeeland de wet van de grote ge tallen begint te heersen'. Zo vatte mr H. K. J. Beernink namens dè beide ka merfracties ongeveer samen wat de al gemene opinie ls bij de CHU-kamer- feden, die zich in twee dagen een beeld probeerden te vormen van het Zeeland- van-vandaag. Het sloeg op wat men de vorige dag in Zeeuwscn-Vlaanderen had gezien; het sloeg ook op de uiteenzet ting die de heer C. J. Buurman, direc teur van de Goese ambachtsschool had gegeven van de positie van de stad als onderwijscentrum. En al was zij al uit gesproken voordat men een totaalblik kon werpen over de beide oriëntatieda- gen, die opmerking gold ook het overleg met Zeelands provinciaal bestuur over tal van belangrijke aangelegenheden. De kwalificatie ,wet van de grote getal len', werd mr Beernink ingegeven toen de heer Buurman in de leraarskamer van de ambachtsschool aan het gezel- teur een beeld van de school in de zich ontwikkelende maatschappij. ,Bij de op zet van school moet men zich steeds af vragen wat de kenmerken zijn van het komend cultuurpatroon', aldus de heer Buurman, die verder aanvoerde dat de scholen zich tegenwoordig veel meer moeten bezighouden met het ordenen van alles wat op de leerlingen afkomt dan steeds maar nieuwe stof bijpompen. Volgens de heer Buurman zit het ge vaar erin dat de scholen te statisch worden, dat er geen vaart inzit maar dat ze op een sukkelgang verder gaan. Tegenover de CH-politici pleit te hij dan ook voor voldoende speel ruimte ten opzichte van het onder wijs. stellingen onder zijn zorgen heeft, voor namelijk in het belang van de gehele streek. Exact demonstreerde hij dat met cijfers over de leerlingenaantallen. Daar naast gaf de heer Buurman een over zicht van de schoolgebouwen en de staat waarin zij verkeren. Aan de hand van een tekening schetste de abs-direc- Goes Goese zaken werden vervolgens breed uitgemeten tijdens de rondrit en bij de ontvangst van de kamerleden, aangebo den door het gemeentebestuur van de stad. Na een algemene uiteenzetting van alle oude en nieuwe vraagstukken waar mee de Bevelandse stad te maken lieeft voerde de burgemeester van Goese, mr F. G. A. Huber een pleidor.-i om de regio meer te laten meespreken in kwesties die voor haar van levensbelang zijn, maar waarvoor de beslissingen op een hoger niveau worden genomen. Wat de burgemeester suggereerde voor zijn gasten-politici was een .openhar tige discussie om een gaaf Zeeland te krijgen'. Mr Huber vroeg de kamerleden, zich bij beslissing over financiële zaken zich voor allerlei belangen niet alleen te laten lelden door het bevolkingsaantal. ,We proberen op alle mogelijke manieren te anticiperen op de toekomst. Maar steeds hebben we te maken met de pro blematiek van een kleine centrale ge meente'. Goes heeft er heel wat. De bur gemeester duidde ze met de aanwijsstok op de kaart aan: Industrie (het plan In het provinciehuis te Middelburg werden de CH-delegaties door het provinciaal bestuur ontvangen. .Snijders'), recreatie, landbouw, onder wijscentrum, woonstad. Maar mr Huber wees ook aan, dat de stad, die voorals nog moet oplossen op een oppervlakte van nauwelijks 800 hectares en met een krap budget. En daarmee bracht hij het vraagstuk van de herindeling en dat van de rijksuitkering voor de centrumge. meenten in het geding. Volgens burge meester Huber kan het allemaal echt niet zonder goede en vlotte medewerking van de rijksoverheid. Bij gebrek daaraan voorzag hij stagnatie op de genoemde gebieden. Herindeling f Advertentie) f BOUWMATERIALENHANDEL MIDDELBURG 01180-4951 Examen De heer A. J. Martetjn uit Yerseke slaagde te Den Haag voor het prakti sche gedeelte 2e rang stuurman GHV. terpol door de gemeentepolitie van Vlis singen was verspreid, moet naar men aanneemt zestien dagen onbeheerd en op slot op de Beriinerplatz hebben ge staan. Maandag j 1 kwam de Düssel dorfse politie te weten, dat de wagen er stond. De auto werd opengebroken. De 260,werd door de Düsseldorfse po litie in bewaring genomen. De Vlissingse eigenaar had wel meer een auto aan de magazijnmeester ver huurd, op rekening van het bedrijf waar de magazijnmeester werkte. De verhuurder krijgt voor de autorit 375,van G. Garant voor lening Hulster Ambacht' Voorlopig geen bejaardenwoningen De gemeenteraad van St.-Jansteen be sloot tydens de donderdag gehouden vergadering een brief aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid te zenden, waarin gevraagd zal worden om een zo soepel mogelijk beleid inzake rijksgoedkeuringen. Burgemeester J. heuser deed dit voorstel naar a leiding van een vraag van de heer R. van Acker naar het standpunt van de raad ten opzichte van de mogelijkheid het bouwen vrij te laten. Naar aanleiding van een vraag van de heer P. Stevens, noeveel invalide inge zetenen er mee zullen kunnen gaan op de door het comité ,Reis bejaarden en invaliden te St-Jansteen geplande reis, antwoordde de burgemeester dat dit aantal 35 bedraagt. De raad staat het comité een subsidie van 200,toe. De raad ging eveneens akkoord met het voorstel tot de toekenninj subsidie Het CHU-kamerfraoties aan. Mr Beernink kondigde aan, dat aan de Vereniging van Christelijk Historische gemeen bestu ren is gevraagd daarover een rapport uit te brengen. Wat de financiële vraag stukken betreft gaf hij een heel di plomatiek antwoord: ,We kunnen uiter aard niet teveel hooi op de vork nem Regeren is kiezen. Wat het zwaarst moet het zwaarst wegen''. Overigens is de CH-kamerfractie later tijdens de rondrit over Noord-Beveland en later bij de bespreking met gedepu teerde staten In Middelburg onder lei ding van de commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, wel gebleken dat er in Zeeland zelf al op heel wat punten gekozen moet worden. De oriëntatiereis door Zeeland werd op de tweede Wag, vooruitlopend op de jaarvergadering annex toogdag van de Christelijk Historische Unie te Middelburg meegemaakt door drie leden van de eerste en acht van de tweede kamer. aflossing van 60.000,— van stichting Hulster Ambacht (soci ale werkplaats) te Hulst te garan deren. De garantie ls naar inwoner tal over de gemeente verdeeld. Dc raad besloot met ingang van 1 juli het beheer en het onderhoud van de Koestraat over te nemen van de pro vincie, voor zover die straat binnen de gemeente ligt. De lengte van dit gedeelte is 113 meter. Het voorstel om medewerking te ver lenen aan het bestuur van de bijzondere rooms-katholieke kleuterschool te Hei kant, voor het treffen van enige voor zieningen, werd goedgekeurd. De voor bereiding van een bestemmingsplan voor een bepaald gebied van de gemeente, en de ontwerpstructuurschets voor Hei kant zouden door enkele heren van het adviesbureau Schut te Middelburg wor den toegelicht in een besloten zitting. Daarom stelde de burgemeester voor eerst de rondvraag af te handelen. De heer Van Akker vroeg hoever het stond met het voorstel van de stichting ,Be- tot do toeans woonlde dat de stichting betere behul- Beroepenvoorhchting en School- en Be- bejaarden nastreeft door de J2SKÏ ™.T°!rÏSh g te. <Sffi.v?S.eS5l»astlBliir van een dienstencentrum. Dat bedraB van 10, voor iedtre uit ^dienstencentrum jtan misschien vrij SS; span's tot stand komen. De bouw »an bng, die zich aan een onderzoek door bejaardenwoningen, waarbij gedacht Sfe,;l.w?.'iS.ondSwSEt' .ÜS.agoo,'st.ej!»°rdt aan twee complexen van elk 12 ja toekenning van een subsidie van wonjngen jn de omgeving van St-Jatt en5 Per 'nV°^.r. j>®r jaar aan degteen en gén compfex van 12 wonin- iwT1 t-S ?av!° SiLchtin?-, eno 1 gen in de omgeving van Heikant kan nog 1 ^Protestants Christelijk Pedagogi- maanden op zich laten wachten, sche Nazorg' aan geestelijk minder va- r lidpn in Zeeland werd goedgekeurd. De heer G. Engels vroeg wat, b dachten te doen met de grond ln de Daarop werd zonder hoofdelijke buurt van de nieuwe Rondweg en de stemming het voorstel om gezamen- j Visserijstraat. De burgemeester ant- lijk met de gemeenten Clinge, Grau-1 woordde dat gedacht wordt aan een we, Lagendam, Hulst, Hontenisse, groenbeplanting, zodat een fraaie entree Koewacht, Overslag, Vogelwaarde en j voor het dorp ontstaat. Slot van pagina 1 jens, die in dit verband op een gelijk plan wees van ,een lateraal kanaal van Zandvliet naar Waarde'. Door dit .superparallelkanaftl' zou dt grote scheepvaart namelijk het ge vaarlijke riviergedeelte l>ü Bat.li kun nen ontwijken. De heer Knegjens plaatste de haven en industrieontwikkeling van het Westerscheldebekken tegen de ach tergrond van de haven- en verkeers situatie in West-Europa. Hij gaf uit voerige schetsen van de havens (van Hamburg tot Le Havre), van de wa terwegen (naar zee en achterland), van ae wegen en spoorwegen naar het achterland en van de ontwikke ling in het transport. Vanzelfspre kend wees de heer Knegjens daarbij ook op de noodzaak van een tunnel onder de Westerschelde. De heer Knegjens hield zijn inleiding voor een groot aantal belangstellen den onder wie de commissaris der koningin in Zeeland, mr J. van Aart sen. Ook was aanwezig dr ir Nijman, vertegenwoordiger van Hoechst AG Frankfort, dat zoals bekend zich vrijwel zeker zal vestigen in Vlissingen-Oost. Bezorgdheid over het aantasten recreatiemogelijkheden van het Veerse Meer bleek uit de woorden van de heer P. M. Rehorst uit Heinkenszand, die na afloop van de causerie dit punt in de aandacht bracht. Hij vreesde namelijk, dat deze recreatie in gevaar zou komen als een Sloekanaal wordt gegraven en het Veerse Meer dus intensief bevaren zal worden door de binnenvaart. Voor zitter D. F. P. Hoegen stelde, dat juist dit een van de facetten is van het on derwerp, dat in een volgende bijeen komst behandeld zal worden. Voorstel aan de raad Totale kosten f64.500 Advertentie-1 LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING aj w ALKMAAR -eeuwse Vijucr Het was een mooie, nieuwe vijver in een nauwkeurig verzorgde tuin m Vlissingen. Een tuin en een vijverr waarop de heer, die in het erbij behorende huis woon de terecht enigszins trots was. De- tuin en de vijver lagen daar als vriendelijke toonbeelden van een nuttige vrije tijdsbesteding. Schets zijn verbazing, als de urije-tijds-besteder bij thuiskomst na een dag van nijver zwoegen voor de dagelijkse bete broods, stenen en het frisse groen, drij vend op het helder vijverwater. Het hele gezin gaat opgetogen kijken naar de nieuwe aanwinst. Dón vliegen tie vogels, opge schrikt door het gekrioel der me nigte, plotseling weg. Schets wederom de verbazing en het klein verdriet als blijkt dat vier van de zes voorheen in de vijver aanwezige goudvissen zijn verdwenen. Ergens in de Walcherse luchten snaterde een verheugd paar een den na dit onvoorziene maal. De standerdmolen aan de Molendijk te St.-Annaland de enige van het ge sloten standerdtype in Zeeland zal worden gerestaureerd. De raad/ van deze gemeente die maandagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen komt krijgt hiertoe vier voorstellen voorge legd, namelijk tot aankoop van het. erf- pachtsrecht en opstallen van de stan derdmolen, tot bet voteren van een kre diet van 64.500 tot restauratie van de molen, tot het aanvaarden van een ryks- suhsidie van 25.800 en tot het onder hands aanbesteden van de restauratie aan de firma P. van Beek te Rijnsaters- woude voor een bedrag van f 61.324,72. Reeds in 1960 is de vraag gerezen of de standerdmolen, eigendom van de gebrs. Kodde, of wel gerestaureerd of wel ge- amoveerd zou moeten worden. Een kos- tenbegroting in augustus 1961 had als uitkomst een bedrag van f 22.840. Het plan, dat niet was opgesteld onder aus piciën van de rijksdienst voor monu mentenzorg, kon geen doorgang vinden. In mei 1963 rapporteerde de centrale dienst, dat de molen gevaar voor de veiligneid ging opleveren, zodat werd geadviseerd de molen te laten demonte ren en op te slaan teneinde te zijner tijd tot herbouw te kunnen overgaan. Alvorens hiertoe over te gaan, werd een tweede begroting van de herstelkosten opgemaakt, eveneens buiten de rijks dienst voor monumentenzorg om, die een bedrag van 45.350 opleverde. Aan gezien destijds nog geen gunstige sub sidiemogelijkheden bestonden, achten k en w het destijds niet verantwoord een voorstel tot restauratie aan de raad voor te leggen. Conform de provinciale molenverordenlng werd gedeputeerde staten verzocht, "indien zulks noodzake lijk mocht blijken, een sloopvergunning verlenen. Het college antwoordde dat het ten zeerste zou worden betreurd, indien deze molen de enige molen van het gesloten standerdtype in Zee land zou moeten worden geamo- veerd. Het college adviseerde dan ook pogingen In net werk te stellen tot aankoop van de molen te gera ken en de rijks- en provinciale sub sidies aan te vragen. Een sloopver gunning meenden b en w niet te kunnen geven. Na de totstandkoming van het besluit verfijning algemene uitkering mo numenten in 1965. waarbij en aanzien lijk gunstiger regeling tot stand kwam, wera met ae gebrs, Kodde een voorlopi ge overeenkomst van koop en verkoop gesloten, waarbij de gemeente onder voorbehoud van bekrachtiging door de raad en goedkeuring door gedeputeerde staten, de standerdmolen aankocht voor de prijs van 2.000.In overleg met de rijksdienst voor monumentenzorg is een nieuw plan voor restauratie opge steld en zijn ook drie molenbouwers uit genodigd voor dit werk in te schrijven. Laagste inschrijver hierbij was de heer P. van Beek voor een bedrag 61.324,72. Met de kosten van aankoop van de molen en van de overdracht en de restauratie is een totaal bedrag (af gerond) van 64.500 gemoeid. Men krijgt van het rijk een subsidie var 25.800 en van de provincie var 12.400. Voor rekening van de gemeen te blijft een bedrag van f 26.300. Van het totaal der subsldiale lasten (een bedrag van 64.500) wordt over een periode van 25 jaar door middel van een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds bovendien nog 30 procent terugontvangen. In deze vergadering krijgt de raad voorts onder meer voorstellen te behan delen tot het voteren van een krediet ten bate van de bestrating van de Ring, tot onderhandse aanbesteding van rio- lerings- en wegaanleg in het uitbrei dingsplan .achter de molen', tot aan- en verkoop van gronden en tot verbouwing van het dorpshuis. Schoolreizen naar buitencentrum .Volksonderwijs' Nog voor dat het derde buitencentrum van Volksonderwijs te Noordgouwe of ficieel zal worden geopend, kan het voor schoolreizen in kJasverban-d gebruikt worden. Het gebouw kan plaatsbieden aan 100 personen. Er is een grote eet zaal, die tevens als dagverblijf kan worden ingericht en er zijn 5 slaapza len met een capaciteit van 20 bedden. De grote ruimte op de bovenetage kan als recreatieruimte geschikt gemaakt worden. Voor conferenties heeft men de beschikking over een aantal kleine re kamers. VOLGENDE WEEK ZATERDAG JUBILEUMDAG KUNST .ONDERLING KUNSTGENOT' PRENS VAN ORANJE - GOES Het is voor de Goese toneelvereniging .Onderling Kunstgenot' zoals trou wens ook voor alle andere amateurtone- listen in meer dan één opzicht triest, daï voor-de-vulst-weg-praters, achter- he'-nieuws-kijkers, sta-of-ik-achiet-man- nen en anderen beeldbuisfiguren zoveel toeschouwers ui't de schouwburgzalen lokken. In de eerste plaats is het na tuurlijk een wrange deceptie om na maandenlang intensief repeteren te moeten optreden voor een slechts voor de helft gevulde zaal, zoals .Onderling Kunstgenot' gisteravond moest doen in ,De Prins van Oranje'. Maar vooral zul len ,de laatste gterouwen onder de toe schouwers' met enige nostalgie hebben teruggedacht aan die lang vervolgen tij den, waarin KO drie avonden achtereen het kunstgenot toch niet zo onderling hield als gisteravond. Drie maal een volle zaal Het was de tijd, waarin .Onderling Kunstgenot' nog eerst een zogenaamde .volksvoorstelling' gaf, een openbare gnerale repetitie, die aan de eigenlijke première voorafging. De on weerstaanbare aantrekkingskracht van de blauw-oplichtende beeldbuizen heeft zo'n openbare .generale' helemaal on mogelijk gemaakt. En juist zo'n publie ke try-out hebben we gisteravond gemist toen OK .Saldo Mortale' of ,De miljoe nen van het goede vrouwtje' van Dimi- tri Frenkel Frank realiseerde. Want een generale repetitie ten aanschouwe van een meelevend publiek heeft deze veeleisende komedie ongetwijfeld nodig. Nu de tonelisten direct ,aan de start" moesten komen voor de première was het eigenlijk niet verbazingwekkend, dat in het eerste bedrijf de dialogen wat traag en moeizaam verliepen. Het leek alsof de spelers tastend contact zochten met ,de zaal'. En dat contact is juist bij dit spel noodzakelijk, omdat auteur Dimitri Frenkel Frank een toneelvorm gekozen heeft, waarin de acteurs en ac- jrices zich beurtelings direct tot de zaal richten om de handelingen van bepaalde personages te verklaren, om verslag uit te brengen van wat nog komen gaat of om andere mededelingen te doen. Kort- het .pakte' niet direct. Bovendien gingen door dat moeizame begin woord spelingen, humoristische tegenstellingen in dialogen verloren. Dat deze cast van .Onderling Kunstgenot' het wel kan, werd in het tweede bedrijf, maar vooral na de pauze bewezen, toen acteurs en actrices met een juiste flair en vooral een juist tempo de vaak spitsvondige dialogen .hanteerden'. Toen ook kwam er een wisselwerking tussen publiek en spelers, omdat ,de zaal' bespeeld werd op een wijze, zoals dit merkwaardige stuk vraagt. Met .Saldo Mortale' heeft Dimitri Frenkel Frank weer eens be wezen een opmerkelijk talent te hebben het schrijven van navrante kome- Met een verrassende uitwerking maakt hij een dagdroom tot een even dwaze als miraculeuze werkelijkheid: een kleurloze boekhoudster wordt een vreemde, maar geloofwaardige met mil joenen smijtende baronesse. Verrassend wordt de intrige vooral ook, omdat Di mitri Frenkel Frank deze hoofdfiguur tenslotte ln zekere zin schizofreen maakt. Maar .Saldo Mortale' is vooral ook bijzonder onderhouden door de speelse dialogen. Mevrouw W. Ch, van Maanen-Cohen Tervaert excelleerde in de hoofd/rol; zij had de juiste verwar ring voor een ,uit haar gewone doen' gebrachte boekhoudster eh zij had de juiste grandeur om de rijke vrouw te spelen. Toen de trage start overwonnen was, vond de heer E. W. Ca,reis het la conieke tegenspel, dat voor de rol van de aandoenlijke oplichter nodig was. De heer E. Casteleyn moest zich in vele gedaanten steken als ,de acteur': vooral zijn presentatie van politieman en bur gemeester ging hem uitstekend af. Mar leen de Jongh liep precies zo kwebbe lend door alle gebeurtenissen heen als Dimitri Frenkel Frank dat waarschijn lijk bedoeld heeft. In het slotapplaus werd ook pater Gerlach Hellwig, die de regie had, betrokken. Van den B. Goes heeft deze maand 'n diaman ten vereniging binnen haar gren zen de christelijke sportvereniging .Oefening Kweekt Kunst' bestaat 60 jaar. Er zal van dit jubileum in de Ganzestad heel wat werk wor den gemaakt. ,OKK' heeft ter ge legenheid daarvan een jubileum nummer van het verenigingsblad uitgegeven, waarin de periode van het bestaan de revue nog eens pas seert. Volgende week zaterdag 26 maart staat er de jubileum uitvoering op het programma en zaterdag 16 april organiseert men een .jeugdfeest' om ook de aspi rantleden een flink aandeel in de jubileumactiviteiten te geven. ,OKK' heeft ook plannen voor de toe- het mogelijk ls in plan-zuid ln de Gan-i zestad, de FruitwijK, een onderafdeling op te richten, zo wordt aangekondigd* De opzet, is oin daarvoor gebruik te ma ken van de gymnastiekzaal van de nleu- RECHTBANK DEED UITSPRAAK IN DRAMA VAN BOSCHKAPELLE' De meervoudige strafkamer van rechtbank le Middelburg heeft vrijdag morgen de 19-jarige J. K. uit, Boschka- pelle veroordeeld lot 3 jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf door te bren gen in de bijzondere strafgevangenis ir Zutphen, wegens het om het, leven bren gen van zijn vader. Op 7 november var het vorig jaar bezweek vader K. aan de verwondingen, die hjj opliep bjj hamer slagen, die hem door zijn zoon enkele uren tevoren waren toegebracht. De eis van de officier van justitie was veertien dagen geleden bjj de behande ling van de zaak gelijkluidend. De recht bank kwam tot bewezenverklaring van doodslag. Raadsman mr W. K. H. Die- leman betoogde tijdens die zitting van veertien dagen geleden, dat er sprake was van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, waf de dood tot ge volg had. fAdvertentie Centrale verwarming Nedersiraal 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 De gebruikelijke ereboog ontbrak er vrijdagmiddag in Middelburg. Bij het huwelijk van Nel Vader en Jo Mülenaar had men liet groot ser aangepakt. De Veerse dakrui ters waarvan beiden lid zijn zorg den voor een erehaag die nogal wat bekijks trok. Bij dit eerbetoon paste oolc het koetsje, waarin het bruidspaar tenslotte wegreed. ffyii e christelijke ulo. Gedacht wordt ook aan een afdeling voor oudere dames en heren, die nooit hebben geturnd en larvoor men .ontspanningsstof' ln pet- heeft. Op de dag van de jubileumviering zaterdag 26 maart zal ,OKK' zich ln de middaguren aan de Ganzestad presen teren met een mars door de Goese stra ten. Achter het tamboers en pijperskorps .Excelsior' wordt dan de volgende route enomen: Dam, Jacob Valckestraat, 'oorstad, Zonnebloemstraat, Kamper foeliestraat, Leliestraat, Beatrixlaan, Anjelierstraat, Magnoliastraat, Kleine Kerkstraat, Lange Vorststraat, Klok- straat, Lange Kerkstraat, Markt, Opril, Magdalenastraat, Waterstraat, Vlas- markt, Rijfelstraat, Markt, Korte Kerk straat, Singelstraat, Kreukelmarkt, Dam. In ,De Prins van Oranje' zullen OKK-gymna8ten 's avonds staaltjes van hun kunnen tonen. Dan komen tijdens de jubileumuitvoering zowel meisjes, dames, jongens als adspirant-heren voor het voetlicht. De vereniging ,If Vlugheid' uit Rotterdam zal het keurtur- nen voor haar rekening nemen om de uitvoering extra glans te geven. Zater dag 16 april worden de jubileumfestivi teiten voortgezet met een openluchtfes tijn voor de jeugd op het sportterrein aan de Willem Barentszetraat. Er wordt 's morgens voor de jongens en meisjes tussen 12 en 16 jaar een puzzelrit uitge schreven en 's middags komen de kinde ren tot 12 jaar aan bod. Een groep leden van het Christelijk Jongeren Verbond zorgde er eind maart 1908 voor, dat ,OKK' Examen gericht. De eerste oefeningen werden gehouden In het CJV-Iokaal, waar men ringen aan de zolder lüng, een houten Drug kocht en een rekstok improviseerde. Er was ook al snel een een adsplrantenclub, met vooral leden uit de .knapenvereniging van het CJV, zo wordt ln het jubileumover zicht opgehaald. Toen de heer K. Kooy leider bij ,OKK' werd, in 1921, ging het turnpeil flink omhoog. Met z^jn komst deed ook de af deling atletiek haar intrede in de ver eniging. Vijfentwintig jaar na de oprich ting kreeg de Goese sportvereniging I haar damesafdeling, door tussenkomst van ds Ferguson uit Den Haag, die over deze zaak contact opnam met het CJV. Na de oorlog waarin trien stilletjes doorturnde ln de garage Van Melle kreeg ,OKK' een toeloop van ongeveer 250 leden. En bij die heroprichting in 1945 kwam er ook een voetbalclub, die echter spoedig ter ziele ging. Bij het l 50-jarlg bestaan in 1956 kreeg dé ver eniging een volleybalnet en dat resul teerde in de oprichting van een volley bal-afdeling, waaruit later de zelfstan dige volleybalclub ,EGVC' ohtstond. ,OKK' is ook de stimulans geweest voor van de gymnastiekvereni- in Kloetinge: de Kloetlng- ,OKK' splitsten zich af in een eigen club. In het jubileumoverzicht worden tal van sportieve activiteiten van de Goese ver eniging aangehaald. In het bijzonder Aan öe economische hogeschool te Rot terdam slaagde voor het kandidaatsexa men economische wetenschappen de heer G. S. Hellingga te Souburg. Advertentie stuurslld is geweest en vele jaren les heeft gegeven en de heer A. Verrljzer, tot eind 1965 leider van de jongensgroep Voorzitter van ,OKK' is nu sinds 1956 de heer D. van Heiningen, die overweegt om deze functie over te dragen aan een jongere kracht. NOORDOOSTELIJKE WIND Zonnige perioden en op de meeste plaat sen droog weer. Matige tot krachtige noordoostelijke wind. Middag!cinperatu- van omstreeks vijf graden. 20 maart Zon Maan ZON EN MAAN op 06,42 op 07.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 2