VLIEGRAMP TOKIO KOST 64 MENSEN HET LEVEN Noord-Beveland: bouw vijfde gemaal Boekenkartel verder dan ooit in slop Komplot op Ceylon Orkaan raast over Mississippi -58 doden, honderden gewonden Stad Ril land VANDAAG LINKS VOORRANG' OP PROEF IN DEN HELDER Vervroegde uitvoering toegestaan 209e jaargang no. 54 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vcld,!. F- B- d°n en W. de Paster. Hoofdredactie/ W. Leertouwer en O. A. de Kok 0 Abonnementeprlje 68 cent per week. 1 t 58 60. tel 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3043), Middelburg. Markt 51. tel. 3841. (b.g.g. red. 2078/3169, tdv. 2375). Goe». Grote Markt 3133, adm. tel. 2094. 0 Adv. prlj» 34 cent per mm. Minimum per adv. 5.10 Ingexonden mededelingen HA tarief. Kleine adv. (au. 8 regel.) 3 per kwartaal, franco per port 11,65 per kwartaal. Loaee nummer. 20 cent. 0 lureevt: VIlHlng let. 6140 (b.g.g, red. 7853. adv. 5213). Oo.tburg, tel. 239S- Terneuten. Araen.al.tra.t 2. tel. 2911 Zl.rltu it per regel. (min. 1.75). ..Brieven bureau van dit blad" 50 cent mie». Giro 359300 P.Z.C.. MI.1d.ib> Zaterdag 5 maart 1966 Ook huizen vangen veel wind Pagina 2 CANADEES STRAALTOESTEL BIJ LANDING VERONGELUKT Een DC-8 straalvliegtuig van de Canadian Pacific Airways is giste ren met 71 personen aan boord verongelukt bij een poging tijdens dichte mist te landen op de inter nationale luchthaven van Tokio. Vier uur na het ongeluk waren 53 lichamen geborgen, 7 inzittenden zouden het ongeluk hebben over leefd; gevreesd wordt dat de 11 vermisten zijn omgekomen. Het vliegtuig had 62 passagiers en een bemanning van negen koppen. Een der overlevenden, een Duitser genaamd Lan der, vertelde in het ziekenhuis: .ons werd verteld dat we zouden landen en ik sloot mijn veiligheidsgordel. Ik zat in het midden en mijn vrouw links en mijn zoon rechts van mij. We hielden eikaars hand vast. Plotseling was er een schok en het vliegtuig bonkte drie maal. Toen was er overal brand om ons heen. Ik hield hun hand nog vast'. Landers vrouw Helga behoort tot de overlevenden, maar zijn zoon kwam om. Tegen zeewering Volgens een der berichten toestel tegen een zeewering bij het naderen van de luchthaven "en vervolgens in brand gevlogen Een ver slaggever vertelde dat de zeewering over" een afstand van 50 meter werd ver nield en een der straalmotoren in de na bijheid ervan werd gevonden. Dichtbij de motor vond men drie doden en overal in het rond verspreid lagen documenten. Het was de tweede grote vliegramp in Tokio in een maand tijds. Precies een maand geleden stortte een Boeing 727 met 133 personen aan boord in de Baai, van Tokio. Er waren geen overlevenden. NOG STEEDS GEEN NIEUW REGLEMENT Buitenlanders proberen deel van onze markt te veroveren eniging ter Bevordering van de Be- j langen des Boekhandels werden eind fe- 1 bruari door de georganiseerde bockver- i kopers verworpen, doch door de ultge- vers, z(j het met tegenzin, aanvaard. Deze i voorstellen beoogden onder enige verruiming In ae afzetmogelijk heden van pockets en populaire boeken buiten de thans .erkende' boekhandel om. Nu de boekverkopers met een zeer -v- jgrote meerderheid deze plannen tot een1 Terwijl Nederlandse uitgevers en compromis verwierpen .is een aantal uit- boekhandelaren het nog steeds niet I gevers geneigd zich van het besluit tot eens zijn over een nieuw reglement SSSSTLIft.™ handelsverkeer, maken buiten- voorstellen toch al niet ver genoeg om landse uitgevers plannen om een een redelijk lonende produktie en afzet deel van de Nederlandse boeken- ™n eenvoudige boeken mogelijk te m.- markt in handen te krijgen, zo is tot de boekenwereld doorgedron- ItlOdllllk gen. In het Nederlands gedrukte i boeken van buitenlands.* uitgevers vallen als .import' onder geen en kele restrictie van de Nederlandse SPOEDIG WEER GOEDKOPE KOELHUISBOTER De minister van landbouw en visse rij heeft in overleg mee het pro- duktschap voor zuivel besloten uit regeringsopslag van koelhuis- boter vijftienhonderd ton voor de binnenlandse consument te bestem men tegen een prijs van ten hoog ste 1,20 per pakje van tweehon derdvijftig gram. Aan de boter- groothandel is daarom de gelegen heid opengesteld tot eind maart 1966 bij het Voedselvoorzienings In- en Verkoopbureau (VTB) deze koelhuisboter te betrekekn tegen de prijs van 4,31 per kilogram. Met het ontdooien en het ompakken van de koelhuisboter in kleinverpakking en het distribueren over de kleinhandel zijn ongeveer tien dagen gemoeid. Er dient rekening mede te worden ge houden dat, indien zou blijken dat koel huisboter aan de consumenten wordt verkocht tegen een hogere prijs dan 1,20 per zakje van tweehonderdvijftig j gram, de ministers van economische za ken en van landbouw en visserij niet zul len aarzelen een prijsbeschikking uit te. vaardigen voor koelhuisboter, waarin de ze prijs van 1,20 als maximum prijs wordt vastgesteld. Gedenknenningen huwelijk van Westduitse Munt De Westduitse staatsmunt zal maandag een drievoudige gedenkpenning ter ge legenheid van het huwelijk van prinses Beatrix niet de heer Claus von Amsberg uitgeven. Op alle drie medailles is aan de voorzijde het bruidspaar te zien met de datum van het huwelijk. 10.3.1966. Aan de achterzij de van dé penningen zijn resp. het kasteel Drakesteyn het paleis op de Dam en de Westerkerk afgebeeld. De medailles kosten 19. 33, 66, 145. 1400 en 2900 D Mark. Een DC-8 straalvliegtuig van de Canadian Pacific Airlines is vrijdag aan het einde van de landingsbaan van het vliegveld Tokio in dichte mist verongelukt en in brand gevlo gen. Twintig doden zijn reeds uit het brandende wrak geborgen. Er zouden 81 personen aan boord zijn geweest, van wie acht bemannings leden- boekhandel. Bovendien zijn er plan nen in de maak voor het stichten van boekenclubs, zowel door bui tenlandse als door Nederlandse on- derlandse ondernemers. Boeken clubs plegen buiten de boekhandel om te leveren. Reorganisatievoorstellen van een specia- le commissie voor het 150 jaar oude boekenkartel van de Nederlandse Ver- E eniging van de Belangen des Boekhan- Aangezlen bovendien het bestuur van de boekverkopersbond is afgetreden, wordt een hernieuwd overleg tussen uitgevers en boekhandelaren bijzon der moeilijk, zo vinden ze. En dit. terwijl na overleg met het departement van economische zaken een oplossing \-an de moeilijkheden rond net boekenkartel tegen 1 april (eerst 1 januari) 1966 In het vooruit zicht was gesteld. Wie In een provincie woont waar de landbouw een belangrijke pijler ia van het bestaan, kijkt er altijd weer van op ais er tegenstellingen worden geconstrueerd tussen landbouw en Indus trie. tussen stedeling en plattelander. Men weet hier in Zeeland immers wel beter. Toen vorige week ln Hedenesse allerlei figuren uit de Zeeuwse samen leving bijeen waren om over diverse ont wikkelingen ln dit gewest te spreken, kwam bijvoorbeeld "duidelijk vast te staan, dat de Industrieel onder de aan wezigen de landbouw ln deze tijd als een vrijwel geheel geïndustrialiseerde be drijfstak beschouwt. Hij sprak er met respect over. Terecht, want de landbouw is een vorm van industrie geworden, al thans lij Zeeland, waar verkavelingen, mechanisatie en motorisatie de landbouw hebben gemaakt tot een moderne be drijfstak. Onderwijs, voorlichting en we tenschap hebben daaraan meegewerkt, zodat hier een beeld van de landbouw is ontstaan, dat niet onderdoet voor dat van het overige bedrijfsleven. Maar in stedelijke en verstedelijkte samenlevin gen houdt men er nog wei eens een merkwaardig en verkeerd beeld van .de boer' op na. het beeld van de buitenman, onhandig in de grote stad. compleet met hoge zijden petjes en de rode zakdoek om de nek. Hoewel, men moet toegeven dat zélfs in een provincie als de onze dit onjuiste beeld een vrij hardnekkig be staan leidt. Nog niet zo lang geleden deed een school uit één van dé Zeeuwss steden mee aan een radiowedstrijd, waar bij een leerling een voordracht leverde in Zeeuws dialed. En natuurlijk zou men haast zeggen ging het weer over de een of andere Krells, die in Amster- op vat ellen f Liging gleme Acht onderofficieren van het Cey- lonese leger zijn gisteren gearres teerd in verband met een samen zwering tot geweldpleging tegen een aantal leden van de regering en sommige linkse leiders, zo heeft een regeringswoordvoerder in Co lombo meegedeeld. Er zouden waarschijnlijk meer arresta ties volgen. De politie had de woning doorzocht van een voormalige hoogge plaatste ambtenaar. Het Ceylonese kabinet kwam gister avond in spoedzitting bijeen en werd van de zaak op de hoogte gesteld door de waarnemend premier, Jayewardene. WINKELCENTRUM WERD MET DE GROND GELIJKGEMAAKT Het midden van Mississippi en delen van Alabama zijn donderdag nacht door een wervelstorm geteisterd. Dit heeft tenminste 58 men- Jsen het leven gekost. Het aantal gewonden bedraagt meer dan 400. De autoriteiten van Mississippi hebben de nationale garde gelarmeerd om even tueel dienst te doen in het getroffen gebied. ,Het gebeurde zo vlug dat we nauwelijks wisten wat er aan de hand was', zei een pompstationsbediende. Van onder puin in liet winkelcentrum stegen kreten van mensen op. ,Het was het ergste wat ik ooit meegemaakt heb', zei R. L. Crawford. Een levensmiddelen winkel, een drogisterij, een bazaar en het kantoor van een aannemingsmy voor elektrische werken werden zwaar beschadigd. In een winkelcentrum aan de zuidkant van Jackson, dat geheel werd verwoest, kwamen twaalf mensen om. Doordat ook een elektrische centrale werd getroffen, was Jackson, dat een kwart miljoen in woners heeft, voor een deel enige uren van stroom verstoken. OLIE VOOR RHODESIE Volgens berichten uit Johannesburg zyn twee tankschepen met ruwe olie. voor Rhodesië onderweg naar de havenstad 3e>ira in Mozambique. De eerste tanker wordt zondag aanstaande verwacht, de tweede enkele dagen later. Het zou de eerste olie-aanvoer voor Rho desië zijn sinds Engeland, in december vorig jaar, een olie-embargo tegen Rho desië instelde. De olie zou volgens ge noemde berichten door de ruim 300 km lange leiding tussen Beira en de Rhode- sische raffinaderij nabij Oemtali worden gepompt. - den vastgelegd, waarna aanbieding aan het ministerie van economische zaken zou volgen. Nu het fundament onder dit plan Is I weggeslagen, rijst de vraag, hoe door economisch zaken gereageerd zal wor den. Het oude reglement handelsverkeer werd na hedendaagse opvattingen niet meer aanvaardbaar geacht. Kan het, zo vraagt men zich in de boeken wereld af, na 1 april eigenlyk nog wel van kracht blyven De noodzaak van een oplossing op kor te termijn wordt door zeer veel betrok kenen duidelijk gevoeld. Ook van uit geverszijde wordt een redelijke reglemen tering van het handelsverkeer met de boekverkopers noodzakelijk geacht. Maar hoe deze na het verwerpen van het reorganisatiecompromis tot stand moet komen, is vooralsnog onduidelijk. Informeel contact op het hoogste niveau tussen vooraanstaande figuren in de or- Blijkens de lijst van koninklijke gasten ganisaties van uitgevers en boekhande- in de Westerkerk op 10 maart zal ook laren OOK PRINS CHAH KAR1M AGA KHAN BIJ HET KERKELIJK HUWELIJK Vrij op 10 maart De hoofdafdeling sociale zaken van het - Landbouwschap heeft alle werkgevers in de agrarische sector aanbevolen, ge bruik te maken van de vergunning van het College van Rijksbemiddelaars om op 10 maart aanstaande aan hun werk nemers een extra vrije dag te geven met behoud van loon. wierpen tot op heden geen resui- a af. Het boekenkartel zit thans nog er in het slop, dan de groot-* simisten enige maanden geleden te bevroeden, aldus een veel gehoorde verzuchting. Dit is alles wat overbleef van een winkelcentrum in de plaats Jack son (Mississippi) nadat een torna do zijn verwoestend werk had aan gericht, vele doden en handerden n achterlatend. Oranjehuweliik Hoe Oranjevorstinnen in het verleden gekleed gingen op hun bruiloftsdag is te lezen in het zaterdagnummer, dat hiermee opent. Voorts op: Pag 2: panische angst oorzaak van drama. Pag. 3: kamerleden verbaasd over stagnatie wegenbouw. Pag. 5: kerkdiensten. Pag. 7: .Tonny en de liedjes van verre' en de radio- en televisie programma's. Pag. 9: een fossiel bos bij Ter- En in het zaterdagnummer Pag. 13: hoe Oranjevorstinnen trouwen. Pag. 15: een beschouwing van het werk van de architect K. L. Sij- mons, de opvoering van Schillers .Don Carlos' door het Nieuw Rot terdams Toneel en de Letterkun dige Kroniek door Hans Warren- Pag. 1 hoe vriendelijk is een re ceptioniste; grafisch werk in Vlis- singen en een jacht op het droge. Pag. 19: van alles over voorjaars mode. vooral van Dick Holthaus. Pag. 21: een wedloop tussen auto merken en commentaren uit ver schillende bladen. Pag. 23: kerken op Tholen. Vandaag gaat men in Den Helder in de praktijk beproeven of het voor rang geven van het verkeer van linies voldoet aan de verwachtingen die men daarvan heeft. Vijftig leden van de automobielclub Den Helder gaan nl, in een speciaal voor deze proef afgezette stadswijk, met hun auto's een bepaald circuit rijden. In totaal worden er drie proeven genomen, eerst worden de gewone verkeersregels gevolgd (dus rechts voorrang), vervolgens wordt het links voorrang in de praktijk gebracht en daarna zal men van een bepaalde kruising in de wijk tijdelijk een voorrangs kruising maken. Deze praktijkproef werd voorbereid samen door het Nederlands comité links-voorrang en de VPRO-televisie, de VPRO komt nl op 12 april met de eerste van een serie tv-uitzendingen die getiteld is .Wereld op wielen'. In deze tv-uitzending er komt er 1 per zes weken zullen allerlei zaken die het verkeer betreffen aan de orde worden gesteld. Ook gaat men in dit programma en dat is uniek voor Nederland een autotest verzorgen, waarbij autoroadtests gevisualiseerd zullen worden. De be doeling is om met dit programma-onderdeel consumentenvoorlichting te geven. ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP De verbeteringswerken voor de afwatering van de Noordbeve- landse polders komen binnen nu toch afzienbare tijd in een eind fase: de bouw van het laatste (vijfde) gemaal raakt in zicht. Het gaat hier om een installatie bij Colijnsplaat, die een 2530 hectares groot gebied zal moe ten gaan bemalen, jvaar het pol derwater momenteel alleen via een natuurlijke lozing door slui zen wordt afgevoerd. De bema- üngsïnstallatie zal worden opge zet als een aanpassingswerk in het kader van het deltaplan. De directie Zeeland van rijkswater staat heeft laten weten dat wordt Ingestemd met de ver vroegde bouw van dit .kunst werk'. In de algemene vergade ring van hoofdingelanden van het waterschap Noord-Beveland is dit onderwerp vrijdagmiddag druk in bespreking geweest. Het waterschap heeft namelijk nog een grote wens rondom het toekom stige Colijnsplaatse gemaal: opvoe ren van de capaciteit. Het plan, dat thans op tafel ligt. is afgestemd op een capaciteit van 8 kubieke meter per minuut per 100 hectares in op pervlakte. Het technisch bureau van :1e Unie van Waterschapsbonden heeft het gemaal met zijn door die selmotoren aan te drijven pompen zo ontworpen en de cultuur technische dienst i afgaand op het ruilverkave lingsplan voor Noord-Beveland) heeft daarop zijn adviezen gebaseerd. Noord-Beveland zelf wil meer: een capaciteit van 10 kubieke meter per minuut per 100 hectares. Die verho ging zou dan moeten worden bereikt door de capaciteit van de motoren uit te breiden. De pompen zouden al dus een beter rendement opleveren. Het dagelijks bestuur van het water schap neeft geïnformeerd naar de meerkosten van deze wens. Een op gave van de machinefabriek Stork Hengelo wees uit dat hier een be drag van f 50 000 mee gemoeid zal zijn. De technische dienst van het waterschap zal nu een poging onder nemen om deze uitbreiding van de capaciteit er in ,Den Haag' finan cieel uit te slepen. Volgens dijkgraaf M. W, van Arenthals is er voor de grondgebruikers een groot belang mee gediend. Tot 1978 heeft men ook met dit gemaal op de Ooster- schelde te maken met de eb- en vloedbeweging. Het komt dan vaak voor dat het laagwaterpeil van de Üosterschelde hoog is, wanneer ook in de waterleidingen van de polders veel water staat En dat belemmert een vlotte lozing van het polderwa- AANBESTEDING Cf dit alles voor het gebied van de Oud- en Nieuw Noord-Bevelandpol- der, voor de Katspolder en voor de Leendert Abrahampolder een haal bare zaak is. weet het waterschap Noord-Beveland niet. De vraag kwam vrijdagmiddag in discussie of een eventuele vertraging in de bouw van het Colijnsplaatse gemaal moet wor den geaccepteerd door het voorstel tot een verandering in de plannen. Men wilde dat het liefst beoordelen naar bevind van zaken. Met de kant tekening erbij dat het een optimis tisch geluid is, sprak 'de heer Van Arenthals nog de verwachting uit dat het nieuwe gemaal voor de bouw dit jaar kan worden aanbesteed. In zijn openingswoord tot deze eer ste vergadering van hoofdingelanden ln 1966 gaf de dijkgraaf nog een kort overzicht van de waterhuishouding in het verstreken jaar. Hij stelde vast dat de regenval in 1965 weer boven de 1000 mm en op sommige plaat sen zelfs nog bovem de 1100 mm en 1200 mm ligt .Toch kunnen we consta teren dat de schade aan de winter tarwe door piasvorming van zeer ge ringe betekenis is geweest', aldus de heer Van Arenthals." En verder: ,Door de bouw in ruilver- kavelingsverbarid van zes nieuwe duikers en de nieuw gegraven leidin gen in de Geersdijkpolder is de wa terafvoer van de diverse polders, die door het gemaal .Willem' worden be malen, al merkbaar verbeterd. Ook is de waterafvoer in de nog natuur lek lozende polders behoorlijk goed geweest. Al komt deze altijd ver achteraan bij die van de bemalen polders'. De dijkgraaf voegde er nog aan toe dat het verzorgingspeil van het waterschap Noord-Beveland sinds de concentratie in 1959 aanzienlijk ls verbeterd. De aanschaf van een com pleet machinepark heeft daaraan niet weinig bijgedragen. Ook in ander verband kwam vrijdag middag die concentratie nog naar voren. Aan het begin van een nieuwe zittingsperiode werden alle hoofdin gelanden (onder hen vijf meuwe) be ëdigd. krachten of van de ouders er ook maar even aan gedacht, dat met een dergelijke voordracht weer een steentje werd bij gedragen aan het verkeerde beeld over de Zeeuwse landbouw. Nu is het over dreven om op een dergelijke voordracht kritiek uit te oefenen"zo erg ls het ook weer niet maar toch is het te be grijpen, dat uit de kring van de land bouwers wel eens bezwaar wordt ge maakt tegen het denigrerend gedoe over boeren' de hedendaagse landbouwer is een industrieel ondernemer en wordt dat I nog steeds meer. Wij brengen dit alles naar voren om dat in het voortreffelijk uitgevoer de blad ,19NU' van de .Stichting public relations land- en tuinbouw', van welk blad het eerste nummer van de tweede jaargang zojuist is verschenen, dit onderwerp eveneens wordt behandeld. Daar wordt de vraag gesteld: .Hoe ziet de stedeling de boer', het antwoord wordt gegeven onder meer door staatssecreta ris Egas en twee ieraren van een Voor- burgs lyceum. De beide laatsten vertel len over excursies en uitwisselingen van hun school naar Sehouwen-Dulveland en uit hun geestdriftig betoog kan men af leiden, dat dergelijke excursies van groot nut zijn. Redacteur F. M. Wilbers van ,19Nu' zet uiteen, dat zijn stichting uit wisselingen als deze systematisch gaat aanvatten, niet alleen naar boerenbedrij ven maar ook naar het agrarisch be drijfsleven als zuivelondernemingen, sui kerfabrieken, veilingen enzovoort. De laatste fase in zijn plan is de uitwisse ling van de boer en ziin gezin met de stad: de plattelanders kunnen dan zien hoe de stedeling leeft en werkt. Een am bitieus programma, dat wellicht op de lange duur in Nederland inderdaad leta kan veranderen aan de .image' van de boerenstand. Toch willen we een woord van lichte kritiek laten horen, namelijk op de hiervoor genoemde laatste fase van het programma, de uitwisseling van de boerenstand met de stedeling. Het spijt ons, maar dat vinden we net iets te veel van het goede. De stichting gaat er kennelijk (voor zover we Zeeland en zijn landbouw in ogenschouw nemen echter ten onrechte) van uit. dat de landbou wer niets afweet van de stedeling. Het klinkt misschien pretentieus, maar ons valt als regel op, dat de gemiddelde landbouwer véél meer afweet van wat er in de stad gebeurt dan omgekeerd. Er is op dit stuk van zaken geen (of niet veel) voorlichting nodig. Het ls ook logisch, dat de boer meer afweet van de stad dan omgekeerd, het ligt in de aard der dingen. We komen nog wel eens in kringen van landbouwers, landbouwjongeren en plat telandsvrouwen en daar blijkt ons ie dere keer weer opnieuw hoe men daar kennis draagt van allerlei ontwikkelin gen bulten de agrarische sfeer, het valt ons op hoe vaak vanuit het platteland stedelijke agglomeraties worden be zocht, voor vergaderingen bijvoorbeeld of .gewoon' om er eens te kijken, hoeveel familie men voorts in stedelijke samen levingen heeft. In bijeenkomsten van landbouwafdelingen treft men soms drie, vier mensen aan, die Canada hebben be zocht, in Amerika zijn geweest of in Australië. De afvloeiing van het perso neel in de ianabouw heeft onder meer tot gevolg gehad, dat menige boerenzoon ging studeren, zodat ook daardoor con tacten met de stedelijke samenleving zijn ontstaan. Nee, over het algemeen is er ;één gebrek aan kennis van .de stad' Mj le agrarische plattelander, wel het om gekeerde is het geval. Het valt op grond van de laatste overweging toe te juichen, dat de Stichting public relations land- en tuinbouw daaraan iets gaat doen. maar het lijkt ons overbodig om nu ook nog een stroom naar ,de stad' te organiseren. Is dat niet een beetje teveel gedacht vanuit het standpunt van de public- relationsman Figuren in deze kring zou men kunnen betitelen als mensen, die van hun idealen een zaak maken. Maar daardoor hebben ze wel eens nei- ging hun zaak zéér rozig en zeer ethisch te zien: niet alleen de stedeling naar het platteland om meer begrip te kwe- j ken. maar ook het omgekeerde, ons communiceren'. f^Antlijh .laat SCHADE Schade en meevallers moest ea kou- den in deze vergadering van hoofd ingelanden in de .Stadswijnkeider' te Kortgene worden gemeld. De storm schade van het afgelopen najaar ls aanzienlijk. Vooral aan de glooiingen en verder duinafslag bij de Onrust-, de Anna Frlso- en de Mariapoider. Bij de Mariapoider Is daartegenover ook al weer opzanding van betekenis geweest. De schade door opdooi is meegevallen. Dat de wet wegenfinanciering In dp tweede kamer is aangenomen en met terugwerkende kracht tot 1961 In werking zal treden was een goed (Zie slot pag. 2 kol. 3) We geloven, dat de landbouw op dit stuk van zaken twee dingen moet doen. In de eerste plaats moet de landbouwer zelfbewust zijn. nl) behoort trots te zijn op zijn werk en zijn vakman schap. Voorts dient hij met adequate mid delen te wijzen op zijn plaats ea functie in de samenleving. Eén van die middelen is de hier genoemde stichting. Die twee dingen komen ons ruimschoots voldoen de voor. Wat de landbouwer vooral niet al te veel moet doen is naar onze mening althans klagen over het ge brek aan waardering, hij moet niet al- j tijd tonen, dat hij geraakt is door discri minerende uitdrukkingen. De vraag .hoe ziet een stedeling de boer' moet de land bouw dan ook niet teveel stellen in het openbaar. Daar kin nog een stuk af weerhouding inzitten. Men moet echter positief de rest van Nederland tegemoet treden: .hier zijn we'. Dan zal hét oude beeld zonder de minste twijfel op de iduur veranderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1966 | | pagina 1